Zacharias Morsus

Go down

Zacharias Morsus Empty Zacharias Morsus

Témanyitás by Morsus Hétf. 08 Aug. 2011, 16:22

Név: Zacharias Morsus
Egyéb név(i): Zack, nyomozó, Fájdalom
Faj: mutáns
Nem: férfi
Jellem: semleges (csak a saját pártját fogja mint mindig)
Személyazonosság: nyílt (NY lakossági ismeri a kilétét, de a legtöbben csak hírből hallottak róla.)
Születési helye és idő: Nagyalma Bronx, 1980
Kora: 39 éves
Családi állapota: Peter Morsus (Apa, elhunyt), Shannon Morsus (anya, elhunyt), Martin Morsus (nagybátyja, helyzete ismeretlen)
Foglalkozás: Magánnyomozó, fejvadász és fél állásban besegít a mutáns ügyosztálynak a rendőrségnél.
Testmagassága:187 cm
Testsúlya:76kg
Szeme színe:Aranysárga
Haja színe:Szőkés barna
Bőre színe:fehér
Különleges ismertetőjel:egyetlen feltűnő jel az arany sárga szempár
Repülési sebesség: ---
Egészségi állapot/ betegségek: dohányzás miatt kicsit kormos a tüdeje, de a képzések miatt erős és fit, viszont erős nikotin függőségben szenved ha az adrenalin szintje növekedni kezd.

Életrajza:
- Apám:
Rendőr tiszt volt és az egyik legjobb, aki valaha is élt. Olasz származása és családja miatt a templomba járás számára természetes volt. Jó hírű zsaru volt, aki csak 11-szer használta a pisztolyát, hatszor lőtt emberre és egyszer megölt valakit. Sajnos a szíve vitte el 59 évesen...
- Anyám:
Eredetileg bolti eladó majd az esküvő után háztartásbeli.55 évesen a férje előtt halt meg fél évvel rákban.
Én:
Bronxban születtem egy zivataros szürke napon. Apám hithű keresztény volt egyike azoknak a kevés olasz leszármazottaknak a szigeten akiknek a családjában a bűn még kimondva is szentségtelenség volt. öt generációra visszamenőleg rendőrök voltak az apáim. Amikor apám meglátta a fia két furcsa színű szemét akkor még egész jól viselte. Aztán a mániája lett, hogy bennem a gonosz lakozik. lassan én is elhittem és amikor 14 évesen először szikrákat szórtak a kezeim ördög űzőt hívattak hozzám. Ezek után bele örültem az egészbe. Punk rockot hallgattam raboltam és fosztogattam a haverjaimmal. Még egy szép mocit is tudtam venni a nem túl becsületes munkámból. Amikor a haverok rájöttek, hogy az apám rendőr megakartak szívatni. Rám támadtak ekkor robbant ki belőlem a mutáns erőm. Letartoztattak, mert betörtem a bandámmal egy raktárba és, mert odabent egy vita alatt árammal rájuk támadtam. Nem ismerték annyira mutánsokat. Én se ismertem magamat. A dutyi a nagyszájú csontiból kemény kötésű férfit faragott. megismertem a maffia szabályait és a legfontosabb, hogy megtanultam uralni a villámokkal kapcsolatos erőmet. Hihetetlen ezt mondani mégis a börtön jót tett nekem. Ezek után új útra tértem. Szabadulva kiderült, hogy anyám meghalt és apám haldoklik. Azonnal hozzá siettem és halála előtt megígértem hasznos tagja leszek a társadalomnak. A pénz amit félre raktak rám és mindennel együtt nem panaszkodhattam. Ahogy az utcán sétáltam egy nagy bogár szemű srác ült mellém. Komolyan megijedtem aztán körbe néztem és az égen egy pillangó szárnyú lányka repült haza. Rájöttem, hogy ez nem az a város, amit itt hagytam. Ez már a mutánsok városa és itt igenis szükség van rám, de nem zsaruként. Nem ám. ide egy nyomozó kell aki ért a mutánsokhoz. Elkezdtem számba venni a mutánsokat és vigyázni rájuk. Elkezdtem lebeszélni a bűnözőket a bűnös életről azzal, hogy elmeséltem a saját életemet.
- Bolyongó évek:
Ekkoriban megismertem egy jó barátom Gery House-t. Érdekes srác volt nagy szível, amiben komoly seb volt az öccse, aki latens mutánsként felgyújtotta a házukat. Utam során találkoztam Abadon Sunhterrel, a vízköpő mutánssal és megismertem egy Gabriel Tyler nevű magyar újságíró kezdeménnyel, aki mindenképpen Peter Parker néven akart befutni. Sose értettem ezt az álnév dolgot. Neki az őrülete volt. Jött aztán Wolf és a zombik. Az kemény nap volt. Azóta sem tudom, hogy került a pasi az élőholtak közé, de tartozik nekem eggyel, mert annyira hősködött, hogy elfelejtette, hogy a raktár ég és én rántottam ki onnan. Jah és utána egy pihenőnél Amerika közepén találkoztam Dorten pappal, aki egy fura kis lénnyel élt szimbiózisban. Jó barátságot kötöttünk és haza tértem.
- A kívülállók előtt:
Itthon jött a nyomozói élet. Felvettem a szomszéd családdal a kapcsolatot. A Nevük Liberto. A lányuk kedves aranyos kis Angela, akit betanítottam titkárnőnek. A régi kétemeletes Morsus családi házból lett az eXiles nyomozó iroda. Pár egyszerű ügy és barátszerzés után kiderült, hogy Angela mutáns. Imitáló nevet adtam neki és megfogadtattam vele, hogy nem fog hősködni soha. Ezek után egy hosszú ügy során találkoztam újdonsült nemezisemmel. A neve Edward Hellstorm. Szuper erős és nehezen sebezhető mutáns. Magnetot képviseli az alvilágban. Amikor tönkre tettem az üzletét ő cserébe szétlőtte a lakásom és gy harcban velem megütközött. Szerencsére nyertem, de lakásom romokban. Persze a hab a tortán, hogy az egyik doki halálra rémített, hogy tönkre teszem a tüdőmet a sok bagóval (az nem tűnt fel neki, hogy egy méterre van egy alagsorig égetett ház) és szokjak le. Így elkezdtem leszokni.

Képesség:
Elsődleges képessége a villámok szórása a testéből ezzel leginkább fájdalmat okoz vagy gépeket tesz tönkre. Nem igazán használja erősebb fokozaton, mert nincs rá szüksége, de valószínű, hogy ölni tudna vele ha akarna. Ezekkel a villámokkal képes repülni, de ez inkább séta az égen. Ennek a működési elve ismeretlen jelenleg, de valamiért a töltés az égbe emeli.
Másodlagos ereje amiről kevesebb ismerete van az a "varázsszavak". Morsus nem ismerte fel, hogy a képességhez tökéletes zavartalanság, őszinte vágy és a mondat ötszőri ismétlése szükséges. A képesség eddigi ismeretünk szerint csak apró valótlan eseményeket teremt. (pl: sebek gyógyulnak, gépek kapcsolna ki, erőmezők ideglenesen leállnak, stb)

Szakértelmei: Magas szintű teológiai ismeretek, rendőr és nyomozó szakértelmek és kiválóan ismeri az alvilági tolvaj nyelveket, rejtekhelyeket és mindent amit egy tudnia bűnözőnek kell.

Zacharias Morsus Hannibal_King_001

Név: Zacharias
Lakás/Létesítmény: eredetileg eXiles iroda
NJK: Angela
Foglalkozás: nyomozó
Munkahely: eXiles
Pénz: 1200 $
Bevétel/hét: ügyenként változó
Eszközök: nincs
Felszerelés/fegyverek: Apja pisztolya valahol

Vállalat: eXiles iroda
Szövetség: eXiles
Törzshely, ahol megtalálható: a város
Ismertebb szövetséges: mint az előbb
Ismertebb ellenség: Hellstorm

Felhasznált kreditek: 4
- eXiles iroda (2kredit)
- Angela Liberto (2kredit)
Fennmaradó kreditek: 0
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Zacharias Morsus Empty Re: Zacharias Morsus

Témanyitás by Morsus Hétf. 26 Május 2014, 02:18

Zack a megváltás című kaland óta eltűnt
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.