Zerae'Remur'Arez - helyzetjáték

Go down

Helyzetjáték Zerae'Remur'Arez - helyzetjáték

Témanyitás by Zerae Hétf. 28 Jan. 2019, 19:31

Akkor Zerae-nak lenne itt helyzetjáték. JK KM bárki / bármi lehet. Szabad a gazda

Zerae
Zerae
Lil'SW KM

Empire
Sith
Padavan
Hozzászólások száma : 158
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: Saku
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3575-zerae-remur-arez#69691

Vissza az elejére Go down

Helyzetjáték Re: Zerae'Remur'Arez - helyzetjáték

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Kedd 29 Jan. 2019, 00:00

Akkor kezdjünk egy alterrel:
Zerae élete nagyon sokáig ugyanaz, mint eredetileg, már elkezdte ősapu tanítani, de még nem szállta meg Zerae bátyját. A tanulások közepette a lány rájön arra, hogy nem is a bátyja az ősapu célpontja, hanem ő. Hogy nem felkészíti, hanem éppen gyengíti a tudatát a feladatokkal, hogy megszállhassa, ha kellően gyenge lesz, hiszen ő maga sem túl erős ebben a formában.
Mit tesz ebben a helyzetben Zerae, otthagyja esetleg örökre ősaput, vagy bele megy a játékba és próbálja legyőzni őt, ha megszállja. Esetleg valami mást?

Zerae'Remur'Arez - helyzetjáték 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Témanyitás by Zerae Kedd 29 Jan. 2019, 09:13

A kripta bejárata előtt az égre szegezett tekintetemmel álltam és merengtem. Pár napja már, hogy vissza tértem családi teendőimtől és előhozakodtam Mesteremnek azzal, hogy felajánlottam Bátyám testét neki, hogy könnyed feladat lenne számomra idehozni is számára, hogy azt elfoglalhassa és feltámadhasson. Viszont nem olyan választ adott mint gondoltam, hogy fog. Reméltem, azonnal kapni fog a lehetőségen és nem késlekedik de nem így tett. Nyugtázta a gondolatát és elnapolta ezt az egészet. Zavaró volt, irritáló. De nem csak ez. Egy ideig azt hittem, hogy csupán újonnan kihasznált erőm miatt éreztem magam kissé, fáradtabbnak talán de ahogy szedtem a gondolataimat össze rá kellett ébrednem, hogy ez már korábban kezdődött. Ha hozzá adom az eddigi tanításaihoz
Mesteremnek azt ahogyan az ajánlatomat kezelte ... csak nem tervezheti pont ez velem és ezért reagált ennyire fakóan az ajánlatra.

Megeresztettem egy bár fáradt de kacérkodó mosolyt az ég felé. Ám legyen, ha tényleg úgy van ahogy gondolom és az én testemet akarja próbálja csak meg. Ahogyan már egyszer meg mondtam, ha így vagy úgy, akkor már úgy ahogy Én nekem kedvezőbb, nincs ínyemre egy halovány foszlánynak hajolgatni minden nap! A tudásod az enyém lesz ha nem is akarod megtanítani akkor elveszem tőled a tudásod minden maradék hatalmaddal együtt amint megpróbálod elvenni a testemet. Sóhajtok egyet. Viszont előtte még tennem kell valamit a haszontalan edzésével, úgy érzem mintha az oktató keze alatt csupán évek kemény munkáját veszíteném el. Ideje saját edzésbe kezdenem, felkészülnöm a közelgőre.

A napokban nem is változtattam semmit a viselkedésemen felé, nem volt rá szükség, sőt még fontos volt, hogy minden úgy folytatódjon mint ahogy az eddig volt. Nem végeztem mindent el oly vakon mint eddig amit kért tőlem és bár viselkedésemben tükröztem kedves mesteremnek azt amit várt eredményeket, ezek messze nem teljesültek mint várta. Fokozatosan erősítettem meg magam és készítettem fel önmagam arra amikor megpróbálja elfoglalni a testemet. Nem tudhattam mikor vagy hogyan próbálja majd meg és mivel nem is kérdezhettem csak úgy meg tőle ezért mikor az iskolában voltam kutakodtam ezen erők után. Megfelelő sikerrel is zárva. Már megvolt a módja, hogy el akarja majd nyomni az akaratom, az elmémet és hogy ezért gyengít, hogy ne tudjak ellene küzdeni majd. A kripta felé alig bírtam elnyomni a vigyoromat de végül lefakasztottam az arcomról és a gondolataim közül is. Még, hogy Engem elnyom! Elveszi a testemet?! HAH, majd megmutatom a bot rövidebb végét számodra. Aki még az életét sem tudta megvédeni csupán egy szellemként elbujdosni egy dohos kriptában évezredek éveivel is túl fiatal, hogy én velem próbálkozzon!

Mire vissza értem a kriptához már elnyomtam ezeket a heves érzelmeket amiket csak úgy szállni hagytam egy-egy pillanatra. Felvettem a fáradt de büszkeségével takargató tartásomat és bár kimért de lomha léptekkel felmentem a lépcsősoron. Ennél gyengébbnek már nem tudom játszani magamat, és ha tovább húzza az időt mesterem akkor bizonyosan rá fog jönni a csalásra. De nem így volt, kifogyott a türelméből és bár egy pillanatra sem lepett meg a kapukon alig léptem be mikor ért a támadás. Ha nem készültem volna fel rá és csupán ostobán követtem volna a mester oktatásait biztosan már hidegen feküdnék a padlón. Ez persze nem jelentette azt, hogy csak úgy lefogom tudni rázni magamról, nem. Nem csupán lerázni de elvenni tőle mindent azért mert próbálkozott. Térdre rogyok és letámaszkodom a kövezetre. Hallom ahogy röhög a gondolataim között amire csettintek egyet a nyelvemmel majd minden eddig elnyomott dühömet kieresztem ami felgyülemlett mióta áskálódására rájöttem.
- Azt hiszed átvertél? Hehe, ne sajnálkozz, egy elavul őskövület mint te már csak arra jó, hogy behódoljon nekem!
Kemény szavak és bármennyire is kinevetett, hogy tervei tökéletesek talán túl hosszú idő lenne, hogy teljesen lenyomjam mint ahogy szeretném de nem fogom feladni.

Nem tudom mennyi idő telhetett el, már besötétedett és előbukkantak a csillagok. Felnézek rájuk és felnevetek.

- Ostoba gyermek...

Zerae
Zerae
Lil'SW KM

Empire
Sith
Padavan

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 30 Jan. 2019, 00:01

Remek lett, egészen mást vártam, pl. olyat, hogy feladja Hiuvalnál, vagy hasonló és esetleg később erősebben tér vissza Smile
De remekül hoztad Zerae öntelt jellemét, a vége pedig valóban meglepetés lett, mint discordon mondtad.

Jutalom: mivel úgy láttam, hogy nincs még asztroszere a fiatal hölgynek, kapsz egyet.

A következő helyzet:
Egy újabb alter, Zerae eltervezte, hogy végre hajtja azt, hogy megpróbál beépülni a Jedi rendbe, ezzel önmagát tesztelve. Ehhez azonban szférát és mestert kell váltania. Talált is valakit, aki vállalná, hogy a Hírszerzési Szférából vállalja, hogy ezentúl az ő tanítványa legyen. Miként adja ezt be ősapunak, hogy már ő nem taníthat neki semmit és mestert akar váltani?

Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Témanyitás by Zerae Szer. 30 Jan. 2019, 23:24

Már egy ideje terveztem ezt. Nehéz volt a kivitelezése több szinten is annak amire készültem, eldönteni, hogy a sok közül melyik is jelentette a legnagyobb kihívást nehéz volt de pontosan ezért kerestem. A kihívásért. Az első lépést az jelentette, hogy át kellett mozognom egy másik szférába hiszen beépülésről volt szó így a hírszerzés hatáskörébe tartozott. Kutakodásomat kísérte siker is miután rátaláltam egy mesterre aki tanítványának is vesz és ezzel a szférába is átlépnék jelenlegimből. Igazán ez volt a könnyebbik oldala miután sikerült ezt és természetesen még nem az a lépés mikoron a beépülés része következne. Számomra természetesen ez sem lehetett akadály, hiszen igazi Mesteremet senki sem tudta, hogy ki volt így azt sem, hogy ki volt az akit lecseréltem ezért a feladatért. Pont ugyan ez az ami miatt biztos voltam abban is, hogy nem fog ez sem gondot okozni miután még egyszer e köré tekertem a gondolataimat hiszen publikusan ő nem is létezik. Ahogy az a másik dolog is ott van halála kapcsán, nincs olyan nagyúr aki szeretné ha vissza térne az akit már egyszer megöltek. És utána jártam amennyire tudtam annak is, hogy Mesterem is volt hasonló... küldetésen? Inkább szituációban, de előbbivel inkább tudok kikerülni egy esetleges kellemetlen szituációból, hiszen csak a hírét kell vinnem a Nagyúrnak..
Az időzítés is megfelelő volt, Mesterem Tahem testében épp otthonunkban tartózkodott ahogy én is hivatalos voltam, és itt kevésbé volt veszélyesebb a tájékoztatása mint Korriban-on. Megérkezésem után nem sokkal pedig fel is kerestem, hogy felvilágosítsam a helyzetről.
- Mester.
Térdelek le előtte miután beléphettem a szobájába. Csupán magunk vagyunk, még droid vagy más árgus szemek sem látnak minket itt s csak ezért szólítottam meg így. Az ablakhoz tolt asztalnál ült egy data paddal a kezében.

- Ajánlom fontos.
Meg sem rezzenek, szokásához híven reagált rám.
- Egy speciális küldetésre neveztek ki. A Jedik közé fogok beépülni és ennek céljából átosztottak a Hírszerzéshez egy Mester alá. Természetesen ez csupán névleges, amint véget ér a küldetés és vissza tértem- felnézek itt rá de Ő még mindig a data padot nézi.

- Igazán érdekes.
Tahem felkel a székbből és Én pedig érzem ahogyan valami nehéz telepedig rá az egész szobára, egyik pillanatról a másikra.
- Ám legyen, hiszen mi speciális esetek vagyunk ugye?
Már a hanglejtése is a Mesternek borzongató volt. Ha csak így elengedne ennyivel... az nem történik meg sosem, az egyszerűen kizárt és ez tisztán érzem is már a szoba súlyától és a Mester hangjából.
- Láthatóan a határokat kerested, hol érnek véget engedményeim az ostobaságaid felé. Gratulálok - tapsolok lassan - megtaláltad mikor engedélyem nélkül tetted meg az első lépést. De hogy lásd mennyire számít nekem, hogy új tapasztalatokat szerezz miután megtanítom a határokat neked mehetsz is erre az igen fontos küldetésedre.
Gúny is volt bőven a szavaiban de nem csupán ennyiből állt. Egyértelműen dühösnek kellett lennie de igazán nem érdekelt a hangulati állapota azon felül, hogy az utolsó szavainál már nem kaptam levegőt és mire befejezte a mondani valóját a lábam sem érte már a talajt. Próbáltam levegőt venni, oda kaptam a láthatatlan kézre ami fojtogatott, hogy a következő pillanatban az egész szobán át hajítva a becsapódásomat tompítsam ahogy tudom. Valamit össze törtem érkezéskor és nem csak a bútorzatot. A következő órákban pedig bőven megbántam, hogy nem maradtam inkább csendben.

Zerae
Zerae
Lil'SW KM

Empire
Sith
Padavan

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Csüt. 31 Jan. 2019, 10:41

Nagyon könnyedén megúszta a végén, ősapu nagyon könnyedén nyelte le az egyik legnagyobb megalázást.

Jutalom, ezúttal egy érdekes apróság.
Egy datacront kap (a nem Erős, csak elektronikai fajta), amiben benne van a teljes családja vérvonalának történelme a kezdetektől.

Az új szituáció, továbbra is alter, lényegében az előző folytatása:
Ősapu nem hagyja ennyiben a dolgot és feljelentette a Zerae-t, hogy titkos feladatot kifecsegett. A lányt becsületőrök tartóztatták le és jelenleg éppen kihallgató szobában ül, egy nála magasabb rangú személlyel. Aki a hazaárulásáról faggatózik, illetve tudni akarja, hogy Zerae miért érzi jobbnak magát a Hírszerzési szféra fejének, hogy miből gondolja, hogy ő sikerrel járhat ott, ahol a nagyúr évek alatt sem tudott? Amennyiben nem tudja magát tisztára mosni, az hazaárulás miatt halálbüntetést von maga után.

Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by Zerae Pént. 08 Feb. 2019, 15:09

Így utólag, ülve egy kihallgató szobában már egyértelművé vált, hogy meg kellett volna szabadulnom egy egyszerű és gyors módon mesteremtől, hogy ne tudjon ilyen, több mint kellemetlen szituációba hozni. Nem kellett volna neki mondanom sem semmit, vagy megfenyegetni, hogy hírét adom a kilétének. Bizonyára voltak ellenségei de ezt most már nehéz lesz kivitelezni ha nem lehetetlen a pozíciómban. Bizonyítéka is biztosan van, datapaddal a kezében akár még fel is vehette a beszélgetést, a szavaimat akkor pedig nem fogom tudni teljes mértékbe ha egyáltalán. Az hogy bezárjanak, Engem! Kizárt volt, nem létezett a jövőképemben.
Az előttem ülőre nézek majd egy röpke pillanatig csukva tartott szemeimet kinyitom és ránézek.
- Nincs mit mondanom Önnek. Tárgyalásomkor kívánok csupán beszélni.
Közlöm vele egy nyugodt hangsúlyban. Miután látta, hogy nem fog változni a hozzáállásom végül elvitettetett a cellámba, az őrrel egyedül maradva pedig már nem is lehetett jobb lehetőségem.
- Parancsot kaptál az átkísérésemre máshova.
Használom az erőt rajta, egy egyszerű őr és így is téve eleget tesz a szavaimnak. Miután kienged a cellából el is kezd vezetni. Tovább kihasználva, hogy könnyedén irányítom, gyorsan mozogva vele és meggyőződve arról, hogy ne találjanak meg sem végül kivezettetem magamat egy oldalsó kijáraton, az őrt visszasétáltatom és én pedig eltűnök a környékről is mihamarabb. Erőmet kihasználva pedig egyenesen a Birodalom határáig meg sem állok a Huttok felé, majd onnan pedig egy köztársasági területhez tartozó  kisebb bolygónál bújok el végül.

Zerae
Zerae
Lil'SW KM

Empire
Sith
Padavan

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szomb. 09 Feb. 2019, 00:00

Reméltem, hogy nem ilyen röviden lesz, hanem kifejted jobban és izgalmasabbá teszed a szökést.
A rövidség miatt most erre nem nagyon tudok mit adni, majd a következővel összevonva.

Folytassuk akkor ezt a vonalat.
Zerae megérkezett a kis bolygóra, ami egy békés, földműveléssel foglalkozó hely volt, rajta egy kisebb köztársasági előörssel és egy jedi is volt a bázison. Mivel náluk kellett leszállni, vagy nem szállhat le a bolygóra senki, elég hamar kiderült a békés helyen, hogy mekkora zavart kelt a fiatal leányzó a bolygón. Nagyot, mondani sem kell, hogy élből lebukott és ismét egy cellában találta magát, csak ezúttal nem a sajátjaiéban, hanem egy Köztársaságiban. Itt nem tudta eljátszani, amit akart, mert a Jedi nem engedte a katonákat a közelébe és jelezte, hogy hamarosan érkezik egy rabszállító hajón, amin a bírósági tárgyalásáig egy börtönybolygóra fogják szállítani. Többet nem kívánt mondani a jedi, hanem elindult kifelé. Mit tesz ebben a helyzetben, hogy mentse magát, vagy épp hogy nem tesz semmit?

Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by Zerae Pént. 18 Okt. 2019, 12:13

Nem nevezhettem simának azt ahogyan elhagytam otthonomat, hogy meneküljek a sajátjaim elől. Fortyogtam a dühömben, mint azon, hogy volt mesterem könnyűszerrel taposta el mindenem a bemártásával ahogyan azon is, hogy voltam oly ostoba, hogy nem készültem fel valamivel amivel zárva tarthatatlan volna a száját. Egészen a Huttok területéig mentem elsőnek ki. Ezek többre tartják a kreditet mindennél szóval egy gyors megállót és némi emlékezet rontó kredit elszórása után már tovább is mentem köztársasági fennhatóságok felé. Kicsit sem füllöt hozzá a fogam de nincs annyi pénzem, hogy a Huttok ne adjanak ki szinte azonnal, hogy az első kérdés megjelenne felőlem.

Bár fénykardjaimat magamhoz tudtam venni, és úgy a felszerelésemet mint némi kreditet is ezek bőven nem olyan mennyiség volt ,hogy elegendő legyen hosszútávon. El kell jutom egy olyan bolygóra ahol megtudok szabadulni a Huttoknál lecserélt hajót valamicske pénzért és utána már bolygóközi járattal el máshová. Annyi jó volt ebben a "Parott"-nak elkeresztelt Dunelizard-ban hogy amennyire régi típus, még működött és nem sikította magáról, hogy Birodalmi ül benne. Kissé távolabbi problémák közé tartozott az is, hogy a jövő tekintetében bevételi forráshoz is kell majd jutnom mivel kétségesnek tartottam a másik lehetőségemet. Édes-mázba lehetett csomagolni a tűzszünetet amennyire csak akartuk, ettől nem fog minden eddigi semmissé válni és nem fogunk tudni egy asztalnál sem ülni, nem mintha akarnék. Amíg lehetett el kellett kerülnöm a Jedikkel való találkozást is. A Padavanok nem hiszem, hogy gondot okozhattak volna akár lerázni őket akár megharcolni egyel de a kockázat, hogy inkább egy Lovagba vagy Mesterbe futok bele nagyobb volt mint egy magányos Padavan felbukkanása. Persze ezek mellett ott volt, hogy bár hozzá tudtam jutni egy álcázóhoz is a Huttoknál, hogy kék bőröm és vörösen izzó szemeimet elfedve egy egyszerű embernek tűnjek ez nem volt teljes biztonság az erőre fogékonyakkal szemben.

Nagyot sóhajtottam a pilótafülkében miközben közeledtem egy kisebb bolygóhoz. Az adatok szerint földműveléssel foglalkoztak itt szóval hamar elkönyveltem magamnak, hogy csupán egy gyors megállót tartok némi tartós élelemért. A leszállópályán dolgozónak egy kis kreditet csúsztatva vagy meggyőzéssel, esetleg mindkettő bevetésével pedig könnyedén ráveszem majd őket, hogy ne kérdezősködjenek és emlékezzenek erre az átutazóra személyemben de ha emlékeznek is csupán annyira tartsanak mint egy űrsuhancot. A kredit mindenütt bevált és bevett is volt, mindig volt valaki akit meg lehetett kenni legyen béke, háború vagy éppen mint most tűzszünet hisz mindig volt valaki aki el akart tűnni éppen mi elől.

Nem sok volt a bolygón, a kikötőből is csupán egy volt ahova irányítottak, hogy hol kell majd letennem a gépet ellenzést nem tűrően. Nem volt a legjobb hír mert a szerencsém már rég elpártolt tőlem és most csupán tovább romlott a helyzet mert az egyetlen lehetőségem az a bolygón kialakított Köztársasági katonai állomás volt. Éreztem belül, hogy valami megszorul egy pillanatra, egy rossz érzés tört rám ahogy a gépet irányítottam a leszálláshoz. Amennyire nem rasszisták a Köztársaságiak a Birodalomhoz mérve ettől függetlenül semmivel sem jobbak nálunk. Mehettem volna tovább is megkockáztatva azt, hogy felveszik a gép azonosítóját hogy a következő összefutáskor már meglegyen jelölve mit a gép ami "inkább nem szállt le" az ellenőrzött pályán. Mi más kell még. Egyébként is, mekkora az esélye, hogy a legtisztességesebb katonák dolgoznak itt akik között egy nincs akit meglehetne kenni? Valakinek mindig kell extra. Ezzel a gondolattal próbáltam meg magamat nyugtatni miközben az előttem eltáruló bolygó képét néztem. Lassan kinyújtottam a kezemet és hívtam az irányítót. Pár pillanattal később a kapcsolat létrejött én pedig komótosan, jó hangulatúan megszólaltam.

- Itt a "Parott" Dunelizard az irányító toronynak. Leszállási engedélyt kérnék.
Pár pillanattal később pedig némiképp munkát unott hang zengett fel.
- Itt az irányító, vettem Parott. Tartsa az irányt és szálljon le a B2 pályára.
- Vettem. Irányt tartani, B2-es leszálló pálya.

Ismételem vissza a rádióba nyugodtan majd a hívás ki is kapcsol. Legalább az IFF jó volt, reméltem, hogy pontosak voltak azok az információk amihez hozzájutottam még a gépcsere előtt. Kellemetlen persze ha csak színlel... Az adatai a gépnek semlegesek, egyszerű utazót takar. A sokadik akadályt is vettem ezzel és bízom benne, hogy a továbbiakban nem is lesz a bolygón probléma. Leszállhatok a bolygóra, valaki biztos oda fog jönni majd az állomáson igazoltatni és elbeszélni, hogy mi járatban vagyok. Ahogyan a gép áthatolt az űrből az atmoszférába kis rázkódást követően már stabil sebességgel közelítettem a felszínt. Egész a látótávolságáig a leszálló padnak azon törtem a fejemet, hogy miképp járjak majd el és az eshetőséges harc is felmerült bennem. Pár katona amennyi itt lehet kétlem, hogy problémát fog okozni de lehetőség szerint elkerülném ezt hiszen nem azért jöttem el idáig, hogy újabb ellenségeket szerezzek magamnak és bár bízom a tudásomban... Nem is megyek most ebbe bele. Jobb ha nem. A leszálló pad mellett egy humanoid várakozott, ember valószínűleg, tekintete a datapadról a landoló hajómra vándorolt át pár érintés után. Az oldalán tokjában egy pisztoly pihent és ruházatából is az rít, hogy a katonákhoz tartozik. Úgy festett, hogy könnyű dolgom lesz majd de alig hogy a gépet letettem éreztem az erőben, hogy még sem lesz ez olyan egyszerű. Az épületbe vezető zsilip kitárult és egy idősebb férfi lépett ki rajta kimért léptekkel. Ha a ruházata nem adta volna el magát azon nyomban az erő érzékeltette velem. Bizonyára ő is megérezte a jelenlétemet akkor, sőt még távolabbról és hamarabb is akár. Undorító az a nyugodt és magabiztos mosoly az arcán is amivel sétál a gép felé.
Mit tegyek, mi legyen? Fészkelődök a székemben majd az ujjaimat fénykardom markolatára fonom. Van esélyem? Ha harcba bocsátkozok most nincs vissza út. Viselkednem kell egyelőre, aztán ha meg baj lesz megvédem magam.
Kiszállok a pilóta székből és elindulok a hajó rámpájához. Lábszár középig érő bakancsom kopogása hallatszik csak miután elhalt a gép hajtóműjének utolsó zaja is. Szűk szövetnadrágom szára belegyűrve a csizmámba, egy szürke trikó, rajta pedig egy kopott bőrkabátot viselek. A fénykardom pedig az egyik mély zsebében a nadrágomnak pihen észrevétlen. Bekapcsolom az álcázómat aminek köszönhetően bár főbb vonalaim nem változnak meg, a bőröm világos és a szemem színe pedig barnává válik. A rámpához érve megnyomom a nyitó gombot mire a hidraulika sziszegve kissé megmozdul és hamar belekezd a folyamatos nyíló mozgásába. Amikor már félig kinyílt már látni is, hogy a katona a datapadjával a kezében már odasétált és kényelmes helyet hagyva a rámpának, hogy lenyíljon várakozik. A barna köpenyes alakot viszont nem látom viszont mellette. Amikor már majdnem let van a rámpa elindulok kényelmes léptekkel és egy kellemes mosollyal lefelé rajta. Egy kissé előre hajolva kinézek a két oldalára is a rámpának de senki sincsen egyik oldalt sem. Merre tűnt el a Jedi? Biztos vagyok benne, hogy a katona mellé kijött. Nem jött volna a rámpához? Mire lelépek a rámpáról az pont le is tette magát a leszálló pályára. Elindulok a várakozó katona felé és a jobbommal intek egyet felé.
-Heló!
Egy pillanatra felfagy a mosoly az arcomra ahogy unottan bámul tovább csak a katona. Még meg se szólal egy pillanatra még majd visszaviszi a tekintetét a datapadjára.
- Név?
- Felimiy.
Oh király, ez aztán élménydús lesz. Legalább nem imádja a munkáját, ez legalább kevesebb gondot fog felhozni.
- Érkezésnek oka?
- Átutazóban csak. Tetszik, hogy zöld a bolygó, esetleg helyi nevezetességek amerre érdemes elsétálnom míg maradok?
Felnéz a datapadról végre de az unalom és a munkájának egyáltalán nem szeretésén kívül semmi.
- Szállít bármit is? Elvámolnivaló?
- Ebben?- kérdezek ironikusan miközben magam mögé mutatok, látva, hogy még mindig nem vevő semmire gyorsan hozzá teszem – Semmi nincs, utazó vagyok nem kereskedő.
- Rendben, Kérem kövessen.
Megnyomott még két gombot a datapadján majd felnézett rám és megindult az épületek felé. Hát, amíg nem szükséges addig nem vetek be semmit. Vagy remek színész vagy annyira rühelli a munkáját, hogy az se érdekelné ha egy Hutt szállt volna le azzal a céllal, hogy rabszolgákat gyűjtsön be a lakosságból. A rámpánál megnyomok még egy gombot, hogy a hajó vissza zárjon majd zsebre vágom a kezeimet és követem a katonát az épületekhez. Gondolom én, hogy mivel katonai létesítmény ezért kisétáltat csak viszont az nagyon is zavar, hogy merre tűnhetett el a Jedi.
Pár méter után ki is derült, hogy hová. A hajót nézegette és ahogy mi elindultunk ő is elindult felénk a hajót megkerülve. A zsebemben megfogom a fénykardom markolatát és vissza fordulok az előttem sétáló katona felé de a tekintetemmel végig követtem amíg vissza nem fordultam teljesen. Egyre idegesebb lettem tőle ahogy lassan de biztosan jött felénk. Kicsit jobban rászorítok a fénykardomra, nagyon rossz előérzetem van. Legjobb tudásom szerint leplezem, hogy szinte ugranék már, fénykardomat aktiválva, hogy ne ríjon rólam. Miért nem csinál semmit? Most lebuktam vagy nem? Minek van itt kint és sétálgat mint akinek nincs jobb dolga? Nyugalom Zerae, semmi ok az aggodalomra. Nem csinál semmit csak sétálgat, ha érzi is bennem az erőt láthatóan nem akar éppen még csinálni semmit sem. Talán pont azért mert itt ez az ember előttem, akkor sem bánom. Hirtelen minden érzékem azt kezdi el sikítani nekem, hogy veszély van. Kirántom magam a gondolkozásból az ürgével kapcsolatosan és megtorpanva egy pillanatra csak a tekintetemet az előttem sétálóra szegezem de elkések. Elő rántom mindkét kezemet a zsebemből, a fénykardom a jobbomban megszokott búgásával aktiválódik és a narancsos penge felizzik és egy apró mozdulattal csak megmozdítva csíp bele az előttem álló férfi kezében tartott pisztolyába. Ugyan ebben a pillanatban éreztem meg az apró szúrás, már inkább csípést is. Hogy távolságot nyerjek hátra szökkenek de messze nem olyan távolságra mint akartam és esetlenül tántorodok két lépést még. Lenézek gyorsan és látom, hogy egy apró dárda hegy szerűség áll ki a hasamból, ujjbegynyi csupán. Kiszedem magamból de csak elejtem rögtön. A francba...nyugtató? Vagy kábító dárda, vagy...más.. Minden jóval tompább lesz de még állok a lábamon. Felemelem magam elé fenyegetően a fénykardomat de hiába mert alig, hogy felveszem a pózt kiejtem a kezemből a fénykardomat miközben térdre rogyok amit pedig csendes sötétség követ ahogy körbe öleli az elmémet.

Fejfájás és kényelmetlen fémpadlóra való érzekés az első két dolog amit elkezdek felfogni a környezetemből. Résnyire kinyitom a szememet és felülök amennyire sikerül. Végre kinyitom a szememet eléggé és egy energia mező búgó kékségén túl ott áll a férfi a gusztustalan barna köpenyében. A hátsómra ülök, egyik lábam felhúzva a másik kinyújtva. Hunyorítok az egyik szememmel míg a másikkal már egész jól kitisztult a látásom.
-Csupán, hogy tudja mi is fog történni most, már üzenetet küldtünk magáról és már jön egy rabszállító hajó magáért. Egyenesen egy börtön bolygóra lesz szállítva amíg a bíróság nem dönti el, hogy mi legyen a sorsa. Addig is élvezze ki a csended egyedüllétet a cellájában.
A fejem sajgása és az energiafal búgása mellett is sikerült felfognom, hogy mit mond a Jedi bár ettől cseppet sem volt kellemesebb a hír. Megint egy tetves cellába kötöttem ki, pont ami elől menekültem. Össze szorítom a fogaimat és megtámasztva magamat előre dőlök, hogy felálljak de csak félig feltérdelni sikerül. A sarkon forduló Jedi hátára szegezem a tekintetemet aki dolgát végezve már távozni is akar.
-Várjon..
Sokkal gyengébben sikerült megszólalnom mint ahogy akartam, a szer még nincs kitisztulva a szervezetemből teljesen. Remek lenne ha ismerném a technikát rá de erre nem igazán került sor még..
-Nem ártani jöttem, miért zártak be? Nem akarok rosszat..
Ha más nem is erre megtorpant a férfi és a válla felett elnézett hátra.
-Egy Sith aki nem akar rosszat? Amennyire a kis hölgy nem tűnik veszedelmesnek kötve hiszem, hogy az Urdrarr-ok bármikor is akartak mást.
Egy gyors pillantást vetek csak a karomra, egyértelműen kék. Gondoltam, hogy nem fognak cellába vetni anélkül, hogy megszabadítanának minden tárgytól kivétel a ruháimat szóval nem ért nagy meglepetés látni rendes, csodás bőrszínemet.
-Akkor is igaz, ha másra nem is akkor rám.
Remek, hajlandó beszélni, így talán van némi esélyem arra, hogy ne vágjanak be egy börtönbe rögvest. Vagy rosszabb, végeztessenek ki rögtön. Török ülésbe forgatom át a lábaimat, semmi értelme erőlködnöm azon, hogy most felkeljek. Csak hogy odasétáljak az energiafalhoz? Felesleges.
-Nem akarok zűrt. – ismétlem meg megint.
-Egyszerű utazónak adja ki magát, hamis név és álcagenerátorral felszerelkezve. Itt nem fog senkit sem megtéveszteni.
-Pont ezt akartam elkerülni! – mondom határozottan – Mégsem sétálhatok be ezzel a képpel akárhová!
-És akkor persze ez azt jelenti, hogy mi csak úgy hinni fogunk magának. A Birodalom igazán ostoba, hogy egy gyereket küldjenek kémkedni.
-Nem vagyok kém! Nincs is semmi nálam amivel ezt alá tudná támasztani se.
-Ó ne aggódjon, az igazi fénykardját már megtalálták, idő kérdése és minden mást is megfognak amit rejteget a hajón.
Az igazi fénykardomat? A vörös kristállyal ellátott...Igen elrejtettem a hajón, remek szóval megtalálták, igazán csodálatos.
-Biztos azt hiszi ha nem egy vörös pengét lenget meg majd nem derül ki, hogy mi is maga?
-Hát reméltem, hogy békén hagynak szóval semmit se kell lengetnem meg. – válaszolom nem kevés iróniával megfűszerezve a mondatomat. Tépi az idegeimet az alak meg az álláspontjával. Semmit se tud és azonnal elkönyveltek és le is zárták az ügyet, hogy valami Birodalmi kém vagyok. Veszek egy mély levegőt és lassan kifújom, hogy megnyugodjak. Az utolsó dolog ami itt engem most segíteni fog, hogy ha alapot adok neki azzal, hogy feldühödök.
-Nézze, annyiszor elmondom ahányszor akarja, nem vagyok kém sem küldetésen vagy bármin is a Birodalomnak és sosem lesz—
Gyorsan elharapom a szót. Francba! Persze ahogy megfordul a Jedi egyértelműen most aztán felkeltettem az érdeklődését.
-Sosem lesz? O és mégis miért? Talán megunta?
Nem válaszolok, elfordítva a tekintetemet a cella egy pontjára szegezem. Remek, amennyire kellett, hogy megfogjam az érdeklődését, hogy beszéljen velem ezt aztán igazán nem kellene tisztába tennem vele, hogy árulónak bélyegezve menekültem ide. Ezt nem lehet úgy csomagolni, hogy bárhol is kellemes visszhangja legyen.
-Ha nem hát nem. Igazán nem az én munkám kideríteni az igazi okát a jelenlétének. Azt majd  a nyomozás  eldönti.
Hát persze, mert itt se érdekel senkit se semmi. Kissé a kétségbeesés is növekedni kezd bennem. A jelen helyzetem még rosszabb mint amiben a Birodalmi cellákban várna rám. Még egyszer lopva pillantottam fel a Jedire aki egy kissé fura, talán csalódott arckifejezéssel fordult el és indult meg ismét.
-Elszöktem, oké!? Meg akartam szabadulni onnan!
Mire észbe kapok már az utolsó szavakat is kimondtam. Valahogy az arckifejezése olyané volt mint aki már tudott valamit és csalódott, hogy nem hallotta.
-Nem akarok a Birodalom része lenni, az eszköze. El akartam szakadni szóval eljöttem amikor esélyem nyílt rá.
-Mint mondottam, nem az én döntésem, hogy mi lesz veled.. De talán érdemes meghallgatnunk.
Ezzel viszont már véglegesen lezárta a beszélgetésünket, sarkon fordult és ütemes léptekkel elhagyta a cellasort ezzel teljes magányomra hagyva.
Hanyatt dőlök, karomat és lábamat szétvetve és egy hatalmasat sóhajtok. Tudom én, hogy nem lehet csak úgy megszabadulni a Birodalomtól de ez kész őrület, hogy ennyire rám járjon a rúd rövid távon. Kétlem, hogy a meghallgatásom alatt bármi komoly lehetőség rejtőzne. A Jedik nem fogadnak csak úgy be minden jöttmentet aki megakar szabadulni vagy változni. Egy hosszú percig még feküdtem majd miután kellőképpen össze szedtem magamat vissza felültem törökülésbe, kezeimet az ölembe fektettem és meditálni kezdtem. Nem volt se jobb dolgom vagy bármi amit tehetnék. Kereshetnék egy rácsot vagy szellőző járatot amin át kiférek és megpróbálhatnék megszökni innen is de azzal se mennék messzire. A gépemet már biztosan cafatokra szedték és nem látok sok esélyt arra sem, hogy átjussak a Jedin most már. Inkább csak össze szedem most a gondolataimat és várok. Talán sikerült meggyőznöm a Jedit arról, hogy ne vigyenek egy börtön kolóniára, talán esélyem lesz tisztázni, hogy nem akarok semmivel se az előző életemhez fűződni se. Talán nem egy bíróság elé visznek hanem a Jedik elé. Előttük legalább ha minden kötél szakad és mégis börtönbe vetetnek akkor inkább a halált választom és általuk jobban lehetséges mint a katonák és a kábító fegyvereiknél.

Másnap reggel, némi alvás beiktatásával együtt a meditációmat követően kipihenten kelek fel. Talán az egyetlen pozitív pontja a napomnak és valószínűleg az elkövetkezendő időszaknak is ha nem tudok kikerülni innen. A rabszállító hajó már bizonyosan fel lesz szerelve nem csak egy ilyen, egy energia falos cellával hanem speciálisan erőhasználóknak való cellával is és valószínű, hogy nemsokára ide is fog érni értem. A cellában ülve a priccsen nehéz lenne megmondani, hogy mennyire járhat az idő és csak ötletelni tudok. Az éhségem  reggelre utalna és sokat nem aludtam a meditációt követően. Hozzátéve, hogy a fárasztóan hosszú űrutazással talán dél felé érkezhettem meg a bolygóhoz este lehet. A priccsemen törökülésbe helyezkedem el és meditálásba kezdek. Nem sok minden mást tudok csinálni hiszen kipihent vagyok, hát a terveim is röviden befejeződtek.
Alig pár perc telhetett el mikor nagy meglepetés ért mikor közeledő lépteket hallottam az egyébként csendes folyosókon. Felkelek a priccsről és nyújtózok egyet. Közelebb lépek a búgó energiafalhoz és amennyire belátom a folyosót várakozok ahogy nézem. Nem is kell sokat várnom és az aprón libbenő barna köpenybe burkolva érkezik a Jedi. Meglepődve a késői látogatáson felhúzott jobb szemöldökkel nézek rá majd vissza lépek a pajzstól egy lépést mikor odaér.
-Örülök, hogy ébren találom.
-Gondolom a kamerák sokban segítették ebben. – mutatok fel az egyikre a falon.
Megmosolyogja a megjegyzésemet majd az energia mező másik felén megáll előttem és törökülésbe helyezi magát. Kezével int nekem, hogy kövessem a példáját. Egy pillanatra tétovázom majd végül én is egy lépésnyire a faltól leülök mint ő, törökülésbe.
-Érdekesnek találták azt, hogy a te szavaiddal éljek, elszöktél a Birodalomtól.
Találták? Gondolom más Jedikkel beszélhetett, talán a tanáccsal, hogy mit kezdjenek egy Sith-el, találó is lenne.
-Gondolom azt hiszik, hogy hazudok. Biztos csak kém vagyok akit elkaptak és most próbálok mentegetőzni.
-Vannak akik ezt gondolják, vannak akik a kilétedre is kíváncsiak lennének, kétlem, hogy a Felimity az igazi neved lenne.
-Nem nem az a nevem. De maga mit gondol? Gondolom, hogy vagy hisz nekem vagy egy elég rosszízű beszélgetések híve.
Egy pillanatra csendben marad és végig mér és végül a szemembe néz.
-Nem kihallgatni jöttem le téged, hanem beszélgetni.
Vártam egy pillanatig mielőt újra szóra nyitottam volna a számat. Valamit akar az látszik rajta, egyébként nem jött volna le egyedül csak így beszélgetni hiszen a kihallgatásomat úgyis majd később akarják majd megtenni.
-Zerae, az igazi nevem, nem Felimity.
-Zerae, Hm? Kissé rövid egy Urdrarr-nak de most megteszi.
-Igazán nem fontos a teljes nevem nem?
-Az ember kénytelenül is elgondolkozik mikor egy hölgy nem mutatkozik be rendesen. De legyen, Zerae.
-Tekintse úgy, hogy már nem számít.
A férfi csak ül velem szemben, most már némán és állát vakargatva gondolkozik. A kialakuló csendet a kom-link csipogó hangja törte meg. Benyúlt ruhája ujjába és a szájához emelte az onnan előhúzott eszközt. Egy pillanatra úgy festett fel is veszi de elemeli a szájától és a tekintetemet fürkészi majd fogadja a hívást.
-Hallgatlak.
-Felkészítettük a gépét az indulásra uram.
-Remek, megtenné, hogy lekapcsolja a C-1-1-E cella energia falát?
-Uram? De az utasítások szerint..
-Nincsen semmi baj, kissé változtak a tervek. Ne aggódjon csupán a kérésemet teljesítse.
-..Értettem uram. C-1-1-E cella deaktiválva.
Pár pillanattal sem később pedig az energiacella falának búgása elhal és azzal együtt a fal is eloszlik. Mint egy reflex szerűen felpattanok az ülésemből és hátra, eltávolodva immáron nem létező energia faltól aminél eddig ültem. Értetlenül nézem a Jedit előttem. Egyértelműen valami olyant csinált most amit nem kéne. Valószínűleg nem kéne vagy csak nem mindenki ért vele egyett.
A Jedi megmosolyogja a reakciómat majd int a fejével felém.
-Gyere Zerae.
~ Megnézzük mennyire is gondolod komolyan a szavaidat.~ Tette hozzá gondolatban a Jedi Mester miközben figyelte a lassan meginduló lányt kifelé a cellából. Értetlen volt és csapdát érzett, lerítt a mozgásából. Viszont nem menekült, támadott vagy feleselt. Blith Mester és Girral Mester pedig téved. Igen is lehetséges változni, hiszen elég ha Losak Mesterre néznek.
-Bírom benne a szavaid nem csupán üres mentségek lesznek és tetteiddel bebizonyítod.
-Akkor elengedtek?
-Nem egészen. De nem börtönbe zárunk. Mellettem bebizonyíthatod, hogy igen is változni akarsz, én pedig megadom a lehetőséget és helyet, hogy megtehesd.
Nem kicsit voltam meglepődve, esélyt ad, hogy bebizonyítsam tényleg nem akarok a Birodalomhoz tartozni már, hogy meg akarok változni? Örültem az esélynek, hogy megadatott és nem csak bevágnak egy cellába, hogy ott rohadjak el.
-Bebizonyítom, hogy hihetsz nekem.
-Remélem is. Addig is pár szabály amiket minél előbb meg kell tanulnod és be kell tartanod. Először is, sose hazudj nekem, ha kérdést teszek fel egyenes választ várok....
És folytatta tovább a sorolását a szabályainak miközben kifelé sétáltunk a fogdából, a leszálló pályához és mikor már a gépében ültünk is még mindig folytatta. Amikor pedig megkérdeztem, hogy hová is megyünk csupán annyit mondott, hogy egy nyugodt, csendes helyre. Bárhol is legyen az jobban hangzott mint egy börtön blokk.

Zerae
Zerae
Lil'SW KM

Empire
Sith
Padavan

Karakteradatok

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Vas. 20 Okt. 2019, 14:23

Szerintem remek lett, mondjuk a teljesen előítéletes jedi picit fura volt, majd hátsó rúgják Very Happy Az meglepett picit, hogy nem próbált olyasmit mondani Zerae, minthogy nem is birodalmi, azaz nem sith csak sima sötét jedi, mert ugye a jedi tanácsban is van tisztavérű urdrarr.

Mivel az előzőn nem kaptál jutalmat, így most jutalomnak megkapod a sötétség hullámai-t első szintet ingyen, természetesen 0%-ról indulsz, így majd bővítésben tanulhat.d

Új szituáció:
Ez most picit más, mert eszembe jutott. Két részből áll, vagy-vagy, rád van bízva, hogy melyiket választod.
Zerae-n használják a Fény hatalma nevű képességet, ami eléggéj fájdalmas procedúra. Ha akarsz utalhatsz rá, hogy miért is lett alkalmazva a karin, de nem muszáj. A két lehetséges opció pedig ebből jön.
1. Ha túléli a folyamatot Zerae és teljesen megszabadul a sötétség minden formájától, azt hogy éli meg, miként folytatja az életét úgy, hogy a sötét oldal már nem befolyásolja? Jedi lesz, esetleg valami mással akar foglalkozni, milyen lesz a világnézete, hogy áll másokhoz, a világhoz?
2. A második, hogy végrehajtják rajta, de belehal ebbe, miként éli meg a saját halandóságát és elmúlását, miként történik a haldoklása és a halála.

Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Karakteradatok

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére