Nicolas Rend

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Nicolas Rend

Témanyitás by Minuteman on Kedd. 06 Dec. 2016, 19:08

Név: Nicolas Rend
Egyéb név(i): Nick
Faj: Szuperhumán
Nem: férfi
Jellem: A legtöbb ember a szemében csak egy új rejtvény. Bizalmatlan a legtöbbekkel, magának való típus. Gyakran rejtvényekben beszél
Személyazonosság: nyílt
Születési helye és idő: 2002.május 1. New Jersey
Kor: 25
Család: Szülei már nem élnek
Karen Smith: Barátnője, leendő arája, az egyetlen ember, akit közel engedett magához.
Foglalkozás: Könyvelő
Testmagassága: 175cm
Testsúlya: 78kg
Szeme színe: Zöld, benne sárgás foltokkal(sugárzásnak köszönhetően)
Haja színe: Fekete
Bőre színe: fehér
Különleges ismertetőjel: a bal csuklójába beleolvadt karórája, ami csak a képessége használatakor ketyeg
Repülési sebesség: (csak ha képesség)
Egészségi állapot/ betegségek: Kényszeres gyűjtögető(kártyák, dobókockák). Mindent megszámol, amit csak lehet, aztán az eredményt gyakran közli bárkinek. Dohányzik(naponta 6 szál)

Életrajza:

Az életem kezdetén már meg kellett tapasztalnom a fájdalmat, amit egy rokon elvesztése okozhat. Az apám már a születésem előtt súlyos beteg volt, de a születésem után úgy tűnt, hogy javult az állapota. Közel hét évig volt még velünk, igyekezett minél több időt a családdal tölteni, habár érezni lehetett, hogy ezek az utolsó évei. Mikor meghalt, egy karórát hagyott rám, amit attól a perctől fogva hordani kezdtem, és alig vettem le. Igaz, egyáltalán nem működött, a mutatók folyamatban 08:15-öt mutattak, mintha az apám halála pillanatában megállt volna az idő. Az anyám gyakran mondta, hogy javíttassam meg, vagy dobjam ki, de én ezekről hallani se akartam. Az óra apám hagyatéka volt, úgy ahogy volt. Emlékeztetett azokra a percekre, mikor elhagyott minket, ezt pedig nem feledtem el.
A halála kissé megviselt, nem barátkoztam senkivel se, valamint mivel az anyám folyton el akarta őt feledni, rá se támaszkodhattam. Kénytelen voltam saját magamra támaszkodni, igyekeztem minél több időt egyedül tölteni. Így esett meg, hogy mikor tíz éves voltam, a padláson kutakodva ráleltem apám régi holmijaira, azokra, amiket még nem talált meg, és dobott ki anyám. A legtöbb csak régi papír volt, de találtam két dolgot, amik sokkal különlegesebbek voltak. Egy pár dobókocka és egy fejtörőkkel teli könyv, amiket azóta is magamnál hordok. A számok és a rejtvények lettek a legjobb barátaim, megnyugtattak, és nem éreztem magam sose egyedül. A könyv tartalmát persze azonnal megjegyeztem, de sose dobtam ki, a kockák minden dobása pedig békét hozott nekem.
Az iskolában a matematika lett a legfontosabb a számomra, lassacskán már mindent megszámoltam, amit lehet, a fejtörőket pedig mindenkinek elmondtam, akit érdekelt. Igaz, ez utóbbi egyáltalán nem volt sok, mivel senki se törődött velem, már-már hibbantnak néztek, miután valakinek betörtem az orrát, mert azt állította, hogy cinkeltek a kockáim. A kockáim, amiket senki se sérthetett meg.
Az általános befejezése után gimnáziumba jártam, ahol találkoztam valakivel, aki mostanra az életem része lett.
Az udvaron dobáltam a kockáimat, mikor árnyék vetült rám, de nem érdekelt. Lefoglaltak a kockák.
- Hat és egy. - mondtam magam elé, mire megszólalt az árnyék gazdája.
- Az hét. - mondta a lány, majd leggugolt mellém.
- A legkisebb dobható szám, és a legnagyobb. Hét.
- És az jó? - kérdezte kíváncsian, mire megfogtam a kockákat és ránéztem.
- A hét jó szám. - feleltem
- Amúgy Karen vagyok. Karen Smith. - mutatkozott be, én pedig megfogtam a kinyújtott kezét. Mi baj lehetne belőle, ez már nem az általános. Itt talán nem tartanak őrültnek, mondjuk erre kicsi az esély.
- Nicolas Rend. - mutatkoztam be én is, majd visszatértem a kockáimhoz.
- Beszálhatok? - kérdezte.
- Csak dobálok. - feleltem, de csak megvonta a vállát, én pedig átadtam a kockákat, ő pedig dobott.
- Négy. - mondta a dobott számokra.
- Két kettes. Akár összeadod, akár szorzod, ugyanúgy négy az eredmény. - mondtam, aztán folytattuk.
Nem voltunk olyan nagy barátok, a számok iránti imádatomat valahogy nem értékelte, így csupán kedves ismerősök voltunk.
Két évvel később az osztály tett egy látogatás egy erőműbe, tanulmányi kirándulás címszó alatt. Engem egyáltalán nem érdekelt a dolog, így a padlóra festett jelzéseket számoltam inkább, így végül leszakadtam a csoportról. Az egyik ajtó mögött voltak jelek, amiket nem tudtam megszámolni, így muszáj voltam arra menni. Hogy azután merre mehettem, mi történhetett, nem emlékszem. Csak egy villanásra és a fájdalomra.
Egy kórházban tértem magamhoz, ahol elmondták, hogy a hiányos figyelem miatt az erőmű egy rosszabb részére kerültem, ahol elkapott egy adag radioaktív sugárzás, de furcsamód túléltem. Egyedül az órámat érte kár, mert beleolvadt a csuklómba, de kiműteni nem lehetett, hacsak nem csapják le az egész karomat. Szerencsére nem okozott semmi egészségügyi problémát, azt mondták kis dózis volt, így elengedtek. Egyedül az a tudat nyugtatott, hogy az óra egy része a karomon kívül volt, de a számok megváltoztak. 12:00 Nem tudom, ez mit jelenthetett, de nem törődtem vele.
Mikor hazaértem, az anyám részegen fel akart képelni, de akkor valami érdekes történt: lelassult. Mintha kétszer olyan lassú lett volna, így könnyedén ki tudtam térni előle és gyorsan a szobámba jutottam. Szinte azonnal rájöttem mi történt.
- Mi az, ami ellen mindenki harcol, de sose győzhet? Az idő. - mondtam magamnak, majd mosolyogva megfogtam az órámat. Az idő ura lettem, ez pedig tetszett, méghozzá nagyon.
Közel két hét alatt kitapasztaltam az új erőmet, amit aztán folyamatban használtam, mert pokolian tetszett a dolog. Egy héttel később azonban igazi haszna is lett a dolognak.
Hazafelé tartottam, a lépéseimet számolva, mikor zajt hallottam egy sikátor felől, és valami belső hang hatására utána jártam a dolognak. Rövidesen megláttam két fickót és Karent, aki deréktól felfelé meztelen volt. Nem volt nagy fejtörés hogy kitaláljam, itt erőszak folyik. Egy szemetes fedelét felkapva azonnal odamentem és támadásba lendültem. Az egyik erőszakoló egy késsel döfött felém, azonban én felgyorsultam(vagy ők lassultak le) és a kést könnyedén elkerültem, majd hátulról fejbecsaptam a fedéllel. Aztán a másikat is hasonlóképpen intéztem el, majd gyorsan kimenekítettem őt onnan. Azon a napon Karent megmentettem, ő pedig teljesen másképp viselkedett velem onnantól.
Karen rengeteg időt töltött velem, tolerálta a viselkedésemet, meg is kedvelt. Barátok lettünk, abból legjobb barátok, végül pedig szerelmesek. Karen az életem részévé vált, végig kitartott mellettem jóban rosszban.
A rossz azonban csak jött, amerika szétszakadt, háborúk törtek ki, így Kanadába költöztünk, Karen egyik rokonához és ott vártuk meg, amíg minden megoldódik. Évekbe tellett, de minden a helyére került végül, így visszaköltözhettünk NJ-be.
A tanulmányaimat több részletben, de befejeztem, majd könyvelői állást vállaltam. Az is kiderült, hogy az anyám a távollétem alatt meghalt, a házunk porig égett, de Karen segített. Vele kezdődött el az új életem.
Nem maradt nekem más, csak a számok, rejtvények, kockák, és Karen.

Képességei: képes magát kétszeres sebességre gyorsítani/lassítani, vagy a környezetét 10m-es gömbben.

Szakértelmei: Magas számtani ismeretek. Hála a fotografikus memóriájának mindent megjegyez.

Privát előtörténet véleményezést kérsz: Igen

Megjegyzések:

Minuteman
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 4

Karakteradatok
Főkarakter: Phobia
Főkari/multi: Multi

Vissza az elejére Go down

Re: Nicolas Rend

Témanyitás by Thorhalla on Szer. 07 Dec. 2016, 16:10

Így elfogadva. 1200$ kezdőtőkéd van, írj egy adatlapot is és mehetsz játszani.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu

Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 13169
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 31.szint - 125 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar@freemail.hu nefadar

Témanyitás by Minuteman on Szomb. 10 Dec. 2016, 09:16

Név: Nicholas Rend
Lakás/Létesítmény: egy kis panellakás a városban(Karen tulajdona)
NJK: Karen Smith
Foglalkozás: Könyvelő
Munkahely: 
Pénz: 1185$
Bevétel/hét: 400$
Eszközök:
Felszerelés/fegyverek: rugóskés(15$)
Vállalat:
Szövetség:
Törzshely, ahol megtalálható:
Ismertebb szövetséges: Karen Smith
Ismertebb ellenség:

Felhasznált kreditek: 3(Njk)
Fennmaradó kreditek: 1

Minuteman
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 4

Karakteradatok
Főkarakter: Phobia
Főkari/multi: Multi

Témanyitás by Thorhalla on Szomb. 10 Dec. 2016, 09:59

Mivel Karen rendőr kapsz +1 kreditet a szabályzat szerint.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu

Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 13169
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 31.szint - 125 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar@freemail.hu nefadar