Ros Hasana Zsinagóga

Go down

Ros Hasana Zsinagóga Empty Ros Hasana Zsinagóga

Témanyitás by Thorhalla Szer. 23 Feb. 2011, 17:01

A régi topic

A bronxi zsidóközösség legnagyobb temploma, nevét egy zsidó ünnepről kapta, amely sok fontos, főleg jövőre vonatkozó dátumot egyesít magában. A környéken főleg zsidó vallású emberek élnek, illetve dolgoznak, ez gyakorlatilag a város zsidó negyede. A Ku Klux Klan tagjai rendszeresen megverik az itteni embereket, de volt már rá rengeteg példa, hogy a dolog visszafele sült el. A zsidóellenes mozgalmag fő helyszíne ez a templom, de a zsidóság napmintnap megküzd saját létéért a teológiában, a politikában, és ritka esetben urcai harcokban is.

A régi topic


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Feb. 2011, 20:52-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Ros Hasana Zsinagóga Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Ros Hasana Zsinagóga Empty Re: Ros Hasana Zsinagóga

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 26 Feb. 2011, 13:29

#2 2009-06-27 17:13:38
Peter Castle
Az állatkertből kisétálva tekintem meg a zsinagógát. Kissé ápolatlanul járkálok, már emberemlékezet óta nem borotválkoztam és a látásom is egyre rosszabbodott. Mi van velem? Utoljára a késő esti órákban egy ismeretlennel társalogtam az állatkertben most meg egy zsinagógát nézek és az onnan ki-be jövő embereket, pedig én református vagyok. Egy pillanatra azon is elgondolkozom vajon egyet kellene -e értenem az antiszemitákkal vagy inkább haggyam-e ezt a vallás témát.
A zsinagóga egy fényes tükrében nézem mennyire is elszakálosodtam majd egy rabbit látok kijönni valami fiatal gyerekkel.
http://imgsrv09.kuruc.org/galeriaN/hir/mj2.jpg
Feléjük tart néhány fehérruhás alak. Hamar indulatok gerjednek majd az egyik fehérruhás oda is kiáltja felém:
-Állj be közénk! Ha nem ,téged is megverünk...
Fogalmam sincs mitévő legyek.
Ros Hasana Zsinagóga Ku_Klux_Klan_Virgina_1922_Parade
Majd látom, hogy néhányan közülök csak alakzatban állnak így gyorsan tisztelgek mintha közéjük tartoznék hátha így nem kapok a fejemre...
Ros Hasana Zsinagóga Wmgardista2


#3 2009-06-27 18:14:04
Pangloss mester

A tömeg forrong. Szélsőséges indulatok szabadulnak el, egyenlőre csak szavakban, de nyílvánvaló, hogy előbb-utóbb ezek tettekké fognak fajulni. Nemcsak a ku-klux klántag és neonáci, illetve bőrfejű, egyszóval jobboldali szélsőséges van a zsinagóga környékén. Általában a megmozdulás megmozdulást, a gyülekezés gyülekezést, az erőszak erőszakot szül, így a másik oldalon a rendőrség gyülekezik. Illetve itt van pár anarchista is valahol, de mindenesetre te most a fehérmaszkosok fogságában vagy.

Tisztelgésed nem vált ki túl pozitív reakciókat, hiszen ők nem ilyen módon tisztelegnek, azonban viselkedéseden, öltözeteden az is látszik, hogy nem a zsinagógába járó ember vagy, bár a szakálladat páran megbámulják.

- Miféle szerzet vagy te? Velünk vagy, vagy ellenünk?

Kérdezi a fehérmaszkosok közül a legmagasabb. Ahogy elnézed a sok embert, láthatod, hogy itt rövidesen a pokol fog elszabadulni, így rajtad áll, hogy menekülsz, esetleg támogatod valamelyik oldalt. Akár az izraelitákat, akár a szélsőjobbosokat, akár az anarchistákat, akár a rendőröket. Viszont bármit is szeretnél, gyorsan kell cselekedned.


#4 2009-06-27 18:24:33
Peter Castle
Csak egy rövid pillanatom van arra hogy eldöntsem mi tévő legyek. Egyre többen gyülekeznek és hol a rendőrök hol a szélsőségesek vannak. Az izraelitákat semmiképpen nem választom az is túl veszélyes. Gyorsan válaszolok:
-Anti...izé miaz Antiszemita vagyok. Szeretnék közétek tar..közétek tartozni! Az európai rokonaim tudtak áttéríteni ezekre a nézetekre tőlük kaptam néhány európában nem tiltott antiszemitizmust is jelenthető ruhát és zászlót Csak félek kicsit a rendőrségtől.

A tisztelgést pedig gyorsan abbahagyom mivel kezd feltűnő lenni. De a zászlót már lobogtatom egy ilyen megmozduláson ezt így kell..


#5 2009-06-27 18:40:38
Pangloss mester
//A Gárdás képeket kérlek felejtsd el, mert nem illenek ide//

- És melyik szervezet tagja vagy? ERA? NSDAP? IFL? Vagy csak szabadúszó vagy? Köztünk a helyed!

Mondja nagy lelkesedéssel ismét az előbbi alak. A nagy beszólogatások, meg a növekvő feszültség miatt a rendőrök létszáma fokozatosan nő, már két helikopter is megérkezett: egy rendőrségi, és egy televíziós is. Úgy tűnik, a televíziónál felkészültek arra, hogy itt kitör egy esetleges ramazuri. A kezedbe nyomnak egy zászlót, és gyakorlatilag majdnemhogy belöknek a tömött tüntetősorok közé.

- Melyik ország tagja vagy? És hogy-hogy Amerikában kötöttél ki?


#6 2009-06-28 14:04:39
Peter Castle
Gyorsan reagál a magas fehérruhás ,de gyorsan tudatok vele néhány szomorú tényt.

-Egyikhez sem tartozom egyedül a Németországi barátom tagja az NSDAP-nak ,de én nem csatlakoztam mivel itt élek New Yorkban. Tehát valóban köztetek lenne a helyem, nem akarok New York -ból Jew York-ot ezért akarok harcolni én is. Európában tombol a szélsőjobboldal mi meg itt az USA-ban még mindig ilyen elnézőek, liberálisok vagyunk, ebből elég!

A gyűlölködés lesz úrrá rajtam, a nagy tömeg pedig magával sodor is kénytelen vagyok én is randalírozni, de egyelőre csak mértékkel mert egyre több rendőrt látok.

-Majd később mindent elmondok, most inkább vigyázzunk nehogy elkapjanak!

Azzal egy utcakővel bedobom a zsinagóga egyik ablakát...


#7 2009-07-03 21:26:13
Pangloss mester
A veled szemben álló alakok valószínűleg elmosolyodnak, bár a csukja miatt ezt nem tudhatod biztosra. Az előbbi gyanakodó hangnemük egyik pillanatról a másikra elpárolgott, és az öröm veszi át a helyét. Meg is szólal újra, közben odamegy, és megpaskolja a válladat.

- Hogy-hogy eddig nem kerestél meg minket? Üdv a csapatban!

Mondja neked. Azonban te felkapsz egy utcakövet, és bedobod a zsinagóga ablakát, és akkor elszabadul a pokol. A tömeg a hirtelen bátorságodra, legalábbis a tetteddel szimpatizáló tömeg követi a példádat. A rendőrség könnygázt dob rátok, meg az egész területre, amitől azonnal gyakorlatilag sugárban kezd el folyni a víz a szemedből, annyit nyelsz be elsőre, és lassan kibontakozik egy kissebb-nagyobb verekedés is a helyen, és közben mindenféle jelszavak skándálása megy minden oldalon. Az anarchisták is beszállnak a buliba, így gyakorlatilag egymásnak esnek az emberek a nyílt utcán, miközben a rendőrség próbál rendet tartani... teljesen sikertelenül.


#8 2009-07-12 18:46:00
Peter Castle
-Kerestelek én titeket eddig is, csak nem tudtam hova kell menni. Ide is csak véletlenül tévedtem.

Majd örömködve nézem ,hogy mennyire bátorítóan hatott másokra az el el dobott kő, hiszen mindenki beindul. A rendőrök könnygázától fuldokolni kezdek és a szememet is nagyon csípi. Az Anarchistákat támadom inkább a rendőrök nem nagyon érdekelnek. Néha-néha levegőért kapkodok, mert a levegő tele van könnygázzal és így lehetetlen ,,dolgozni". .Mikor már joban vagyok én is skandálok:

-Ku klux klán! Ku klux klán! Éljen a keresztény fehér faj!!!HÁHÁHÁHÁ

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Ros Hasana Zsinagóga Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.