St. Michael Templom

Go down

St. Michael Templom Empty St. Michael Templom

Témanyitás by Thorhalla Szer. 23 Feb. 2011, 16:57

A régi topic

Gótikus, katolikus keresztény templom.
Robert Kirkman atya, a templom papja.

A régi topic


A hozzászólást Thorhalla összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Feb. 2011, 20:45-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
St. Michael Templom Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

St. Michael Templom Empty Re: St. Michael Templom

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 26 Feb. 2011, 13:07

#1 2009-02-14 22:10:15
Morsus
St. Michael Templom
Gótikus, katolikus keresztény templom.
Robert Kirkman atya, a templom papja.


#2 2009-02-15 21:05:10
Morsus
- Oldozz fel atyám, mert vét...
- Nem vétkeztél fiam.
Szakítja félbe Morsust a pap a gyóntató fülkében.
- Honnan veszi ezt atyám?
- Évek óta ismerlek hallom a hangodban mikor a szüleidért és mikor bűnért kérsz feloldozást. Hányszor fogsz még bűnbocsánatot kérni értük?
- Ameddig élek.
A pap arcán keserűség jelenik meg hallva a nyomozó válaszát.
- Hogy megy a dohányelvonás?
- Egy hónap, egy hét két nap...
- Szóval jól.
- Ennyire utálja ha beszélek atyám? - Kérdi mosolyogva Zack.
- Igen, de minden szerdán és vasárnap itt vagy.
- Jut is eszembe ne feledje most én leszek a fehérrel.
- Feloldozlak fiam, menj haza és pihenj. Keress végre nyugalmat az életedben.
- Azt hiszem olyat sose fogok.
Az ajtó kitárul és Zacharias kilép a fülkéből a kapu felé indulva. A kapunál megáll egy pillanatra és ösztönösen nyúl a zsebébe majd csalódottan megrázza a fejét.
~ Már kidobtam a zsebemből a cigit. Melót kell szereznem vagy éhen halok.
Sebesen indul a lépcsőkön lefelé türelmetlenül.
~ És még az autómat is szétlőtték... utálok gyalogolni.


#3 2009-02-15 21:42:51
Yvette
A templom előtti kis tér

- Ugorj már ki, te dög!

Egy ajtónyitó pöcökhöz beszélsz...
Te meg hozzám. És idegesítesz.
Ez az életcélom! Valaki jön...
Oké, akkor hagyok mindent és lelécelek és itt hagyom ezt... Oké, itt hagyom.
Jó döntés.

Yvette háttal nekidől az autónak, amit épp megpróbált megfújni, és az övébe rejtette hátulról az eszközeit, miközben rámosolygott a templomból kilépő férfira.

Szép húzás...
Kuss.
Akkor is. Menj tovább, szépen, mi csak itt támaszkoduuuuuunk, menj tovább!


#4 2009-02-15 21:44:55
Azareus
Szegény vagyok és éhes 35 éves létemre. Templomba megyek feloldozásért. Nem hiszem el, hogy már kezdek Istenben hinni az éhségtől. Én az örök ateista. Valahogy úgy érzem épp ezért orrolt meg rám az úr. De lehet csak okolni akarok valakit, akit nem is ismerek. Azt se tudom, hol vagyok azt főleg nem, hogy ki. Az Azareus nevet választottam magamnak azt se tudom honnan jött. A világ szerint nem létezem és szerintem sem. Csak lebegek. Nem tudom irányítani a képességem ezért folyton pár centivel a levegőben lebegek, egyetlen értelme a létemnek, hogy élelmet keressek, nem tudom miért nem vagyok képes egyszerűen öngyilkos lenni.
Öngyilkos... hmmm. Semmi depresszió vagy előzmény, hisz nem emlékszem semmire. Csak egy nagy lyuk a memóriámban, kapaszkodás, talán ez lehet a szakadék széle. A halál. De talán mégsem. Úgy gondolok ezekre naponta, mint az ételre, vagy magamra. Teljesen átlagosan. Nem fáj semmi, csak gondolkodom. Minek születtem, megszülettem én valaha? Nagyon sok kérdés, semmi memória.
Így csak a túlélési ösztön munkálkodhat bennem.
Odamegyek a gyóntatóhoz, épp kijött egy férfi, felmérem magamnak. Nem tűnik olyan reményvesztettnek mint én. Bár egy amnéziás mit tudhat ilyen dolgokról.
- Elnézést. - szólítom meg - Nincs egy kis aprója? - próbálom úgy megszólítani, mint egyik úr a másikat, nem tartom előre a keze és kéredzkedem. Hiszen ember vagyok, nem egy nyomulógép.


#5 2009-02-15 21:51:38
Morsus
Zack felnéz a pénzt kérő pasira.
~ Az ember azt hinné most, hogy nem cigizek több pénzem marad, de sajna nincs így. Mindegy ő éhesebbnek látszik, mint én.
Morsus a zsebébe nyúl és elsőre kivesz 10 dolcsit, azt nyomja a fickó kezébe.
- Tessék. Legalább az egyikünk egyen egy jót.
Ezzel végezve indul tovább, de sajna a fejében a mai vacsora gondolata megy és nem veszi észre a nőt, aki éppen az autót akarta kinyitni kellően illegális módszerekkel. Akaratlanul löki fel szegényt és mivel ekkor még saját baján kesereg így tovább is tesz pár lépést majd emgfordul a deres járdán, hogy a nő után nyúljon.
- Elnézést én nem akartam! Csak kicsit... - a szavai elakadnak a lányra nézve és a szavak akaratlanul csúsznak kia száján: - Deja vu.


#6 2009-02-15 22:13:00
Yvette
DEJA VU?!! ERESSZ!
Nyugi, megoldom!

Nem sokáig gondolkodott, csak felhúzta a lábát és bokán rúgta, remélve, hogy ő is elesik, hiszen a járda eléggé csúszós. Tekintve viszont a helyzetet, a férfi valószínűleg rajta fog landolni, ami újabb kellemetlen szituációkhoz vezethet.

Én az orrát céloztam volna...
Tudom.
Akkor jó...

- Megbocsájtva... ha Kym is egyetért...

Nem értek egyet.
Ezt is tudom.
Ez is jó...


#7 2009-02-15 22:23:20
Azareus
- Tíz dolcsi uram! - csillan fel a szemem meglepetten - Az ég áldja! Nagyon szépen köszönöm. - mondom, de a fickó már ki is lép az életemből, legalábbis én azt hiszem. Mintha megtorpanna az ajtóban, majd futva közelítene egy nőhöz, akit el is lök. Ekkor a nő bokán rúgja és az adakozó férfi pedig elesésre készül. Ki tudja. Úgy érzem tennem is kell e jóért, amit ez a férfi velem tett, bármilyen oldalon is áll, legyen akár jó, vagy gonosz nem érdekel. Ezt a férfit, ma nem fogja megalázni egy nő és remélem sohasem. És persze remélem engem sem.
A nő a földről felemelkedik egy lágy kékes fény kíséretében, pördül egyet a levegőben, majd fejjel lefelé a járműhöz csapódik. Nem erős, de ott tartom a kocsihoz szorítva erősen. Fejjel lefelé, ez elég kellemetlen, de nem is fájhat. Én sem kívánom a nők fájdalmát.
- Uram, a kocsijának nem fog baja esni. - mondom lelkesen az adakozó úrnak, miközben kezemet előretartom, hogy telekinetikus erőmmel ott tartsam a hölgyeményt.- Hívja a rendőrséget szerintem. Hiszen el akarta lopni a tulajdonát!


#8 2009-02-15 22:33:39
Morsus
Zack a kocsinak esik amikor bokán rúgják.
~ Aú... ez fájt! Megérdemeltem, de akkor is!
A nő szavaira nincs ideje válaszolni, mert ekkor megpördül és oda kell kapnia, hogy megfogja a nőt. Ezzel kiszakítva Azareus nyomásából.
~ A koldus mutáns? Mi a rák?
- Hé nyugalom! Nem történt semmi!
Higgasztja le a férfit.
~ Ez egy mutáns koldus! Mi a fenét keres itt?
- Ezt megérdemeltem és az autó a papé, ha akarja lopja el, de pár utcával lejebb jobb autókat lehet lopni. Nem kell rendőrt hívni, tényleg.
Mondja viccelve majd ráeszmél, hogy a karjaiban egy nő van. Finoman felsegíti és leporolja a vállát.
- Tényleg elnézést. Kárpótolhatom valamivel?
Kérdi Morsus közben a koldusra is figyelve.


#9 2009-02-15 22:49:14
Yvette
- Elengedi a karom, első lépésnek megteszi.

Ezzel Yvette, aki kissé felvette az én stílusomat, mert hát ő is szokta, ha igazán mérges a kicsike, de aranyos ilyenkor... Elnézést, visszatérve a tárgyhoz, Yvette kitépi a karját a férfi kezéből a dühe mögötti érzéseiről inkább nem beszélnék, mert nem publikus.

Megint narrátorkodsz, idióta?
Jahm, néha kell...
Minek?
Hogy más is tudja mi történik.
Más? Ki más?
A többiek... áh, mindegy. Arra figyelj inkább, ki akartad kaparni a mutáns dög szemét.
Jahm, igen. Oké... koncentrálok, Szóval...

- Ne porolgasson itt! Minek lökött fel egyáltalán?

Kezd kicsit enyhülni a hangja...
Nem, nem kezd.
De, igen! Én mesélek!
Grr...
Akkor is! Szóval, enyhül a hangod. Mivel én mesélek, és ezért el fogsz fogadni egy vacsorameghívást.
És ha nem hív meg, akkor mit teszel, okostojás?
Meghívatod magad.

- Viszont kiengesztelhet, talán egy vacsorával.


#10 2009-02-16 21:31:20
Morsus
Zack egy pillanatig nézi a zavarosan mérgesen néző nőt majd úgy dönt, hogy valszeg nem a kukát bámulja dühösen így vállat von majd mondja az éttermet.
- Hát nem lesz nagy lakoma, de jobb, mint a pap autóját lopni.
Mondja Zacharias és mielőtt elindulna Donaldhoz lép.
- Ha akar egy jót enni a héten keressen fel engem.
Oda ad egy névjegykártyát. Majd visszalép a lányhoz és finoman a karját nyújtja akár egy úriember.
- Hölgyem...
Szólítja fel úriember módjára és kedvesen mosolyog.
~ Még mindig Deja vu-m van és pizzát szeretnék enni, de vajon miért?


#11 2009-02-16 21:48:06
Yvette
~Most a karját nyújtja...
~Látom. Nem mesélnél inkább? Úgy kicsit kevésbé vagy idegesítő...
~Ha ezt akarod. Szóval. Yvette feltápászkodik, közben elfogadja a felkívánt kart.
~Nem fogadom el.
~Azt akartad, hogy meséljek. Akkor viseld a következményeket. Tehát, ELFOGADOD a felkínált kart és hagyod magad felsegíteni.
~Oké, oké...
~Helyes. Tehát, felsegít, és elfogadod a meghívást, valamint megkérdezed, hogy hova mentek.
~De...

- Nem akartam ellopni, csak... csak megnéztem, elég biztonságosan van-e leállítva. Amúgy hova visz?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
St. Michael Templom Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.