Aina és Stephanie (2029-2030)

Go down

Aina és Stephanie (2029-2030)

Témanyitás by Thorhalla on Szer. 19 Dec. 2018, 00:00

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14323
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Re: Aina és Stephanie (2029-2030)

Témanyitás by Thorhalla on Szer. 19 Dec. 2018, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus

Játékostárs(ak) neve: @Aina

Idő: 2029. december 31., esti órák
Helyszín: Természettudományi múzeum, New York
Cél / Feladat: Jól érezni magát
Többiek: Aina Bennet
egyéb információk:
Éppen nincs

Régen volt már, hogy utoljára kimozdultunk efféle eseményre Jon-nal, így most éltünk a lehetőséggel. A gyerekek Doreen-re és Olaf-ra voltak bízva, aki most, hogy újra fiatal testben volt szinte soha se fáradt el. Irigyeltem mindezért. Én kissé még fáradt voltam, a karácsony előtti esküvő Wakandában, aztán az ünnepek és a gyerekek. Bár pár napot Asgardon voltak, így akkor lehetett pihenni, de akkor meg ott voltak a kree-k és a munka. Az élet soha sem áll le. De most talán egy kicsit lehet szórakozni is. A megérkezés után táncoltunk is egy kicsit, illetve ismerősök és egyéb magukat roppant fontosnak ítélő személyek el is rabolták a férjemet, hogy beszéljenek vele, egyeztessenek. Én ma nem kívántam munkáról, sem politikáról efféle személyekkel beszélni, így elhárítottam az olyanokat, amik erre vonatkoztak.
Nekem ez az egész hely nosztalgikus volt, emlékeztem, amikor még ide jártam, hogy a diplomámhoz adatokat szerezzek, meg persze a sima történelmi múzeumba. Aztán mikor évekig muzeológusként dolgoztam, mielőtt kiderült, hogy ki, vagy inkább mi vagyok valójában és arra a pályára kerültem, amin ma voltam. Az egész olyan volt, mintha sok-sok élettel ezelőtt történtek volna.
A büféasztalhoz érve töltöttem egy pohár puncsot magamnak. Igyekeztem csínján bánni még a kevéssé alkoholos italokkal is, hiszen eléggé elszoktam tőle. Amint töltöttem elfordultam az asztaltól és körbenéztem, hogy kiket is látok a teremben, ismerősök, ismeretlenek, esetleg hírességek, vagy efféle. Csak szerettem volna felmérni, hogy kik vannak itt. Persze Jon-t is kutattam a szememmel, ösztönösen kissé aggódva és féltve őt, hátha kell neki valamilyen segítség, vagy… túl sok munka. Nem hihettem, hogy itt bármi baja lesz, főleg, hogy ne tudná megvédeni magát. Inkább ittam pár kortyot, hátha eltudok lazulni egy kicsit.

//Remélem nem gond, ha újévinek vettem a rendezvényt, főleg, hogy Steph ott volt a december 23-i Wakandai esküvőn Smile //

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir http://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Témanyitás by Aina on Vas. 23 Dec. 2018, 01:01

A Természettudományi múzeum... Igazán nem hittem volna, hogy az apámon kívül bárki ide akarna rendezvényt szervezni, de mégis itt voltunk. Vagyis hát reméltem, hogy még ott vagyunk. Evelyn gyorsan eltűnt a barátjával, a szüleim szerettek volna egy kis időt egymással eltölteni, Keelin pedig rögtön a családi kép után felszívódott. Ha szerencséje volt, akkor nem a Mikulás rabolta el.
Tehát lehetett volna még javítani a szervezésen. Egy ideig ácsorogtam egy helyben, aztán elkezdtem föl-alá mászkálni, mintha csinálnék valamit (mert biztosan mindenki azt figyelte, hogy nem csinálok semmit...). Egy voodoo közösségben (vagy akár egyszerűen mutánsok között) szinte bárkivel tudtam volna egy keveset beszélni, de itt... Esetleg egy történelmi téma még elment volna, de még ezzel sem akartam csak úgy rátörni valakire.
Azért ahogy körbe-körbe jártam, azért figyelmes lettem valakire. Valósággal világított a tömegben... legalábbis szerintem, gondolom igazából semmi ilyet nem tett. Persze önmagában ez sem jó ok arra, hogy megszólítsam, de... egyel több ok, mint bárki más esetében. Próbáltam észrevétlenül közelebb araszolni hozzá, hátha már láttam valahol. Aztán egy két összetettebb pislogás után rájöttem, hogy már tényleg láttam, és nem is akárhol... Szinte azonnal megtorpantam, és nekiálltam tépelődni, hogy ilyenkor mi a teendő...

//Persze, jó lesz az újév Smile
Bocs, hogy húzom az elejét, de egyszerűen nem tudtam olyan épkézláb szituációval előállni, aminek a végén megszólítás van...//

Felszerelés:
- Ruha
- kézitáska
- iratok
- telefon, némított állapotban
- $20
- pár dolog vészhelyzet esetére: folteltávolító, hullámcsatok, női dolgok stb.
Aina
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 259
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: ¯\_(ツ)_/¯
Főkari/multi: Multi

Témanyitás by Thorhalla on Hétf. 24 Dec. 2018, 00:00

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Egyelőre nem akadt társaságom, páran odaköszöntek és néhány személlyel váltottam is pár szót, de semmi több. Jon-t még mindig lekötötték azok, akikkel beszélt. Akkor úgy nézem, hogy nekem maradt a puncsom. Ahogyan körbenéztem egy furcsa külsejű fiatal nőt vettem észre. Egy valami miatt akadt meg rajta a szemem, mert ismerős volt az aktákból, ő is azok között volt, akik Kang alteregóit gyűjtötték össze. Az utánajárás alapján pedig valamilyen voodoo papnő. Bár ironikus módon ezzel a bőrszínnel könnyedén lehetne Apokalipszis egyik leszármazottja is. Ha megittam a puncsot, akkor a poharamat letettem a használt poharaknak fenntartott tálcára és elindultam a fiatal nő felé.
Amíg haladtam igyekeztem felmérni, hogy egyedül van-e, vagy vár-e valakire. Ha úgy látom, hogy igen, akkor diszkréten irányt váltok, mintha nem is hozzá igyekeztem volna. Ha azonban úgy alakul, hogy egyedül lenne, akkor odaérkezem hozzá.
- Miss Bennet? – szólítom meg.
Ha reagál rá, hogy tényleg nem rontottam el a nevet, akkor a kezemet nyújtom felé bemutatkozás gyanánt.
- dr. Stephanie Miller vagyok, üdvözlöm – mutatkozom be.
Megvártam, amíg ő is bemutatkozik, vagy bármi mást mond. Ha van lehetőségem, akkor utána szólalok meg.
- Szeretnék személyesen is köszönetet mondani önnek azért, amit az elmúlt hónapokban tett. Nagy segítségünkre volt! – mondtam.
A végén még egy kedves, barátságos mosolyt is megengedek a fiatal nő irányába, bíztam benne, hogy nem kell megmagyaráznom, vagy utalnom rá, hogy mire is gondoltam a segítség címén. Volt egy olyan érzésem, hogy ezek után ő is tudhatja, hogy mire gondolok.

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Szer. 26 Dec. 2018, 21:31

Talán időszerű lett volna magabiztosabbnak lennem. Bemutatkozni, mint egy "nagy tudású" mambó, vagy valami ilyesmi... Bár nem hiszem, hogy nagyon meghatotta volna. Nyilvánosan is nagyobb dolgokat csinált, mint mi valaha, a legextrémebbekről pedig valószínűleg még csak nem is hallottunk... És gondolom a legfőbb houngannal is összefuthatott már (bizonyára minden hétvégén együtt teáznak).
Tehát igen... A magabiztosság színlelésének számos akadálya volt. Észre sem vettem, ahogyan elindult felém.
- Igen, én vagyok - válaszoltam hirtelen, miközben meglepetten pislogtam rá. Pár pillanatig komolyan fontolóra vettem, hogy gondolatolvasással szerezte meg a nevem.
- Aina Bennet - viszonoztam a bemutatkozást. Nagy szerencse, hogy kezet nyújtott, különben nehezen jöttem volna rá a helyes üdvözlésformára. Egyes mambók a mai napig megkövetelik a föld megcsókolását...
- Hát... Éppen csak ott voltam - a köszönethez nem nagyon tudtam mást szólni - Főleg az ügynökök és hősök végezték a munkát, amíg mi csak figyeltünk... De ezek szerint Svanhild megemlített?
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Csüt. 27 Dec. 2018, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Ahogyan haladtam nem vettem észre, hogy feltűntem volna neki, ami abból a szempontból jó volt, hogy kitérhettem, ha úgy alakult volna az egész, hogy nincs egyedül. Végül is megérkeztem és sikerült nagyon meglepnem Miss Bennet-el. Hozzászoktam, hogy gyakran váltok ki ilyen reakciót az emberekből, egyrészt azért, mert írónő vagyok, másrészt, mert Bosszú Angyal és a WAND vezetője. Néha elég nagy átok tudott lenni, ha mindenki ismer. Arra, hogy szerényen szabadkozott elmosolyodtam már éppen megszólaltam volna, amikor egy nevet mondott. Most neki sikerült engem meglepnie. A név egyértelműen skandináv hangzású és kellően ősi volt.
- Svanhild? – kérdeztem vissza meglepettséggel a hangomban.
Igyekeztem összeszedni a gondolataimat, hogy végiggondoljam hány Svanhild-et ismerek. Egyetlen egy jutott eszembe csak, amikor a családfakutatást végeztük a Miller vérvonalon, akkor a legelső személy, egy Svanhild Ragnardottir nevű nő volt. Hozzá tudtuk a legkorábban visszavezetni a dolgokat és még Einar-nak is rémlett, hogy volt kapcsolata egy ilyen nővel, amiért persze Halla annak idején sem volt túl boldog, bár akkor épp nem is voltak együtt… régi dolgok. Szóval, de ez közel ötszáz éve volt már, a nő sírját pedig tudjuk, hogy hol van.
- Sajnálom, de nem ismerek semmilyen Svanhildet – mondtam. – Ki lenne ő és miért kéne ismernem?
Érdeklődtem őszintén. Tényleg érdekelt, már csak azért is, mert nem szerettem, ha olyasmiről beszélnek, amit nem tudok. Lehetséges lett volna, hogy van egy ilyen nevű ügynököm és még nem tűnt fel a neve? Igazából ez is lehetséges volt, vagy magában a SHIELD-ben van ilyen nevű ügynök. Reméltem, hogy Miss Bennet választ ad a kérdésre és akkor fény derül mindenre.
- Egyébként pedig ne szerénykedjen, ha nincs ott, akkor lehet, hogy nem sikerült volna visszahozni az alteregót – mondtam.

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 27 Dec. 2018, 21:48

"Ne szerénykedjek"... Biztos nem mondott volna ilyet, ha tudta volna... Első alkalommal képes voltam saját magamat egy autónak repíteni (még harc se kellett hozzá), másodszor pedig egy hajszálon múlott, hogy nem a lovagoknak kellett lecipelniük az időutazóig. Elméletileg lehetséges, hogy meggátoltam egy katasztrófát, amit észre sem vettünk, de ennek az esélye... Szóval boldogultak volna a próbálkozásaim nélkül is.
Azt viszont, hogy Svanhildről miért nem hallott, nem tudtam megfejteni. Úgy értem, főmágusként biztosan számtalan szellemmel kellett beszélnie, a sajátjait miért ne ismerte volna? Vagy csak valamiért nyilvánosan nem ismerhette el?
- Nem...? - kérdeztem vissza - Lehet, hogy rosszul ejtem ki a nevét. A szellemről van szó. Azt mondta, hogy ő a Miller vérvonal őrzője. Mr Miller miatt volt velünk a Noén.
Nagyon reméltem, hogy tényleg nem egy petro loát, vagy valami hasonló démont engedtünk szabadon. Főleg miután megszállt valakit. És segítettünk is neki benne...
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Pént. 28 Dec. 2018, 00:00

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

- Nem bizony – mondtam.
Közben a fejemet is megcsóváltam. Tényleg összesen egyetlen Svanhildről tudtam, de ő halott, nagyon régóta, és úgy tudtam, hogy később sem bukkant fel efféle név a családban. Márpedig alapos kutatást végeztem és a vérvonal kezdetéig vissza tudtam vezetni a dolgokat.
- Disir a neve az őrzőszellemeknek a hitvilágomban – mondtam. – Nem tudok róla, hogy lenne egy disir-je a Miller vérvonalnak… lehet, hogy meg kellene Thor-t, vagy Einar-t kérdeznem, hogy tud-e erről valamit.
Jon miatt kerültek a Noéra… legalább is ez a dísir, akit mond, hogy miatta volt ott. Pont a Noé után jöttünk újra össze Jon-nal, de soha sem említette azt, hogy találkozott volna ott szellemmel, a hallucinációkat nem számítva. Illetve persze ott volt apám – Loki – egyik „klónja”, aki ezúttal a hajó számítógépében bújt meg Cerbera mögött és ő is csak egy MI volt. De az idővonal megváltozhatott, amiatt, hogy Kang oda került, ahogyan ők is.
- Jonathan soha sem találkozott ott ilyen nevű nővel, disirrel. Lehet, hogy az idővonal megváltozása miatt volt ott…
Elgondolkodtam a dolgokon, tényleg
- Köszönöm az információt utána fogok járni. Egyébként hogy nézett ki ez a bizonyos Svanhild? – kérdeztem még.
Hátha a kinézete közelebb visz ahhoz, hogy kiderüljön, hogy kiről is lehet szó. Lehet, hogy Loki tért vissza valamilyen formában? Akkor hátha olyan alakot használ, amiben már láttam, láttuk őt és lebukhat. Ez most idegesített, féltenem kellett volna Jon-t, a gyerekeket, vagy bárki mást a családból?

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Csüt. 03 Jan. 2019, 21:41

Umm... Megkérdezi Thor-t és Einar-t... Nehéz volt elképzelni, hogy csak úgy leül tárgyalni az isteneivel, akik válaszolnak is neki. És mégis hitvilágként hivatkozott rá. Én szerettem tényként közölni a voodoo tanokat, pedig ennyire egyértelmű élményeim még nem voltak velük (persze ha valaki hajlandó foglalkozni vele, nálunk is van bizonyíték bőven).
De közben sikerült félrevezető dolgokat mondanom, és Mrs Miller már alternatív dimenziókban keresete a megoldást. Azokba sosem jó belegondolni.
- Végül nem találkoztunk vele - szabadkoztam gyorsan - Azt hittük, hogy rajta fogunk segíteni, de aztán valaki más oldotta meg a dolgokat...
Egyre inkább kezdtem úgy érezni, hogy csak felesleges aggodalmakat okozok. Egyszer találkoztam a főmágussal, és máris a családi szellemeivel zaklattam. De ha már rákérdezett...
- Hát... többnyire úgy nézett ki, mint egy szellem - válaszoltam - Csak voltak szárnyai és fényesebb volt. Aztán amikor megszállt valakit, egy magas, vörös hajú nővé alakultak.
Ezt így egy kicsit furcsa volt elmondani... De biztos látott már őrültebb dolgokat is. Szerintem még újnak számítottam az időutazó szellemek terén...
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Pént. 04 Jan. 2019, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Türelmesen pillantottam a nőre, hogy mikor és mit fog válaszolni a kérdésemre. Bólintottam arra, amit mondott. Ebből sajnos nem tudtam meg sok mindent, pedig igazán érdekelt volna. de így viszont már tényleg azt hallottam, amiről mi is tudtunk.
- Értem, nem tudom, hogy az eredeti idővonal szerint is ott voltak-e, vagy sem. Ezek mindig túlságosan is zavarosak – feleltem.
Nekem is volt szerencsém már a múltba utazni, és a jövőbe is. A jövő nagyon fájdalmas volt, hogy Jonnak családja volt, másik családja és Einar dolgába is nehéz volt beleképzelni magunkat, hiszen neki ott akkor úgy tűnt el Halla, hogy akkor várta az ikreket. A lényeg az én szemszögömből, mi szemszögünkből az volt, hogy semmi sem változott, bár az ismeretlen dísir kiléte még mindig ott lebegett. Kis híján felsóhajtottam, amikor azt jegyezte meg, hogy úgy nézett ki, mint egy szellem. Nem tudtam eldönteni, hogy ő volt zavarban, vagy azt hitte, hogy nem láttam még szellemet és olyannak hiszem a túlvilág teremtményeit, mint a filmekben vannak. Csak mert kapásból legalább száz féle kinézetet feltudtam volna sorolni, hogy melyik túlvilágon miként nézhetnek ki, vagy épp az asgardin, mert ott még jártam is több ízben élőként. Néha nem árt, ha a túlvilág úrnőjének húga valaki.
- Egy nő szárnyakkal a skandináv mitológiában nem túl meglepő – mosolyodtam el.
Utaltam a valkűrökre, hiszen ők is túlvilágiak voltak és nem pedig élő személyek. Az élő valkűrök szárnyas lovakat használnak és női harcosok egy csoportja a hadseregen belül. A megszállás említésére kissé felvontam a szemöldökömet, ez teljesen új volt, nem tudtam, hogy effélét képesek megtenni, ez pedig igencsak aggodalomra adott okot.
- Megszállás? Úgy érti, hogy most ez a dísir fizikai alakban mászkál a világban? Kinek a testét foglalta el? – kérdeztem.
A vörös haj pedig… az illett a vérvonal ősanyjához, de ez még akár véletlen is lehet, vagy éppen szándékosan döntött úgy, hogy a család ősanyjának nevét és hajszínét választja, ha egy ártó szellemről lenne szó. Lehet, hogy Hela-t kéne kérdeznem inkább?

//Steph nem az asgardiakban hisz, hanem az Ősi istenekben, akik az istenek felett állnak és az asgardiak is hozzájuk imádkoznak, bennük hisznek Smile Ez elég köztudott róla, már ha olvasott interjút, vagy könyvet Aina tőle. //

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 06 Jan. 2019, 21:23

És folytattam a felesleges aggodalomkeltést...és nem is oszlattam el a korábbiakat. Vagyis hát szerintem az idővonalak rendben voltak, de a szellemről semmi hasznosat nem tudtam mondani. Pedig szerintem nem volt baj... Volt rá valamennyi esély, hogy Svanhild becsapott minket, de én végig úgy éreztem, hogy megbízhatunk benne. Pedig ha bármelyik houngannak vagy mambónak elmesélném, hogy végignéztem egy megszállást, és nem csináltam semmit... Hát lehet, hogy nem értékelnék.
- Constantine volt a neve - ezzel körülbelül mindent elmondtam, amit tudtam róla - De nem hiszem, hogy baj lenne. Ő is jóváhagyta a megszállást, és két WAND ügynök is látta, hogy mi történt.
Igazából nem is értettem, hogy erről miért nem adtak jelentést... Mondjuk Sziamon ügynök végül nem látott semmit, de a Szellemlovas? Bár persze lehet, hogy nem hallotta ezt a részt. Én is csak azért jegyeztem meg, mert éppen az elűzését fontolgattam, amíg be nem mutatkozott...

//Thor és Gaea között olyan 4-5 generáció lehet. Aina még perto loát (ők érkeztek utoljára) sem látott, így ez neki már csodaszámba megy Very Happy //
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Hétf. 07 Jan. 2019, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Úgy tűnt, hogy a fiatal lány azon személyek kategóriájába esik, akikből úgy kell kihúzni minden egyes szót, mintha kínvallatáson lennénk. Szerencsére tökéletesen tudtam uralni az érzelmeimet, így egyáltalán nem látszott, hogy türelmetlen vagyok, vagy pedig nagyon szerettem volna részletes választ kapni minden kérdésemre. Végül beszélni kezdett, Constantine? Mármint…
- Quentine Constantine? – kérdeztem vissza.
Ha igenlő választ kapok, akkor már tudom, hogy kit kell felhívnom és kinek kell a nyakát kitekernem. Igaz csak azok után, hogy kicsikartam belőle minden kérdésemre a részletes választ. Ha tényleg róla van szó, akkor még szerencse, hogy ismertem is őt. Azonban Miss Bennet szavaiban volt még egy érdekes dolog, aminek azonban utána fogok tudni nézni, kérdezni akár már most is Víziótól. De miért nem tudta mondani, hogy kik, miért kell mindenre rákérdezem?
- Ki volt az a két ügynök? – kérdeztem.
Lehet, hogy meg kell majd kérnem Víziót, hogyha ilyesmit talál az aktákban, amikor feltöltik a rendszerébe, akkor azonnal értesítsen. Miért is nem gondoltam effélére korábban? Azt hiszem, hogy egyszerűen túl sok mindenre próbálok odafigyelni és megoldani dolgokat, pedig nekem is megvannak a korlátaim…
- Ha nem nagy kérés megtenné, hogy picit informatívabb legyen és ne úgy kelljen önből kihúzni minden kérdésre a választ, ahogyan azokból a diákokból szokás, akik úgy felelnek, hogy semmit sem tanultak?
Elég gyakran kell megtennem a suliban, nem szerettem volna még itt is úgy érezni magam, mintha tanár lennék.

//Akkor megbeszéltük discordon, hogy a Marvelben Gaia az Thor anyja és nincs több generáció köztük.//

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Hétf. 07 Jan. 2019, 19:11

Nem egészen úgy haladt a beszélgetés, ahogy elképzeltem. Azt hittem, éppen megnyugtató dolgokat mondok... Pedig sejthettem volna. Névtelen ügynökök, és ismeretlen megszállottak emlegetése tényleg nem mondható éppen békésnek.
- Én... Bocsánat - eddig fel sem tűnt, hogy semmit sem tudok a volt társamról - Nem tudom a teljes nevét.* De ő is ott volt velünk, amikor megérkeztünk az időutazóval.
Ekkorra már kezdett egyértelművé válni, hogy részletesebb válaszra lesz szükség. Hiába próbáltam rövidre zárni a témát, Mrs Miller újabb információkat szeretett volna hallani, és végül már egy rossz felelethez hasonlította a beszámolómat. Utáltam a feleleteket... főleg kémiából. De mindegy. Már éppen ideje volt felhagynom a táskám szorongatásával, és összeszednem magam. Vettem egy nagy levegőt, és hozzáfogtam a történethez.
- Rendben... Akkor elmondom az egészet. Tehát... Első alkalommal Svanhild még azelőtt jelent meg, hogy elutaztunk volna. Már ilyenkor is Constantine-t szemelte ki magának, elsősorban hozzá beszélt. Ezt követően kerültünk vissza a háború idejébe, és indultunk el a Noéhoz. Azon belül volt egy idegen obeliszk, ami valahogy elnyelte a lelkeket, és ezért egyesült Svanhild Constantine-nal, és vett fel fizikai formát. Ilyenkor a Szellemlovas is jelen volt. Ezt követően találtuk meg az eszméletlen Mr Miller-t, de végül nem mi helyeztük biztonságba, hanem egy páncélos idegen. Sajnos nem tudom, ki volt az. Amint elhagytuk az obeliszk hatókörét, Svanhild elhagyta Constantine testét. Második alkalommal Svanhild megint jelen volt, de a többieknek nem jelent meg, nem egyesült Constantine-vel, csak információval látott el minket. Közvetetten. Ilyenkor jelen volt egy másik ügynök, Antef Sziamon. Ott volt még két lovag is, de ők szerintem nem a WAND-nak dolgoztak.
Hát... Ezzel szerintem mindent elmondtam (a szerencsétlenkedéseimet és tévedéseimet leszámítva). Reméltem, hogy Mrs Miller is elégedett volt a beszámolóval, már kezdett egy kicsit kínos lenni, hogy mindig csak egy újabb aggodalommal láttam el. És a voodoot is jobban kellett volna képviselni...

//*Úgy emlékszem a teljes neve egyszer sem hangzott el. Ha mégis, akkor Aina is elfelejtette Very Happy//
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Kedd 08 Jan. 2019, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Szóval nem tudta biztosan, hogy Quentine-e, de nem sűrűn szoktak emberek ezzel a család névvel rohangászni, így azért a biztonság kedvéért majd felhívom és rákérdezek, hogy róla van-e szó. Bólintottam arra, hogy ott volt velük, én pedig sajnos nem, New Yorkban voltam, így nem találkoztam személyesen, de talán lesznek felvételek, amiken láthatom a férfit, ha nem Quentine volt az.
- Rendben van, azért köszönöm – mondtam.
Úgy tűnt, hogy a rossz felelethez való hasonlítás meghozta a gyümölcsét, mert a fiatal hölgy nekilátott részletesebben beszámolni a dolgokról nekem, amiért roppant hálás voltam neki. így talán több információhoz jutok.
- Köszönöm Miss Bennet, roppant hálás vagyok érte – feleltem.
Mikor nekilátott beszélni, akkor végig feszülten figyeltem, a szavai alapján tényleg egyre jobban meggyőződtem arról, hogy a mi barátunkról van szó. Logikus is lehetett, hogy Svanhild pont őt választotta ki magának, hiszen a család barátja elég régóta. Az obeliszk megvolt, akkor Ko és Jon is meséltek, monolith volt talán a neve, nem vagyok benne biztos, akkoriban nekem is sok gondom volt. Az elhangzottak alapján nem kifejezetten tűnt
- Vett fel fizikai formát? – kérdeztem vissza. – Én soha sem hallottam efféle varázslatról még… önöknél van hasonló?
Valami másnak kellett lennie, mint mágiának, szóval Quentine önként engedte, majd mint ahogyan korábban mondta Miss Bennet ekkor ölthetett vörös hajú alakot Svanhild, aztán otthagyta a „gazdatestet”. Ez határozottan érdekesnek tűnt, ami utánajárást igényel, de semmi esetre sem gondolnám ártónak, akkor nem engedte volna el a férfit. Sziamon… ismerős volt a név, Darrené pedig még jobban, őt jobban ismerem. Lovag?
- Lovag? – érdeklődtem.
Bizonyosan nem a SHIELD-nek dolgoztak, nem rémlett ilyen a speciális ügynökök között sem. Ó, az MI:13…
- Sir Gawain és Sir Lancelot? – kérdeztem még.

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina on Vas. 13 Jan. 2019, 21:58

Oké, a nehezén túljutottam... Még mindig nem mondtam el mindent, amit hallani akart, de legalább a történéseket sikerült tisztáznom. Az új kérdésére pedig legalább biztosan tudtam a választ.
- Általában ilyen nem szokott történni - mondtam ekkor már határozottabban - Ha egy szellem tartósan beköltözik egy élő testébe, az járhat kisebb fizikai változásokkal, de nem ilyen szinten. A loák persze megtehetnék, de már vagy száz éve nem változtattak át senkit, akiről tudnánk.
És a több, mint száz éves beszámolókról sem tudhatjuk biztosan, hogy valóban megtörténtek-e. Az igazán régi szellemek is csak hallomásból tudtak róla. Azon viszont csodálkoztam, hogy Mrs Miller ezekről nem tudott. Talán mégsem találkozott még a Legfőbb Houngannal...
A lovagokról sajnos nem tudtam sokat. Rémlett, hogy egy varázsló mentette meg a lelküket, és azért voltak ott, de hogy pontosan kik voltak... Az már nem volt olyan világos.
- Azt nem tudom, hogy lovagként kik voltak. Az egyikük egy tanár volt, George... Turner, azt hiszem. A másik egy japán férfi. Ő még csak akkor kezdte a lovaglétet, de korábbról már ismerték egymást valahogyan.
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Hétf. 14 Jan. 2019, 00:01

Előtörténet:
LINK

Kaland:
Bál, szabadjáték
dr. Stephanie Miller

egyéb információk:
Éppen nincs

Szóval ő is annyit tud, amennyit én, hogy minimális változás történhet csak. Nem tudom, hogy miért egyből az isteneket hozza fel, nem csak ők képesek effélére. Sőt! Ők a legkevésbé, mert nem tehetik meg, de erre majd később.
- Hmm, esetleg volt valami tárgy, vagy valami Mr. Constantine-nál, ami okozhatott ilyesmit? Ó! Volt neki egy bandázsa… egy kozmikus ereklye. Ahhoz lehetett köze? – érdeklődtem.
Hátha, bár nem biztos, tőlem semmit sem kapott, de ő meg alapvetően démon és ördögűző azon felül, hogy magánnyomozó. Talán kapott, talált valamit valamikor, amikor dolgozott. Vagy nem is biztos, hogy megszállta őt, a Nega-bandázs helyet cserél a másik tulajjal, amikor összecsapják. Ko-nál és Tyler Jackson-nál láttam ilyet korábban. Lehet, hogy itt is ez történt. Amikor a loákat mondta, hogy ők esetleg megtehetnék, akkor határozottan megráztam a fejemet. Időnként jól tud jönni az, hogy tudok arról, hogy a Pantheonok mit is művelnek a saját síkjaikon, vagy éppen a közös helyen.
- Az istenek minimálisan figyelnek arra, ami itt Midgardon... Földön… ezen a síkon történik, és ilyet egyébként sem tehetnének, a többiek előbb megállítanák őket. Több szabály köti őket, mint ami engedve van… – feleltem.
Főleg azok óta, amit Loki művelt a Bukáskor. Még szerencse, mivel lehet, hogy már nem lenne világ, ha Halla is azt tehetné, amit akar. Igen, George Turner, azaz Sir Gawain és Hiro valami, ő meg Sir Lancelot.
- Igen, ők azok, róluk tájékoztatott az MI:13. Sir Gawain és Sir Lancelot, mind a ketten a régi Arthur lovagok reinkarnációi – mosolyodtam le. - Roppant érdekes téma, ahogyan Merlin elintézte mindezt, csak sajnos vele nem lehet beszélni, mert teljesen szenilis és semmilyen gyógykezeléssel nem lehetett helyrehozni a közel ezer éves kárt, amíg be volt börtönözve.
Az elejét nagyon lelkesen mondtam, a másik felét pedig bánatosan, mert közel sem volt kellemes.
- Önt érdeklik a sajátján kívül más kultúra szokásai, vallási dolgai? – érdeklődtem.

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Aina Yesterday at 22:00

Érdekes volt a beszélgetés. Egy kicsit talán ijesztő, és nem tudtam mindenhez hozzászólni, de mindenképpen érdekes. A kozmikus ereklyékre csak nagyokat pislogtam, és igyekeztem úgy tenni, mintha én is a lehetőségeken gondolkodnék... miközben éppen azt próbáltam megfejteni, hogy egy ereklye mitől lesz kozmikus. Bármi, ami túl fejlett ahhoz, hogy megértsük, automatikusan kozmikus ereklye? Ha egy tárgy segít egy szellemnek testet ölteni, az mitől nem mágikus? Elvégre semmit sem tudtam az említett bandázsról (bár amikor mondta, tényleg rémlett, hogy léteztek), tehát akár lehet, hogy az okozta. Mindenesetre a felvetésre csak bólogattam...
Az isteneket kötő szabályokról megint csak keveset tudtam. Abban biztos voltam, hogy időnként szeretik egymást korlátozni, mint Damballah és Baron Samedi. De hogy egy átváltoztatást sem engednek egymásnak...? Ez hogy lehetett rendben? Ha az erejüket erre fordítanák, szinte minden hatalmukat elveszítenék, és az senkinek sem jó...
A lovagok története viszont meglepett. Valamiért szamurájnak képzeltem a japán férfit, erre pont ő volt Sir Lancelot... Merlin tényleg alaposan megzavarodhatott, amikor ezt kitalálta. Hmm... Még mindig furcsa volt, hogy Mrs Miller csak úgy emlegeti ezeket a neveket. És ahogy elnéztem, személyesen is részt vehetett a gyógyítási kísérletekben.
És ezután a kultúráról kérdezett. Úgy tűnik éppen átmehettem valamilyen teszten. Megválaszoltam a szellemes kérdéseit, és még mindig érdemesnek talált arra, hogy beszéljünk. Azt hiszem ez jó jel lehetett, már ha tényleg ez történt...
- Általában érdekelnek az efféle dolgok, szerintem a legtöbbnek van valami valóságalapja - válaszoltam némi gondolkodás után - De még igazán a sajátomat sem ismerem. Úgy értem, nincs értelme tagadni, hogy a voodoo keverék-vallásnak számít, és elég keveset tudok arról, hogy hogy nézhetett ki Haiti előtt. Tehát ha van időm, főleg az afrikai kultúrákat figyelem... És ön hogy van ezzel?
Egy kicsit szerencsétlen válasz volt, hogy csak így visszakérdeztem ugyan ezt, de hirtelen nem jutott eszembe jobb... Ezen egyszer még dolgoznom kellene.
Aina
3. szint - 8 kredit

Karakteradatok

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom