Aina Bennet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Aina Bennet

Témanyitás by Aina on Szomb. 24 Jún. 2017, 17:22

Név: Aina Bennet
Egyéb név: nincs
Faj: Mutáns
Alfaj: Mágiahasználó
Nem: nő
Jellem: elégedetlen, visszahúzódó
Személyazonosság: nyílt (még nincs is mit rejtegetni)
Születési helye és idő: New Orleans, 2009. december 21.
Kor: 18
Család:
- Apja: David Bennet (régész)
- Anyja: Sarah Bennet (jós)
- Testvér: Evelyn Bennet (22)
- Testvér: Keelin Bennet (16)
Foglalkozás: tanuló/munkanélküli
Testmagassága: 156 cm
Testsúlya: 46 kg
Szeme színe: Sárgásbarna
Haja színe: Fekete
Bőre színe: Szokatlanul fehér
Különleges ismertetőjel: Egy sötétebb színű szem a homlokán.  Enyhén hegyesebb fülek és szemfogak.
Egészségi állapot/ betegségek: Egészséges.

Ahhoz képest, hogy látványos külső mutációval jöttem világra, az életem egészen normális volt. Pont jó évben születtem. Az óvodát úgy ahogy van kihagytam, és mire iskolás lettem, a mutánsokat már hivatalosan elfogadták. (Akkor még nem tűnt fel, de utólag sokat mosolyogtam azon, ahogy hirtelen minden filmeben és irodalmi alkotásban egyszer csak felbukkantak a mutánsok). Ettől függetlenül persze az elején még furcsán néztek rám. Egy párszor el kellett magyaráznom, hogy nem vérrel táplálkozom, és hogy senkinek sem látok a lelkébe. Miután senki nem halt meg, ezt szerencsére el is hitték.
Az első pár évem annyira nem volt vidám, az olvasás nehézségeket okozott és a matekot sem szerettem annyira. Hivatalosan nem mondhatták ki, de szerintem a tanárok nem kedveltek. Középiskolában ezen változtatni akartam. Megtaláltam az iskola mutánsait (akik szerencsére már egészen szervezettek voltak), és a nap nagy részét velük töltöttem. Itt jobban be tudtam illeszkedni, de azért még mindig zavart, hogy nekem nem jutott képesség. Csak néha idétlen fényeket láttam, de sosem akkor, amikor jól jött volna.
Egy kissé talán zűrösnek számítottunk, a mai napig nem tudom megmondani, hogy hogy jutott eszembe a bokámra tetováltatni Magneto sisakját. (Otthon sem értékelték nagyon, be is perelték a tetováló művészt). Volt köztünk egy-két lupine, akik nagyon benne voltak a falka-hangulatban, így szinte minden hülyeséget együtt műveltünk. Aztán idővel lenyugodtunk. Az extrém dolgok helyett inkább csak mászkáltunk a városban.
Ebből sokáig semmi baj nem volt, de egyszer amikor későn mentem haza, egy gyanús alak követni kezdett. Nem volt épp kellemes érzés. Még sok kis utcán át kellett mennem, és senki sem volt a közelben. Egy ideig próbáltam figyelmen kívül hagyni, hátha csak én képzelem az egészet, de a fickó tényleg nem szállt le rólam. Az egyik saroknál futni kezdtem, és hallottam, hogy üldözőbe vett. Nem tudtam pontosan, hogy mit tervez, de azért volt egy pár ötletem. Már majdnem utolért, amikor a semmiből felbukkant előttem egy furcsa öltözetű idegen, én meg ahogy illik, egy kis sikoltással hanyatt estem. Nagyon dühösnek tűnt, és őt is körbe lengte az a fény, amit néhány embernél láttam. A zsebébe nyúlt, és erősen megszorított valamit, mire az üldözőm hirtelen szikrázva összeesett. Felsegített, egy kis gondolkozás után közölte velem, hogy nem vagyok halott (ami jó), és megkérdezte, hogy jól vagyok-e. Abban a pillanatban nem tudtam válaszolni, csak bólogattam. Csak akkor tértem magamhoz, amikor elkezdte elvonszolni a földön fetrengő férfit. Meg akartam köszönni a segítségét, és megkérdeztem volna, hogy ki ő, de mielőtt bármit szólhattam volna, átnyújtott egy névjegykártyát, és eltűnt.
Otthon nem mertem elmondani, hogy mi történt. Sokáig meg sem néztem, hogy mi van a kártyán, de aztán csak nem hagyott nyugodni. Egy természetgyógyász volt, vagy valami olyasmi. Gondoltam csak meg kéne köszönni, hogy megmentett, ezért meglátogattam. Nem éppen olyan volt, mint vártam. Egy kisebb lakótelepre értem, ahol majdnem mindenki furcsán világított, vagy legalább foszforeszkált. Mire megtaláltam az embert, már nagyon érdekelt, hogy mi folyik itt. Egy rövid köszönet után meg is kérdeztem, hogy kik ők. Gyorsan megértette, hogy igazából mit szeretnék. Amos Chevalként mutatkozott be, de ott inkább csak Amos Testvérnek szólítják. Elmondta, hogy ők a voodoo hit követői, és megkérdezte, hogy nem szeretnék-e erről többet tanulni. Nem egészen tudtam, hogy ez pontosan mit jelent, de nagyon meg akartam tudni, hogy hogyan csinálta, amit azon a napon csinált, ezért csak csendben bólogattam. Remélem ezzel nem csatlakoztam semmilyen őrült szektához, ahol gyerekeket áldoznak. Ő erre csak mosolygott, és azt mondta, hogy jöjjek vissza vasárnap, és mindent elmagyaráz.
A kijelölt napon végül tényleg eljöttem, éppen jó időben, hogy szemtanúja legyek egy érdekes szertartásnak (legalábbis akkor még érdekesnek tűnt, igazából egy fete volt). Közben egy kicsit kényelmetlenül éreztem magam. A sok dobolás és ének közepette nem egészen tudtam kivenni, hogy mi is történik, de a végén elbeszélgettem Amos Testvérrel, aki mindenre részletes magyarázatot adott. Sajnos a trükkjeibe még nem avatott be. Azzal még várnom kellett, de mondta, hogy szívesen látnak a ceremóniáikon.
A következő évek várakozással teltek. Otthon nem díjazták, hogy hétvégénként kijárok a város szélére, hogy 'kultistákkal' töltsem az időmet. Igaz, hogy anyám jós volt, de az errefelé inkább csak a turistalátványosságnak számít. Rengetegszer meg kellett hallgatnom, hogy "Bezzeg Evelyn milyen jól teljesít, hamarosan ügyvéd lesz belőle, neked is komoly dolgokon kellene gondolkodnod stb...". Talán egy kicsit tényleg igyekezhettem volna jobban, de azért így sem lettem olyan szörnyű. Nem éppen 4.0, de egy kis erőfeszítéssel akár még tovább is tanulhatnék. Persze ha minden igaz, ennél lesz jobb dolgom is.

Képesség: Harmadik szem
- Aina látja a mágikus erőket, tárgyakat, aurákat (leginkább fényjelenségekre emlékeztető módon).
- A mágikus illúziókat így felismerheti (ha a szemet csapják be, és nem az elmét)
- ez sötétben is működik (a ’fény’ megvilágítja számára a közvetlen környezetét)

Mágia:

- Alap képesség: Minden mágikus erővel rendelkező karakter érzékeli a mágikus aurákat. Legyen az varázstárgy, mágus vagy természetfeletti/isteni karakter. Ezt el lehet rejteni mágiával és ahhoz külön varázslatot kell megtanulni, hogy a mágikusan leplezett aurákat érzékelje a karakter. (kicsit gyengébb, mint egy átlagos varázslónak)

- Szellembeszéd(Részmágia): Képes meditációval a holtak síkjára lépni és beszélni velük. Tárgyalni és segítséget kérni. Azok figyelmeztethetik vagy tanácsokat adhatnak. Ha konkrét személlyel szeretne beszélni, szüksége van ehhez valamire, ami a személyé volt. (Egyébként csak a közelben elhunytak/eltemetettek szellemével beszélhet)

Szakértelmek:
- francia nyelv
- furulya (kezdő)
- dob (haladó)
- jogosítvány
- SAT (79%)

Privát előtörténet véleményezést kérsz: Igen

Megjegyzés: Mivel a Marvel voodoo részlege eléggé hiányos, a réseket a Haitian Vodou-ból tervezem kipótolni.

A hozzászólást Aina összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Jún. 2017, 19:26-kor.
Aina
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 27
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi

Vissza az elejére Go down

Re: Aina Bennet

Témanyitás by Thorhalla on Vas. 25 Jún. 2017, 09:27

Akkor így elfogadva, 400$ kezdőtőkéd van, egy adatlapot írj, aztán kezdhetsz játszani.
Mivel nem tudom, hogy mikor látnád a privit, így ide is ide írom:
Egyébként még lehet 1db ezen felül, ha mutáns vagy, akkor nem 3 mágikussal indulsz, hanem csak 2-vel. De ez persze egyéni döntés, ha nem akarsz ezen felül mást, akkor ennyi. Smile
Szóval, ha akarsz még egyet, akkor írd azt írd be, az adatlap után megnézem.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 13497
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 32.szint - 130 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar@freemail.hu nefadar

Vissza az elejére Go down

Re: Aina Bennet

Témanyitás by Aina on Vas. 25 Jún. 2017, 14:56

Adatlap:

Név: Aina Bennet
Lakás/Létesítmény: nincs
NJK: nincs
Foglalkozás: tanuló (mambo si pwen)
Munkahely: -
Pénz: 400$
Bevétel/hét: változó
Eszközök: semmi szokatlan (ruhák, telefon, fogkefe stb.)
Felszerelés/fegyverek: -
Vállalat: -
Szövetség: -
Törzshely, ahol megtalálható: New Orleans
Ismertebb szövetséges: -
Ismertebb ellenség: -

Felhasznált kreditek: 0
Fennmaradó kreditek: 4
Aina
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 27
Hozzászólások régi : 0