David Abraham Cid - Sav

Go down

David Abraham Cid - Sav Empty David Abraham Cid - Sav

Témanyitás by Sav Csüt. 11 Aug. 2011, 14:01

Név: David Abraham Cid
Egyéb név: Sav, freakdavE (Freak-X bandaneve),
Faj: Mutáns (Homo Sapiens Superior)
Nem: Férfi
Jellem: Semleges, korábban ember-ellenes
Személyazonosság: Nyílt
Születési hely/idő: 1983. 10. 08. Providence, Rhoe Island állam, USA
Kor: 35
Családi állapot: Egyedülálló
Foglalkozás: Bárvezető, hobbi szobrász, korábban profi bűnöző
Testmagassága: 183 cm
Testsúlya: 77 kg
Szeme színe: Sárga
Haja színe: Fekete
Bőre színe: Hófehér
Különleges ismertetőjel: bőrszíne és hajszíne
Egészségi állapot/ betegségek: Savas szervezete minden kórokozót és mérget semlegesít, az erős lúgok viszont veszélyt jelenthetnek rá.

Életrajza: Életem első tragédiája világra jöttemkor történt velem. Persze ezt akkor még nem fogtam fel. Édesanyám Julia belehalt a szülésbe. Edward Cid, az apám engem hibáztatott, és ezt a fejemhez is vágta, amióta csak az eszemet tudom. Ez mindig is nagyon bántott, de később sokat töprengtem rajta, hogy talán mindig is igaza volt. Talán lappangó mutáns képességem első megnyilvánulása édesanyám halála volt? Sohasem fogom megtudni. Mindenesetre apám engesztelhetetlen gyűlölete rányomta bélyegét gyermekkoromra, sőt egész életemre.
Állami iskolába jártam. Persze több időt töltöttem az utcákon csavarogva. Senkinek sem lenne kedve egy gyűlölködő alkoholistához hazamenni. Bár voltak balhéim, nem vált belőlem fiatalkorú bűnöző. Ezt kizárólag egyetlen embernek köszönhetem. A neve Frank Roby. Életem egyetlen önzetlen, igaz barátja. Árva volt, de nevelőszülei rendes emberek voltak. Többször húztak ki a sz*rból, miközben apám részegen fetrengett otthon.
Az első szerelem a legtöbb ember emlékeiben kellemes élményként él. Eleinte ez nálam is így volt. Egy csodálatos hónapig az a tizennégy éves srác, aki akkor voltam, azt hitte végre rátalál a boldogság. Sara Bensonnak hívták. Kedves volt, okos és gyönyörű. Egy nap megcsókolt. Megcsókolt és tönkrement az élete. A fortyogó hormonok, az idegesség és az izgalom aktiválták addig lappangó x-génemet. Sara fájdalomtól üvöltve rántotta ki magát karjaimból és a földre rogyott, miközben szájából ömlött a vér. Nyelvét elemésztette, szájüregét sebesre marta savvá váló nyálam. Sara kórházba került, és felépült, de örökre megnémult. Én pedig a következő két hétben teljesen mutálódtam. Testnedveim telítődtek egy rendkívül erős biosavval. Bőröm veszített rugalmasságából, miközben ellenállóbbá vált, és
hófehérré fakult, mintha kihipóztak volna. Barna szemeim is tompa sárgává fakultak a savtól. Testem kontrollálhatatlanul termelte a savat. Egy hétig ruhát sem tudtam viselni, mert salakká olvadt minden, amihez hozzáértem.
Apám, az öreg Edward Cid végre bizonyítottnak látta azt, amit mindig is hangoztatott amerre csak megfordult. A fia egy szörnyeteg. Egy átkozott pokolfajzat. Én csak a sikoltozó Sarat láttam magam előtt, és életemben először hittem neki.
Ekkor lépett be az életembe a második apám, Loui Fargo. Bostoni gengszter volt, aki titokban mutáns gyermekeket és fiatalokat próbált maga mellé gyűjteni, hogy egy minden addiginál hatékonyabb bandát szervezzen belőlük. Ambiciózus egy szemétláda volt, azt meg kell hagyni. Apám elég sokkal tartozott Louinak. Velem törlesztett. Lemondott rólam, Fargo pedig hivatalosan gyámságba vett. Ég veled Rhode Island, hello Massachusetts.
Csak Frank hiányzott. Persze Fargo magánbirtokán találkoztam új barátokkal. Olyan kölykökkel, akik hozzám hasonlóan szörnyszülöttek voltak. Elhagyottak, tele csalódással és fájdalommal. Kívülállók. Két év alatt megtanultuk uralni, majd irányítani különleges adottságainkat. De megtanultuk a betörés és rablás fortélyait. Megtanultuk gyűlölni az embereket és élvezni a fájdalmat és a veszteséget, amit okozunk nekik.
Akkoriban csodás volt az életem. Erősnek éreztem magam. Nincs az a széf, ami ellenállna az én biosavamnak. Nincs az a kemény fickó, aki ne rogyna térdre, ha lemarom a bőrét. Úgy éltünk a birtokon mint a királyok. Öten voltunk. Fiatalok, erősek, legyőzhetetlenek. Freak-X lett a bandánk neve. Istenek voltunk. Tévedtünk.
Két év alatt a Freak-X jóvoltából Fargo hatalma kiterjedt egész New Englandre. Loui megpróbált New Yorkan is terjeszkedni. Egy New York Cityben akadtunk össze az X-mennel. Mind megúsztuk, de meghiúsították az akciónkat. Először azt hittük a rivális maffiacsalád emberei, de kiderült, hogy a rendet védelmezik. Az embereket. Akik gyűlölnek minket. Összezavarodtam. De ez a balsiker nem szegte kedvünket. Fargoét meg pláne nem. Mindenesetre Magneto terrorakcióinak hírére kicsit visszavettünk a tempóból. Nem lehettünk túl feltűnőek. A mutánsok egyre szaporodtak, és Loui féltett minket. Illetve félt, hogy belekeveredünk valami komoly zűrbe és terroristának kiálltanak ki minket és őt is.
Aztán a Testvériség ránk talált. Magneto, Rejtély és Piró, meg a többiek minden embert lemészároltak a birtokon. Fargot is. Mindenünk odalett. De Magneto új lehetőséget kínált. Csatlakozhatunk a Mutánsok Testvériségéhez. A Freak-X feloszlott. Néhányan közülünk csatlakoztak. A többiek szabadúszók lettek. Én nekivágtam az országnak. Államról államra, városról városra jártam és gazdagok házait fosztogattam. Évekig éltem egyik napról a másikra. Az Örökség vírus kitörésének hallatára elvonultam a világtól és összelopkodott vagyonom nagy részét feléltem. Frank talált rám. Nem tudom, hogyan sikerült neki, de rám talált. Félt. Kétségbe volt esve. Csak én segíthettem neki.
Frank éttermet nyitott. Meg egy kis kocsmát. És megházasodott. Elvette Sara Bensont. Boldoggá tette a lányt, akit én tönkre tettem. Mindíg ezt csinálta. Rendbe hozta, amit én elrontottam. Most rajtam volt a sor. Frank rosszul választott üzleti partnereket. A maffiától kért kölcsön. Sokat. Ők pedig az éttermét, meg a kocsmáját akarták, hiába törlesztett nekik. Frank szembeszállt, ők megverték. Jól ismerem ezeket a módszereket. Frank kitartott. Elrabolták Sarat. Ha a zsarukhoz megy, a felesége meghal. Csak az én módszerem segíthet: Ha nem tudok megoldani egy problémát, hát feloldom. Erre jó a sav. Erre vagyok jó.
Megmentettem Sarat. A gengszterek arcát pedig egy seregnyi zseniális plasztikai sebész sem tudná helyrehozni.
Most New Yorkban élek. Frank kocsmáját igazgatom, és megvédem őt, meg Sarat mindentől. Minden problémájukat feloldom.

Képességei:
1. Vére, könnye, nyála egyaránt erősen savas. Ezen testnedvek savasságát nem tudja szabályozni. A szerves anyagokra nagyon veszélyes, de a saválló anyagok ellenállnak.
2. Izzadságmirigyei savmirigyekké módosultak, és rendkívül erős biosavat termelnek. David X-savnak keresztelte el a világon egyedülálló anyagot. Ez egy önvédelmi mechanizmus, melyet tudatosan képes szabályozni.
Bizonyos mértékig képes hígítani az X-savat. Ilyenkor csak annyira maró, mint a többi testnedve. Bár sohasem lett pontosan lemérve, egyszerre maximum kb. negyed liter savat képes "kiizzadni".
3. Egy belső savszerv is kifejlődött a mellkasában. Ez a gyomorszerű szerv egyszerre kb. 1,5 liter X-savat képes tárolni. A savszerv a légcsőhöz csatlakozik, így David képes savat köpni, vagy okádni. A savsugár maximális hatótávolsága 5 méter. A savszerv folyamatosan termeli az X-savat, és 6 óra alatt töltődik fel, ha teljesen üres. Ez ritkán fordul elő, mert David nem szokta az összeset egyszerre elhasználni.
Az X-sav maróbb minden természetben előforduló, vagy mesterségesen előállítható savnál. A teljesen hígítatlan biosavnak, csak kivételes anyagok képesek ellenállni, pl. adamantium, AmerikaKapitány pajzsa, Buldózer bőre, Thor kalapácsa.
4. Szervezete természetesen minden létező savnak és vegyszernek ellenáll. Emellett az extrém hőmérsékleti viszonyokat is jobban tűri. A -50 és +100 celziusz fok közötti hőmérsékletváltozás meg komolysérülés nélkül képes elviselni. Savas szervezete minden kórokozót és mérget semlegesít. Erős lúgok veszélyesek lehetnek rá, ha bekerülnek a szervezetébe.
Szakértelmei: Lopakodás, autólopás, elektronikus és mechanikai biztonsági rendszerek, utcai bunyó, lőfegyverek, kések és bunkók, egész jól főz, szobrászkodik (savval marja ki a formákat)

Név: David A. Cid - Sav
Lakás/Létesítmény: SoHo, Roby's bár fölötti lakás
NJK: Frank Roby
Foglalkozás: Bárvezető és amatőr szobrász, korábban profi betörő.
Munkahely: Roby's bár
Pénz:
Bevétel/hét: 1000$ +
Eszközök:
Felszerelés/fegyverek:
Mutáns szint: 3 / Gamma
Vállalat:
Szövetség: korábban a Freak-X mutáns banda
Törzshely/ahol megtalálható: Roby's bár
Ismertebb Szövetséges:
Ismertebb ellenség:
Kreditek:4
Felhasznált kreditek: 3
Fennmaradó kreditek: 1
Épületek és NJK-k fél áron
Sav
Sav
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 123
Hozzászólások régi : 439
Korábbi szint/kredit : 5.szint - 12 kredit
Aktuális szint/kredit : 7.szint - 16 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 05.
Tartózkodási hely : A Valóság Határa

Karakteradatok
Főkarakter: Sav
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.