Vestige Horizon

Go down

Vestige Horizon Empty Vestige Horizon

Témanyitás by Sam Kedd 01 Ápr. 2014, 16:15

Egy főleg antik könyvekkel foglalkozó régiségkereskedés, átlagos méretű üzlethelyiséggel, és egy kisebb hátsó raktárrésszel. A legrégebbi, legértékesebb könyvek esetében adott a lehetőség helybeli használatra, hisz nem mindenkinek áll módjában ezen összegek előteremtése és a kutatómunkákhoz nem minden esetben szükséges a könyvet megvásárolni. Illetve bizonyos összeg és letét ellenében, a kért adatok megadása után a kikölcsönzés is módjukban áll. Az itt lévő könyvek ritkán cserélnek ténylegesen gazdát.

Kívülről-belülről sugárzik régi, nyugtató hangulat. A betévedőket nagyjából a következő látványvilág fogadja: [1].

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Vestige Horizon Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 29

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vestige Horizon Empty Re: Vestige Horizon

Témanyitás by Sam Kedd 01 Ápr. 2014, 16:38

Eltelt már néhány nap az Avalonban történtek óta, s azóta sikerült jó néhány értékes könyvvel bővítenem a kínálatom, szépen lassan berendeztem az üzlethelyiséget, s végre olyan alakot ölthetett az egész, amilyennek látni szerettem volna.
Régies stílusú, nyugtató légkört alakítottam ki, melyben jól érezhetem magam a kutakodás közben, a szükséges óvintézkedéseket is sikerült megtennem, hogy biztonságos legyen számomra, s a nap káros sugarait minél jobban felválthassák a lámpák fénye. Ez lehet, hogy elijeszt majd néhány vevőt, de számomra ez lényegtelen, egy helyet szerettem volna a városon belül, egyfajta támaszpontként kialakítani, hogy szükség esetén legyen egy biztonságos hely, ahova bármikor visszahúzódhatok. A célom pedig tökéletesen elértem.
Az ifjú ügynökről azóta semmi hír, fizikai kárt biztosan nem okoztam, egyszerűen lehet, hogy többre emlékszik, mint amire szerettem volna, s ez megrémíthette. Ha így van, kétlem, hogy keresni fogja a társaságom, ha azonban mégis így tesz... Mondjuk úgy tanúbizonyságot tesz a bátorságáról, vagy butaságáról, a kettő közötti különbséget majd csak legközelebbi esetleges találkozásunk alkalmával tudom meg.
A gondolataimban elmerülve sétálok egy polchoz, majd egy új szerzeményem kezembe véve helyezkedem el a kényelmes bőrfotelembe, hogy elmerülhessek az olvasás gyönyöreiben, az üzlet nyitva áll a vásárlók előtt, de nem igazán tartok attól, hogy túl sokan fognak betérni hozzám. Nem reklámoztam az üzlet nyitásának időpontját, így az esetlegesen betérők valószínűleg egyszerű járókellők lesznek, akiknek felkelti a figyelmét az új üzlet.


_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Vestige Horizon Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 29

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vestige Horizon Empty Re: Vestige Horizon

Témanyitás by Kaegan Csüt. 03 Ápr. 2014, 00:18

Végre sikerült rendbe tenni a dolgokat az Avalon körül, és már az üzletvezető is érdekelt abban, hogy forgalmat növeljen, nem csak azért fog dolgozni, hogy Kaegan vagyona gyarapodhasson. Az elmúlt pár nap a szolgálatban kicsit nyűgösebbre sikeredett, de ennek nem a bevetések, inkább a hosszú ügyeleti napok voltak az okai. Akkor is készenlétben kell lennie valakinek, ha éppen nem ég a ház, mert mit lehet tudni, mikor gyullad ki.
Így viszont Kaegannak volt ideje gondolkodni a történteken a különös vevővel kapcsolatban. Talán bölcsebb lenne a nyakára küldeni a S.H.I.E.L.D.-et, de egyrészt ezzel az ügynökség erőforrásait is emészthetné fölöslegesen, mert attól még, hogy a fickónak vannak érdekes dolgai, például aki vele beszélget, annak megeshet, hogy emlékezet kiesése lesz, még nem biztos, hogy ő az első számú közellenség. Ehhez nem kell természetfölötti lénynek lenni, vagy valami veszélyes mutánsnak. Egy ügyesebb hipnotizőr is elérhet dolgokat, bár Kaegan sosem tartotta magát igazán annak az ideális hipnózis alanynak, de hát tévedni emberi dolog. Meghagyta bent, hogy hova ment, de nem fogják keresni addig, amíg a következő szolgálatba lépésének az ideje el nem jön. Ha mégis gázos az ürge, akkor csak a saját bőrét viszi a vásárra, de ha ő eltűnik a ködben, abból nyomozás lesz, ha meg minden rendben van vele, akkor senkinek nem okoz kellemetlenséget.
Már a délelőtt vége felé jár, amikor Kaegan betér a boltba, hogy először egy kicsit körülnézzen. Az üzletnek magának is van egy érdekes hangulata, de persze azt ő sem várta, hogy különösebben nagy forgalommal találkozna egy ilyen helyen. Akti a hasonló dolgok érdekelnek, az általában visszahúzódottabb életet él, és ráadásul nem is olyan sok ember van, aki ilyen elvont dolgok után érdeklődne, legalábbis komolyabban nem, a mai megszokott divat őrületet nem számítva.
Természetesen bár szolgálaton kívül, most is ott a S.H.I.E.L.D jelvény a kabát belső zsebében, és a hónalj tokban a szolgálati fegyver. Ez viszont amolyan vele járója egy ügynöknek még szolgálaton kívül is.
Nem is rögtön a furcsa vásárló megkeresése lesz a cél, vagy hogy kérdezősködjön utána. Emlékei szerint az a férfi nem csak vásárolta ezeket a könyveket, de értette is a dolgát velük kapcsolatban. Mielőtt bárki után kérdezősködni kezdene, előbb érdemes egy kicsit körülnézni. Még az is lehet, hogy ahogyan ő oda szokott menni a vevőkhöz, itt is lesz eladó a boltban, aki érdeklődni fog, hogy segíthet-e bármivel kapcsolatban.
Kaegan
Kaegan
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 45
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Mar. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Kaegan
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vestige Horizon Empty Re: Vestige Horizon

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.