Nallo

Go down

Nallo Empty Nallo

Témanyitás by Vron Hétf. 28 Okt. 2013, 19:55

Név: Nallo (Philipson)
Egyéb név(i): Kétéltű
Faj: Atlantiszi-mutáns félvér
Nem: férfi
Jellem: Barátságos és jószívű, de kissé elveszett a felszíni világban. Képessége miatt nagyon jól megérti az embereket.
Személyazonosság: Otthon nyílt, a szárazföldön nem nagyon hallott róla senki
Születési helye és idő: 2008, szeptember 23. Atlantisz
Kor: 15 év
Család:
John Philipson – apa, halott
Vaira – anya, 34 éves, atlantiszi nemesasszony
Zofzos – nevelőapa, 42 éves, atlantiszi középnemes
Laites – mostohatestvér (fiú), 18 éves
Zella – félestvér (lány), 8 éves
Foglalkozás: X-diák
Testmagassága: 177 cm
Testsúlya: 73 kg
Szeme színe: Fekete
Haja színe: -
Bőre színe: Zöld
Különleges ismertetőjel: Bőre zöld, és pikkelyes, szeme két nagy fekete folt, és testén több helyen tarajszerű kinövések vannak.
Repülési sebesség: -
Egészségi állapot/ betegségek: egészséges

Előtörténet:
Meg kell hagyni, elég kalandos és romantikus történet a születésem. Anyám egy kisebb Atlantiszi nemesi család legkisebb lánya volt, akire már sokkal kevesebb figyelem jutott, mint a többiekre. Na persze nem mintha elhanyagolták, de négy lány és két fiú gyermek mellett rendesen meg kell osztani a figyelmét egy szülőnek. Anya kislánykorától kezdve nagyon önálló volt, de ezzel együtt kissé különc és magányos is. Amikor elég idős lett ahhoz, hogy egyedül járjon fel a felszínre, ezt sokkal gyakrabban tette, mint a testvérei közül bárki, vagy általában az atlantisziak. Először csak a magány és az érdekes, teljesen más világ miatt járt fel, később pedig azért, mert talált odafent valakit, aki megértette őt. Én sose találkoztam az apámmal, de fantasztikus ember lehetett. Annyit tudok, hogy magas volt, szőke hajú és John Philipsonnak hívták. Mindig, amikor anya beszél róla, olyan szeretet sugárzik belőle, amit talán csak magam iránt éreztem tőle. Arról sosem beszélt, hogy hogyan halt meg, de nem sokkal azután történt, hogy én megfogantam. Anya tizennyolc éves volt akkor. Azóta anya nem nagyon ment fel a szárazra, csak néhányszor, amikor engem vitt fel. De tudom, hogy csak értem teszi, magától nem menne fel. Mióta érzem a fájdalmat, amit ilyenkor átél, már nem kérem, hogy felvigyen. De kicsit elkalandoztam. Szóval miután apám halála után anyám visszatért Atlantiszra, és elmondott a szüleinek mindent, apja, az én nagyapám éktelen haragra gerjedt. Ki fog feleségül venni egy olyan lányt, aki egy félvér gyereket hordoz? Végül persze megenyhült, mert szerette anyát, így nem volt gond a születésem körül, a lehető legjobb körülmények között zajlott. Viszont rögtön, amint megszülettem még nagyobb lett a bonyodalom. Nem fehér bőröm volt ugyanis, mint az egy félvértől várható lenne, hanem zöld, és testemet kis, tarajszerű kinövések borították. Persze volt is pánik, hogy mi lehet velem, de az orvosi vizsgálatok hamar kimutatták, hogy mutáns vagyok. Ekkor árulta el a családnak anya, hogy apa is mutáns volt, bár ez a külsejében nem látszott. Az érzelmeket volt képes érzékelni, ahogy később én is, bár ez ekkor még nem derült ki. Szépen cseperedtem, de a furcsa külsőm miatt nem volt egyszerű beilleszkednem. Négy éves voltam, amikor anya találkozott egy Zofzos nevű, özvegy nemessel. A férfi azonnal beleszeretett, és anya is nagyon kedvelte, bár sose voltak olyan erős érzései iránta, mint apa iránt, így fél év után összeházasodtak. Zofzos fiával, Laites-szel hamar megtaláltuk a közös hangot, és jó barátok lettünk. Az ő segítségével egyre jobban el tudtam magam fogadtatni a többi gyerekkel. Úgy tűnt, hogy innentől kezdve minden rendben lesz, született egy húgom is, ám 5 évvel ezelőtt a szárazföldön valami nagyon szörnyű történt, ami ami életünkre is kihatott. Hatalmas földrengések döntötték romba a város nagy részét, és rengetegen haltak meg. Nevelőapám és a mostohabátyám is meghalt. Anya abba menekült a gyásza elől, hogy egy a szükségállapot miatt felálló ispotály egyik vezetője lett, főleg az anyagi ügyeket intézte. A város újraépítése rengeteg időbe és energiába került, és rendszeressé váltak a lázongások, így nagyon nem volt egyszerű az élet. Még én is nagyon kicsi voltam akkor, de rengetegszer nekem kellett vigyáznom az alig hároméves húgomra. Ez az időszak 3 évig tartott, ám akkor megtörtént a csoda. A halott atlantisziak és lemúriaiak sorra támadtak fel. Zofzos és Laites is visszatért. Senki nem tudta, hogy mi történt, de helyreállt a családunk, így engem nem is igazán érdekelt.
Újra azt hittem, hogy innentől sokkal egyszerűbb lesz az élet, de 14 éves koromban újabb változás következett be az életemben. Egyszer hazafelé úsztam, amikor oldalra pillantva megpillantottam egy fiatal nőt. Szörnyű látványt nyújtott, egész testét sebek borították, és vörös csíkot húzott maga után. Hiányzott az egyik lába. Hozzám szólt:
Kérlek, hívj segítséget! Meg fogok halni!
Amikor a szemébe néztem, egy pillanat alatt elárasztott a rettegés és a kétségbeesés. Éreztem, hogy végem van, itt fogok meghalni. Éreztem a rettegést, hogy valami követ és meg fog enni. Ordítva menekültem hazafelé, és meg sem álltam addig, amíg anya ölelésében kicsit meg nem nyugodhattam. Sírva meséltem el mi történt. Anya, könnyen megnyugtatott, hasonlóan mint az előbb, nagyon hirtelen nyugodtam meg. Ekkor jött rá, hogy mi történik velem. Apám képességét örököltem, csak nem tudom még irányítani. (A nőt szerencsére mások megtalálták és megmentették.) Anya felkereste Lady Doriát, Neptun főpapnőjét, hogy tanácsot kérjen tőle azzal kapcsolatban, hogy hogy tanulhatnám meg használni a képességem. Tőle tudta meg, hogy a felszínen van egy iskola, ahol mutáns gyerekeket tanítanak. Lady Doria beszélt az iskola vezetőjével, aki készségesen elvállata a képzésemet, és gyakorlatokat is javasolt, amikkel elkezdhetem tanulni a képességem irányítását, amíg felkészülök a fenti életre. Fél évbe telt, amíg megtanultam folyékonyan a nyelvet, és egy kicsit megismerkedtem a kultúrával -mert anya már régóta tanítgatott, csak kevésbé intenzíven -most pedig eljött az idő, hogy beiratkozzak a felszíni iskolába. Nem tagadom, eléggé félek a dologtól, de tudom, hogy szükségem van rá.

Képességek:
Atlantiszi képességek:
Víz alatt 500, szárazon 250 kilós ereje van, és 10 km/h sebességgel képes úszni.
Mutáns képesség:
Empata. Ösztönösen, többé-kevésbé egyértelműen és pontosan érzékeli mások érzelmeit, ha kommunikál velük. Ha nincs interakció közte és az adott személy között, akkor is képes érzékelni, de sokkal gyengébben, és nehezebben. Néha előfordul, hogy ha nagyon erős érzelmeket közvetítő emberrel találkozik, akkor nem tudja kivonni magát a hatásuk alól, és teljes intenzitással átéli őket, mintha az adott érzelmet a másikban kiváltó esemény vele is megtörtént volna. Ez ahogy gyakorolja a képessége használatát egyre ritkábban fordul elő.
Minimális szinten képes manipulálni is az érzelmeket, de még csak árnyalatnyi változásokat képes előidézni, meglevő érzelmeket erősíthet vagy gyengíthet kissé.
A képességével testi elváltozás is jár, de ez semmiféle előnyt nem biztosít neki.
Egyéb:
Mint minden atlantiszi félvér, ő is kétéltű, képes a szárazon is lélegezni.

Szakértelmek:
Atlantiszi iskoláztatásban részesült, így bármennyire is intenzíven képezték az elmúlt fél évben, sok mindent nem tud, ami a korabeli felszínieknek egyértelmű. Az amerikain kívül más szárazföldi kultúrát csak említés szintjén ismer.
Az atlantiszi nyelvet anyanyelvi szinten, az embertelent nagyjából középfokon, míg az angolt viszonylag egyszerű szókinccsel, de folyékonyan beszéli.

Külső:
Nallo Uqc4
Nallo Xc9u


A hozzászólást Vron összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 30 Okt. 2013, 15:06-kor.

_________________
Reneszánsz: Vron, Nallo (X-diák)
Apokalipszis Kora: Mutáns-ellenes hadtest (A Múlt Elveszett Napjai)
Eredeti Galaxis Őrzői: Aleph
Gótika: Rettenet
Vron
Vron
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 125
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Feb. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Danny Long
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Nallo Empty Re: Nallo

Témanyitás by Thorhalla Kedd 29 Okt. 2013, 07:37

Egy apróság, nektek Lady Doria a megszólítás, révén mégis a királyi család tagjáról van szó Smile
Egyébként elfogadva, szokásos, órarend és mehetsz.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Nallo Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Nallo Empty Re: Nallo

Témanyitás by Vron Szer. 30 Okt. 2013, 15:33

Kötelező órák:
- Világtörténelem (ókortól napjainkig)
- Biológia és kémia
- Fizika
- Matematika
- Irodalom és nyelvtan
- Képességfejlesztés és használat
- Veszélytermi órák
- Idegen nyelv: Kree

Választott órák:
- Jövő történelem
- Túlélés a távoli űrben és idegen kultúrák
- Mutáns filozófia/ filozófia
- Zen meditáció
- Mágikus tanok (elméleti óra)
- Etika
- Önvédelem
- Angol korrepetálás

Választott órán kívüli csoportok:
- Telepataklub
- Alternatív dimenziókat felfedező klub
- Archeológia klub

Jelentkezés egyéb programokra:
- Épület/városlátogatások: Attilan-on, Asgardon, Atlantiszon, SHIELD-nél, Csúcs űrállomáson és Baxter-toronyban
- Archeológiai kirándulás Wakandában/Tibetben/Egyiptomban


Órarend:
Hétfő:
08-10 óra: Matematika (elmélet)
010-12 óra: Biológia és kémia
12-14 óra: Jövő történelem
14-16 óra: Képességfejlesztés és használat
16-17 óra: -
17-19 óra: Telepataklub

Kedd:
08-10 óra: Angol
10-12 óra: Túlélés a távoli űrben és idegen kultúrák
12-14 óra: Fizika
14-16 óra: Matematika (gyakorlat)
16-17 óra: -
17-19 óra: Alternatív dimenziókat felfedező klub

Szerda:
08-10 óra: Világtörténelem (ókortól napjainkig)
10-12 óra: Mutáns filozófia/ filozófia
12-14 óra: Képességfejlesztés és használat
14-16 óra:  Zen meditáció
16-17 óra: -
17-19 óra: -

Csütörtök:
08-10 óra: Irodalom és nyelvtan
10-12 óra: Mágikus tanok (elméleti óra)
12-14 óra: -
14-16 óra: -
16-17 óra: -
17-19 óra: -

Péntek:
08-10 óra: Képességfejlesztés és használat
10-12 óra: Etika
12-14 óra:  -
14-16 óra: Önvédelem
16-17 óra: -
17-19 óra: Archeológia klub

Szombat: (nem kötelező órák)
12-14 óra: Képességfejlesztés és használat
15-17 óra: Angol korrepetálás

Vasárnap: (nem kötelező órák)
10-12 óra: Képességfejlesztés és használat
13-15 óra: -
15-17 óra: Angol korrepetálás

_________________
Reneszánsz: Vron, Nallo (X-diák)
Apokalipszis Kora: Mutáns-ellenes hadtest (A Múlt Elveszett Napjai)
Eredeti Galaxis Őrzői: Aleph
Gótika: Rettenet
Vron
Vron
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 125
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Feb. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Danny Long
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Nallo Empty Re: Nallo

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.