Csatabolygó

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Szomb. 27 Aug. 2011, 15:28

A város alapvetően nem tűnik egyáltalán különlegesnek, hegyi nép, állatokat tart, satöbbi, de ami már érdekesebb, hogy azt mondja: jelenleg nincsenek zombik.
-Jelenleg? Úgy érted, amúgy általában vannak? Érdekelne a pontos álláspontod az ügyben, elég fontos dolognak látom ezt. A sámánok is érdekelnek, pontosan mit tanítottál nekik? - Kérdem most már talán egy kis gyanakvással a hangomban, miközben azon gondolkodom, vajon csak viccelt-e az előbb a zombikkal.
-De most komolyan, élőhalottakkal akarod benépesíteni a hegyeket? Mit szólnak ehhez a törzs élő tagjai? Persze nem mintha azért zavarna a dolog, mert gusztustalan, vagy megbotránkoztatja a tömegeket... Engem az istenkáromlás része az, ami aggaszt - és akkor még nagyon finoman fejeztem ki magam.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Roy Vas. 28 Aug. 2011, 12:10

-Kérlek, hagyd az előítéleteket. Természetesen nem. Igen, használok zombikat. Kiváló munkaerő, a falak építésében például nagy szerepük volt. És elriasztják a fosztogatókat is. De hosszú távon nem kifizetődőek. Néha vannak, de általában nincsenek. A sámánok pedig tűzmágiát tanultak. a törzs nem túl nagy, és hasznos ha legalább ennyi előnyünk van. Emellett ellesték az én hatalmam alapjait is, de megtiltottam nekik hogy az engedélyem nélkül használják.
Közlöm a tényeket, miközben tovább sétálok vendégemmel. Közben a szomszédos hegy oldalában már folynak a munkálatok. Mivel a falu néhány tagja ért a kohászathoz, elrendeltem hogy fejtsenek ércet. A fém hasznos dolog. Főleg ebben a világban.
-Van még valami egyéb kérdésed?
Teszem fel a kérdést Constantinenak, majd kíváncsian várom mit reagál.
Roy
Roy
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 558
Korábbi szint/kredit : 7. szint - 16 kredit
Aktuális szint/kredit : 7. szint - 16 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Roy
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Vas. 28 Aug. 2011, 16:40

Bár őszintének tűnik, és a válaszai akár biztatóak is lehetnének, valamiért még mindig motoszkál bennem az az érzés, hogy bármilyen célból is használ fel élőhalottakat, az eredendően bűnös cél. megvárom, míg befejezi, csak utána foglalom össze az álláspontomat.
-A törzs éppen akkora, amekkora még eltudja látni önmagát, és semmilyen cél nem szentesít ilyen eszközöket. Az pedig, hogy a sámánoknak megtanítottad, majd megtiltottad az élőhalottak létrehozását, szintén nem tölt el bizalommal. Ki tudja, mikor fogják a tudtod nélkül gyakorolni új tudásukat?!
Egy pár másodpercre elhallgatok, és a távoli bányászok felé révedek,majd visszafordulok Royhoz.
-Einar aggodalmai jogosak voltak. Nem tudom, mennyire ismered a múltam, de ha nem tudtad volna eddig, egykoron ördögűzőként is ténykedtem, mi több, volt alkalmam túlélni egy élőhalott támadást San Franciscoban. Einar úgy tűnik, szemet hunyt az élőhalottak felett, de ha rám hallgatsz, nem használsz többé ilyen praktikákat... Soha többé.
Azt nem kezdem el részletezni, hogy miért ajánlom ezt, illetve mi lenne, ha nem fogadná el az ajánlatomat, már így is épp eléggé a jófiúkhoz méltóan játszottam ki a kártyáimat.
-Minden jót! - Ezzel körbevesz a sárga kvantum aura, és felrepülök a levegőbe, a vállamról a földre esik a szőrmekabát. - Figyellek.
A karperec segítségével a következő pillanatban már a kvantum zónában vagyok, majd ki is lépek belőle a törzsem szigetén.

-Alaposan figyellek... - Mormogom magam elé, és azon gondolkodom, vajon meglátogassam-e Einart. Lehet, hogy nem ártana. Egy újabb ugrás, és már az asgardi isten földje felett lebegek, és Einart keresem.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 29 Aug. 2011, 08:34

Jó néhány óra eltelt azóta, hogy Sarah hazaindult, így én visszatértem a napi feladatomhoz, hogy a magaslaton a házat, csarnokot megépíthessem magamnak s házat, amiben élek visszaadhassam a tulajdonosának. Fertályóránként a kohókra is vetettem egy pillantást, hogy a vasam, amiket eddig bányászott a népem, miként is állt. Ahogyan gondolataimba merülve haladtam vissza egy nagyobb fát cipelve a készülő épület felé árnyékot pillantottam meg a levegőben. Szárnyak hiányoztak, így Roy nem lehetett, nem volt túl magas sem a kép, így Lyron sem, akkor pedig csak egyetlen személy volt, ki repülni volt képes.
- Constantine! – néztem fel. – Minek köszönhetem látogatásod barátom?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Hétf. 29 Aug. 2011, 19:26

Elmosolyodom, mikor Einar kiszúr engem, és már azelőtt felismer, hogy megfordulna. Leszállok mellette, és megszüntetem az erőteret.
-Einar - a viszontlátás mosolygós öröméből lassan aggodalmas tekintet lesz. - Rossz hírek, mi más?! Mikor keresnénk meg egymást azzal a hírrel: úgy tűnik, minden rendben megy a törzsnél, senki sem beteg, és bőven van élelem! Ugyan... Hallgass meg, kérlek, fontos mondanivalóm van.
Nagyot sóhajtok, és elindulok arra, amerre eddig is haladt Einar, hogy ne tartsam fel, amíg beszélgetünk.
-Még az ülésen kaptam egy üzenetet Roytól, azt mondta, érdekli őt az ötletem a társulásról. Ami azt illeti, számítottam rá, hogy olyanok figyelmét is felkeltem, akikkel nem állt elsősorban szándékomban szövetkezni, de aztán felmerült az ötlet, hogy így legalább megismerhetem jobban a földjét. Akárhogy is, ellátogatott hozzám, majd együtt mentünk hozzá, a hegyekbe. Kopár sziklák, ameddig a szem ellát, bányásznak és állatokat tartanak, a varázslóik pedig tűzmágiával tartják melegen a helyet... Bár ez inkább csak hasonlat - teszem hozzá esetlenül, nem megy nekem ez a metaforákban beszélés.
-De értenek máshoz is. Azt hittem, alaptalan a félelmed, a szóbeszéd, hogy élőhalottak járják a vidéket, de úgy tűnik, neked volt igazad. Valóban használ élőholtakat, azt mondta, csak a falak építésére, de tudod, hogy van ez: ha egy embernek kalapácsa van, hamarosan mindent szögnek fog látni. A varázslóit is megtanította rá. Mondtam neki tényleg dolgot, amit akár fenyegetésnek is vehetne, vagy jó tanácsnak, mindenesetre figyelmeztettem, hogy ne forduljon többé a pokolhoz segítségért, de kétlem, hogy meggyőztem volna, elvégre halálisten.
Ismét egy nagy sóhaj, és gondterhelten nézek barátomra, vállára teszem a kezemet.
-Tudom, mire gondolsz, de te is tudod, hogy vagyok az itteni élettel, ezzel az egésszel. Szeretnék hazajutni, de erre nem sok esélyt látok. Útra kelhetnék a végtelen űrbe, és megpróbálhatnék keresni egy civilizált bolygót, de ki tudja, hol lyukadok ki, túlélem-e egyáltalán. Hát kibékültem a tudattal, hogy itt fogom leélni maradék éveimet, ami neked talán csak néhány percnek tűnik. Azt is tudod, mit gondolok a háborúról ezen a helyen. Vendégek vagyunk, akik felbolygatják az életet, és a legutolsó amit szeretnék, hogy miattunk gyilkolják le egymást az emberek. Nem akarok vérengzést, Einar. A törzse, az emberek a hegyekben nem tehetnek arról, hogy Roy vezeti őket, nem lázadhatnak fel ellene, mind meghalnának. Csak Roy és a varázslói azok, akik valódi veszélyt jelentenek. Velük szabad csak végeznünk, és ehhez nem vihetünk hadsereget. Nekünk kell mennünk - nézek jelentőségteljesen Einarra, és remélem, megérti az álláspontomat.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Kedd 30 Aug. 2011, 11:01

Jó kedvem szinte azonnal elszállt, mikor egyből a rossz hírekre tért. A hatalmas cölöpöt mit éppen cipeltem letámasztottam az egyik közeli ház oldalához.
- Én fel szoktam ilyen ügyben Lady Melissa-t – mondtam. – S, hogy megbizonyosodjam minden rendben van vele.
De lehetséges, hogy csak én voltam olyan ezen a helyen, hogy a többiek sorsa is érdekeljen s meggyőződjem arról, hogy máshol is minden a legnagyobb rendben. Hogy is szokták a midgardiak ezt mondani? Naiv? Azt hiszem. Fontos mondanivaló, úgy hiszem, hogy ő nem kereskedés miatt érkezett. Vettem egy mély levegőt, majd újra megemeltem a fatörzset s míg Constantine beszélt, addig is odavittem a helyére mindezt, majd a többire tettem. Végül visszafordultam hozzá s megtöröltem a homlokomat. Szóval volt Roy-nál, s valóban igaz, amitől tartottam, hogy élőholtakkal üzérkedik. Tűzmágia s élőholtak.
- Az átokba! – mondtam. – Én is utaltam rá neki a tanácskozáson, hogy felejtse el, de szerintem ez sem érdekli.
Megcsóváltam a fejemet a vérontással s beavatkozással kapcsolatban.
- Tudod milyenek az emberek – mondtam. – Előbb utóbb nélkülünk is egymásnak esnének, a segítségünkkel talán elkerülhető, mi Midgard legnagyobb hibája. S honnan tudod, hogy a népe nem venné át azt, mit tőle tanult? Hogy nem lép a helyére valaki? S engem tartanak naivnak, te lettél az. S nem teszek többet, mint amit az őseim is tettek Midgardon. Mi is segítettük a halandókat s éltünk közöttük…
Vettem egy mély levegőt.
- Szóval az a terved, hogy ne vigyünk senkit, ne öljünk le senkit, ellenben mi ketten odafent meghalunk s attól kezdve nincs ki megállítsa Roy-t – magyaráztam. – Nem az élőholtakkal van gondom, azokat le tudom szerelni, értek hozzá, hála Loki-nak. De a tűzmágia ellen nincs védelmünk, senkinek sincs! S azt sem tudjuk, hogy milyen szinten műveli Roy azt. Annyit tudok, hogy a hatalma nagy, képes volt a húgomat korábban megsebezni súlyosan Midgardon. Ha mi elhullunk mindenki el fog. S veled ellentétben én nem adtam fel reményt, hogy évszázadok vagy évezredek múltán még hazatérhetek. Nekem van időm kivárni.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Kedd 30 Aug. 2011, 12:07

Előveszem a cigarettát, amit Roy adott még a szigeten, és rágyújtok, nem tartogatom nagy alkalmakra, inkább egyszerű nosztalgiázás. Kicsit összehúzom a szemöldököm, mikor naivnak nevez.
-A népe nem tanulta meg használni a mágiát, csak a varázslók, nem tudják átvenni. Ami pedig a naivitásomat illeti... Mióta megvan ez - mutatom fel a karperecet a csuklómon -, sok minden megváltozott. Meg kellett tanulnom, hogy ekkora erő felelősséggel jár. Nagyobb megerőltetés nélkül elpusztíthatnám Roy teljes törzsét, minden emberét, beleértve a varázslóit, függetlenül a tűzmágiától, vagy az élőholtaktól. Még valószínűleg Royt is. A francba, még az ózont is kilyukaszthatnám a rohadó hulláktól bűzlő hegye fölött, hogy aztán szép lassan meghaljanak. De nem így akarom csinálni. Csendben akarom, úgy, hogy ne essen bántódása azoknak, akik nem szolgáltak rá. Ha megtámadjuk Royt egy hadsereggel, attól tartok, lesz olyan a többiek közt, akik ezt nem nézik jó szemmel. Talán meglátják, hogy túl nagy az erőnk, és szövetségest keresnek maguk mellé, nehogy őket is így lerohanjuk, mikor épp nem tetszik valami. Beláthatatlanok a következmények, láncreakciót indíthatunk be.
Mélyet szívok a cigarettából, felizzik a csikk vége, aztán apró erőteret formázok a cigarettavég köré, és az izzás megszűnik, ahogy elfogy a levegő.
-Tudom, hogy veszélyes, de a háború is az, nem mintha neked kéne magyaráznom, mit is jelent kockáztatni, vagy áldozatot hozni, többet tudsz erről bármelyikünknél. Mondd, hajlandó vagy vállalni ezt a veszélyt, vagy mindenképpen katonákkal akarsz odamenni? Előre megmondom, én mindkettőt megértem, mert így nem mehet tovább, és akárhogy is döntesz, segíteni fogok, de... Kérlek, próbálj emberi fejjel is gondolkodni egy kicsit. Azok fejével, akiknek ez a világ nem csak egy állomás évezredes életükben, hanem az otthonuk.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Kedd 30 Aug. 2011, 14:05

Szóval meg tudná ölni mindet ha akarná. Akkor pedig volt egy rossz érzésem, hogy mégis miért volt itt. S átkozottul nem tetszett az egész, s nem értettem vele egyet.
- Akkor miért vagy itt? – kérdeztem. – Meg tudod oldani egyedül is, az átokba, én sem tudok megkülönböztetni egy varázslót, egy másik személytől! Mit vársz tőlem? Mivel isten vagyok masírozzak be, jöjjek rá, hogy ki az, aki megérdemli a halált s ki nem? Majd egy isten módjára ítélkezzem élet s halál felett s végezzem ki, ki szerintünk nem méltó? Odin fél szemére! Mi sem lennénk jobbak nála!
Ő pedig félreértette, nem volt a háborúval bajom, szerettem a háborút s a harcokat. Keserűen nevettem fel, mikor kérte, hogy gondolkozzam halandó módjára.
- Nem tudok úgy gondolkodni, mint egy halandó – mondtam. – Nem a harc s a háború zavar, sőt még élvezném is, ha megtörténne. S ha megyünk se ölünk meg senkit, mert jogunk sincs rá. Sem a varázslóit, sem pedig Roy-t. Nem vétett oly bűnt, sem ő sem az emberi, mivel halált érdemelnének. Börtönbe zárjuk, igen. Ha kell évszázadokra, hisz ő nem halandó, démon. A talizmánjait elvesszük, de nem fogok ily egyenlőtlen küzdelemben részt venni, hisz percek alatt végezhetnék magam is az embereivel. Nem hal meg senki, csak börtön vár rájuk s az, mit nálatok oly gyakran használnak – mondtam. – Átnevelés a neve talán?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Csüt. 01 Szept. 2011, 12:00

Körülnézek a tájon, ahol elterül Einar törzsének lakhelye. Gondolkodom egy ideig, majd újra Einarra nézek.
-Átnevelés... - Ismétlem a szót, és természetesen rossz emlékek törnek elő belőlem, nem is személyesek, egyszerűen csak ismerem a történelmet, a földi verziót legalábbis.
-Legyen. Ejtsük őket foglyul, zárjuk őket börtönbe... - Nem mintha ez nem tenné még sokkal nehezebbé az egészet. Mert míg ők az életünkre törnek, nekünk vigyáznunk kell, nehogy megöljük őket a harc közben.
-Mennyi idő kell, hogy készen állj? - Kérdem végül, és azon gondolkodom, vajon Roynak mennyi időbe telik, míg megsejti, hogy mire készülünk. És addigra mennyi élőholtat fog segítségül hívni, hogy megvédje a törzsét? Szerencsétlen hegyi emberek, nem tehetnek semmiről.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 01 Szept. 2011, 12:36

Megkönnyebbülten bólintottam, mikor Constantine belement abba, hogy ne öljük meg egyiket sem, csak érkezett a nehezebb kérdés, hogy mikor állok készen az indulásra. Nos ennek a megmondása nem is tőlem függött.
- Nem tudom, hogy mikor – mondtam végül. – Elviekben most indultunk volna az egyik közelben levő várost elfoglalni a vas miatt, de ez várhat ebben az esetben.
Pedig szükség lett volna rá, a másik dolog viszont nem várhatott, az megkötötte a kezem s nem mehettem miatta.
- A másik ügy, mi miatt még maradni kényszerülök legalábbis még pár napig – feleltem. – Esküt tettem Lady Melissa-nak, hogy megvédem s vigyázok rá. Míg nem tudom, hogy minden rendben van vele s miként végződött a tárgyalása Lyronnal nem hagyhatom magára abban az állapotban, miben van. Sajnálom, de az eskümet semmivel sem fogom megszegni… remélem megérted.
Hisz az úrnő magát sem képes megvédeni egyedül, nemhogy még a gyermekét is, kivel várandós. S ha a többiek megtudják… lehetséges, hogy Roy lesz a legkisebb gondom.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Pént. 02 Szept. 2011, 12:03

Einar és az eskük, asgardiak és az eskük, vagy leghelyesebben uralkodók és az eskük, nehéz párosítás. Megértően elmosolyodom, és bólintok. De mivel a csapatai el akartak foglalni egy várost, legalább felkészültek a harcra, ezzel már időt spórolunk.
-Ha bármiben szükséged van a segítségemre, akár az esküd teljesítésében, akár a vas megszerzésében, nyugodtan szólj - magyarázom Einarnak, és közben a napra tekintek, hogy kiderítsem, mennyi lehet az idő.
-Beugrok majd esténként, nem nagy kitérő, így tudni fogom, mikor leszel készen, és addig is kidolgozhatjuk a tervet. Időnként vetek majd egy pillantást a Necropolis felé is, de nem akarok sokat kockáztatni.
Ezzel kezet nyújtok Einarnak, hogy megpecsételjük a tervet, egyezséget, vagy valami ilyesmit.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Pént. 02 Szept. 2011, 15:00

- Az esküm betartásában, ha tudnál sem kérném a segítséged, az az én terhem s az én fogadalmam – mondtam.
Eljön ide minden nap, s felnéz Roy-hoz is. Elgondolkodtam, hogy mi is kellene a tervhez, hogy kivitelezhető legyen, hiszen vaktában mégsem mehetünk be oda, hogy majd kiderül, hogy mi is történik. Ismerni kellene a helyet, hogy mik vannak ott, mire lehet számítani. De ezt egy emberre bízni, ki nem is hiszem, hogy értene a hadvezetéshez, nem tudja, hogy mire kellene odafigyelni.
- Terv valóban kell, nem törhetünk csak rá – feleltem. – Ha oda tudsz menni, örülnék, ha lenne egy részletes térképünk, tudni kéne, hogy milyen a vadvilág, a törzs miként s hol helyezkedik el, a többi merre lehet. Mindenre fel kell készülni, nem kívánok belefutni egy csapdába. Ezeket meg tudnád nézni?
Elfogadtam a kézfogását s az alkarjánál ragadtam meg a kezét, megpecsételve a szövetséget, a végén kissé cinikusan mosolyodtam el.
- Annak ellenére, hogy a demokráciát te erőltetted meg mernék rá esküdni, hogy a többieket kihagytad ebből.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Kedd 06 Szept. 2011, 10:22

Végighallgatom Einartól, hogy mire kell figyelnem majd. Valószínűleg egy pár csatával többet látott mint én, így jobban tudja, minek lehet jelentősége, de majd igyekszem mindent felírni, és megjegyezni a helyet.
-Nyitva tartom majd a szemem - válaszolom neki.
Aztán jön az okos szöveg. Elmosolyodom, és a kvantum bandázs sárga fénye körülvesz.
-A demokráciában sem tartanak mindenről népszavazást. Gyorsan kell cselekedni, Lyronnak és Melissának így is van elég gondja, a többiekben pedig nem bízom annyira mint benned. Remélem, nem kell megbánnunk majd a döntéseinket.
Ezzel elemelkedem a földtől, és egy villanás múlva már a szigeten vagyok. Ideje ebédelni.

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Svarog Szomb. 03 Dec. 2011, 12:10

Fafiron városa.
Svarog trónja kényelmes volt, amin hordozta négy tagbaszakadt rabszolga, majd lerakták a tábornoki sátor előtti hevenyészett téren. A sárkányszerű mutáns felállt és végignézett az előtte lévő 100 fős seregen. Gyíkbőrvértben voltak, a fejükön pedig különböző formájú állati koponyák díszelegtek.
Svarog ugyanígy nézett ki, de az ő vértje díszesebb volt, sisakját pedig egy kardfogú bestia koponyája adta.
- A Sárkányisten itt van!
Kiáltott fel Turful a testőrség vezetője. Svarog felsóhajtott.
A nochok ádáz harcosok voltak, de olyan primitívek. A fegyvereik kőből és csontból készültek, jó hatékony gyilkoló eszközök voltak.
- Igen itt! - ordította Svarog, majd előkapott egy szivart, és meggyújtotta az ujján megjelenő lánggal. - Szóval, kedves híveim és népem. Nem csak én érkeztem egyedül mint isten, vannak más, különböző erejű istenek, akik csak azért jöttek ide, hogy más népek felett uralkodnak. De ki lehet igazságosabb és hatalmasabb a Sárkányistennél, a nagy Svarognál?
A nochok egyszerre ordítottak fel. Svarog felemelte a kezét, mire a nép lecsillapodott.
- Szóval még mielőtt a többi törzset megkörnyékeznék, mi közbelépünk. Megmentjük őket, a lelküket, cserébe ezért nektek nagyon hálások lesznek.
Egyszerre hahotáztak fel.
- Addig csináljátok a dolgotok, hamarosan visszatérek.
Besétált a sátrába, vagyis a templomába...
- A rossebb...
Hasra esett majdnem a küszöbön hagyott egyik áldozati adományban... egy levágott lófejben.
- Turful, majd emlékeztess, hogy a következő parancsomban ezt tiltsam meg. - A múltkor valami masztodonszerű dögöt húztak a sátra elé, mire eltudták takarítani úgy bűzlött mint a rossebb.
- Jó majd emlékeztettem - az öreg harcos leült, majd töltött magának a helyi gyümölcspálinkából. Svarog tanította meg őket lepárlani. - Azt hiszik, hogy megeszi. Bár a lóagy elég finom étel.
- Jó akkor vidd haza az asszonynak, és főzze meg.
Turful megvonta a vállát, és belekortyolt az italba.
- Köszönöm nagylelkűséged.
- Nincs mit - morogta Svarog, leült a trónnak is beillő székébe, majd elővett egy szelet szárított húst, aztán belevágta egy bográcsba, majd hátradőlt. - Ez a hely nem alkalmas a növénytermesztésre. Hallottam, ahogy pár földműves az itteni földet szidta.
- Kivágassam a nyelvüket?
- Ne már, jézusom. Basszus, Turful. Elég ha behozod majd őket és én rájuk ijesztek.
- Hát jó van. Zamora jó helynek tűnik termőföld szintjén.
- Tökéletesnek. Meg amúgy is, a srácoknak kell egy kis edzés. És mi újság az ott élőkkel?
- A szerszámaik simák mint a tengervíz, valamint állatokat tenyésztenek.
- Kit imádnak?
Turful jól meghúzta a pálinkát.
- Turful, mielőtt bevedelnéd az italom, mondd már meg, hogy kit imádnak.
- Pár kereskedő járt ott - a testőrkapitány megtörölte a száját. - A Kígyóistent.
Svarog megvonta a vállát.
- Holnap, mikor a nap már meredeken jár az égen indulunk, és befutunk nekik. Szólj a srácoknak, hogy a hatalmas Svarog parancsa, hogy holnap legyenek a sátram előtt felfegyverkezve.

_________________
Főkarakter: Svarog
NJK-k: Toxin. Dane Montrose, Jason Weltman, Unka; X-Diák: Vaszilij Dragunov
Alternatív verziók: Svarog (Outsiders), Svarog (Apokalipszis kora). Svarog (Exiles).
Svarog, a makulan A mentális erősítő 9. és a 4. a dezintegráló gyűrű hordozója
Ben Grim (Gótika), Nathan Soric -  Fagyos Sötétség Kora, Rostyck Pearlwater - Égkövek birodalma
Svarog
Svarog
Bannolt

Hozzászólások száma : 964
Hozzászólások régi : 344
Korábbi szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 57
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Svarog
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Ko-Rel Szomb. 03 Dec. 2011, 13:21

Az elmúlt három hét nem volt túl könnyű, noha mégis könnyebb, mint az előtte levő egy hónap. Mióta kibékültünk Lyronnal s visszajött hozzám legalább nem voltam egyedül, de a tüske mégis ott volt bennem, hogy csupán azért tette mindezt, mert a gyermekét hordtam a szívem alatt s mostanra már látszott is, hogy terhes vagyok. Nem tudtam, hogy mindezek miatt mikor fog ez a rossz érzés elmúlni, tudtam, hogy ő is rosszul érzi magát az egész miatt. A többi törzzsel mindezek után már nem is tartottuk a kapcsolatot, egyedül Thorson király volt, kinek tudtára hoztam, hogy a férjemmel, a királlyal mire is jutottunk s nem kell figyelnie tovább rám. Egyikünk sem készült sem Lyron, sem pedig én arra, hogy háborúzzunk, így leginkább a törzsem szellemi fejlődését tartottam továbbra is a legfontosabbnak, sok időt töltöttem velük s tanultam tovább a nyelvüket, s őket is tanítottam az enyémre. A könyvtáramat is igyekeztem tovább írni, a saját élményeimből s azok alapján miket még odahaza Attilan-on tanultam.

~ Törzsek ~
A törzsek a szokásos dolgukat végezték, Lyron törzse, mint általában a tengereken portyáztak, illetve halásztak. Melissáé pedig még mindig, vagyis most már főleg a tudomány irányába indult el. Gyógynövényeket gyűjtöttek, érceket, amiket gyógyászatban lehet használni, tovább tanultak írni, olvasni és az embertelen nyelvet tanulták, ahogyan királynőjük pedig az övékét.

_________________
Reneszánsz/Outsiders: Ko-Rel, Zam-Rel, Nephthys Boltagon, Doria McKenzie-Boltagon, Melissa Boltagon/Medúza
Shi'ar kalandjutalom: Kallark (Gladiátor); 2210ből: Kallistrate Pherenike McKenzie-Boltagon; X-diák: Lilandra Neramani
Végtelen Háború: Zam-Rel, Namor McKenzie, Melissa Boltagon; Ultimate: Dr. Melissa McKenzie; AoA: Doria McKenzie-Boltagon
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 BqP9ZjW
Ko-Rel
Ko-Rel
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1284
Hozzászólások régi : 804
Korábbi szint/kredit : 9. szint - 20 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok:

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t609-ko-rel https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Szomb. 03 Dec. 2011, 18:18

A hetek elteltével igyekeztem minden megtenni, amire Einar megkért. Elkészítettem egy sematikus térképet Roy törzsének lakhelyéről a magasból figyelve azt, ami nagyjából méretarányos, be vannak rajta jelölve az épületek, vízfolyások, hegyek, és azok járható hágói. Feljegyeztem azt is, mennyien lehetnek nagyjából, mi a napi rutinjuk, milyen útvonalakat használnak, és milyen állatok élnek a környéken.
Végül úgy érzem, mindent megtettem, ami tőlem telt, így a törzsemet elhagyva ismét meglátogatom Einart.
Mint legutóbb, ezúttal is napközben keresem fel barátomat, és a levegőből leszállva köszöntöm.
-Üdv, Einar! - Köszöntöm őt. - Jó híreket hozok. Sikerült elkészítenem a térképet és a feljegyzéseket Roy törzséről, ahogy kérted - ezzel átnyújtom a vékony, összetekert fakérget, melyre szénnel és növények színes nedveivel írtam és rajzoltam.
-Hogy megy a törzsed élete? Mostanában nem volt időm errefelé körülnézni.

A törzs megszokott hétköznapjait éli, Quentine írásra és olvasásra kezdte tanítani a törzs sámánjait, valamint angolul is megértetik már magukat alapszinten, hasonlóan beszéli Quentine az ő nyelvüket. Az íjjal való vadászat elkezdett teret nyerni, ahogy egyre ügyesebben használják a fegyvert, és egyre jobbat képesek készíteni. Két újabb ifjú sámán került a vezetők köreibe, egy embert találtak alkalmasnak harcosnak, és heten értek felnőttkorba, akik innentől kezdve a törzs férfiúi közé állnak vadászni. (8 sámán, 33 harcos, 44 falusi felnőtt férfi, akik gyakran vadásznak, így harcra foghatóak lándzsával, és immáron íjjal is.)

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Steven Szomb. 03 Dec. 2011, 18:33

Az építkezés jól haladtak. Az elsődleges védelmi vonal már ki volt alakítva, így a vadállatoktól nem kellett tartani és az őrség is jól megszervezet volt. A környezeti adottságok miatt elégé el voltunk zárva a külvilágtól, de ettől függetlenül nem árt az óvatosság. Sajnálatos módon a kommunikáció a törzzsel még mindig nagyon minimális. Nagyjából értem, amit mondanak, legalább is Sam fordít nekem, de válaszolni már annál nehezebb. A sámán az egyetlen, akivel ténylegesen tudok beszélni. Ő próbál tanítani a nyelvükön és közben az én nyelvemet is kezdi megismerni, így amit az egyiken nem tudunk elmondani, a másikon valamennyire sikerül körülírni, bár azért itt is történtek félreértések. Mindenesetre a Vezérrel való tanácskozásaim alkalmával nagyon sokat segít a Sámán, mint tolmács. Sok olyan javaslatom van, ami számomra egyértelmű, hogy helyes lenne, ő viszont nem érti meg és elég nehéz elmagyarázni még a Sámán segítségével is. Nem igazán kedveljük egymást, de a tanács úgy látta jónak, hogyha engem tart meg tanácsnokként és a nép is ezt akarta, így nem tehetett mást. Ő is abban hisz, hogy egy isten vagyok, de emiatt nem mondhat nyíltan ellent nekem, pedig a legtöbb javaslatommal nem ért egyet. Ez nem kis feszültséget ébreszt benne, de ennek ellenére tisztel elégé, hogy ez ne legyen a nép hátrányára. Én örülök neki hogy igazi vezető módjára nem követi vakon a szavaimat. Az építkezésben próbálok minél többet segíteni, már csak azért is hogy formába lendüljek. Mióta itt vagyok, teljese mértékben az izmaimra támaszkodom, már pedig ilyen azóta nem volt, hogy a nanitokat belém fecskendezték volna. Ügyeltem rá hogy minden nap legyen a hegyekben egy órám gyakorlásra. Sziklákon gyakoroltam az erőmet hogy javuljon a célzásom. Ezen felül a harcosokkal is naponta tartottam gyakorlatokat, bár minden nap csak 10 harcossal, hogy az őrhelyeken továbbra is elegendő ember maradjon. Ez elég volt nekik viszont engem elégé kifárasztott. Az első hetekben még szükség volt pár naponta pihenőre, de aztán lassan hozzászokott a megterheléshez a testem. Végül most eljött az idő, hogy követett küldjünk az egyik városba. Ha valamit otthon megtanultam, akkor az az volt, hogy aki egyedül marad, az hamar elvész a történelem süllyesztőiben. Javasoltam a Vezérnek, hogy küldjön ki 5 felderítőt, keressenek lehetséges szövetségeseket. Eltartott egy ideig mire sikerült meggyőznöm őt is és a tanácstagjait is, mivel így is emberhiány miatt lassan folynak az építkezések, és eddig is kevés ember volt, aki őrzi az erdőt, már pedig az ott lévő katonák a legjobb felderítők, de ha megtámadnak, akkor szükségünk lesz szövetségesekre. Ezután a nap hátralévő részében segítettem az építkezésben.

_________________
Steven Storm
Jake Hamilton - Raziel
Daniel Hamilton
James Hamilton
James Goldman
Steven
Steven
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 505
Hozzászólások régi : 215
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 7. szint - 16 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 33

Karakteradatok
Főkarakter: Steven Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Sarah Vas. 04 Dec. 2011, 22:41

Érdekesen teltek az elmúlt hetek, az első egy pár napos pihenő volt azután a sok cipekedés után, amiben a maya istenek sehogy sem akartak segíteni. Miután kipihentem magam, és alaposabban átvizsgáltam amit Einar a kőbe karcolt nekem, újabb pár napa alatt sikerült össze rakni valami hasonló tákolmányt. Nagy nehezen sikerült rávenni a népet hogy a hegy oldalába kezdjenek el bányászni, főleg a férfiak, mert hát ugye gyerekeket és nőket nem dolgoztatunk, még... Mivel Einar elég alaposan magyarázott, még emlékeztem arra hogy hogyan is kéne a dolgokat, ám az elkészült fegyver féleségek valahogy... Nem voltak az igaziak, olyan szinten gyengére sikerültek hogy egy csapásnál nem is igazán bírtak többet. Azonban az ember a hibáiból tanul és ezt az életem alatt elég jól megtanultam, szóval gőzerővel próbálkoztam tovább. Minden nap végén volt időm végig gondolni a dolgokat, elég alaposan alvás előtt, s végül arra jutottam hogy terjeszkednünk kell. Ebből kifolyólag amikor úgy véltem hogy eljött az ideje, össze hívtam a "tanácsot" akik a részlegek vezetői konkrétan, na meg a tanácsadóm.
- Rövid leszek drágáim, holnapra tervezem megvásárolni egy falu... Kegyeit, szóval szeretném ha holnapra össze gyüjtenétek a gyümölcseink legjobbjait, s néhányat a leg kövérebb állatainkból, ne túl sokat persze, hisz nem akarom hogy itt éhínség legyen ismét.- Kicsit elhallgatok, és figyelek, ám ahogy elnézem senkinek sincs ellenvetése, én meg nem akarok agresszív lenni mert hát... A múltammal már végeztem.
- Kelleni fog még nekem ötven bátor harcos, és két stratéga, ők fognak majd segíteni cipekedni és persze kell az önvédelem is. Bízok bennetek, úgyhogy mindent bele... És most hess hess! Az idő pénz... - Elég gyorsan sikerült elhajtanom őket, szóval ha minden igaz elég gyorsan kész lesznek.
~ Remélem sikerülni fog... Nincs sok kedvem erőszakkal átvenni a dolgokat, nagyon nem... Az Sarah volt, nem pedig én... Én Sáamal Xchúupal vagyok... Még gondolatban kiejteni is nehéz. ~ Gondolkodás közben végig egy helyben ácsorogtam, a semmibe bámulva. A kiszemelt városom nem más mint Shaulun, egész Khitait szeretném a magaménak tudni, nem hatalom vágyból, pusztán kellenek a szilárd gazdasági helyzethez. Ó és nem mellesleg, minél többek hiszik azt hogy maya isten vagyok, annál több szál fogja őket ehhez a világhoz kötni, legalább is remélem, és ha így van akkor előbb vagy utóbb ismét felvehetem velük a kapcsolatot.

Törzs: Nos elég sok mindent csináltak, a harcosok gyakoroltak, ahogy az nekik elő van írva, mert nekik keményeknek kell lenniük. Felépítették a kemencét, mint azt korábban említettem. Állatokat nevelgettek, foglalkoztak a növényekkel, és gyarapodtak, ami jó hír, nagyon jó, mert ez arra utal hogy viszonylag jól mennek a dolgok. Jelenleg gyüjtögetnek és toboroznak, ahogy parancsoltam nekik, és készülnek a másnapi indulásra.

_________________
Reneszánsz: Sarah Storm + Jane és Fox, Mr. Smiley
VH: David Ethan, James Richards
Outsiders: Sarah Storm, Katherine Blackwood
x-diák: Gulyás Csilla
Sarah
Sarah
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1524
Hozzászólások régi : 149
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 12. szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Sarah Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 10 Dec. 2011, 11:13

Egyelőre még mindig nem láttam a módját annak, hogy miként juthattam volna haza, így továbbra is segítettem abban az elmúlt hetekben, hogy a törzs a lehető leggyorsabban fejlődjön és teljesen biztonságban tudjanak élni. Ahogyan ezzel készen voltunk végre nekiállhattam annak, hogy saját időleges szállásomat felépítsem a város szomszédságában levő dombon, ahonnan igencsak jól be lehetett látni az egész környéket. Őrző feladatom is befejeződött a királynő s királya ismét egymásra találtak, így egyel kevesebb feladatom maradt. Egyik nap építkezés közben tűnt fel Constantine, nem is tudom, hogy mikor járt erre utoljára, hetekkel korábban, ennyi rémlett csak.
- Üdv! – biccentettem. – Köszönöm, jól fog jönni.
Átvettem a tekercset s kinyitottam, hogy megnézzem s tanulmányozzam, egész jól kivehető volt, csak egyetlen gond volt még mindig, hogy nagyon távol telepedett le. A kérdésre néztem csak fel.
- Jól vannak – feleltem. – Gyorsan tanulnak s hamar megszokták a változást, mi a javukat szolgálja. S a tied?
Vettem egy mély levegőt.
- Mikor akarsz indulni? – tértem rá a lényegre. – A feladatom véget ért, Lady Melissa s Lord Lyron törzsei egyesültek s újra együtt vannak. Már esküm sem köt, a királynő gyermeket vár, ezért nem hagyhattam egyedül, míg a helyzete nem rendeződött.

Einar törzse továbbra is főleg, vadászattal, bányászattal volt elfoglalva. Hála annak, hogy az idekerültek közül Einar volt az, aki a legjobban ért a kohászathoz, már képesek fémfegyvereket is gyártani és megvan az ehhez szükséges érceket is gyűjtik. Az építkezések lassan végetértek, a faházak immáron teljesen készen vannak, csak az egyik közeli dombon közvetlenül a város mellett kezdtek egy új épületet emelni, egy csarnokot Einar-nak, hogy ő maga is otthonosabban tudjon itt lakni. A hajók még mindig kijártak a tengerre halászni, a harcosok egy része a békésebb időkben az erdőkben is vadászott, a folyó partján pedig a földművelés is tovább folytatódott. Illetve a másnapi indulásra készülődtek, hogy most már tényleg meghódítsák Yanyoga városát.


Csatabolygó - Page 2 00120

Lényegi dolog csak akkor fog történni, ha harcoltok, vagy egymással tárgyaltok, és hasonlók. Továbbra is naponta maximum 100 helyi mérföldet lehet megtenni. Így Svarog is csak 2 kör múlva érkezhet meg oda, ahova szeretne menni.
10 körönként fogtok 10 embert kapni, amit ti döntötök majd, hogy mire szánjátok. Addig is, elég, ha csak a törzsekkel írtok, ha nincs kedvetek a karikkal is írni. 6 teli sorra azért ügyeljetek.
És még valami, ha valaki elmegy a társához látogatóba/kereskedni/tárgyalni, azoknak szabadkör van, a tényleges körök 3-4 naponta (miként lesz erőm/időm írni) történnek, a látogatósok csak akkor esnek vissza lassú időre, ha harc veszi kezdetét közöttük.

Törzsek:
- Einar
Fosztogató hajós törzs
100 katona/közelharcosok (lándzsás, íjász, baltás, pajzsos), Két hadi hajó, + 3 íjász, 3 lándzsás, 4 kard + pajzsos
- Melissa + Lyron
Fejlődő tengeri törzs / Tengeri harci törzs
10 lándzsás, 20 íjász, 5 gyógynövényes és 5 írástudó / 110 katona/távol (íjász és lándzsás), 5 hadihajó
- Bishop
Harci törzs
110 katona/távol (főleg íjászok, saját méreggel, némi közelharci ismeret)
- Constantine
Nomád törzs
8 sámán, 33 harcos, 44 vadász
- Roy
Barbár-sámán törzs
50 katona/közelharcosok (közelharcosok, kis íjászattal), 15 sámánnal (képesek fejenként 10 holtat felkelteni, tűzgolyókat lőni), 5 kohász
- Sarah
Maja vallásos törzs
75 fő harcos, 9 fő stratéga, 6 speciálisan képzett katona
- Svarog
Harcos és félnomád nép
100 katona
- Jeff
Nomád harci törzs
100 berseker
- Steven
Hammurapi példájára épült törzs
80 harcos

Paci és Taikuri igaz nincsenek már, de a törzseik meghódíthatóak

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Sarah Hétf. 12 Dec. 2011, 07:04

A törzs másnapra sikeresen össze szedett mindent amit kértem, szóval kaptak tőlem cserébe egy mosolyt, na meg persze az ígéretet, miszerint ez nem volt felesleges. Az indulás előtt még utoljára a törzshöz fordulok, majd kis hezitálás után egy erőteljes mozdulattal az ég felé nyújtom a jobb kezem, ökölbe szorítva, majd élvezem az ezt követő üdvrivalgást, mert hát mindig kell valami ami feldob és önbizalmat ad. Elindulok hát a legjobb harcosaimmal, s persze a rakománnyal hát végül, és innentől meg sem állunk Shaulunig, csak akkor ha nagyon elfáradunk és hosszabb az út mint hittem, ami valószínű.
~ Talán tanácsosabb lenne lovakat nevelgetni... ~ Suhan át a gondolat a fejemen, és elég értelmes gondolatnak érzem, szóval a későbbiekben jobban utánna fogok nézni.

A törzs: Miután távoztam, nos ugyan úgy folytatták mint eddig, bányászgattak ( azaz ütlegelték egy kis vájatban a követ, és hátha ott van amit keresek ), nevelgették az állatokat, és persze a növényeket is.

_________________
Reneszánsz: Sarah Storm + Jane és Fox, Mr. Smiley
VH: David Ethan, James Richards
Outsiders: Sarah Storm, Katherine Blackwood
x-diák: Gulyás Csilla
Sarah
Sarah
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1524
Hozzászólások régi : 149
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 12. szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Sarah Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Quentine Constantine Hétf. 12 Dec. 2011, 17:01

-Örömmel hallom - nyugtázom a jó híreket, amiket Einar mesél. - Nálam is rendben megy minden, mondhatni a béke szigetén élek - mosolyodom el a kettősség miatt. Valóban sziget, és valóban nem dúl háború, ám én épp arra készülök, hogy egy másik helyen csatát indítsak.
Mikor Einar a komolyabb dolgokra tér rá, én is igyekszem komolyan viselkedni.
-Nos, ha téged már nem köt le más feladat, és részemről én is ráérek, azt javaslom, minél hamarabb induljunk, nincs értelme késlekedni. Remélem nem vártunk így is túl sokáig.
Az öltözetem nem valami harcias, a szokásos fehér ingemben vagyok, az ujja feltűrve, a nadrágom pedig az öltönyhöz tartozó fekete darab, csak a szárai vannak visszahajtva úgy húsz centit.
Megvárom, ha esetleg Einar elmenne valamilyen felszerelésért, nálam csak egy kés van, de ezt sem áll szándékomban használni, a karperec elég lesz.
-Ha jól gondolom, repülve érünk oda leghamarabb - egy sárga platformot hozok létre Einar előtt, melyre ráállva tudom reptetni magam mellett. - Indulhatunk?

_________________
You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.
Reneszánsz: The Restless Son of Sins!
Outsiders: Városi legenda, az isteni segítő
Nestor Stratos Rachel Wilcox Daria Akbal Rehm
Csatabolygó - Page 2 Quinn_al_r_s1
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Ko-Rel Kedd 13 Dec. 2011, 10:04

Mint minden itt töltött reggel ez is úgy indult, mint általában. Reggel hosszasan elidőzöm a tengerben s gyógyítok magamon, hogy a betegségeket sikerrel elűzzem. Szinte levegőn sem lehettem anélkül, hogy ne legyek beteg; a legkisebb szél is megártott az éjszaka hidegségéről nem is beszélve. Néha hatalmas átok volt, hogy embertelennek születtem s így a külvilág teljesen halálos számomra. Csak azt reméltem, hogy a gyermekem nem örökli ezt az örökséget s oly erős lesz, mint az apja. Így is szinte a teljes napom azzal telt, hogy próbáltam a gyógynövényekből valamilyen koktélt kikeverni s létrehozni, amivel az immunrendszeremet erősítem. Mindeddig nem túl nagy sikerrel, bár a szervezetem már némileg kezdett hozzászokni az itteni élethez s alkalmazkodni. Nagyon bíztam benne, hogy nem lesz túl későn mindez számunkra. Felmerült bennem, ha egyszer erre jár Thorson király, vagy a férjem indul hozzá, akkor megkérem, hogy küldje egyszer ide a bandázsokkal rendelkező férfit. Ő távoli helyekről is tudott volna nekem növényeket hozni, s hátha ott találtam volna valami különlegeset s olyat, mire szükségem volt.

Törzs, továbbra is földműveléssel és gyűjtögetéssel foglalkoznak, míg Lyron-é halászni és vadászni is jár.

_________________
Reneszánsz/Outsiders: Ko-Rel, Zam-Rel, Nephthys Boltagon, Doria McKenzie-Boltagon, Melissa Boltagon/Medúza
Shi'ar kalandjutalom: Kallark (Gladiátor); 2210ből: Kallistrate Pherenike McKenzie-Boltagon; X-diák: Lilandra Neramani
Végtelen Háború: Zam-Rel, Namor McKenzie, Melissa Boltagon; Ultimate: Dr. Melissa McKenzie; AoA: Doria McKenzie-Boltagon
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Csatabolygó - Page 2 BqP9ZjW
Ko-Rel
Ko-Rel
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1284
Hozzászólások régi : 804
Korábbi szint/kredit : 9. szint - 20 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok:

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t609-ko-rel https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Steven Hétf. 19 Dec. 2011, 21:24

Ismét azzal telt a napom, hogy a katonákat képezzem és segítsek a város építésében, majd a nap végén, a sámán társaságában a vezérrel megbeszéltem a napi teendőket. Tény és való hogy fárasztó napok voltak ezek, e felől nem volt kétség, de ugyan akkor elégé unalmasak is. Úgy éreztem, hogy muszáj tennem valamit. Néhány felderítőt valamint a vadászokat meg kértem, hogy az erdőben a feladatuk elvégzése közben, nézzenek szét hát ha találni olyan növényt vagy hasonlót, amivel írni lehet a falakra például, bár ezt elégé nehéz volt elmagyaráznom nekik. Ezután a Vezérhez mentem és közöltem vele, hogy most egy időre elmegyek meglátogatni egy másik istent tárgyalás céljából. Egy ideig vitatkoztunk arról, hogy helyesen teszem-e vagy sem, elvégre ha megtámadják a várost, én vagyok az egyik legjobb esély a túlélésre, de végül sikerült meggyőznöm, hogy akkor végzünk a leggyorsabban, ha magam megyek el. A sámán velem akart tartani, de már túl öreg volt egy ilyen úthoz úgy, hogy hátra hagytam. Azonban egy éppen a férfivá válás küszöbén álló fiút magammal vittem. Egy katonát sem nélkülözhettek a városban és szükség sincs rá. Csak a társaság miatt kellett, valamint hogy valaki mindig ébren legyen, plusz így legalább az ajándékot amit jó szándék jeleképpen viszünk, egyszerűbb volt vinni. Ezen kívül ez a nép korábban nomád törzs volt, így jól ismerik a terepet. Sokkal jobban mint én, így a fiú mutatta az utat Attilan felé.

Törzs: Továbbra is a nem katona személyek elosztva építkeznek és élelmiszert termesztenek, vagy gyűjtenek, míg a katonák a várost és annak lakóit védik.

_________________
Steven Storm
Jake Hamilton - Raziel
Daniel Hamilton
James Hamilton
James Goldman
Steven
Steven
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 505
Hozzászólások régi : 215
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 7. szint - 16 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 33

Karakteradatok
Főkarakter: Steven Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Csatabolygó - Page 2 Empty Re: Csatabolygó

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.