New Orleans

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szer. 01 Nov. 2017, 23:23

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 12 nap - Teleportálás

Az élet továbbra is izgalmasabb maradt. Reggel amikor visszamentem Emmanuel Testvérhez, éppen a szellemekkel foglalkozó mamboknak, hounganoknak és bokoroknak adott utasításokat. Úgy tűnik, ilyenkor többen idéznek meg felelőtlenül dühös szellemeket. Feltehetőleg pár petro loa is elszabadult...
Engem is elküldött volna, de az én tudásom még túl hiányos volt ehhez. Beszélgetni tudok velük, de visszakergetni a saját síkjukra... az már nem menne olyan jól.
Egy-két óra múlva lenyugodott a helyzet, és Emmanuel Testvér is tudott rám időt szakítani. Nem magyarázkodott sokat, csak bemutatta a következő lépést. Megidézte a füstöt, lépett párat és eltűnt. Most volt időm figyelni. Azt hiszem először egy portálszerűséget nyitott, és azon lépett át. Ezután mögöttem bukkant fel (nagyon szerethet másokat így ijesztgetni).
- Most már figyelj jobban Legbára is - mondta, és elment. Biztosan még mindig elfoglalt... Csak azt nem tudom, hogy akkor mi lesz, ha már semmilyen különleges alkalomra nem kell készülnie. Akkor többet fog magyarázni?
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Csüt. 02 Nov. 2017, 23:01

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 11 nap - Teleportálás

Azok alapján amit láttam, azt hiszem a következő lépés a szellemidézéshez áll legközelebb. Ott is biztosítani kellett egy átjárót a szellemnek, most 'mindössze' annyi a különbség, hogy közlekedni is fogok rajta keresztül.
Mielőtt hozzáláttam volna, tettem róla, hogy kellően megtiszteljem Legbát. Majdnem az összes ismert üdvözlő szöveget és imát elmondtam neki. Remélem ezzel egyel kevesebb oka lesz arra, hogy megint megvicceljen. Ezután fordítottam egy kis figyelmet Ogunra is (azért nem annyira kicsit), és megidéztem a füstöt.
A közepén helyezkedtem el térdelő ülésben, és próbáltam ugyan úgy koncentrálni, mint annak idején a szellemeknél. Többször felnéztem, de nem láttam semmi újat megjelenni, csak ugyan azokat a jelenségeket láttam, amik már a füstnél is megvoltak. Ezen már sajnos a kitartó próbálkozás nem segített. Nem kedveltem különösebben a katonás fegyelmet, de az legalább egy biztos út volt Ogunhoz. Legba nem ilyen egyértelmű.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Pént. 03 Nov. 2017, 21:51

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 10 nap - Teleportálás

Egyszerűen nem jelent meg a portál. Hiába csináltam meg mindent, amit ilyenkor szokás. Felrajzoltam a vevéket, imádkoztam és koncentráltam, de akárhányszor felnéztem, semmi új nem született az erőlködésemből. Abban sem voltam biztos, hogy a próbálkozásaimnak van-e bármi köze a varázslathoz... sokat figyeltem, de még csak el sem kezdődött semmi varázslatra emlékeztető jelenség. Nem szívesen tettem, de megint fel kellett keresnem Emmanuel Testvért. Három nap mégsem telhet el haladás nélkül.
Most nem volt olyan elfoglalt, mint általában, szerintem éppen jó kedvében találtam. Ez nem jelenti azt, hogy hosszas magyarázatba kezdett, de legalább most nem éreztem úgy, mintha le akarna rázni.
- Nem újat - mondta, miután előadtam a problémámat - Oda mész, ahonnan a füst jött, és úgy jössz ki, mint a füst.
Szerencsére ezután be is mutatta, hogy mire gondolt, és nem hagyott ott ezzel a magyarázattal.
Mindent sokkal lassabban csinált. Jól meg tudtam figyelni, ahogy egyesével megjelennek a fények, amikből a füst jött, és aztán közülük az egyik megnőtt, és Emmanuel Testvér azon keresztül lépett át. Nem vagyok benne biztos, de nekem úgy tűnt, mintha abban a pillanatba ő is ő is füstté vált volna...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szomb. 04 Nov. 2017, 23:48

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 9 nap - Teleportálás

Igazából a műveleten nem sokat módosított az új információ. Ugyan úgy kezdtem az egészet, mint mindig. Imák, vevék... koncentrálni az elején annyira nem tudtam, végig arra gondoltam, hogy mit kell majd máshogy csinálnom. Egy kis dobolással megidéztem a füstöt, és elkezdtem próbálkozni.
Most ahelyett, hogy egy új portált próbáltam volna létrehozni, a meglévőkre koncentráltam. Azok alapján, amit láttam, igazából az is lehet, hogy ezek már kész portálok Ogun birodalmába (már ha van a többi loától független birodalma), és az egész teleportáció azon keresztül történik meg. Bár persze biztosra nem tudhatom, Emmanuel Testvér a gyakorlati részt is éppen hogy csak bemutatta, az elméletre meg összesen tíz mondatnál nem pazarolhatott többet.
Szerencsére ezek után minden egyszerűbben ment. Az elkülönített fénypont reagált a tetteimre (mozgatni már korábban is tudtam), a kitágítása egészen hasonlított a szellemidézésnél tanultakra. Nem ment azonnal, de kitartó koncentráció után egyértelműen láttam, hogy valamelyest megnövekedett.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Vas. 05 Nov. 2017, 22:20

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 8 nap - Teleportálás

Egy kicsit bizonytalan voltam, hogy ennél a portálnál vajon szélességben és magasságban kell-e gondolkodnom. A szellemidézésnél nem úgy kellett, de ott nem is akartam valóban átlépni rajta, a szellemek meg... hát azoknak nem tudom, hogy számít-e a tér.
Mindenesetre azt biztosan tudtam, hogy ha a portál látszólag tágul (márpedig tegnap tágult), az jó jelnek számít, így folytattam, amit tegnap elkezdtem. Miután megidéztem a füstöt (és elmondtam az imákat, felrajzoltam a vevéket stb.) ugyan úgy helyezkedtem el térdelő ülésben, mint eddig is, és elkezdtem koncentrálni. A tegnapi naphoz hasonlóan az átjáróm elkezdett növekedni, de ma sokkal nagyobb lett. Sikerült kinyújtanom akkorára, hogy lehajolva már át is fértem volna rajta, ha elég széles lett volna. Így azonban csak körbejártam egy párszor, de hozzáérni nem mertem. Az ilyen kapuk mindig veszélyesek (legalábbis a filmekben mindig veszélyesnek tűnnek). Semmi kedvem sincs levágni vele az ujjamat, vagy felborítani a világ egyensúlyát.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Hétf. 06 Nov. 2017, 18:55

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 7 nap - Teleportálás

Nem gondoltam volna, hogy a portálnyitás lesz a könnyebb része a műveletnek. A füsttel... vagy egy hónapot vesződtem, azt hittem, így is fogom folytatni. Ma viszont sokat haladtam előre. De ettől még nem volt túl szórakoztató...
Sikerült kinyitnom a portált. Körülbelül három óra koncentráció és ima után az egyik meglévő fénypontot ki tudtam nyitni annyira, hogy át is férjek rajta. Nem mentem át rajta azonnal, először alaposan körbejártam, és meggyőződtem róla, hogy kellően stabil. Továbbra sem akartam félbevágni magam, de az óvatosságom sem tarthatott örökké. Vettem egy nagy levegőt, és átléptem rajta.
Nem volt jó ötlet. Ó jaj... tényleg nagyon rossz ötlet volt. Igazán gondolhattam volna rá, hogy úti célt is ki kéne néznem... A földtől másfél méterre vízszintesen érkeztem meg. Ha az esés nem lett volna elég, az utazás élménye is eléggé felkavart. Mintha szétfolytam volna, és kiöntöttek volna a padlóra. A következő órát a mosdóban töltöttem. Remélem több ilyen rész nem lesz.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Kedd 07 Nov. 2017, 21:53

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 6 nap - Teleportálás

Nem nagyon akartam a tegnapról beszélni, Emmanuel Testvér ma mégis eljött megnézni, hogy hogy állok. Figyelmeztetett, hogyha netán csak egy belépő pontot tudnék megidézni, és kilépőt nem, ne használjam, "mert a loák nem szeretnek azzal vesződni, hogy egy kezdő mambot a megfelelő módon és helyen tegyék ki". Valahogy akkor ott nem tudtam hálás lenni a tanácsáért. Igaz, hogy több figyelmet fordított rám, mint hittem volna, de ettől még alaposan elkésett az ilyen intelmekkel. A rosszullétem még mindig nem múlt el teljesen, reggel egyáltalán nem volt étvágyam.
A gyakorlás sebességéből is visszavettem. Miután mindent megidéztem úgy, mint tegnap, egyszerűen félretettem a portált, és elkezdtem egy másikat is kinyitni. Nem igyekeztem annyira, biztosan tudtam, hogy még ha sikerülne is kinyitni, úgysem használnám. Abból már bőven elég volt. Így persze nem is sikerült túl fényesen, alig látszott az igyekezetem eredménye. Meg hát egy átjáró fenntartani nem olyan egyszerű, erősen megnehezíti egy második felállítását.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szer. 08 Nov. 2017, 20:04

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 5 nap - Teleportálás

Mára sikerült összeszednem magam. Még mindig nem szívesen ugrottam volna bele egy portálba, de most nem az energiabefektetés hiánya miatt kerültem el végül ezt a sorsot. Inkább mondanám úgy, hogy bizonytalan voltam, és szerintem joggal. Amíg nem vagyok száz százalékig biztos benne, hogy működni fog, én többet nem kísérletezem.
A gyakorlást a szokásos módon kezdtem. Felrajzoltam a vevéket, és annyit imádkoztam Legbához és Ogunhoz, mint még soha. Abban reménykedtem, hogy ha netán mégis hibáznék, legközelebb ezt finomabban adják a tudtomra. Persze a legjobb az lenne, ha többet nem hibáznék...
A füst megidézése után most is koncentrálni kezdtem. Kinyitottam az első kaput, aztán elkezdtem a másodikat nyitogatni. Az elején alig reagált a próbálkozásomra, de ahogyan újra és újra nekimentem, egyre nagyobb lett az is. Lassan sikerült csíkká nyújtanom, aztán még egy kis próbálkozás után teljesen kinyílt.
Nem siettem a belépéssel, és jól tettem. Mire a második portált létrehoztam, az első szinte teljesen szétomlott. Nem ment teljesen tönkre, még mindig máshogy nézett ki, mint a füstölők, de azért egy utazást nem hiszem, hogy kiállt volna.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Csüt. 09 Nov. 2017, 23:54

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 4 nap - Teleportálás

Egy kicsit úgy éreztem, hogy ugyan azokat a köröket futottam le újra és újra. Felrajzoltam a vevéket, sokat imádkoztam, koncentráltam, füstöt idéztem és kapukat nyitottam. Az egyetlen probléma ezzel az volt, hogy a elkészített kapuk sosem voltak egyszerre nyitva. Alighogy meglett az egyik, a másik már tönkre is ment...
Erre pedig nincs megoldás. Megkérdezhettem volna Emmanuel Testvért, de ő úgyis csak azt mondta volna, hogy több gyakorlásra van szükségem. Ebben sajnos valószínűleg igaza is lett volna. Nem tudom, mennyi szerepe van a mostani részben Ogunnak, de ha rajta múlik, nem érek el semmit, amíg nem küzdöttem érte legalább egy kicsit. Ha meg Legbán múlik... akkor nem tudom mitől függ, de a gyakorlás sosem árt.
Ezen az alapon próbálgattam egész nap felállítani két párhuzamos portált. Nekem úgy tűnt, hogy sokáig szenvedtem vele, de igazából még délután három sem volt, mire sikerült. Előre elterveztem, hogy nem fogom ezt tenni, de amikor megláttam, hogy pillanatnyilag minden működik, hirtelen átléptem a friss kapumon éééés...
Úgy tűnik az érzés nem fog megváltozni. Amint megérkeztem, majdnem olyan rosszul voltam, mint először. Sikerült egy métert gond nélkül odébb teleportálnom, a fejem mégis majdnem szétrobbant tőle. Hozzá lehet ehhez szokni?
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Pént. 10 Nov. 2017, 20:09

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 3 nap - Teleportálás

Nem lehet megszokni... Egyszerűen nem lehet. Ma is megpróbálkoztam a teleportálással, de továbbra is szörnyű. Kivétel nélkül mindig szédülést okoz, de gyakran fejfájást is. Már nem leszek annyira rosszul, a mosdót egyáltalán nem kellett látogatnom, de mindig nagy szüneteket kell tartanom.
A gyakorlást azért valahogyan mégis csak folytatni kellett, elvégre nem egy méter távolságba szeretnék utazni. Ma is megidéztem a füstöt, és egy átjárót közel magamhoz, de most a párját jóval távolabb akartam elhelyezni. Ezzel igazából nem volt problémám, sikerült fokozatosan egyre messzebb és messzebb tolnom a második kaput, de az átlépések közti elmaradhatatlan pihenők miatt így is nagyon lassan haladtam. Egyszer Emmanuel Testvér tanácsára megpróbáltam gyorsan kétszer egymás után utazni, de ezzel még szerintem várnom kell egy kicsi (nem részletezném, hogy mennyire rossz ötlet volt...). Elmondása szerint ő már egyáltalán nem érzi kellemetlennek. Azért én szívesen megnézném, hogy milyen arcot vágna mondjuk úgy húsz teleportálás után.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szomb. 11 Nov. 2017, 23:53

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 2 nap - Teleportálás

Talán mégis csak el lehet viselni valahogyan. A kellemetlen érzés továbbra is megvan, de már kezd lassan háttérbe szorulni. Legalábbis az első ugrásnál, a második még mindig szörnyű. A harmadikról meg... arról jobb nem beszélni. Mostanában napi szinten tönkere teszem magam.
Ez talán túlzás. A szellemidézésnél sokkal mélyebb ponton is voltam, de fizikailag ennyire nem viselt meg egy varázslat sem. Csoda, hogy még nem betegedtem le.
Ma is a szokásos műveletet ismételgettem. Megidéztem a füstöt, és egyre messzebbre próbáltam meg utazni. Ezzel már majdnem teljesen megvagyok. A nap végére már közel harminc métert tudtam egy ugrással megtenni. Az átlépések számát nem nagyon tudtam még növelni, de ma már kevesebb időt vesztegettem a próbálkozások közti pihenésre. Ezen kívül tettem pár kísérletet arra is, hogy felfelé teleportálok, mondjuk egy háztetőre. Szerencsére egyszer sem estem le, de szerintem még életemben nem tévedtem el úgy a térben, mint ma. Csak akkor jöttem rá, hogy rossz irányba indultam vissza, amikor kiértem a lakott területről, és megláttam a távolban a Mississippit.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Vas. 12 Nov. 2017, 23:53

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 1 nap - Teleportálás

Igazából lehet, hogy nem is az a cél, hogy megszokjam. Emmanuel Testvér sem használja csak úgy a teleportálást kisebb feladatok elvégzésére, én összesen egy alkalomról tudok, amikor utazásra használta, és akkor is csak nagyobb távolságra (tehát egyáltalán nem hasonlít ahhoz, amit én csinálok). Gondolom ez azt jelenti, hogy soha nem fogok az ágyból a mosdóba teleportálni, ha este vécére kell mennem...
A gyakorlás egész jól ment. Már lassan-lassan kezdek megbarátkozni a harmadik ugrással is, többre meg szerintem nem lesz szükségem. A kapukat is gyorsabban nyitom már, ha kívülről szemlélném, szerintem fel sem tűnne, hogy azokra is szükség van. Lényegében egy kisebb intéssel meg is van (próbáltam nélküle is, de az nehezebb). Ma már a tájékozódó képességem is jobb volt, a nap végére már alig zavart meg az utazás. Egyedül azzal volt nehézségem, amikor helyből akartam teleportálni anélkül, hogy egy lépést tettem volna a megfelelő irányba. Valamiért ez sehogy sem akart sikerülni...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Hétf. 13 Nov. 2017, 20:43

Szabadjáték: Mágiatanulás
Utolsó nap - Teleportálás

Azt hiszem végeztem. Ma még gyakoroltam egy kicsit, de már igazából semmi nem okozott valódi problémát. Egy kis próbálkozás után helyből is sikerült elteleportálnom, de az azért még most is fárasztóbb volt. Amíg lépéssel 'megsegítve' utazok, akár háromszor is meg tudom csinálni (kettőt még kényelmesen), de helyből véletlenül sem próbálkoznék többször egymás után. Ez is egy olyan fordított arányosság dolog lehet...
Amikor elmentem Emmanuel Testvérhez, hogy megkérdezzem hogyan tovább, csak lassan felelt.
- Megtanulhatod nagyobb távolságra ugyan ezt, de szerintem te már inkább valami mást csinálnál - mondta, és választ várva nézett rám.
Szerintem ő sem nagyon akarta, hogy maradjak, de amúgy igaza volt. Tényleg nem szívesen tanultam volna nála tovább. Érdekesebb dolgokat is félbehagytam már, nem pont itt szeretnék megragadni. Az egyetlen baj az volt, hogy nem tudtam, hogy mit csinálhatnék a jövőben. Még mindig nem specializálódtam semmire (nem is szeretnék), tehát még folytatnom kéne a tanulást.
Mindenesetre ma még csak annyit jeleztem, hogy a teleportálást félbehagyom, a továbbiakról még dönthetek holnap vagy holnapután.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szomb. 18 Nov. 2017, 23:58

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 44 nap - Lélekmentés

Jól esett egy kis pihenés. Kedden lényegében semmit sem csináltam, csak pár szertartásban vettem részt. A szerda is hasonlóan telt, de már kezdtem érezni, hogy nem folytathatom ezt sokáig. Csütörtökön meg már teljesen szétfolyt a napom. Jó volt pihenni, de ma azért már elhatároztam, hogy valahogyan folytatnom kellene a tanulmányaimat.
Úgy döntöttem, hogy most Ophilia Nővért keresem fel. Azt beszélik, hogy ő a sötétebb tanokban járatos, de egyszer mindent ki kell próbálni. Nem olyan ez, mint a sötét oldal, hogy ha egyszer hibázol, ronda és gonosz leszel életed végéig. Bármit lehet jól is és rosszul is használni.
Ettől függetlenül egy kicsit ilyesztő volt megközelíteni a házát. Minden volt ott, ami egy átlagos filmben. Szanaszét elhelyezett vevék (főleg petro és ghede loáké), képek, ládikák, totemek... Néhány vérfoltot is felfedeztem a kerítés közelében.
Ophilia Nővér a ház előtt egy padon ült és elmélyülten dolgozott egy amulett féleségen. Amikor megmondtam, hogy miért jöttem, felvonta a szemöldökét, és alaposan végigmért.
- Nem te voltál az a lány, aki nem akarta feláldozni a csirkét? - kérdezte végül, mire én csak gyorsan bólintottam. Nem lett volna értelme letagadni. Mégis kivel tévesztett volna össze?
- Erre még nem állsz készen - mondta szinte sajnálkozva - Ahhoz, hogy két kézzel szolgáld a loákat, sokkal többet kell feláldoznod egy csirkénél. Bírnád egyáltalán gyomorral, hogy egy halott kiássa magát a sírjából? Nem hiszem.
- Szerintem kibírnám - védtem magam, de éreztem, hogy nincs sok értelme - Végül... a csirke is megvolt. Menne ez is.
- Nem - a hangja most már határozottabb volt, de mivel sokáig nem mentem sehová, még hozzátette - Ha meg akarod zavarni a halottakat, le is kell nyugtatnod őket. Menj Arzilla Nővérhez, abban ő tud segíteni. Menj! Ha ő is beleegyezik, mutathatok pár szertartást.
Így sikertelenül visszamentem Arzilla Nővérhez... Ő könnyen beleegyezett a tanításomba. Szerintem azt hiszi, hogy végleg a szellemek mellett döntöttem. Majd később megbeszéljük...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Vas. 19 Nov. 2017, 21:28

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 43 nap - Lélekmentés

Arzilla Nővér most sokkal komolyabban vette a tanítást, mint nyáron. Ahelyett, hogy megint Papa Otis szellemére hagyta volna az egész feladatot, most személyesen vitt ki a temetőbe. Tényleg azt hiheti, hogy végleg a szellemeket választottam. Ez persze még nem kizárt, de azért minél előbb beszélnem kéne vele is arról, amit Ophilia Nővér mondott tegnap. De még nem most...
A temetőben viszont nem egészen értettem, hogy mit csinálunk. Föl-alá mászkáltunk, megálltunk egy-egy sír előtt és megnéztünk pár temetést. Mivel úgysem tudtam, hogy mit kéne csinálni, pár imát is elmondtam Baron Samedinek és Damballának az éppen temetettek lelkéért. Nem hiszem, erre lenne szükség gy sikeres holtidézéshez, de ártani biztosan nem fog.
Amikor már eleget sétálgattunk, Arzilla Nővér egyszer csak megállt, és felém fordult.
- Éreztél valamit? - kérdezte, de én igazán semmit nem tudtam erre mondani. Semmit nem éreztem, és biztos vagyok benne, hogy láttam volna, hogyha egy lenyugtatásra váró szellem lenne a környezetünkben.
- Rendben - folytatta, miután nem válaszoltam - Nem is kell még. Pár év alatt biztosan ráérzel az ilyenekre.
Azt sajnos elmulasztotta elmondani, hogy mikre kellene ráéreznem... Nagyon sok időt áldozott rám, de nem tudom, hogy mit szeretett volna elérni.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Hétf. 20 Nov. 2017, 21:04

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 42 nap - Lélekmentés

Ma is kimentünk a temetőbe. Szerintem pont ugyan azt terveztük csinálni, mint tegnap, de mivel nem tudtam, hogy tegnap mit csináltunk, ez nem dobott fel túlságosan. Egy ideig most is csak sétálgattunk, de ma már nem vártam ki, amíg történik valami.
- Igazából mit is kéne figyelnem? - kérdeztem Arzila Nővértől, aki szemlátomást meglepődött ezen.
- A szellemeket. Mi mást? - mondta, mintha ez mind magától értetődő lenne - Keress feldúlt lelkeket. Befejezetlen ügyek, nagy igazságtalanságok és efféle dolgok.
Talán ezt tényleg kitalálhattam volna magamtól előbb is... De mindegy, annyi időt azért nem vesztegettem el.
Mindenesetre sétálás közben ezt nem tudtam végrehajtani, ezért egyesével leültem a sírok elé meditálni. Szerencsére egyiket sem látogatták meg, amíg éppen előtt ültem. Problémás lelkeket azonban nem találtam, csak beszédes lelkeket. Unalmas lehet halottnak lenni, ha ilyen készségesen osztják meg életük minden részletét... Így viszont nehéz megtalálni a megfelelő szellemet, hogy az összes többi szívesen társalog.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Kedd 21 Nov. 2017, 23:32

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 41 nap - Lélekmentés

Arzilla Nővér ma már nem jött ki velem, de meghagyta, hogy ha találok egy viszonylag nyugtalan lelket, majd szóljak neki. Gondolom ez azt jelenti, hogy elégedett volt a tegnapi próbálkozásaimmal. Akkor pedig ha folytatom, előbb utóbb eljutok valahová...
A biztonság kedvéért most pár imával kezdtem a napot (Legbához, Damballához és Baron Samedihez), mert nem akartam még véletlenül sem hagyni a halottaknak, hogy elszabaduljanak és kövessenek mindenhová. Papa Doc ezt remek gyakorlásnak vélné, Arzilla Nővérben meg még nem vagyok biztos, talán ő többet segítene.
Így 'bebiztosítva' végül ma is egyenként meglátogattam a sírokat. Most is többen ott akartak tartani, de csak keveseknek sikerült... viszonylag. Azért az mégiscsak érdekes, ha valaki elmeséli, hogy milyen volt az élet New Orleansban olyan 100-150 éve, vagy mondjuk egy híresebb időszakban (pl.: Louisianna megvásárlásakor, vagy egy-egy rabszolga-felkelésnél). Ezek között szerencsére (?) találtam pár dühösebb lelket is, főleg a névtelen síroknál. A háborúk és lázadások sok elégedetlen embert hagytak maguk után...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szer. 22 Nov. 2017, 23:36

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 40 nap - Lélekmentés

Talán eddig a mai nap volt a legjobb, amióta megint szellemekkel foglalkozok. Amikor elmondtam Arzilla Nővérnek, hogy milyen dühös lelkeket találtam, csak annyit javasolt, hogy először szóban nyugtassam le őket, és próbáljam érzékelni a bennük végbemenő változást.
Ez az érző dolog annyira nekem nem szokott menni (minek érezni, ha látom is?), de ettől még kimondottan jó volt a gyakorlás. Sorra jártam a sírokat, ahol tegnap problémásabb személyeket találtam, és különböző módokon próbáltam lenyugtatni őket. A volt rabszolgáknak mesélhettem a mai egyenlőségről, ahogyan egyenjogú polgárrá tették a feketéket (és a mutánsokat), a háborúban elesetteknek a győzelmükről (vagy esetleg a vereségüktől függetlenül kialakult jó helyzetről) beszéltem. Több lélekkel közös imát is tartottunk, bár abban nem vagyok biztos, hogy halál után van-e még értelme...
A végbemenő változásról viszont sajnos nem sokat tudok mondani. Éreztem, hogy valami megváltozott, de nem tudom meghatározni, hogy pontosan mi. Egyszerűen kellemesebb volt már velük beszélni. Néhánnyal a végére még könnyebben tudtam kommunikálni, mint az élőkkel.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Csüt. 23 Nov. 2017, 22:56

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 39 nap - Lélekmentés

Arzilla Nővér nem akart semmi újat mutatni. Beszámoltam neki a tegnapi napról, de ő nem vélte annyira sikeresnek, mint én.
- A szellemek lenyugtatása szóban szép dolog, de nem ez a lényeg - mondta, amikor már épp belemelegedtem volna a mesélésbe - Nem pszichológusok vagyunk. Ha lenyugtatsz egy szellemet, azt azért teszed, mert valami célod van vele. A te esetedben ez gyakorlás, semmi tétje nincsen, de egy napon majd neked kell szembenézned az elszabadult petro loákkal is. Pont pár hete is volt egy.
Egy kicsit bántott, hogy így félbeszakított, de nem tudtam rá mit mondani. A folyamatról tényleg szinte semmit sem tanultam. Pedig már rá is kerestem az interneten, hogy hogyan lehet hatékonyan lenyugtatni valakit. Úgy tűnik, most mégsem erre fogok koncentrálni.
Ma a temetőben kevesebb halottat látogattam. Igyekeztem minél alaposabban megfigyelni, hogy hogyan változnak, de így kevesebb energiát fektettem a valódi megbékítésbe. Azt a szellemek sem szeretik, ha feleslegesen bolygatom őket, és még csak nem is figyelek rájuk eléggé...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Csüt. 22 Márc. 2018, 23:58

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 8 nap - Szellem hívása (varázslat)

A parancsolgatással még mindig nem boldogulok túl jól... Más dolog elzavarni a szellemeket, és más dolog rávenni őket, hogy olyat tegyenek, amit nem egyébként nem akarnának. Nem is tudom, hogy mennyire etikus... de Arzilla Nővér biztosított róla, hogy csak olyan szellemeket zaklatunk, akik életükben is rászolgáltak valamilyen módon. És a megidézett állapot amúgy is kellemesebb, mint a számukra fenntartott túlvilág.
Ma például valami régi maffiózó féléhez volt szerencsém még a múlt századból. Annak idején Arzilla is rajta gyakorolt. Nincs túl sok olyan halott, akiről biztosra tudjuk, hogy van rejtegetnivalója, így kénytelenek vagyunk 'újrahasznosítani' a meglevőket.
Kellően illetlen volt, választékos sértéseket vágott a fejemhez (mintha nem hallottam volna már mind...), mire végre sikerült elhallgattatnom. Aztán meg kérdezgettem órákig... Elméletileg el kéne érnem, hogy mindent elmondjon, de nem hiszem, hogy ez sikerült. Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy nem hazudott. Már az is valami, nem? Persze a valóságban nem annyira... Például a főnöke nevét igazán ki kellett volna húznom belőle, még ha nem is él már.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Pént. 23 Márc. 2018, 22:49

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 7 nap - Szellem hívása (varázslat)

Nagy előnye a szellemidézésnek, hogy nem lehet idegesen végezni. Legalábbis ha sikeresen szeretnénk elvégezni, akkor nem. Ahhoz képest, hogy mennyit szenvedtem ma az aktuális lélekkel, sikerült nem (nagyon) felhúznom magam.
Ma egy 'egyszerű üzletember' volt soron, aki belekeveredett pár tisztességtelen ügybe. Mivel ezek között rabszolgakereskedelem is volt, különösen utáljuk... szintén egyike azoknak, akiket évszázadok óta zavarunk, hogy újra és újra bevalljon mindent. Nem kedves, de inkább őt, mint random embereket a temetőben.
A vallatás inkább volt fárasztó, mint különösebben nehéz. A szellem nem volt képzett, az ellenállása sem volt túl erős, de valahogy mindig megtalálta a módját, hogy kitérjen a kérdésem elől. Ha egy kicsit is kétértelmű volt amit mondtam, szándékosan rosszul értelmezte. Nem tudom, hogy erre hogyan nem unt rá eddig. Talán először még úgy érezhette, hogy beteljesítette kicsinyes bosszúját, de századszor? Szörnyű.
De mindegy, a végére elmondott mindent, és egyszer sem kiabáltam rá, ami már fejlődés. Szerintem Arzilla Nővér is csak valami türelempróbaként küldött pont ide.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Szomb. 24 Márc. 2018, 15:31

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 6 nap - Szellem hívása (varázslat)

Haiti... Eddig nem nagyon gondolkodtam rajta. Olyan messzinek és elérhetetlennek tűnt, de most...
Reggel amikor felkerestem Arzilla Nővért a mai gyakorlat miatt, megemlítette, hogy már nem sok újat tud mutatni. Mind a szellemidézés területén, mind a voodoo többi ágában ha tovább szeretnék tanulni, Haitibe kéne látogatnom. Haiti pedig messze van...
Ezt egész nap nem tudtam kiverni a fejemből. Tényleg ezt szeretném? A voodooval akarok egyáltalán foglalkozni egész életemben? Logikusan persze tudom, hogy igen, különben nagyon rossz helyen vagyok, de a kétségeken még ez sem segített.
- Akár fel is adhatod - közölte a szellem, akit éppen nekem kellett volna kivallatnom. Erre összeszedtem magam, és csak azért is kihúztam belőle, hogy milyen szörnyűségeket követett el. A megidézett lelkek előtt mégsem szabad bizonytalanságot mutatni, ezen már rég túl vagyok, csak...
Amint lehetett, eleresztettem, és elvonultam gondolkodni.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Vas. 25 Márc. 2018, 22:04

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 5 nap - Szellem hívása (varázslat)

A tegnapi gondolkodásom nem hozott sok eredményt. Koránt sem vonultam el elég időre... és elég messzire. Nehéz úgy megoldanom a saját problémáimat, ha egyfolytában a szellemekén dolgozom.
Azon viszont nem lehet spórolni. Akár megyek, akár maradok, ezt még meg kell tanulnom, különben aztán örökre 'portás' maradok (amivel jelenleg semmi bajom nincs, de olyan 1-1,5 év után illik továbblépni). Így ma is megjelentem Arzilla Nővérnél, hogy kikérdezzem a legújabb szellemet.
Igazából nem új volt, hanem megint azt a maffiózót vettük elő, amit még csütörtökön faggattam. Akkor még nem válaszolt (vagy csak részben válaszolt), de most már sokkal több hajlandóságot mutatott. Ez a pár nap gyakorlás bőven elég volt, hogy felkészüljek rá. Miután a 'védelme megtört', elmondott mindent. Továbbra is úgy adta elő, mintha minden tette igazságos lett volna, és a rendszerrel lett volna a baj, de ez szerintem rendben van. A végére nekem is egyet kellett értenem abban, hogy az a szesztilalom valóban nagyon szigorú volt. Elvégre a 21 év is túlzás...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Hétf. 26 Márc. 2018, 22:03

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 4 nap - Szellem hívása (varázslat)

Nem szeretnék itt hagyni mindent. Pont kezd kialakulni egy családias légkör, és most menjek el? Még Emmanuel Testvér sem tűnik olyan ellenségesnek... amióta nem látogatom napi szinten. Arzilla Nővért pedig egyenesen megkedveltem. Egy kicsit hajlamos túlzásokba esni, de igazából végig jót akart, és végül el is érte.
Ezzel szemben viszont pont ő az, aki a legjobban javasolta a Haiti-i utazást. Már harmadik napja nem mondtam semmit a kérdésre. Arzilla még nem kérte számon, és csak újabb és újabb szellemeket mutatott, de ma egészen érezhető volt a tekintetén, hogy választ szeretne. Válaszom pedig nincs...
De legalább a szellemekkel végre sikeres vagyok. Túl sokszor éreztem már így, hogy el is higgyem, de szerintem lassan végeztem. Végigkérdeztem vagy három szellemet, de egyik sem akart vagy tudott sokáig védekezni. Igazából nem nagyon érdekelt, hogy mit mondanak, csak gyorsan kihallgattam őket, és hagytam, hogy menjenek. A problémáik évek óta lezárultak, nincs értelme többet bántani őket, mint feltétlenül szükséges.
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Aina Kedd 27 Márc. 2018, 22:41

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 3 nap - Szellem hívása (varázslat)

A szellemek biztosan igazat mondanak. Ezen látom, hogy hasznos tudás, de a többit nem értem. Miért jó nekünk, ha apró feladatokat bízunk a halottakra? Mit tudnak egyáltalán csinálni? Mondjuk éppen halálra ilyeszthetnek egy pincért, vagy karácsony estéjén felébreszthetik egy mogorva öregúr lelkiismeretét, és csupa efféle hasznos tevékenységre alkalmasak még... De ha Arzilla Nővér ezt fontosnak tartja, én nem fogok ellenkezni.
Reggel amikor gyakorolni mentem, Arzilla rögtön ezzel az ötletével fogadott, hogy küldjek el egy szellemet a közeli elhagyatott házba, és parancsoljam meg neki, hogy adjon ki huhogó hangokat... A férjének tudtam, hogy sajátos humorérzéke van, de Arzillától most hallottam ilyet először.
A feladat viccesnek tűnt, de koránt sem volt egyszerű... A halottak többsége nem hajlott arra, hogy random helyeken kísértsen. Kėnyszerítéssel is próbálkoztam, de ebben az esetben sokkal nehezebb volt őket megtörni, mint egy egyszerű igazmondásnál. Nem elég egy pillanatra felülkerekedni, hanem több percig legyűrve kell őket tartani, mielőtt biztosan beválik. Legalábbis Arzilla szerint, én ma a közelébe sem jutottam ennek...
Aina
Aina
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 346
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 51
Join date : 2017. Jun. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

New Orleans - Page 6 Empty Re: New Orleans

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.