Jedi templom

Go down

Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Szer. 12 Júl. 2017, 17:59

A Jedi templom, itt élnek a Köztársaság és a béke őrei. A templomnak van saját dokkja, edzőtermei, könyvtára, gyengélkedője, belső kertje is.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 1835
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi

nefadar http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Re: Jedi templom

Témanyitás by dr. Erwin Vayne on Vas. 30 Júl. 2017, 18:30

--Kawrrhav--

Még csak pár napja jöttem vissza Coruscantra. Eddig viszonylag jól eltudtam tölteni az időmet. Edzettem és olvastam. Főleg az utóbbit, hiszen az terelte el legjobban a figyelmemet. A könyvtár szinte végtelen könyve közt gyorsan teltek a napjaim. Főleg a Birodalom, Köztársaság és Hutt Kartellek kapcsolatát, csatáit és persze a felfedezett hírszerzési akciókat. Volt néhány nagyon merész és néhány nagyon idióta akció is. Az olvasáson kívül persze meditálok is. Rengeteg segít a tanulásban és az információk megjegyzésében. Edzés alatt főleg a szimulációkat használom és megpróbálom szinten tartani a kardforgatásomat és az űrhajóvezetésemet. Utóbbi még mindig nem az erősségem, de lassan megszokom ezt is. Talán nem lesz szükségem most rá, de sosem lehet tudni. Kíváncsi vagyok hány nap még, mire kapok új mestert. Vagy hogy ki lesz az. A háború miatt most elég kevés mester van, de a tanács szerint még így is tudnak hozzám rendelni egy újat. Mondjuk sejteni lehetett, hiszen még fiatal vagyok a lovag próbákhoz. Nem is érzem készen rá magam, úgyhogy ez nem is baj. Egyenlőre megpróbálom egyedül oktatni magam, de elég nehéz ez egy bölcs mester tanácsai nélkül haladni. Viszont ezek a gondolatok nem visznek előbbre. Nem szabadna türelmetlennek lennem. Inkább visszafordulok a könyvbe, ami a Hutt Kartellek függetlenségéről szól.

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Kedd 01 Aug. 2017, 00:06

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Aayn Seca Ayehe / Aaynseca’ayehe
Jedi lovag, őrző

Játékostárs(ak) neve: Kawrrhav

~ Helyszín: Könyvtár ~
kép:

Aayn nem sokkal azok után, hogy kilépett a Jedi tanács által használt teremből már meg is kapta az információkat, hogy a leendő padawanja merre található. Így hát a hatalmas folyosókon és csarnokokon át a könyvtárba igyekezett. Amint oda ért nem is volt olyan nehéz megtalálnia a fiatalt, rajta kívül nem sok wookie volt most idebent. Jobban örült volna annak, hogy nem lett volna ennyire sietős a dolga, de parancsot kapott a Tanácstól, így a mai napon sajnos nem volt elég idő arra, hogy összeismerkedjen a tanonccal. Jó néhány másodpercig csak figyelte Kawrrhav-t, ahogyan egy könyv felett görnyedt és olvasott, majd elindult felé. Mint általában a ruganyos, kecses, könnyed mozgása miatt a padlón semmilyen hangot nem vert a lépte, így valószínűleg, hacsak nem figyelt az Erőben a közeledőkre a fiú, akkor nem is nagyon szúrhatta ki azt, hogy valaki közeledik. Mikor odaért az asztalhoz, szembe Kawrrhav-val, akkor köhintett egyet, hogy elnyerje a fiú figyelmét.
- Kawrrhav padawan? – érdeklődött.
Noha teljesen biztos volt abban, hogy ő az, azért nem ártott biztosra menni. Ha a fiú már rá figyelt és megerősítette azt, hogy tényleg ő az, akit a twi’lek nő keres, akkor ő maga is bemutatkozik.
- Aayn Seca Ayehe lovag vagyok – mondta. – És az új mestered, én leszek az, aki a Tanács parancsa értelmében befejezi a képzésedet.
Még saját maga is belátta, hogy talán kissé túlságosan is formálisra sikeredett mindez, de nem nagyon tudta, hogy miként kellett volna belefognia hiszen nem volt korábban padawanja, nem csak az olyan fiatalok, akik most várnak arra, hogy mestert kapjanak, de olyan idős sem, mint Kawrrhav. Így ez számára teljesen újdonság volt, mindössze abból tudott tapasztalatot meríteni, amit ő élt át a két mesterénél.

felszerelés:
- ruházat (lásd a képen) + jedi köpeny
- 2 db egykezes kék színű fénykard
- övre csatolható légzőkészülék/maszk (mint az Ep1-ben is volt Obi-éknak)
- komlink – rövid hatótávú kommunikátor (100km-es)
- holoprojector – holonet csatlakozás, hosszú távú kommunikátor, hologram kivetítő

Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

nefadar http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Témanyitás by dr. Erwin Vayne on Kedd 01 Aug. 2017, 13:01

--Kawrrhav--

Mint mindig, most is sokan vannak a könyvtárban. Mesterek, lovagok, padawanok sőt, még egy-két igen fiatal tanonc is van. Bár nagy a sürgésforgás, de teljesen csendben van mindenki, hagyják azokat olvasni, akik olvasni akarnak. Fura is volt, hogy az egyik közeledő szag, nem elhaladt mellettem, hanem megállt. Ahogy felnézek, már látom is a kék bőrű, viszonylag fiatalabbnak tűnő nő állt.

- Hrrrggh.- felelem egy bólintással. Nem tudom, hogy érti-e a wookie beszédet, de mivel nem hozott protokoll droidot, gondolom nem fog neki gondot okozni ez. Hamar kiderül, hogy miért is jött: ő lesz az új mesterem. Nem igazán tudom, hogy mit érezzek. Régi mesterem emléke még bennem él, viszont ha most lelassul a tanulásom, akkor ki tudja, hogy mikor fogom befejezni.
- Urggghrr.- mondom, hogy kifejezzem a tiszteletemet és a köszönetemet, hogy elvállalta a képzésemet. Ezt természetesen egy meghajlás követi, ahogyan azt illik. - Hurgrgrg?- folytatom egy kérdéssel, hogy van-e valami feladata számomra. Igazából eléggé hiányzik már, hogy újra akcióban legyek. Akármennyi tudás és lehetőség van a templomban, az igazi tettek ezen kívül születnek. Remélem hamarosan újra "terepen" tanulhatok.

dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Szer. 02 Aug. 2017, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Jedi lovag, őrző

~ Helyszín: Könyvtár ~
kép:

Nos a bemutatkozáson hamar túlestünk, amennyire láttam egészen jól fogadta azt, hogy én leszek a mestere. Ez ebben a korban különösen nehéz, főleg, hogy nem ismertük egymást. Nekem szerencsém volt annak idején, hogy ismertem a második mesteremet is, de még így nehéz volt egy újat megszokni. A fiú nem is fecsérelte sokáig az idejét, nem volt irányomba kérdése, hogy jobban megismerjen, hanem rögtön rá is kérdezett, hogy van-e feladatom a számára.
- Normális körülmények között most az jönne, hogy jobban megismerjük egymást padawan – mondtam. – Máskor fel is mérném, hogy mire vagy képes, de most erre roppant sajnálatos módon nincsen időnk.
Nem tudtam, hogy miért volt olyan fontos a tanács számára ez az ügy és miért nem másra bízták, de nem az én tisztem volt mindezt megkérdőjelezni. Talán pont azért kaptuk az otthonosabb feladatot, ami a Padawannak otthonosabb, hogy könnyebben szokhassa meg az új helyzetet.
- A Tanács máris küldetésre küldött minket – mondtam. – A Kashyyyk-ra kell mennünk, a Wookiee-k, akik a barátaink jelentették, hogy az utóbbi időben egyre több csempész fordul elő a környékükön, akik már-már őket veszélyeztetik. Ennek kell utána járnunk.
Figyeltem, hogy milyen reakciója lesz arra, hogy azt a helyet említem, ahonnan származott.
- Tőled függ, hogy késznek érzed-e magad egy küldetésre, nem foglak akaratod ellenére elvinni. Ha szeretnél itt maradni a templomban és inkább meditálni, akkor megértem, tégy így. Ha azonban nem, akkor szedd össze a holmidat, mert mindjárt indulunk – mosolyodtam el. – A Mestered megtanított vadászgépeket vezetni?
Tettem még hozzá a kérdést, hiszen eléggé fontos volt tudnom, hogy két vadászgépet kérjek, vagy pedig egyet.

//Asszem máris áttérek E/1-re Smile //

felszerelés:
- holoprojector – holonet csatlakozás, hosszú távú kommunikátor, hologram kivetítő

Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by dr. Erwin Vayne on Szer. 02 Aug. 2017, 19:32

--Kawrrhav--

Egy pillanatra elszégyellem magam miután mondja, hogy meg kéne ismernünk egymást. Sifu Yen mesternél nem igazán töltöttünk ezzel időt. Csak úgy kialakult pár év után. Bár gondolom számított, hogy akkor még fiatal voltam. Nem is gondoltam rá, hogy mennyire más lehet a tanítási módszerek. De úgy tűnik most nincs is rá időnk, hiszen már kaptunk is küldetést. Nem teljesen értem miért nem egy másik párost küldenek, de nem fogok vitatkozni a tanács akaratával. Úgy tűnik haza megyek, hiszen a Kashyyyk felé kell vennünk az irányt. A csempészek mindig nagy veszélyt jelentettek ránk és folyamatos probléma forrásai. Akkor is ha csak a természeti kincseket viszik el, de a legtöbb fiatal wookiekra vadászik. Legalábbis a könyvtár béli könyvek szerint. Mindenesetre az biztos, hogy nem jót akarnak a helyieknek.
<-Természetesen megyek én is. Nem tudjuk, hogy mikor lépik át a határt a csempészek. Jó tudni, hogy mire készülnek.-> felelem a kérdésre, Nem igazán tudom, hogy miért mondanék nemet. Bár mindig értékes az egyedüli tanulás, de egy mesterrel mindig jobban lehet haladni. Meg igazából nem akarom, hogy Ayehe mester azt higgye, hogy inkább bent ülök, mint hogy segítsek neki.
<- Megtanított, természetesen.-> válaszolom a kérdésre, miközben megpróbálom elrejteni az apró idegességemet, ami azt miatt van, hogy rögtön rám bízná a vezetést. Nem igazán repültem még élesben, de mindennek megvan a maga ideje. <-Legalábbis a szimulációkban.-> teszem hozzá azért. Nem akarok hazudni sem.

//Én pedig a wookiee speaket. Így mindenkinek egyszerűbb Very Happy

dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Csüt. 03 Aug. 2017, 09:38

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Jedi lovag, őrző

~ Helyszín: Hangár ~
kép:

A válasz alapján ketten megyünk és még vezetni is tudott vadászgépet. Mivel földi küldetésre mentünk, így nem számítottam arra, hogy komolyabb ellenállásba fogunk ütközni. Noha nem a wookiee-k fognak majd az űrben lenni, de azért a csempészek sem mernek csak úgy odaállítani.
- Akkor most fogsz vezetni élesben is – mondtam. – Menj a hálókörletedbe, készülj össze és 15 standard perc múlva találkozunk a hangárban. Addig felkészítem a gépeket.
Megvártam, amíg ő megy előre és kisiet a könyvtárból, utána elindultam a hangárokhoz. Komlinken már előre odaszóltam a bent dolgozóknak, hogy készítsék fel a két vadászgépet és a két asztrodroidot hozzá. Saját magamnak a megszokott gépemet kértem, amivel a háborúban is többször repültem, megbízható gép és minden apró zegzugát, alkatrészét ismerem. Amint megérkeztem még ellenőriztem mind a két gép papírjait, hogy minden rendben van-e velük és utasítottam a droidokat is, hogy foglalják el a helyüket. A biztonság kedvéért még őket is megkértem, hogy ők is nézzék át a gépek rendszereit, biztos, ami biztos alapon. Nem magam miatt aggódtam, meglőtt, rossz géppel is repültem már, de azt nem szerettem volna, hogy a padawannak az első repülésén valami gondja legyen. Valószínűleg mire végeznek a droidok és én is mindennel, addigra fog megérkezni a fiú, vagy a körül. Ha megérkezett, akkor az ő gépére mutattam.
- Az lesz a te géped padawan – mondtam. – Ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz nyugodtan, vagy bízd az droidra. Ha készen állsz, akkor indulhatunk.

felszerelés:

Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by dr. Erwin Vayne on Szer. 06 Szept. 2017, 11:40

--Kawrrhav--

15 perc van az indulásig, ami nem sok. Sietősen meghajlok új mesterem előtt köszönésképpen, majd elsietek a háló körletembe. Az úton végig gondolom, hogy mi kellhet. A kardom, természetesen. Kommlink is, beszélni akarok a mesterrel. Légzőkészülék? Talán, nem tudom. Fogunk vízbe menni? Lehet, hogy a csempészek a víz alatt rejtőznek. Ha találok a szobámban beteszek az is. Miután mindent összegyűjtöttem sietek le a hangárba. Mire megérkezek úgy tűnik már Ayehe mester mindent elő készített és indulhatunk is. Csak bólintok az indulásra és odamegyek a gépemhez. Első ránézésre teljesen tökéletesnek tűnik. Mintha még egy karcolás sem lenne rajta. Vagy csak így látom, mert ez az első hajó, amivel repülni is fogok. Akár hogy is, ha a mesteremnek sincs több információja, akkor beleülök a pilóta fülkébe.

<- Üdv, úgy tűnik én leszek a pilótád. Meg tudhatom a jelzésedet?-> kérdezem a mellém osztott asztrodroidtól. Remélem nem lesz sok munkája, de ezt sosem lehet tudni. Ha megkaptuk az engedélyt a felszállásra, akkor elindítom a gépet úgy, mint a szimulációkban. És reménykedek, hogy még sokszor lesz erre lehetőségem.

Felszerelés:

-Lézerkard
-Kommlink
-Légző készülék
[/color]

dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Csüt. 07 Szept. 2017, 00:02

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Jedi lovag, őrző

~ Helyszín: Hangár ~
kép:

Bólintottam a Padawannak, hogy már nincs más mondanivalóm és figyeltem, ahogyan beszállt a hajóba. Ha nem tud valamit megoldani, akkor az asztrodroid elég lesz arra, hogy korrigálja a hibákat. Még tőle is tanulhat, nem is keveset. Amint én is beszálltam a gépbe, feltettem a fülhallgatót a fejemre, hogy noha vadászgépben vagyunk tudjak kommunikálni a Padawannal.

~ KM rész ~
A Padawan kérdésére a droid pityegve felelt, szerencsére a vadászgép monitorára kiíródott a jelzése az asztromech-nek, így már tudta, hogy egy R6-os széria, és ő pedig R6-S1, „Ersy” volt. A külseje alapján meglehetősen új darab. Mindkét gép természetesen megkapta a felszállási engedélyt a Templomtól, majd a bolygó elhagyására a hadseregtől. Mivel a vadászgépek nem különösebben voltak alkalmasak arra, hogy hipertérben utazzanak, így nem messze Coruscant bolygójától dokkolni kellett a hipertér gyűrűre, aminek a segítségével a vadászgépek is képesek voltak efféle utazásra. A dokkolás precíz manőver volt, így ha Kawrrhav Ersy segítségét is igénybe vette könnyedén megtudta tenni a dokkolást. Amint ez megvolt léphettek be a hipertérbe, hogy olyan három-négy órával később meg is érkezzenek a bolygó köré. Itt ki kellett dokkolni a gyűrűből, majd a gépekkel egészen Kachirho-ig, a fővárosig tudtak menni, ahol le is szálltak és kitudtak menni a pici űrkikötőből a városba.

//Folytatás: Kachirho//
//Ha gondolod már oda írj egyből.//

felszerelés:

Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére