New Orleans

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: New Orleans

Témanyitás by Aina on Pént. 18 Aug. 2017, 00:39

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 42 nap - Voodoo báb

A sok varrogatás, fonogatás és egyéb kézműves munka nem kötött le igazán. Olyannyira nem, hogy közben éltem Arzilla Nővér ajánlatával, és meglátogattam az őseit.
Bölcs tanácsból kaptam eleget tőlük (sajnos el kell ismernem, hogy sokkal hasznosabbakat, mint az én családom), de végül csak egy ragadt meg bennem. Azt mondták, hogy ne hanyagoljam a régi kapcsolataimat. Könnyű elveszni a voodoo világában, és elfeledkezni a 'normális' világról.Igazuk volt... Már három hónapja semmi normálisat nem csináltam, és nem beszéltem átlagemberekkel. Már meg is lepódök, ha valakit nem foszforeszkál még egy kicsit sem. Lehet, hogy haza kéne telefonálnom...
Legalább volt min gondolkodnom, miközben egy újabb halom bábot gyártottam. A végén Amos Testvér megint bejött, és átnézte a munkám. Aztán átnyújtott egy fényképet.
- A következő ehhez az emberhez hasonlítson - mondta, és már ment is ki.
- Ki ő? - érdeklődtem, de nem válaszolt, csak ment a dolgára.
Ez nem esett jól, de biztos vagyok benne, hogy akárkiről is van szó, jó oka van arra, hogy bábot kérjen hozzá. Én mindenképpen örülök, hogy annak idején használt egyet...
Aina
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 115
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Aina on Szomb. 19 Aug. 2017, 01:44

Hátralévő idő: 41 nap - Voodoo báb

Jóképű fickó volt (mármint a képen, nem az én verzióm). Nehezen tudtam elképzelni, hogy mit tehetett, amivel kiérdemelte a figyelmünket.
Sok nehézséget okozott a lemásolása. Egészen elszoktam a kézimunkától a sok koncentráció között, két nap alatt nem jöttem még bele eléggé. Abban biztos voltam, hogy a kék szemet kék gombokkal érdemes elkészíteni, de más hasonlóságot nem nagyon tudtam elképzelni. Ott volt még a lehetőség, hogy kivágom a fényképből az arcát, és felragasztom, de addig nem próbálkoznék ezzel, amíg Amos Testvér jóvá nem hagyja.
A végeredmény... Amos Testvér legalább jót szórakozott rajta.
- A voodoo báb készítésének két fontos szabálya van - mondta, miközben a kezében forgatta a művemet - A Hasonlóság Szabálya, és a Kapcsolat Szabálya. Legalábbis én így hívom... A hasonló dolgok hatnak egymásra, mint ahogy a fizikai világban is a hasonló anyagok oldják egymást. Éppen ezért fontos, hogy több közös legyen a bábban, amit készítesz. Ha sok időd van, és most sok időd van, akár ruhát is varrhatsz neki, kidolgozhatod az arcát és ábrázolhatod a sajátosságait. Később ezt elhagyhatod, de amíg rá nem érzel, ez sokat fog segíteni.
Amíg magyarázott, csak tágra nyílt szemekkel figyeltem, és még a nyelésről is megfeledkeztem. A végére már egészen kiszáradt a torkom, pedig egy szót sem szóltam. Amos Testvér hagyott nekem egy rakás alapanyagot, és még pár képet, aztán elment.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 20 Aug. 2017, 01:45

Hátralévő idő: 40 nap - Voodoo báb

Tehát... egy viszonylag magas, szőke hajú és kék szemű kb. 25-26 éves férfi. Öltöny alapján jómódú lehet. A kérdés csak az, hogy mi bajunk van vele.
Az első gondolatom az volt, hogy nyilván hydrás. Egy kicsit rasszista gondolat, de könnyen el tudom róla képzelni. Nem is olyan rég még tele volt velük a tévé, és... Olyan német feje van. Persze az is lehet, hogy valami sokkal egyszerűbb vétsége. Lehet gyilkos, drogdíler, vagy akár egy veszélyes mágus (ez már nem olyan valószínű, de azért nem kizárt).
Volt időm ezeken gondolkodni. A bábkészítés nem kötött le annyira. Végül a szalma mellett döntöttem, pár falappal kiegészítve. Az arcán sok időt elvesztegettem el, de mint mondtam, sok időm volt. Olyan tökéletesre kellett elkészítenem, amennyire csak lehet.
A test most már könnyen ment, az előző pár nap alatt egészen belejöttem. De a ruhák... Nem vagyok varróművész. Az internet segített, csak azt volt nehéz kideríteni, hogy mi szólt kezdőknek, és mi haladóknak. Értelemszerűen amit én akartam elérni, az nem kezdőknek való...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 21 Aug. 2017, 00:29

Hátralévő idő: 39 nap - Voodoo báb

"A következő módszer már egy kis kézügyességet, türelmet, na meg érzéstelenítőt és pár hosszú, éles tűt igényel.
Ezt úgy kell véghezvinni, hogy először érzéstelenítjük az áldozat kezét, amit persze jól le kell kötni az asztalhoz. Aztán a tűket egyesével bele kell szúrni mélyen az ujjakba, méghozzá hosszában, hogy az egész ujjban benne legyen.[...]"

Na ilyenkor tudtam, hogy eleget interneteztem egy napra. Tegnap este sokáig fennmaradtam, hogy megtaláljam a legjobb megoldást. De nehéz egy témánál maradni... Nem tudom, hogyan keveredtem ilyen messzire. A tűkön kívül semmi közös nem volt bennük.
Ma viszont már nagyobb szerencsém volt. Gyorsan (mert a másfél óra az gyorsnak számít) befejeztem a tervezést, és hozzáláttam a megvalósításhoz.
El sem lehet mondani, hogy milyen frusztráló volt. A cérna becsomósodott, elakadt a varrás közepén, kiesett a tűből... Nincs még egy olyan fejfájás, mint amit a cérna átfűzése okoz. És ez minden egyes alkalommal növekedett... A voodoo egészen kellemes is lehet, de ez... De mindegy, eleget panaszkodtam már a báb elkészítése miatt.
A végeredmény szerencsére nem lett olyan rossz. Ha még sokáig csinálnám ezt, akár el is mehetnék szabónak (persze meghalnék, mielőtt mindent megtanulnék). Amos Testvér is elégedett volt vele. Eltette, és azt mondta, hogy holnap már varázslat is lesz.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 22 Aug. 2017, 02:03

Hátralévő idő: 38 nap - Voodoo báb

Amos Testvér betartotta a szavát. Másnap egy bábbal fogadott. Nem az enyémmel, ez egy teljesen más embert ábrázolt, és ami még fontosabb, 'élesítve' volt.
- A báb elkészítése nagy felelősség - mondta - Sokan a sötét mágiába sorolják, bár én inkább semlegesnek tartom. Elméletileg akár jóra is lehet használni... De az egyik legnagyobb veszélye, hogy nem csak a készítő használhatja. Ha őrizetlenül hagysz egyet, és más hozzájut, majdnem ugyan akkora károkat okozhat, mint egy képzett pap vagy bokor. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ne tárolj el egyet sem feleslegesen.
Odaadta nekem a bábot, aztán elővett egy ollót, egy szikét és egy csipeszt.
- Azt szeretném, hogy szedd szét anélkül, hogy bántanád azt, aki a túloldalán van - mondta, és elindult a pince felé, de még egyszer megfordult - Ha ez nem sikerülne, az sem baj. Nem érdemel jobbat.
Oké... Még szerencse. Legalább azt tudom, hogy ha netán szétszedném egy ember karját, akkor csak egy olyan kart szedek szét, amit amúgy sem használt jól. Igazán megnyugtató...
Nem éreztem a módszert éppen helyesnek, de ha minden jól megy, nem lesz semmi baj.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 23 Aug. 2017, 00:41

Hátralévő idő: 37 nap - Voodoo báb

Azt hiszem furcsa vagyok. Kiválasztom a legalattomosabb varázslatot, amit csak találtam, aztán csodálkozok, hogy ezzel másoknak árthatok. A szellemidézés is extrém volt, most meg... Nem tudom, mit gondoltam.
Sokáig tartott erre rájönni. Ahogy a bábbal szerencsétlenkedtem, és próbáltam szétszerelni, számtalanszor láttam a kis szikrákat. Egyértelmű jelei annak, hogy még nem jártam sikerrel, és hogy valaki a távolban halálra aggódja magát (akárcsak én).
A kapcsolatot megszakítani nehezebb volt, mint hittem. A hasonlóságot nem akartam elrontani (a végén még az áldozat is felismerhetetlenné válna), ezért inkább a mintát akartam megtalálni. Ahogyan sejtettem, ez egy hajszál volt.
Próbáltam a csipesszel kihúzni. Meg kell hogy mondjam, a voodoo sokkal több kézügyességet igényel, mint hittem. Először varrogatnom kell, most meg egy lehetetlenül vékony, alig kilátszó hajszálat kellett levadásznom. Nem tudom mennyi ideig tartott kiszedni, nekem óráknak tűnt. A bábon levő varázslat szerencsére rövidesen kialudt, én meg hozzáláttam a felaprításához.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 24 Aug. 2017, 00:52

Hátralévő idő: 36 nap - Voodoo báb

Ahhoz képest, hogy a voodoo bábok tárolása szörnyen veszélyes, Amos Testvér látszólag egy csomót őrizgetett egészen eddig. Szerintem ez is csak egy olyan szabály, amit a növendékekkel tartatnak be, aztán örökre elfelejtik. A feladatra persze nem lehet panaszom. Elsőre még aggódtam, hogy elviselhetetlen kínokat okozok, de mire a huszadikat szereltem szét, már nem nagyon érdekelt. Nagy előnyöm volt, hogy láttam is, hogy mikor aktív a báb, és mikor nem, így nem okozhattam nagy fájdalmat. Legfeljebb egy pár csípést érezhettek (a csipesz még néha kifog rajtam...), az meg senkinek sem árt.
Azt vettem észre, hogy minden báb, amit eddig kaptam, hajszállal volt összekötve. Ezeket könnyű volt szétszedni (a hajszálat nem nehéz eltávolítani), de azt még nem tudom, hogy mit kéne csinálnom, ha mást használnának. Csipesszel nem vehetnék le egy vércseppet, kimosni meg gondolom nem ajánlatos. Az egyetlen tippem az, hogy körbevághatnám az érintett részt... de az fájdalmas lenne.
A másik nagy fejlemény az volt, hogy a hosszú fontolgatás után végre hazatelefonáltam. Anyám vette fel, és beszéltünk egy kicsit. Ez egész jól ment... Nem hozta fel a hirtelen távozásom (én sem), és nem vitáztunk. Ha ezt gyakrabban megtenném, megjavulhatnának a dolgok. Talán idővel haza is látogathatnék...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 25 Aug. 2017, 00:50

Hátralévő idő: 35 nap - Voodoo báb

- Ez már nem működik - mondtam, amikor Amos Testvér átnyújtotta a legújabb bábot.
- Biztos vagy benne? - kérdezte, de nem tűnt olyan érdeklődőnek.
Válaszul letekertem a báb fejét. Untam már a sok szétszerelést, és teljesen biztos voltam benne, hogy a kezemben lévő nem volt aktív. Egyedül a kézügyességem fejlődött az utóbbi napokban. Nem így képzeltem a gyakorlást. Persze nagyon menő, meg minden... csak még mindig messze van attól, ami miatt elkezdtem az egészet.
Szerencsére Amos Testvér ezt meglátta, és nem hozott több hajszálas bábút. Helyette elhozott egy vérfoltosat.
- Amikor ezt szétszeded, légy óvatosabb - mondta komoly hangon - A vért értelemszerűen ki kell mosnod, de gyakran ez nem elég. Javaslom, hogy hívd segítségül a loákat is. Elsősorban Sobot javaslom, de hívhatod Ezilit, Lokot... vagy akár Baron Samedit is.
Ezek a gyógyításban jeleskedő loák voltak. Baron Samedi... őt csak ritkán hívjuk gyógyítás céljából.
Elő volt készítve egy kisebb medence is. Amos Testvér már tervezhette egy ideje a továbblépést. Amikor beletettem a bábot, ő azonnal kirántotta a kezem.
- NE merítsd a víz alá teljesen - mondta kissé erőteljesebben -  Ügyelj rá, hogy az orra vagy a szája mindig lógjon ki. Nem akarunk senkit sem megfojtani.
Oké... erre eddig nem gondoltam. Miért akarnék vízbe fojtani valakit, amikor ketté is törhetem?
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 26 Aug. 2017, 00:21

Hátralévő idő: 34 nap - Voodoo báb

- Igen, egy kicsit túlságosan féltettünk - vallotta be anyám - Nem kellett volna így visszafognunk. Ha elengedtünk volna az x-ek közé...
Uh... A beszélgetésünk egészen jól indult. A mindentudó internet segítségével akartam megoldani a családi problémáimat. Az lett volna az elmélet, hogy én bevallom, hogy elhamarkodott dolog volt egyik napról a másikra elszaladni. Ez után kellett volna anyámnak is beismernie a hibáját, de... Szóval lényegében megállapította, hogyha elenged a mutánsokkal, most nem próbálkoznék a voodooval. Mintha az jobb lenne! Hogy ott aztán tovább mérgelődjek, hogy semmi értelmes képességem nincs, és soha ne jöjjek rá, hogy hogyan tudnám hasznosítani!
De mindegy, a vitát nem szabad kiújítani (az internet is megmondta). Amint lehetett, letettem a telefont, és mentem vissza gyakorolni. Vagyis rongyokat mosni, mert épp az van soron.
Nagyon óvatosan kimostam a foltot, ügyelve rá, hogy véletlenül se fojtsam vízbe az áldozatot. Szerintem egész jól ment, de a báb még mindig könyörtelenül foszforeszkált, és szikrázott, ha bökdöstem.
Ezt a problémát a megszokott módon kezeltem. Csendes imádkozás, vevék felrajzolása... a voodoo báb készítés nem is különbözik annyira a szellemidézéstől.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 27 Aug. 2017, 00:04

Hátralévő idő: 33 nap - Voodoo báb

Csendes imádkozás, vevék rajzolása, üdvözlő szövegek... ez a nap sem hozott sok változást. Kétlem, hogy ebből egyhamar bármi is lesz. Állítólag segít, ha hiszek is a módszereimben, és én nagyon igyekszem is, de csak nem érzem azt a mély hitet. Elméletben megvan minden. A loák támogatásával simán elvághatnám a köteléket a báb és az ember között. Ha lehetne velük beszélni, vagy legalább biztos lennék benne, hogy meghallgatnak... eddig csak Damballah lépett velem kapcsolatba, és az sem volt kellemes.
Szép sorban végigmentem az összes érintett loán. Először Papa Legba, mert nélküle nem léphetek kapcsolatba a világukkal, Sobo, mert a szellemi eredetű bajokat ő orvosolja elsősorban, aztán Ezili (aki szintén kedves) és Loko. Baron Samedit kihagytam. Őhozzá csak akkor fordulunk, ha egy sötétebb varázslatban (wangában) van szükségünk segítségre, vagy ha élet és halál felett kell dönteni. (Szerencsére Amos Testvér biztosított róla, hogy akárhogyan elszúrhatom, senki nem fog meghalni).
Emellett számtalanszor újramostam a bábot. Sajnos ez sem hozott eredményt, csak elkezdett szétjönni az anyag... Ez nem jó.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 28 Aug. 2017, 00:35

Hátralévő idő: 32 nap - Voodoo báb

- Baron Samedi... fontos a bábok elkészítésénél - mondta Amos Testvér, miután megtudta, hogy őt kihagytam - Sokan félreismerik. Mint a halál egyik ura, annyira nem szimpatikus az egyszerű követők között, de egy jó bokor nem lehet ilyen válogatós. Damballah is segített neked, adj Baron Samedinek is egy próbát.
Furcsa, hogy ezt mondta. Eddig úgy tűnt, hogy csak végszükség esetén fordulunk hozzá. Majdnem olyan kiszámíthatatlan, mint a petro loák. Eddig is tudtam, hogy a voodoo báb mindenképpen wangának számít, de hogy a szétszerelése is...
Persze egy loát megtisztelni soha nem árt. Ma sorra kerítettem Ghedét is. Így még jobban hangzik. Ha minden igaz, régen inkább Ghedeként tevékenykedett, csak amikor a követői nagy részét Amerikába szállították, ő is megváltozott. Baron Samediként... egy kicsit más.
Sajnos ez sem sikerült elválasztanom a bábot az embertől. Viszont a helyzet rosszabbra fordult. Az anyag egy része határozottan szétfoszlott. Nem tudom ez milyen érzés... de hálás vagyok érte, hogy nem kell végignéznem.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 29 Aug. 2017, 00:50

Hátralévő idő: 31 nap - Voodoo báb

- Dehogy, semmi baj nem lesz - mondta Amos Testvér, amikor a megrongálódott bábot mutattam neki - Esetleg vízhólyagok. Vagy egy kellemetlenebb bőrbetegség. Rá se fog jönni, hogy mi állunk mögötte.
- Vízhólyagok? - kérdeztem vissza, ő meg bólogatott.
- Ugye nem hitted, hogy csak úgy bárkit megölünk? - mondta - Egy átlagos... megrendelőnek csak egyszerűbb wangákat biztosítunk. És mindig teszünk róla, hogy ne éljen vissza vele.
Ez egészen jól hangzik. A szellemidéző problémáim alatt már-már fontolóra vettem, hogy a voodoo csakugyan gonosz lehet, de már látom, hogy hülyeség volt. Amos Testvér még a veszélyes gyilkosokat sem ölné meg, nemhogy egy átlagembert.
Így békében folytattam a tisztítást. Szorgosan rajzoltam a vevéket, igyekeztem teljes elméből hinni, hogy működni fog, és végül tényleg kialudt a bábot körülvevő mágia.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 30 Aug. 2017, 00:01

Hátralévő idő: 30 nap - Voodoo báb

- Igen, a varázslatot tényleg megszüntetted - bólogatott Amos Testvér - De a bábból szinte semmi sem maradt. Úgy kéne ezt a munkát elvégezned, hogy közben nem ártasz senkinek. Lehet, hogy tényleg ráéreztél, de sokkal valószínűbb, hogy felismerhetetlenségig tisztítottad a bábot, és ezért ment tönkre.
Ettől nem voltam túl boldog... Igazából az én fejemben is megfordult már a gondolat úgy tegnap estefelé, de reméltem, hogy Amos Testvér nem így fogja gondolni.
A következő báb szintén vérrel volt összekötve. Hogy biztosra menjünk, most a csepp pont a fején volt. Így jobban kellett figyelnem, hogy ne fojtogassam az áldozatot, és a mosás részt lehetőleg le kellett csökkentenem.
Nem volt könnyű. Megint felrajzolni a vevéket és próbálkozni. Már két hete csinálom ezt, de az összerakásról még szó sem esett...
A másik nagy fejlemény az volt, hogy a nap végén amikor hazatelefonáltam, megbeszéltük, hogy jövő héten visszalátogatok. Egy nyár után furcsa lesz. Még eddig soha nem voltam ilyen sokat távol...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 31 Aug. 2017, 00:02

Hátralévő idő: 29 nap - Voodoo báb

Lassan vége a nyárnak. Nehéz elképzelni. Az életemnek több mint a felét ilyenkor iskolába járással töltöttem, most meg... hirtelen vége. Nem mintha hiányozna a kémia, de azért egyszerűbb volt az élet. Most már senki nem kötelez arra, hogy tanuljak, és mégis a szabadidőmet azonnal tanulással kötöttem le. Miért csinálom ezt magammal?
Tehát igen, elkeserítő volt ez az újabb báb. Olyannyira, hogy megint újragondoltam az egész életemet. Jelenleg semminek sincs értelme. Mindent megcsináltam, amit eddig, de mind hiába. Még Sobonak is utána néztem, hogy mit szeret, és nem találtam semmit.
Nem szeretnék tiszteletlen lenni, de semmi különös nincs rajta. Harcos loa, többnyire tábornokként jelenik meg. Védelmez a gonosz szellemek ellen (nem volt egyértelmű, de szerintem itt a petro loákra gondol), és a természetfeletti eredetű betegségeket gyógyítja. A kedvenc színe a fehér és a sárga, és szereti a kecskéket és a birkákat.
Engem viszont látszólag nem szeret. Valahogy ezen változtatni kéne...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 01 Szept. 2017, 00:44

Hátralévő idő: 28 nap - Voodoo báb

Egy kicsit hülyeségnek hangzik, de ma csupa sárgába és fehérbe öltöztem a gyakorláshoz. Valahogyan el kell érnem, hogy Sobo megkedveljen, és mivel kecskét és birkát nem tervezek áldozni neki, csak a kedvenc színeivel hívhatom fel magamra a figyelmet (vagy ha ez szerinte is furcsa, akkor talán az igyekezetet díjazza).
A többi loának nem tudtam, hogy hogyan tehetnék a kedvére. Ezilinek nem szoktak áldozni, bár köztudottan kedveli a virágokat. Loko meg... hát, neki is az egyik kedvenc színe a fehér, remélem ezzel elégedett lesz. Őt annyira nem is véltem fontosnak. A követői inkább gyógynövényekkel és fizikai eredető betegségekkel dolgoznak, nem természetfeletti bajokkal.
Ezután megint óvatosan megtisztítottam a bábot. Csak nagyon rövid időkre helyeztem a víz alá, többnyire vattával dolgoztam. A végére már tényleg azt hittem, hogy minden működni fog (az imák, a vevék, a felkészülés mind olyan rendben voltak...), de a báb továbbra is makacsul megőrizte a ráhelyezett wangát. Elszomorító...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 02 Szept. 2017, 00:56

Hátralévő idő: 27 nap - Voodoo báb

A csodálatosan nagy és mindentudó internet ma is a segítségemre sietett. A szokásos üdvözlő szövegek, vevék és rituális tisztítások mellett most egy új módszerrel próbálkoztam.
Tehát, a báb vér segítségével van összekötve az áldozatával. És mi szedi ki legjobban a vérfoltokat? Az igazat megvallva sok minden, a listán például szerepelt az ammónia és az ecet is. De ami engem érdekelt, az a kóla volt.
Nem éppen az a megoldás, amit egy képzett alkimista használna, de igazából pont tökéletes. A kóla nem csak kiszedi a foltot, de mellette még negatív mellékhatásai sincsenek. Ha arcon öntesz valakit egy üveg ecettel, nem lesz túl boldog, de a kóla...
- Te meg mit csinálsz?! - Amos Testvér hangja egy kicsit megzavart. Szólni sem tudtam, miközben hitetlenkedve nézte a megoldásomat. Ahogyan ilyenkor ez lenni szokott, kiosztotta a bölcsességét:
-Aina... nem a tisztítási technikádat kell kijavítanod. Amit eddig Soboval csináltál az jó volt, de ez... Miért nem próbálkozol Baron Samedivel? Elvégre az ő wangáját próbálod leszedni, nem?
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 03 Szept. 2017, 00:02

Hátralévő idő: 26 nap - Voodoo báb

Baron Samedi... Nem a legegyszerűbb loa. Még soha nem volt személyesen szerencsém hozzá, és ez jó is így. Állítólag azok, akiket megszáll, olyan dolgokat tesznek, amit másnap megbánnak. Nem öldökölnek, ahogyan egy halál entitástól várnánk, hanem vadul szórakoznak, rossz vicceket mondanak és káromkodnak. Nagyjából olyan, mint egy erős rum...
A kedvére tenni nehézkes, de akit megszeret, könnyen bekerülhet a legerősebb mambok közé. Megéri próbálkozni.
Ma különösen figyeltem rá. A vevéjét középen helyeztem el, és az üdvözlő szövegekben ezúttal Baron Samedinek szólítottam Ghede helyett (mostanában inkább azt használja).
Aztán elvégeztem a tisztítást, (nem kólával, ahogyan tegnap akartam; Amos Testvér azóta sokszor felemlegette ezt az ötletemet,) és meglepően jól sikerült! A báb körüli varázslat egy pillanat alatt eltűnt, és akkor sem tért vissza, amikor a biztonság kedvéért megbökdöstem.
Remélem ezek után már elkezdhetem összerakni a bábokat. Már éppen eleget szedtem szét eddig.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 04 Szept. 2017, 00:56

Hátralévő idő: 25 nap - Voodoo báb

Utólag meggondolva azért aggasztó, hogy pont Baron Samedi segített meg. Először Damballah, most meg ő... ezek a halál entitások érdekeltnek tűnnek a tanulmányaimban. Persze emiatt nem hiszem, hogy komolyan aggódnom kéne. Egyedül még a kakast sem öltem volna meg (pedig az még úgy ahogy elfogadható).
A siker ettől függetlenül siker, és ezt Amos Testvérnek is észre kellett volna vennie. Ő ezt nem így gondolta. Látszólag tonnaszámra volt még elraktározott báb tanítási célra (és továbbra is ő volt az, aki figyelmeztetett, hogy ez milyen veszélyes).
- Egész biztos, hogy ez szükséges? - kérdeztem, de már tudtam mit fog válaszolni.
- Mielőtt elkészíthetnéd a saját bábjaidat, biztosra kell tudnom, hogy nem okozol akkora bajt, amit nem tudsz megoldani. Rád fér még egy kis gyakorlás - mondta az elvárásaimnak megfelelően.
Én meg ahogyan korábban a hajszálasoknál, most is tömegesen szereltem szét az újabbnál újabb bábokat. Baron Samedi látszólag továbbra is támogatott ebben, pedig a végére már lassan kezdtem elhagyni a vevéket és a szövegeket.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 05 Szept. 2017, 17:07

Hátralévő idő: 24 nap - Voodoo báb

Ma már teljesen elhagytam a rituálék használatát. Mielőtt elkezdtem volna, elmondtam egy rövid imát a loáknak, nehogy azt higgyék, hogy mellőzöm őket, de ezután már csak hétköznapi tisztítást végeztem. Egy nedves vattával megtöröltem párszor az érintett részt, és a varázslat rendre szertefoszlott. Nem tudom, hogy ezt hányszor ismételtem meg. Amos Testvér készlete látszólag kifogyhatatlan volt. Alig fejeztem be az egyiket, már adta a következőt. Aztán egyszer abbahagyta.
- Úgy látom most már készen állsz arra, hogy elkészítsd a saját bábodat. Holnap meglátjuk, hogy hogyan boldogulsz vele - mondta, és jelezte, hogy mára végeztünk. Még korábban megbeszéltük, hogy majd ma látogatok haza, ezért nem tartott bent sokáig.
Jobb volt hazamenni, mint hittem. Az elején csak anyám volt otthon, de aztán később Keelin is befutott. Eltöltöttünk egy szokásos délutánt. Igazából csodálkozom is, hogy ennyire természetesnek hatott. Egy nyár után arra számítottam, hogy nehezebb lesz visszailleszkedni. Egyedül azt éreztem, hogy anyám szándékosan kerüli a voodoo témát, de ezt nem is bántam.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 06 Szept. 2017, 22:32

Hátralévő idő: 23 nap - Voodoo báb

Szokatlanul izgalmas nap volt. Amos Testvér Egy még nem aktivált bábbal jött be, és elkért tőlem egy hajszálat.
- Itt senki nem fog vele visszaélni - biztosított, és amikor átadtam, szertartásosan ráhelyezte. Egy ideig csak koncentrált, vagy imádkozott (itt még semmit nem láttam körülötte), aztán lassan a báb fölé helyezte a kezeit, és kántálni kezdett valamit, amit nem értettem. Végigfutott a hátamon a hideg, és hamarosan szétáradt a varázslat a bábon.
- Kész - mondta, és a kezembe adta - Barátkozz vele egy kicsit!
Nem nagyon hasonlított rám... remélem ezzel mindenki egyet érthetett. Lényegében egy zoknibáb volt, pár gombbal és madzaggal.
Érdekes volt forgatni. Nem éppen olyan érzés, mint amikor valaki tényleg hozzád ér, inkább csak természetellenes. Az elején csak kisebb izomrángásokat és viszketéseket okozott, de aztán ahogy felbátorodtam már történt mindenféle. Felfedeztem például, hogy hátvakarásra tökéletesen alkalmatlan. Az vetett véget a kísérletezésemnek, amikor megpöcköltem. Rossz ötlet volt... Ez után már nem csináltam vele semmit, csak szétszedtem, mint a többit.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 07 Szept. 2017, 15:27

Hátralévő idő: 22 nap - Voodoo báb

Amos Testvér úgy látszik figyelt, amikor tegnap próbálkoztam. Ma behozta a bábot, amit... nem is tudom. Egy vagy két hete készítettem? Könnyen összefolynak a napok, amikor semmi nem változik.
- Remélem már tudod, hogy mibe vágsz bele - mondta Amos Testvér, és a kezembe helyezte a bábot és egy hajszálat - Igaz, hogy egyelőre nem tudsz valódi maradandó károsodást okozni, de attól még igazinak érződik. Akkor is kellemetlen lehet, ha csak óvatlanul bánsz vele, és nem is akarsz ártani. Ezt ne felejtsd el.
Ez után leültünk, és lépésről lépésre elmondta, hogy mit kell csinálni. Nagy különbség volt, hogy most nem csak ráérezni kellet, hanem egy igazi varázsigét kellett elszavalni.
Elsőre szörnyen ment. Nem hasonlított a franciára, és szerintem a haiti kreolra sem, néhány hang nem is tűnt emberinek. De Amos Testvér valahogyan csak kimondta, ő pedig állította, hogy nálam sincs semmilyen genetikai akadálya.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 08 Szept. 2017, 23:32

Hátralévő idő: 21 nap - Voodoo báb

Törzsi eredetű lehet. Hallottam róla, hogy ott használtak hangokat, ami az érkező telepesek számára kiejthetetlen volt. Ezen nem is csodálkozom.
Egész nap egy minimális varázslatot sem hajtottam végre. A loák felé is csak alig kommunikáltam valamit. Már az ige kimondása túl nagy feladat volt számomra. Nem értem, hogy miért ennyire fontos, hogy pont ezeket a szavakat használjam.
Amos Testvér ma sokat segített. Ott maradt velem, és vagy százszor elismételte a szöveget. Annak ellenére, hogy eddig mindig jót szórakozott a hibáimon, ezt a feladatot komolyan vette.
- Nekem sem volt könnyű - vigasztalt a százegyedik sikertelen próbálkozás után - Az első a legnehezebb, a többi már egyszerűbb lesz. Ugyan ezen a nyelven íródott az összes igénk, idővel meg lehet szokni.
Én viszont nem szoktam meg. Szavanként még úgy ahogy elboldogultam, de ha egymás után több mint kettőt kellett kimondanom...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 09 Szept. 2017, 00:44

Hátralévő idő: 20 nap - Voodoo báb

Tegnap végül nagyon felhúztam magam az eseten. Hamarabb adtam fel, mint kellett volna, így a nap hátralévő részén átlagos szertartásokban segédkeztem, aztán este még beszéltem egy kicsit Keelinnel (nagyban tervezzük, hogy egyszer ő is eljön ide) és mentem aludni. Vagyis hát mentem volna, de a látogatóink többsége éjszaka érkezik...
Ma viszont már ezt nem engedhettem meg magamnak. Pár szó nem akadályozhat meg abban, hogy ezt véghez vigyem. Magától nem fog összejönni.
Számtalanszor elismételtem a részeket, és nagyjából a jelentését is értelmeztem. Konkrét mondatokat nem tudok, de kivettem Ghede és Legba nevét (ami egy kapcsolat elkészítése esetében ésszerű). Amos Testvér sem érti pontosan, ő csak annyit mondott, hogy a langaga (a loák nyelve) nyelven íródott. Emberek már évszázadok óta nem beszélik. Talán Afrikában vagy Haitiben van pár feljegyzés róla, itt viszont semmi esélyem a teljes fordításra.
Estére szerintem egészen elfogadható lett a kiejtésem. Néha még elakadtam egy-egy szokatlan hangnál, de már ez nem akadályoz az ige kimondásában.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 10 Szept. 2017, 00:19

Hátralévő idő: 19 nap - Voodoo báb

Régóta csinálom már ezt. Nem évszázadok óta, ahogyan állítólag egyesek Haitiben, de azért már elég régóta ahhoz, hogy tudjam mi következik. Most jön az a rész, hogy pár napot a loák meggyőzésével kell eltöltenem. Szerencsére a loák még egyszer sem hagytak cserben. A maguk módján mindet megbízható, vagy legalább kiszámítható.
Amos Testvér elmondta a szokásos javaslatait. Baron Samedi és Legba, mint az éjjeli és nappali utak őrei lesznek a legnagyobb segítségemre, így az ő jóváhagyásukat kéne elnyernem. Kalfut is megemlítette, de őt annyira nem tartotta fontosnak. Elmondása szerint ő inkább más varázslatokat pártol. Sokkal látványosabbakat (ami nem olyan rossz).
Mint eddig is, ma sem maradhatott el a vevék felrajzolása, az üdvözlő szövegek és az imák. Próbáltam lemásolni Amos testvér mozdulatait, és elmondtam az igét. Aztán elmondtam megint... és megint. Az első próbálkozás sohasem sikerül. Még az is lehet, hogy igazából mindent jól csináltam, csak a loák még nem támogatnak. Persze erre nagyon kicsi az esély... Amos Testvér már valószínűleg tudja, hogy mi a baj. Ő legszívesebben még egy napot áldozott volna az ige kimondásának gyakorlására.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 11 Szept. 2017, 00:06

Hátralévő idő: 18 nap - Voodoo báb

Baron Samedit nem sokan kedvelik. Nem tartozik a többnyire jóságos rada loák közé, se nem a kissé vadabb petro loák közé. Csak akkor szoktak neki ceremóniát szentelni, ha valami oknál fogva egy halott lelke nem tud belépni a túlvilágba. Így 'áldozni' is nehéz neki. Pedig neki pont egyszerű lenne. Egy kis rum, egy két szivar, és máris legjobb barátjaként kezel (egy pár óráig). De ez most szóba sem jöhet, szerencsére mindenki jó egészségnek örvend nálunk, így maradnak az imák.
Ma gyakorlás közben nem haladtam sokat előre. Több alkalommal mentem neki, és minden próbálkozást hosszú felkészülés előzött meg. Lassan már több időt töltök csendes meditációval/imával, mint amennyit a bábbal. Amos Testvér szerint ez így helyes. Azt mondta, hogy előbb a hitet kell megerősítenünk, csak utána láthatjuk az eredményét.
A nap végére már éreztem is valamit, miközben a szavakat kimondtam, de még semmit sem láttam. Akármit is értem el eddig, a bábhoz semmi köze.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content