White rabbit utca

Go down

White rabbit utca Empty White rabbit utca

Témanyitás by Thorhalla Szer. 23 Feb. 2011, 15:34

A komor fekete házak között lévő kicsi utca. Leszámítva pár apróságot (a posztereken és a plaketeken más emberek vannak,mint saját világotokban) mindenben egyezik az eredeti univerzummal. Eddig...

Az eredeti topic

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
White rabbit utca Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

White rabbit utca Empty Re: White rabbit utca

Témanyitás by Thorhalla Pént. 22 Júl. 2011, 17:13

#2 2008-01-03 16:21:59
Revans
Égek és ugyanakkor megfagyok! Az érzés rettenetes, de szerencsére hamar vége van. A sokktól pedig végre megered a nyelvem. Érzékelem, hogy furcsa és ismeretlen helyen vagyunk, de jelenleg nem fordítok rá különösebb figyelmet. Mot csak egy dolog érdekel. Odafordulok az idegenhez, aki idehozott minket. Tökéletes képmásom...
- Ki vagy Te?


#3 2008-01-03 16:24:32
Őrszem
-Elnézést, ön maga? Az másik fickó? Ikrek? Az jó. Gyere barátom, segíts a testvérednek, kellemetlen lenne, ha... ti haragban vagy...
És akkor valaki kikapcsolta az összes világítást. Olyan érzésem van, mintha belül felgyulladtam volna... várjunk csak! Ő mutáns, és az a képessége, hogy alkoholt manifesztál a környező emberek gyomrába, így teleportál. Egyszerű kémiai reakció, csak... neeeem, ez lehetetlen. Mármint az alkohol manifesztálása. Teleportálni a mai világban elég sokan, és egyre többen tudnak, de ez? Különleges képessége van a fickónak, én mondom.
-Haver, elrontottad az irányzékot, a kórház kissé arrébb van, de nem baj. Pár perc, és ott vagyunk.
Valamit hadovál arról, hogy világmegmentés, meg kevés idő. Pont nekem való feladat! Ugyan már, lángoló repülő, New York város, New York állam, Usa, vagy az egész Föld van veszélyben, én itt vagyok. Geronímó!!! Üvöltöm magambban, de a lelkesedésem az arcomra is kiül. Ami a gyomromban az a számon, vagy valami ilyesmi.
-Kit, mit kell megmenteni, és ki a rosszfiú?


#4 2008-01-03 16:34:35
Artemis
Zavarodottság, egy fehér félgömb nyel el, minket, majd az utcán találjuk magunkat. Körül nézek nyolcan vagyunk, a segélykérő fickóval együtt, aki épp úgy néz ki, mint a másik, aki mellette áll. Az egytelen ismerős, aki itt maradt, az a rendőrfiú. De nem megyek oda hozzá, az időmet vesztegetem. Amúgy tudom, hol vagyunk, de egy kicsit fura a hely, mint amikor lomtalanítanak és rá sem ismersz egy utcára. Előkapom nyilam és egy ijat. De nem feszítem meg. Baráti környezetben vagyok úgy érzem, de mások megzavarhatják érdeklődő pillanatainkat. Majd hangosan megszólalok, hogy mindenki jól hallja.

-Tudja valaki, hogy kerültünk ide, miért vagyunk itt és ki hozott ide minket?

A kérdéseket számolom az ujjamon, hogy mindenki jól lásson. Szavaim meg furcsán viszhangazanak a kis utcácska falain. Remélem észrevettek, hiszen egy ilyen nőt nem olyan nehéz észrevenni... vagy igen?

Utoljára szerkesztette Artemis (2008-01-03 16:36:05)


#5 2008-01-03 16:37:44
Reno
A fickó, mintha el akarna ájulni. Felnéz, az arca roppant ismerős...persze, hisz itt áll mellettem. Vagyis...ez nem ő, de mégis. Mi van? Ezekből kettő van!?.
- Egy világot kell... megmentenünk... idő fogy...
- Miről beszé...*ekkor hatalmas fény kerekedik , semmit nem látok, ez nem túl jó*
- Akció indul! Újév! Újév!
Nem reagál senki a vonal túloldalán. Amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen tünt el a fény.Amint kitisztul a látásom, körbenézek. 1, 2,...nyolcan vagyunk, egy sötét kis utcában. Falait plakátok borítják, de olyanok amik 60 éve tarkították Berlin nemes utcáit. Hova kerültünk? Vagy még inkább, hogyan? S hova lett mindenki? Most talán, jobb lesz, ha nem csinálok semmit csak állok és válaszokra várok...Akárcsak az a hölgy a Central Parkból.:
- Tudja valaki, hogy kerültünk ide, miért vagyunk itt és ki hozott ide minket?
- ...a számból vette ki a szót.
Közben próbálom a rádiót, de még mindig semmi....


#6 2008-01-03 16:40:16
Termina Alusia
Körbenézek és minden rettenetesen megváltozott és énis rettenetesen érzem magamat. Vacogva égek, bár lassacskán kezd elmúlni az érzés. Visszaváltozom emberré és Revans döbbent képébe mászom majd a férfira aki mind ezt csinálta.
-Tesód? Mert ha igen akkor gyorsan köszönj el tőle mert megütöm ezért a fényjátékért. TUDOD MIEN ÉRZÉKENY A SZEMEM FARKAS ALAKBA A FÉNYRE ?
kiabálokvele majda szememet dörzsölöm.
-Tessék most foltokat látok. meg sokat is...


#7 2008-01-03 17:06:12
Roy
Hol vagyok? Semmi válasz. Sajog a fejem. Fázom ugyanakkor melegem van. Rosszabb mint a másnaposság. Lassan feltápázkodok. Vannak it még páran. Csak azt nem tudom hogy hol vagyok? Meg kéne kérdezni. Talán tudja valaki.
Itt áll mellettem egy lány. Fura, de talán tudja hogy miért vagyok itt. És egyeltalán hol van az az itt? Lehet hogy megint berúgtam és most alsónadrágban mászkálok az utcán? Mindegy, csak tudjam meg hol vagyok utána meg mindegy.
-Hé, nem tudod hogy hol a fenében vagyunk?


#8 2008-01-03 20:19:40
Maguire
Bakki, alig hogy felkelek, máris egy orbitális baromság kellős közepében találom magam. Ááá, fehérség!!! Ááá, meleg!!! Ááá, hideg!!! Bakki, úgy sikoltozom mint egy kislány! Azért nem kéne ellőnöm ugyanazt a dumát, amit egy fantáziátlan képregény író három általa írt, egy univerzumban játszódó sorozatban is megtett...
Öccsém, mi ez a hely? Hun a fészkes fenében vagyok?
- Hun a fészkes...
Á, mi a frászért töröm magam?
- Mi a fészkes...
Nem, úgy látom ezt is ellőtték már.
- Ki a fészkes...
Jó, ez szánalmas.
- Miééért???
Szedd már össze magad!
- Hogy vagytok?
Oké, ez már döfi.


#9 2008-01-04 13:53:19
Morsus
Egy 3x3 méteres plaketről emelkedik ki egy vörös-fekete páncélinges férfi, akinek ruhája erősen Amerika Kapitányát idézé csak más színekben. A hatalmas férfi alak a társaságra mutatt miközben kihajol a képből.
- Szolgáld te is a néped hadseregét! Legyél egyszer olyan katona mint én!
Mondja a hatalmas alak egetengető hangon a csapatnak majd kámforá válik és a szereplők ekkor érthettik meg, hogy ez egy háromdimenziós reklám volt a hadseregnek. Viszont a képek a katonákól a leginkább olyan mint a náci párt jövőbeli alakjait ábrázolná.
A segélykérő Revas kabátját és Őrszem köpenyét kapja el.
- Nem értittek. Ez egy világ és kell... segítség... rosszak.. vannak itt. kérlek titeket...
Hörgi a fáradt férfi.


#10 2008-01-04 14:03:12
Őrszem
Ijesztő a férfi ugyan, de csak reklám, nem kell betojni.
-Fasiszták? Ezek fasiszták? Mi a jó franc történt New Yorkkal?
Kérdezem. Múltkor még AmKap máshogy nézett ki. "White Rabbit street", olvasható az egyik utcanévtáblán. Ilyenről sem hallottam még. De tényleg. Úgy néz ki a hely, mint New York, de valahogyan teljesen más. Az egészben nem különbözik sokat, de mások a feliratok, más a technika, más ruhákat hordanak az emberek, még a csokimárkák is mások, hejj... nem lesz ez így jó.
-Renben, segítü... izé, mások nevében nem beszélek. Én segítek neked, ha szép lassan, nyugodtan, elmeséled, hogy mi van itt. Miért ilyen ez az egész hely, tulajdonképpen hol vagyunk, és ki, vagy mi az, amitől meg kell védenem téged, titeket, vagy ezt a világot, vagy mit.
Meredek. Ez az egész hely meredek. Sebaj, pár per múlva felébredek, amint két mentő mondja nekem: "Önt aztán jól eltalálta az a repülő. Jól van?". És már várom is, hogy felébredjek, de... semmi. Nem ébredek fel. Ez a valóság. Vagy nem?


#11 2008-01-04 14:12:04
Revans
- Termina foglalmam sincs ki ez az ember - mondom a szitkozódó nőnek. - Sajnálom a szemed, de ahogy ezt a helyet elnézem, ez legyen most a legkisebb gondod. Egy másik kérdésre válaszolva: világosan látszik, hogy ki hozott ide minket. Én...illetve mégsem egészen én... Ő.
A plakát monológja, és a saját magam segélykérése ( amit magamnak és őrszemnek intézek) után ismét megszólalok, mert nagyon úgy tünik, hogy az e világi énemnek pihenésre lenne szüksége.
- Őrszem segíts leültetni őt.
Muszály pihennie. Soványabb, és szemmel láthatóan fizikailag sokkal megviseltebb, mint én. Furán érzem magam. Valahogy tudom, hogy mit kellene tennem...tennünk. Nem mondta még el, de a lelkem mélyén tudom:
- Az is világos, hogy miért kerültünk ide. Helyrehozni a világot! Nézzétek, tudom, hogy ez furcsa. De Ő itt én vagyok, és mégsem én. Arra következtetek, hogy ez a világ egy alternatív valóság. Ahol valami, valamikor nem úgy alakult, mint kellett volna. Helyre kell állítani ezt a valóságot.


#12 2008-01-04 14:40:40
Artemis
Tapsolok és nevetek közben gúnyosan ismételgetem a fickó szavait az ő hangján: -Helyre kell állítani ezt a valóságot. -Majd felnevetek, majd leeresztem a fejem és a fickó felé fordulok, és rámosolygok. -Túl sok rajzfilmet néztél, ez nem az alkonyzóna, nem kerültünk semmilyen másik világba, ahl nácik uralkodnak, ez biztos valami új virtuális valóság, amit újév alkalmából készítettek.Bezzeg ti férfiak sosem nőttök fel.- Majd a fejem kétségbeesetten, hogy nincs igazam az ég felé fordítom, és ordítani kezdek.
-HÉ, VALAKI KAPCSOLJA MÁR KI EZT AZ IZÉT MERT NEM VICCES!.
De csak a beboruló eget látom semmi mást. Már félő, hogy igaza van ennek. De nem! Ez teljesen lehetetlen, akkor visszakerültünk a múltba, vagy egy olyan világban vagyunk ahol nácik vannak? MIndenesetre, kezdem azthinni hülyét csináltam magamból, és ez mégis a valóság.


#13 2008-01-04 15:21:48
Reno
...hehe. Köcsög reklám. A segélykérő hasonmása magyarázza a dolgokat, a mellettem lévő nő az őrület szélére sodródik.
- Csak nyugalom...szóval a helyzet...a tér-idő kontiniuum egy interferencia hatására elgörbült, többfelé vált, ezzel létrehozva az eredetihez hasonló világokat....vagy valami ilyesmi, régen néztem a Sliders-t. A lényeg az, hogy én is benne vagyok...rugjunk szét pár náci segget....francia nincs?


#14 2008-01-04 16:51:21
Kyonshi
Összeszorult fogakkal tűrem el a fájdalmat, de kiver a hideg veríték. Mintha belrűlről égnék szét, de kívűl mintha jég borítana... De lassan elmúlik. Ekkor kinyitom vérszínű szemeimet, és egy fura, komor kép fogad, nem mintha eddig jobb-ban éltem volna, ez van. Mindenesetre fura az egész hely, és nem sokkal messze tőlem ott vannak azok a figurák is akiket még az előző világban láttam. Nem tudom észrevettek e de ha nem megpróbálok elosonni, semmi kedvem közösködni, és újabb lenéző tekinteteket érezni magamon. Lassú lépésekkel tűnök el onnan ha lehetséges.


#15 2008-01-04 17:16:57
Termina Alusia
Meghallgatom Revanst és alteregóját majd a többi jelenlévőt és hollogrammot majd a fejemhez nyúlok és megvakarom.
-Engem ugyan az sem érdekel ha cigánykereket kell csinálnom, hogy visszajussak a valóba de az alteregommal nem nagyon találkoznék.
Mondom kiscit gúnyos hangzással és Revas-re nézek.
-Bár remélem nem ilyen állapotbann vagyok itt mint te, Öregem ezt jól meg kaptad heh...
Mondom Revansnek majd mostmár tisztuló látással körbetekintek a jelenlévőkön de egyikük sem ismerős scak Rev...
-na jó valaki elmondaná ki mit tölt be itt? Mert nagyon jó, hogy segítséget kért tőlünk Revans 2 de foggalmam sincs, hogy a többiek miféle szerzetek..
szólalok fel ujra és lehuppanok a földre törökülésbe.


#16 2008-01-04 18:24:45
Morsus
Kyo mozdulna el először, de előtte egy lebegő deszkán egy ballonkabátos fehér rorschach tesztet idézően foltos maszkú férfi áll és mögötte pár rejtélyes alak.
- A mi nevünk Wolfpack és maguk antifasiszta lázadó társaságában vannak szóval azonnal letartóztatjuk őket. Én szóltam, a Führer Hóhérja: Rorschach.
Morogja a férfi. Bal oldalán egy rejtélyes fekete ruhés lebegő alak áll, másoikán egy deszkán egy gyönyörű női oroszlán ember pózol vicsorítva, a sötét szellem ember pedig az egyik ház szélén figyel némán, Rorschach mögött egy deszkán áll a pörölyét szorongató asgardi katona és a földön egy atombiztós védőruhában lebeg a belülről zölden izzó ember.
- Atombomba. Most.
Parancsolja a maszkos és a zöld erő rárobbantja az utcát a hősökre. A segélykérő azonnal erejéhez nyúl és elrántja azokat, akiket tud. A tűz vész után három eszméletlen test marad a szétrombolt tucán, ami smaragdos füstöt okád magából.

/Roy, Artemis és Termina a vallatóban folytatják/
/A többiek pedig a lázadók bázisán/


#17 2008-01-09 19:15:25
Őrszem
Tervem már annyira sem jött be, mint előzőleg, de legalább érzem a kis kevéske napfény jótékony hatását. (Azért csak van valamennyi napfény, különben nem látnánk Wink) Ha a felhők eltakarják a napot, a legjobb megoldás, ha a felhők fölött harcolunk! Cikk-cakkban, néha kerülgetve, néha összevissza, de haladok fölfelé, muszály elérnem a napot, különben végem van... túl sok energiát pazaroltam el a benti harchoz. No jóvan, nem menekülhetek életem végéig, így megpróbálok magam mögé repülni, hogy aztná adhassak egy kijózanító tockost magamnak, lehetőleg a meglepetés erejével fűszerezve. Talán elkábul annyira, hogy felérjek a felhők fölé, végülis csak 7-8 kilóméter magasan van egy átlag felhő, az legrosszabb viszonylatban is két perc, ráadásul egyre közelebb vagyok a naphoz. Szerencse, hogy télen van a Nap a legközelebb a Földhöz, hideg a Földön, meg tél csak a rossz beesési szög miatt van... csak jussak át a felhőrétegen. Ennek a csatának grandiózus vége lesz, az biztos. Lehet, hogy szőke vagyok, de hülye viszont nem! Ha sikerül átjutnom, sikerül, sikerül, sikerül, mantrázom magamban közben, szóval ha sikerül, az nekem utánpótlás, neki viszont rossz, mert nem bírja a napsugarakat... persze közben, ha védtelen, akkor ismét beviszek neki pár egyenest, horgot, vagy megrugom, hirtelen változtatva a sebességemet, és az irányomat, hogy lehetőleg kikerüljem őt.


#18 2008-01-09 19:36:59
Morsus
Őrszem valóbban gyorsabb mint itteni éne, de ez nem segít rajta sokat. Bár a tarkó megütése után a sötét lény egyházba csapódik ekkor Őrszem, aki már a felhők szélét érintené veszi észre, hogy mögötte egy háznek felsőbb szintjeit vágják hozzá, de úgy, hogy vannak benne emberek!
Void nem fogja magát vissza és élvezi a félhomályt így teljes erejéből támad őrszemre miközben lézerszemeátégeti a lakóhelyet és így találja el Őrszem jobbját, amit azonnal át is lyukaszt.


#19 2008-01-09 19:44:04
Őrszem
A házban lévő emberekkel már nem igazán tudok mit kezdezni, helyette magát a házat fogom meg... amit belémcsapódnak a lézerek, aktiválom a pajzsomat, ami azzal együtt jár, hogy nem bírom tartani a házat, mert egyszerre a kettő nem megy... Helyette max sebességre kapcsolok (eleresztem a házat), és egy hatszáz méteres kerülővel próbálok magam alá kerülni, hogy aztán teljes erőből nyomjam át magam előbb a házon, aztán a felhőkön... ez egy alternatív világ, az itteni emberek nem érdekelnek. Helyette magammal viszont végezni szeretnék minnél hamarabb. Egy hirtelen mozdulattal menetközben kiszúrom, sőt ha lehet, kitépem mindkét szemét, ne villogjon már itt nekem a gyerek. Gyakorlatilag a ház átszakítása után (ügyelek arra, hogy egy esetleges testcsellel én érintsem előbb a házat) már nem tolom, hanem ütésekkel kényszerítem magam egyre feljebb, a cél a felhők fölé, ahol védtelen a napsugaraktól, és én föltöltődhetek, és valahogy kinyírjam magamat egyszer, s mindenkorra.


#20 2008-01-09 19:52:29
Morsus
Véres jelenet ahogy a megvadult Őrszem mindenen áttólja magát az égen, sőt veri, de lassan érzi jobbja alig teljesíti a parancsait, mert a lézer sajnos komoly sebet estett rajta. A felhőknél már a sötét én is csatába kezd és mindketten véresre vert arcal érkeznek az égboltra.
Lent minden ezüstös körülöttük minden arany színben úszik. Szinte füstölve sistereg a náci verzió, ahogy a lenyugvó nap fénye égeti nyersen a bőrét, de látszik az éveksorán ő is készült már ilyesmire és most mindennél jobban kezdi verni alternativáját kegyelem nélkül. Őrszem olyan sebeket kap, amiket még sosem. Mire a napfény feltölti és képes lesz felfogni a dolgokat addigra két bal lengőbordája eltört, nem egy foga ki lett verve és a ruhája szétszakadva mutatja meg liluló bőrét.


#21 2008-01-10 16:50:11
Őrszem
Véres jelenet, hősies csata, a demokrácia és a fasizmus igazi, kegyetlen, diáknyelven szólva "atom" csata játtszódik az égen, minden tanu nélkül. Vér, sebek, törések, zúzódások mindkét oldalon. De az idő itt már nekem dolgozik, hiszen most jött el az a pillanat, hogy ő maradt erő utánpótlás nélkül. Kérdés, hogy mennyi idő kell a kifárasztásához. Amíg nem fogy el az ereje, valamivel le kell kötnöm a figyelmét. Kezeim már szinte használhatatlanok, hiszen kemény fából faragtak engem is, meg engem is. Már eszembe is jut a régi diákvicc: "Mi történik akkor, ha a mindent elsöprő ár találkozik az elpusztíthatatlan akadállyal? A program szabálytalan műveletet hajtott végre, és le fog állni. További információért kattintson a részletek gombra, vagy lépjen kapcsolatba a termék forgalmazójával". Sajnos a csata nem májkrémszaft termék alatt játtszódik, így ez nem jöhet be megoldásként. Kezeim kikezdve, de szerencsére pont van nálam két láb! Nosza, gyorsan meg is pördülök a saját tengelyem körül, hogy jól arcon rúghassam magam, lehetőleg fölfele vigyen a magamnak adott lendület. Mivel repülnöm már úgy sem kell, ezért ezt az erőt leveszem annyira, hogy követni tudjam, cserébe ezzel az energiával a pajzsomat erősítgetem. Meg tolom tovább a felhők felé, nehogy esetleg visszaugrojon egy kis árnyékért... persze az összes ütésem az arcát célozza. Hogy törne be a feje lágya végre szegénynek. Bár egyre jobban a rugásokra vagyok kényszerítve alkalmazom a filmekből jól ismert módszert: kezeimmel a fejét hozzá csapkodom a térdemhez. Nem szeretek ölni, meg bántani senkit durván, de most magamról van szó, kivételt teszek. Ha kell, kilököm az űrbe a csávót, mert ott kétszer olyan erős a napsugárzás, nem nyeli el a légkör a 47-50%-át. Meg persze a lengőbordáimat is visszaadom neki... hogy dögölnék már meg...


#22 2008-01-10 18:39:08
Morsus
Void a rúgás után érzi, hogy az állkapcsa eltört és saját fogait köpi ki sajgó arccal. Ekkor viszont úgy dönt mint másik vilgának énje és megragadva köpenyénél fogva mitn egy gallérként markolja a ruháját és megfejelés után minden erejével zuhanó repülésbe kezd miközben a szemeiből ébenfeket ertő sugárzik az Őrszemre, amit a pajzsa fog fel. Mire a férfi tudna reaagálni túlvannak a felhőkön éa az Empire State Building e világi verziója felé száguldanak. Minden emeleten áthatolnak és a végére Őrszem is érzi a teste lassan teljesen feladja. Még a föld alatt is áttolja a másolata, aki végig üvölt nem törödve azzal, hogy a romok és szemetek hasítják fel a bőrét. Őrszem a csatornarendszer egy pontjára zuhan be és automatikusan eszméletét veszti, de a mása nyomtalanul eltűnik.
Fent az épület rmegremeg majd emeletenként omlik össze a teljes ház hatalmas füsttel.

/Folyt csatornarendszer/


#23 2008-08-29 20:12:23
Szehmet
Rorschach szavaiban ismét ott a magabiztosság, ami útjuk kezdetén jellemezte. Már nyoma sem volt a bizonytalanságnak, a kétkedésnek. Megerősítették őt az általa mondottak, de vajon erősítették a határt is, mely a belső szörnyetegtől választotta el?
Első alkalmom, hogy a nevén szólítja. Szehmet.. Vajon mennyit hagyott hátra a zombik világában a komolytalan, gyenge Macskából? Vajon kiérdemelte, hogy ismét ezt a nevet viselje?
Ígéretet tenni, komoly, sírig kötő ígéretet nem tehetett volna más néven, mint ami az ő erejét hordozza, s komoly zendülése hullámokat vet a létezés óceánján, még ha nem is tartotta méltónak magát e névre... de térjen-e vissza az előzőhöz, mely csupán gyenge másolata az eredetinek?
Gyáván elfutni.. valóban.. itt a régi Rorschach.. de vajon, tudja-e hogy a legnagyobb próbatételeket önmagában, önmaga ellen éli át az ember?
Szehmet végül úgy határozott, ezt a bölcsességet későbbre halasztja. Óvatosan, apró lépésekkel kell haladni, mintha vékony nádhajóra lépne, másként hiába erősítik egymást a kötegek, össze törik az egész hajó.
Rorschach árnyéklényei sem késtek, s a maguk borzalmas módján meglepően gyorsan intézték el az ellenséget. Hatékonyan, múmiává aszalva őket.
Néhány pillanatig csupán szótlanul figyelte az összeaszott tetemeket, majd engedelmeskedve Rorschachnak elindult a nyomában.
-Lehetséges, hogy képesek nyomon követni a.. rendszert akkor is, ha nem.. aktív az átjáró?-Azt tudta világosan, hogy az érkezésüknek a helyét is, idejét is pontosan tudták, azonban reménykedett abban, hogy legalább ez rejtve marad előttük, s habár megpróbálhatják kitalálni, meddig juthattak el és hol lehettek, konkrétan nem érzékelik a jelenlétüket.
Ő maga is felkapaszkodik a létrán, és kimászik a lehangoló, fekete házak közti kis utcára.


#24 2008-08-30 14:57:29
Ultimate Guru
Az utcán valamivel megszokottabb látvány fogadja a két utazót. Ugyanolyan házak, mint otthon, ugyanolyan utcák, mint otthon, ugyanúgy emberek és mutánsok sétálnak az utcákon, mint otthon... csak éppen mindenhol a náci horogkeresztes zászló lobog, és katonák masíroznak horogkeresztes karszalaggal az utcákon.

Igen... már biztos. Ebben a világban a nácik kerülhettek hatalomra a II. világháborúban. Érdekes... de annyira nem megrázó nekem, mint a zombik. A nácik egyetlen negatív tulajdonsága a szememben az Istenbe vetett hitük hiánya, illetve inkább a tanainak félreértelmezése. Elvakulttá váltak, túl sok ártatlant öltek meg, és az önhittségükben végül elbuktak.

De talán itt okosabbak voltak... és felépítettek egy rendes, szigorú, de igazságos társadalmat. Hamarosan kiderül...

Ekkor veszem észre, hogy egy újabb adag katona jelenik meg, és máris tüzet nyitnak ránk lángszórókkal.

- Nos, Szehmet... úgy tűnik, igen, képesek. Ez fájdalmas lesz... mármint nekik.

Újra eleresztek pár árnyékklónt...

White rabbit utca 00bv0


#25 2008-09-02 00:09:58
Szehmet
Utcák és házak. Számtalan járókelő. Mintha otthon járna, ám a látszat nyugalom felett a jelképek által éltetett hatalom réme lebeg.
Néhány nyugtalan, óvatos lépés, mielőtt rátalálna a magabiztosság ritmusára. Nem leplezi feltűnő önmagát, már úgyis elkésett vele.
Tekintete a környéket fürkészi. Nincsen szó, nincsen gondolat, mely jobban megismertethetné vele e hely szellemét, mint az egyszerű közemberek tettei, mozdulatai, arcainak változásai, mikor azt hiszik, senki nem figyel.
Az oroszlán tekintet azonban kereste a jeleket, melyekről úgy hitte, méginkább megerősíthetik hitét.
Újabb csapat katona bukkant fel, s ezúttal felszólítás nélkül kezdtek támadásba. Szehmet nem csodálkozott. Már az első csapat pusztulásakor láthatták a világ irányítói, hogy bár világutazók, túl erősek ahhoz, hogy elfogják őket.
-Látom.-biccent. Úgy tűnik, a birtokukban lévő tudás nem elég fontos ahhoz, hogy tovább próbálkozzanak azzal, hogy élve fogják el őket. Egy helyen, ahol ilyen könnyedén rájöttek, miként érkeztek nem jelenthet újat az utazás maga.
Ahogy az árnyékok elindulnak, Szehmet körül tekint. Egy nyílt frontális támadás akár csapdát is sejtethet.
-Próbáld megtudni tűlük, hol a vezér. Nem lenne jó céltalanul kóborolni az utcákon, ahol minden sakon lesnek ránk.-jegyzi meg közben

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
White rabbit utca Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

White rabbit utca Empty Re: White rabbit utca

Témanyitás by Thorhalla Pént. 22 Júl. 2011, 17:14

#26 2008-09-02 16:12:29
Ultimate Guru
Valóban... A korcsnak... hm, Szehmetnek igaza van. Meg kell tudni, hol a vezér, és ami még fontosabb: hogy honnan tudták, hogy dimenzióugrók vagyunk. Semmiképp sem lenne jó, ha ezek az idegen katonák is ismernék a dimenzióutazás képességét...

Közben az árnyékklónok végeznek a katonákkal. Egy sem maradt életben... de máris érkezik az újabb sereg, még több katonával.

- Hm... Jó sokan vannak. És kitartóak.

Ekkor Rorschach megfordul, és egy pillanatra ledermed, ahogy Szehmet háta mögé néz. Aztán nyit egy fekete lyukat, és átlép rajta.

- Igazad van, Szehmet. A vezért kell megtalálnom. Nincs időm ezekre itt. Ég veled.

Ezzel a lyuk bezárul, és Szehmet hátrafordulva megpillanthatja a gigantikus robotot, amit Rorschach is látott... Esélye sincs ellene.

White rabbit utca 00ys3


#27 2008-09-02 20:40:54
Szehmet
-Csakugyan.-biccent, az érkező katonákra tekintve. Innen jobb lesz mielőbb lelépni, mert egy idő után az árnyékok sem bírnak majd a katonákkal.
Tekintete a környező épületekre rebben, kapaszkodókat, menekülési lehetőséget keresve. Próbálkozhatnának újfent a csatornával, de ha ellenfeleiknek van egy kis esze, már alulról is érkezik az erősítés, beszorítva pedig egy kis lyukba előbb-utóbb vagy foglyokká válnának, vagy ott pusztulnának.
Mikor Rorschach megfordul, ő is rátekint, s meglepett kifejezést ölt arca a dermedtség láttán.
Már-már hátra fordulna, mikor megnyílik a fekete lyuk, és társa búcsút int. Most ő néz, dermedten, hitetlenkedve. Képtelen elfogadni, hogy ez megtörténhet. Hihetetlen számára, hogy épp most, mikor látszólag kezdték megérteni egymást, társa itt hagyja.
-RORSCHACH!-egy utolsó, még reménykedő kiáltás, majd körül tekint. Már nem bízik. Már csak magára számíthat. A bensőben rejtező gonosz.. Újra hallja a dög szavait, miközben kiereszti karmait és lassan felméri a bádogembert.
Ez sem élő. Ez ellen sem használ semmit a karma.
Elvicsorodik.
Naív cica.
Gyors fordulat. Betonon rohanó léptek. Roham a katonák felé. Ha át tudja verekedni magát, időt nyerhet. Mást nem. Nem tud megszökni egy városnyi fritz elől. Most azonban gyorsnak kell lennie.
Egy üvöltés zeng végig az utcán. Csatára hívó oroszlánszó.
Egy ugrás, túl akar jutni az első sorokon, mielőtt a gép kezdene tüzelni rá, s ahol végül a földre ér, karma aratni fog, a szabadulásig, bárhogyan is jöjjön el.


#28 2008-09-02 23:12:20
Ultimate Guru
Szehmet hősiesen harcol, de a hatalmas gépezet máris bemérte, és támadásba lendült, miközben minden utcáról áramlanak a katonák. Sőt: immár Szehmet előtt, a másik oldalról is megjelenik egy gigantikus gépezet, épp olyan, mint a másik.

És a csata hevében valaki eldob valamiféle gránátot, amiből füst áramlik ki... A katonákra, akik gázmaszkban vannak, nem hat, de Szehmet az első szippantás után gyengülni kezd... végül elájul.

A katonák még bökdösik egy ideig a fegyvereikkel a nőt, hogy biztosra menjenek, majd felemelik, és elszállítják...

Folytatás a Vallatóban!

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
White rabbit utca Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

White rabbit utca Empty Re: White rabbit utca

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.