Theodor Thomson

Go down

Theodor Thomson Empty Theodor Thomson

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 07 Aug. 2011, 19:20

Név: Theodor Thomson

Becenév/Mutáns név: Ted, Compass ~ Iránytű

Faj: Mutáns

Nem: Férfi

Kinézet: Nagyjából 180 cm magas, és körülbelül 80 kg, kisebb sörhassal, és állandó jellegű borostával rendelkezik, amit egy körszakáll tesz teljessé. Arca kissé beesett, szemei karikásak és fáradtak, a ráncok már jócskán kikezdték fiatalkori sármját. Legtöbbször kissé koszos, szagos ingben és farmerben mutatkozik, a hidegebb időkben viseltes bőrdzsekit húz.

Képességek: A telepátia egy igen specifikus verzióját tudhatja magáénak, képes érzékelni az emberek hollétét. Elsődlegesen általánosságban érzi, hogy merre vannak emberek, képes különbséget tenni a számosságuk és a távolságuk közt, azaz érzékeli hányan, és hol vannak nagyjából pontosan. Képessége másodlagos funkciója, hogy ha kiválaszt egy konkrét embert, akkor azt meg tudja találni, egészen pontosan tudja, hogy milyen messze, milyen irányban van – azt nem tudja, hogyan juthat oda. Ehhez elég az illetőre gondolnia, képessége különlegessége, hogy ha másvalaki keres egy embert, és ő gondol rá, azt is meg tudja találni gond nélkül, még akkor is, ha csak egy becenevet mond neki az illető. Így tehát nem kell behatóan ismernie az illetőt, hogy megtalálja. Ellenben viszont semmilyen más telepatikus befolyása nincs, csak lokalizálni tud.
A képessége 50 km-es körzeten belül pontosan működik, utána már csak kvázi irányokat, és hozzávetőleges távolságokat érzékel, azaz akár több kilométeres is lehet a pontatlanság.

Csapat: Semleges

Előtörténet:

Üljé’ be, azt mondjad. Flódni? Milyen elcseszett egy becenév ez? Jól van, jól van, megyek már, ne aggódjál. Nem, persze, hogy elkerüljük a dugókat… Mintha olyan sok lenne, mióta a k-rva teleportálókat megépítették. Igen, a versenyeket is elkerüljük. Tudom, és kész. Blabla, leszarom a címet, megtalálom, te meg üljé’ nyugodtan, azt csámcsogj a mogyorón. Ne morogjá’ má’, nem jómodorér’ fizetsz, hanem fuvarért, nem?! Na azér’ mondom. Kössed be magad, mindenségit!
Ó, könyörgöm, dugulj már el, jól van, akkor inkább mesélek én. Nem lesz egy izgalmas sztori, nem kell hozzá popcorn. New Yorkban születtem, felnőttem, taxizok, vége. Jó’ van, ne sírjá’! Van még tovább is. A szüleim zsidók voltak, koncentrációs tábor, satöbbi, előtte nagy ház, sok arany, kereskedőcsalád, mint a viccben, Thomson helyett akkor még Tellermannok voltunk. Ja, odahaza, a mai Ausztriában. A tábor után ismerkedtek meg a szüleim, Izraelbe akartak menni, aztán valahogy mégiscsak itt kötöttek ki, a rohadó almában. Apám nem volt jól, rohadtul nem, annyira, hogy elvitte a TBC, amit hazahozott a táborból, sokáig lappangott a rohadék. Na most egy éles jobbos, kapaszkodjá’!
Anyám nevelt, varrónő volt, én meg tanultam, amennyit kellett, iskola, a szakközép, aztán mentem a kikötőbe rakodni, kamiont vezetni, pénztáros is voltam, legalább negyven helyen megfordultam még 25 éves korom előtt. Aztán meguntam a rohangálást a munkák közt, és választottam egy olyat, ahol maga a munka a rohangálás. Így lettem taxisofőr. Először egy rohadt nagy vállalatnak melóztam éhbérért, a keresetem jó részét be kellett adnom a kocsiért. Aztán anyám meghalt. Kezdődött a szarakodás.
Zavar, ha bekapcsolom a légkondit? Hát nekem akkor is melegem van, húzd össze a kabátod, öcsém! Szóval anyám meghalt, lett egy töpszli lakásom, a varrógépet, meg a cuccokat eladtam, a lakást egy még kisebbre cseréltem, és így már lett elég pénzem, hogy megvegyem a kocsit, és szabadúszóként kezdjek dolgozni. Abban az időben egész jól megvoltam, kis lakás, kis kereset, kis igények, néha beültem egy kocsmába vagy striptease bárba, hogy elköltsem a borravalót, és szórakozzak egyet. Nem volt vele semmi gond, szerettem ezt csinálni, szerettem inni, és szép nőket nézni. Te talán nem szeretsz? Buznyák vagy, vagy mi va’? Na aztán megismerkedtem Mary Lou-val.
Déli lány, ilyen névvel ne is várj mást, azt tudta, amit a déliek, furán beszélt, nagy csöcsei voltak, a lepedő ördöge, de a keze az ágyon kívül is jól járt, ezért lett titkárnő. Nagy volt a szerelem, nem volt sok pénzünk, ő sem pont ilyenre vágyott, de ez akkor nem zavart minket, mert sikerült teherbe ejtenem, így nem volt kérdéses, hogy ebből házasság lesz. Összeköltöztünk, jobban mondva beköltözött hozzám, aztán jött a gyerek. Na most elmondom neked, jól figyelj, mer’ ez fontos. Soha ne nősülj meg! Ha mégis megnősültél, soha ne csinálj gyereket! A feleség k-rva drága. A gyerek még drágább. Válj el, add árvaházba, vagy vegyél egy kibaszott puskát, és lődd agyon az összeset, különben a véredet is kiszívják.
Jah, közjáték, egy „balesetem” is volt, egy fegyveres fickó ugrott be mellém az jobbegyre, aztán lökte a faszságait, hogy húzzak, mert jönnek a zsaruk, és szétlövi a fejem. Mit lehet csinálni gázt adtam, azt hadd menjen, keresztül cikáztam a városon, a fickó meg csak ámult, hogy hogy sikerült kikerülnöm minden dugót, meg szir-szart, és pont oda vinni, ahova menni akart, pedig el se mondta a címet. Na kapizsgálod már?
Szóval mutáns vagyok, nem meglepő neked se, mer különben a szart pucolnám a vécédből, és nem a kocsit vezetném, de mindegy, csak mondom, hogy ezér’ ne fossál az irányzék miatt.
De hiába ment így jobban, akkor se volt elég pénzem, minden szarra elment, egy idő után aztán inkább haza se vittem, hogy az asszony elverje, inkább mentem rögtön a kocsmába, meg a didibárba. Pár évig még húztam valahogy, aztán elegem lett abból, hogy az a ribanc félrekúrt a főnökével, és kibasztam a picsába. Ő persze úgy mesélné, hogy elege lett abból, hogy nem keresek eleget, és amit összeszedek, azt is eliszom, mert egy rohadt, lusta alkoholista vagyok.
Akárhogy is, a gyereket a nyakamon hagyta, és lelépett a főnökével. Hát k-rva jó, mondhatom. Elküldtem egy… Nem látsz, CSESZD MEG?! Pöcshuszár, hétvégi mazsola! Szóval elküldtem egy iskolába, aztán leszartam, kerestem a pénzt, adtam neki ruhát, meg enni, aztán mentem vissza dolgozni. Ha az ember a saját maga főnöke, megtudja, mennyire a pénz az Isten. Dolgoztam éjjel-nappal…
És dolgozok még most is. Sose volt bajom azzal, hogy mutáns vagyok, nem ártok vele, nem mondom meg, ha gáz volt, nem látszott rajtam. Mikor jött Magneto, és kicsit átrendezte a dolgokat, hát nekem az is jó volt, meg előtte is, most már legalább sosem volt gáz, amikor el kellett volna rejtenem magam. Felháborodhatnék, hogy miért bánnak így az emberekkel, de attól még, hogy nekem mákom van, tudom jól, hogy csomó magamfajta rohadtul rábaszott, és ezt éreztették is vele rendesen. Az emberek szemetek. Egy csomó faszkópé, akik azt gondolják, királyabbak, mert előbb voltak itt. Hé, a férgek is előbb voltak, mégse ők hordják a szaros gatyát a házban!
Most mi hordjuk, de behozták ezt a k-rva teleportálószart, és nem csoda, hogy alig van munkám. Jóformán aki taxizni akar, az engem hív, nem mindenki bízik abban a cuccban, és lássuk be, most, hogy nincs forgalom, nem kell betartani a sebességkorlátozást, szóval azért én se vagyok túl lassú, de nehéz megélni. Na mindegy, annyit keresek, hogy legyen mit elinnom, és éhen sem halunk. Az a rohadt tapló meg végre elkezdhetne dolgozni, de még rendes szakmája sincs. Mi az, hogy milyen a tapló? A fiamról beszélek! Nem is figyelsz baszkikám? pélómér’ tépem itt a számat! Na megjöttünk, áááácsi, ácsi, ácsi! Hova igyekszel? Előbb nyomod a lóvét, aztán nyílik az ajtó, pélóm se fog rohangálni utánad, ha nem fizetsz, mer épp olyan a napod. Helyes, nem, nem percdíjjal megyünk, most mondom, hogy odalépek a gázra, fogyasztás alapján számlázok. Ha nem tetszik, mehetsz a teleportálószarral, és remélheted, hogy megjelenik minden testrészed a túloldalon. Na én is így gondoltam. Sayonara, hombre!


ADATLAP


Név: Theodor Thomson

Becenév/Mutáns név: Ted, Compass ~ Iránytű

Faj: Mutáns

Nem: Férfi

Kor: 52

Származás: New York (Szülei Ausztriából származnak)

Idegen nyelv: Angol

Szakértelmek/Foglalkozás: Taxisofőr, korábban több, kevés szakértelmet igénylő munkája is volt, pénztáros, rakodómunkás, stb.

Felszerelések: Egy pisztoly az utcai versenyzők, és a keménykedő ügyfelek ellen, sosem lehet tudni – 2 kredit

Anyagi javak: kicsi lakás – 2 kredit, koszos taxi – munkából adódóan jár, kevés pénz

Theodor Thomson Taxib

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.