Élelmiszerbolt

Go down

Élelmiszerbolt Empty Élelmiszerbolt

Témanyitás by Cerebro Csüt. 12 Jún. 2014, 15:08

A kisváros legnagyobb élelmiszerboltja, még az iskolából is ide járnak ki a tanárok, diákok is, ha "odahaza" üres lett a hűtő.
Cerebro
Cerebro
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 1406
Hozzászólások régi : 109
Korábbi szint/kredit : 2.szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Reputation : 5
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Cerebro
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Mindegyik és egyik sem

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Vas. 15 Dec. 2019, 22:53

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Álmost szerda délután volt, amikor a kis Mary megkapta feladatnak, hogy vásároljon be pár apró dolgot. Főlegy gyümölcslevet és néhány fűszernövényt, mert egy komolyabb főzésre készülnek azok, akik épp a birtokon tartózkodtak mint diákok. Mert hát hiába a bolygó szintű ostromállapot és az X-Menek küldetése, az élet nem állhat meg az iskolában...
- Narancslé
- Kakukkfű
- 1 kg kenyér
- Zsája
- Gyömbér
- Örölt kesudió
Ez van a listáján...

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Hétf. 16 Dec. 2019, 19:59

Pár hete már az akadémián tartózkodom. A beilleszkedés nem ment nehezen. Miután abba hagytam, hogy négyzetcentiméterenként tátottam a számat persze. Kb 8 éves korom óta az X-menhez akartam tartozni és bár ez azért még nem ugyanaz, de akkor is. Ez az akadémia! Le se írhatom milyen boldog vagyok. És ettől csak még rosszabbul esnek a hullámokban rám törő bűntudat epizódok. Ha egyszer halottnak kéne lennem, miért lehetek ilyen boldog?

És ma megkaptam az első küldetésem is. Ha nevezhetjük így. Ki küld el egy lányt egyedül bevásárolni. De nem számít ha már kijöttem legalább kihasználom az időm és körülnézek. Amennyire lehet. Jó lenne vissza érni a fűszerekkel mielőtt neki állnak főzni. A leértékelt áruknál kezdek hátha találok valamit ami rajta van a listán. Aztán negyed óra nézelődés után nekiállok összeszedni mindent, ami a listán van. Menyiséget csak a kenyérhez írtak, nem baj improvizálok. Narancsléből vihetek kettőt, vagy hármat is a nagyból. El fog fogyni. Fűszerekből 1-1 csomag szerintem elég lesz. Remélem mert ezek elég erősek. Aztán a kenyér. Elég nehéz lett a csomag a végére, de bőven haza tudom vinni. És különben sem mondta nekem senki hogy ennyi üdítőt vegyek. Kíváncsi vagyok mit fognak főzni a többiek. A felsorolt fűszerek nem adtak túl sok támpontot. Ahogy azon gondolkodom milyen ételekbe lehetséges felhasználni ezeket a fűszereket szép lassan elindulok vissza felé az akadémiára. Nem igazán figyelve a környezetemre magam körül, csak ép annyira hogy ne tévedjek el.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Kedd 17 Dec. 2019, 13:53

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

A kisbolt kis csengője dallamosan adott hangot Mary érkezésének. A vékony tulajdonosnő ügyet sem vetett rá. Éppen a pénztár előtti zöldséges pultot rendezgette. Sok minden nem volt benne, csak amit a szomszédos megyéből át tudtak hozni, mint felesleg. Az elmúlt napokban egyre nehezebb volt friss árut szerezni. A tartós élelmiszereket pedig már nagyrészt egy hete felvásárolták.
Miközben Mary leveszi a polcról a kenyeret arra lesz figyelmes, hogy egy tíz éves forma fiúcska csokikat töm a kapucnis pulcsijának a zsebébe. Majd mint aki jól végezte dolgát, széles mosollyal a száján elindult nyíl egyenesen az üzlet bejárata és egyben kijárata felé.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Csüt. 19 Dec. 2019, 10:40

Szomorú és ijesztő menyire egyértelműen közeledik errefelé is a háború. De szerencsére legalább azt be tudom szerezni amit kértek. Vajon pillanatnyilag mennyibe fog ez kerülni? Felemelem a kezemet, hogy levegyem a kenyeret és akkor meglátom azt a srácot.

-A te korodban már több eszed is lehetne!- Morgom magamban. Telekinézissel sunyin kihúzok egy pár csokit a zsebéből mikor elindul majd megragadom és hátrahúzom a bokáját is hogy el essen. Aztán mint akinek csak most tűnt fel a jelenléte oda szaladok hozzá hogy felsegítsem.

-Te jó ég! Megsérültél?- Kérdezem. Aztán a csokikra nézek mintha azokat is csak most vettem volna észre.- Ezek a tieid?- Remélem hogy elértem amit akartam és mostanra ránk figyel mindenki. Így elég nehéz lesz ki vinni ezeket. De azért. -Ha gondolod kifizetem neked.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Kedd 24 Dec. 2019, 14:28

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ismeretlen fiú
- Boltos és vevők

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

A fiú halk puffanással ért földet. Annyira meglepődött, hogy megnyikkanni sincs lehetősége. Minden szempár az egyébként cseppet sem furcsa párosra szegeződik. Még senki sem lép, mikor Mary már ott is terem a gyermek mellett. Kiveszi a csokit a zsebéből és kedvesen szólítja meg. Erre azonban nem várt reakció érkezik. A fiú szeme összeszűkül, arca hiszti előtti görcsbe rándul, majd megmarkolja Mary kezében a csokikat. Rúg egyet még földön fekve a lány lába felé majd kicsit elkapar a szabad kezével és a nem rúgó lábával, de próbál rajtot venni az ajtó felé. Már-már menekülésnek tűnik ahogy próbál azelőtt kijutni a helyiségből, hogy bárki komolyabban elkapná a grabancát.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Kedd 24 Dec. 2019, 22:57

A próbálkozásom majdnem sikeres volt. Legalább felfigyeltek ránk, de a támadásra nem voltam felkészülve. Egy kicsit fájt, főleg lelkileg. Az a kis… Az első meglepetésemre csak fenékre esek mellette és nézem ahogy elindul az ajtó felé. Aztán utána indulok, megpróbálom megragadni először kézzel, ha ez nem sikerül, mert lássuk be, nem vagyok, sem egy futó, sem egy reflex bajnok, simán akaratból vissza húzom őt. Minden átgondolás nélkül csak rákiabálok, inkább magas és sértődött mint tényleg szigorú hangon.

-Ezt mégis, hogy képzelted?

(Ha valamilyen okból nem tudom elkapni, akkor, leporolom magam és a boltoshoz megyek. Megkérdezem hogy ismeri-e a fiút és kifizetem a csokikat, ha engedi.)
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Pént. 27 Dec. 2019, 17:31

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ismeretlen fiú
- Boltos és vevők

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

A meglóduló kölyök hamarabb mozdul, minthogy Mary el tudná érni. Közben már megindult a bolt tulajdonosa is, mert kezdi felismerni, hogy mi történik. Aztán az akarat és a pillanatnyi düh, ami elönti a lányt manifesztálódik. A menekülő fiú mintha falnak ütközött volna. Valójában Mary a vállát ragadta meg és a pulóverénél fogva rántotta vissza. Most már minden szempár rájuk szegeződött és a pultos is odaért. A hátára eső fiú karját megragadta és egyetlen mozdulattal felrántotta. A fiú kis lábai futni akartak, de pont olyan magasságban volt, hogy nem tudott talajt fogni. Csak kaparta a hideg padlót.
- Te kis mocsok, eddig csak sejtettem, de most elkaptalak!

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Szomb. 28 Dec. 2019, 15:06

Sikerült elérni a fiút és hátra rántani, szuper.  Csak abban a pillanatban esik le,  hogy mit is csinàltam tulajdon képen,
amikor a boltos felemeli a fiút a padlóról.  Végül is mindegy.  Senkit sem érhetet nagyon váratlanul,  hogy valaki a birtokról mutàns legyen.  És nem is kövezhetnek meg, azért ahogy bántam vele hiszen, én tényleg próbáltam kedves lenni. Szóval nem ilyen bánásmódot érdemeltem volna.

Lenyugszom kicsit és összeszedem a dolgaimat, amiket időközben elejtettem. Kész szerencse hog gyümölcslé nem eset akkorát hogy kidurranjon.  De nem megyek sehova.  Szépen kivárom mi lesz a vége. Úgy tűnik, a boltos ismeri a fiút,  szóval nem ez az első dobása. Valószínűleg ezért volt hogy az első reakciója a futás és a támadás volt, de attól még nem eset jól.  És meg is érdemli ezt a bánásmódot,  de akkor sem szeretném itt hagyni vele kettesben. Bár annyira a megvédéséhez se ragaszkodok pillanatnyilag,  jót fog tenni neki egy találka a rendőrökkel. Meg valószínűleg egy kiadós fejmosás is jót tenne neki, de az nem az én asztalom.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Csüt. 02 Jan. 2020, 01:42

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ismeretlen fiú
- Boltos és vevők

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Megfagyott a levegő. Mindenki tudta, de legalábbis sejtette, hogy mi fog történni. Ezért akik eddig nézték a jelenetet, most elfordulnak. Aztán hárman maradtak a jelenetben. Mary aki éppen összeszedi magát. A fiú, akinek kissé elkapar a lába, mert még mindig menekülne. Végül pedig a boltos, akinek épp emelkedik a keze, hogy lecsapjon a fiú arcára mintegy azonnali büntetésül a tolvajlásért...


_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Hétf. 06 Jan. 2020, 21:54

Nem vagyok és soha nem is voltam, a testi fenyítés híve. Amikor látom, hogy a boltos keze a levegőbe emelkedik, azonnal reagálok. Ha elég közzel vagyok hozzá, hogy elérjem (és elsősorban ez az, amit szeretnék) akkor megragadom a karját a kezeimmel, ha indokolt, akkor két kézzel. Ha ez semmikép’ sem kivitelezhető, csak abban az esetben folyamodok ahhoz, hogy a képességemet használjam.  Ebben az esetben is csupán megállítani szeretném a tulajdonost, nem szeretném elgáncsolni, sem ártani neki.  
-Nem biztos, hogy ez lenne a megoldás.- Mondom a boltosnak ijedten. Hirtelen megértettem miért is fordult el mindenki, a helyzet egyre kínosabbá kezdet válni és normális esetben senki sem szívesen ártja magát ilyesmibe, de ha már ennyire belekevertem magam már késő csak úgy elfordulni. Egyébként sem voltam soha az a strucc típus. – Biztosan kitalálhatunk valami okosabbat.- Nézek egyenesen a boltos szemébe, amilyen komolyan csak tudok.

-A leg jobb az lenne, ha a fiatalember szüleinek felhívásával kezdenénk. És utána a rendőrségnek sem ártana szólni. Az ökölcsapásokat pedig tartsa csak meg a kreek-nek.- Bravó Mary! Anya büszke lenne rám, ha ezt hallotta volna, ebben biztos vagyok

-Szóval felhívjuk a szüleidet, vagy a rendőrséggel kezdjük?- Kérdezem. Ezúttal a fiútól.- Előbb-utóbb így is úgyis kénytelen leszel megszólalni!- Teszem hozzá.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Vas. 19 Jan. 2020, 23:24

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ismeretlen fiú
- Boltos és vevők

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Amint Mary elkapja a boltos karját, azonnal ránéz. Majdnem ráförmed, de inkább azt érezheti a lány, hogy a lendülő kar elernyed. Ekkor kezd el valami égtelen hangon visíti az elkapott grabancú fiú. A boltos leejti a kölyköt, majd lábbal taszít rajta egyet az ajtó felé.
- Kotródj tolvaj, legközelebb nem úszod meg ennyivel - Kiált utána egy jókívánságot, amit talán már nemis hallott a fiú. Hiszen mint akit puskából lőttek ki rajtolt kifelé, talán süvített is a szél a fülei mellett. Közben a sráccal már nem is foglalkozik a boltos. Inkább Mary-re néz.
- Te meg inkább fizess, minthogy más dolgába üsd az orrodat.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Kedd 28 Jan. 2020, 12:24

A visításra elengedem a férfi karját. Ő pedig a fiút. Aki rögtön kereket is old. Utána szólnék, de még mindig cseng a fülem és amúgy is gyorsabban tűnik el, mint ahogy újra képes vagyok koncentrálni. Elindulnék az ajtó felé, amikor meghallom a boltost. Jah, tényleg. Nem is fizettem még ki neki. Az ajtóra nézek még egy hosszú másodpercig. Úgysem érném utol. Akkor inkább kifizetem a dolgokat és haza megyek, valószínűleg már így is aggódnak, hogy hol vagyok. Persze az ételek miatt nem miattam. A férfinek még mindig szikrázik a szeme. Azt hiszem, ezzel együtt tudok majd élni. Újra összeszedem, minden cuccomat, már nem tudom hányadszor, és a pulthoz megyek fizetni. Remélhetőleg a fiú nem volt tehetséges zsebtolvaj is, mert nem szívesen járnám meg még egyszer az utat és ráadásul a saját pénzem is a zsebemben van.

-Ezeket kérem!- Mondom és leteszem a dolgokat a pultra. Remélem nem felejtettem el semmit. Nem mintha olyan hosszú listát kaptam volna. Kérdeznék tőle a srácról, de egyrészt valószínűleg majdnem annyit tud, mint én, másrészt nem hinném, hogy mondana nekem bármit, hiszen éppen az előbb oktatott ki, hogy a saját dolgaimmal foglalkozzak. És azt hiszem, igaza van, tényleg azt kéne tennem. A saját dolgom most haza vinni mindent, amúgy is kezdek éhes lenni.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Vas. 02 Feb. 2020, 15:48

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Boltos és vevők
- Ismeretlen fiú

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Még méregeti egy darabig a boltos Maryt, aztán egyesével jól átnézi mit vásárolt. Úgy áll a lányhoz, mint akiben valami csalafintaságot sejt. Szűk szemekkel figyeli és jól megszámolja a pénzt, hogy pontosan kapjon. Annyi ideig szöszmötölnek, mint talán még soha. Fel is torlódott Mary mögött a sor. Aztán ahogy kilépett a délután napsütésbe már szívhatta is magába a megnyugtató D-vitamint. De alig tett meg egy háztömbnyi távott, elé lépett egy kamaszkorú, magas, vékony, tiszta de csapzott külsejű srác.
- Te akartál segíteni a kissrácon a boltban?

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Szer. 05 Feb. 2020, 13:05

Annyira nem zavar, hogy a boltos tolvajként kezel, mint amennyire kéne. Legalább is az elején. Igazából nem hinném, hogy kedvelni fogom ezt az embert, szóval hagy bosszantsa csak magát. Nem fog találni semmit. Egy idő után azért elkezd zavarni ez a szöszmötölés. Ember sietnék, mert várnak! De mikor végleg elpattanna, a cérna előbújik egy halvány gondolat. Minél türelmesebben várok annál inkább tűnik ő az idiótának és nem én. Szóval veszek egy mély levegőt és halvány mosollyal tovább várom, hogy befejezze a dolgok átnézését és a pénz megszámolását. Nem szólok közbe és nem figyelek a felhalmozódó sorra. Amikor a kávézóban dolgoztam akkor is én voltam a hibás, ha valaki órákig reklamált a pult előtt mikor már huszadszor próbáltam lekoptatni. Remélem itt is így megy ez.  Amikor pedig vége a több percnyi huzavonának és végre végzet mindennel. Udvariasan el is köszönök, ahogy illik. (Bár színésznek készülök de) még engem is meglepő barátságos tónussal sikerül búcsút intenem. Fejben azért hozzá teszem: Remélem, ezért szétszednek.

-További szép napot!

Ahogy kilépek végre, sóhajtok egyet és felnézek a napsütésben. De jól esik ez a kis napfény. Aztán elindulok visszafelé. Milyen egy kibírhatatlan ember. Lehet, hogy csak engem nem kedvel, talán meg is érdemlem, de akkor is kibírhatatlan. Elképzeltem néhány elég gyerekes bosszút ellene, amiben el is merültem annyira, hogy sikerüljön nekimennem valakinek, szerencsére nem nagy erővel.

-Bocsánat! Nem figyeltem.

-Igen, legalább is megpróbáltam, de nem nagyon kért belőle.- Mondom, és itt komolyan elgondolkodok egy másodpercig, hogy ennyiben is hagyom, de aztán csak nem hagy nyugodni a kíváncsiság. (Meg talán egy icipici hőskomplexus).- Ismered őt? Tudod, hogy mi volt ez az egész? – Persze, bolti lopás, de hátha van valami mögötte.
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Csüt. 27 Feb. 2020, 10:48

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ray

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

- Ismerem... - mondta a fiú és megcsóválta a fejét. - Elnézést, Ray vagyok. - és bátortalanul nyújtja Mary felé jobb kezét, mintegy üdvözlésül. - Ráadásul szeretne elnézést kérni, mert kellemetlenséget okozott...megengeded neki? - és Ray ekkor baljával, mintegy terelő fény a mellett elévő utcáskába mutat, aminek a közepén, innen is jól látható játszótéren néhány gyerek várakozott. A mélabúsan hintázó gyermek ruhájának színei valójában megegyeznek a boltban látott fiújéval.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Hétf. 09 Márc. 2020, 15:35

Egy kicsit talán meglep, hogy kezet nyújt nekem az utcán, de végül is engem is jó modorra neveltek.

-Mary vagyok!- Elnézést kérni? Mert a boltban nem úgy tűnt. Csapda lenne? Lehet. Adjak neki egy esélyt? Úgy döntök igen.

-Igen, természetesen.- Felelem kedvesen.- Vezes oda kérlek.-Nem mintha nem látnám a srácokat, de inkább mellettem vagy előttem legyen ez a vadidegen srác, mint a hátam mögött. Kíváncsi vagyok mi ez az egész. Tényleg bocsánatot akar kérni vagy inkább összehívta a bandát, amiért nem hagytam, hogy csokit csórjon a boltból. Utóbbi esetben nem fogom vissza fogni magam. Mint mondtam nem szeretem az erőszakot, de azért szent sem vagyok.
Ha már közel érünk és biztos hogy ő az azért feléjük kiáltok.

-Helló srácok, Mary vagyok.- És ha tényleg ő az akkor így folytatom.- Gondolom te még biztosan emlékszel rám. Most már szívesen meghallgatnám a neved.

_________________
"Azért figyelmes olvasó megérti, csak gondolkodni kel rajta."
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Kedd 17 Márc. 2020, 21:20

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ray

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Egyelőre nem volt semmi gyanús. Ketten haladtak a fiú és még néhány társa felé. Ahogy közelebb értek, Mary egyértelműen láthatta, hogy ugyan arról a gyermekről van szó. Viszont amint a játszótérre értek láthatta, hogy sokkal többen vannak, mint eredetileg gondolta. A légkör is megváltozott. Nem feltétlenül tudta a lány, hogy pontosan mit érez a változással kapcsolatban, az viszont egyértelmű volt, hogy negatív légkör állt be. Még Mary fél szemmel láthatja, hogy az aki eddig kísérte el akarja lökni...közben a többi gyerek kezdi körbevenni a párost.
- Keresztbe tettél nekünk kislány! - vakkantotta oda Ray.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Szomb. 21 Márc. 2020, 12:13

Néha nagyon nem szeretem, ha igazam van. Sóhajtok egyet, ahogy rájövök mire megy ki az egész. Igen. Ez tipikusan olyan helyzet ahol nem szeretem, ha igazam van. Anya tanácsa az ilyen helyzetekre mindig ugyanaz volt. Ha lehet, kerüld el, ha már benne vagy, akkor viszont az elején tudasd, hogy te vagy a legnagyobb hal a medencében. Nem várom, meg amíg a srác ellök, ahogy megmozdulna, neki megyek az erőmmel. Sokan vannak, és ha tényleg verekedni kel, akkor még így is vesztésre fogok állni szóval a legjobb megoldás, ha az első percben én leszek a cápa. Nem lököm el teljes erőből, de azért elég erősen, hogy keményen megérezze.

-Ok srácok, nem vagyok az az erőszakos típus. De ha kel szívesen beleépítelek titeket a környező házak falába.- Mondom határozottan. – És a legszebb az egészben hogy, még csak meg se fogom érezni, ez a jó abban, ha az ember az akaratával mozgat dolgokat. Szóval döntsétek el mi a fontosabb nektek, bosszút állni pár csokiért, vagy az össze fogatokkal a szátokban lefeküdni este. -Hogy nyomatékot adjak, a szavaimnak felemelek néhány dolgot, amihez hozzá férek és lehetőleg fenyegetőnek tűnik. Mindent a színjátékért. Ha egyikük így is úgy dönt, hogy nekem jön, akkor felemelem a földről és egy kicsit megtartom, fejjel lefelé mielőtt elhajítom. Csak kb 100 kilót tudok így emelgetni, úgyhogy ez a módszer nem biztos, hogy jól működne, ha többen jönnének.  De ha mégis többen jönnek, akkor valószínűleg el tudom lökni őket is. Ha eddig nem ijesztem meg őket egy kicsit sem és van annyi eszük, hogy egyszerre jöjjenek, nekem akkor inkább pajzsot vonok. Nem nagyon hinném, hogy ezek az utca kölykök fel tudnák azt törni. Remélem nem tévedek, mert a anyával vagy a bátyámmal ellentétben nekem fogalmam sincs hogyan lehet túlélni egy ökölharcot. Pedig hogy próbálták megtanítani, de hát van aki csak nem fogékony az ilyesmire, gondolom.

_________________
"Azért figyelmes olvasó megérti, csak gondolkodni kel rajta."
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Vas. 29 Márc. 2020, 18:01

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Janus napja
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Résztvevő:
- Mary L. Winter
- Ray

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

A srác aki fel akarta lökni Maryt túl későn reagál és lány sikeresen arrébb taszajtja. Bucskázik is egyet hátrafelé. A többiek megtorpannak. Nem erre a reakcióra számítottak a törékeny. Már mozdulnának páran, mikor felemel a földről néhány téglát, egy nagyobb követ és egy deszkát, ami korábban egy másik hinta ülőkéjeként szolgált. Ekkor mégsem mozdult tovább senki. A fellökött fiú szólal meg először. Mintha csak közös tudata lenne a kis csoportnak és ő lenne a szószólója.
- Egy mocskos kis mutáns vagy...egy senki. Rosszabb nálunk is... - azzal elfordul és elkezd futni, ahogy a többiek is így tesznek a szélrózsa minden irányába.

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Raven Szer. 01 Ápr. 2020, 20:24

-Aucs…-csúszik ki gúnyosan- Már majdnem sikerült megsértenetek az érzéseimet.- Mondom halkan a hátuknak. Aztán sóhajtok egyet és leengedem a vállam. A szívverésem is kezd ismét normális lenni. Felnézek az égre.

-Mary hülye vagy.- Összeszedem a csomagokat.- Az nem kifejezés, bedőlsz az ilyen ostoba utcagyerekeknek és magadban beszélsz.- Lehet, hogy erről beszélnem kéne valakivel. Vagy nem. Visszafelé még megnézhettem volna a színházat hátha lesz a közeljövőben olyan esemény, amire behúzódhatok egy pár órára, de a kis suhancok miatt már így is túl sok időt vesztettem. Remélem, ezek után már tényleg haza jutok. Még valami közbe jön és bármit is főznek biztos, hogy nem kapok belőle. Így sem hinném, hogy boldogok lesznek, amiért ilyen sokáig tartott megjárnom ezt az utat oda vissza. Azért néha még feldereng az utolsó mondat. Sose neveztek így azelőtt igaz régen nagyon figyeltem, hogy senki ne tudjon az erőmről vagy bármiről. Egy kicsit mintha elszállt volna velem a ló a Kree támadás és a birtokra költözés óta. Vajon ez rossz? Vagy csak kezdem megtalálni önmagam? Ez hülyeség. Hogy kezdhetném megtalálni önmagam? Hogy veszthetné el bárki önmagát? Főleg én. Én mindig is tudta mit akarok. Az élettől, a világtól, magamtól. Az hogy nem kapom, meg még nem változtat ezen. Gondolom.

_________________
"Azért figyelmes olvasó megérti, csak gondolkodni kel rajta."
Raven
Raven
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 37
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 23
Join date : 2019. Dec. 04.

Karakteradatok
Főkarakter: Raven
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t4208-mary-l-winter

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Sandman Vas. 26 Ápr. 2020, 18:40

//Annyire bemelegítettünk, hogy ki is hültünk a végére, de legalább IRL megjött a jó idő.

Békésen hazajutottál, kalandot itt véget ért.

Köszönöm a játékot és a türelmet!...további jó játékot//

_________________
A karmikus világlátás egyik alapgondolata, hogy az okok és következmények között pontosan meghatározott összefüggés létezik ~ Lhamo Donrup
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Élelmiszerbolt Empty Re: Élelmiszerbolt

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.