Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Go down

Helyzetjáték Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Bishop Szomb. 02 Feb. 2019, 00:21

Karakter: Th'edar Kolbert
Kánon / Alternatív
KM / JK

Bármi jöhet.

_________________
Reneszánsz: Bishop, Shepherd, Liza, Lev Hudson (Légió), Tony Price VH: Andrew Ramirez, Such, Un Nefer Ramirez Ulti: Andrew Ramirez Egyéb: Andrew Ramirez Little SW: Such Tavres, Vlimtron Xreldacho
Bishop
Bishop
XMR bérenc

Hozzászólások száma : 3706
Hozzászólások régi : 195
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 14. szint - 40 kredit
Reputation : 72
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 28
Tartózkodási hely : ARMOR főépület

Karakteradatok
Főkarakter: Bishop
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, FSK, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

bisur13

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szomb. 02 Feb. 2019, 00:29

Akkor legyen egy alter kezdésnek.
Kolby ebben az életben teljes átlagos életet él, családja lett, a végzettsége alapján bankár, tisztviselő az Intergalaktikus bankár klánnál. Megvan mindene, szerető család, gyerekek, fontos, noha nem vezetői munka. Átlagos, monoton munkanapok, de ezek stabilak és fixek. Egyik nap azonban észrevesz a könyvelésben hatalmas sikkasztást, a szálak pedig a saját családjához vezetnek. Mit tesz ebben a helyzetben?

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Th'edar Kolbert - helyzetjáték 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Bishop Vas. 20 Okt. 2019, 15:02

The'dar Kolbert, vagyis inkább Th'erry Kolby, ahogy az Intergalaktikus Bankár Klánnál mindenki ismerte, egy átlagos munkanap nem éppen átlagos felfedezést tett. Előző nap volt egy-két elbocsátás a cégnél, és kíváncsiságból az egyik elbocsátott kockázatelemző be nem fejezett munkáját olvasgatta. Muun létére a két agyának használatával rendkívül jól értett a matematikához, és így a pénzügyekhez, grafikonokhoz, egyenletekhez is. Már elsőre gyanús lett neki valami, ezért elkezdte magának befejezni a munkát. Az illető kihagyott néhány fontos faktort a dokumentumból - nem véletlen lett kirúgva - amiket Kolby könnyedén beletett a modellbe. Észrevett néhány gyanús tranzakciót, ezért ezeket bekérte az archívumból. Amikor összerakta a képet, egy percig mintha megfagyott volna, nem mozdult, levegőt sem vett, csak gondolkodott.
Egy hatalmas sikkasztást szervezett a családja, aminek az eredménye még a kockázatelemzésben is látszik, mint negatív faktor!
Biztos volt benne, hogyha ő ezt észrevette, idő kérdése, hogy más is észrevegye, talán hetek, talán hónapok kérdése. Gyorsan lementette az eddigi eredményeit, és lement, hogy ellenőrizze a hozzáférési logokat. Az adatbázis tele volt lyukakkal, egy csomó dolgot töröltek belőle, de ez annyira nem volt feltűnő annak, aki nem tudja mit keressen. Végül úgy döntött minden eddigi bizonyítékot lement egy holodiscre és azt lemásolja még pár példányban. Az egész ügy már túl nagy volt ahhoz, hogy segíthessen elsikálni és kérje a saját részét a családjától, ezért jobb ha menti a menthetőt, de előtte még ki kell derítenie, hogy ki van még benne az ügybe, nehogy rossz helyen jelentse a dolgot. Végül azért egy discet átadott egy droidnak, egy címmel együtt. Ezután visszament az irodájába és elkezdett utána járni a szálaknak.
- Th'erry jössz az üzleti ebédre?
Zökkentette ki az egyik kollégájának hangja a kutakodásból. Kissé összevonta erre a szemöldökét és hátrébb dőlt a székében.
- Nem, kihagyom.
- Micsoda? Pedig erre készültünk az utóbbi napokban, azt mondtad jössz.
- Nos a kockázatelemző részleg nem végzi a munkáját, úgyhogy nekem kell.
- Feltűnt, hogy egész nap elvagy a kis projecteddel. - jópofáskodott az illető, aztán komorabb arcot vágva közelebb hajolt az ajtóból - Mennyire rossz a helyzet?
- Semmi katasztrofikus, de alattunk úgy tűnik nem végzik a munkájukat.
- El fogod kapni őket?
- Még ma.
- B*szd meg.
- Ez a terv.
- B*szd meg. Még több kirúgás.
- Én csak segítek.
Elköszöntek és Kolby visszatért a nyomozáshoz, az előbbi párbeszéd adott neki pár ötletet. Bekapcsolta a HoloKommunikátorát és lecsörgött az archívumba.
- Szia Leia. Átküldtem egy listát, szükségem lenne ezek tranzakciók címzettjeire és a címzettek tranzakciók listájára, és az összes tranzakció előzményére.
- Üdvözlöm. Értékelnem, ha formálisan köszönne Kolbert úr.
- Tudod, hogy nem szokásom. És az én kártyámon a "Th'erry Kolby" név szerepel.
- Nos az enyémen a teljes nevem szerepel. Mi is ez a lista?
- Erre mind szükségem lenne.
- Veszett Rancor. Ez ma már a második. Mit főzöl ott fent Kolby? A csillagokra, ez a lista nagyon hosszú. Ez egy egész tranzakciós lánc.
- Három, hogy pontos legyek.
- Egészen biztos vagyok benne, hogy ehhez nincs felhatalmazásod.
- Egészen biztos vagyok benne, hogy van. Szükségem van hozzá az elemzésemhez.
- Nem fogom neked ezeket kikeresgélni.
- Rendben van, akkor csak küldd el a hozzáférési kódokat, hogy lássam kik ezek.
- Egyébként min is dolgozol most?
- Kockázatelemzésen.
- Azt hittem az Intergalaktikus Gazdaság a területed.
- Ismersz, mindenhez értek, ami itt folyik. De úgy tűnik, a kockázatelemzési részleg nem annyira.
- Szent Rancor. Máris átküldöm a kódokat, de ma már nem akarod rólad hallani.
- Remek. Küldök neked virágot, ha végeztem.
Miután megkapta, amit akart, gyorsan nekilátott leellenőrizni az összes címet, hogy tudja kiben bízhat és kiben nem, kiket érint a korrupció. A korrupció nem volt új dolog az Intergalaktikus Bankárklánnál, majdnem mindenki érintve volt valamilyen ügyben, viszont a mostaninál tisztának kellett maradnia, különben még belekeveredik az egészbe a családja révén. Blokkról blokkra haladt, megállás nélkül. Egy ember vagy egy droid számára ez nagyon sok idő lett volna, de ő még aznap végig tudta csinálni. Az eredményeket természetesen rámentette a holodiscjére, utána felhívta a főnökét. Normál esetben egy meetinget megszervezni legalább egy nap lett volna, de tudta mit kell mondani, hogy ez gyorsabban megtörténjen. A tárgyalóba való menet elkapta a kollégáját és egy robotot, hogy menjenek vele, egyedül mégsem jelenhet meg a főnöke előtt. Meglepetésére egy társaság már a tárgyalóban várta.
- Szóval Kolby, mid van számunkra?
Kérdezte egyből a közepébe csapva a főnöke.
- Mindjárt hozzák. Bárkit találni, aki képes holodiscet másolni egy kihívás ezekben az időkben.
- Oké, kezdjük rögtön a bemutatkozással. Ő itt Shaykar Hilnor, vezető kockázatelemző, Jessdim Croosand odafentről, és Dantrac Crocoun a bakunk belső tanácsadója.
- Örvendek a találkozásnak. Ő itt a jobb kezem, Vernarie Cofihap, és a datadroidunk.
- Mióta is foglalkoztok kockázatelemzéssel?
- Kolby beszámolója alapján, mától?
Természetesen nem állt jól a szénájuk, ekkor lépett be egy asszisztens, hogy kiosszon datapadokat, rajtuk az anyagokkal.
- Vernarie Cofihap?
- Igen az én vagyok, ossza ki kérem.
Miután mindenki megkapta a datapadokat, és az ajtó is becsukódott az üvegfalú tárgyalóban, Kolby rögtön nekikezdett a beszámolónak.
- Úgy tűnik az egyik elbocsátott kollégájuk egy ideje már ezen dolgozott, de nem tudta befejezni. Ma reggel, ahogy bejöttem, ránéztem az elemzésre, megláttam egy-két dolgot amit a volt munkatársunk kihagyott... és bumm, ez jött ki.
Ezután az aggódó főnökére pillantott és hátradőlt.
- Kolby ez az Ön munkája? - kérdezte Shaykar Hilnor, a vezető kockázatelemző
- A legtöbbje a volt munkatársuké.
- De ez az Ön elemzése?
- Igen, újra mondom, befejeztem az Önök munkáját.
- Mi a háttere?
- A hátterem?
- Szakmailag.
- Nos két és fél éve dolgozok a közös főnökünknek a bankárklánnál.
- Mi is a végzettséged Kolby?
- Intergalaktikus Gazdaságból végeztem kiváló eredménnyel.
- És mi is a specialitásod?
- A specialitásom a "Makrogazdasági mutatók változása oligopóliumok működése során."
- Szóval FRK szakértő vagy.
- Mondhatjuk így is.
- Tehát nem kockázatelemző.
- Mégis jobb vagyok benne, mint a legtöbb elemzőjük.
- Mennyi az idő?
- Szol plusz nyolc. - felelte Jessdim Croosand
- B*szd meg. Baszd... meg... és ha jól tippelem abból, hogy ti ketten még nem mondtatok semmit, azt jelenti, hogy számok nem hazudnak.
- Nézze, kell egy kis idő, hogy átnézzük ezt az elemzést, de úgy tűnik Kolbert biztos az igazában. Úgyhogy úgy tűnik, van egy kis problémánk.
- Oh köszönöm szépen. Mennyi az idő, még egyszer?
- Szol plusz nyolc.
- Basszus... basszus... Kolby... öh, mennyi időbe telne neked, hogy eltüntesd az összes nyomot?
- Mi? Az összes nyomot?
- Igen.
- Nem tudom... hónapok.
- Hónapok?
- Igen hónapok. De ha megnéznéd a jelentést, akkor tudnád, hogy ezek az illetők a mi pénzünket használják fel befektetésekre, és nem elég, hogy ellopják, de még veszélybe sodorják a normál üzleteinket is. Mivel ennyire feltűnően sikkasztanak, ha elkezdjük törölni a bizonyítékokat, az gyanús lesz, és ha valahogy kiderül - már pedig jelen állás szerint ki fog - akkor mi is benne leszünk, és ez az egész üzletelgetés nagyon hirtelen véget fog érni.
- Értem
- Valóban?
- Igen. Hány ember is tud erről az egészről?
- Nem tudom...
- Hat.
- Hat?
- Hat.
- Jarbrod, ahogy elnézem ezek a paraméterek amik aggasztanak engem...
- Elnézést kérek.
Ezzel felállt és kisétált a teremből. Kolby pedig közelebb hajolt a szembenlévőkhöz.
- Ezt nem fogják megúszni, nem lennénk ebben a helyzetben, ha végeznétek a munkátok...
Az ajtó újra nyílt és a főnök visszatért.
- Kérem.
- Csak idő kérdése, hogy valaki másnak is feltűnjön ez a lyuk, betegye a megfelelő számokat és ugyanazt lássa, amit itt mi is.
- Értem. És Shaykar mennyi idő lenne átírni a logokat?
- Miért írnánk át a logokat?
- Mert nem akarja, hogy bármi is kiderüljön!
- B*szd meg Kolby. Adnál egy percet?
- A megoldás nagyon egyszerű...
- Úgy, hogy ne legyen gyanús hónapokba telne. Blokkról blokkra kell menni.
- Figyelj Jarbrod, ez egyszerűbb mint hangzik...
- Kolby! Vernarie és a kib*szott droid megtenné, hogy ad nekünk öt percet?
A két illető gyorsan távozott is a teremből.
- Azt a büdös mocskos élet, ezek rosszabbak mint Kolby.
Botránkozott odakint a droidnak, és csak képzeleghetett arról, mi is hangzik el odabent.
- Jarbrod... nem teheted azt, amire gondolsz, hogy tenni fogsz.
- Nincsen választásom.
- Mi az, hogy nincs választásod? Cseszd meg, persze, hogy van választásod!
- Csesszem meg? Te megnézted már ezeket a bizonyítékokat?
- Igen, én nyomoztam ki az egészet, de mit is tudok én?
- Javítson ki, ha tévedek Croosand, de ez egy sikkasztás. A számok nem jönnek ki, egy meg egy az nem kettő.
- Nos igazából még időre lenne szükségem.
- Jarbrod, még nem mondhatjuk biztosra.
- Ti most vicceltek velem? Ezt már megbeszéltük.
- Kell még egy kis idő, hogy biztosan mondhassuk.
- Rendben van. Újra összeülünk háromnegyed óra múlva.
- Kolby, megvannak a címek?
- Igen...
Ezzel az asztalon áthajítja a holodiszket, rajta amiket második körben talált, az elkövetők hálózatával. Ezután a többiek távoztak és csak Kolby és Jarbrod maradt a kényelmes bőr székeikben ülve.
- Mit fogsz tenni? Fel fogod hívni a hatóságokat?
- Már megtettem.
Jarbrod is felállt és elhagyta a tárgyalót. A nap pedig még korábban sem ért véget. A hatóságok kiérkeztek, Jarbrod okosan nem mondott nekik sokat, ha valahogy mégis sikerült volna tisztára mosniuk magukat. Minden visszaélés rossz az üzletnek, ezt figyelembe kellett vennie, de egy ponton túl ha nem kezelik a helyzetet, a károk csak nagyobbak lettek volna. Th'edar vallomását is felvették, elvitték az összes bizonyítékot. Nem realizálta, de a neheze még csak most jött. Egyrészt a saját családja árulónak fogja tartani, amiért nem figyelmeztette őket, hogy álljanak le, vagy hasonló. Másrészt megpróbálják majd rákenni az egészet, hogy így ő legyen a bűnbak és megússzák. Harmadrészt a hatóságoknak sem lesz könnyű beadnia, hogy a családja nyakig benne volt egy ekkora bűncselekményben és ő mit sem tudott az egészről, ma fedezte fel az egészet. Természetesen ki tudta magát vágni helyzetekben, jó beszélőkéje van, de ez még ide kevés volt. Szerencsére volt egy aduásza a zsebében. Egyrészt amiről nem tudtak, hogy a nyomozásának különböző fázisai megvoltak holodisceken, szétszórva az irodájában és egyéb helyeken, másrészt az egyik ilyen holodiscet még az egész elején elküldetett egy droiddal, nem másnak mint egy Jedi konzulnak. A Jedik bölcsessége és mindenféle mentális trükkje pedig Kolby oldalára döntötte a mérleg nyelvét. Az ügyet gyakorlatilag megnyerte. Érzelmileg azonban nagyon nehéz volt, hogyha sokkal előbb rájön mi is folyik körülötte, akkor még időben leállíthatta volna a családját, vagy éppen beszállhatott volna az üzletbe, és ő tüntette volna el a nyomokat, Jarbrod is nyitott volt erre az alternatívára. Azonban már túlságosan is késő volt, már csak idő kérdése volt, hogy rájöjjenek, muszáj volt megtennie, ha figyelmeztette volna a rokonait, akkor csak rosszabb lett volna a helyzet. Ezt meg kellett emésztenie. Végül itt is megírta "Az utolsó őszinte Muun." című könyvét, amely erről az ügyről szólt. Év végén pedig egy nagy bónuszt is bezsebelhetett.
Pár nappal később:
- Ez mindig megtörténik, újra és újra. Emberek hatalmas pénzek közelébe kerülnek, és egy idő után azt hiszik a saját tulajdonuk.
- Az utóbbi majdnem váratlanul ért minket.
- Nem történt baj.
- Az elemzővel mi lesz, állományban tartod?
- Hogy állományban tartom-e? Előléptetem. Szükség van minden éles szemre, rengeteg kreditet kereshetünk, ha elég óvatosak vagyunk.

_________________
Reneszánsz: Bishop, Shepherd, Liza, Lev Hudson (Légió), Tony Price VH: Andrew Ramirez, Such, Un Nefer Ramirez Ulti: Andrew Ramirez Egyéb: Andrew Ramirez Little SW: Such Tavres, Vlimtron Xreldacho
Bishop
Bishop
XMR bérenc

Hozzászólások száma : 3706
Hozzászólások régi : 195
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 14. szint - 40 kredit
Reputation : 72
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 28
Tartózkodási hely : ARMOR főépület

Karakteradatok
Főkarakter: Bishop
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, FSK, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

bisur13

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Vas. 20 Okt. 2019, 15:52

Renek lett, élmény volt olvasni Smile

Jutalomnak kapsz egy leányvállalatot, mm csinálhatsz egy 1.szintűt ingyen, annyi megkötéssel, hogy szorosan kapcsolódnia kell a K Corp. tevékenységeihez.

A következő szituáció egy kánon.
Éppen a Czerka Részvénytársaság nagyban túrja bányatevékenység miatt a Felucia-t, azonban ezzel nagy károkat okoznak a környezetben, amit nem nagyon néznek jó szemmel a helyiek, akik szeretik a természetet.
Mivel Kolby-nak van új bányászati módszere, így szeretnék ha rávenné a Czerkát, hogy azzal ténykedjenek, a Czerka erre nem igen hajlandó, már csak amiatt sem, mert az AERO miatt hetekre, hónapokra kénytelenek leállni minden tevékenységgel.
Amíg el nem kezdik a munkát van ideje a K Corp-nak, hogy meggyőzzék őket, hogy az ő módszerükkel bányásszanak. Sikerül őket erről meggyőzni, vagy marad minden a régiben?

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Th'edar Kolbert - helyzetjáték 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Bishop Szer. 30 Okt. 2019, 13:19




Előtörténet
Kaland
Helyszín

Felszerelés:





A K Corp vezérigazgatója, Th'edar Kolbert nemrég fektetett be egy optimális összeget a Czerka Részvénytársaság részvényeibe. Jó befektetésnek találta, később akár jó haszonnal válthatja be a minimális tulajdonrészét. Illett is hozzá, hogy az óriáscégek szakértőjeként legyen néhány részvénye a csillagköd legnagyobb vállalatából. Most azonban a Czerka csak gondot és fejtörést okoz számára. Hónapokkal ezelőtt érkeztek a Feluciara, kezdetben ennek örült, hiszen a fizikai közelség üzleti kapcsolatot is jelenthet, valamint az FRK erősödik a térségben, de aztán nemsokára elkezdték feltúrni a bolygó felszínét bányászati szempontból. A K Corp különösen ügyel a pozitív kapcsolatára a helyiekkel, márpedig a helyiek természetközeli életmódot élnek és tisztelik a bolygó dzsungeleit. Pontosan ezért csak könnyűipari műveleteik vannak és reaktorokkal termelik az energiát, más nem igen jöhet szóba. A Czerkát persze mindez nem érdekli, rögtön nekiláttak a termelésnek. Őszintén meglepte Kolbertet, hogy ellenállás nélkül teszik ezt, azt hitte lesznek következményei. A probléma a következő, a gátlástalanságával a Czerka árt a befektetéseinek, és ezt meg kell oldani.
Egy találkozót szervezett meg a helyi vezetővel. Mint legtöbbször, most is rendesen felkészült, ezért tudta, hogy egy időre leálltak a munkálatokkal, szóval nem kell elsietni a dolgot. A találkozó megszervezése is időt vett igénybe, ekkora szervezetek között már nem egyről a kettőre mennek a dolgok.
Kolby egy asszisztensével érkezett meg a Czerka helyi kirendeltségéhez, amely valójában egy nagy sátortábor volt. A hely nem igazán nyűgözte le, de a zászlók mindenfelé tetszettek neki, jól felismerhető a logó, és nem túlságosan egyszerű. A fogadóbizottság egy félszermű zöld twi'lek és egy koréliai típusú humán volt. Erős volt a kontraszt közöttük, Kolbyék elegáns ruházatban, az asszisztense teljes öltönyben volt, a fogadóbizottság pedig inkább zsoldosoknak néztek ki. Szerencsére a magas Muun kinézete elég volt ahhoz, hogy felismerjék és ne kezdjék el kérdezgetni kicsoda és miért érkezett.
- Maga bizonyára Th'edar Kolbert, már vártunk magára, elvezetjük a kirendelt képviselőnkhöz.
- Nagyszerű. - válaszolta gyorsan.
Elvezették a helyi képviselő kirendeltségéhez, ami igazából egy nagy sátor volt, benne egy irodával. Az iroda mérete meglepte Kolbyt és asszisztensét, de ezt profi módjára nem mutatták ki. Lényegében egy nagy iróasztal, egy számítógép - természetesen nem olyan fejlett mint a saját gyártmány - egy mozdítható szekrény és egy holoprojector volt, ami egy zöld fát vetített ki. Az asztal körül három szék volt. Bent az irodában, mintha egy hatalmas pók lenne és az egész sátor kellene, hogy elférjen itt, várta egy idősödő ember. Nem meglepő módon, ő is úgy nézett ki mint egy zsoldos.
Th'edar Kolbert - helyzetjáték Dims11

- Ön Th'edar Kolbert? A nevem Reydaq Unswsev már vártam magukra, foglaljanak helyet.
- Én vagyok, de kérem, hívjon csak Th'erry Kolby-nak, mindenki csak így nevez.
Mindenki helyet foglalt, aztán Reydaq bunkó stílusban egyből rá is kérdezett a látogatás céljára.
- A bányászati munkákról akart beszélni?
- Szerintem ne kerülgessük a dolgot, nyilván tudja hogy vásároltam egy kis részt a Czerkából, általában ez helyi érdekeltségnél számít, úgyhogy nem csak mint egy üzleti fél vagyok jelen. De igen, a bányászati tevékenységük miatt jöttem, van egy ajánlatom.
- Nyilván tudja, hogy részesedése semmit nem ér, mi egy hatalmas vállalat vagyunk.
- Természetesen, ami azt illeti, a végső számokba belenézhetek, és a gyűléseken is részt vehetek mint hallgatóság. Éppen ezért tűnt fel, hogy a munkálataik hónapokra állnak. A végső számaik tetszettek, biztosan behozzák majd a lemaradást, a könyvelésükben nincs hiba.
Ezt kicsit bánta is Th'edar örült volna, hogyha valamilyen trükkel akarták volna papíron behozni az AERO miatti lemaradást, de erről szó sem volt, a Czerka értett a dolgához és valóban jó befektetésnek bizonyultak.
- Viszont. - váltott némileg komolyabbra a kedélyesből Kolby hangja - Feltűnt, hogy a módszereik... elég kártékonyak. Bizonyára utána jártak, és tudják, hogy a helyi kormányzat és lakosság összhangban él a természettel, az Önök tevékenysége ezzel elég ellentétes. Mindez három szempontból jelent problémát. Árt a befektetésemnek, és még sok más helyi részvényesnek, akik nem követik ezt ennyire figyelemmel, de én felhívhatom a figyelmüket rá. Másodszor, árt a K Corp PR-jának, gondosan építettük fel a kapcsolatunkat a helyiekkel, és maguk ezt veszélyeztetik. Harmadszorra pedig, ez a rendszer a Független Rendszerek Konföderációjának kormányzása alá tartozik, és azzal, hogy nem tartják be a helyi íratlan törvényeket, veszélyeztetik a bolygó kapcsolatát a többi vállalattal, azaz az FRK-val.
A pöffeszkedő kiborg majdnem felrobbant az idegességtől, látszott, hogy nem erre számított, gúnyosan le akarta szólni Kolbyt, de inkább idegesnek hangzott a hangja.
- Mit képzel magáról? Nagynak hiszi magát Kolby? Ha nem tudná, én a Czerka Részvénytársaság kinevezett képviselője vagyok, én szabom a feltételeket. Maga egy helyi cég vezére.
- Ami azt illeti, nekem van egy modern irodám és vezető vagyok, Ön egy sátorban ül.
- Miféle PR-ról beszél? Láttam a hirdetéseiket, idegesítően hatásvadász.
- Nos az arculatunk része. Elhiheti nem véletlenül ilyen.
- Jobban teszi ha most távozik, a megbeszélésnek vége.
Kolby itt vett egy nagy levegőt, kicsit ellazult, hátradőlt. Az asszisztense kissé idegesen pillantott rá, nem tudta, hogy most menni készüljön, látszólag elszúrták a tárgyalást. Végül Th'erry iszonyatos Muun orrhangon szólalt meg.
- Igen... ez nem fog így működni. Hallgasson meg.
Ekkor Unswsev már a saját levében főtt, nemrég kapott már egy pofont az egója az AERO-s ügy miatt, nem akart még egy zsarolást vagy hasonlót, kontrollban akarta magát érezni, úgy akarta kihozni a dolgot, hogy ő döntött.
- Ki vele, mi az ajánlata?!
- Most, hogy így egymásnak estünk, térjünk a lényegre. Hagyjanak fel a hagyományos bányásztechnikákkal, és a külszíni fejtéssel. A K Corp-nak van egy új bányatechnológiája, sokkal hatékonyabb, még a birodalmiakat is érdekli. Nagyon fejlett, ha kellően mélyre lássák, fel sem fog tűnni, és ugyanolyan nyereséges.
- Ugye tudja, hogy ez úgy tűnik, mintha a tulajdonrészét és a kapcsolatait használva próbálna egy zsíros üzletet összehozni magának? Ezt nem fogadom el.
- Így tűnhet, de erről szó sincs, ugyanis rendkívül olcsón kínáljuk a technológiát.
A képviselő szeme ekkor összébb húzódott.
- Mennyire olcsón?
- Amennyire olcsón csak tudjuk adni, nézze ez high-tech, az ár amire gondoltunk nevetségesen alacsony, mintha csak sima eszközöket vennének. Beszereljük, működtetjük, potom összeg.
- És ez miért is éri meg maguknak?
- Marketing. Elkérjük a log file-okat, és ha kérdezik, akkor a Czerka már használja ezt a technológiát.
- Hmmm-hmmm...
- Ha érdekli, a terveket és egy felvételt a prototípusról elküldtünk Ön számára. Nézze meg.
A nagydarab alak ekkor odaölt a számítógépéhez és valamit nyomkodni kezdett rajta, megnézett néhány adatot, aztán az üzeneteit. Gondosan átnézte a tervrajzokat, mi hogyan van, hozzá a leírást is megnézte. A holokivetítőn nézte meg a holofelvételt, amin a prototípus szerepelt. Közben láthatóan nagyon fontolóra vette a dolgot.
- Nézze, Reydaq. Nem kellenek munkások, sokkal kevesebb droid kell, teljesen automata az egész. Ha idén nem is, de jövőre már sokkal hatékonyabban tud termelni. Mindenki jól jár. A Czerka Részvénytársaság hatékonyabban termel és elkerüli a konfliktust a helyiekkel és a hatóságokkal, a K Corp a minimális hasznon felül nyer üzleti lehetőséget, és a helyiek is boldogok lesznek. Ön is fel tudja mutatni, milyen jó eredményeket ért el.
Th'edar az ujjhegyeit összeillesztve várt reakciót, a humán a kezeit dörzsölgetve ült vissza az asztalhoz.
- Kolby-Kolby-Kolby... ugye tudja, hogy ez bennfentes kereskedés?
Kolbert elmosolyodott és hosszú karját kinyújtva mutatott előre.
- Ugyan már. - nevetett - Pont a Czerka Részvénytartás akar kioktatni bennfentes kereskedelemről?
Th'erry gyorsan az egyik belső zsebéből elővett egy kétoldalú névjegykártyát és az illető asztalára tette, odacsúsztatta neki.
- Nézze... megértem, ha nem volt elég a kis motiválóbeszédem. Gondolja át alaposan, ez egy jó üzleti ajánlat. Ha akar jöjjön el hozzánk, nézze meg a terméket, megiszunk pár italt, körbevezetem. A K Corp egy jó név, értékes az együttműködés.
Eléggé végszó csengése volt már a dolgoknak.
- Ezzel végeztünk. Viszlát Kolby!
- Viszlát Unswsev.



_________________
Reneszánsz: Bishop, Shepherd, Liza, Lev Hudson (Légió), Tony Price VH: Andrew Ramirez, Such, Un Nefer Ramirez Ulti: Andrew Ramirez Egyéb: Andrew Ramirez Little SW: Such Tavres, Vlimtron Xreldacho
Bishop
Bishop
XMR bérenc

Hozzászólások száma : 3706
Hozzászólások régi : 195
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 14. szint - 40 kredit
Reputation : 72
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 28
Tartózkodási hely : ARMOR főépület

Karakteradatok
Főkarakter: Bishop
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, FSK, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

bisur13

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 30 Okt. 2019, 14:16

Remek lett Smile
A jutalmad az, hogy a Czerka megvásárolja a bányászati módszert, amit a K Corp használ, ez egyrészt presztizs, másrészt írj fel magadnak érte 500.000 creditet.

A következő helyzetjáték egy alternatív.
Az utóbbi években Kolby elég nagy befolyást szerzett, közben pedig jó néhány Birodalmi moffot, magasrangú tisztet sértett meg, gázolt törékeny lelki világukba. Éppen ezért a mit sem sejtő Kolby nyakára orgyilkost küldenek, az ügynök, aki erre megy pedig nem más, mint Ingrid L'lerim parancsnok személyesen. Mivel Te ismered nagyon jól Ingridet rád bízom, hogy miként kerül Kolby közelébe, beépül más alakban és úgy, vagy csak simány merényletet szervez, stb. A lényeg, hogy valamilyen módon megteszi. Kolby túléli ezt, vagya Vörös Boszorkány sikerrel jár és elteszi láb alól éppen a karrierje csúcsán levő muunt?

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Th'edar Kolbert - helyzetjáték 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Th'edar Kolbert - helyzetjáték

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.