Weirdworld

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Weirdworld

Témanyitás by Thorhalla on Hétf. Jún. 26, 2017 12:00 am

2048. május 1., péntek

A Lovag kastélya, Weirdworld dimenzió

Részvevő: Hjuchia Algernon

Algernon eltudott aludni, az alvását semmi sem zavarta meg, így reggel a felületes alvás ellenére is kipihenten tudott felkelni. Amint összeszedte magát neki is vágott az útnak, hogy odamenjen a hatalmas sárkányfejhez. Mindezt megtudta tenni minden nehézség nélkül. Ahogyan odaért, akkor láthatta, tapasztalhatta, hogy a hatalmas koponya nem valódi, vagyis nem csontból volt, hanem sziklából kifaragva. A lépcsők úgyszintén sziklából kivájva, azok szélén pedig több fáklya is volt, mindegyik teljesen leégve, de már nagyon régóta nem használhatták, mert belepte a por és a pókhálók is. a lépcsők egy ideig felfelé vezettek, majd mikor már az egész rész teljes sötétségbe ért, akkor még a beszűrődő fények alapján látszott, hogy elkezd meredeken a hegy gyomrába mélyedni, süllyedni az egész. Azonban több helyen törött volt már a lépcső és nem is egyforma nagyságú közök voltak a fokok között, így ezt világtó eszközök nélkül öngyilkosság volt megpróbálni. Még úgyis, hogy Algernonnak volt regenerációja.
Remélhetőleg ez a kisebb apró fennakadás nem fogja a fiatal fiú lelkesedését letörni.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 13568
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 32.szint - 130 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar@freemail.hu nefadar

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Sakura on Pént. Jún. 30, 2017 11:01 pm

Hjuchia Algernon

>>Weirdworld
>>2048. május 1., péntek
>>Játékos társa(k): -
Felszerelés:
Rövid kard, hosszú kard, puska, molekuláris páncél/ruha, sátor, pár méter kötél, térkép, kaja+víz, egy extra táska a begyűjtendő tárgyaknak.
Képességek/egyéb:
Regenerálódás,1.5t erő, mágia érzékenység

Az este nyugodtan telt el ahogyan a reggel is nyugodtan jött el. Semmi sem akart megenni sem az este és ki is tudtam magamat pihenni. Össze pakoltam a cuccaimat majd elintéztem, hogy a tábortűz ne gyújtson ki semmit míg elmegyek a barlanghoz megnézni azt.
Ahogy kívül már látszott a bejárat az ember munkája volt és nem természetes, belül lépcsők különbözően faragva mintha csak olyan sötétben tették volna mint amibe elveszik a lépcsősor alja. Nem kockáztatom meg, hogy gyorsan veszem lefelé a lépcsőket véletlenül még ha a sötétben félre lépnék. Kétlem, hogy túlélném. Regenerálódás ide vagy oda egy törött nyakat nem feltétlen tudok helyre tenni.
Megfordultam és kisétáltam a barlangból. Kelleni fog fáklya, hogy le tudjak menni a lépcsőn, számítottam rá, hogy kelleni fog de nem hittem volna, hogy lépcső is lesz a barlang gyomrába lefelé. Elintéztem a fáklyát a táborban aztán a meggyújtott fáklyával a jobbomban, a karddal a balomban megindultam vissza.
Már biztos szídna a mester oda meg vissza, nem tehetek róla. Egy levakarhatatlan vigyorral megyek le a fáklyával világítva az utat magamnak, óvatosan szedve a lépcsőfokokat lefelé. Bár az is igazán gizda lehetett volna ha a barlang szájában megállhattam volna a sárkányért be kiabálva de ez se kutya egy érzés. Kezd tetszeni ez az egész baleset dolog, hogy ebbe a világba kerültem át. Mondhatni felügyelet nélkül kiélhetem magam itt.

Sötét jövő: Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1237
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura

mosato@gmx.com

Témanyitás by Thorhalla on Hétf. Júl. 03, 2017 12:01 am

2048. május 1., péntek

Sárkány hegye, Weirdworld dimenzió

Algernon visszament a táborba, hogy fáklyát készítsen. Ez azért nem volt olyan könnyű dolog, mert ugye olyan anyag kellett, ami sokáig ég, és nem alszik ki hamar. Emiatt hamar rájöhetett, hogy a legjobban akkor járt, hogyha korábban látott fáklyákat használja, az abban még meglévő minimális kátrányt, a szöveteket. Ha így tett, akkor sikerült is összehoznia egy fáklyára valót, amit aztán meg is tudott gyújtani. A másik kezében a karddal indult el. Ahogyan haladt lefelé rá is kellett jönnie, hogy jobban élvezi a dolgot, mint kellene és tetszik neki a helyzet. Jó nagyjából negyed órát kellett lefelé haladnia, az út végig ilyen kiszámíthatatlan volt és végig meredeken haladt lefelé. Egy idő után már érezhetően melegebb volt, mint fent és párásabb is a levegő. Noha jó kondiban volt, de mire leérkezett a fiatal férfi eléggé megizzadt. Itt egy 90 fokos kanyaron kellett még átmennie és ekkor egy nagyobb csodaszép csarnok, vagyis inkább tárult a szeme elé.

Már látható volt, hogy a pára és a fülledtség honnan is jött, a víz, ami idelent csordogált láthatóan gőzölgött. A fentről lógó akármik – nem tudta meghatározni a fiú így messzebbről – pedig kellően bevilágították a helyet, hogy a fáklya fényére se legyen szükség.

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Sakura on Hétf. Júl. 10, 2017 7:52 pm

Hjuchia Algernon

>>Weirdworld
>>2048. május 1., péntek
Felszerelés:
Rövid kard, hosszú kard, puska, molekuláris páncél/ruha, sátor, pár méter kötél, térkép, kaja+víz, egy extra táska a begyűjtendő tárgyaknak.
Képességek/egyéb:

A fáklya készítés nem úgy ment mint gondoltam volna. Nem annyira egyszerű azt csinálni így inkább egyet a barlang bejáratból hozva és felhasználva csináltam egyet, felújítottam használatra. Azt meggyújtva pedig már könnyedén tudtam leereszkedni a lépcsőkön a barlang gyomrába lefelé egészen addig amíg egy nagyobb nyitott terembe, térbe értem le ahol viszont már volt egy elég jó fényforrás. Az egész terem csodaszépen néz ki, a világító gyöngyszem szerű dolgok amik lógnak lefelé az egész helyet szépen bevilágítja.
Már idelent jóval melegebb van és a levegő is párásabb sokkal mint fent és ez valamennyire rám is fekszik, fárasztó volt leérni idáig hiába az, hogy edzésben vagyok. A nagy teremben pedig már látom is, hogy miért is lett ennyire meleg idelent. A víz ami a nagy terem alján van láthatóan forr meg, száll felfelé belőle a gőz meg.
A fáklyára meg nagyon itt már nincsen szükség de ki tudja mi fog lenni a termen túl. Egyenlőre még nem oltom el ezért csak megyek tovább át a termen a vizet meg a vízgőzt próbálva elkerülni. Nyitva tartva a szememet esetleges vízkitörésekre is. Ha van valami út amit tudok követni itt a barlangban akkor azt követem, ha nincs akkor csak körbe nézve a falakat vizsgálom szemmel végig, hogy van-e valahol tovább vezető út és, hogy hogyan tudok eljutni oda.

11. szint - 25 kredit

Karakteradatok

mosato@gmx.com

Témanyitás by Thorhalla on Szer. Júl. 12, 2017 12:00 am

2048. május 1., péntek

Ahogyan Algernon végignézett a helyen szerencsére látott utat, amin eltudott oda jutni, ahova akart. Az egyetlen kisebb gond az volt, hogy a mohától csúszott mindez egy kicsit. De szerencsére a fal mellett ment az út egy ideig, így kapaszkodni tudott. Utána pedig ha úgy közlekedett, ahogyan az emberek szoktak a jégen, akkor nem volt gond. Sikerült a másik teremig eljutnia, onnan is hasonló fények világítottak, mint amilyen ez a helység volt. Amikor a patak felett haladt el, akkor érezte a felszálló gőzt, hogy mennyire forró is a víz az, valószínűleg valamilyen termálenergia fűthette. A vízben természetesen élőlényeket nem látott, de a levegőben jó néhány a szentjánosbogárhoz hasonlatos világító bogár, vagy rovar repkedett. A patak partján pár békára hasonlító csontváz látszott, valahol több egymásra hordva, máshol csak leszórva ezek. A következő helységbe a járat természetesnek tűnt, ez nem volt olyan sima felületű, mint az a folyosó, amin lejött. Azonban mielőtt belépett volna ezen átjáróba és át a másik helységbe, hangos üvöltést hallott meg.

Az egész igencsak hangos volt és még a barlang is megremegett, több helyről por és apró kövecskék szálltak alá. Úgy nézett ki, hogy megvolt odaát a sárkány, aki már most roppant dühös lehetett valamire. Egyébként a másik helységből elég nagy fény áradt ki, így nem tudott mindent kivenni a fiatal férfi, az biztos volt, hogy a forró vizű patak ott is folyt és ugyanolyan világító növények voltak, mint itt is, de hogy a barlang miként is nézett ki pontosan még nem látta.

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Sakura on Csüt. Júl. 20, 2017 7:30 pm

Hjuchia Algernon

>>Weirdworld
>>2048. május 1., péntek
Felszerelés:
Képességek/egyéb:

Volt út amit tudtam követni át a termen ám egy idő után már ez is egy kicsit jobban megnehezedett a kövek mohássága miatt elég csúszósak voltak, mintha csak jégen kéne lépkedni. Óvatosan is szedtem tovább a lábaimat át ezen a szakaszon. Bár a fény megfelelő mennyiségű volt a fáklyát azért nem oltottam el mert vissza a lépcsőn felfelé is kell majd valamivel világítani de a kardot azért eltettem tokba hogy egy kézzel kapaszkodhassak is.
Végül is óvatos léptekkel átérek az egészen és egy másik terembe érek vele el. A víz igen csak forró lehetett, érzem már a felszálló gőzből is, semmi élő sincsen benne és csak apró csontvázkák vannak össze hordva a partjára, békáké valószínűleg többnyire. Hát nem hozza meg ez a kedvemet a pancsolásra, nem mintha azért lennék itt egyébként is. Inkább haladok tovább amíg a következő szakasz amihez elérek már simábbnak fog tűnni átjárás tekintetében valami megtorpantat az elején, méghozzá egy igen csak hangos valami.
Eltéveszthetetlen ebben a helyzetben, hogy mi is közölte a jelenlétét éppen. Szélesedő vigyorral és libabőrösen hallgatom a sárkány üvöltését ami az egész barlangot megrázva víz hangzik. Némi omlást is tesz én meg elő rántom a kardomat. Erős fény áradt kifelé onnan is, a fáklyámat eldobom, nem fog kelleni. Majd ha visszafelé valamivel világítani kell a lépcsőn felfelé majd tépek a mindent bevilágító gyöngyös gazból ami lóg a plafonról. Most viszont ideje, hogy végre bemutatkozzak az első áldozatomnak a hazajutásomhoz.
Óvatosan téve a lépéseimet, hogy el ne csússzak és bár biztos vagyok benne, hogy tudhatja már szagról a sárkány, hogy jövök azért feltétlen nagy zajt se akarok csapni, hogy végig csörtetek mindenen. Így hát lelkesen, céltudatosan és fegyverrel a kezemben csatára készen haladok át az új terembe ahol bizonyosan megtalálom végre a sárkányt.

11. szint - 25 kredit

Karakteradatok

mosato@gmx.com

Témanyitás by Thorhalla on Vas. Júl. 23, 2017 12:00 am

2048. május 1., péntek

Algernon úgy döntött, hogy belép a másik csarnokba, amiből még semmit sem látott. A talaj valóban csúszott, de erre ügyelt a fiú, így nem csúszott el és nem zuhant le sehova. Még mindig erősebb fénytől vakon szárnysuhogást hallott, majd valami erősen nekirepült az oldalának. Ha akart volna, akkor sem tudott volna megállni és leesett arról a párkányról, ahol volt. Szerencséjére először valami puhára esett, majd onnan a földre, de ez már kicsi esés volt. Ha most felnézett, akkor láthatta, hogy hatalmas 3-4 méter magas világító gombákkal, virágokkal, bokrokkal és fákkal volt tele ez a hely. Gyönyörű látványt nyújtott, a fáklyát, amit esés közben kiejtett a kezéből nem látta, de a növények fénye kellően erős volt ahhoz, hogy a környezetét lássa. Ám mielőtt feltudott volna kelni ismét hallotta a szárcsapásokat, ha próbált volna felállni, akkor a tulajdonos ismét nekirepült, amitől Algernon újra a földre zuhant, majd a lény, ami ezt adta ki két-három méterre tőle leszállt a földre.

A sárkány nagyjából egy nagyobb macska termetével rendelkezett, ahogyan kitárta a szárnyait sem tűnt igazán félelmetesnek, hiába próbálkozott vele. Azonban, ahogyan kinyitotta a száját azonnal látszott a torkában, ahogyan tűzgömb gyűlt, amivel szinte teljesen biztosan le akarta okádni Algernon-t és megsütni. Azt pedig ki tudhatta, hogy milyen erős tüzet is képes köpni, főleg ebben a világban…

méretre ekkora:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Sakura on Csüt. Aug. 10, 2017 3:50 pm

Hjuchia Algernon

>>Weirdworld
>>2048. május 1., péntek
Felszerelés:
Képességek/egyéb:

Alig hogy átértem valami nekem repült. Nehéz lenne másképp megnevezni de amellett, hogy nekem szállt valami más is történt méghozzá az, hogy lelökött az a valami ahol álltam. Szerencsémre óriás gombák tompították a zuhanásomat ami már magában valami, értetlenül keltem fel és néztem körbe, hogy még is mi volt ez mikor megint nekem repült, az oldalamnak ment és felborultam, megint. Majd a szárnycsapások hangja után, tőlem pár méterrel alrébb landolt a kis dög. Kis...dög?
- Ne szórakozz velem...
Nézem a kis nyamvadékot ahogy gyűjteni kezdi a kis tűz köpetét a szájába. Én felülök félig és hacsak nincs a kartávolságomban egy marokra fogható kő darab akkor a kardomat forgatom meg a kezemben, hogy azt eltudjam hajítani a kis dög felé. Bármelyik is legyen, a kő vagy a kard, a kis dög torkába célzok. Nem fog hülyét csinálni belőlem a kis nyamvadék az tuti.
Ugrásra persze készre is helyezem magamat ha nem találnám el mert kitér vagy hamarabb köpné a tüzét minthogy én azt megállítanám a támadásommal akkor ugorni tudjak az útjából. Nem tudom mekkorát tud ez köpni de nem szeretném tapasztalataimhoz mérni, mint például, hogy jobban éget-e mint egy bomba robbanásának lángjai amit egyszer már sikerült éreznem és ilyenek. Először fő a biztosíték, ha csak egy semmire sem jó nyamvadék akkor meg majd megverem puszta kézzel ha kell. Bár első ránézésre elég cukinak fest. Lehet megtartom, már ha túléli a verést.

11. szint - 25 kredit

Karakteradatok

mosato@gmx.com

Témanyitás by Thorhalla on Vas. Aug. 13, 2017 12:02 am

2048. május 1., péntek

Algernon szeretett volna találni követ, vagy a kardját, de csak aprócska kavicsok voltak a közelben és azok is főleg azok, amik vele együtt estek le föntről, de olyan nagy, amit akart nem volt. Így a félreugrásra valóban szükség volt. amilyen pici volt a sárkány olyan nagyot tudott köpni. Elsőként egy jó kosárlabda nagyságú tűzgolyó szakadt ki a torkából, ez majdnem akkora volt, mint ő maga. Majd ezek után kezdett tényegesen tüzet okádni jó 1,5-2 méter széles részen és ugyanilyen távolságra volt tőle a vége. A tűz igencsak forró volt, ez még kissé távolabb is érezhető volt, így igencsak jól tette a fiatal fiú, hogy félre állt és még mozognia is kellett, mert a kis lény fordult utána, hogy eltalálja. Nagyjából fél percig okádta a tüzet a sárkány, a végén pedig némi füstös köhögéssel fejezte azt be. Látható volt, hogy ez elég sokat kivett belőle, még füstölt az orra és levegő után kapkodott, azonban még figyelte Algernon-t és a szárnyait is igyekezett a lehető legjobban széttárni és két lábra állt, hogy a lehető legijesztőbbnek tűnjön. Ezáltal pedig távol tudja magától tartani a kétlábú számára furcsa lényt, azaz Algernon-t. A környék egyébként most füstölgött, néhány növény, gomba még égett is a kis sárkány mutatványa nyomán, az égő növényeknek meg furcsa szúrós és kellemetlen szaga volt, ami némileg fullaszthatta a fiút.

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Sakura on Pént. Aug. 18, 2017 7:45 pm

Hjuchia Algernon

>>Weirdworld
>>2048. május 1., péntek
Felszerelés:
Képességek/egyéb:

Nem akadt a kezembe semmi sem ami jó lett volna a terveimhez így maradt a vetődés és kerülése a tűznek. Ami úgy fest így utólag, hogy a jobbik döntés volt is az, hogy kitérjek mert a tűz hője érződik, és erről már egyértelmű, hogy bizony égetett is volna komolyabban ha ott maradok. Egy ideig követ a lángcsóva majd kissé kifújva a ki sárkány fattyú abba hagyja és pózolva mered rám a tekintetével. Mellékhatása a kis mutatványának, hogy amiket megégetett növények kellemetlen szagot kezdtek el árasztani magukból. Remélem, hogy semmi komolyan mérgező nem száll fel belőle és remélem, hogy ha mégis akkor a szervezetem elfogja bírni. Bármennyire is  kiábrándító a mérete a kis dögnek úgy fest, hogy elég veszélyes tud lenni ha nem figyelek oda eléggé. Ami kissé nehezebb így erősen kiábrándulva a méreteiből...Végül is akartam egy kiskedvencet beszerezni és csak a fogai kellenek szóval ha túléli a verést akkor már is van egy új kis kedvencem, heh!
Amíg a kis sárkány nyújtja magát, hogy nagyobb legyen és nagyban liheg az előbbi tűzokádó mutatványa után én lépek, nem akarok adni neki időt, hogy erőre kapjon a tűzokádás után és elrepüljön vagy újra tüzet köpjön így mindent beleadóan rugaszkodom el felé. Nincs túl messze tőlem és az erőmmel megspékelve a sok edzést amit folyton csinálok biztos be fogom tudni zárni a távolságot közöttünk elég gyorsan, hogy elkaphassam a kis dögöt.
Ha kell akkor utána kapok, próbálok úgy is érkezni, hogy hamar talpon legyek megint ha elugrott volna előlem vagy felrepült volna és nem ostobán csak hasra vetődök a körülbelüli irányába elsőre sem. Ha pedig sikerült is megragadnom akkor elsőre is össze szorítom a száját és a testét meg magamhoz szorítom, hogy minél kevesebbet tudjon ficánkolni majd a kezeim között és mivel a száját meg zárva tartanám inkább így egy kézzel kell megoldanom a teste többi részét, hogy azért engem az egész mutatvány közben pedig ne kaparjon cafatokra.

11. szint - 25 kredit

Karakteradatok

mosato@gmx.com

Témanyitás by Thorhalla Today at 12:00 am

2048. május 1., péntek

Algernon rövid teketóriázás után úgy döntött, hogy megtámadja a sárkányt és próbálja elkapni. Ahogyan a fiatal férfi a sárkány felé vetődött az valóban próbált elrugaszkodni és elrepülni, így a fiúnak még utána kellett kapnia. Szerencsére erre készült, így sikerült a lény farkát elkapni és úgy lerántani a földre. Így sikerült őt lefogni úgy, hogy csak ficánkolni tudjon, de karmolni nem nagyon, a száját pedig be lehetett fogni, pont egy maroknyi nagyságú volt. Egyelőre a lény nagyon morgott és ficánkolt, de Algernon tudta tartani. A lefogást csak úgy lehetett megoldani, hogy a fiú magához szorította erősen a másikat. Szerencsére a lény súlya sem volt nagyobb egy négy-öt kilós macskánál és az ereje is azzal egyezett, igaz egy macska nem szokott tüzet okádni és kevésbé élesek a fogai, nah meg szőrös, de úgy a paramétereiben egyezett. Időnként egy-egy nagyobb rúgása-rántása volt a dögnek, de sikerült tartani, az is érezhető volt, hogy valószínűleg pár perc kell ahhoz, hogy a sárkány kifáradjon. Érezhető volt, hogy az előbbi tűzokádás tényleg nagyon sokat kivett belőle, Algernon szerencséjére.
A növények bűze pedig kezdett egyre jobban elviselhetetlen lenni, most, hogy már percek óta ezt lélegezte be a fiatal férfi már voltak tünetei is. Marta az orrát, a szemét és kaparta a torkát is. A szeme könnyezett tőle és az orra is folyt, leginkább olyan volt, mint valamilyen allergiás reakció, amivel a regenerációja miatt eddig nem találkozott soha sem, de itt meg nem volt mit legyűrni, mert a füst okozta mindezt.

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok