New Orleans

5 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: New Orleans

Témanyitás by Aina on Szomb. 07 Okt. 2017, 19:42

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 37 nap - Teleportálás

Emmanuel Testvért nem nagyon nyűgözte le az előrehaladásom. Csak annyit mondott, hogy folytassam, és ment a dolgára (ami neki tényleg sok lehet errefelé). Nem annyira személyes, mint a többiek. Látszólag inkább egy a közösség számára végzett munkaként tekint a tanításomra.
De ezt persze csak én feltételezem. Még ha így is volna, akkor sem bátortalanított el nagyon. Nehéz elrontani a jó hangulatom, amikor éppen a teleportálásról (jelen esetben tábortüzek tönkretételéről) tanulok.
Ma is hasonló dolgokat csináltam, mint tegnap. A szükséges előkészületek után addig doboltam, amíg el nem értem a tegnapi eredményt. Úgy egy óra után a dobszó megint furcsán visszhangozni kezdett, és a füst is megszaporodott, de most nem álltam le, mint tegnap. Valahogyan el akartam érni, hogy a füst ne haszontalanul szálljon el, hanem körbevegyen, és esetleg beborítsa a közvetlen környezetemet. Igazából nem nagyon tudtam, hogy ezt hogyan kellett volna elérnem. Én imákkal és koncentrációval próbálkoztam, de az nem segített sokat. Még csak el sem indult semmi, tehát szerintem nem csak a loák bizalmatlanságával van bajom.
Aina
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 150
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Aina on Vas. 08 Okt. 2017, 01:00

Hátralévő idő: 36 nap - Teleportálás

A füst nem akart mozogni. Hiába doboltam neki, hiába imádkoztam, vagy rajzoltam vevéket, csak és kizárólag felfelé volt hajlandó szállni. Próbálkoztam ritmusváltásokkal is, hátha a rada és a petro részek más-más hatást váltanak ki, de eddig még ilyet sem tapasztaltam.
Ellenben a füstöt alaposan meg tudtam figyelni. Nekem persze azonnal feltűnt, hogy mágikus eredetű, de ezen felül is mutatott egyedi tulajdonságokat. Egy kicsit máshogy gomolygott, mint a normális füst, és a színe is változó volt. Néha feketébbnek, néha meg fehérebbnek tűnt a normálisnál, de a látásban mégsem akadályozott.
Megkérdeztem Emmanuel Testvért, hogy mihez kéne kezdenem most.
- Még ne irányítsd - mondta kurtán - Előbb idézd dob nélkül.
Ilyenkor hiányzott Papa Otis hossza biztatása. Talán Emanuel Testvér is szívélyesebben fogja fogadni a tanítványokat, ha már egyszer meghalt. De ilyenekre nem kéne gondolnom... főleg nem ilyen közel hozzá.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 09 Okt. 2017, 17:03

Hátralévő idő: 35 nap - Teleportálás

Dob nélkül... Ez is valami olyasminek hangzott, mint a voodoo bábnál a kevésbé kidolgozott verzió. Sajnos érzésre is olyan volt. Akármennyire is igyekeztem, a térdemen dobolva nem tudtam ugyan azt az eredményt produkálni. Talán a fordított arányosság a varázslat minden területén igaz. Minél kevésbé hasonlít a cselekvés a hatáshoz, annál nehezebb lesz.
Ez az elmélet annyira megfogott, hogy egy szórakozottabb pillanataimban azt tervezgettem, hogy erről írnom kéne egy könyvet, amit majd egy szép napon a varázsiskolákban (amikből a jövőben nyilván sokkal több lesz) kötelező tananyaggá tesznek. Túl sok Harry Potter...
A gyakorlás persze ettől még nem maradt el. Felrajzoltam a vevéket, elmondtam az imákat és szorgosan doboltam a térdemen. Nem volt olyan jó a hangulata, mint eddig, de azért még most sem kezdtem stresszelni. Igazából a szellemi erők jó ideje nem bántalmazzák New Orleans lakosságát, így nem kell sietnem sehová.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 10 Okt. 2017, 21:02

Hátralévő idő: 34 nap - Teleportálás

Lassan-lassan célba érek. Továbbra is a térdemen doboltam (nem hangzik olyan jól...), vevéket rajzoltam, imákat és üdvözlőszövegeket mondtam el, és most már kezdem elérni azt a szintet, amit eddig csak igazi dobbal tudtam. Még nincsenek nagy füstfelhők vagy nyomasztó visszhangok, csak a furcsa fényfoltokat  láttam megint. Sokat lestem a tüzet is, de az még nem akart reagálni rám.
A katonás fegyelem úgy tűnik tényleg működik Ogunnál. Tíz napon át mást sem csináltam, csak doboltam, és eddig minden jól halad. Nem kellett semmi újítást vinnem a gyakorlatba, a mennyiség vélhetőleg kielégíti a loát, ha kellő kitartást észlel.
Igaz, hogy ez még korai, de már elkezdtem Legbához is sűrűbben imákat mondani. Egyelőre nem kérek tőle semmit (leszámítva a kapcsolatot a többi loával), csak próbálom megalapozni a mi jó viszonyunkat. Valószínűleg ő átlát ezen... de tudtommal a loák nem sértődnek meg az ilyesmiért.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 11 Okt. 2017, 23:04

Hátralévő idő: 33 nap - Teleportálás

Minden a megfelelő ütemben halad. Tegnap láttam, hogy valami varázslatkezdemény már ott volt a levegőben, amiből feltételeztem, hogy hamarosan megjelenik a füst is. Utoljára egy-két napig kellett csak várnom rá.
Így miután megtettem a szokásos előkészületeket, különös várakozással kezdtem el dobolni a térdemen. Nem is tettem alaptalanul. Azt vártam, hogy a füst fog beindulni, de ehelyett egy pár óra próbálkozás után azt vettem észre, hogy valódi dobokat hallok.
Érdekes, hogy ez sikerült előbb... Bár most, hogy belegondolok, lehet, hogy utoljára is így volt, csak akkor még az igazi dob miatt nem volt feltűnő. Csak azt nem tudom, hogy Emmanuel Testvér miért nem beszélt erről. Talán a fényt ő nem látta, de amikor egy tábortűzből ilyen ritmusok jönnek, azt még neki is észre kellene vennie... Mondjuk még ha mondta is volna, nem tudtam volna mit kezdeni az információval. Mindenképpen Ogunt kell segítségül hívni, ha a hatásnak bármi köze van a tűzhöz.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 12 Okt. 2017, 15:37

Hátralévő idő: 32 nap - Teleportálás

A katonás fegyelmet nem lehet örökké fenntartani. Eddig működött, de az igazat megvallva már belefáradtam. Remélem hamar vége lesz a füsttel kapcsolatos résznek, Legba koránt sem követel annyi kitartást, mint Ogun. Addig viszont marad minden úgy, ahogyan most...
A fáradtságomtól eltekintve egyébként jól sikerült a nap. A valódi dobhangok visszatérésével a hangulat is kellemesebb lett, és még az ütemet is egyszerűbb volt fenntartani.  Nem kellett sokat várnom, és a füstölés erősödni kezdett. Most nem hirtelen jelent, hanem fokozatosan egyre erősödött a füstölgés.
Amikor elégségesnek találtam, elkezdem egy kicsit kísérletezni vele. Felálltam és körbejártam, és azt próbálgattam, hogy mennyi ideig marad fenn, ha nem dobolok folyamatosan a lábamon, (egész sokáig, csak nem ott, ahol kéne) és igyekeztem elmozdítani valahogy. Annyi biztos, hogy a legyezésre nem reagál túlságosan... Szerencsére ezt nem nekem kell kitalálnom, Emmanuel Testvér majd biztosan mindent elmagyaráz (vagy összefoglal pár szóban).
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 13 Okt. 2017, 22:57

Hátralévő idő: 31 nap - Teleportálás

Emmanuel Testvér először rajzolgatni kezdett a levegőben, miközben számomra ismeretlen szavakat mondott. Az ujjai nyomán izzó vonalak jelentek meg (nem tudom, hogy ő is így látta-e), amíg ki nem rajzolódott Ogun vevéje.
- A tűz ellen - mondta, és gyorsan megismételte a mozdulatsort felém fordulva is - Először a kezeddel jelezd, hogy hová kéred a füstöt, aztán majd csináld nélküle. A koncentrációban segít.
Ezt egy gyors bemutató követte. Könnyedén benyúlt a tűzbe, és odébb terelgette az általam megidézett füstöt, amíg be nem fedte a környéket. Ezzel végeztünk is, ő meg elment, hogy megtegye a fontos előkészületeit. Hamarosan erősen meg fog növekedni a látogatóink száma.
Utána én is ezzel próbálkoztam. Tudtam, hogy a tűz most nem árthat nekem, de ettől még izgultam, amikor először benyúltam. Valóban nem égetett meg, a füstöt viszont nem tudtam kicsalogatni. Hosszan integettem neki, de semmi nem akart történni.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 14 Okt. 2017, 01:23

Hátralévő idő: 30 nap - Teleportálás

A tűzből a füstöt kihívogatni nem olyan egyszerű. Több napon át izzó fadarabok között nyúlkálni is körülményes. Főleg mivel Emmanuel Testvér úgy gondolta, hogy a hő ellen majd magamtól védekezek. Amikor odamentem hozzá, hogy kiújítsa a varázslatot, lényegében csak átismételte velem a szavakat, és bemutatta még egyszer. Szerencsére rajtam, így még egy napom van kitalálni, hogy hogyan csinálom majd meg nélküle.
- Holnap már próbáld meg egyedül. Oguntól nem nehéz védelmet kérni - mondta, és visszatért bokros teendőihez, én meg a tűzhöz.
Ma is sokat hadonásztam, imádkoztam és koncentráltam, hogy kiszedjem a füstöt. Nem volt teljesen eredménytelen. A füst egyértelműen elmozdult a hatására, de csak véletlenszerű irányokba, nem arra, amerre én akartam. A mozgása ettől függetlenül természetellenes volt, ami nekem jó. Ha így folytatom, idővel biztosan oda is tudom majd terelni, ahol szükség van rá. Vagy csak egyszerűen szerteszét szórom, és reménykedek benne, hogy oda is jut belőle, ahová eredetileg szántam.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 15 Okt. 2017, 14:06

Hátralévő idő: 29 nap - Teleportálás

Oguntól nem nehéz védelmet kérni. Talán ez az első alkalom, hogy tényleg így volt. Elmondtam a szavakat (a kiejtésemmel már nem volt probléma), felrajzoltam a levegőbe a vevét, aztán próbaképpen benyúltam a tűzbe. Semmi bajom nem lett, még a ruhám szélét sem égette meg. Könnyebben ment, mint gondoltam.
A füsttel más volt a helyzet. Annak hiába rajzoltam vevéket, mondtam imákat vagy hadonásztam. Dobolás hatására megjelent, azzal semmi baj nem volt, aztán még mozgatni is tudtam, de arra, hogy körbevegyen vagy elrejtsen, még nem tudtam rávenni. Erősen koncentráltam rá, próbáltam minél pontosabban elképzelni, hogy mit szeretnék, de nem történt meg. Benyúltam érte a tűzbe és megpróbáltam kiterelgetni, de még mindig semmi. Legutoljára lassú körkörös mozdulatokkal próbálkoztam, ami egy kicsit talán jobb volt, mint eddig, de a hatása még mindig nem volt elég jó. Sikerült szétküldenem a füstöt, csak éppen nem akart a föld közelében maradni.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 16 Okt. 2017, 19:42

Hátralévő idő: 28 nap - Teleportálás

Azt hiszem eddig túlságosan a mozdulatokkal voltam elfoglalva. Emmanuel Testvér szerint a mozgás csak a koncentrációt segíti elő (ezért is idővel elhagyható), nincs valódi szerepe az idézésben. Talán ezért is ment jobban a lassú körkörös mozgással. Nem azért, mert a körnek valami ősi ereje lenne, hanem csak elég lassú volt ahhoz, hogy ne vonja el teljesen a figyelmemet.
Ettől függetlenül megtartottam a kört, de inkább fejben próbáltam meg elvégezni a munkát. Egyedül annyit változtattam, hogy most már ügyeltem rá, hogy a tenyerem mindig lefelé mutasson, hátha ezzel jobban észben tudom tartani, hogy a füstöt is a földfelszín közelében kéne tartanom.
Az eredmény egészen jó lett. A füst szép lassan valóban szétterjedt, körülbelül egy tíz méteres körben. Ezután mindent abbahagytam, és a füst (szerencsére) továbbra is megmaradt. Nem tudom, hogy kívülről hogy nézett ki, de szerintem már nagyon hasonlíthatott Emmanuel Testvérére. Igazából ezután már csak elszórakoztam az időt. Ide-oda tologattam a füstöt és megpróbáltam hang nélkül mozogni benne (a dobok miatt ez könnyebben ment). Szép nap volt.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 17 Okt. 2017, 22:39

Hátralévő idő: 27 nap - Teleportálás

Jól haladok. A füst már körbevesz, magammal tudom vinni, és szerintem egészen észrevétlenül tudok benne haladni. Persze csak ha nem számoljuk bele, hogy egy dobszótól zengedező füstfelhő közepében vagyok. Eloszlatni először nem tudtam annyira jól, de tegnap estére már az is sikerült (azért mégsem hagyhatok egy hatalmas füsttömeget valaki háza előtt).
Ahogyan az várható volt, ezt újabb nehézség követte. A voodoo tanulásában ez általában így van. Alighogy befejezek egy műveletet (például füst előhívása a tűzből), nem élvezhetem ki az eredményét, hanem egy sokkal nehezebb műveletet kapok helyette.
Emmanuel Testvér egy bólintással vette tudomásul a sikeremet.
- Tűz nélkül - mondta, és visszatért az előkészületekhez. A Halloween mindig sok munkával jár, de nagyon fontos, hogy ne maradjunk ki. Ez az egyike azoknak a ritka alkalmaknak, amikor a helyiek is szívesen tudomásul vesznek minket.
De ezekben én még nem segédkezek. Legalábbis eddig senki nem szólt, hogy szükség lenne rám. Egy módon szerencsés, mert így gond nélkül tanulhatok, de néha azért elgondolkodom azon, hogy miért csinálom... Néhány szertartáson kívül még semmiben nem segítettem, csak készülök valamire, ami nem akaródzik eljönni.
Na mindegy... A lényeg az, hogy ez után a gyakorlás siralmasan ment. Fel-alá mászkáltam egy tisztáson, dob nélkül, tűz nélkül, és próbáltam a semmiből is előteremteni a füstöt. Nem sikerült, viszont így volt egy csomó időm filozofálni...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 18 Okt. 2017, 21:27

Hátralévő idő: 26 nap - Teleportálás

- Nem, ilyen célokra nem idézünk halottakat.
Érdekes módon mindenkinek most este jutott eszébe, hogy ezzel fárasszon. Egyszerűen nem értem az embereket. Ha tanácsot akarnak kérni egy elhunyt rokonuktól, az oké, de... Annyira azért mégsem néznek ki jól. Nem dobna fel egy estét sem, ha közben egy szellem kísért a hátsó kertben.
A fárasztó éjszakát egy fárasztó nap követte. Még mindig nem tudom, hogy hogyan kéne a semmiből füstöt teremtenem. Az alapok persze megvannak. Felrajzolom a vevéket, imákat mondok és dobolgatok a lábamon. Gondolom a katonás fegyelem még mindig tetszik Ogunnak, és Legba is egyre fontosabb lesz (akármelyik loa segít, rajta keresztül érkezik). Ma is csak fel-alá mászkáltam, és kémleltem a levegőt, hátha meglátom a varázslatkezdeményt, amit már kétszer is láttam közvetlenül a siker előtt.
Közben pedig megint alaposan elgondolkodtam a Halloweenen. Igazából nem szeretnék kimaradni. Talán mégiscsak nekem kéne jeleznem, hogy részt szeretnék venni. Majd holnap rákérdezek... vagy később.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 19 Okt. 2017, 20:53

Hátralévő idő: 25 nap - Teleportálás

Kezdem teljesen elveszteni a fegyelmezettségem... Hiába tudom, hogy Ogunnak a katonás viselkedés tetszik, nem vagyok képes ilyen sokáig rávenni magam a dobolásra. Továbbra is viszonylag megnyugtatónak tartom, de attól még könnyen bele lehet fáradni. Ma már többször tartottam hosszabb szüneteket. Ilyenkor rendszerint azt is elterveztem, hogy segítséget kérek Emmanuel Testvértől, de erről gyorsan lemondtam. Általában nem tud rám sok időt szakítani, most meg azt sem tudtam, hogy pontosan mit mondhattam volna neki. Azt, hogy elfáradtam? Azzal semmit sem tudna kezdeni. Egy módon hiányoznak a hétvégi pihenések. Az iskolát nem kedveltem túlságosan, de legalább volt időm másra is. A barátaimat is régen láttam már...
Persze azért az elnyújtott pihenők közt azért valami hasznosat is csináltam. Főleg Legbára összpontosítottam, a közeljövőben úgyis tőle fogok többet kérni. Azt sajnos nem tudom, hogy felfigyelt-e rám. A füst nem érkezett meg, de ez még nem jelent semmit.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 20 Okt. 2017, 19:41

Hátralévő idő: 24 nap - Teleportálás

- Semmi bemutatásra méltót nem tanultál még - mondta Emmanuel Testvér, amikor felvetettem, hogy szívesen részt vennék a Halloweeni 'előadásunkon' - A loák ritka... adománnyal áldottak meg, de itt nem válik hasznodra.
Ez szomorú... Egyre inkább úgy érzem, hogy Emmanuel Testvér nem csak elfoglalt, hanem valóban nem kedvel engem annyira. Valahogyan azért el kéne érnem, hogy mégse itt töltsem azt az estét. Biztosan akkor érkezik majd a legtöbb hülye kérés. Nem én szeretnék lenni az, aki ajtót nyit és mindegyikre válaszol.
A gyakorlás viszont egészen jól ment. Mindent megtettem annak érdekében, hogy ma már működjön, és a végén történt is valami. Láttam a levegőben a fényeket, de ezúttal nem a megszokott fények voltak. Egy amolyan keveréke volt annak, amit vártam, és a kapuknak, amiken át pár hónapja a szellemeket hívtam. Nem tudom, hogy ez miért lehet, de ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy azért, mert itt is közvetlenül egy loa birodalmából érkezik a segítség. Legalábbis szerintem.
Füst vagy dobszó azonban nem jött, így összegészében ma sem sikerült (mások számára is) látványos előrelépést tennem.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 21 Okt. 2017, 22:49

Hátralévő idő: 23 nap - Teleportálás

A tegnapi furcsa jelenség után ma előrelépést vártam. Elsősorban füstöt vagy dobszót. Persze emellett többször győzködtem magam, hogy az sem baj, ha semmi új nem történik. Nem sikerült valami jól.
Szerintem ma nem voltak problémáim a fegyelmezetlenséggel. Már szerettem volna valami "bemutatásra méltót" is tanulni, így órákig szorgosan doboltam a lábamon. A tegnapi fények megint felbukkantak, látszólag véletlenszerű helyeken, de nem csináltak semmit. Többször is körbejártam közülük egyet-egyet, de ettől nem lettem okosabb.
De ma nem akartam leállni ilyen könnyen. Elterveztem, hogy nem hagyom abba addig, amíg használhatóvá nem varázsolom ezeket a dolgokat. Számtalan imát elmondtam, hagyományosat és rögtönzöttet egyaránt (Ogunnak főleg hagyományosat, Legbának újat is), vevéket rajzoltam és próbáltam erősen koncentrálni. Már besötétedett, mire történt valami. Először csak egy halk dobszót hallottam a hátam mögött, de amikor odafordultam, az egyik fény-kapu-izé vadul füstöt kezdett okádni az arcomba. Hamarosan a többi is követte a példáját. A dobszó is felerősödött, néha fülsértően erőssé vált, máskor meg egészen távolinak hatott.
Gondolom nem kell részleteznem, hogy mennyire meglepődtem. Az eddigi füsttel ellentétben ezen egyáltalán nem láttam át, a helyzet gyorsan kaotikussá alakult. Nem tudtam irányítani, a kézjelekre egyáltalán nem reagált, így lényegében teljesen vakon botladoztam ki belőle. Ekkor éreztem, hogy mára elég volt...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 22 Okt. 2017, 14:51

Hátralévő idő: 22 nap - Teleportálás

Talán mégsem kellene erőltetni a haladást. Erre akkor jöttem rá, amikor tegnap koromfeketén visszaérkeztem és vagy másfél órát töltöttem mosakodással. Szerintem még mindig füstszagú lehetek...
Valószínűleg megint Legba állhatott a dolgok mögött. Ogun soha nem 'büntetne' a kitartásért. Mivel a jövőben rá is szükségem lesz, gondolom már inkább rá kéne összpontosítanom. Csak ne lenne ennyire kiszámíthatatlan!
Így ma elsősorban Legbához imádkoztam, felrajzoltam a vevéjét és csak utána kezdtem el dobolni. Amikor megjelentek a fények, igyekeztem távolságot tartani tőlük. Jól tettem. Hamar megvadultak most is, de most fel voltam rá készülve. Lassú körkörös mozdulatokkal próbáltam megszüntetni a káoszt, és nagyjából sikerült is. A dobolás lassan egyenletessé vált, és a füst is lenyugodott. Át azonban még nem láttam rajta, ezért folyamatos hátrálásra kényszerültem. Semmi kedvem nem volt megint eltévedni a saját varázslatomban.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 23 Okt. 2017, 19:20

Hátralévő idő: 21 nap - Teleportálás

Ez a füst komolyabb problémákat okoz, mint gondoltam. Az biztos, hogy ha egyszer végre magabiztosan haladok benne, tökéletesen el tudok majd benne tűnni, de addig... Legalább olyan veszélyes rám nézve, mint másokra. Talán még rosszabb, mert én a közepében vagyok.
A gyakorlást ma is nagyon óvatosan végeztem. Miután felrajzoltam a vevéket és elmondtam az imákat, igyekeztem olyan távol maradni, amennyire csak lehetett. A füst megint megjelent, és hosszas koncentráció árán sikerült lenyugtatnom, de át még mindig nem láttam rajta. A kinyújtott kezem végét alig láttam benne, így most is inkább csak tisztes távolságból szemléltem. Ma már szerencsére nem kellett folyamatosan hátrálnom. Meg tudtam állítani, mielőtt elborított volna sőt, a nap végére már keresztül is tudtam menni rajta. Nem láttam át rajta, de a közvetlen környezetemből el tudtam távolítani. Így legalább 1,5-2 méter távolságba elláttam.
Nem nagyon szeretnék, de azt hiszem ideje lesz segítséget kérnem. Ötletem sincs, hogy hogyan kéne továbbhaladnom.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 24 Okt. 2017, 20:38

Hátralévő idő: 20 nap - Teleportálás

- Ne gyere ki belőle! Ogun nem tűri a hátrálást - hangzott Emmanuel Testvér egyszerű válasza. A megszokott módon ezzel véget is ért a beszélgetésünk... Akármit is tanulok ezután, azt biztos, hogy nem tőle szeretném. Egy könyvből is több személyre szabott választ kapnék, mint most.
Mindenesetre a tanácsát megtartottam. Akármilyen vadul özönlött rám a sok füst, egy lépést sem tettem. Szerencse, hogy a légzésben egyáltalán nem akadályozott, egyébként nem tudom, hogy ezt hogyan bírtam volna ki. Ezen kívül... érdekes volt. A saját füstömben ácsorogva meresztgettem a szememet, de nem egészen láttam át rajta. Persze próbálkoztam imákkal, vevékkel (bár azokat lehet, hogy most rosszul rajzoltam fel), koncentrációval és mozdulatokkal. Remélem az, hogy egy kicsit távol tartottam magamtól a füstöt, az még Ogun szemében sem számít visszavonulásnak, mert különben a holnapi napom a mainál is különösebb lesz.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 25 Okt. 2017, 21:19

Hátralévő idő: 19 nap - Teleportálás

Nem volt más hátra, mint felhagyni a füst távol tartásával. Már egy egész napot töltöttem el a füstben úgy, hogy nem engedtem magamhoz közel, és semmi eredményt nem hozott. Most hagytam, hogy teljesen befedjen.
Nem tudom meddig ácsorogtam benne gyakorlatilag vakon, nekem soknak tűnt, de a koncentráció végül meghozta az eredményét. A füst lassan ugyan olyan barátságos lett, mint az, amit körülbelül egy hete a tűzből hívtam elő. Miután végre eligazodtam benne, egy kicsit még sétálgattam, de aztán hagytam mára. Rég volt már, hogy igazán pihentem volna egy délutánt (vagy ami maradt belőle).
Ezen kívül a mai nagy eredményem az volt, hogy megszöktem a halloweeni ügyelet alól. A megoldás végül érdekes lett, az estét anyámmal fogom tölteni. Számára is fontos időszak ez, és beleegyezett, hogy segíthetek neki. Szerintem ő úgy gondolja, hogy majd pár jól hangzó szöveggel fogom támogatni... de azért szívesen csinálnék valami többet. Túl régóta hiszi azt, hogy egyszerű szektásokkal töltöm az időmet.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 26 Okt. 2017, 21:28

Hátralévő idő: 18 nap - Teleportálás

Azt hiszem hamarosan elkezdhetem a teleportálás részt is. Ma is elmehettem volna Emmanuel Testvérhez, hogy mutassa be a következő lépést, de még inkább gyakoroltam egy kicsit. Semmiképpen sem akartam félkész munkát bemutatni, és úgyis ragaszkodott volna hozzá, hogy kéz nélkül irányítsam a füstöt.
A gyakorlás jól ment. Egyedül a füst eloszlatásával voltak kisebb problémáim. Elsőre csak hosszas hadonászás után sikerült, és több percet igénybe vett, ezért ezt sokszor próbálkoztam egymás után. A végére egész gyorsan sikerült (, körülbelül 5-10 másodperc alatt). Ogun szereti a kitartást...
A füst megidézését is próbáltam gyakorolni, gyorsítani, de a terjedési sebességével nem tudtam sok mindent kezdeni. A közvetlen környezetemet másodpercek alatt ellepte, de például olyan harminc méter távolságba csak olyan gyorsan jutott el, mintha egy erősebb szél fújta volna oda.
Ezen kívül próbáltam mozdulatok nélkül is terelni a füstöt, de abban még sehol sem tartok. Hiába szemezgettem vele, vagy koncentráltam, nem tudtam rábírni, hogy menjen odébb.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 27 Okt. 2017, 22:18

Hátralévő idő: 17 nap - Teleportálás

A mozdulatok nem számítanak, csak segítenek koncentrálni... Ezt igyekeztem végig észben tartani, de valahogy nem lett tőle könnyebb. Azt sem értettem pontosan, hogy miért kell elhagynom a mozdulatokat a füst irányításakor, míg a dobolást meg kell őriznem a megidézésekor (még ha csak kis mértékben is).
Persze nagy könnyebbség volt, hogy már nem fenyegetett az a veszély, hogy eltévedek a saját varázslatomban. Hülyeség tudom, de ha semmit nem látsz, minden zaj sokkal nyomasztóbb. Most legalább jól láttam, hogy a füst nem engedelmeskedik.
A fények is máshogy viselkedtek. Amikor lassú körkörös mozdulatokat tettem, azok is keringtek valamelyest, viszont nélküle csak enyhe remegést produkáltak. Legalább azt tudom, hogy egy kicsit mégis csak hatással vagyok rájuk.
A szokásos imák és vevék mellett megint nagy hangsúly került a koncentrációra. A szellemidézés óta nem fájt ennyire a fejem... Próbáltam elképzelni a mozdulatokat (amiket nem hajthattam végre) és a kívánt eredményt. Még semmi nem történt, de az eddigi fejleményeket megfigyelve szerintem olyan egy-két napon belül működni fog. Ogunnál nem kell bonyolultabb komplikációkra számítani.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 28 Okt. 2017, 21:08

Hátralévő idő: 16 nap - Teleportálás

Úgy egy hónapja gyakorlok már, de még a füst mindig nem tökéletes. Mennyi idő lesz ezek után teleportálni is? Legbához már régóta mondok imákat, de még soha nem kértem tőle semmit, csak azt, hogy engedje meg, hogy a többi loától kérjek. Remélhetőleg akkor már jó viszonyban vagyunk.
Főleg azért érdekel, mert már tényleg közel vagyok. Miután felrajzoltam a vevéket és elmondtam az imákat, megidéztem a füstöt és elkezdtem koncentrálni. Ma is először elképzeltem a mozdulatokat, amiket nem tehettem meg, de mivel tegnap sem segített sokat, így hamar váltottam. Teljes meditációval próbálkoztam, ami szerintem hatékonyabb volt. Vagy egy órát ülhettem csukott szemmel a füstöm közepén, és próbáltam ugyan úgy Ogunra koncentrálni, mint amikor a halottak síkjára lépek be. Ezután megint megpróbáltam odébb mozdítani a füstöt, és amikor kinyitottam a szemem, tényleg odébb ment.
Az egyetlen baj az, hogy hosszas rákészülés nélkül is el kéne ezt érnem valahogy. Csak szerdára kell biztosan mennie...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 29 Okt. 2017, 12:57

Hátralévő idő: 15 nap - Teleportálás

A meditálás túl hosszú időt igényel. Ha valaki mást akarnék elrejteni, még működne, de én nem tudnék észrevétlenül haladni benne.
Ma megint kitartással akartam eredményt elérni. Felrajzoltam a vevéket, elmondtam ez imákat, és elkezdtem fel-alá masírozni a füstben. Igyekeztem egyenletesen lépkedni, és közben folyamatosan doboltam tovább a lábamon. Azt figyeltem, hogy ahogyan megközelítem az érintett terület széleit, követ-e a füst. Először persze nem követett, hiába koncentráltam rá, de aztán fokozatosan egyre inkább hajlott az akaratomra. Próbaképpen tettem is egy kört úgy, hogy közben folyamatosan vittem magammal a füstöt, és szerintem nagyon jól ment. Kívülről nem hiszem, hogy észrevett volna bárki.
Még a nap végén próbálkoztam egy kicsit azzal is, hogy előreküldjem a füstöt, de az még nem nagyon ment. Azt el tudtam érni, hogy ne egyenletesen vegyen körbe, de azt, hogy menjen be a fák közé, amíg még én távolabb vagyok, még nem tudtam megoldani.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 30 Okt. 2017, 19:42

Hátralévő idő: 14 nap - Teleportálás

Minden jól halad. Ma az imákkal és vevékkel nem töltöttem sok időt, mégis egyértelműen haladtam. Már az első pár óra gyakorlás után jobban tudtam irányítani a füstöt, mint tegnap, ami később csak tovább javult. Alig volt még dél, amikor bemutattam Emmanuel Testvérnek, hogy mire jutottam. Képes voltam bekeríteni bizonyos területeket, akár futás közben is rejtve maradni és azt is el tudtam érni, hogy ő is átlásson/ne lásson át a füstön (persze csak ha nem védekezett, egyébként biztosan könnyedén szerteoszlathatta volna az egészet). Nem mutatta ki, de szerintem elégedett volt a teljesítményemmel. Én biztosan az voltam...
Ha nem lett volna ilyen elfoglalt, szerintem akár még ma vagy holnap bemutatta volna a következő lépést, most viszont nem ért rá. A holnap nagy nap lesz mindannyiunknak.
Éppen ezért a délutánt a városban töltöttem. Segítettem anyámnak felkészülni a holnapra, és megbeszéltük, hogy ki mit fog csinálni. A halottakat én intézem majd...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 31 Okt. 2017, 19:46

Hátralévő idő: 13 nap - Teleportálás

- A hűtő mögé tette. Azért, mert elege volt belőle, hogy Liam még februárban is rövidnadrágban ment iskolába. És... nagyon szeret titeket.
Nagyon szép nap volt, de egyben nagyon nehéz is. Többször majdnem elsírtam magam, és lerövidítettem a szellemek mondanivalóját. Nem számítottam arra, hogy ennyien fognak valódi kérésekkel érkezni. A szellemekkel ijesztgetni másokat az egy dolog, de a frissen elhunytak üzeneteit átadni többször szívszorító.
Nem tudom, hogy anyám mit szólt ezekhez a jelenetekhez, nem is biztos, hogy észrevette őket.
Ezen kívül kölcsönösen lenyűgöztük egymást. Ő sehogy sem tudta megmagyarázni, hogy honnan hozom a füstöt (de csak nevetett, amikor azt mondtam, hogy a Ogun segített), én viszont nem tudtam hová tenni a sok visszatérő vendégét. Hogy jöhetnek be ennyire a jóslatai? Az biztos, hogy nem használ mágiát, azt tudnám.
Amikor rólam kérdezték, előadott egy hosszú történetet arról, hogy hogyan kereste fel a hounganokat, hogy áldást kérjen rám, és így 'örököltem' a képességeim. Valószínűleg nem igaz... de szerintem simán elhittem volna, ha nem előadás közben mondja.
Durván éjfél körül mentünk haza, ahol Keelinnel együtt megnéztünk egy filmet. Evelyn nem jött haza, az egyetemi barátaival ment el valahová, apám szintén nem tudott visszautazni (anyám szerint még mindig tündéreket üldöz Angliában).
Annak ellenére, hogy így csak kevesen voltunk, egész jó családi nap volt. Tényleg nem szeretném ezt elveszteni a loák miatt...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content