Quentine Constantine

Go down

Quentine Constantine Empty Quentine Constantine

Témanyitás by Quentine Constantine Vas. 07 Aug. 2011, 19:13

Adatok:
Név: Quentine Constantine
Egyéb neve(i): Omega
Faj: mutáns
Nem: férfi
Jellem: Semleges
Személyazonosság: Titkos
Születési helye és idő: Szicília, Palermo, 1986. december 31.
Kor: 32
Családi állapota: egyedülálló
Foglalkozás: Fejvadász, Magánnyomozó, Alkimista, Ördögűző
Testmagassága: 187 cm
Testsúlya: 75 kg
Szeme színe: barna
Haja színe: fekete
Bőre színe: fehér
Különleges ismertetőjel: Bal tenyerén egy omega alakú égési heg található
Repülési sebesség: -
Egészségi állapot/ betegségek: tüdőrák, mivel erős láncdohányos

Életrajza:
A nevem Quentine, és mutáns vagyok. A mutánsokról az embereknek egyből valamiféle nyáladzó szörnyeteg vagy egy repülő maskarás férfi jut eszükbe, és bele sem gondolnak, hogy valójában ők is ugyanúgy kezdenek mindent, mint bárki más. A szicíliai Palermo a szülőhelyem. Egy kellemesen csípős és kellemetlenül zajos estén, mivel szilveszter volt. Anyám kemény nő volt, nem időzött sokat a kórházban, egyszerű szülés volt, komplikációk nélkül, legalábbis annak hitték az orvosok. De amint később kiderült, az orvosok nem vették észre, hogy anyám ikrekkel volt terhes. Valamiféleképp a másik magzat nem fejlődött ki teljesen, az orvosok azzal magyarázták, hogy az anya vérellátása nem volt elég kettőnknek, így egy idő után a testvérem fejlődése abba maradt. Ezt leszámítva nem volt sok érdekesség gyerekkoromban, egészen 12 éves koromig, amikor kiderült, hogy apám kapcsolatba került az olasz maffiával. Az öregem elég balhés pasas volt, nem volt fix állása, alkalmi munkákat végzett, de egy idő után már nem talált tenni valót. Ekkor robbant be az életünkbe a maffia, kölcsönt adtak apámnak, amit persze nem tudtunk kifizetni, mivel anyám munkájából épp csak a lakbérre telt, a kölcsön pedig gyorsan elfogyott. Télen egy kabátra, egy új biciklire, vagy egyszerűen egy vacsorára. A maffia viszont ezt nem hagyta szó nélkül, pénzbehajtókat küldtek, apámat keresték, és persze meg is találták. Egyszerűen végeztek vele, de nekik ez nem volt elég, a pénzt akarták, és mindenáron. Anyámmal összeszedtük minden pénzünket, kiürítettük a bankszámlát, és elhúztunk Amerikába, hogy előröl kezdjünk mindent. Ettől kezdve teljesen megváltozott az életem, új iskola, új barátok, új lakás, és egy új élet. A képességem a legkülönösebb módon jelentkezett, először nem is tudtam pontosan, hogy mire vagyok képes, csak részletekben jöttem rá. Elsőként arra jöttem rá, hogy jobb kezem érintésével, képes vagyok látni az illető múltját. Eldönthetem, hogy az utolsó egy percet vagy egy órát akarom látni, de maximum 3 napra mehetek vissza. Amikor megérintek valakit, nem csak látom, hogy mi történt, de én is szerepelek a múltjában, figyelem az eseményeket, és mintha egy filmet néznék, odakerülhetek, ahova akarok, hogy azt láthassam, amit szeretnék. Mindez, akár a 3 nap részletes visszanézése, csak egy pillanat a valóságban, mintha amíg a múltba utazom, a jelen megállna. Ezt a képességemet sokat fejlesztettem, és rengetegszer használtam, mivel nem kelt feltűnést, nem kellett aggódnom, hogy lebukom miatta. Anyám tudott először a képességemről, és egészen jól fogadta, sőt talán még örült is neki, úgy érezte, ettől erősebb vagyok, jobban megvédhetem magam ebben a kegyetlen világban. A gondok azonban csak a képességem második felénél következtek. Kiderült, hogy nem csak arra vagyok képes, hogy lássam a múltját annak, akit megérintek, de elő tudtam hozni az emlékeit az ő számára is. Ez elsőre nem hallatszik túl izgalmasnak, mi van abban, ha valaki látja a múltját, ahogy reggelizik, vagy ahogy fürdik. Csak, hogy enne a képességemnek nincs határa. Csak arra kell gondolnom, hogy milyen fajta emlékeket idézzek fel, milyen érzést keltsek, és minden, ami azzal kapcsolatos, előjön. Ha akarom, előhozhatom a boldog pillanatokat, vagy a legfájdalmasabb emlékeket. És ezek a fájdalmak nem csak mentálisak, bár már azok is képesek agyilag leblokkolni bárkit, akár egész életére kómába kerülhet az, aki minden rossz pillanatát átéli. De az érzelmileg fájó emlékek mellett, fizikai sérelmeket is okozhatok. Ráadásul egy emlék felidézésének eredménye, amelyben eltörik a karod, nem csak a törés fájdalmát hozhatja fel, hanem képes ismét a sérülést is valóssá tenni. Így akár meg is ölhetek valakit. Most persze börtönbe zárhatnának, vagy egyből kivégeznének, amiért ilyenekre képes vagyok, de be kell vallanom, az én erőm sem határtalan. Egy mentálisan felidézett emléket nem csak az áldozat, de én is látok, ezáltal én is átélem. Az évek során megtanultam, hogyan álljak ellen a rosszullétnek, vagy az ájulásnak, de így is kimerülök. Eddigi életem során már jó párszor használtam ezt a képességemet, nem úgy, mint a fizikai fájdalom valósággá váltását. Eddig összesen kétszer volt rá szükségem, mikor megtámadtak, de hát ezzel jár a munkám. Ó, igaz is, visszatérve a költözésre, Manhattanbe jöttünk, egy egyszerű albérletben laktunk, elvégeztem a középiskolát, de ekkor már tudtam minden képességemről. Amint végeztem, rögtön elköltöztem otthonról, ennek több oka is volt. Bár nagyon szerettem anyámat, úgy döntöttem saját életet kell kezdenem, és ennek első lépése a saját lakás. Ez nem pont úgy alakult, ahogy akartam, mivel, mint később kiderült, egy lakás óval drágább, mint amit, egy alkalmi munkából lehetne fizetni. Így legtöbbször egy Carson City béli panzióban szállok meg ha szükséges, itt mindig szívesen látnak, a tulajdonos egy mexikói család, időnként megnevettetem őket, persze nem a ó vicceimmel. Egy két szép emlék, és máris elengedőbbek a számlám egyenlítésével kapcsolatban. A második, hogy elkezdtem dolgozni, mint segéd. A mentorom egy afféle mágus, ördögűző alkimista volt, szerintem teljesen megőrült, de nem ez a lényeg. Megtanultam mellette mindent, amire szükségem lehetett, a nyomozás fortélyait, a lőfegyverek használatát, és az ördögűzést, aminek persze semmi hasznát nem vettem. Ami a mentoromat illeti, valószínűleg az agyára ment az ördögűzés, egy áruházban ki akart valakit tisztítani. A biztonsági őr 4 golyót eresztett a hátába. Ezután kezdtem el a valódi munkámat, és így lett belőlem nyomozó és fejvadász. Ekkor 26 éves voltam, azóta űzöm a ipart, nem kímélve se mutánst, se embert. Nem érdekel, hogy fajtársam-e az illető, a lényeg, hogy valaki felkér, én pedig elvégzem a melót, ő pedig fizet, se több, se kevesebb.

Képességei: Képes vagyok bal kezem érintésével átélni a megérintett személy emlékeit, egyelőre legfeljebb három napra. Ezen kívül képes vagyok az emlékek által kiváltott érzelmeket felidézni mind magam, mind a célpont számára, korlátlan időre visszamenőleg. Minél erősebb érzést akarok kelteni, annál több emléket kell felidéznem, egy ilyen érzés lehet pozitív vagy negatív, okozhat örömöt, félelmet, bánatot, vagy dühöt, mentálisan akár túl is terhelhetem az illetőt, és kómába ejthetem. Erősebb érzések keltésénél, jobban kifáradok magam is, így igyekszem ezzel csínján bánni. Végül, de nem utolsó sorban, a fizikai sérülések fájdalmát is fel tudom idézni, erős koncentrálással akár újra valóságossá tenni azokat. Mindez, azaz az emlékek visszanézése, az érzelmek keltése, és a fájdalom valósággá tevése nem telik időbe, amíg megérintem és koncentrálok, az idő teljesen megáll, én sem cselekedhetek, csak is a tudatán belül. Az emlékek előhívása nem csak élő alanyon hat, a halottakon is használható, de itt is érvényes a 3 napos határ. Csak tudattal rendelkező lényeken tudom használni a képességeimet, tehát állatokon, vagy tárgyakon nem, és mindhez szükséges a bal kezemmel való érintés, melyen egy omega alakú égési sérülés hege van. Ezt még munkám kezdetén kaptam mentoromtól, jelezvén én vagyok az utolsó tanítványa.

Szakértelmei: A kiképzésem során megtanultam bánni a lőfegyverekkel, pisztolyok, gépfegyverek, és hasonlók tartoznak ezek közé. Ismerek minden fajta fortélyt, amely csak előfordul a nyomozói munkában, beleértve a nyomolvasást. Ezen kívül a fejvadászat mesterségében is jártas is vagyok, rengeteg munkám volt már, a legtöbbször kisebb bűnözők kiiktatása volt a feladatom, de számoltam már le kínai maffiózókkal is. Emellett dolgozom már néhány éve az olasz maffia kiiktatásán, ami apámmal leszámolt. Kis mértékben értek az ördögűzéshez és az alkímiához, ezeket is mentoromtól tanultam, bár nem gyakran használom őket.

Megjegyzések: Úgy gondolom a világon két fajta ember van. Aki figyeli az eseményeket, látja, hogy mi történik körülötte, de nem avatkozik közbe. És az, aki változtat az eseményeken. Én azt szeretem hinni, a második vagyok. Igyekszem mutáns erőmet is felhasználni, hogy jobbá tegyem a világot, én próbálok minél többet tenni, hogy az emberek, és mutánsok harca ne törjön ki. Ez nem kevés munka, próbálom kiiktatni az aktivistákat, mind az emberek, mind a mutánsok közt. Úgy érzem kötelességem, hogy fenntartsam a jelenlegi állapotot, de ehhez gyakran törvénytelen eszközökhöz kell nyúlnom, hisz ahogy a mondás is tartja, aki békét akar, készüljön a háborúra.
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Quentine Constantine Empty Re: Quentine Constantine

Témanyitás by Quentine Constantine Vas. 07 Aug. 2011, 19:14

Adatlap:
Név: Quentine Constantine
Lakás/Létesítmény: -
NJK: -
Foglalkozás: Fejvadász, Magánnyomozó, Alkimista, Ördögűző
Munkahely: -
Pénz: 25800$
Bevétel/hét: 200$
Eszközök: Mindenféle kellék a munkáimhoz, a legkülönbözőbb felszerelések.
Felszerelés/fegyverek:
-Egy félautomata Golden Ballers pisztoly - 2 kredit
-Egy Golden Desert Eagle (Pénzért vásároltam)
-Egy Ford Shelby Mustang - 2 kredit
Vállalat: -
Szövetség: -
Törzshely, ahol megtalálható: -
Ismertebb szövetséges: -
Ismertebb ellenség: -

Felhasznált kreditek: 4
Fennmaradó kreditek: 0



Kiegészítés

Quentine az atlantisziak elleni harcban elhunyt, azonban a túlvilágon egy ismeretlen szellemszerű természetfelettivel folytatott beszélgetésből kiderült, hogy nem mehet sem a mennybe, sem a pokolba. Ezért az Úr úgy határozott, hogy visszaküldi őt a Földre féllényként, természetfelettiként, hogy bizonyítsa érdemlegességét. Célja, hogy az embereket az igaz útra terelje, és ő se térjen le arról. Új képességekkel is ruházták fel az égiek, melyekről azonban nem világosították fel.

"Fényesség, mely utat mutat"
Quentine elvesztette bal karját halálakor, de ezt az apró hiányosságot pótolták, mikor visszatért, jelenleg a karja valamely túlvilági anyagból van, mely ugyanúgy viselkedik, mint egy normális kéz, leszámítva, hogy földöntúli fényességet áraszt magából.

"Fáradhatatlan szolga"
Hogy feladatát mindenkor elvégezhesse, Quentine olyan képességet kapott, melynek hála nem érez fizikai fáradtságot, kimerültséget, nincs szüksége alvásra, és nem táplálkozik többé, hacsak kedve nem tartja úgy.

"Az Igaz Út pászotra"
Végezetül Quinn megkapta a képességet, hogy megmutassa az embereknek a rájuk váró végzetet. Nem a halálukról van szó, sokkal inkább arról, ami az után következik. Ennek a képességnek a segítségével képes megállapítani, hogy ki az, akinek lelke el fog kárhozni eddigi életében elkövetett tettek miatt, és ezen emberek számára képes feltárni a legszörnyűbb kínokat is, melyeket az illető majd a túlvilágon él át. A képesség során bal karjával kell megérintenie a kiszemeltet, aki egy látomásba kerül Quentine-nel együtt. A látomást Quinn irányítja, ő szabhatja meg, hogy részletesebb, vagy felüleletes képet lásson a halandó, hogy hosszabbnak, vagy rövidebbnek érezze, de a magát a látomás tárgyát nem ő találja ki, csak megmutatja, ami várható. Akárcsak eredeti képessége esetében, itt sem telik el idő, amíg ez megtörténik, mind ő, mind a halandó egy pillanat alatt látja a látomást, de jóval hosszabbnak élik meg azt. Ezzel a képességével érheti el, hogy a halandó jobb belátásra térjen, és az igaz utat válassza. A képesség során Quinn is látja és átéli mindazt, amit a halandó, így neki sem túl kellemes egy efféle utazás. Elvileg akár olyanokon is használhatja a képességet, akik lelke nem fog elkárhozni, ők értelemszerűen a mennybéli jövőt látják, így terror helyett eufóriát tapasztalhatnak lelkükben.
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Quentine Constantine Empty Re: Quentine Constantine

Témanyitás by Quentine Constantine Kedd 09 Aug. 2011, 14:25

Quentine egy újabb szempontból vált kiválasztottá, ezúttal Szellemlovas szerepét osztotta rá a sors, mely talán nem is olyan meglepő, hiszen természetfeletti képességei eddig is mutattak némi egyezést, és célja is hasonló volt.
Azonban több, mint érdemes kiemelni, hogy a Szellemlovas erő jóval többet jelent annál, mint amire eddig képes volt.
-Átalakulás – az eredeti szellemlovas képesség szerint a lovas át tud alakulni, Quentine esetében azonban fénylő karja állandó jele a hatalmának
-Emberfeletti erő – 25-ös erőkategória
-Emberfeletti állóképesség – soha nem fárad el, Quentine már korábban is birtokolta a képességet
-Emberfeletti ellenállás – gyakorlatilag minden földi fizikai sebzésnek ellenáll, legyen az egyszerű ütés, vágás, lövés, zuhanás extrém magasságból, energia lövedék, szélsőséges nyomás vagy hőmérséklet. Mágia és természetfeletti fegyverek képesek sebesülést okozni neki.
-Regeneráció – bár csak mágia és természetfeletti fegyverek képesek megsebesíteni őt, ezeket a sérüléseket azonnal begyógyítja, akár elvesztett végtagokat is visszanöveszt, vagy az összeroppantott koponyáját is visszaállítja.
-Pokoltűz – képes egyfajta pokoli tüzet teremteni és irányítani azt, formálhatja kedvére, a teste bármely pontjával létrehozhatja, fegyvereket ruházhat fel vele, tűzfalat hozhat létre, vagy akár tűzkitörést csinálhat. Képes egy motort is létrehozni, illetve egy motort átalakítani a tűzzel.
-Misztikus láncok – rendelkezik egy misztikus lánccal, melynek képes hosszát változtatni, átvág szinte mindent, és átalakulhat bármilyen fegyverré. További láncokat képes teremteni akaratával.
-Vezeklő pillantás – az eredeti szellemlovas képesség szerint a célpont egyszerre érzi az összes fájdalmat, melyet életében okozott, ha a lovas a szemébe néz, Quentine esetében azonban korábbi képessége marad meg, mellyel haláluk utáni sorsukat láthatják.

Bár képességei miatt nem jelentene neki gondot, mégsem szökött meg a kormány elől, hiszen alapvetően még mindig a jóra törekszik, így elvállalta, hogy ellátogasson a Furyra.
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Quentine Constantine Empty Re: Quentine Constantine

Témanyitás by Quentine Constantine Kedd 04 Okt. 2011, 13:16

A fenti lista a maximálisan elérhető képességeket mutatja, jelenleg ezek közül az alábbi képességekkel rendelkezik:

-Átalakulás – az eredeti szellemlovas képesség szerint a lovas át tud alakulni, Quentine esetében azonban fénylő karja állandó jele a hatalmának
-Emberfeletti erő – 5-ös erőkategória
-Emberfeletti állóképesség – soha nem fárad el, Quentine már korábban is birtokolta a képességet
-Emberfeletti ellenállás – Mivel lényegében egy lángoló csontváz így a testét nehezen lest sebezni, Kisebb ütések vágások nem sebzik. A nagyobb támadások, mint a lövések vagy mondjuk egy kalapács csapása már kárt tesz a csontokban.
-Regeneráció – a sima nem mágikus sebzéseket szinte azonnal begyógyítja, akár elvesztett végtagokat is visszanöveszt, vagy az összeroppantott koponyáját is visszaállítja. A nagy károsodás esettében lehetséges, hogy tovább tart. A misztikus erők okozta károkat lassabban gyógyítja, de azok gyógyulnak főleg pihenéssel.
-Pokoltűz – képes egyfajta pokoli tüzet teremteni és irányítani azt, formálhatja kedvére, a teste bármely pontjával létrehozhatja, fegyvereket ruházhat fel vele, tűzfalat hozhat létre, vagy akár tűzkitörést csinálhat. Képes egy motort is létrehozni, illetve egy motort átalakítani a tűzzel.
-Misztikus láncok – rendelkezik egy misztikus lánccal, melynek képes hosszát változtatni, átvág szinte mindent. További láncokat képes teremteni akaratával, viszont nem tud sokszor újra és újra teremteni.
-Vezeklő pillantás – az eredeti szellemlovas képesség szerint a célpont egyszerre érzi az összes fájdalmat, melyet életében okozott, ha a lovas a szemébe néz, Quentine esetében azonban korábbi képessége marad meg, mellyel haláluk utáni sorsukat láthatják.
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Quentine Constantine Empty Re: Quentine Constantine

Témanyitás by Quentine Constantine Pént. 30 Május 2014, 12:20

Quentine megszabadult a Szellemlovastól, amely egy ideig átvette felette az uralmat. Sarah segítségével, aki időközben angyal lett, sikerült kiszakítani a lovast, így ismét önmaga lett. Ezután Quentine-nek nagy szerencséje van, mert kisegítik őt szállással, pénzzel és ruhával, sőt még ételt is kap, bár alapvetően nem szorul rá az étkezésre. Első sorban megpróbálta felvenni a fonalat a világ történéseiben, mert mióta a Szellemlovas átvette felette az irányítást, nincsenek pontos emlékei, mindössze zavaros képek, egy-egy részlet dereng fel. Ezen kívül, mivel a professzor, akitől a szállást kapta, Saraht is elszállásolta, már volt társasága is. Korábban elég sokszor magányos farkasként próbálta megállni a helyem, de most valamiért úgy érzi, hogy van némi jelentősége annak, hogy ez a lány megmentette az életemét… Vagy a halál utáni életemét. Akárhogy is, a két hétben gyakran beszélget vele, és segít neki mindenben, ha tud. Bár sajnos épp munkát nem tud neki találni, amit a legjobban szeretne, de azért annyira nem szörnyű a helyzet. Végülis halottak, minek nekik munka, nem igaz?
Mindez azonban csak két hétre vonatkozik, és nem is akar visszaélni senkinek a vendégszeretetével, így a kéthétnyi pihenés után ismét az utcákat kezdi járni. Ezúttal azonban nem azért, hogy Szellemlovasként a bűnösöket elkárhoztassa. Épp ellenkezőleg: a célja, hogy megtudja, mi történt a Szellemlovassal azután, hogy őt elhagyta. Biztos benne, hogy a Pokol nem mond le egy ilyen erőről, és csak idő kérdése, hogy újra felbukkan valahol. És ha így lesz, akkor Quentine most már tisztán, jóllakottan, új öltönyben és némi készpénzzel a zsebében tud majd vele szembenézni.

Képességei ismét a korábbiak, tehát a fényességből álló bal karja megvan, nem kell ennie, aludnia, és nem fárad el, valamint képes az embereknek megmutatni a túlvilágon rájuk váró sorsot.
Bár halála óta nem rendelkezik ruháján kívül anyagi javakkal, a most kapott pénzből vett magának egy mobiltelefont. Igaz, a számát nagyjából a professzor és Sarah tudja csak, de egyelőre mással nincs is kapcsolatban.
Quentine Constantine
Quentine Constantine
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 779
Hozzászólások régi : 1163
Korábbi szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 12.szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

Vissza az elejére Go down

Quentine Constantine Empty Re: Quentine Constantine

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.