New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 27 Júl. 2017, 10:50

Az épület Bronx keleti felében épült, és komoly felszereltséggel, úttörő technikákkal valamint kiváló szakember gárdával kezdte meg működését annak idején. Egyszerre volt ez bentlakásos iskola, és orvosi kezelést nyújtó rendelő. Az idők során azonban több problémával is szembe kellett néznie a helynek, melyek közül a legmeghatározóbb a mutánsok megjelenése volt. A gyógypedagógiai kezelésre szorulók között is hasonló arányban jelentek meg mutánsok, mint a lakosság más részében, ezeket a fiatalokat viszont nagyon nehéz volt kezelni. Sokszor egyáltalán nincsenek tudatában a külvilágnak, tetteik következményeit nehezen tudják felmérni, ezért mutáns képességeik különösen nagy veszélyt jelenthetnek magukra és a környezetükre. Az új kihívásokra az intézet drasztikus módszerekkel reagált, melyek tartalmazták a képességek blokkolását, a komoly mértékű gyógyszerezést és az elkülönítést. Ezen kívül több per is folyt az intézet ellen bántalmazások ügyében, egyes esetekben felmerült, hogy testi fenyitéssel próbálták rávenni a diákokat és pácienseket az együttműködésre. A perköltségek és a sorozatos forrásmegvonások miatt mára az intézet csak árnyéka önmagának, a pénz csökkenésével pedig a színvonal csak még tovább zuhant.


A hozzászólást Godlaw / Tao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 27 Júl. 2017, 13:12-kor.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 27 Júl. 2017, 11:14

Helyszín: Az intézet recepciója

Doherty hadnagy a telefonban válaszol neked még vezetés közben.
-Értettem, Shima ügynök. Az eltűnt ékszerek listáját már ki is küldtük, értesítjük önt, amint felbukkan valami. Addig pedig nem teszünk közzé az üggyel kapcsolatban semmit, a sajtónak pedig csak annyit írunk a közleményben, hogy a nyomozás folyik, de a gyanúsítottak kilétéről egyelőre nem adhatunk tájékoztatást. Sok sikert!
Ezzel Doherty hadnagy bontja a vonalat, te pedig hamarosan megérkezel az intézethez, ami autóval csak pár perc a parktól. Az intézetre külsese alapján ráférne egy alapos renoválás, az egykor pompás épületet mostanra omladozó vakolat, falfirka és általános lepukkantság jellemez. Az épület belseje hasonló látvánnyal fogad, a recepción pedig egy ötvenes nő ül unott arccal. Amikor az igazolványodat mutatod neki, nem tűnik túl boldognak.
-Már megint egy ellenőrzés - motyogja az orra alatt, és felveszi a telefont, tárcsáz, vár, majd megszólal.
-Jó reggelt, Horton igazgató úr! Egy bizonyos Shima Nakamaro van itt a SHIELD-től, és önnel szeretne beszélni. Igen, úgy néz ki. Igen, van igazolványa is. Örömömre szolgálna, uram - közli unott hangon, majd leteszi a telefont.
-Az igazgató úr várja önt, a negyediken balra fordul, és az első ajtó lesz bal kéz felé, ki is van rá írva. Ott találja a liftet - mutat az egyik irányba, aztán visszasüpped korábbi szótlan unottságába.
Ha követed a megadott útvonalat, hamar feljuthatsz a irodába, amihez a folyosó hasonlóan lepukkant. Az épületben szokatlan csend honol, az igazgató irodája pedig nyitva van.
-Fáradjon beljebb! - Szól ki egy idős hang. - Dr Gerald P. Horton, az intézet igazgatója vagyok - köszön a hetven év körüli, szinte teljesen kopasz, fehér férfi. Arcán mély ráncok húzódnak, és egy-két májfolt is pettyezi, barna tweedzakót hord, asztala mögül nyújt kezet. - Miben segíthetek? - Kérdi közepes lelkesedéssel.
Az iroda, ahol az igazgató ül, elég zsúfolt, minden fal mentén dossziés szekrények sorakoznak, és magán az asztalon is rengeteg karton áll felhalmozva. A 21. század is betette a lábát és régi számítógép formájában, ami a papírkupac mögött bújik, kikapcsolt állapotban.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Csüt. 27 Júl. 2017, 12:06

A helyet hallásból már ismertem. Nem túl jó hírű intézmény és ezt a külseje is jól mutatja. A falai omladozni kezdtek és nagyon rossz állapotba volt az egész hely. Nagy sóhaj hagyta el a számat, mielőtt beléptem volna. Nem szeretem az ilyen helyeket. Rögtön a recepcióshoz mentem, majd bemutatkozásom utána nem várt megjegyzéssel találtam szembe magamat. Ellenőrzés? Ráadásul ennyire nem kedvelik. Ezek szerint gyakran előfordul az ilyesmi. Sajnálom azokat, akiknek itt kell lenniük. Nem hiszem, hogy túlzottan azon lennének, hogy segítsék az olyanokat, akik valamiféle betegséggel küzdenek. Nem szóltam semmit inkább megvártam, míg betelefonált az igazgatóhoz és elmagyarázta, hogy miként jutok oda. Bólintottam majd elindultam felfele. Beszálltam a liftbe, majd kis idő múlva már a negyediken voltam. Követtem a nő által adott utasításokat és hamarosan már az igazgató ajtaja előtt álltam. Nem is várakoztam, rögtön bementem.
- Üdvözlöm! Shima Nakarmaro vagyok a SHIELD-től. Egy bizonyos ügybe nyomozok és a legtöbb jel arra mutat, hogy az illető innen indult el. Ha jól tudom az egyik páciensük egy bizonyos Bobby Miles. Van okunk feltételezni, hogy a fiú elég nagy bajba keverte magát, így szükségem lenne néhány információra vele kapcsolatban.
Rögtön a lényegre tértem. Őszintén egy pillanatig se akartam volna tovább itt maradni, mint amennyi ideig muszáj.
- Első és legfontosabb kérdés. Rendelkezik-e Bobby valamilyen különleges képességgel? Ha igen, akkor mi az? Ezen felül érdekelne, hogy miféle problémával kezelték itt. Mennyire beszámítható? Jelenthet-e komolyabb veszélyt másokra vagy akár magára? Tud-e olyan helyet ahova esetleg mehetett miután innen megszökött? Család, barátok?
Kérdések sorozatát tettem fel az idős férfinak, amikre remélhetőleg bármiféle probléma nélkül válaszolni fog.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 27 Júl. 2017, 13:40

Az igazgató arca eléggé elkedvtelenedik, amikor Bobby Milesról kezdesz beszélni, leengedi, és krumpliszsákként dől hátra kopott bőrrel bevont székében. Végighallgatja a kérdéseidet, arcán pedig egyre komorabb és komorabb kifejezés jelenik meg.
-Jól tudja, hogy Bobby Miles az Intézet tanulója - hangsúlyozza a szót az igazgató. - És ahogy bejelentettem a rendőrségnél ma reggel, az ifjú Mr Miles az éjszaka során elhagyta az Intézetet. Egy áramszünet alatt távozott az elektromos zárral felszerelt hálókörletből. Sajnos, mióta az önkormányzat tovább csökkentette a forrásainkat, bizony még olyan alapvető dolgokkal is nehézséges adódnak, mint az áramellátás. Rendes körülmények közt persze egy iskola, mégha bentlakásos is, nem tartozik a rendőrség felé bejelentési kötelezettséggel, de sajnos Mr Miles különleges helyzetben van. Normál esetben a diák szüleit értesítjük, Mr Miles viszont árva, jelenlegi gyámja az állam.
Ezután az igazgató előredől az asztalon, és az egyik irathalom legfelső dossziéját emeli le.
-Ez itt Mr Miles kartonja, ebben benne van minden fontosabb információ a diagnózisáról, az állapotáról és a fontos eseményekről, amik ittléte alatt történtek vele.
Kinyitja a kartont, majd átfutja.
-A hosszas diagnosztikai kifejezésekkel nem untatnám, gondolom nem a latin amúgy sem az erőssége. Mr Miles autizmustól szenved, tanulási nehézségei vannak, nehezére esik felfogni a külvilág jelenségeit, és nehezen lép kapcsolatba emberekkel, főleg idegenekkel. Ami a mutációt illeti, Bobby Miles tudomásunk szerint nem mutatta mutáns képesség jeleit. Egy éve él itt, ezidő alatt nem volt vele komolyabb problémánk, bár komolyabb fejlődést sem sikerült elérnünk nála. Parancsoljon!
Ezzel átnyújtja az aktát, amiben néhány érdektelen eset van felsorolva: főképp arról szólnak, hogy Bobby hogyan viselkedik az órákon, az gyógypedagógusokkal, és milyen gyógyszereket kap.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Csüt. 27 Júl. 2017, 13:59

Figyelmesen hallgattam az igazgatót, aki láthatóan egy kicsit se örült a kérdéseimnek. Nem csodálom. Ennek az intézménynek már így is elég rossz híre van, nem hiányzik nekik még több negatív hírverés. Ettől függetlenül azonban válaszol a kérdéseimre.
- Értem! Attól tartok, hogy ebben az esetben azonban az áramszünetet nem éppen a rossz infrastruktúra okozta. Ugyanez az esemény megtörtént a Bronxi állatkertbe, ahol kikapcsoltak az elektromos zárak és az állatok kiszöktek. Azután egy zálogházba, ahol a biztonsági rendszerek szintén lekapcsoltak, majd ki is lett rabolva a hely. A dolgok innen indultak, így sajnos jó okunk van feltételezni, hogy Bobby lehet az elkövető. Egy mutáns képesség könnyen megmagyarázhatná a dolgot. Az állítása szerint ilyenre eddig nem figyeltek fel, persze nem kizárható, hogy még csak most ébredt fel az ereje, vagy eddig jól titkolta. Volt-e hasonló áramszünet itt az elmúlt időben? Esetlegesen mutatott-e Bobby bármilyen érdeklődést magas szintű technológia felé?
A helyzet könnyen lehet véletlen egybeesés. Addig, amíg nem kapok jelentést az ékszerekről, addig nem lehetek biztos abban, hogy Bobby az elkövető. Lehet, hogy az igazi tettes mindössze elsétált a hely mellett és a helyzetet kihasználva a fiú megszökött. Talán pont ezért is nem akartam világgá kürtölni a nevét. Az aktát átveszem az igazgatótól, majd belenézek. Főként a viselkedésével kapcsolatos dolgokról van szó. Gyorsan át is nézem, hátha találok bármi érdekeset. Esetleg rossz magatartás, vagy az itteni emberekkel való összetűzésekről. Az ilyen könnyen motiváció lehet arra, hogy valaki megpróbáljon kirabolni egy helyet és a pénzzel új életet kezdeni. Főleg ha az a valaki komoly mentális problémákkal rendelkezik.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 27 Júl. 2017, 16:04

Az igazgató összevonja a szemöldökét, és gondolkodik a feltett kérdésen.
-Hm, azt mondja, ő okozta volna az áramszünetet? Nos nem tudnám pontosan megmondani, hogy mikor kezdődtek, de az tény, hogy az elmúlt hónapokban megnőtt az intézetben az áramszünetek száma. A karbantartók szerint az épüelt vezetékei már nagyon régiek, és koruknál fogva okozhatnak gondot, de nem találták meg a hiba okát konkrétan.
Közben beleolvasol az aktába, de nem találsz benne olyan részt, ami rossz viselkedésről szólna. Voltak ugyan agresszív epizódjai ideérkezése idején, de ezek hamar elmúltak, amikor beállították a megfelelő gyógyszerezési szintet. Ezután nyugodt volt, és a viselkedésére nem volt panasz. Ami a gyógyszereket illeti, néhányat te is felismersz névről, és ránézésre ezek lórugásnyi adagok, egy tinédzser esetében nem csoda, ha nyugodtan viselkedik, miután ennyi nyugtatót tolnak belé.
-Nos, ha valóban Mr Miles okozta a problémát, az sok mindent megváltoztat. A betörés és rablás komoly vádak. Azt hiszem... Igen, az akta végén talál egy feljegyzést arról, hogy Mr Milesnak van egy bátyja, aki a külvárosban él. Néhány havonta látogatja a fiút, de sajnos anyagi helyzete nem engedi, hogy gyámja legyen az öccsének.
A dosszié végén valóban találsz egy címet egy bizonyos Vincent Mileshoz, és egy telefonszámot is.
-Mivel nem ő van megadva vészhelyzet esetén értesítendőnek, hanem a gyám, aki jelenleg New York állam, ezért nem értesítettük az öccse... Távozásáról.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Csüt. 27 Júl. 2017, 16:34

Az igazgató válaszolta kérdéseimre miközben az aktát olvasgattam. Érdekes. Ha mutáns erőről van szó, akkor nagyjából most ébredhetett fel benne az elmúlt hónapokba. Ha az elektromos dolgokat képes megzavarni, akkor jó eséllyel nem is látható a képessége szabad szemmel. Ez sok mindent megmagyarázna, azonban még mindig nem elvethető opció, hogy valamiféle technológia útján csinálta. Bár elég valószínűtlen, hogy itt hozzá tudott jutni bármi ilyesmihez.
- Köszönöm a segítséget! Amint megtaláljuk Bobbyt rögtön önt is értesítjük.
Ezzel vissza adtam neki az aktát és kisétáltam az épületből. A bátyjának a címét megjegyeztem. Jó kiinduló pont lehet, de veszélyes is. Ha nála húzta meg magát, akkor jó eséllyel nem fogja kiadni a saját testvérét. Az csak megnehezítené a dolgunkat. Azonban egy jó tervvel talán megoldható, hogy ne legyen feltűnő a dolog. Beszálltam az autóba, majd rögtön Dorothy hadnagyot hívtam.
- Üdvözlöm, hadnagy! Shima ügynök vagyok. Most jártam az ön által megadott intézetbe és találtam néhány érdekes dolgot. Elsősorban a fiú az intézet vezetője szerint nem mutáns, legalábbis nem voltak arra utaló jelek. Persze ez még nem zárja ki, a lehetőséget. Az intézményben az utóbbi időben gyakran voltak áramszünetek, olyanok, mint amiket az állatkertbe és az ékszerboltba tapasztaltunk. Ezen felül erős nyugtatókat kapott. Nem tudom megmondani, hogy ennek hiányában milyen állapotban van, így ha bármi van, akkor óvatosnak kell lennünk. Illetve úgy tűnik, hogy van egy bátyja is. Érdemes lehet utánanézni. Szeretném személyesen, de SHIELD ügynökként kissé feltűnő vagyok. Megtenné, hogy kiküld egy járőrt, aki velem jön?
Volt egy tervem, de kellett valaki, aki ténylegesen a rendőrség tagja és hivatalos jelvénnyel bír. Amint ez a beszélgetés lezajlott és megadtam a hadnagynak a címet rögtön meg is indultam. Amint odaérek, leparkolom az autómat és várom, hogy a járőr megérkezzen. Remélhetőleg nem szirénázva.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Pént. 28 Júl. 2017, 10:25


_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Szer. 02 Aug. 2017, 16:01

Beszédem a hadnaggyal rövid, de lényegre törő volt. Ő rögtön biztosította a szükséges dolgokat, bár a végzésre várni kellett egy kicsit, amire számítottam. Miután bontotta a vonalat, rögtön vissza indultam az intézetbe. Szerencsére visszafele már jobb volt a forgalmi helyzet és hamarabb megérkeztem. Nem örültem, hogy újra itt kell járnom, azonban nincs más választásom. Jelenleg ez az egyetlen nyomunk. Remélhetőleg meglesz az elkövető, illetve a lopott dolgok is. Megérkezvén rögtön megpillantottam a rendőröket. Láthatóan a hadnagy nem szórakozik. Kiszálltam az autóból és rögtön feléjük sétáltam.
- Shima ügynök vagyok. Minden rendben erre? - kérdeztem az egyiküktől. Remélhetőleg hamarosan a végzés is befut és elkezdhetjük átkutatni a helyet. Addig pedig figyelnünk kell, hogy ne léphessen meg senki innen. Nagyon remélem, hogy megtaláljuk itt, amit keresünk.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 02 Aug. 2017, 16:35

Dél felé közelítve már nincs dugó városban, a legtöbben a munkahelyükön vannak, így gyorsabban visszaérsz az intézetbe, mint onnan a külvárosba. Az intézethez érve két rendőrautót pillantasz meg, négy egyenruhás áll a bejárat közelében, készen arra, hogy mindenkit igazoltassanak, aki az épületbe igyekszik, vagy onnan távozik - igaz, erre épp nincs példa. Az egyik rendőr sétál oda hozzád, amikor kiszállsz a kocsiból, vélhetően nem tudja, hogy ki vagy, így valószínűleg igazoltatni akarna. Aztán ahogy bemutatkozol, megváltozik az arckifejezése.
-Wilson járőr - mutatkozik be a férfi. - Biztosítottuk az épületet, a hátsó kijáratnál is van két emberünk, és itt a végzés - teszi hozzá büszkén, és egy tabletet nyújt át, amin a bírósági végzés digitális formában olvasható. - Nem hallottam még olyat, hogy fél órán belül kiállítsanak egy ilyen végzést, azt hiszem, öné a rekord, Shima ügynök - jegyzi meg mosolyogva.
-A fiúk csak a maga parancsára várnak, egy-egy emberünk marad a bejáratoknál, négyen pedig átkutatjuk a szobákat, szekrényeket, osztálytermeket. Az igazgatóval viszont magának kell beszélnie, valahogy kétlem, hogy örülne nekünk, és már biztos kiszúrta, hogy itt állnak a kocsik.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Szer. 02 Aug. 2017, 21:43

Ahogy megérkeztem rögtön láttam a várakozó járőröket. Amint kiszálltam az autóból rögtön egyikük meg is jelent mellettem. Valószínűleg nem azért mert felismert, inkább arról akart érdeklődni, hogy mi járatban vagyok erre. Bemutatkozásomat követően rögtön fel is vázolta a helyzetet. Helyeslően bólogattam, majd átvettem a tabletet tőle. Wow, nem gondoltam volna, hogy a hadnagy ennyire hatékony! Fél óra alatt szerezni egy ilyet. Ha emberrablás vagy terror fenyegetés lenne, akkor meg is érteném, de pár ékszer meg némi dollár miatt? Oké. biztos benne van az is, ami az állatkertbe történt. Egy olyan esemény újbóli megtörténése elég veszélyes lehet. Mindenesetre meg van minden, már csak a parancsomra várnak.
- Rendben, akkor lássunk is neki. Az igazgatóval beszélek. Nem hiszem, hogy örülni fog, de őszintén szólva nem érdekel túlzottan - mondom, majd megindulok befele.
Rögtön a recepcióhoz sétálok, majd a jelvényemet ismét felmutatom.
- Szeretnék újra az igazgatóval beszélni. Kérem értesítse, amíg felmegyek.
Nem vártam választ. Rögtön megindultam a már ismerős úton. Beszálltam a liftbe, majd fel a negyedik emeletre. Hamarosan újra az irodája előtt voltam megint. Beléptem, majd a tabletet letettem elé.
- Attól tartok a Bobby nyom nem vezetett sehova. Azonban továbbra is úgy gondoljuk, hogy az elkövetők innen indultak, így lehetséges tett elkövetése után ide is tértek vissza és elrejtették a lopott dolgokat. Emiatt azonnal át kutatjuk az egész épületet, kezdve a szobákkal. Szeretném, ha ön és személyzet együttműködne velünk, amíg ez megtörténik - mondtam határozottan és adtam egy kis időt neki, amíg elolvassa a végzést és választ ad nekem.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 03 Aug. 2017, 11:09

A járőr csak mosolyog a kemény szavaidon, valószínűleg élvezi, hogy egy igazi SHIELD ügynökkel dolgozhat együtt, aki előtt meghajlik a rendszer, és aki nem fél rálépni mások tyúkszemére.
-Indulunk fiúk! - Int kezével a többi rendőrnek, és közben az adóvevőjéhez nyúl. - Santiago, maradj a hátsó bejáratnál és zárd le! Kelly, te a főbejáratot fogod, a többiekkel találkozunk a recepción. Shima ügynök átadja a végzést, mi pedig hozzálátunk a kutatáshoz lentről haladva. Ne dúljátok fel a cuccokat, ne feledjétek, az intézet lakói nem mind viselik jól a változást, a stresszt és az idegen embereket, úgyhogy legyet nyugodtak, és csak finoman!
Eközben te már a recepción villantasz jelvényt, az unott titkárnő pedig csak pislog a besereglő rendőrökre. A telefon után nyúl, hogy értesítse az igazgatót, de közben az egyik rendőr már arról kezdi tájékoztatni, hogy az épületet átvizsgálják, és ez idő alatt senki nem hagyhatja el azt.
Mikor felérsz az emeletre, az igazgató irodájának ajtaját csukva találod, de ez nem tart vissza attól, hogy erélyesen rátörj, és köszönés nélkül kezdd el magyarázni a helyzetet. Feltűnhet ugyan, hogy az igazgató éppen egy középkorú férfivel és nővel beszélget, de akármiről is van szó, a SHIELD nyomozásához nehezen érhet fel a fontossága.
Az igazgató először hápogva próbálna felháborodni a stílusod miatt, de amikor elé kerül a végzés, amit csak gyorsan átfut, máshogy áll a dolgokhoz.
-Tegye, amit tennie kell, Mr Shima, de kérem, legyen tekintettel az intézet lakóira. Természetesen mi sem áll távolabb tőlem, hogy akadályozzam az igazságszolgáltatást, vagy rejtegessek egy bűnözőt... Már ha valóban itt van a tolvaj.
A szövege kissé színpadiasnak tűnik, talán a hallgatóság miatt, mivel a két vendége sápadt arccal hüledeznek.
-Bűnöző az intézetben? Azt eddig is tudtuk, hogy ez nem a Ritz, de ez azért már túlzás - jegyzi meg a nő a férfinek, aki talán a férje lehet.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Csüt. 03 Aug. 2017, 12:39

A rendőrök az utasításomra rögtön intézkedni kezdtek. Két ember kivételével mindenki bement az épületbe, majd nekikezdtek a munkának. Én eközben látogatást tettem az igazgatónál. Ezúttal már közel se voltam annyira udvarias, mint azelőtt. Rögtön a lényegre is tértem, nem foglalkozva a két másik vendéggel. Láthatóan nem nagyon próbált harcolni a helyzet ellen, nem mintha lett volna bármi lehetősége rá. Ha mást nem, akkor legalább nem fogja akadályozni a munkánkat.
- Ne aggódjon, igyekszünk nem felforgatni az egész helyet vagy zavarni a bentlakók nyugalmát.
Már indultam volna ki, mikor hallottam a nő szavait. Nem tudom ki lehetett, vagy miért volt itt.
- Ez nem hely függő. Bárhol és bármilyen szituációban rossz útra léphetnek az emberek. Mi nem azért vagyunk itt, hogy a hely reputációját rontsuk, hanem hogy megtaláljuk a személyt vagy személyeket, akik felelősek voltak egy bűncselekmény elkövetéséért.
Ezzel ki is sétáltam az ajtón, majd rögtön visszatértem a földszintre. Tudtam, hogy lentről felfelé haladnak a kereséssel, így valószínűleg még itt dolgoznak. Miután felmérem a helyzetet én is becsatlakozok a keresésbe, hogy minél hamarabb végezhessünk a feladattal.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 03 Aug. 2017, 14:30

A szörnyülködő asszony nem tud mit felelni a szavaidra, azzal ő sem szállhat vitába, hogy a bünözőket el kell fogni. Helyette, csak idegeskedik tovább, te pedig elhagyod Horton igazgató irodáját, és visszatérsz a földszintre. A rendőrök szobáról szobára járnak, és alapos munkát végeznek. Érezhetően nem úgy dolgoznak, mintha egy drogkereskedő házát kéne ízekre szedniük, nem borogatnak fel dolgokat, nem szaggatnak fel párnahuzatokat. Ezzel együtt viszont benéznek minden ágy al, szekrénybe, fiókra, miközben egyikük folyamatosan jelöli egy alaprajzon, hogy mely helyiségekkel végeztek.
Te is csatlakozol a kereséshez, de egy ekkora épületet még így is nagyon hosszú ideig tart töviről hegyire átvizsgálni. Wilson járőr tanácsa alapján a termeket a végére hagyjátok, ott amúgy iskisebb az esélye, hogy el lehet rejteni a lopott holmit, és így legalább nem zavarjátok a bentlakókat, amíg nem muszáj.
Végül vagy negyven percnyi kemény munka után az egyik rendőr hív oda téged egy szobához.
-A falban találtam egy kivájt lyukban - magyarázza a rendőr, a háta mögé mutatva. A szoba egyik falán egy hatalmas poszter lóg a falon, most épp csak egyik sarkánál fogva, mögötte pedig egy méretes lyuk van a falban. A rendőr egy cipősdobozt tart a kezében, benne többféle aranyékszer, és több kötegnyi pénz.
-Úgy nézem, nem az ékszerek közül nem hiányzik semmi, a készpénzt még meg kell számolni - állapítja meg a rendőr. - Tobias Lean - olvassa le a rendőr az ajtóról a szoba lakójának nevét.
-Ez minden, amiért ekkora felhajtás volt - kérdi az egyik rendőr, aki szintén odaér közben.
-Nem a szajré a lényeg, hanem ahogy elvitték - magyarázza Wilson a másiknak. - A jelentés szerint a tettes valószínűleg képes a mutáns képességével minden elektronikus eszközt kiiktatni, még a drónokat is.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Nakamaro Csüt. 03 Aug. 2017, 14:54

Rögtön neki is láttunk a keresésnek. Szobáról szobára járva alaposan átnéztük a helyet. Természetesen a helyzet tekintetébe mindenki óvatosabban járt el, de ettől függetlenül mindent átnéztünk, amit lehetett. Épp az egyik szobába kutattam. Szekrényeket, fiókokat, az ágyat is átnéztem, de semmi. Mindössze negyven perce kezdtük meg a keresést. Mindössze csak egy pár szobával végeztünk. Elgondolkoztam, hogy vajon mennyi időt fogunk itt tölteni. Lehet nincs is itt és csak az időnket pazaroljuk. Szerencsére nem így lett. Egy rendőr jött oda hozzám és jelezte, hogy megtalálták. Szerencsére nem kellett az egész napot itt töltenünk. Rögtön követni kezdtem, majd az egyik szobába beléptünk. Rögtön el is magyarázták a helyzetet. Egy poszter mögötti lyukba volt elrejtve. Rögtön elő is vette a dobozt, ami a pénzt és az ékszereket tartalmazta.
- Szép munka!
Örültem, hogy végre valami kézzel fogható eredményt sikerült elérni az egész napos rohangálás után. Egy nevet is mondott. Tobias Lean szobájában álltunk. Egy másik rendőr kissé furcsállotta a helyzetet. Nem csodálom. Elég sok kő lett megmozgatva láthatóan kis dolog miatt. Wilson rögtön el is magyarázta az okát.
- Igen, a probléma a képessége. Most szerencsés volt a helyzet, mert mindössze az állatkertből szöktek meg állatok és senkinek nem esett bántódása, azonban képzelje el, hogy ugyanez megtörténik egy kórház közelében. A meghibásodások miatt számtalan ember vesztheti életét. Nem is beszélve, hogy ha ezt valaki különböző terror támadásokra használja fel.
Én is kissé megerősítettem Wilson mondandóját. Az ügy lényegesen komolyabb volt, mint azt gondoltuk.
- Úgy vélem ideje bevinni Mr. Lean-t - mondtam nekik.
Hagytam, hogy ők intézkedjenek, de folyamatosan figyeltem. Nem tudjuk pontosan mire képes a fiú, illetve fog-e ellenállást tanúsítani, így fel voltam készülve arra is, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Őszintén szólva, remélem nem lesz semmi gond.

_________________
Nakamaro
X-diák: Allen Black
Outsiders: Blood Man
Nakamaro
Nakamaro
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 59
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Feb. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Rayn Henro
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 03 Aug. 2017, 15:36

A rendőrök végül mind odagyűlnek a szobához, és mikor kiadod a parancsot, el is indulnak, hogy intézkedjenek. Először a recepción kérdezik meg, hogy melyik teremben találják Tobiast, aztán a terem felé veszik az irányt. Egyikük bekopog az ajtón, és diszkréten kihívja a bent lévő gyógypedagógust, hogy elmagyarázza neki a helyzetet. Ezután a tanárnő kicsit megdöbbenve ugyan, de visszatér a terembe, és néhány másodperc múlva újra kijön, immáron maga mellett vezetve egy alacsony, 16 év körüli fiút, akinek az arcán ijedtség látszik. A rendőr elmagyarázza neki a helyzetet, majd megegyeznek abban, hogy nem lesz szükség bilincsre. A tanárnő még tájékoztatja a rendőrt Tobias mentális állapotáról és a szükséges gyógyszereiről, amit a rendőr le is ír, majd elindulnak kifelé az autóhoz.
-Úgy néz ki, itt minden rendben lesz - jegyzi meg Wilson járőr kifelé menet.
Kint aztán autóba teszik a fiút, téged pedig biztosítanak, hogy értesítenek a vádemelés menetéről és a további helyzetről. Nagy szerencsédre csak akkor látod megérkezni a média első autóját, amikor a fiúval már elfelé hajt a rendőautó, így a szenzációhajhász újságírók nem tudták lekapni sem őt, sem téged.
Végül te is visszaérsz a kocsidhoz. Az óra már délután kettőt mutat, csaknem az egész napod elment a rohangálásra és nyomozásra, de végeredményben megérte, hiszen nem csak a tettest kaptad el a lopott holmival, de ráadásul még egy Bobby Miles ügyében is eljártál, és ki tudja, talán még Lee nyomozó is visszahív arra a bizonyos kávéra.



VÉGE

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

New Yorki Gyógypedagógiai Intézet Empty Re: New Yorki Gyógypedagógiai Intézet

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.