Haditechnika
1 / 1 oldal • Megosztás
Haditechnika
Civilek által vásárolható lőfegyverek (páncéltörő vagy robbanó lőszert civilek nem vehetnek csak feketepiacon):
1 kredit: Taser fegyverek
Szinte bárhol kaphatóak halálos sérülést nem okoznak. Áruk 500-1500 $ között változik minőségtől és hatótávtól függően.
2 kredit: pisztolyok
Egyszerű 9mm-es vagy annál kisebb kaliberű félautomaták és revolverek: 500-1000$
9mm-es automata pisztolyok: 1500$
Nagy pisztolyok (.45,D.eagle, S&W .500, stb.): 2000$
3 kredit: nem katonai puskák, sörétes puskák,
(ezekhez vadászengedély is kell)
Egyszerű sörétes puskák: 2000$
Olcsó vadászpuskák: 2000-3000$
Átlagos minőségű vadászpuskák: 3000-4000$
Precíz minőségi vadászfegyverek: 5000-7000 $
3 kredit: PDW-k (Csak testőröknek különleges engedélyre. Az ilyen engedély megszerzése majdnem lehetetlen.) Áruk minőségtől függően: 2000-7000$
Katonai és SWAT fegyverek:
3 kredit: nehéz pisztolyok, rohampuskák, PDW-k, mesterlövészpuskák, Egylövetű gránátvetők,
(feketepiaci áruk legalább 3500-7000$)
Robbanóanyagok és detonátorok (1kg katonai, 2kg civil vagy 5kg házi robbanószer és 2 katonai vagy három barkácsolt/civil detonátor)
4kredit: romboló puskák (.50-es vagy annál nagyobb kaliberű mesterlövészpuskák, még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni áruk legalább 10000$)
Forgócsöves géppuskák (beszerzésük és átalakításuk rendkívül drága, idő és szakember igényes folyamat. Áruk 50000-től 250000 dollárig terjedhet kiviteltől és típustól függően. Nem ritkán nem kézifegyverként hanem járművekre szerelve használják őket ez olcsóbb és nem feltétlenül kellenek módosítások.)
Többlövetű gránátvetők (még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni áruk legalább 10000$)
Nehéz gránátvetők (beszerzésük és átalakításuk rendkívül drága, idő és szakember igényes folyamat. Árakat lásd leírás. Nem ritkán nem kézifegyverként hanem járművekre szerelve használják őket ez olcsóbb és nem feltétlenül kellenek módosítások.)
Rakétavetők (Árakat lásd leírás. Még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni.)
Leírások:
Taser (elektromos sokk) fegyverek: Ezek kétféleképpen működhetnek. Az olcsóbb verzió egy kábel végére erősítve lő ki két elektródát, ami közvetíti a bénító elektromos sokkot. A fejlettebb verzió sűrített levegővel, rugós illetve ritkábban elektromechanikus úton indítja el a lövedékeket, amelyek saját áramforrással fejtik ki a hatásukat. A fegyverek mindkét verziója kis áramerősséget használ csak a frekvencia magas a fegyver alapvetően az idegrendszerre hat. A fegyver képes áthatolni akár vastagabb ruhán is. Páncélzatokon keresztül nem hat. Kivétel ez alól az elektromosan nem szigetelt fém védőruhák. A fejletlenebb fegyver elemekkel működik, hatótávolsága 3m 4 elemmel 6-szor lehet lőni, viszont minden lövés után vissza kell, helyezni vagy ki kell cserélni az elektródákat. A második verzió típustól függően változó tármérettel rendelkezik(3-8 lövés\tár), a gázpatront,\akkumulátort általában 3-4 táranként kell cserélni. A rugós mechanizmust értelemszerűen minden lövés után fel kell húzni. létezik puska és pisztoly kivitelben is.
9 milliméteres és kisebb kaliberű pisztolyok: Általános célú szekrénytáras félautomaták, automaták vagy revolver szerkezetűek. A legtöbb ebben a kategóriában lévő fegyver nem feltétlenül öl azonnal. Általában nem is erre tervezik, őket sokkal inkább önvédelmi célokra készülnek. Az ilyen fegyverek könnyen kezelhetőek és elrejthetőek. Értelemszerűen stophatásuk nem túl nagy. A 9mm-esnél kisebb kaliberű fegyverek már vastag kemény ruházaton sem feltétlenül hatolnak át ólom magvas lőszerekkel. Ezeket az eszközöket régen rendfenntartó erők alkalmazták, mivel nem voltak halálosak és nem hatoltak át a falakon sem. Így minimalizálni lehetett a civil áldozatok számát egy tűzharc során. Az ilyen fegyverek átütőerejét katonai alkalmazáshoz acél magvas lőszerrel jelentősen meg lehet növelni. Így már áthatolhatnak egy kevlár mellényen is. A revolverek tárkapacitása általában 4-7 között mozog a kalibertől és mérettől függően. A szekrénytáras félautomaták és automaták tárkapacitása 7-20. Hatótávolságuk 30-70m.
Nagy kaliberű pisztolyok: Alapvetően az előző kategóriában leírtak vonatkoznak ezekre is. A lényeges különbség az, hogy nagyobb kaliberű lövedékeket használnak. Ezekhez a fegyverekhez lehet robbanó vagy más speciális lőszert készíteni. Ezek a lövedékek már több lövéssel akár a gyengébb golyóálló öltözeteket is átüthetnek speciális lőszerek nélkül stophatásuk pedig képes ledönteni egy felnőtt férfit a lábáról. Ebben a kategóriában a tárkapacitás jelentősen csökken, míg a méret drasztikusan nő. .45-ös revolverekben 6 töltény lehet, szekrénytáras fegyverekben pedig 7-10. A negyvenötös a kategória leggyengébbje egy kevlár mellény 3-4 lövést fog fel, míg egy fejlettebb páncélban nem tesz észrevehető kárt. .358 Magnum ez a lövedék erősebb kisebb űrmérete miatt pedig jobb az átütése. Ez a fegyver 1-2 lövéssel képes átütni kevlár mellényt ám a modern vérteket még ez sem üti át. Revolverben ebből is 6 db lehet, pisztolyokban 6-8 .50 Action Express, .458 Taurus S&W .500 és .460 ez a világ négy legerősebb lövedéke. Mind a négy képes átütni egy kevlár mellényt egyetlen lövéssel. Mindössze négy igen ritka fegyver használja ezeket a lőszereket: a Desert Eagle, a Taurus Raging Bull, a harmadikat és negyediket pedig a S&W .500 és .460. Az első a leggyengébb szekrénytárában 7 lövedéket hordoz és akár egy kézzel is használható egy átlagos ember számára. Hatótávolsága kb.:50m. A Raging Bull az S&W .500 és .460 nagyjából egyforma erősek. Mindhárom fegyvernél javasolt a két kéz használata. Valamint mind a háromnál figyelmeztetnek arra, hogyha tapasztalatlan a lövész könnyedén súlyos sérüléseket szenvedhet. Mindhárom fegyver tárkapacitása 5 lőszer. A fegyverek két csőhosszal kaphatók. A rövidcsövűeknek 30m, míg a hosszú csövűeknek 80m a hatásos lő távja.
Sörétes puskák: Nem túl pontos fegyverek számtalan típusuk létezik viszonylag olcsó és egyszerű fegyverek. A legáltalánosabb kaliber a 12-es. Ezek a fegyverek általában nem harci célra készülnek a mechanikájuk nem alkalmas gyorstüzelésre. Az ilyen fegyverek páncélozatlan célok ellen hatékonynak bizonyulhatnak mivel a több ólom golyó, ami elhagyja a fegyver sima csövét nagy stophatást produkál. Ám ebben van a hátránya mivel a lövedékek puhák ebből adódóan a páncélokkal való találkozáskor egyszerűen ellapulnak és leadják a kinetikus energiájukat viszont nem képesek áthatolni a kemény anyagon, amiből a páncél készült. Még a leggyengébb golyóálló mellények és néhány milliméter vastag acéllapok is könnyedén felfogják a lövedéket. A nagy kinetikus energia ugyan tehet, kárt a páncél viselőjében ám maga a lövedék nem jut át. Ilyen lövedékekkel egy sörétes puska 15-20 méterig hatékony. Az ilyen fegyverekhez készülnek még nagyméretű 1 magot tartalmazó lőszerek is. Ezek a lövedékek nagyobb állatok leterítésére vannak tervezve. Valamivel pontosabbak így akár 50-100 méterig is hatásosak lehetnek. Az ilyen lövedékek egyetlen találattal is majdnem 100%-os halált biztosítanak egy ember méretű célpont ellen. Egy vadászati célú sörétes puska tárkapacitása 2-8 lőszer. Ha egy sörétes puska csövét lefűrészelik, az közvetlen közelről hagyományos sörét esetén növeli a szórást így a halálosságot is ám a hatótávolság harmadolódik.
Vadászpuskák: Ezek általában közepes kaliberű nagy erejű lőfegyverek. Általában a katonai lőszerek gyengébb verzióit használják. Képesek átütni egy kevlár mellényt ám egy modern testpáncél ellen hatástalanok. A lövedékek általában kicsit keményebb ólom ötvözetből készülnek, de még mindig puhák. Ezek a fegyverek általában fel vannak szerelve valamilyen optikai irányzékkal is. A rombolóerejük és stophatásuk közepes. Hatótávolságuk 100-300 méter között mozog. Tárkapacitásuk 3-10 lőszer. Vannak félautomata és pontlövő verziók is. Pontosságuk jelentősen változékony a jobb minőségű modellek akár katonai puskákkal is felveszik a versenyt.
PDW-k: Általában módosított karabély lőszert használnak. A legtöbb verzió kétkezes mindegyik sorozatlövő. Vannak automata és a félautomata verziók is. A legtöbb ilyen fegyver sokkal inkább a nagy tűzgyorsaságra semmint a tűzerőre épít. Méretben is rendkívül nagy skálán mozognak. Nagy tűzsebességük miatt ajánlott a kétkezes használat. Hatótávolságuk 30-250 méter között változik. Tárkapacitásuk 20-60 lőszer. Könnyen kezelhető és halálos fegyverek. Mivel katonai használatra tervezték őket ezért általában acél magvas lőszerekkel használják őket. Egyes verziók a megfelelő lőszerrel képesek a legtöbb testpáncélon áthatolni.
SMG-k(géppisztolyok): A PDW-k előfutárai. Legtöbb esetben módosítatlan acélmagvas pisztolylőszert használnak. Kivétel nélkül képesek a sorozatlövésre. Céljuk egy kompakt és mégis hatékony kézifegyver biztosítása a járművek kezelőinek és egyéb olyan személyeknek, akik nem hordozhatnak nagy és nehéz fegyvereket egyéb felszerelésük vagy helyzetük miatt. Egyes esetekben-épületharcokban használták őket. A használatból kivonták őket elégtelen tűzerejük miatt. A táruk általában 30db lőszert tartalmaz. A célzott hatótávolságuk 15-100m között változik.
Nehéz pisztolyok: Alapvetően a nagy kaliberű pisztolyok fejlesztett verziói. Az általuk használt lövedékek az új katonai páncélok miatt kivétel nélkül speciálisan erre tervezett páncéltörők. A páncél nélküli célpontokban sokkal kisebb kárt tesznek. A tárkapacitásuk általában 10 fölötti. A föld néhány hadserege használ még közepes kategóriájú pisztolyokat, mint oldalfegyvert, ám a legtöbb modern hadseregben már nincsenek ilyenek. Ebben a kategóriában nincsenek revolverek.
Rohampuskák: A gyalogság általános fegyvere. A modern európai és amerikai rohampuskák 2017-óta 5.56-os kaliberű hüvely nélküli lőszert használnak. Az ezekhez készített karabélyok rendelkeznek visszarúgás elnyelő rendszerekkel annak érdekében, hogy az új nagy erejű páncéltörő lőszer visszarúgását kordában tarthassák. Ebből a lövedékből többféle áll a katonák rendelkezésére. Az alap lövedék egy acélhegyű páncéltörő van jelző\gyújtó verzió is. A modern páncélokat is képes átütni pár lövéssel. A második egy űrméret alatti szárnystabilizált kinetikus átütő. Ez a lövedék pontosabb és nagyobb az átütőképessége, de sokkal drágább. Egyetlen lövéssel átmegy akár egy régebbi APC-n is. A legújabb pedig az amerikai hadsereg számára fejlesztett speciális szegényített urán magvas lőszer. Ez a lövedék nagyobbat rúg, mint az előző kettő ezért csak a hozzá fejlesztett karabélyokból lehet kilőni. A lövedék roncsolása extrém a kaliberhez képest. Átütőképessége megegyezik az előzővel. Súlya a duplája a másik két lőszertípusnak. Van belőle gyújtó\jelző verzió is. Az újgenerációs karabélyok szabvány 40 lőszeres NATO tárakat használnak. Halálos hatótáv 200-400m páncélozott ellenféllel szemben, védtelen célpont ellen 600m körüli. Tűzsebességük közepes. Nem ritkán integrált rövidcsövű katonai sörétes puska vagy gránátvető is tartozik hozzájuk.
A régi rohampuskák (pl.: AK-k, M4, G36) általánosan sokkal pontatlanabbak és gyengébbek, mint a jelenlegi modern vetélytársaik. Egy modern katonai testpáncélban ezek a fegyverek nem képesek komoly kárt tenni. Általánosan ezek a fegyverek majdnem mind legalább 10 évesek és használtak. Ez nem ritkán meg is látszik rajtuk. A kevlár mellény nem véd ellenük egy modern katonai vért akár 10 lövést is kibírhat. A legtöbb ilyen fegyverre különböző kiegészítők szerelhetők (gránátvető, lámpa…). A hatótávolságuk elméletileg 200-400 méter páncélozatlan ellenféllel szemben. Ám a pontos lőtáv sokkal inkább van 100m-en belül.
Katonai sörétes puskák: Ezek a fegyverek direkt harcra tervezett eszközök. Civil szféra számára készített társaikkal szemben ezek általában erős és gyors mechanikával és szekrénytárakkal rendelkeznek. Mindig félautomaták nem ritkán sorozatlövők is. Ezek a fegyverek általában „felturbózott” 12-es sörétet használnak, amiben gömbök helyett acél vagy titán dárdák vannak, valamint a lőportöltet is nagyobb. Ezek közelről képesek a legtöbb modern katonai páncélt is átütni. Valamint jóval pontosabbak a civil szférába szánt társaiknál. Hatótávolságuk 30 méter rohampuskára integrált verzióké 10 méter. 6, 10 és 20 darabos NATO szabvány tárakat használnak általában.
Mesterlövészpuskák: Nagy precizitású puskák, amelyek emberek kiiktatására lette tervezve. A jelenlegi nyugati mesterlövészpuskák kivétel nélkül a 8mm-es hüvely nélküli űrméret alatti páncéltörő lőszert használják mivel a sima csövű, puskák pontosabbak és olcsóbb őket előállítani. A legtöbb fegyver fejlett girostabilizátorokkal és elektronikus célzó rendszerekkel vannak felszerelve a pontosság érdekében. Ezek a fegyverek nagyobb átütéssel és rombolóerővel bírnak, mint a rohampuskák. Szabvány 10 töltényes NATO tárakat használnak. Kivétel nélkül félautomaták. A hatásos hatótávolságuk 900-1400m.
A régebbi gyártmányú ilyen célú fegyverek sokkal, gyengébb átütőképességgel bírnak. A modern páncélokat is csak 300m-en belülről képesek átütni. Az elektronikus rendszerek hiánya miatt a pontosságuk is rosszabb. Nem ritkán kiegészítő műszerekre van szükség a fegyver használatához bizonyos távolságok felett. Általában pontlövők a félautomata verziók pontatlanabbak és sérülékenyebbek is. A tárkapacitásuk jelentősen változékony. Hatótávolságuk 500-900m.
Rombolópuskák: Legelterjedtebb típusa az M110 Barret 2 ezt rendszeresítette szinte minden európai hadsereg is.
A régebbi verziók sokkal gyengébbek és pontatlanabbak is. Feketepiacon hozzáférni szinte lehetetlen ilyen fegyverekhez.
Speciális lőszerek: Ebbe a kategóriába tartozik a legtöbb extra hatással rendelkező lövedék. Ezeket általában külön megrendelésre gyártják. Egyes típusok katonai vagy rendőri szervezetek számára általánosak. Ide tartoznak a gumilövedékek, gyújtó\ jelző és a robbanó lőszerek. Egyes különleges esetekben más extra szubsztanciát helyeznek el üreges lövedékekben. Ám ilyen esetben számolni kell a lövés közben lövedéket érő hatásokkal. A legtöbb speciális lövedéket minimum .45-ös kategóriában tudják előállítani.
Gránátok, Robbanóanyagok és Nehézfegyverek
Repeszgránátok: Az általános könnyű repeszgránátok. A városi harcok valamikori szörnyetegei. Általában öntött vasból készült burkuk szolgál a repeszek alapanyagául. Robbanóanyag nem sok van bennük. Mára már elavult fegyvernek számít, a legtöbb frontharcos alakulat nem alkalmazza a minimális páncéltörő képessége miatt. Optimális hatókörzete típustól függően 4-6 méter. Ám alkalmazási területtől függően a repeszek akár 30m-ről is megölhetnek egy nem páncélozott embert. Áruk kb.: 300 $\db.
HE (High Explosive) gránátok: Amint a nevük is mutatja ezek az eszközök nagy erejű robbanótöltetek. Ezeknek a fegyvereknek nincs masszív burkolata így nincs komoly repeszhatás sem. Ezek a gránátok sokkal inkább az explózió hatásaira építenek. Ebből adódóan a modern páncélok ellen is hatásosabbak ám hatókörzetük kisebb. A robbanás maximális erejét kb.:3m-en felyti ki innentől kezdve minden méteren majd feleződik a hatás. 5 méternél messzebbről még egy páncélozatlan célpontban sem tesz komoly kárt a fegyver. A másodlagos repeszhatások igen jelentősek lehetnek. Áruk azonos a repeszgránátokéval.
Foszfor gránátok: Ezeket az eszközöket még Vietnámban kezdték el használni. Eredetileg jelzőeszköznek tervezték, ám támadófegyverként legalább olyan jól megállja a helyét. Az eszköz robbanása során égő fehérfoszfor port juttat a levegőbe. A robbanás rendkívül erős fénnyel és mérgező füsttel jár. Egy ilyen gránát pillanatok alatt leégeti a húst az ember csontjairól, megolvasztja az acélt és lángra lobbantja a legtöbb könnyűfémet és műanyagot is (alumínium, magnézium, PVC, stb.). Mivel rátapad a hatókörön belül mindenre ezért a rombolást az aktiválás után nem lehet kontrollálni. Mindent és mindenkit eléget\megolvaszt a hatókörön belül. Zárt helyeken használni különösen veszélyes mivel az égés elvonja az oxigént valamint a mérgezés esélye is jelentősen megnő, egyes extrém helyzetekben zárt térben elég oxigén mellett még a levegő nitrogénjét is meggyújthatja. Égési idő kb.:60 másodperc. Hatókörzete rendkívül nagy típustól függően 15-20 méter. Vízre érzékeny a reakció. Ha a levegőben vízpermet vagy gőz van az égés még durvább lesz. Csak teljesen oxigénmentesített környezetben nem robban be. Drágábbak és nehezebben hozzáférhetőek, mint az előbb említett eszközök. Áruk 800$ körüli a feketepiacon.
EMP gránátok: Ezeket az eszközöket azután fejlesztette ki a hadsereg miután a hagyományos gránátok kevésbé hatékonynak bizonyultak az új generációs páncélok ellen. Hatásukra a legtöbb modern harceszköz megbénul. Az erőpáncélok rendszerei ugyan biztosítottak a leégés ellen, de még így is néhány másodpercig bénává és kiszolgáltatottá válik a viselő. Az elektronikával rendelkező járművekre szintén hat. Ezeknek az eszközöknek drága és bonyolult az előállítása. Hatékonyságuk megkérdőjelezhetetlen a high-tech fegyverek ellen. Hatótávolságuk szabályozható ám maximum 10-15 méter között van. Feketepiacon nehezen hozzáférhetőek áruk akár 1000$ is lehet.
Fény-hang gránátok: Ezek az eszközök nem közvetlenül gyilkolásra lettek kifejlesztve. A gránát általában egy magnézium tartalmú töltetet használ. Ennek mérete általában nem túl nagy ebből adódóan a fegyver is kisebb a hagyományos gránátoknál. A hirtelen fény s hang azon kívül, hogy megbénítja, a két legfontosabb érzékszervet túlterheli az idegpályákat is. Ennek okán a legtöbbször az alanyok a gránát környezetében néhány másodpercre lebénulhatnak. Még ha ez az időleges bénulás nem is következik be, akkor is 5-10 másodpercre süketek és vakok lesznek a szenvedő alanyok. A hatótávolság zárt helyen gyakorlatilag az egész teremben hat. Míg szabad ég alatt 3-5 méter között van. Típustól és körülményektől is függ. Ezek az eszközök beszerzés szempontjából a hagyományos gránátokhoz tartoznak.
Hang gránátok: Ezek nem igazi gránátok a szóhagyományos értelmében. Alapvetően a fény-hang gránátok továbbfejlesztései. Egy különleges frekvenciájú ultrahangot bocsájtanak ki, amik a hatótávon belüli embereket megbénítják. A hang fizikai fájdalmat okoz. Mivel a kommandósok és katonák fülei általában jól védettek ezért ők előszeretettel használják az eszközt. Előnye hogy a bénulás garantált és tovább tart, mint a fény-hang gránátoknál. Valamint a hatás távvezérléssel megszüntethető. Hatásos hatótávolságuk 20 méter körül mozog típustól függően. Maximális üzemidejük 15-20 másodperc. Beszerzésük nehéz. Áruk 600$ körül mozog.
Robbanóanyagok: Ezekből rengeteg fajta áll a játékosok rendelkezésére. A leglényegesebb igazából az, hogy milyen célú robbanóanyagot használnak. Vannak civil és katonai célú robbanóanyagok. A civil célokra készült anyagok általában kisebb robbanóerővel rendelkeznek, és fix csomagokban vannak. Ezeket a csomagokat a feladattól függően a gyártó állítja elő és méretezi. A helyszínre már előkészített és formára öntött csomagokat visznek, amit a tűzszerésznek csak el kell helyeznie. Általában a detonátorok is a csomag részét képezik. A civil robbanóanyagok általában puskaporos detonátorokat használnak elektromos gyújtással. A katonai robbanóanyagok általában rendkívül stabilak. (pl.: a C4 és a TNT csak szúrólánggal (szikra) robbantható fel hagyományos hőhatásra egyszerűen elbomlanak, és nem robbannak be. Kinetikus energiára gyakorlatilag érzéketlenek.) Valamint általában mennyiségükhöz képest nagyobb robbanóerőt képviselnek. Ezeket a legtöbb esetben nem előre gyártott csomagokban adják a katonáknak, hanem csak szimpla plasztik csomagban, ami felbontható és nem tartalmazza a detonátort. A csomagon általában jelek vannak, amik alapján egy kiképzett katona tudja, hogy mennyi anyagot vett ki a csomagból. Az ilyen robbanóanyagok mellé általában felszerelik a katonákat formázókkal is. Ezek segítségével egy képzett tűzszerész képes a helyszínnek megfelelő irányított robbantásra. a katonai robbanóanyagok anyagába belekevernek egy különleges jelzőanyagot, amivel vissza lehet őket követni. A civil robbanószerek kb.: 1000$\kg áron érhetőek el, míg a katonaiak kb.: 2000$\kg áron. Természetesen a detonátorokat általában külön kell beszerezni.
Detonátorok: A civil szférában csak és kizárólag a vezetékes detonátorok használata engedélyezett. Ezek a szerkezetek egy elektromos vezetéken keresztül kötik a detonátorokat a távvezérlőhöz. Rendkívüli módon megbízható rendszer. A katonai detonátorok általában távvezérlésűek. A távirányító lehet igencsak sok minden egyszerű kézi rádiótól kezdve akár erre külön kialakított távvezérlő egység is. Ez általában a detonátortól függ. Egyes detonátorokat különleges érzékelőkkel is fel lehet szerelni.(így például beállítható úgy a detonátor, hogy csak akkor robbanjon, ha a távvezérlő elhagy, egy bizonyos távolságot vagy éppen beér egy bizonyos távon belülre.) A detonátorok beszerzése mindenképpen igen nehéz néha magánál a robbanószernél is nehezebben beszerezhetőek. Áruk 200-1000$ típustól függően. A rádiós detonátorok hatótávolsága 300m-től akár 2 km-ig is terjedhet.
Időzített detonátorok: Ezeket általában házilag fabrikálják. A legtöbb esetben egyediek. Az időzítőn nem kötelező számlálónak lennie, ahogy az sem kötelező, hogy a számláló a valóságnak megfelelően számoljon vissza. A katonai alkalmazás azért nem elterjedt, mert nem olyan megbízható, mint a rádió távvezérlés.
Házi robbanószerek: Ezek általában a „könnyen” előállítható otthoni bombák alapanyagai. Hatékonyságuk megkérdőjelezhetetlen ám hatóerejük a töredéke az azonos mennyiségű általános robbanóanyagokhoz képest. Emellett a majdnem minden fajtájukkal nagyon körültekintően kell bánni, mert erőteljesen instabilak. 2-3 hétnél tovább általában nem tartják meg stabilitásukat. Ez kétféle formában jöhet ki. Az egyik esetben elveszítik robbanóanyag mivoltukat a második esetben felrobbannak külső hatás nélkül is.
Nehézfegyverek(4 kredit legalább):
Könnyű géppuskák: Ezek az eszközök alapvetően módosított nehezebb rohampuskák. Gyalogos szakaszok számára történő tűztámogatásra készültek. Nagyobb tűzsebességgel és tárral valamint egy meghosszabbított csővel a nagyobb hatótáv érdekében. Ezek a fegyverek a rohampuskák vagy mesterlövészpuskák lőszereit használják így átütőképességük hasonló. Táruk 100-300 közötti lőszermennyiséget tartalmaz viszont hevederes kialakításuk miatt ennél több lőszerrel is meg lehet tölteni őket. A mai modern könnyű géppuskák általában hüvely nélküli lőszert használnak így rengeteg súlyt és helyet spórolva meg. A modern fegyverek emellett visszarúgás csillapítóval és páncélkapcsolattal is rendelkezhetnek. Egyes modern támadófegyverek nem csak a páncél célzó rendszerére, de megfelelő kiegészítés után automata lőszeradagolóra is köthetőek. Ebben az esetben a fegyver hordozójának páncéljára erősített adagolóból kapják a lőszert így nem kell tárat cserélni. Hatótávolságuk 500-1500 méter között változik típustól függően. Természetesen ezeknél a fegyvereknél ez nem egy ember ellen és nem egy lövedékkel értendő. Nehezen hozzáférhetőek a feketepiacon áruk 10000$ körül mozog. Ezek a fegyverek igen súlyosok betárazva legalább 15 kg-ot nyomnak egyes régebbi verziók elérhetik a 25-30kg-ot is. Visszarúgásuk miatt mozgás közben nem nagyon lehet, velük tüzelni mivel kibillentenék a lövészt egyensúlyából. A másik igen fontos dolog az, hogy a géppuska csöve általában 200 lövésnél többet nem bír ki túlhevülés nélkül. Ha a túlhevülés ellenére a csövet nem cserélik, ki az könnyen deformációhoz vezet, ami a fegyver beragadását vagy felrobbanását is eredményezi. A modern fegyverekben általában ez ellen gyárilag beiktatott biztonsági mechanizmusok védenek, amik mindig a biztonságos értéken belül tartják a fegyver hőmérsékletét. A lövedékek súlya ilyen mennyiségben már jelentős lehet. Egy 200db-os tár hüvely nélküli lőszerrel 4kg-ot nyom, míg régifajta munícióval akár 6-7kg-is lehet.
Nehéz géppuskák: Ezek a fegyverek, mint a nevük is mutatja nehezek. Ezek már közelebb állnak a járműelhárító fegyverekhez, mint a gyalogosok ellen készítettekhez. Lövedékeik legalább .50-es (12.7mm) kaliberűek nincs hozzájuk ólom magos lőszer csak acél titán és urán magvas. Nem ritkán használnak robbanó lőszereket a pusztítás megnövelése érdekében. Sőt nem ritkán olyan páncéltörő lőszereket használnak, amik a becsapódás után felrobbannak. A mai modern nehéz géppuskák általában a Browning M2 fejlesztett könnyített és .50-es hüvely nélküli lőszerhez módosított verziói. Ritkábban a hasonló lőszert használó orosz társaik. Az általánosan használt régi .50 BMG lőszert leváltotta az új .50 BMG caseless ami mindössze annyiban különbözik elődjétől, hogy nincs hüvely így nagyobb a tűzsebesség kisebb az esély a beragadásra és jóval könnyebbek lettek a lőszerek. Ezek a fegyverek bármilyen testpáncélt átlőnek egyetlen lövéssel képesek átütni a könnyebben páncélozott harcjárművek burkolatát is. Egy ilyen fegyverből érkező találat esetén mindössze 20% a túlélési esély, ha 1 lövedék találja csak el a célpontot. A túlélési esély a lövedékek számával exponenciálisan csökken. A fegyver régi verziói 2000-méterig halálosak, míg az újabbak 2500 méterig képesek megölni páncélozatlan célt. A modern katonai páncélok ezt 1000-1500 méterre redukálják ám ennél kisebb távolságon bármit széttépnek. Ilyen fegyvert kézben hordozni és használni szinte lehetetlen. A visszarúgás extrém mértéke miatt. Egy átlagos browning M2 18kJ-os erővel rúg vissza, a modernizált verzió 30-40kJ közötti visszarúgást generál lövedékenként. Ez azt jelenti, hogy egy átlagembert nem egyszerűen ledönt a lábáról, de egyszerűen összezúzza a testét csupán a visszarúgás. A fegyver régi verziója 50 és 150 darabos doboztárakat használtak. Ezek súlya 6 és 20 kg. Az új verzió 120 és 360 darabos doboztárakat használ. Ezek súlya 5 és 15 kg. Mindkét fegyver hevederes megoldású így megfelelő körülmények között ennél több lőszer is betölthető. Az ilyen fegyverek általában 100 lövésnyi folyamatos tűz után melegszenek túl. Egyébiránt hasonlóak a könnyű géppuskákhoz melegedési szempontból. A lényegi különbség akkor mutatkozik meg, ha robbanó lőszert használunk mivel az túlmelegedés esetén majdnem 100%-ban felrobban. A fegyver régi verziója 38 kg-os állvány nélkül, míg az új mindössze 25kg-os. Egyik fegyvert sem képes egy átlagember állvány nélkül használni. Feketepiacon hozzájuk jutni majdnem lehetetlen. Áruk 20000$ körül mozog.
Kézi rakétavetők: Ezen eszközöknek sokáig két kategóriájuk volt. A páncéltörő és a légvédelmi mindkét verzió kb.: 500m-es hatósugárral rendelkezett. A páncéltörő verzióval akár egy harckocsi is megsemmisíthető ám a legtöbb esetben ezek irányítatlanok így gondos célzás kell. Az ilyen rakéták általában kommulatív robbanófejjel vannak ellátva így nincs nagy kiterjedésű robbanásuk. A robbanás hatókörzete előre kb.: 5-10 méter, míg minden más irányba mindössze 1,5 méter. A légvédelmi verziók általában repeszhatású közelségi robbanófejekkel és hő vagy radar alapú érzékelőkkel is fel vannak szerelve. Ebből adódóan földi célpontok ellen nem hatékonyak. Robbanóerejük egy repeszgránát kétszerese. Súlyuk betöltve 6-12kg. Áruk a feketepiacon 10000$ felett mozog minden + rakéták még 1000$\darab.
A modern rakéták ezzel szemben fejlett célzó rendszert használnak mai egyaránt alkalmaz radar, optikai és hő érzékelést. Ezek a fegyverek a fejlett technológiák miatt már 1000m-er körüli hatótávval rendelkeznek. Hagyományos robbanófej helyett egy kemény erős speciális ötvözetből készült hegyük van és főleg kinetikai energiával hatolnak át a célponton. A robbanótöltetük csak a páncélzaton való áthatolás után aktiválódik. Ez alól kivétel, ha légi célpont ellen vetik be, mert akkor a célpont közelében felrobban így pedig masszív repeszfelhővel semmisíti meg a célpontot. Súlyuk 6-8 kg betöltve. Rendkívül nehezen beszerezhetőek. Áruk 30000$ minden plusz a rakéták még 3000$\darab.
Fedélzeti gépágyúk: Ezek a fegyverek általában 20-30mm-es kaliberűek. Szinte bármilyen célpontot képesek kiiktatni a megfelelő távolságról. A lövedékeik szinte minden esetben speciális API(gyújtó páncéltörő) lövedékek. Átlagos ember gyakorlatilag nem élhet túl egy ilyen találatot SEMMILYEN körülmények között. Ilyen fegyvert kézben hordani és használni lehetetlen. Ennek oka, hogy a legtöbb verzió visszarúgása vetekszik egy közepes teljesítményű sugárhajtómű tolóerejével. Ezek a fegyverek szinte kivétel nélkül elektromos lőszeradagoló rendszereket használnak melyeket emberhez igazítani szinte lehetetlen. A fegyverek önsúlya lőszer nélkül általában 200-300kg között mozog tartozékaival együtt. A hozzá tartozó lőszer akár további 300 kg is lehet 500db lőszer esetén. Létezik forgócsöves és hagyományos verzió is. A forgócsöves verziók kb.: 400 lövés után melegszenek túl, míg a hagyományos verziók 100 lövés után. Ezek a fegyverek gyakorlatilag az anyagfelhasználáson kívül nem sokat változtak a hüvely nélküli lőszerek ekkora méretben általában alkalmazhatatlanok. A jelenlegi modern harci helikopterek és repülőgépek fegyverei könnyedén megsemmisítenek egy 20. század végi harckocsit alig pár lövéssel. A régebbi verziók inkább csak a páncélozott csapatszállítókra és épületekre jelentenek veszélyt. Ilyen fegyverhez piacon hozzájutni gyakorlatilag lehetetlen ennek oka, hogy képtelenség őket puszta kézzel használni.
Forgócsöves géppuskák: Ezek a fegyverek általában valamilyen puska vagy karabélylőszert használnak így jóval könnyebbek és kisebbek, mint repülőgépeken és helikoptereken alkalmaznak. Ezeket általában könnyebb járművekre vagy csapatszállító helikopterekre helyezik el. A tűzsebesség általában a hagyományos géppuskákéval egyezik meg ennek oka a lőszerrel való spórolás. Ilyen tűzsebesség mellett gyakorlatilag lényegtelen a melegedés. A fegyverekkel addig lehet tüzelni amíg, van lőszer. Ezek fegyverek akár kézben is hordhatók ám számolni kell a fegyverek még mindig komoly súlyával lőszer nélkül lőszeradagolóval és akkumulátorral kb.: 150 kg-ot nyomnak. 5000db lőszer esetén körülbelül duplázódik a súly. Ritkán ezek a fegyverek a nehézgéppuskák lövedékeit használják. Ezt azért mellőzik, mert ezek a lövedékek sokkal komolyabb visszarúgást eredményeznek és harmadával növelik a súlyt valamint a tűzsebességre is negatív hatásaik lehetnek, ha nem iktatnak be speciális hűtőrendszereket. Persze az ilyen hűtés tovább emeli az amúgy sem csekély súlyt. Ezek a fegyverek képviselik a LEGNAGYOBB tűzerőt, hagyományos lövedékek használata mellett, amit még ember képes lehet mozgatni. Egy ilyen módosított speciális géppuska a feketepiacon akár 150-200 ezer dollárba is kerülhet.
Gránátvetők: Ezek a fegyverek különböző kivitelekben léteznek. A járművekre szerelt verziók általában módosított nehézgéppuskák. A lövedékek viszont a nagyobb kaliber ellenére kisebb teljesítményű indítótöltet használnak. Ebből adódik, melegedési és visszarúgási problémák nincsenek. A kézi verziók a 20. században egylövetű hátultöltős fegyverek voltak. Az újabbak a 21. század legelején elkezdték alkalmazni a revolvertárakat. Ezek általában 6 db-os tárat alkalmaztak. A legújabb verziók a fejlettebb robbanóanyagokkal jöttek előfutáruk az XM-25-volt. Ezek a fegyverek 25 és 30 mm-es gránátokat használnak ám az újfajta robbanóanyagok alkalmazásával erejük közel azonos a régiekkel. Egy ilyen fegyver körülbelül egy repeszgránát hatását produkálja lövedékenként. Egyes esetekben más a hagyományos gránátoknál leírt hatásokat produkálnak. Egyedül a foszforos verzió ami lényegesen kisebb hatósugarú(fele a hagyományosnak). A legújabb verziókban alkalmaznak különleges célzó rendszert, aminek segítségével a robbanás távolsága és ideje szabályozható. Valamint speciális robbanófejjel és repeszekkel hatásossá tették az újgenerációs páncélok ellen ám ez a hatókörzetet jelentősen csökkenti. Az ilyen töltetek csak a lövedék menetirányába szórnak repeszeket mindig a célpont előtt robbannak és egy kezdetén kicsi majd táguló kúp formában szórják szét a repeszeket a robbanástól 4 m-en belül biztos a találat utána erre az esély exponenciálisan csökken a repeszek szóródása miatt. Ezek a fegyverek igen drágák. A járműre szerelt verziók hevederes tárat alkalmaznak és nagyon nehezek extrém súlyuk miatt általában kézben nem hordozhatóak, áruk legalább 50000 $ egy ilyen eszközzel akár nagyobb épületeket is könnyedén el lehet pusztítani. A kézi verziók kiviteltől függően 3-20000 $ árkategóriában mozognak. A lőszer darabonként 3-400 dollár. Speciális lőszerek drágábbak. Az legújabb gránátvetők lőszereinek ára legalább 500$.
1 kredit: Taser fegyverek
Szinte bárhol kaphatóak halálos sérülést nem okoznak. Áruk 500-1500 $ között változik minőségtől és hatótávtól függően.
2 kredit: pisztolyok
Egyszerű 9mm-es vagy annál kisebb kaliberű félautomaták és revolverek: 500-1000$
9mm-es automata pisztolyok: 1500$
Nagy pisztolyok (.45,D.eagle, S&W .500, stb.): 2000$
3 kredit: nem katonai puskák, sörétes puskák,
(ezekhez vadászengedély is kell)
Egyszerű sörétes puskák: 2000$
Olcsó vadászpuskák: 2000-3000$
Átlagos minőségű vadászpuskák: 3000-4000$
Precíz minőségi vadászfegyverek: 5000-7000 $
3 kredit: PDW-k (Csak testőröknek különleges engedélyre. Az ilyen engedély megszerzése majdnem lehetetlen.) Áruk minőségtől függően: 2000-7000$
Katonai és SWAT fegyverek:
3 kredit: nehéz pisztolyok, rohampuskák, PDW-k, mesterlövészpuskák, Egylövetű gránátvetők,
(feketepiaci áruk legalább 3500-7000$)
Robbanóanyagok és detonátorok (1kg katonai, 2kg civil vagy 5kg házi robbanószer és 2 katonai vagy három barkácsolt/civil detonátor)
4kredit: romboló puskák (.50-es vagy annál nagyobb kaliberű mesterlövészpuskák, még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni áruk legalább 10000$)
Forgócsöves géppuskák (beszerzésük és átalakításuk rendkívül drága, idő és szakember igényes folyamat. Áruk 50000-től 250000 dollárig terjedhet kiviteltől és típustól függően. Nem ritkán nem kézifegyverként hanem járművekre szerelve használják őket ez olcsóbb és nem feltétlenül kellenek módosítások.)
Többlövetű gránátvetők (még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni áruk legalább 10000$)
Nehéz gránátvetők (beszerzésük és átalakításuk rendkívül drága, idő és szakember igényes folyamat. Árakat lásd leírás. Nem ritkán nem kézifegyverként hanem járművekre szerelve használják őket ez olcsóbb és nem feltétlenül kellenek módosítások.)
Rakétavetők (Árakat lásd leírás. Még feketepiacon is rendkívül nehéz őket beszerezni.)
Leírások:
Taser (elektromos sokk) fegyverek: Ezek kétféleképpen működhetnek. Az olcsóbb verzió egy kábel végére erősítve lő ki két elektródát, ami közvetíti a bénító elektromos sokkot. A fejlettebb verzió sűrített levegővel, rugós illetve ritkábban elektromechanikus úton indítja el a lövedékeket, amelyek saját áramforrással fejtik ki a hatásukat. A fegyverek mindkét verziója kis áramerősséget használ csak a frekvencia magas a fegyver alapvetően az idegrendszerre hat. A fegyver képes áthatolni akár vastagabb ruhán is. Páncélzatokon keresztül nem hat. Kivétel ez alól az elektromosan nem szigetelt fém védőruhák. A fejletlenebb fegyver elemekkel működik, hatótávolsága 3m 4 elemmel 6-szor lehet lőni, viszont minden lövés után vissza kell, helyezni vagy ki kell cserélni az elektródákat. A második verzió típustól függően változó tármérettel rendelkezik(3-8 lövés\tár), a gázpatront,\akkumulátort általában 3-4 táranként kell cserélni. A rugós mechanizmust értelemszerűen minden lövés után fel kell húzni. létezik puska és pisztoly kivitelben is.
9 milliméteres és kisebb kaliberű pisztolyok: Általános célú szekrénytáras félautomaták, automaták vagy revolver szerkezetűek. A legtöbb ebben a kategóriában lévő fegyver nem feltétlenül öl azonnal. Általában nem is erre tervezik, őket sokkal inkább önvédelmi célokra készülnek. Az ilyen fegyverek könnyen kezelhetőek és elrejthetőek. Értelemszerűen stophatásuk nem túl nagy. A 9mm-esnél kisebb kaliberű fegyverek már vastag kemény ruházaton sem feltétlenül hatolnak át ólom magvas lőszerekkel. Ezeket az eszközöket régen rendfenntartó erők alkalmazták, mivel nem voltak halálosak és nem hatoltak át a falakon sem. Így minimalizálni lehetett a civil áldozatok számát egy tűzharc során. Az ilyen fegyverek átütőerejét katonai alkalmazáshoz acél magvas lőszerrel jelentősen meg lehet növelni. Így már áthatolhatnak egy kevlár mellényen is. A revolverek tárkapacitása általában 4-7 között mozog a kalibertől és mérettől függően. A szekrénytáras félautomaták és automaták tárkapacitása 7-20. Hatótávolságuk 30-70m.
Nagy kaliberű pisztolyok: Alapvetően az előző kategóriában leírtak vonatkoznak ezekre is. A lényeges különbség az, hogy nagyobb kaliberű lövedékeket használnak. Ezekhez a fegyverekhez lehet robbanó vagy más speciális lőszert készíteni. Ezek a lövedékek már több lövéssel akár a gyengébb golyóálló öltözeteket is átüthetnek speciális lőszerek nélkül stophatásuk pedig képes ledönteni egy felnőtt férfit a lábáról. Ebben a kategóriában a tárkapacitás jelentősen csökken, míg a méret drasztikusan nő. .45-ös revolverekben 6 töltény lehet, szekrénytáras fegyverekben pedig 7-10. A negyvenötös a kategória leggyengébbje egy kevlár mellény 3-4 lövést fog fel, míg egy fejlettebb páncélban nem tesz észrevehető kárt. .358 Magnum ez a lövedék erősebb kisebb űrmérete miatt pedig jobb az átütése. Ez a fegyver 1-2 lövéssel képes átütni kevlár mellényt ám a modern vérteket még ez sem üti át. Revolverben ebből is 6 db lehet, pisztolyokban 6-8 .50 Action Express, .458 Taurus S&W .500 és .460 ez a világ négy legerősebb lövedéke. Mind a négy képes átütni egy kevlár mellényt egyetlen lövéssel. Mindössze négy igen ritka fegyver használja ezeket a lőszereket: a Desert Eagle, a Taurus Raging Bull, a harmadikat és negyediket pedig a S&W .500 és .460. Az első a leggyengébb szekrénytárában 7 lövedéket hordoz és akár egy kézzel is használható egy átlagos ember számára. Hatótávolsága kb.:50m. A Raging Bull az S&W .500 és .460 nagyjából egyforma erősek. Mindhárom fegyvernél javasolt a két kéz használata. Valamint mind a háromnál figyelmeztetnek arra, hogyha tapasztalatlan a lövész könnyedén súlyos sérüléseket szenvedhet. Mindhárom fegyver tárkapacitása 5 lőszer. A fegyverek két csőhosszal kaphatók. A rövidcsövűeknek 30m, míg a hosszú csövűeknek 80m a hatásos lő távja.
Sörétes puskák: Nem túl pontos fegyverek számtalan típusuk létezik viszonylag olcsó és egyszerű fegyverek. A legáltalánosabb kaliber a 12-es. Ezek a fegyverek általában nem harci célra készülnek a mechanikájuk nem alkalmas gyorstüzelésre. Az ilyen fegyverek páncélozatlan célok ellen hatékonynak bizonyulhatnak mivel a több ólom golyó, ami elhagyja a fegyver sima csövét nagy stophatást produkál. Ám ebben van a hátránya mivel a lövedékek puhák ebből adódóan a páncélokkal való találkozáskor egyszerűen ellapulnak és leadják a kinetikus energiájukat viszont nem képesek áthatolni a kemény anyagon, amiből a páncél készült. Még a leggyengébb golyóálló mellények és néhány milliméter vastag acéllapok is könnyedén felfogják a lövedéket. A nagy kinetikus energia ugyan tehet, kárt a páncél viselőjében ám maga a lövedék nem jut át. Ilyen lövedékekkel egy sörétes puska 15-20 méterig hatékony. Az ilyen fegyverekhez készülnek még nagyméretű 1 magot tartalmazó lőszerek is. Ezek a lövedékek nagyobb állatok leterítésére vannak tervezve. Valamivel pontosabbak így akár 50-100 méterig is hatásosak lehetnek. Az ilyen lövedékek egyetlen találattal is majdnem 100%-os halált biztosítanak egy ember méretű célpont ellen. Egy vadászati célú sörétes puska tárkapacitása 2-8 lőszer. Ha egy sörétes puska csövét lefűrészelik, az közvetlen közelről hagyományos sörét esetén növeli a szórást így a halálosságot is ám a hatótávolság harmadolódik.
Vadászpuskák: Ezek általában közepes kaliberű nagy erejű lőfegyverek. Általában a katonai lőszerek gyengébb verzióit használják. Képesek átütni egy kevlár mellényt ám egy modern testpáncél ellen hatástalanok. A lövedékek általában kicsit keményebb ólom ötvözetből készülnek, de még mindig puhák. Ezek a fegyverek általában fel vannak szerelve valamilyen optikai irányzékkal is. A rombolóerejük és stophatásuk közepes. Hatótávolságuk 100-300 méter között mozog. Tárkapacitásuk 3-10 lőszer. Vannak félautomata és pontlövő verziók is. Pontosságuk jelentősen változékony a jobb minőségű modellek akár katonai puskákkal is felveszik a versenyt.
PDW-k: Általában módosított karabély lőszert használnak. A legtöbb verzió kétkezes mindegyik sorozatlövő. Vannak automata és a félautomata verziók is. A legtöbb ilyen fegyver sokkal inkább a nagy tűzgyorsaságra semmint a tűzerőre épít. Méretben is rendkívül nagy skálán mozognak. Nagy tűzsebességük miatt ajánlott a kétkezes használat. Hatótávolságuk 30-250 méter között változik. Tárkapacitásuk 20-60 lőszer. Könnyen kezelhető és halálos fegyverek. Mivel katonai használatra tervezték őket ezért általában acél magvas lőszerekkel használják őket. Egyes verziók a megfelelő lőszerrel képesek a legtöbb testpáncélon áthatolni.
SMG-k(géppisztolyok): A PDW-k előfutárai. Legtöbb esetben módosítatlan acélmagvas pisztolylőszert használnak. Kivétel nélkül képesek a sorozatlövésre. Céljuk egy kompakt és mégis hatékony kézifegyver biztosítása a járművek kezelőinek és egyéb olyan személyeknek, akik nem hordozhatnak nagy és nehéz fegyvereket egyéb felszerelésük vagy helyzetük miatt. Egyes esetekben-épületharcokban használták őket. A használatból kivonták őket elégtelen tűzerejük miatt. A táruk általában 30db lőszert tartalmaz. A célzott hatótávolságuk 15-100m között változik.
Nehéz pisztolyok: Alapvetően a nagy kaliberű pisztolyok fejlesztett verziói. Az általuk használt lövedékek az új katonai páncélok miatt kivétel nélkül speciálisan erre tervezett páncéltörők. A páncél nélküli célpontokban sokkal kisebb kárt tesznek. A tárkapacitásuk általában 10 fölötti. A föld néhány hadserege használ még közepes kategóriájú pisztolyokat, mint oldalfegyvert, ám a legtöbb modern hadseregben már nincsenek ilyenek. Ebben a kategóriában nincsenek revolverek.
Rohampuskák: A gyalogság általános fegyvere. A modern európai és amerikai rohampuskák 2017-óta 5.56-os kaliberű hüvely nélküli lőszert használnak. Az ezekhez készített karabélyok rendelkeznek visszarúgás elnyelő rendszerekkel annak érdekében, hogy az új nagy erejű páncéltörő lőszer visszarúgását kordában tarthassák. Ebből a lövedékből többféle áll a katonák rendelkezésére. Az alap lövedék egy acélhegyű páncéltörő van jelző\gyújtó verzió is. A modern páncélokat is képes átütni pár lövéssel. A második egy űrméret alatti szárnystabilizált kinetikus átütő. Ez a lövedék pontosabb és nagyobb az átütőképessége, de sokkal drágább. Egyetlen lövéssel átmegy akár egy régebbi APC-n is. A legújabb pedig az amerikai hadsereg számára fejlesztett speciális szegényített urán magvas lőszer. Ez a lövedék nagyobbat rúg, mint az előző kettő ezért csak a hozzá fejlesztett karabélyokból lehet kilőni. A lövedék roncsolása extrém a kaliberhez képest. Átütőképessége megegyezik az előzővel. Súlya a duplája a másik két lőszertípusnak. Van belőle gyújtó\jelző verzió is. Az újgenerációs karabélyok szabvány 40 lőszeres NATO tárakat használnak. Halálos hatótáv 200-400m páncélozott ellenféllel szemben, védtelen célpont ellen 600m körüli. Tűzsebességük közepes. Nem ritkán integrált rövidcsövű katonai sörétes puska vagy gránátvető is tartozik hozzájuk.
A régi rohampuskák (pl.: AK-k, M4, G36) általánosan sokkal pontatlanabbak és gyengébbek, mint a jelenlegi modern vetélytársaik. Egy modern katonai testpáncélban ezek a fegyverek nem képesek komoly kárt tenni. Általánosan ezek a fegyverek majdnem mind legalább 10 évesek és használtak. Ez nem ritkán meg is látszik rajtuk. A kevlár mellény nem véd ellenük egy modern katonai vért akár 10 lövést is kibírhat. A legtöbb ilyen fegyverre különböző kiegészítők szerelhetők (gránátvető, lámpa…). A hatótávolságuk elméletileg 200-400 méter páncélozatlan ellenféllel szemben. Ám a pontos lőtáv sokkal inkább van 100m-en belül.
Katonai sörétes puskák: Ezek a fegyverek direkt harcra tervezett eszközök. Civil szféra számára készített társaikkal szemben ezek általában erős és gyors mechanikával és szekrénytárakkal rendelkeznek. Mindig félautomaták nem ritkán sorozatlövők is. Ezek a fegyverek általában „felturbózott” 12-es sörétet használnak, amiben gömbök helyett acél vagy titán dárdák vannak, valamint a lőportöltet is nagyobb. Ezek közelről képesek a legtöbb modern katonai páncélt is átütni. Valamint jóval pontosabbak a civil szférába szánt társaiknál. Hatótávolságuk 30 méter rohampuskára integrált verzióké 10 méter. 6, 10 és 20 darabos NATO szabvány tárakat használnak általában.
Mesterlövészpuskák: Nagy precizitású puskák, amelyek emberek kiiktatására lette tervezve. A jelenlegi nyugati mesterlövészpuskák kivétel nélkül a 8mm-es hüvely nélküli űrméret alatti páncéltörő lőszert használják mivel a sima csövű, puskák pontosabbak és olcsóbb őket előállítani. A legtöbb fegyver fejlett girostabilizátorokkal és elektronikus célzó rendszerekkel vannak felszerelve a pontosság érdekében. Ezek a fegyverek nagyobb átütéssel és rombolóerővel bírnak, mint a rohampuskák. Szabvány 10 töltényes NATO tárakat használnak. Kivétel nélkül félautomaták. A hatásos hatótávolságuk 900-1400m.
A régebbi gyártmányú ilyen célú fegyverek sokkal, gyengébb átütőképességgel bírnak. A modern páncélokat is csak 300m-en belülről képesek átütni. Az elektronikus rendszerek hiánya miatt a pontosságuk is rosszabb. Nem ritkán kiegészítő műszerekre van szükség a fegyver használatához bizonyos távolságok felett. Általában pontlövők a félautomata verziók pontatlanabbak és sérülékenyebbek is. A tárkapacitásuk jelentősen változékony. Hatótávolságuk 500-900m.
Rombolópuskák: Legelterjedtebb típusa az M110 Barret 2 ezt rendszeresítette szinte minden európai hadsereg is.
A régebbi verziók sokkal gyengébbek és pontatlanabbak is. Feketepiacon hozzáférni szinte lehetetlen ilyen fegyverekhez.
Speciális lőszerek: Ebbe a kategóriába tartozik a legtöbb extra hatással rendelkező lövedék. Ezeket általában külön megrendelésre gyártják. Egyes típusok katonai vagy rendőri szervezetek számára általánosak. Ide tartoznak a gumilövedékek, gyújtó\ jelző és a robbanó lőszerek. Egyes különleges esetekben más extra szubsztanciát helyeznek el üreges lövedékekben. Ám ilyen esetben számolni kell a lövés közben lövedéket érő hatásokkal. A legtöbb speciális lövedéket minimum .45-ös kategóriában tudják előállítani.
Gránátok, Robbanóanyagok és Nehézfegyverek
Repeszgránátok: Az általános könnyű repeszgránátok. A városi harcok valamikori szörnyetegei. Általában öntött vasból készült burkuk szolgál a repeszek alapanyagául. Robbanóanyag nem sok van bennük. Mára már elavult fegyvernek számít, a legtöbb frontharcos alakulat nem alkalmazza a minimális páncéltörő képessége miatt. Optimális hatókörzete típustól függően 4-6 méter. Ám alkalmazási területtől függően a repeszek akár 30m-ről is megölhetnek egy nem páncélozott embert. Áruk kb.: 300 $\db.
HE (High Explosive) gránátok: Amint a nevük is mutatja ezek az eszközök nagy erejű robbanótöltetek. Ezeknek a fegyvereknek nincs masszív burkolata így nincs komoly repeszhatás sem. Ezek a gránátok sokkal inkább az explózió hatásaira építenek. Ebből adódóan a modern páncélok ellen is hatásosabbak ám hatókörzetük kisebb. A robbanás maximális erejét kb.:3m-en felyti ki innentől kezdve minden méteren majd feleződik a hatás. 5 méternél messzebbről még egy páncélozatlan célpontban sem tesz komoly kárt a fegyver. A másodlagos repeszhatások igen jelentősek lehetnek. Áruk azonos a repeszgránátokéval.
Foszfor gránátok: Ezeket az eszközöket még Vietnámban kezdték el használni. Eredetileg jelzőeszköznek tervezték, ám támadófegyverként legalább olyan jól megállja a helyét. Az eszköz robbanása során égő fehérfoszfor port juttat a levegőbe. A robbanás rendkívül erős fénnyel és mérgező füsttel jár. Egy ilyen gránát pillanatok alatt leégeti a húst az ember csontjairól, megolvasztja az acélt és lángra lobbantja a legtöbb könnyűfémet és műanyagot is (alumínium, magnézium, PVC, stb.). Mivel rátapad a hatókörön belül mindenre ezért a rombolást az aktiválás után nem lehet kontrollálni. Mindent és mindenkit eléget\megolvaszt a hatókörön belül. Zárt helyeken használni különösen veszélyes mivel az égés elvonja az oxigént valamint a mérgezés esélye is jelentősen megnő, egyes extrém helyzetekben zárt térben elég oxigén mellett még a levegő nitrogénjét is meggyújthatja. Égési idő kb.:60 másodperc. Hatókörzete rendkívül nagy típustól függően 15-20 méter. Vízre érzékeny a reakció. Ha a levegőben vízpermet vagy gőz van az égés még durvább lesz. Csak teljesen oxigénmentesített környezetben nem robban be. Drágábbak és nehezebben hozzáférhetőek, mint az előbb említett eszközök. Áruk 800$ körüli a feketepiacon.
EMP gránátok: Ezeket az eszközöket azután fejlesztette ki a hadsereg miután a hagyományos gránátok kevésbé hatékonynak bizonyultak az új generációs páncélok ellen. Hatásukra a legtöbb modern harceszköz megbénul. Az erőpáncélok rendszerei ugyan biztosítottak a leégés ellen, de még így is néhány másodpercig bénává és kiszolgáltatottá válik a viselő. Az elektronikával rendelkező járművekre szintén hat. Ezeknek az eszközöknek drága és bonyolult az előállítása. Hatékonyságuk megkérdőjelezhetetlen a high-tech fegyverek ellen. Hatótávolságuk szabályozható ám maximum 10-15 méter között van. Feketepiacon nehezen hozzáférhetőek áruk akár 1000$ is lehet.
Fény-hang gránátok: Ezek az eszközök nem közvetlenül gyilkolásra lettek kifejlesztve. A gránát általában egy magnézium tartalmú töltetet használ. Ennek mérete általában nem túl nagy ebből adódóan a fegyver is kisebb a hagyományos gránátoknál. A hirtelen fény s hang azon kívül, hogy megbénítja, a két legfontosabb érzékszervet túlterheli az idegpályákat is. Ennek okán a legtöbbször az alanyok a gránát környezetében néhány másodpercre lebénulhatnak. Még ha ez az időleges bénulás nem is következik be, akkor is 5-10 másodpercre süketek és vakok lesznek a szenvedő alanyok. A hatótávolság zárt helyen gyakorlatilag az egész teremben hat. Míg szabad ég alatt 3-5 méter között van. Típustól és körülményektől is függ. Ezek az eszközök beszerzés szempontjából a hagyományos gránátokhoz tartoznak.
Hang gránátok: Ezek nem igazi gránátok a szóhagyományos értelmében. Alapvetően a fény-hang gránátok továbbfejlesztései. Egy különleges frekvenciájú ultrahangot bocsájtanak ki, amik a hatótávon belüli embereket megbénítják. A hang fizikai fájdalmat okoz. Mivel a kommandósok és katonák fülei általában jól védettek ezért ők előszeretettel használják az eszközt. Előnye hogy a bénulás garantált és tovább tart, mint a fény-hang gránátoknál. Valamint a hatás távvezérléssel megszüntethető. Hatásos hatótávolságuk 20 méter körül mozog típustól függően. Maximális üzemidejük 15-20 másodperc. Beszerzésük nehéz. Áruk 600$ körül mozog.
Robbanóanyagok: Ezekből rengeteg fajta áll a játékosok rendelkezésére. A leglényegesebb igazából az, hogy milyen célú robbanóanyagot használnak. Vannak civil és katonai célú robbanóanyagok. A civil célokra készült anyagok általában kisebb robbanóerővel rendelkeznek, és fix csomagokban vannak. Ezeket a csomagokat a feladattól függően a gyártó állítja elő és méretezi. A helyszínre már előkészített és formára öntött csomagokat visznek, amit a tűzszerésznek csak el kell helyeznie. Általában a detonátorok is a csomag részét képezik. A civil robbanóanyagok általában puskaporos detonátorokat használnak elektromos gyújtással. A katonai robbanóanyagok általában rendkívül stabilak. (pl.: a C4 és a TNT csak szúrólánggal (szikra) robbantható fel hagyományos hőhatásra egyszerűen elbomlanak, és nem robbannak be. Kinetikus energiára gyakorlatilag érzéketlenek.) Valamint általában mennyiségükhöz képest nagyobb robbanóerőt képviselnek. Ezeket a legtöbb esetben nem előre gyártott csomagokban adják a katonáknak, hanem csak szimpla plasztik csomagban, ami felbontható és nem tartalmazza a detonátort. A csomagon általában jelek vannak, amik alapján egy kiképzett katona tudja, hogy mennyi anyagot vett ki a csomagból. Az ilyen robbanóanyagok mellé általában felszerelik a katonákat formázókkal is. Ezek segítségével egy képzett tűzszerész képes a helyszínnek megfelelő irányított robbantásra. a katonai robbanóanyagok anyagába belekevernek egy különleges jelzőanyagot, amivel vissza lehet őket követni. A civil robbanószerek kb.: 1000$\kg áron érhetőek el, míg a katonaiak kb.: 2000$\kg áron. Természetesen a detonátorokat általában külön kell beszerezni.
Detonátorok: A civil szférában csak és kizárólag a vezetékes detonátorok használata engedélyezett. Ezek a szerkezetek egy elektromos vezetéken keresztül kötik a detonátorokat a távvezérlőhöz. Rendkívüli módon megbízható rendszer. A katonai detonátorok általában távvezérlésűek. A távirányító lehet igencsak sok minden egyszerű kézi rádiótól kezdve akár erre külön kialakított távvezérlő egység is. Ez általában a detonátortól függ. Egyes detonátorokat különleges érzékelőkkel is fel lehet szerelni.(így például beállítható úgy a detonátor, hogy csak akkor robbanjon, ha a távvezérlő elhagy, egy bizonyos távolságot vagy éppen beér egy bizonyos távon belülre.) A detonátorok beszerzése mindenképpen igen nehéz néha magánál a robbanószernél is nehezebben beszerezhetőek. Áruk 200-1000$ típustól függően. A rádiós detonátorok hatótávolsága 300m-től akár 2 km-ig is terjedhet.
Időzített detonátorok: Ezeket általában házilag fabrikálják. A legtöbb esetben egyediek. Az időzítőn nem kötelező számlálónak lennie, ahogy az sem kötelező, hogy a számláló a valóságnak megfelelően számoljon vissza. A katonai alkalmazás azért nem elterjedt, mert nem olyan megbízható, mint a rádió távvezérlés.
Házi robbanószerek: Ezek általában a „könnyen” előállítható otthoni bombák alapanyagai. Hatékonyságuk megkérdőjelezhetetlen ám hatóerejük a töredéke az azonos mennyiségű általános robbanóanyagokhoz képest. Emellett a majdnem minden fajtájukkal nagyon körültekintően kell bánni, mert erőteljesen instabilak. 2-3 hétnél tovább általában nem tartják meg stabilitásukat. Ez kétféle formában jöhet ki. Az egyik esetben elveszítik robbanóanyag mivoltukat a második esetben felrobbannak külső hatás nélkül is.
Nehézfegyverek(4 kredit legalább):
Könnyű géppuskák: Ezek az eszközök alapvetően módosított nehezebb rohampuskák. Gyalogos szakaszok számára történő tűztámogatásra készültek. Nagyobb tűzsebességgel és tárral valamint egy meghosszabbított csővel a nagyobb hatótáv érdekében. Ezek a fegyverek a rohampuskák vagy mesterlövészpuskák lőszereit használják így átütőképességük hasonló. Táruk 100-300 közötti lőszermennyiséget tartalmaz viszont hevederes kialakításuk miatt ennél több lőszerrel is meg lehet tölteni őket. A mai modern könnyű géppuskák általában hüvely nélküli lőszert használnak így rengeteg súlyt és helyet spórolva meg. A modern fegyverek emellett visszarúgás csillapítóval és páncélkapcsolattal is rendelkezhetnek. Egyes modern támadófegyverek nem csak a páncél célzó rendszerére, de megfelelő kiegészítés után automata lőszeradagolóra is köthetőek. Ebben az esetben a fegyver hordozójának páncéljára erősített adagolóból kapják a lőszert így nem kell tárat cserélni. Hatótávolságuk 500-1500 méter között változik típustól függően. Természetesen ezeknél a fegyvereknél ez nem egy ember ellen és nem egy lövedékkel értendő. Nehezen hozzáférhetőek a feketepiacon áruk 10000$ körül mozog. Ezek a fegyverek igen súlyosok betárazva legalább 15 kg-ot nyomnak egyes régebbi verziók elérhetik a 25-30kg-ot is. Visszarúgásuk miatt mozgás közben nem nagyon lehet, velük tüzelni mivel kibillentenék a lövészt egyensúlyából. A másik igen fontos dolog az, hogy a géppuska csöve általában 200 lövésnél többet nem bír ki túlhevülés nélkül. Ha a túlhevülés ellenére a csövet nem cserélik, ki az könnyen deformációhoz vezet, ami a fegyver beragadását vagy felrobbanását is eredményezi. A modern fegyverekben általában ez ellen gyárilag beiktatott biztonsági mechanizmusok védenek, amik mindig a biztonságos értéken belül tartják a fegyver hőmérsékletét. A lövedékek súlya ilyen mennyiségben már jelentős lehet. Egy 200db-os tár hüvely nélküli lőszerrel 4kg-ot nyom, míg régifajta munícióval akár 6-7kg-is lehet.
Nehéz géppuskák: Ezek a fegyverek, mint a nevük is mutatja nehezek. Ezek már közelebb állnak a járműelhárító fegyverekhez, mint a gyalogosok ellen készítettekhez. Lövedékeik legalább .50-es (12.7mm) kaliberűek nincs hozzájuk ólom magos lőszer csak acél titán és urán magvas. Nem ritkán használnak robbanó lőszereket a pusztítás megnövelése érdekében. Sőt nem ritkán olyan páncéltörő lőszereket használnak, amik a becsapódás után felrobbannak. A mai modern nehéz géppuskák általában a Browning M2 fejlesztett könnyített és .50-es hüvely nélküli lőszerhez módosított verziói. Ritkábban a hasonló lőszert használó orosz társaik. Az általánosan használt régi .50 BMG lőszert leváltotta az új .50 BMG caseless ami mindössze annyiban különbözik elődjétől, hogy nincs hüvely így nagyobb a tűzsebesség kisebb az esély a beragadásra és jóval könnyebbek lettek a lőszerek. Ezek a fegyverek bármilyen testpáncélt átlőnek egyetlen lövéssel képesek átütni a könnyebben páncélozott harcjárművek burkolatát is. Egy ilyen fegyverből érkező találat esetén mindössze 20% a túlélési esély, ha 1 lövedék találja csak el a célpontot. A túlélési esély a lövedékek számával exponenciálisan csökken. A fegyver régi verziói 2000-méterig halálosak, míg az újabbak 2500 méterig képesek megölni páncélozatlan célt. A modern katonai páncélok ezt 1000-1500 méterre redukálják ám ennél kisebb távolságon bármit széttépnek. Ilyen fegyvert kézben hordozni és használni szinte lehetetlen. A visszarúgás extrém mértéke miatt. Egy átlagos browning M2 18kJ-os erővel rúg vissza, a modernizált verzió 30-40kJ közötti visszarúgást generál lövedékenként. Ez azt jelenti, hogy egy átlagembert nem egyszerűen ledönt a lábáról, de egyszerűen összezúzza a testét csupán a visszarúgás. A fegyver régi verziója 50 és 150 darabos doboztárakat használtak. Ezek súlya 6 és 20 kg. Az új verzió 120 és 360 darabos doboztárakat használ. Ezek súlya 5 és 15 kg. Mindkét fegyver hevederes megoldású így megfelelő körülmények között ennél több lőszer is betölthető. Az ilyen fegyverek általában 100 lövésnyi folyamatos tűz után melegszenek túl. Egyébiránt hasonlóak a könnyű géppuskákhoz melegedési szempontból. A lényegi különbség akkor mutatkozik meg, ha robbanó lőszert használunk mivel az túlmelegedés esetén majdnem 100%-ban felrobban. A fegyver régi verziója 38 kg-os állvány nélkül, míg az új mindössze 25kg-os. Egyik fegyvert sem képes egy átlagember állvány nélkül használni. Feketepiacon hozzájuk jutni majdnem lehetetlen. Áruk 20000$ körül mozog.
Kézi rakétavetők: Ezen eszközöknek sokáig két kategóriájuk volt. A páncéltörő és a légvédelmi mindkét verzió kb.: 500m-es hatósugárral rendelkezett. A páncéltörő verzióval akár egy harckocsi is megsemmisíthető ám a legtöbb esetben ezek irányítatlanok így gondos célzás kell. Az ilyen rakéták általában kommulatív robbanófejjel vannak ellátva így nincs nagy kiterjedésű robbanásuk. A robbanás hatókörzete előre kb.: 5-10 méter, míg minden más irányba mindössze 1,5 méter. A légvédelmi verziók általában repeszhatású közelségi robbanófejekkel és hő vagy radar alapú érzékelőkkel is fel vannak szerelve. Ebből adódóan földi célpontok ellen nem hatékonyak. Robbanóerejük egy repeszgránát kétszerese. Súlyuk betöltve 6-12kg. Áruk a feketepiacon 10000$ felett mozog minden + rakéták még 1000$\darab.
A modern rakéták ezzel szemben fejlett célzó rendszert használnak mai egyaránt alkalmaz radar, optikai és hő érzékelést. Ezek a fegyverek a fejlett technológiák miatt már 1000m-er körüli hatótávval rendelkeznek. Hagyományos robbanófej helyett egy kemény erős speciális ötvözetből készült hegyük van és főleg kinetikai energiával hatolnak át a célponton. A robbanótöltetük csak a páncélzaton való áthatolás után aktiválódik. Ez alól kivétel, ha légi célpont ellen vetik be, mert akkor a célpont közelében felrobban így pedig masszív repeszfelhővel semmisíti meg a célpontot. Súlyuk 6-8 kg betöltve. Rendkívül nehezen beszerezhetőek. Áruk 30000$ minden plusz a rakéták még 3000$\darab.
Fedélzeti gépágyúk: Ezek a fegyverek általában 20-30mm-es kaliberűek. Szinte bármilyen célpontot képesek kiiktatni a megfelelő távolságról. A lövedékeik szinte minden esetben speciális API(gyújtó páncéltörő) lövedékek. Átlagos ember gyakorlatilag nem élhet túl egy ilyen találatot SEMMILYEN körülmények között. Ilyen fegyvert kézben hordani és használni lehetetlen. Ennek oka, hogy a legtöbb verzió visszarúgása vetekszik egy közepes teljesítményű sugárhajtómű tolóerejével. Ezek a fegyverek szinte kivétel nélkül elektromos lőszeradagoló rendszereket használnak melyeket emberhez igazítani szinte lehetetlen. A fegyverek önsúlya lőszer nélkül általában 200-300kg között mozog tartozékaival együtt. A hozzá tartozó lőszer akár további 300 kg is lehet 500db lőszer esetén. Létezik forgócsöves és hagyományos verzió is. A forgócsöves verziók kb.: 400 lövés után melegszenek túl, míg a hagyományos verziók 100 lövés után. Ezek a fegyverek gyakorlatilag az anyagfelhasználáson kívül nem sokat változtak a hüvely nélküli lőszerek ekkora méretben általában alkalmazhatatlanok. A jelenlegi modern harci helikopterek és repülőgépek fegyverei könnyedén megsemmisítenek egy 20. század végi harckocsit alig pár lövéssel. A régebbi verziók inkább csak a páncélozott csapatszállítókra és épületekre jelentenek veszélyt. Ilyen fegyverhez piacon hozzájutni gyakorlatilag lehetetlen ennek oka, hogy képtelenség őket puszta kézzel használni.
Forgócsöves géppuskák: Ezek a fegyverek általában valamilyen puska vagy karabélylőszert használnak így jóval könnyebbek és kisebbek, mint repülőgépeken és helikoptereken alkalmaznak. Ezeket általában könnyebb járművekre vagy csapatszállító helikopterekre helyezik el. A tűzsebesség általában a hagyományos géppuskákéval egyezik meg ennek oka a lőszerrel való spórolás. Ilyen tűzsebesség mellett gyakorlatilag lényegtelen a melegedés. A fegyverekkel addig lehet tüzelni amíg, van lőszer. Ezek fegyverek akár kézben is hordhatók ám számolni kell a fegyverek még mindig komoly súlyával lőszer nélkül lőszeradagolóval és akkumulátorral kb.: 150 kg-ot nyomnak. 5000db lőszer esetén körülbelül duplázódik a súly. Ritkán ezek a fegyverek a nehézgéppuskák lövedékeit használják. Ezt azért mellőzik, mert ezek a lövedékek sokkal komolyabb visszarúgást eredményeznek és harmadával növelik a súlyt valamint a tűzsebességre is negatív hatásaik lehetnek, ha nem iktatnak be speciális hűtőrendszereket. Persze az ilyen hűtés tovább emeli az amúgy sem csekély súlyt. Ezek a fegyverek képviselik a LEGNAGYOBB tűzerőt, hagyományos lövedékek használata mellett, amit még ember képes lehet mozgatni. Egy ilyen módosított speciális géppuska a feketepiacon akár 150-200 ezer dollárba is kerülhet.
Gránátvetők: Ezek a fegyverek különböző kivitelekben léteznek. A járművekre szerelt verziók általában módosított nehézgéppuskák. A lövedékek viszont a nagyobb kaliber ellenére kisebb teljesítményű indítótöltet használnak. Ebből adódik, melegedési és visszarúgási problémák nincsenek. A kézi verziók a 20. században egylövetű hátultöltős fegyverek voltak. Az újabbak a 21. század legelején elkezdték alkalmazni a revolvertárakat. Ezek általában 6 db-os tárat alkalmaztak. A legújabb verziók a fejlettebb robbanóanyagokkal jöttek előfutáruk az XM-25-volt. Ezek a fegyverek 25 és 30 mm-es gránátokat használnak ám az újfajta robbanóanyagok alkalmazásával erejük közel azonos a régiekkel. Egy ilyen fegyver körülbelül egy repeszgránát hatását produkálja lövedékenként. Egyes esetekben más a hagyományos gránátoknál leírt hatásokat produkálnak. Egyedül a foszforos verzió ami lényegesen kisebb hatósugarú(fele a hagyományosnak). A legújabb verziókban alkalmaznak különleges célzó rendszert, aminek segítségével a robbanás távolsága és ideje szabályozható. Valamint speciális robbanófejjel és repeszekkel hatásossá tették az újgenerációs páncélok ellen ám ez a hatókörzetet jelentősen csökkenti. Az ilyen töltetek csak a lövedék menetirányába szórnak repeszeket mindig a célpont előtt robbannak és egy kezdetén kicsi majd táguló kúp formában szórják szét a repeszeket a robbanástól 4 m-en belül biztos a találat utána erre az esély exponenciálisan csökken a repeszek szóródása miatt. Ezek a fegyverek igen drágák. A járműre szerelt verziók hevederes tárat alkalmaznak és nagyon nehezek extrém súlyuk miatt általában kézben nem hordozhatóak, áruk legalább 50000 $ egy ilyen eszközzel akár nagyobb épületeket is könnyedén el lehet pusztítani. A kézi verziók kiviteltől függően 3-20000 $ árkategóriában mozognak. A lőszer darabonként 3-400 dollár. Speciális lőszerek drágábbak. Az legújabb gránátvetők lőszereinek ára legalább 500$.
A hozzászólást Tao összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 10 Szept. 2011, 16:59-kor.
Godlaw / Tao- Adminisztrátor
- Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.
Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW
Re: Haditechnika
Harcjárművek:
IFV-k: Ezek az egykori MBT-ket váltották le. Fegyverzetük általában nehézgéppuskából, gránátvetőből és légvédelmi rakétákból áll. Ezek a járművek a megszokott MBT-knél könnyebb fegyverzettel rendelkeznek, de védettségük a fejlettebb páncélzat miatt akár hatékonyabb is lehet. Sebességük messze haladja a régi járművekét. Valamint általánosan mindössze kétfős személyzet kezeli és ezen kívül képes 5-8 fő szállítására is. Ezek a járművek alapvetően hibridek átmenetet képeznek a régi MBT-k és APC-k között. A légvédelmi fegyverzet és mozgékonyság az egyre fejlettebb harci helikopterek miatt mára már létfontosságú. A legtöbb ilyen jármű képes a vízen is haladni (nem víz alatt).
MBT-k: A régi kor „tankjai”. Masszív páncélzattal és nehéz fegyverekkel rendelkeznek. Mozgékonyságuk közepes. Elterjedésük még a 2. világháború idejére tehető. Fegyverzetük főként földi célok leküzdésére lett tervezve. Fő ellenfelek a 20. századra a harci helikopterek és közvetlen támogató repülők lettek. A 21. századra az MBT-k már csak holt súllyá váltak mivel képtelenek védekezni a náluk mozgékonyabb és nagyobb tűzerővel rendelkező harci helikopterekkel szemben. Fő fegyverük a harckocsi ágyú, ami a ’80-as évek után az első elterjedt simacsövű fegyver lett.
APC-k: Ezeket a járműveket is le szerették volna váltani az IFV-kkel ám nagyobb szállítókapacitásuk egyes helyzetekben a mai napig hasznosnak bizonyult. Ezeket a járműveket szinte mindig csak önvédelmi fegyverekkel szerelik fel (gránátvetők és könnyű\ nehéz géppuskák). Ritkábban kaphatnak pár légvédelmi rakétát is. Szállítókapacitásuk 10-20 fő.
Harci helikopterek: A modern nyílt színi ütközetek legfélelmetesebb harci eszközei. Sebességük elképesztő általában 300-400 km\h közötti. Fegyverzetük rendkívül változatos lehet, ám a fedélzeti gépágyút szinte mindegyik típus használ. A páncélzatuk megvédi őket a hagyományos kézi fegyverektől. Fegyverzetükkel és mozgékonyságukkal gyakorlatilag bármilyen földi célpont ellen komoly előnnyel indulnak. A legtöbb esetben irányított páncéltörő rakétákat visznek magukkal ez típustól függően 16-32 darab között változik. A forgószárnyak igen sokat változtak a mai katonai helikopterek kivétel nélkül csőturbinás rendszert használnak a gép két oldalán(a forgószárnyak egy széles rövid csőben vannak elhelyezve és egymással ellentétes irányba forognak) vagy koaxiális elrendezést használnak ám a farok rotor mindkét esetben felesleges. A vezérlés szinte minden esetben fly-by-wire elektronikus rendszeren keresztül működik. Kivétel nélkül komoly érzékelő rendszerekkel rendelkeznek, amik lehetővé teszik, hogy majd minden időjárási körülmények között repülhessenek.
Csapatszállító helikopterek: Ezek az eszközök az előző kategóriában alkalmazott gépek nagyobb verziói. Gyorsak általában még ezek is gyorsabbak, mint a hasonló méretű civil társaik. Védelmi fegyverzetük általában csak az oldalukon külön fülkében vagy ajtóknál elhelyezett géppuskákból áll. Ezek az újabb helikoptereken nem ritkán elektromos kezelőrendszert kapott így nem kell a lövészt közvetlenül kitenni az ellenséges tűznek. Általában két súlycsoportot különböztetünk meg. A könnyű verzió csak 10-20 katonát képes szállítani. A nehezebb általában akár egy MBT-t vagy más nehéz harcjárművet és 10-20 katonát vagy akár 40-50 katonát is szállíthat.
Közvetlen támogató repülők: Ezek a repülők általában nehéz fedélzeti gépágyút és komoly levegő föld fegyverzetet hordoznak. Az osztály előfutára a méltán sikeres A-10 volt. Mára ezek a repülők nem ritkán képesek egyhelyben is lebegni rövidebb időtartamokra. Kivétel nélkül alkalmasak nem kifejezetten repülők számára kialakított helyekről is felszállni(mezők). Szinte mindig jobban védettek és nagyobbak, mint egy vadászgép. Általában magas prioritású célpontokat támadnak(bunkerek, megerősített állások MBT-k). A vadászgépeknél sokkal lassabbak legtöbb esetben nem képesek a szuperszonikus(hangsebesség feletti) repülésre. Nagy előnyük, hogy túlélési képességük nagyon magas. A egyes esetekben akár több közvetlen találat után is képes marad a repülésre.
Vadászgépek: Ezek a repülő szerkezetek más repülők kilövésére vannak tervezve. A legtöbb újgenerációs vadászgép „lopakodó” kialakítású így nehezebb érzékelni őket a radarral. Kivétel nélkül képesek a szuperszonikus cirkálásra(folyamatosan tarthatják a hangsebességet utánégető nélkül is). Nincs szinte semmilyen páncélzatuk a pilótafülkén és az üzemanyagtartályokon kívül eső részeken. Ennek oka a súllyal való spórolás. A legtöbb ilyen repülő 1-2 könnyebb találat után röpképtelenné válik. Fegyverzetük a legtöbb esetben levegő-levegő fegyverzet. Mára már nincs általános fedélzeti gépágyújuk. A nyugati verziók egyre kisebbek és egyre jobb az álcázásuk. Az orosz gépek Inkább a manőverező képességre és újabb funkciók bevezetésére vannak kihegyezve(hátrafelé kilőhető rakéták, előre nyilazott szárnyak). Ennek köszönhetően a két fejlesztési ág jelentősen eltér. A 3 Világháború alatt nyílván valóvá, hogy az orosz megközelítés hatékonyabb mivel a rohamosan fejlődő szenzorok elől a lopakodó repülők mára már szinte semmilyen előnyt nem élveznek. Ezek repülők csak ritkán vannak felszerelve levegő föld fegyverekkel. Általában a nyugati gépek 4-6 rakétát hordozhatnak. Az orosz vetélytársaik 6-10 darabot. Sebességük 2,2-től 2,8 mach-ig terjed.
Vadászbombázók: Ezek a repülőgépek az egyre hatékonyabb és olcsóbb robotrepülők miatt kivonásra kerültek.
Nehéz bombázók\ Robotrepülő hordozók: Ezek a gépek maguk nem sokat változtak. A lényeges változás a feladatuk lett mára már nem bombákat hanem különböző visszatérő és nem visszatérő robotrepülőket hordoznak. Az utóbbi verzió igazából a rendkívül fejlett tomahawk rakéták utódja és változatai. Az első verzió a valamikori predator robotrepülőkhöz hasonló ám könnyebb és fejlettebb robotrepülő ami a saját bombáit viszi és juttatja célba anélkül, hogy a gép legénységének a saját életét kéne kockáztatnia valamint a kisebb gépeket sokkal nehezebb észlelni is. Egy B52-es képes 3 visszatérő és 20 vissza nem térő robotrepülő indítására. Orosz vetélytársaik hasonló képességekkel bírnak.
Robotrepülők: Ezek az eszközök mára már sok helyen átvették az emberek szerepét. Főleg a nyugati seregekben. Az oroszok mindössze a bombázóikon alkalmazzák őket, míg az amerikaiak egyes esetekben közvetlen csapattámogató repülőgépek mellett\helyett alkalmazzák őket. Ezek általában max. 1 tonnányi bombát vagy 4 db rakétát vihetnek magukkal típustól függetlenül méretük is nagyjából azonos. A lényeges különbség, hogy a kategória legnagyobbja a nyugati Predator 2.0 kapott egy fedélzeti GAU 24-est(a GAU 8 könnyített utódja) a járművek elleni harchoz. Emellett még automata felderítő gépek használata vált általánossá szinte minden fejlettebb hadseregben. Ezek már nem csak a bázisnak de modern páncéllal és felszerelt katonáknak és a harcjárműveknek is elküldik az információikat.
Támogató robotok: Ezeket a gépeket először az oroszok kezdték el alkalmazni. Ezek a szerkezetek általában feladatorientált nehézfegyverzetet kapnak. Könnyebb járműveknek megfelelő védettséggel rendelkeznek. A legtöbb esetben valamilyen légvédelemre alkalmas fegyvert kapnak(nehéz több lövetű rakétavető vagy forgócsöves géppuska). A legtöbb verzió általában 4 keréken vagy lánctalpon gurul és önállóságuk korlátozott. Az amerikai kormány dolgozik a Titan programon, ami egy két lábon járó és jelentősen önálló harci egység lenne. Emellett alkalmaznak még főleg városi harcok során kis méretű távvezérlésű kis hatósugarú guruló felderítő járműveket amik segítik a katonákat a felderítések során.
Írta: Adam Taylor
IFV-k: Ezek az egykori MBT-ket váltották le. Fegyverzetük általában nehézgéppuskából, gránátvetőből és légvédelmi rakétákból áll. Ezek a járművek a megszokott MBT-knél könnyebb fegyverzettel rendelkeznek, de védettségük a fejlettebb páncélzat miatt akár hatékonyabb is lehet. Sebességük messze haladja a régi járművekét. Valamint általánosan mindössze kétfős személyzet kezeli és ezen kívül képes 5-8 fő szállítására is. Ezek a járművek alapvetően hibridek átmenetet képeznek a régi MBT-k és APC-k között. A légvédelmi fegyverzet és mozgékonyság az egyre fejlettebb harci helikopterek miatt mára már létfontosságú. A legtöbb ilyen jármű képes a vízen is haladni (nem víz alatt).
MBT-k: A régi kor „tankjai”. Masszív páncélzattal és nehéz fegyverekkel rendelkeznek. Mozgékonyságuk közepes. Elterjedésük még a 2. világháború idejére tehető. Fegyverzetük főként földi célok leküzdésére lett tervezve. Fő ellenfelek a 20. századra a harci helikopterek és közvetlen támogató repülők lettek. A 21. századra az MBT-k már csak holt súllyá váltak mivel képtelenek védekezni a náluk mozgékonyabb és nagyobb tűzerővel rendelkező harci helikopterekkel szemben. Fő fegyverük a harckocsi ágyú, ami a ’80-as évek után az első elterjedt simacsövű fegyver lett.
APC-k: Ezeket a járműveket is le szerették volna váltani az IFV-kkel ám nagyobb szállítókapacitásuk egyes helyzetekben a mai napig hasznosnak bizonyult. Ezeket a járműveket szinte mindig csak önvédelmi fegyverekkel szerelik fel (gránátvetők és könnyű\ nehéz géppuskák). Ritkábban kaphatnak pár légvédelmi rakétát is. Szállítókapacitásuk 10-20 fő.
Harci helikopterek: A modern nyílt színi ütközetek legfélelmetesebb harci eszközei. Sebességük elképesztő általában 300-400 km\h közötti. Fegyverzetük rendkívül változatos lehet, ám a fedélzeti gépágyút szinte mindegyik típus használ. A páncélzatuk megvédi őket a hagyományos kézi fegyverektől. Fegyverzetükkel és mozgékonyságukkal gyakorlatilag bármilyen földi célpont ellen komoly előnnyel indulnak. A legtöbb esetben irányított páncéltörő rakétákat visznek magukkal ez típustól függően 16-32 darab között változik. A forgószárnyak igen sokat változtak a mai katonai helikopterek kivétel nélkül csőturbinás rendszert használnak a gép két oldalán(a forgószárnyak egy széles rövid csőben vannak elhelyezve és egymással ellentétes irányba forognak) vagy koaxiális elrendezést használnak ám a farok rotor mindkét esetben felesleges. A vezérlés szinte minden esetben fly-by-wire elektronikus rendszeren keresztül működik. Kivétel nélkül komoly érzékelő rendszerekkel rendelkeznek, amik lehetővé teszik, hogy majd minden időjárási körülmények között repülhessenek.
Csapatszállító helikopterek: Ezek az eszközök az előző kategóriában alkalmazott gépek nagyobb verziói. Gyorsak általában még ezek is gyorsabbak, mint a hasonló méretű civil társaik. Védelmi fegyverzetük általában csak az oldalukon külön fülkében vagy ajtóknál elhelyezett géppuskákból áll. Ezek az újabb helikoptereken nem ritkán elektromos kezelőrendszert kapott így nem kell a lövészt közvetlenül kitenni az ellenséges tűznek. Általában két súlycsoportot különböztetünk meg. A könnyű verzió csak 10-20 katonát képes szállítani. A nehezebb általában akár egy MBT-t vagy más nehéz harcjárművet és 10-20 katonát vagy akár 40-50 katonát is szállíthat.
Közvetlen támogató repülők: Ezek a repülők általában nehéz fedélzeti gépágyút és komoly levegő föld fegyverzetet hordoznak. Az osztály előfutára a méltán sikeres A-10 volt. Mára ezek a repülők nem ritkán képesek egyhelyben is lebegni rövidebb időtartamokra. Kivétel nélkül alkalmasak nem kifejezetten repülők számára kialakított helyekről is felszállni(mezők). Szinte mindig jobban védettek és nagyobbak, mint egy vadászgép. Általában magas prioritású célpontokat támadnak(bunkerek, megerősített állások MBT-k). A vadászgépeknél sokkal lassabbak legtöbb esetben nem képesek a szuperszonikus(hangsebesség feletti) repülésre. Nagy előnyük, hogy túlélési képességük nagyon magas. A egyes esetekben akár több közvetlen találat után is képes marad a repülésre.
Vadászgépek: Ezek a repülő szerkezetek más repülők kilövésére vannak tervezve. A legtöbb újgenerációs vadászgép „lopakodó” kialakítású így nehezebb érzékelni őket a radarral. Kivétel nélkül képesek a szuperszonikus cirkálásra(folyamatosan tarthatják a hangsebességet utánégető nélkül is). Nincs szinte semmilyen páncélzatuk a pilótafülkén és az üzemanyagtartályokon kívül eső részeken. Ennek oka a súllyal való spórolás. A legtöbb ilyen repülő 1-2 könnyebb találat után röpképtelenné válik. Fegyverzetük a legtöbb esetben levegő-levegő fegyverzet. Mára már nincs általános fedélzeti gépágyújuk. A nyugati verziók egyre kisebbek és egyre jobb az álcázásuk. Az orosz gépek Inkább a manőverező képességre és újabb funkciók bevezetésére vannak kihegyezve(hátrafelé kilőhető rakéták, előre nyilazott szárnyak). Ennek köszönhetően a két fejlesztési ág jelentősen eltér. A 3 Világháború alatt nyílván valóvá, hogy az orosz megközelítés hatékonyabb mivel a rohamosan fejlődő szenzorok elől a lopakodó repülők mára már szinte semmilyen előnyt nem élveznek. Ezek repülők csak ritkán vannak felszerelve levegő föld fegyverekkel. Általában a nyugati gépek 4-6 rakétát hordozhatnak. Az orosz vetélytársaik 6-10 darabot. Sebességük 2,2-től 2,8 mach-ig terjed.
Vadászbombázók: Ezek a repülőgépek az egyre hatékonyabb és olcsóbb robotrepülők miatt kivonásra kerültek.
Nehéz bombázók\ Robotrepülő hordozók: Ezek a gépek maguk nem sokat változtak. A lényeges változás a feladatuk lett mára már nem bombákat hanem különböző visszatérő és nem visszatérő robotrepülőket hordoznak. Az utóbbi verzió igazából a rendkívül fejlett tomahawk rakéták utódja és változatai. Az első verzió a valamikori predator robotrepülőkhöz hasonló ám könnyebb és fejlettebb robotrepülő ami a saját bombáit viszi és juttatja célba anélkül, hogy a gép legénységének a saját életét kéne kockáztatnia valamint a kisebb gépeket sokkal nehezebb észlelni is. Egy B52-es képes 3 visszatérő és 20 vissza nem térő robotrepülő indítására. Orosz vetélytársaik hasonló képességekkel bírnak.
Robotrepülők: Ezek az eszközök mára már sok helyen átvették az emberek szerepét. Főleg a nyugati seregekben. Az oroszok mindössze a bombázóikon alkalmazzák őket, míg az amerikaiak egyes esetekben közvetlen csapattámogató repülőgépek mellett\helyett alkalmazzák őket. Ezek általában max. 1 tonnányi bombát vagy 4 db rakétát vihetnek magukkal típustól függetlenül méretük is nagyjából azonos. A lényeges különbség, hogy a kategória legnagyobbja a nyugati Predator 2.0 kapott egy fedélzeti GAU 24-est(a GAU 8 könnyített utódja) a járművek elleni harchoz. Emellett még automata felderítő gépek használata vált általánossá szinte minden fejlettebb hadseregben. Ezek már nem csak a bázisnak de modern páncéllal és felszerelt katonáknak és a harcjárműveknek is elküldik az információikat.
Támogató robotok: Ezeket a gépeket először az oroszok kezdték el alkalmazni. Ezek a szerkezetek általában feladatorientált nehézfegyverzetet kapnak. Könnyebb járműveknek megfelelő védettséggel rendelkeznek. A legtöbb esetben valamilyen légvédelemre alkalmas fegyvert kapnak(nehéz több lövetű rakétavető vagy forgócsöves géppuska). A legtöbb verzió általában 4 keréken vagy lánctalpon gurul és önállóságuk korlátozott. Az amerikai kormány dolgozik a Titan programon, ami egy két lábon járó és jelentősen önálló harci egység lenne. Emellett alkalmaznak még főleg városi harcok során kis méretű távvezérlésű kis hatósugarú guruló felderítő járműveket amik segítik a katonákat a felderítések során.
Írta: Adam Taylor
A hozzászólást Tao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 06 Szept. 2011, 11:19-kor.
Godlaw / Tao- Adminisztrátor
- Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.
Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW
Re: Haditechnika
Modern katonai páncélok: A 21. század elején még nem létezett hatékony páncél a gyalogosok számára. Mostanra egy gyalogos elképzelhetetlen a páncélja nélkül. A modern testpáncélok a speciális multi rétegelt páncéllemezek megjelenésével váltak megvalósíthatóvá. Ezek a páncélrétegek a kevlárhoz hasonló súly és fele anyagvastagság mellett produkáltak 10-szer hatékonyabb védelmet. Ezt annak köszönhették, hogy minden egyes páncéllemez több ezer alig néhány nanométer vastag rétegből lett préselve. A rétegek fele egy speciális ultra kemény és rugalmas műanyag, míg a másik fele különleges gél, ami eloszlatja a kinetikus energiát. Így a páncélt áttörni a régi kor fegyvereivel elképesztően nehéznek bizonyult. Egy ilyen vért rendkívüli előnyt biztosított viselőinek a megjelenésekor. Ezután jöttek a különböző külső váz alapú erősítések, amik megnövelték a katonák mozgékonyságát és lehetővé tették nehezebb fegyverek, páncélok, több lőszer és kiegészítő felszerelés cipelését így javítva a túlélési esélyeket. Egy mai modern katonai páncél már integrált szenzorokkal, célzó és taktikai rendszerekkel rendelkezik, amik biztosítják a katonák számára a tökéletes látási viszonyokat és a legprecízebb lövéseket szinte bármilyen körülmények között. Egy modern páncél persze emellett rendelkezik integrált gázmaszkkal, sugárzás álló rétegekkel és bioszenzorokkal amik a katonák harcképes állapotban maradását segítik. Néhány extrém az esetben még gyógyszerinjektáló rendszer is a van a páncélban, ami szintén javítja a katonák harcképességét és túlélési esélyeiket. A kommunikáció fontosságát már régen is ismerték ám az újgenerációs páncélok már nem csak integrált rádióval rendelkeznek, de egyéb adatokat is képesek megosztani. Ez azt jelenti, ha az egyik katona lát valamit nem csak elmondhatja, de akár videóként is elküldheti a társainak. A hordozó váz nem csak a katona terhét csökkenti, de általában a fizikai erejét is emberfeletti szintre hozza. A páncélban a katonák akár több száz kilogrammos tárgyakat is könnyedén mozgathatnak. Vagy áttörhetnek vékonyabb falakon is.
Golyóálló mellények:
Kevlár-mellény: Gyenge védelme ellenére továbbra is az egyik legelterjedtebb védőfelszerelés a civil szférában.
Speciális golyóálló mellények: Ezek már különböző vastagságú multi rétegelt páncéllemezekből állnak. A védelmük a kevlár mellények szintjétől egészen a katonai páncélok védelmének feléig terjedhet. A vastagságuk lehetővé teszi, hogy a könnyebb verziókat akár a ruhák alá is felvegyék és így sem feltűnő. Áruk 2000-5000$ között mozog.
Teljes testpáncélok: Ezek a vértezetek kivétel nélkül különleges multi rétegelt anyagokból állnak. A védelmük azonos az előző kategóriával csak a teljes testet védik. Jóval nehezebbek a másik két kategóriánál. Minél komolyabb védelmet akarunk, annál jobban korlátozzák a mozgást. A legvékonyabb verziók akár ruha alatt is viselhetők. Áruk 5000-10000$ között változik.
Erőpáncélok: Ezek a vértek gyakorlatilag a katonai vértek harci rendszerek nélkül. Birtoklásuk engedélyköteles. Ilyen engedélyt rendkívül nehéz szerezni. Áruk 10000-20000$ attól függően milyen minőségű a vért. A legjobbak olyannyira kifinomultak, hogy a viselő szinte észre sem veszi őket. A páncél használatához kell egy körülbelül 2 hetes képzés.
Egyéb kiegészítők:
Éjjellátók: Ezek az eszközök sokat változtak. A régi robosztus és nehéz szerkezeteket mára könnyű kicsit a szokásosnál vastagabb szemüvegek váltották fel. A kép minősége is jelentősen javult mára majdnem nappali látótávolságot produkálnak. A mai modern éjjellátók már védettek a hirtelen felvillanásokat és az erős fényt szűrik. Áruk 700$
Speciális érzékelők: Ezek valamivel nagyobbak, mint a hagyományos éjjellátók. Az éjszakai látásmód mellé még hő érzékelést és ultraviola tartományú érzékelést is biztosítanak. A fejlettebb verziók akár digitálisan kombinált képet is produkálhatnak. A vékonyabb falakon keresztül is érzékelnek. Az alap verzió 1300$ míg a fejlettebb 1800$.
Írta: Adam Taylor
Golyóálló mellények:
Kevlár-mellény: Gyenge védelme ellenére továbbra is az egyik legelterjedtebb védőfelszerelés a civil szférában.
Speciális golyóálló mellények: Ezek már különböző vastagságú multi rétegelt páncéllemezekből állnak. A védelmük a kevlár mellények szintjétől egészen a katonai páncélok védelmének feléig terjedhet. A vastagságuk lehetővé teszi, hogy a könnyebb verziókat akár a ruhák alá is felvegyék és így sem feltűnő. Áruk 2000-5000$ között mozog.
Teljes testpáncélok: Ezek a vértezetek kivétel nélkül különleges multi rétegelt anyagokból állnak. A védelmük azonos az előző kategóriával csak a teljes testet védik. Jóval nehezebbek a másik két kategóriánál. Minél komolyabb védelmet akarunk, annál jobban korlátozzák a mozgást. A legvékonyabb verziók akár ruha alatt is viselhetők. Áruk 5000-10000$ között változik.
Erőpáncélok: Ezek a vértek gyakorlatilag a katonai vértek harci rendszerek nélkül. Birtoklásuk engedélyköteles. Ilyen engedélyt rendkívül nehéz szerezni. Áruk 10000-20000$ attól függően milyen minőségű a vért. A legjobbak olyannyira kifinomultak, hogy a viselő szinte észre sem veszi őket. A páncél használatához kell egy körülbelül 2 hetes képzés.
Egyéb kiegészítők:
Éjjellátók: Ezek az eszközök sokat változtak. A régi robosztus és nehéz szerkezeteket mára könnyű kicsit a szokásosnál vastagabb szemüvegek váltották fel. A kép minősége is jelentősen javult mára majdnem nappali látótávolságot produkálnak. A mai modern éjjellátók már védettek a hirtelen felvillanásokat és az erős fényt szűrik. Áruk 700$
Speciális érzékelők: Ezek valamivel nagyobbak, mint a hagyományos éjjellátók. Az éjszakai látásmód mellé még hő érzékelést és ultraviola tartományú érzékelést is biztosítanak. A fejlettebb verziók akár digitálisan kombinált képet is produkálhatnak. A vékonyabb falakon keresztül is érzékelnek. Az alap verzió 1300$ míg a fejlettebb 1800$.
Írta: Adam Taylor
Godlaw / Tao- Adminisztrátor
- Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.
Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW
1 / 1 oldal
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.