New Orleans

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: New Orleans

Témanyitás by Aina on Kedd 12 Szept. 2017, 17:15

Szabadjáték: Mágiatanulás
Hátralévő idő: 17 nap - Voodoo báb

Ellentétes információim vannak Baron Samediről. Nemrég találtam egy utalást arra, hogy a követői gyakran fekete kakasokat és kecskéket áldoznak neki, pedig eddig úgy tudtam, hogy elsősorban a szivart és a rumot pártolja. Nem mintha hirtelen az áldozással is meg akarnék próbálkozni, de azért érdekes. Talán ez is akkor változott meg, amikor lecserélte a nevét.
A gyakorlás továbbra sem hozott eredményt, legalábbis látványos eredményt biztosan nem. De ennek ellenére a kiejtésem sokat javult. Szinte sajnálom, hogy senki nem beszéli a nyelvet (a loákon kívül, akikkel nem lehet csak úgy társalogni). Ha egy nap eljutok Haitibe, majd megérdeklődöm.
A báb sajnos nem akart úgy viselkedni, mint ahogyan ezt elképzeltem. Persze frusztráló volt, de már hónapok óta ez megy. Idővel majd csak a végére érek. Egyedül azt nem tudom, hogy akkor mi lesz, ha mindent megtanulok. Remélem nem maradok örökké portás...
Aina
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 150
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Aina on Szer. 13 Szept. 2017, 15:08

Hátralévő idő: 16 nap - Voodoo báb

Azt hiszem, ma jelentős sikert értem el. Továbbra sem akkorát, hogy befejezhessem a gyakorlást, hanem éppen csak egy kicsivel látványosabbat, mint az utóbbi napokban.
Ahogy eddig is, most is felrajzoltam a vevéket, elmondtam az üdvözlő szövegeket és imákat, és elhelyeztem a hajszálat, de most végre amikor elmondtam a igét, változást láttam a bábon.
Egy alig észrevehető derengés kezdett el szétáradni a hajszáltól kiindulva, de sajnos túl gyenge ahhoz, hogy beborítsa az egészet. Mire befejeztem a szavalást, még csak a bal válla és környéke világított, aztán rövidesen az is elhalt. Utána persze azonnal újrapróbáltam, és várható módon ugyan ez történt. Elindult a varázslat, de még nem volt benne elég erő ahhoz, hogy be is teljesítse a célját. A következő és az azutáni kísérlet is hasonló eredménnyel zárult...
Azt hiszem, legjobb lesz egyeztetni Amos Testvérrel. Ő biztosan meg tudja mondani, hogy innen hogyan tovább.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 14 Szept. 2017, 16:32

Hátralévő idő: 15 nap - Voodoo báb

- Azt mondod, elindult a varázslat de idő előtt kimerült? - kérdezett vissza elgondolkodva Amos Testvér, de választ nem várt - Hmm... habár ilyenről még nem hallottam, úgy vélem, hogy itt is a loáknál kell keresni a megoldást. Amikor egy wangát helyezünk egy tárgyra, az ehhez szükséges energia vagy tőlünk jön, ami nem túl sok, vagy máshonnan, mint például a loáktól. Tehát lényegében ha az imákra összpontosítasz, előbb-utóbb el fogod nyerni a támogatást, és a varázslat befejeződik. A loák megjutalmazzák a kitartást.
- És azért tehetek valamit, hogy ez gyorsabb legyen? - kérdeztem reménykedve.
- A loákat nem lehet siettetni - jelentette ki - Meggyőzni őket viszont már nem lehetetlen. Holnap lesz egy szertartás Azacca tiszteletére. Érdemes ott kezdeni.
Ezzel véget ért a beszélgetés, én meg mentem vissza gyakorolni. Ma sem haladtam sokat előre. Annyi újítást vittem bele, hogy megpróbáltam egymás után újra és újra elmondani a varázsigét, hátha úgy be tud fejeződni a varázslat. Már jó előre sejtettem, hogy ez nem old meg semmit, de attól még nem örültem, amikor tényleg így lett.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 15 Szept. 2017, 00:22

Hátralévő idő: 14 nap - Voodoo báb

Elmentem a szertartásra. Az évnek ebben a szakában szokták Azacca áldását kérni és megköszönni a datolya szüret miatt. Ahogyan Amos Testvér sejtette, a loák is tiszteletüket tették az eseményen, így volt alkalmam Ghedének 'áldozni' egy szivart.
Remélem elégedett vele. Biztosan most is azt füstöli, és nagyon mókásnak képzeli magát, amiért még mindig nem segít. Vagy csak egyszerűen nem érdeklődik. Persze egy loára haragudni nem túl okos dolog, de attól még néha nehéz. Elmentem egy datolyaszüretre, és semmit nem értem el vele. A báb továbbra sem vált varázslatosabbá, hiába mondtam el egy halom imát és igét. Ugyan úgy kifulladt minden próbálkozásom mint eddig.
- A loák sajnos nem ennyire kiszámíthatóak - jött oda hozzám Amos Testvér, miután látta a szerencsétlenkedésem - Különösen Ghede családja ilyen. Lehet, hogy megkedvelnek, de attól még szórakoznak egy kicsit, mielőtt tényleg segítenének.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 16 Szept. 2017, 22:05

Hátralévő idő: 13 nap - Voodoo báb

A mai haladásom felemás volt. Nagy előrelépést tettem... azt hiszem.
Ma is végrehajtottam ugyan azt, amit már annyiszor ezelőtt. Az imáimban inkább Legbára helyeztem a hangsúlyt (bár sajnos róla is tudjuk, hogy kedveli a tréfákat), és a vevék felrajzolásakor is az övét egy kicsivel nagyobbra rajzoltam. Baron Samedire nem akarok több időt vesztegetni. Ha ő is olyan, mint a többi gúnyolódó, akkor csak addig fog zavarni, amíg eredményt ér el vele. Ha egy ideig figyelmen kívül hagyom, talán békén hagy.
A varázsige kimondása közben most is elindult a varázslat, de most erősebbnek tűnt. A szavalás közben végig azt lestem, hogy éppen hogy áll. Nagyon kicsi hiányzott ahhoz, hogy teljesen befejeződjön. Ettől kezdve addig nem nyugodtam, amíg végül a huszadik sikertelen próbálkozás után összejött. A wanga egyértelműen rákerült a bábra. Alig akartam elhinni.... És jól is tettem. Amint hozzáértem, a varázslat egy villanás keretében szétesett. Lehet, hogy csak én kezdek megbolondulni, de szinte biztos vagyok benne, hogy valahol nevetést hallottam a szobában.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 17 Szept. 2017, 14:44

Hátralévő idő: 12 nap - Voodoo báb

Amos Testvér egyáltalán nem lepődött meg a tegnap történteken. Azt mondta, hogy ez jellemző a Ghedére és Legbára, így könnyen lehet, hogy ők okozták. Mindenesetre ha már ennyire felfigyeltek az aktivitásomra, már nem állhatok messze a sikertől.
A gyakorlás is igazolta ezt. Egy-két nekifutás után sikerült ráhelyeznem a wangát a bábra, de ilyenkor még minden alkalommal összeomlott, amint hozzáértem. Aztán még jó pár próbálkozás (és több órás meditáció és ima után) végre ráhelyeztem egyet, ami már megbízhatóbb volt. Nagyon örültem neki, de az, hogy az eredményt nem láttam, azért visszavett belőle egy kicsit. Megbökdöstem párszor, és mivel láttam, hogy működik (vagy legalábbis csinál valamit), óvatosan felvettem és elvittem Amos Testvérnek. Ő már jó előre várta az érkezésem, valószínűleg sejtette, hogy elkészültem. Megvizsgálta a művemet, és szerintem ő is elégedett volt vele.
- Holnap kipróbáljuk - mondta, és visszaadta a bábot.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 18 Szept. 2017, 19:14

Hátralévő idő: 11 nap - Voodoo báb

A mai egy különös nap volt. Amost Testvérrel elmentünk egy közeli rendezvényre, ahol a célpontunk épp beszédet tervezett mondani. Nem egészen vettem ki, hogy miről kellett volna előadást tartania, ránézésre valami üzleti tervet akart bemutatni.
Szórakoztatóbb volt, mint képzeltem. Egy kicsit ez most gonosznak hangzik, de mégis...
Először még csak zavartuk. Egy fűszállal bökdöstük a fülét (a pontot, ahol a füle lett volna, ha részletesebben dolgozom), ő meg azt hitte, hogy egy rovar környékezte meg. Párszor odakapott, de az eseményt még nem zavarta meg. Utána egy tűvel enyhén megszúrtuk a válla felett. Erre már összerezzent, és ahogy tovább piszkáltuk, rövidre zárta a beszédét, és lesietett. Amos Testvér még meglökte a lábát, amitől megbotlott, és leesett az emelvényről.
Tényleg vicces volt, de talán Amos Testvér egy kicsit túlságosan élvezi. Nem csoda, hogy erre specializálódott.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 19 Szept. 2017, 17:13

Hátralévő idő: 10 nap - Voodoo báb

Nagyjából végeztem is. A báb működött. Sikerült az áldozat mozgását befolyásolni vele, és az érzéseket is szállította. Valódi sérülést persze nem szenvednek, csak az érzés megy át (ami azért még mindig kellemetlen). Kétlem, hogy eszméletvesztésnél nagyobb kárt lehetne okozni vele.
Ahogyan utoljára már tapasztalhattam, most sem végezhettem ilyen könnyen. Amos Testvér jelezte, hogy beszélt a rendelővel, és alaposan elmagyarázta, hogy hogyan kell az 'üzletet' lebonyolítani. Azt különösen a lelkemre kötötte, hogy semmiképpen se adjam ki a bábot a kezemből, amíg a vevő nem ad át egy hajszálat a saját fejéről (ez a visszaélések meggátolásának leghatékonyabb módja).
De hogy addig se unatkozzak, ezután adott egy csomagot, ami tele volt mintákkal.
- Ezekkel nehezebb dolgod lesz - mondta - A bábot most nem tudod hasonlóvá tenni a tulajdonosához, így a varázslat sem fog olyan egyszerűen menni. De ha mégis sikerülne, ezeket a bábokat semmiképpen se bántsd. Egyikük sem tett semmit, amivel kiérdemelte volna.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 20 Szept. 2017, 18:01

Hátralévő idő: 9 nap - Voodoo báb

Az üzlet nagyjából zökkenőmentesen haladt. Éjfél körül eljött a vevő. Ismerősnek tűnt. Talán már láttam valahol. Tévében, vagy esetleg már járhatott nálunk. Nem sokat beszélt, csak átnyújtotta a borítékot, és türelmetlenül toporgott, amíg én leellenőriztem a tartalmát (nagyon fontos lehet neki a siker, ha ennyit fizet). A hajszálat már nem szívesen adta át, de végül megtette, amikor látta, hogy máshogy nem szerezheti meg, amit akar.
- Ha kórházba kerül, megtalálunk - figyelmeztettem, és odaadtam neki a bábot. Ezzel vége is lett az üzletnek. Valószínűleg soha nem fogom többet a fickót. Az emberek többségét csak addig érdekli a voodoo, amíg nyerhetnek belőle valamit. (Én sem lennék itt, ha annak idején nem látom Amos Testvért akcióban...)
A napi gyakorlás viszont nem volt olyan érdekes. Nagyban próbáltam elkészíteni az új bábokat, de nem sikerült. Ma nem húztam fel magam rajta. Már volt egy kész bábom, amit el is adtam, a folyamat felgyorsítása nem tűnik annyira sürgősnek.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 21 Szept. 2017, 22:31

Hátralévő idő: 8 nap - Voodoo báb

Lassan már elkezdhetném használni is azt, amit tanulok. Már majdnem négy hónapja tanulgatok, de még egy igazi feladatot sem kaptam. Például Amos Testvér is elkap időnként egy-egy bűnözőt. Papa Doc talán még többet is. Persze nem a világot szeretném megmenteni, vagy megküzdeni a Hydrával, csak valami egyszerűbbet. Valamit, ami egy kicsit nemesebb, mint sok pénzért kiosztani egy voodoo bábot, hogy az egyik üzletember kikezdhessen egy másikkal...
A gyakorlásom továbbra is lassan és remélhetőleg biztosan haladt. Azt tapasztaltam, hogy a nem személyre szabott bábok egy fokkal több koncentrációt igényelnek. A varázsige ugyan az, az imák és a rituálék is azonosak, de ettől még nem megy olyan egyszerűen. Sok időt töltöttem el egy 'univerzális' báb szuggerálásával, de az kegyetlenül ellenállt, és minden misztikus tulajdonságot elutasított, amit ráruháztam volna. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a megfelelő mozdulatsor vagy varázsige azonnal működne... Bár akkor a Föld már biztosan tele lenne varázslókkal.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 22 Szept. 2017, 19:42

Hátralévő idő: 7 nap - Voodoo báb

Lassan-lassan kezek eljutni arra a szintre az univerzális bábbal, mint az alaposan előkészített verzióval. Igazából ez hasznos. Eddig nem nagyon értettem, hogy miért fontos a báb kidolgozottsága, de (hála a sok időnek, amit 'meditációval' töltöttem) most már egy csomó szituációt elképzeltem, amikor pont erre lenne szükség. Például ha egy gonosz inkvizítor kergetne, nem volna időm kidolgozni a szent köpenyeit, meg a hasonlóan fontos részleteket.
Amikor éppen értelmesebb gondolataim voltak, a bábot próbáltam működésre bírni. Láttam, hogy mindent jól csinálok, csak megint az volt a probléma, hogy nem volt elég erős a varázslat. Amos Testvér szerint a hasonlóság és a befektetett energia fordítottan arányos. Nem hiszem, hogy kiszámolta, de tényleg jól hangzik. Ahogyan utoljára is, ezt a problémát imádkozással és szertartásokkal igyekeztem orvosolni. A loák biztosan nagyon várták már ezt a pillanatot. Remélem most nem fogják visszatartani az erejüket csak mert vicces kedvük van...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 23 Szept. 2017, 18:49

Hátralévő idő: 6 nap - Voodoo báb

Minél többet próbálkozok, annál hihetőbbnek hangzik az elmélet a fordított arányosságról. Minden alkalommal, amikor azt hittem, hogy biztosan sikerülni fog, a varázslat másodpercekkel a vége előtt szétesett, és kezdhettem elölről. Hiába kértem Legbát és Baron Samedit, úgy tűnik még nem akartak több energiát áldozni rám, mint amennyit eddig tettek. Egyszer szívesen leülnék velük, hogy megbeszéljük mivel foglalatoskodnak, ami ennyivel fontosabb nálam. Amos Testvér elmondása szerint kevesen ismerik csak a loákat, Haitin és New Orleansen kívül legfeljebb Afrikában lehet még néhány követőjük, tehát nem sok kérés érkezik hozzájuk. Bár ezen most nem is csodálkozom. A kérések többségét általában figyelmen kívül hagyják, kivéve ha hónapokig a nyakukra jár valaki. Ezért is vannak itt annyian, akik egy loára vagy varázslatra specializálódnak, a többivel meg nem zavartatják magukat. Most, hogy meggondolom, igazából egyedül Papa Docról tudom, hogy a voodoonak több mint egy ágával is foglalkozik.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 24 Szept. 2017, 22:02

Hátralévő idő: 5 nap - Voodoo báb

Azt nem tudom, hogy hogyan fogja befolyásolni a többi varázslatot, ha most elnyerem a loák bizalmát. Például Baron Samedi járatos minden varázslatban, ami öl, tehát lehet, hogy már azokban is szívesebben segítene nekem (nem mintha öldökölni akarnék, természetesen csak elméleti alapon). És emellett errefelé láttam már egy-két nem túl élőnek tűnő fickót mászkálni a házak között. Azt még sajnos nem derítettem ki, hogy ki csinál ilyeneket. Baron Samedi nem egy kedvelt téma közöttünk. Az a hír járja, hogy a felelőtlensége miatt Damballára hárult a feladatainak nagy része. Egy bokornak persze még mindig ő az egyik legfőbb támogatója...
Elsősorban azért izgat a kérdés, mert ma végre ismét áttörést értem el. Ahogyan utoljára, most is hosszú erőlködés árán elértem, hogy a varázslat befejeződjön, de amikor hozzáértem, szétesett. Legutóbb ezt már teljes siker követte, tehát jó eséllyel holnap minden jól fog sikerülni. De ha ezzel végzek, lehet, hogy vissza kéne térnem a halottakhoz. Ki tudja, talán már minden jobban fog sikerülni.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 25 Szept. 2017, 18:45

Hátralévő idő: 4 nap - Voodoo báb

A nap elején kellően elkeseredtem. Úgy képzeltem, hogy első vagy második nekifutásra el tudom készíteni a bábot, mint ahogyan az alaposan kidolgozott verzió esetében is történt. Hát, a mostani eset másként alakult. Első nekifutásra még szegényesebben teljesítettem, mint tegnap. Először csak nyugtatgattam magam, hogy már megint a loák szórakoznak, de amikor másodszor sem sikerült, már zúgni kezdett a fejem.
Azért szerencsére nem haltam meg ott helyben. Kimentem inni, igyekeztem nyugodt maradni, és amikor visszamentem, minden rendben volt. Először csak a tegnapi szintet értem el, de a nap végére már teljesen be tudtam üzemelni az 'univerzális' bábomat. Látszólag megint Legba érezte magát szokatlanul tréfásnak. Utólag nem annyira zavar, de azért értékelném, ha a jövőben nem játszana ilyet.
A bábot igyekeztem óvatosan kezelni. Megmutattam Amos Testvérnek, és miután meggyőződtünk róla, hogy működőképes lenne, azonnal szétszedtem.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 26 Szept. 2017, 20:59

Hátralévő idő: 3 nap - Voodoo báb

Közeledek a végéhez. Ma ismét tömeggyártásba kezdtem. Egymás után készítettem el a bábokat, aztán mindet szét is szereltem. Ha jól számoltam, összesen 58 darabot. Eléggé monoton munka, de jobban élveztem, mint a tömeges szétszerelést. Itt éreztem, hogy azért dolgozok, hogy begyakorolhassam a varázslatot, míg ott olyan érzésem volt, mintha Amos Testvér után takarítanék (amivel semmi baj nincs, ha nem álcázza gyakorlásnak).
Új dolgot nem nagyon tapasztaltam. Többnyire első próbálkozásra sikerült elkészítenem minden bábot, vagy ha egyszer-egyszer mégsem jött össze, azt gyorsan ki tudtam javítani. Közben igyekeztem gyakran megköszönni a loáknak a segítséget (fő a biztonság), de szerintem a vége felé már azt is kezdtem hanyagolni. Amos Testvér azt mondta, hogy még az irányítással kell majd egy kicsit foglalkoznom, de ahhoz majd találnom kell egy vállalkozót.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 27 Szept. 2017, 23:39

Hátralévő idő: 2 nap - Voodoo báb

A mai nap kevésbé volt varázslatos. Miután Amos Testvér egyértelművé tette, hogy rajta nem gyakorolhatok, körbementem, hogy vállalkozót találjak. Érdekes módon a többség nem kért belőle. Vagy nyíltan megmondták, hogy tartanak az efféle mesterkedéstől, vagy más kifogásokat hoztak fel. Habár az utam így eredménytelenül zárult, arra mindenképpen jó volt, hogy betekintést nyerjek mindenki szakterületébe. Ha éppen nem is foglalkoztak semmi misztikussal, a környezetük és ruházatuk akkor is sokat elárult. A színekből vagy a kihelyezett vevékből meg tudtam állapítani a választott loa kilétét, ahonnan nem nehéz  rájönni, hogy milyen varázslatokkal foglalkozik. Így már tudom, hogy kihez kéne fordulni, ha tüzeskedni támadna kedvem, vagy ha a halottakat akarnám bolygatni.
Végül már Keelint is megkérdeztem, de ő is nemet mondott (nem nagyon hiszi még el, hogy mit művelek itt, de azért nem próbálná ki). Ezután nem maradt sok választásom, és elmentem Papa Dochoz az üggyel. Várható módon ő gyorsan kerített egy jelentkezőt, és a feltétel sem volt komoly. Mindössze az egyik tanítványa rajtam fog gyakorolni egy kicsit...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 28 Szept. 2017, 23:55

Hátralévő idő: 1 nap - Voodoo báb

Úgy látszik, ha bármit be szeretnék fejezni, be kell mennem a városba. Korán érkeztem, így ácsorogtam egy kicsit a bejárat közelében. Nem tudtam, hogy kire várok, valamilyen oknál fogva ilyen esetekben engem szoktak felismerni, nem én őket. Aztán megjött a társam, Gilbert.
Nálam három-négy évvel lehetett idősebb, de körülbelül két fejjel volt magasabb nálam. Fekete volt, de hát szinte mindenki az. Rajtam kívül csak egy tanulóról tudok, aki fehér, és még őt sem láttam soha.
Egy kicsit furcsa volt elvonulni kettesben, de nyilvánosan azért mégsem csinálhattunk ilyet. Sehogy sem lehet ezt jól csinálni. Arra jutottunk, hogy ő kezdi, én meg majd holnap jövök.
Annak ellenére, hogy igyekezett nagyon illedelmes lenni, a gyakorlása kimondottan kellemetlen volt. Biztos vagyok benne, hogy én sem fogom megengedni a jövőben másoknak, hogy rajtam gyakoroljanak. A koordináció az elején nagyon nehezen mehetett, így jó pár horzsolást beszereztem (amiért ő több százszor bocsánatot kért). Amikor belejött, és túltettem magam azon, hogy nem én mozgatom a tagjaimat (ez történt meg később), már nem volt olyan rossz. Néha-néha még megijedtem, amikor látszólag elrontott valamit, de ezen kívül egészen pihentető napnak számított. Legalábbis szellemileg, fizikailag többet mozogtam mint az egész héten összesen.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 29 Szept. 2017, 23:08

Utolsó nap - Voodoo báb

Reggel mindenem fájt. Állni is alig tudtam, ezért úgy döntöttem, hogy ülve fogom elvégezni a gyakorlást. Gilbert ma is bocsánatot kért, de talán már sejtette, hogy ma én fogom őt tönkre tenni.
Amíg a bábot készítettem feszengve állt a szoba közepén, de aztán gyorsan biztosított róla, hogy készen áll. Az eleje nehéz volt... Első nekifutásra azonnal ledöntöttem a lábáról, egyáltalán nem tudtam értelmesen irányítani. Talán ilyenkor még rosszabb is voltam, mint ő tegnap. Bocsánatkérésekből is jutott neki bőven. Tudtam, hogy egy kicsit ez idegesítő számára (nekem is az volt), de akkor sem tudtam szó nélkül hagyni, amikor miattam ment neki mindennek. Abban azonban szinte biztos vagyok, hogy gyorsabban belejöttem a dologba. Egy idő után elkezdtem nem a bábot nézni, hanem őt, mert így jobban el tudtam képzelni, hogy milyen hatással lesz rá a következő mozdulat. Nagy előnyöm volt, hogy pontosan láttam, hogy éppen hol befolyásolja a varázslat. A végére úgy ahogy már tudtam 'sétáltatni', tárgyakat felemeltetni és egyszerűbb műveleteket elvégeztetni. Persze ez mind borzasztóan kényelmetlennek és természetellenesnek tűnt, egy külső szemlélő azonnal rájönne, hogy valami baj van.
Egy kicsivel hamarabb végeztem, így gyorsan elbúcsúztam, összepakoltam és mentem vissza 'vidékre'. Szükségem volt egy délutánra, hogy átgondolhassam a folytatást.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szomb. 30 Szept. 2017, 23:51

Hátralévő idő: 44 nap - Teleportálás

Amos Testvér elégedett volt a teljesítményemmel. Elmondta, hogy még egy-két hónap gyakorlással megtaníthatna gondolati úton uralni a bábot, de ezt inkább visszautasítottam. Nem hiszem, hogy értette, hogy miért nem szeretnék specializálódni, de nem sértődött meg, ami ami már fél siker.
Sajnos csak a könnyebb fele, mert az új tanár kerítése még hátra volt. Igazából Papa Otis ihletett meg. Annak idején azt mondta, hogy a kezdők voodoo bábokat és tűzlabdákat akarnak először csinálni. Tűzlabdát még nem csináltam... Igazából még senkit se láttam tüzet befolyásolni, de pár napja amikor körbejártam, Emmanuel Testvérnél láttam Ogun vevéjét, ezért őt kerestem fel. Ő egy houngan asogwe, az egyik legmagasabb rangú személy a közösségünkben (az eddigi tanáraim többsége "egyszerű" bokor volt).
Meglepődött, amikor elmondtam, hogy miért jöttem. Amíg beszéltem, csak ráncolta a szemöldökét, utána meg felvilágosított, hogy ő egyáltalán nem a tűzzel foglalkozik. Ogun vevéjét csak azért tette ki, mert így emlékezik meg Haiti fölszabadulásáról (annak idején Ogun segítette a rabszolgafelkelést). Ezen kívül ő csak a füst megteremtésében segít, amit a teleportációhoz használ (értelemszerűen szintén Legba hatóköre).
Erre sűrűn bólogattam, és végül egy kissé kínos beszélgetés után beleegyezett, hogy erre a varázslatra tanít meg. Először azonban csak dobolni küldött el. Állítása szerint ez fontos része lesz a varázslatnak, de könnyen el tudom képzelni, hogy igazából csak a tanítás menetének megtervezéséhez szeretett volna időt nyerni.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 01 Okt. 2017, 22:43

Hátralévő idő: 43 nap - Teleportálás

Úgy tűnik a dobolás mégis fontos része lesz a varázslatnak. Ma amikor elmentem Emmanuel Testvérhez, ahelyett, hogy elméleti tudással árasztott volna el, vagy bemutatót tartott volna, azonnal azt akarta hallani, hogy mire jutottam tegnap.
Ez nem volt túl szerencsés, mert tegnap alig haladtam valamit. Utoljára akkor doboltam, amikor még csak hétvégénként járogattam el, de már akkor is elkezdtem hanyagolni, mert elkezdtek beavatni a szellembeszédbe. A tegnapi nap lényegében csak arra volt jó, hogy egy kicsit felelevenítsem a korábbi ismereteimet.
A bemutató így szegényesre sikerült, Emmanuel Testvér szemmel láthatóan nem volt elégedett. Elmondta, hogy mind a rada mind a petro loák ritmusaira szükségem lesz, ezért azokat kéne mindenképpen begyakorolnom, mielőtt bármit is taníthatna. (Abban a pillanatban kimondottan emlékeztetett az általános iskolai franciatanáromra. Ő panaszolta el mindig, hogy ha nem tanuljuk meg a szavakat, nem tud velünk semmit sem kezdeni.)
A napot így egy régi dob püfölésével töltöttem. Az egyenletes rada ritmusok még úgy ahogy mentek, bár egy-két perc után azt is elvétettem néha, de a sokkalta feszültebb petro ritmusokkal nem boldogultam annyira. A szertartások többségét nem a petro loáknak tartják, így nem volt benne annyi tapasztalatom. Merem remélni, hogy azért a végén ezekre is ráéreztem valamennyire.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 02 Okt. 2017, 20:19

Hátralévő idő: 42 nap - Teleportálás

A csodálatos internet és sok gyakorlás segítségével sikeresen felkészültem annyira, hogy megint be mertem mutatni Emmanuel Testvérnek. Úgy láttam, mintha még mindig nem lenne maradéktalanul elégedett, de gondolom az igyekezetet látva ennek nem adott hangot.
- Szép munka - mondta, aztán átvezetett egy kisebb megrakott tűzhöz - Most kérlek itt folytasd a dobolást. Ha bármi történik, szólj!
Egyszerű feladatnak tűnt. Főleg úgy, hogy én teljesen biztos lehettem benne, hogy észre fogom venni, ha valami misztikus változás következik be. Így bizakodva kezdtem újra a gyakorlást.
De semmi nem történt. A tűz és a füst egyáltalán nem reagált a dobolásomra. Elmondtam pár imát Ogunnak és Legbának, de ez sem hozott változást. Igazából nem tudom, hogy pontosan mit vártam tőlük... egyszer sem láttam még Emmanuel Testvért teleportálni, így ötletem sem volt, hogy hogyan nézhet ki a művelet.
Ezzel szemben a ritmusokkal egész jól megbarátkoztam. A végére már alig vétettem hibát. Ha így folytatom, akár a szertartásokon is részt vehetnék dobosként, ha a mostani dobosok egyike nem érne rá (egyébként nem vágyom annyira a szerepre).
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Kedd 03 Okt. 2017, 23:50

Hátralévő idő: 41 nap - Teleportálás

Ma már igazán látni szerettem volna, hogy mit is tanulok valójában. Három nap dobolás után szerintem ez normális. Emmanuel Testvér teleportálásról beszélt, de ehelyett egy teljesen hétköznapi tüzet kell figyelnem, ami füstölög. Szerencsére elég tapasztalt voltam (elég filmet láttam) ahhoz, hogy tudjam, ilyenkor nem célszerű gyorsabb oktatást kérvényezni. A várakozást viszont már nem bírtam, így csak elmentem tanácsot kérni. Lényegében ez abból állt, hogy elmondtam, hogy semmire sem jutottam.
Ezzel jól jártam. Emmanuel Testvér ma végre bemutatta, hogy mit is próbáltam egészen eddig elérni. Először a lábszárán kezdett el finoman dobolni. Én semmit nem hallottam belőle, de minden bizonnyal hibátlan volt a ritmus, mert hamarosan füst vette körbe, és egy pillanattal később már mögöttem állt. Ilyenkor már jól hallható dobszó is hallatszott a füstből.
A 'mutatvány' eléggé nagy hatást tett rám. Egy módon nyomasztó volt, ami általában előnyös. Még anyám is el tudja hitetni a lelkes turistákkal, hogy természetfeletti hatalma van, pedig az ő trükkjei távolról sincsenek ezen a szinten (meg hát nem is igaziak). Halloweenkor biztosan jól jönne egy ilyen...
- Ezt kéne elérned - mondta Emmánuel Testvér, a füst pedig szertefoszlott - De amíg ez nem megy, addig dobolj. Koncentrálj a füstre, a ritmusra és a Ogunra. Legbát még nem kell bevonnod. Utazni nem szeretnél, csak füstöt - itt elhallgatott, de mivel nem mentem sehová, egy kicsit lejjebb hajolva hozzátette - Kezdheted.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 04 Okt. 2017, 19:00

Hátralévő idő: 40 nap - Teleportálás

Szerintem sokat segített, hogy végre láttam is, hogy mit szeretnék elérni. Emmanuel Testvér útmutatása szűkszavú, példája viszont egyértelmű volt. Ha részekre is bontotta volna a feladatot, mostanra már biztosan megvilágosodtam volna, de hát nem lehet mindent egy nap alatt. A dobolással kapcsolatban azonban nem nyertem új információt. Gondolom a füstöt először részben a tűzből kéne kinyernem, mielőtt még a semmiből húznám elő.
Visszatértem a régi módszerekhez. Felrajzoltam Ogun vevéjét, próbáltam ráhangolódni az általa kedvelt katonás fegyelemre és folytattam a dobolást. Közben figyeltem a tüzet is, hátha elkezd füstöt ontani magából, de semmi ilyet nem tapasztaltam. A gyakorlást ettől még nem hagytam abba (Ogun kimondottam szereti a kitartást), és vagy órákig ugyan azt a pár ritmust váltogattam.
A varázslat nem úgy indult, ahogy vártam. Miután már eleget koncentráltam (nekem mindenképpen elégnek tűnt), láttam, hogy valami történik, de semmi köze nem volt a tűzhöz. Egy-egy fényfoszlány jelent meg  látszólag teljesen véletlenszerű helyeken, hatásuk viszont nem volt. Kezdetnek jó, akármi is legyen ez...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 05 Okt. 2017, 21:16

Hátralévő idő: 39 nap - Teleportálás

A dobolásba igazából nem lehet belefáradni. Persze idővel unalmassá válik, de egy módon mégiscsak könnyű folytatni, ha már megvan a ritmus. Közben egyáltalán nem stresszeltem, pedig eredményt továbbra sem értem el.
Felrajzoltam Ogoun és Legba (csak a többi loával való kapcsolatért, nem a teleportálás miatt) vévéjét, imákat mondtam el és igyekeztem továbbra is katonás fegyelemmel gyakorolni. Nem tudom, hogy ezt mennyire csinálom jól, de valamiért úgy hiszem, hogy nem leszek katona, vagy bármi hasonló. Félóránként mindig azon kaptam magam, hogy már megint lazábban ülök, mint azt kéne. Feltéve, hogy tényleg úgy kell, ahogy elképzeltem...
A színes foltok ma is ott voltak, de nem tudtam mire vélni őket. Emmanuel Testvér sem tudott semmit a jelenségről, ami nem meglepő. Az ilyen dolgokat általában egyedi módon észlelem, így hiába érdeklődök felőlük. Nincs sok haszna, de talán ha egyszer tanítani akarnék, akkor kihasználhatnám. A 'karrierem' vége viszont még messze van, nem hiszem, hogy egyhamar tovább kéne adnom a tanultakat.
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Pént. 06 Okt. 2017, 00:05

Hátralévő idő: 38 nap - Teleportálás

Épp ma lett egy hete, hogy elkezdtem ezt a varázslatot tanulni. Még nem értem el sokat, de összegészében eddig talán ez a legkellemesebb gyakorlás. Nem kell annyit meditálni, mint a szellemeknél, és nem igényel sok kézügyességet sem. A legnagyobb előnye viszont az, hogy nem kell hozzá egész nap ülnöm. Egész nyáron alig mozogtam, most már jól esik egy kis változás.
Ma eredményt is értem el. Lehet, hogy ezért tetszik most ennyire a gyakorlás...
Miután felrajzoltam a vevéket, és igyekeztem minél otthonosabbá tenni Ogun számára, megint dobolni kezdtem. Most is megjelentek a foltok, amiket eddig is láttam, de már egészen megszoktam őket. Eltelt pár óra, mire feltűnt, hogy a tűz végre megváltozott. Sokkal több füstöt eregetett, mint eddig. Nem vett körbe, vagy töltötte be a teret, de ettől még szokatlan volt, és egyértelműen természetfeletti. Egy pillanatra megálltam, hogy megnézzem az eredményt, de a dobszó még több másodpercig folytatódott. Nem csoda, hogy így tetszett a nap...
Aina
2. szint - 6 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content