A Flotta elsőszámú hajója

Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Szomb. 15 Aug. 2015, 11:32

A Flotta elsőszámú hajója, aminek Ratenus a kapitánya. A legerősebb, legnagyobb, legkiválóbb darab, a Szigetek hajóinak ékköve. Három árbócos, korszerű fegyverzettel, természetesen jelöletlen, egyszerű fehér vitorlák jellemzik.
A kapitánynak van saját szobája, a többiek a legénységnek kialakított közös helységben alszanak.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 15 Aug. 2015, 16:10

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Hope megkapta a levelet, amit Ratenus írt neki, mivel amúgy is kötelessége volt az, hogy menjen, így nem is igen tehetett mást. Mikor tudta, hogy a jegyesség egyébként is meglesz már akkor bepakoltatott a szolgálóival. Már csak arra volt szükség, hogy a hintókkal, vagy éppen kutyás szánon vitték el Skorravik városába. Alapvetően Reykjaholt volt az, ahol mindig kereskedtek a Szigetekkel, de a fővároshoz Skorravik volt közelebb s egyszerűbben megközelíthető, napokban mérhetően. A holmiját előre küldette a hajóra, de saját maga nem siette el azt, hogy odaérjen. Még a Miller-klánnak fenntartott csarnokban töltötte a napot. Tudta, hogy dagállyal a legkönnyebb kihajózni, így két órával annak megérkezése előtt szándékozott odaérkezni a hajóhoz, hogy a legénységnek legyen még ideje arra, hogy felkészüljön a tényleges indulásra. Unokatestvéreivel ellentétben ő nem teljesen idegenhez készült hozzámenni, hanem egy ismerőshöz. Így legalább tudta, hogy mire számíthat, bár akkora jelentősége nem volt mindennek. A kikötőbe való megérkezéskor méltóságteljesen szállt ki a hintóból, alapvetően kutyás szánon jött volna, de itt már kellemesebb volt az éghajlat, így ezt nem tudta megtenni. Egy zöld ruha volt rajta, hozzá pedig zöld prémes köpeny. Amint kiért két női testőrével indult el a hajóra, ha felengedték, akkor fent szólalt meg, ha nem, akkor lent a rámpán.
- Jelentsék Lord Ratenusnak, hogy a jegyese megérkezett s indulásra kész – mondta közös nyelven.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Vas. 16 Aug. 2015, 13:21

~Ratenus Agamemnon Chromixen~

Ahogy arra számítottam, Hope ismerte a hajózási szokásokat és a területet annyira, hogy tudja, mikor érdemes érkeznie. Számítottam rá, és a hajó fedélzetén álltam, a karzatnak könyökölve, így figyelemmel tudtam követni, ahogy megérkezett a hintóval, és méltóságteljesen kiszállt belőle. A holmija már nálunk volt, a saját szobámba vitettem, hiszen nem hagytam volna, hogy a személyzettel aludjon. Nem hiszem, hogy gondja lenne azzal, hogy velem aludjon, amennyiben mégis kellemetlenül érezné magát, akkor is én aludnék a legénységgel. Egyszerű bőrpáncél volt rajtam, amit az északi hideg miatt szőrmével béleltek, és a külsejére is jutott. A nadrágom is hasonló volt, egyszóval készen álltam az indulásra, méltóságteljesen öltözve. A nőnek így nem kell szólnia, hiszen láthatta, hogy figyelemmel kísértem érkeztét, illetve egy emberem lesietett, hogy ha elfogadja, akkor felsegítse a rámpán a hajóra, miközben én is odalépkedtem, hogy a hajóra érkezvén már illően köszönthessem.
- Lady Hope. - szólítottam meg, és meghajoltam az etikettnek megfelelően. - Örömmel vettem, hogy fogadtad meghívásomat. A hajót próbáltuk minél kényelmesebbé tenni, de ettől függetlenül a tengeri utazás nehéz lehet. A felszerelésed utólagos engedélyeddel a kabinomba vitettem. - köszöntöm, és bár kitérhetnék arra, hogy nézze el a megjelenésem, meg hogy nem az etiketthez megfelelően öltöztem, mégsem teszem. Tudja, hogy a népem többet ad a praktikusságra, mint a megjelenésre, és ha igazán ismer, akkor elnézi nekem ezt a hibát.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Vas. 16 Aug. 2015, 15:04

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Mivel látta Hope, hogy Ratenus már várta, így nem szólt, hogy jelentsék be az érkeztét. Ahogyan az egyik hajós odasietett, hogy felkísérje őt a hajóra elfogadta a segítséget és így ment fel. A köszöntés után az etikettnek megfelelően ő maga is pukedlizett egyet a jegyese irányába.
- Lord Ratenus – köszöntötte a férfit. – Köszönöm!
Nem tette szóvá, hogy nem öltözött fel úgy a férfi, ahogyan, igazából nem is várta volna el, révén Ratenus kapitány volt és mégsem lehet ünnepségnek megfelelően felöltözni, amikor hamarosan kifognak futni a kikötőből.
- Hajóztam már korábban is, semmivel sem rosszabb, mint egy fagyos éjszaka Borgardalr hidegebb régióiban – felelte.
Végignézett a fedélzeten, noha hajózott korábban, nem volt jellemző, hogy olyan sokat tette volna. Azok is csak főleg part menti kisebb hajók voltak, mert úgy gyorsabban lehetett eljutni egyik városból a másikba főleg a Ragal klán területén. Illetve egyszer járt az Eagleway-ház területén is, a közel eső városokban.
- Körbevezetnél a hajón? – kérdezte. – Még soha sem voltam rendes nagy tengerjáró hajón.
Az arcán tényleges érdeklődés látszott, persze Ratanus nem tudhatta, hogy a nőnek nincsenek érzései, sem bűntudata és minden tette, érzelem az arcán, mozdulataiban csupán profi színészkedés, amit az évek alatt megtanult. Néhány pillanatra még elgondolkodott mielőtt ismét megszólalt volna.
- Ha nem bánod örömmel megnézném az indulást a fedélzetről, úgy hallottam hajósoktól, hogy igencsak felejthetetlen élmény tud lenni – hozta fel.
Várakozóan pillantott a férfira, hogy mi is lesz a válasza, ha pedig elindulnak körbenézni, akkor követi őt.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Hétf. 17 Aug. 2015, 18:32

~Ratenus Agamemnon Chromixen~

A nő szintén illően köszöntött, majd biztosított, hogy nem fogják meglepni a hajózási körülmények, és hogy nem egy kényelemhez szokott úrhölgy, ami mosolyt csalt az arcomnak, hiszen ennek őszintén örültem. Nem is tudnék elviselni hosszútávon egy kényes kis menyecskét. A kérdésére bólintottam, és kinyújtottam a karomat, hogy belekarolhasson ha kíván, nem csak az etikett miatt, de biztonságosabb is volt így. Én már hozzászoktam a hajó mozgásához, ahogy a hullámok nyaldossák az oldalát, és néha meg-meg billen, de nem hittem, hogy ő ezt már annyira természetesnek venné, hogy ne veszítse el könnyedén egyensúlyát - ha pedig mégis, akkor is jobb félni, mint megijedni.
Noha hajóhoz képest nagy volt, azért mégis csak egy hajón voltunk, így nem volt sok látnivaló, sem túl nagy terep, amit bejárhatnánk. Persze nem feledkeztem meg arról sem, hogy elsősorban kapitány voltam, és csak utána udvarló.
- Fred! A terv szerint indulunk, készítsd fel a legénységet, és legyünk indulásra készek minél előbb! Amint kedvezőek a körülmények, induljon a hajó, akár parancsba adom, akár nem. Ne kelljen a kezeteket fognom, nagyok vagytok már az önállósághoz. - adtam parancsba, és visszafordultam a nő felé.
- Akkor javaslom, hogy a fedélzetet hagyjuk a végére. - mosolyogtam, és a rácsra néztem, ami a hajó testébe vezetett. - Bár nem hiszem, hogy a legénység szállása különösen érdekelne, illetve étkezni is a kabinomban fogunk, de ha kívánod, odalent is körbevezethetlek. - mondom, bár tényleg nem tartom valószínűnek, hogy szívesen lemászna a létrán, hogy a vizeletszagú, patkányokkal teli hajótestben tegyen látogatást. Ha mégis lekívánkozik, akkor felnyitom a vasat, és leereszkedhetünk odalentre, ahol az említett szagokon kívül nincs nagy látnivaló. Függőágyak fogadnak minket, hiszen a legnagyobb helység található egyből alattunk, a lakrész. Itt alszik a legénység, legközelebb a fedélzethez, hogy a lehető legkevesebb idő alatt felérjenek, ha szükséges. Ezen kívül van még itt lent egy raktár, ahol leginkább a zsákmányt, élelmiszert tartjuk, illetve az ágyúkhoz szükséges felszerelést. Idelent van még a konyha is, és egy elhanyagolt étkező, amit szinte senki sem használ, illetve a cellák a foglyoknak.
Odafent főleg a kabinom érdekes, a személyes holmijaim, illetve a nő felszerelése található itt, egy kényelmes ágy és egy asztal térképekkel, illetve néhány vödör, ha könnyítenem kell magamon. A falakon ablakok, illetve a mennyezetről a világításért felelős lámpások lógnak, gyertyát személyes okokból nem szeretek használni, a hajó egyik legnagyobb ellensége a tűz. Díszítésként fegyverek voltak felszögelve illetve láncokkal rögzítve a kabin oldalaira, főleg kardok, de találhatott itt csatabárdot is, hasonlót mint amit népe használ. A személyes fegyvertáram, amiket eddig kaptam, illetve szereztem. A páncélzat amit amúgy használni szoktam egy embert formázó bábún volt fent, illetve több szekrény is helyet foglalt idebent, a ruhatárammal.
A körbevezetést nem próbálom nyújtani, de nem is siettetem, mindenhol hagyom, hogy körbenézzen a nő, illetve annyit időzünk, amennyit szeretne.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Kedd 18 Aug. 2015, 08:35

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Ahogyan Ratenus felkínálta a karját Hope-nak a nő elfogadta, ezt is a szerep miatt, mert egyébként nem lett volna rá szüksége. Még hálásan rá is mosolygott a férfira. Amint elindultak végignézett az árbocon, kifeszített köteleken, vitorlákon, illetve az embereken is. Az, hogy a hajó kilenghet számított rá, noha nem igen volt benne része, de amikor vívni tanult, vagy lovagolni az egyensúlyozás ott is fontos volt, így nagyjából megtudta őrizni azt. Azért, ha valamikor a hajó megbillen úgy egy kicsit Ratenus után kap, hogy megkapaszkodjon a férfiban. A parancsok kiadása után újra érdeklődve nézett körbe a hajón, hogy lássa, hogy a tengerészek miként is látnak neki annak, hogy a feladatukat teljesítsék. Csak találgatni tudott abban, hogy ugyanúgy néz ki mindez, mint a kisebb hajókon, igaz ott a vitorlák sem feltétlen vannak lekötve, mert nincsen rá szükség. néhány pillanatra elgondolkodott, hogy akarja-e látni a legénységi szállást, de északi révén látott elég férfi tanyát ahhoz, hogy ez annyira ne érdekelje.
- Ha nem gond, akkor azt esetleg csak akkor, ha ki van odalent takarítva – felelte.
Igyekezett olyan hangsúlyban és mozdulatokkal tenni, hogy véletlenül se sértse meg a férfit vele. Mivel ezt kihagyták valószínűleg a hajó felsőbb rész a kapitány szállása következett, itt ebben a kabinban alaposan körbenézett, a saját holimjára szinte egy pillantást sem véve. Megbízott Ratenus embereiben s a férfiban, hogy mindene megvan s nem kell aggódnia miattuk. Az egész helyet roppantul belakva találta, s volt is egy gyanúja.
- Itt is élsz a hajón? – érdeklődött. – Mármint feltételezem igen s kevesebb időt töltesz a szárazföldön.
Fürkésző pillantással nézett a férfira.
- A testőreim s egyben társalkodónőim hol lesznek elszállásolva? – kérdezte. – Az embereid érdekében remélem, hogy nem velük.
Egy mosolyt megengedett magának, így nem lehetett eldönteni, hogy viccel-e vagy komolyan gondolja. A körbenézés közben sehol sem töltött el sok időt, úgyis volt még elég idő arra, hogy körbenézzen, most csak az illem határain belül tette mindezt. ha végeztek és újra elindulnak a fedélzetre, akkor szólal meg ismét.
- Mesélj a Szigetekről, milyen ott az élet s mire számíthatok – kérte Ratenus-t.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Kedd 18 Aug. 2015, 19:19

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

A nő elfogadta a karom, és elindultunk felfedezni a hajót. Nem érdekelte őt az alsó rész, főleg mert nem volt túlságosan takarítva, nem lett volna értelme, hiszen a legénység úgyse tud tisztaságot tartani, és felesleges is. A hajókon sajnos mindig is probléma volt a rágcsálókkal, ezek a kiírthatatlannak tűnő rágcsálók mindig ott voltak, és piszkítottak, rendetlenkedtek. Persze hallottam nem egy történetet, ahol a patkányhús mentette meg a legénység életét...
- Sajnos ezt nem garantálhatom. - mosolyogtam végül Hopera, és elindultunk a személyes lakosztályom felé. Odabent hagytam hogy körbenézzen, ezt meg is tette, és feltett egy kérdést, amire azt hittem, egyértelmű a válasz.
- Általában úton vagyunk, kevés időt töltünk kikötve, és olyankor is leginkább más országokban, mint otthon. Ritkán járok haza, akkor is népem ünnepeire leginkább, és olyankor sem időzök sokáig. Már előre rettegek a naptól, mikor át kell vegyem apám helyét, és le leszek láncolva a trónhoz, a Szigetek fogságában fogom élni az életem, miközben a tenger csak álmaimban fog előjönni. Ezért is próbálok minél több időt tölteni a hajón. - magyaráztam jegyesemnek, majd mosolyra húztam én is a számat.
- Természetesen nem. A raktár egy részét alakítottuk át, parancsomra mérget is szórtunk a hevenyészett szoba köré, hogy patkányok ne merészkedjenek embereid közelébe, és így nyugodtan pihenhessenek. Odabent függőágyak, és rendes ágyak is találhatóak, próbáltunk a megfelelő kényelemre törekedni. A nyitott ablakoknak hála a szag is kellemesebb, mint a hajótest többi részében. Feltételeztem a friss levegőt többre értékelik, mint a meleget, viszont ennek köszönhetően vastag dunyhákat is bekészítettünk. Remélem ez megfelel majd. - néztem kérdően a nőre, tudom, hogy nem a legmegfelelőbb szállás, viszont jobbat nem tudtunk felajánlani, hacsak nem a saját kabinomat, ám ott viszont helyszűkében lennének. Mikor a Szigetekről kérdez, kissé összeráncolom a homlokom, ahogy elgondolkodom a válasz előtt.
- Mint mondtam, én keveset leszek otthon, viszont te is szabad lehetsz. A nőket tiszteljük, hiszen szinte mind anyák, vagy majd egyszer azok lesznek. Szabadon hajózhatsz majd, akár velem, akár egyedül, bármikor hazalátogathatsz, vagy bejárhatod területeinket. Jóval melegebb van, mint nálatok, a kisebb szigeteken szinte mindig kellemes az idő, számunkra legalábbis, hiszen melegebb van mint fűtött csarnokaitokban. otthon pedig a vulkán áraszt magából kellemes időt, bár ott a leghűvösebb országunkon belül. Nyitott ablaknál, ha nem fűtesz, bőven kellemes lehet számodra is az idő, mintha otthon lennél csarnokaitokban. Gyakrabban látogatom majd a palotát, mint előtted, de huzamosabb ideig sosem maradhatok, viszont gyakran jöhetsz majd velem, amennyiben kedved lesz, más országokat bejárni. Apám kedves, bár már idősebb, anyám pedig maga a jóindulat, és szeretet. Érdeklődve várják érkezésed mindketten. - magyaráztam a nőnek, amennyi hirtelen eszembe jutott. Nem tudtam hirtelen, hogy mit mondjak, mire kíváncsi pontosan.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 20 Aug. 2015, 10:59

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
- Ez esetben majd egy későbbi alkalommal a szárazdokkban épülő hajón nézném meg – mosolyodott el.
Mikor megtudta, hogy kihez kell feleségül mennie, akkor utána olvasott a hajók készítésének is, így ezt a tudását most kiemelte, hogy ismer ilyen kifejezéseket, hogy szárazdokk. Ha már egy hajós nemzet leendő ura lesz a férje, akkor illő volt, hogy ismerje a hajózási szokásokat. Főleg, hogy az északiak is szoktak. Bár a portyázás nem feltétlen olyan nagy hajózás, bár az is kíván szakértelmet. A séta közben figyelmesen hallgatta Ratenus beszédét. Megértően bólintott, pontosan tudta, hogy abból lesz jó uralkodó, aki nem akarja azt. A nagybátyjánál is látta, hogy ő sem örült annak, hogy uralkodóként kevés dolgot tehet meg, mint előtte, mégis muszáj volt beletörődnie s remek király, uralkodó lett belőle.
- A törvények megváltoztathatóak – felelte kedvesen. – Bizonyára vannak kiskapuk s megoldhatóak, hogy utána is tengerre szállj.
Igaz pont ezt ő mondta, miközben az északiak roppant hagyományőrzők, bár saját maga mindig is felvilágosult gondolkodásúnak tartotta magát, aki eléggé nyitott a világ dolgaira s könnyedén tud alkalmazkodni hozzájuk. végül is ezért volt neki is kapcsolata az úgymond családi „vállalkozással” a Spyrja-val. Manipulálni pedig már nagyon, de nagyon régen megtanulta a maga körül levőket.
- De megértem az aggodalmad s nézeteidet nagyuram – mondta.
Hálásan bólintott a férfinak, amikor azt ecsetelte, hogy milyen szállást kap a két kísérője. Nem várta el amúgy sem, hogy egy helységben aludjon velük, ők is és saját maga is megtudta védeni magát, ha arra volt szükség. A két harcos nő pedig valószínűleg aludt már rosszabb helyen is, mint amit most kaptak.
- Tökéletesen megfelel, köszönöm a nevükben is.
Ekkor kérdezett rá a Szigetekre, és arra, hogy ott miket is lehet csinálni, mivel töltheti el majd a napjait. Az roppant kellemes volt, hogy bármikor hazatérhet látogatóba. A meleghez egyelőre nem tudta, hogy miként álljon annyira nem tapasztalta, maximum a Ragal és Hyrrokkin klán területein délen, hogy milyen a mérsékeltebb idő, de még arra sem nagyon.
- Egyelőre nem tudom, hogy a helyi klímát miként viselem majd, hisz nem sok időt töltöttem Borgardalr-on kívül. De igyekszem gyorsan alkalmazkodni a helyi szokásokhoz s megismerni új otthonomat. Szüleid megismerését jómagam is várom, hisz oly sokat olvastam s hallottam már róluk. Egy valami azonban még nem világos, a hajózás oly veszélyes, miként engedik a trónörököst ezt folytatni, nem féltek, hogyha valami történik, így a vérvonal kihalásra ítéltethet? – érdeklődött.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Csüt. 20 Aug. 2015, 16:45

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

A nő egy kezdő szigetlakó tudásával válaszol, ami meglep, mert az máshol igen komoly ismerettségnek számít, főleg egy nemesi család lányánál. Láthat egy elismerő mosolyt, de mást nem mondok, felesleges lenne. Felőlem annyi épülő hajót láthat, amennyit akar, sőt, ha szeretne, építtethet is egyet magának, ha kell, legénységet is szerzek hozzá. A Flottaparancsnok asszonyaként megérdemel egy hajót, még ha nem is a kapitánya lesz, csupán a tulajdonosa.
- Sajnos ez nem így megy... - sóhajtok a nő szavait hallva. A törvények változtatása elméletben mindig lehetséges, a gyakorlat viszont általában más kérdés. - Mint uralkodó, kötelességem lesz biztonságban, nyugalomban élnem, ezzel biztosítva az uralkodói szerep fennmaradását.  És elképzelhető, hogy erre hamarabb sor kerül, mint szeretném, viszont innentől veled, és születendő gyermekeinkkel tölhetem az időmet. - mosolyogtam a lányra. Úgy tűnt, hogy szolgálói szállásával meg van elégedve, persze ez csak ideiglenes, ha sikerül hazajussunk, a palotában méltó luxusban részesülhetnek majd. Ha valamihez igazán értünk a hajózás mellett, az a kényelem. Ezt azért nem tartottam feleslegesnek szóvátenni.
- Természetesen, a dolog csak átmeneti. Otthon biztosíthatlak, hogy kellő kényelemben és ellátásban részesültök, te is, és szolgálóid is. Érkezésünkre számítanak, és biztosra veszem, hogy anyám nem átallott a fél kastélyt felbuzdítani, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen, és méltó fogadtatásban részesülj. - mosolyogtam. A kérdésére ismét mosoly jelent meg arcomon, nem lenéző, vagy lesajnáló, hanem jóindulatú, láthatta, hogy tényleg jó kedvem van a közelségében.
- Felteszem ismered a jelmondatunkat, a gyengéknek nálunk nincs helye. Ez sokszorosan igaz az utódlás kérdésében. Az, hogy apám az uralkodó, nem jelent sokat, hiszen nálunk nem a vérvonal alapján öröklődik a trón, hanem ki kell érdemelni azt. Persze, utódként volt valamennyi előnyöm, hiszen kellő taníttatásban részesültem, és a legjobbak mellett tanulhattam, de ettől függetlenül, mikor megkaptam a saját hajómat, bizonyítanom kellett, hogy jobb vagyok mint Fred, és méltó a Flottakapitány tisztségére. Nálunk ő a trónörökös, a Flottakapitány, a legnagyobb rang az Uralkodó után. Más szóval a hadseregparancsnok örökli a trónt, és ha idő előtt meghalok, az csak annyit jelent, hogy nem voltam méltó az Uralkodó szerepére, és így a szigetek lakói jobban is jártak halálommal. - magyarázom a dolgot. Valóban fura lehet olyanoknak, akik megszokták a vér szerinti öröklődést, de én jobbnak tartottam a mi rendszerünket. A tenger egy óriási rostély, ami kiválogatja az erőseket, a méltókat, és elhullajtja a selejtet. Ezért is volt fontos az utódnemzés szerepe, hogy ne haljunk ki, és ezért vállaltak fel az emberek fattyak és törvényes gyerekeket egyaránt. Mármint, a jelentősebb rangúakon kívül.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Pént. 21 Aug. 2015, 09:10

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Látta, hogy sikerült igen kellemes csalódást okoznia a férfinak azzal, hogy ismerte a szárazdokk kifejezését. Választ nem is igen várt minderre és valóban nem is kapott. A következőket figyelmesen hallgatta, hogy lehet, hogy hamarosan már nekik kell majd átvenni az uralkodói stafétát, mert Ratenus apja elképzelhető, hogy megtér az istenek színe elé. Mindez számára nem okozott gondot, hiszen erre nevelték, hogy egyszer uralkodó felesége legyen, így minden képesítése megvolt arra, hogy ezt a feladatot betöltse. Még akkor is, hogyha nem olyan egyenértékű társ lenne, mint a saját otthonukban.
- Bízom benne, hogy atyádnak még hosszú évei vannak hátra s te minél több időt tölthess ott, hol igazán szeretsz lenni – mondta megértően.
Meg mert az illem is azt diktálta, hogy mindezt így mondja. Végül is nem akarta a férfi halálát, neki egyelőre sokkal jobb volt, hogy a háttérben maradhat és onnan kezdhet dolgozni a nagynénjének. Elmosolyodott azon, hogy bizonyára minden kényelmet megkapnak majd.
- Nem hiszem, hogy annyira érdekelné kísérőimet a kényelem. Ha van kocsma ott, ahova megyünk már boldogok lesznek. Mivel a klán tagjai, parancsra jöttek velem.
Ennyit mondott csak, tudta, hogy Ratenus úgyis érti, hogy mi a törzs és a klán közötti különbség, hogy ezáltal ők nem is biztos, hogy nemesek, csak egyszerű személyek, akik más nem nemesi törzsből valók, de hűséget fogadtak a Miller törzsnek, így bekerültek a Miller klánba. Arra bólintott, hogy természetesen ismeri a jelmondatot, de azt be kellett ismernie, hogy kiment a fejéből, hogy miként zajlik az utódlás. Hiszen most ha ránézett valaki a házra, akkor azt látta, hogy az uralkodó fia a következő, így hagyományos módon van itt is. miközben ez nem volt igaz.
- Valóban, olvastam erről, csak oly furcsa, révén ha valaki ránéz a házatokra azt látja, hogy most éppen olyan az öröklődés, mint bárhol máshol, révén atyád fia vagy.
Most sem folytatta tovább, úgy vélte, hogy mindez elég lehet.
- Fred? – kérdezte.
Nem tudta, hogy kiről lehet szó, bár sejtette, hogy még mindig ezen a hajón szolgál.
- Egyébként mi történik, ha több személy méltó a hadsereg vezetésére? Mi alapján dől el, hogy ki lesz az?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Pént. 21 Aug. 2015, 16:18

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

- Köszönöm, és én is ebben bízok, bár választás a tenger, és közted nem is olyan egyszerű, mint gondoltam. - mosolygok a nőre, és bár tudom, hogy túlzás, az illem valahogy mégis megkívánja az udvarlást, és hirtelen nem tudom másképp kifejezni magam. - De persze én is bízok benne, hogy atyám még sokáig tölti be az uralkodó szerepét. - sóhajtok, hiszen tényleg ezt kívánom. Amíg szabad vagyok, addig az élet csupa kaland, móka, és megannyi fehérnép, különféle országok hölgyei várnak szenvedélyes ölelésekkel, de ha egyszer a palotába kerülök, akkor főleg feleségem, a szolgálók, és nagy ritkán hozott új rabszolgák keserű egyhangúságában fogok élni. De erre egyelőre nem akarok gondolni, főleg nem a leendőbelim előtt.
- Ezt mondd anyámnak. - nevetem el magam. - Neki mindegy, hogy kik a kísérőid, fejedelmi kényelemben fogja őket részesíteni, és mindent megtesz majd a lehető legnagyobb kényelemért. Az utódlás kérdésénél elismeri, hogy kiment a fejéből a dolog, majd további magyarázatot kér, én pedig a válaszadás előtt az egyik szekrényhez sétálok, és kinyitom. A nő láthatja, hogy megannyi különböző palack pihen odabent, illetve előveszek két kristálypoharat.
- Tölthetek neked valamit, kedvesem? - kérdezem, és ha mond valamit, amit szívesen fogyasztana, akkor töltök, ha nem kér, akkor csak magamnak öntök ki egy pohár bort. A töltés után hellyel kínálom, hiszen még van időnk az indulásig, majd magyarázni kezdek.
- Fred volt a Flottaparancsnok előttem, jelenleg ő az elsőtisztem. Alatta kezdtem tanulmányaim, mikor először hajón szolgáltam, és mindent megtett, hogy a lehető legjobban kitanítson - ugyan ez igaz volt a kapitányra, akinek utána elsőtisztje lettem. Végül saját hajóm kapitányaként bizonyítottam, és ezt Fred is elismerte, így lemondott a javamra a posztról. Egyébként ez elég érdekes, hogy mi alapján lehet átvenni egy Flottaparancsnok pozícióját. A leggyakoribb, a parancsnok halála, ilyenkor a kapitányok összegyűlnek, és választanak egy új vezetőt, ebben a szavazatban az uralkodó is részt vesz, és övé a legerősebb szavazat. A másik, ami nálunk is történt, hogy a Flottaparancsnok elismeri a másikat, és lemond a javára. A harmadik lehetőség, hogy a legénység választ magának új kapitányt, a legénység tagjai közül, de ez általában csak akkor történik meg, ha a Flottaparancsnok nem hajlandó lemondani a nálánál érdemesebb javára. Persze ilyenkor az újonnan választott általában egyből lemond, és az eredetileg akart parancsnokot kapják, viszont az előző Flottaparancsnok megszégyenülve tér haza a bányákba. - vázolom a parancsnoki rang öröklődésének módját. Ebben én is látok hibákat, nem tökéletes a rendszerünk, de jelenleg működik, és ez a lényeg. - Majd elfelejtettem, az utolsó módszer, amikor a kapitányt kihívják párbajra. A vérre menő küzdelemben is el lehet ragadni a rangot, de ezzel ritkán élnek, hiszen a legénység bármikor lemondathatja a számára alkalmatlannak tűnő kapitányt, ha viszont valaki alkalmas, azt úgyis elismerik. A párbaj inkább egyszerűbb hajók kapitányi rangjának megszerzésénél szokott bekövetkezni, de ettől függetlenül ez is egy lehetőség.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 22 Aug. 2015, 08:22

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
- Élvezd ki a tengert és az életet, míg lehet, én mindig ott leszek a parton életünk végéig – mosolyodott el. – Nem fogok elfutni sehova. A hajódon kívül lesz még egy biztos pont az életedben, én.
Persze tisztában volt vele, hogy mindez csak politikai házasság, éppen ezért nem is bántotta, ha túl sokáig lenne a férfi távol. Saját magának testi igényei sem voltam egyébként, így a részéről az sem lett volna gond, hogyha nem kell férfival hálnia. Számára ez is csak színészkedés és kötelesség volt, így emiatt is talán könnyebb volt, hogyha Ratenus csak évek, vagy évtizedek múlva jut el oda, hogy megkapja a trónt. Azt persze tudta, hogy a kötelessége túl kell esni, azaz mindenképpen illene, hogy gyermeket szüljön a férfinak. A javasasszonyok szerint képes volt rá, de saját maga nem bízott ebben annyira, hogy így lenne. Azóta nem, hogy az a trauma érte és az érzelmei is szépen lassan eltűntek. Így emiatt nem is bánta azt, hogyha szeretői lesznek a férfinak. Persze azt természetesnek vette, hogyha lesz közös gyerekük, akkor ő legyen az első számú utód, ne azok, akik oldalszélről születtek, de már most tudta, hogy minden bizonnyal lesznek előbb, vagy utóbb olyan szolgálók, és effélék, akiket elküld Ratenus-nak. Szinte minden uralkodó tartott ágyast, szeretőt, nem is egyet főleg északon volt megszokott, így számára is az volt és nem lehetett feltűnő, hogy miért teszi azt, amit.
- Nem hiszem, hogy belopnánk a szívébe magunkat, ha ezt szóvá tennénk – felelte.
A férfira pillantott, ahogyan a szekrényhez ment és italt vett ki belőle.
- Glögg* felteszem nincs a fedélzeten. Így a mézsörnél maradnék, ha az sincs, a sima bor is megteszi.
A helyet örömmel elfogadta és le is ült, bár előtte még a köpenyét kibontotta és a székre terítette, itt nem volt rá szüksége. Ha Ratenus is töltött magának italt, akkor felé tartotta koccintásra.
- Skål! – mondta a megszokott északi koccintási szót.
Ha viszonozta ezt a férfi, akkor utána belekortyol az italba és figyeli, hogy mit is mesél a másik. Kapott egy kisebb történelemleckét arról, hogy miként is néz ki az utódlás és mi történik, ha többen méltóak arra a posztra. Bólintott többször is a beszéd közben, hogy érti mindezt és azt is, hogy miért van így. Így tényleg olyan uralkodó kerül a trónra, akit az emberei követnek és választanak meg.
- Továbbra is roppant veszélyes módnak gondolom – felelte. – Talán azért, mert túl sok hajó van, túl sok külön gondolat. Ismered a történelmünket, hogy a törzseink mennyire nem békülnek meg egymással sokszor s úgy tűnik számomra, hogy egy-egy hajó megfelel itt egy-egy törzsnek…

* forralt bor vodkával feltöltve és fűszeresen ízesítve, az ízesítés miatt nem érződik, hogy milyen erős és könnyen fejbe vág.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Hétf. 24 Aug. 2015, 21:01

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

- Köszönöm, kedvesem. - mosolyogtam, úgy éreztem nem kell többet mondjak, felesleges lenne minden szó. Ez egy politikai házasság, nem kell szeressük egymást, ha utálnám, akkor is hozzámennék, mert ez a jó a népemnek. Valószínűleg ő se dacolna ősei akaratával. De ez szerencsére nem így volt, kedveltem a nőt, és úgy tűnt hogy neki sincs problémája velem, ami sokat segített abban, hogy kedvelni tudjam. Az utódnemzéssel se hiszem, hogy probléma lesz, szép nő, tetszetős a szemnek, így nem csak kötelességből fogom ágyba vinni.
- Igaz is - nevettem el magam, mikor anyámról beszéltünk. - jobb ráhagyni az ilyet, amúgy se árt vele senkinek. - mosolyogtam, a kérdésre pedig elgondolkodtam. Talán volt egy üveggel, de nem voltam benne biztos, és most nem akartam nekiállni keresgélni, főleg azért, mert féltem, hogy hülyét csinálok vele magamból. Mézsöröm természetesen volt, ezért inkább egyből ahhoz nyúltam, és töltöttem jövendőbelimnek.
- Legközelebb gondoskodom róla, hogy fel legyen töltve Glöggel a készletem. - mosolyogtam, mikor átnyújtottam az italt. Ezek után az északiakra jellemző módon koccintottunk egymással, helyet foglalva. A mi népünkre nem volt jellemző a koccintás, de még bőven nem voltunk otthon, így a hely szokásaihoz alkalmazkodtam. Mikor az aggodalmairól beszél, bólintok.
- Valóban, egy-egy hajó olyan, mint egy-egy szűkös klán, vagy törzs. Az ott élők hűségesek egymáshoz, szinte családtagok, és követik a kapitányukat, amíg az alkalmas a vezetésre. Viszont ne feledd, hogy jelenleg óriási szabadsága van egy-egy kapitánynak. Az adóink nem nagyok, a zsákmányból épp eleget megtarthatnak, és ez elég, hogy higgadtak maradjanak. Ezen kívül a vízen nem egyszerű terveket szőni, és szövetségeseket találni. Ráadásul a Flottaparancsnok alatt szolgál a legjobb legénység. A mozsárokkal nehéz eltalálni egy másik hajót, főleg ha az tudja, hogy mire számítson, ha harcban edződött. Mindenképp közelharc lenne belőle, és egy hajón kevés a hely, a túlerő nem ér annyit, mint szárazföldi harcoknál. És még ha minket el is tüntetnének, mi a garancia arra, hogy pont őket választja a tanács? Hogy nem lázadnak fel ellenük ugyan úgy, ahogy ők tették? A kiérdemelt pozíció a legstabilabb, a választott ingatagabb. Szerencsére eddig nem próbálkozott senki, de ha kíván, akkor jöjjön csak. A saját kardommal vágom át az áruló torkát. - mosolygok higgadtan, magabiztosan. Nem féltem a rangom, tudom, hogy meg tudnám védeni ha kell, és Poszeidónban is bízok. Az Istenek szeretik a családom, most valószínűleg képességet is kaptam, innentől miért akarnának megölni?

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Kedd 25 Aug. 2015, 13:56

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Ratenus láthatta, hogy Hope-nak sem volt baja vele, teljesen természetesnek tűnt a viselkedése, hogy jól érzi magát a társaságában. Az pedig már korábban, még Volangaard-ban kiderült, hogy az ágyban sincs gondja egymásnak a másikkal. Lehet, hogy szerelem soha sem lesz köztük, de nem lesz bajuk egymás társaságával. Végül az anyósa említésére csak mosolyogva bólintott.
- Remélem nem fogjuk nagyon magunkra haragítani őt – mondta.
Úgy tűnt, hogy glögg nem volt kéznél, így a mézsör volt a választás. Végül is csak azért akart forró italt, mert ki tudja, hogy milyen idő lesz majd a hajón, ha kifutnak. A térképeket ismerte, így tudta, hogy nagyjából egy vonalban vannak a Szigetek a saját otthonukkal mégis úgy tudta, hogy kellemesebb a légkör arra, hála a melegebb tengeri áramlatoknak.
- Köszönöm – mondta. – Bár felétek annyira nem szükséges, melegebbek a napok s éjszakák, mint nálunk.
Figyelmesen hallgatta végig, hogy miként is magyarázott a férfi arról, hogy milyenek a viszonyok.
- Értem – mondta. – Végül is elég célszerűnek hangzik ez a megoldás.
Ettől persze még mindig furcsa és szokatlan volt a számára. Mikor kiitta az italát letette a kupát az asztalra és a férfira pillantott.
- Ugye jól sejtem, hogy hamarosan kifut a hajó? – kérdezte. – Ha igen, felmehetnénk, ikernővérem is eljött, hogy megnézze a távozásomat.
Saját magát nem viselte meg mindez, de tudta, hogy Haley-t igen, hiszen ő volt az érzékenyebb kettejük közül. A testvére még mindig kerülte az embereket és inkább az állatok társaságát élvezte azóta, hogy a szüleiket lemészárolta egy rivális törzs. Ha Ratenus mondja, hogy már felmehetnek, akkor felkel a székből és követi a fedélzetre a férfit.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Hétf. 31 Aug. 2015, 20:46

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

A gondoltaktól eltérően úgy tűnt, hogy én is szimpatikus vagyok a nőnek, a szimpátia kölcsönös volt, még ha nem is szerelem. Az pedig, hogy az ágyban is nyújtotta amit elvártam, csak hab a tortán. Jól nézett ki, szívesen összebújtam vele, és igazából csak ez számított számomra. Mondjuk ha egy rút valakihez adott volna apám, lehet, hogy a fogantatás után többször rá se nézek, Hope viszont vonzott, és még megvolt az újdonság varázsa is.
- Ha nem szándékosan csináljuk, akkor biztos nem fogjuk. - mosolygok. - Kedves, aranyos asszony, gyakran elgondolkodom rajta, hogy mégis hogyan kötött ki apám mellett. Szerencsére én nem örököltem a lágy szívét. - mondom ki a csúf igazságot, úgy érzem őszinte lehetek a nővel, és felvállalhatom aki vagyok. Nem egy gyengéd, lágyszívű senki, akire elég szépen nézni és elérhet bármit amit szeretne. De szerintem ő is tudta, hogy akaratos vagyok, elszánt, és határozott. A népemben a legtöbben ilyenek vagyunk, és ez így van rendben. A víz hiába gyengéd és kedves, a tenger megszilárdítja a legpuhább szívű férfit is. A mézsört megköszönte, és az időjárásról beszélt. Lehet, hogy ezért esett volna jól neki a forró ital, mert fázna? Tény, hogy nem volt meleg, de a kabinban kétségkívül jobb idő volt, mint odakint. A lámpások adtak egyfajta meleget, amit bent tartott a fa, bár elkélt a ruházat, de felöltözve igencsak kellemes volt idebent az idő.
Azonban nem volt időnk további beszélgetésre, hiszen Hope rátapintott arra, amiről majdnem megfeledkeztem. Lassan kifut a hajónk, és szerette volna megfigyelni, minket pedig nem fognak külön értesíteni, hiszen egyrészt nem kértem, másrészt parancsuk volt rá, hogy ahogy lehet, induljanak. Nem fognak ilyenekre pazarolni időt. Éppen ezért bólintottam a nő szavaira, és felálltam a székemről.
- Időérzéked páratlan, valóban, lassan készülődhet a legénység az indulásra. Természetes, hogy még meg szeretnéd nézni otthonod partjait, illetve mint említetted, a kihajózást magát is érdekesnek tartod. Kérlek, engedd. - fejeztem be a mondatot már kedvesemnél állva, a palástjával, azzal a céllal, hogy felsegíthessem rá. Ha megengedi, akkor ezt gyengéden meg is teszem, illetve a sajátomat is visszaveszem, mielőtt kinyitnám neki az ajtót. Engedem, hogy előre menjen, ezzel is kimutatva tiszteletem a nő iránt.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Kedd 01 Szept. 2015, 10:16

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Ratenus szavaira még egyszer elmosolyodott és bólintott.
- Ezen esetben roppant szerencsés, hogy igencsak sok időt fordítottak a neveltetésemre s szándékosan sosem tennék úgy, hogy a leendő anyósomat kiüldözzem a világból.
Aztán más kérdés, hogy miként is fogja parancsolni a Spyrja, hogy miként tegyen, de az alapvető terve ez volt, hogy a leendő férje szüleivel is megkedveltesse magát, akkor sokkalta könnyedebben mozoghatott a köreikben és a Szigetek nemesei között is. roppant fontos volt mindez minden szempontból főleg nőként.
- Nem baj – felelte. – Egy leendő uralkodó legyen erőskezű s erős jellem. A gyengeséget kihasználják az ellenfelek.
Ez szilárd meggyőződése volt és a családjuk történelmében is nem egyszer fordult elő ilyen.
- Minderről jut ezsembe, női matrózok, tengerészek, s kapitányok is vannak, vagy teljes mértékben csak férfiak érvényesülhetnek? – érdeklődött arról, ami eszébe jutott.
Semmi jelét nem mutatta annak Hope, hogy fázott volna, így is túl volt öltözve, mert az illem és az etikett ezt kívánta meg, csak éppen az volt a kedvenc itala, így amiatt érdeklődött erről elsőként. szerencsére éppen időben hozta fel a kérdést, hogy mikor futnak fel, mert így még nem is késték le azt. Miután felkelt Ratenus Hope is megtette, majd hálásan fogadta, hogy a férfi rásegíti a köpenyét.
- Köszönöm! – felelte.
Ahogyan a férfi kinyitotta az ajtót és előreengedte elindult abba az irányba, amerre lefelé is jöttek, majd ha felétek a tatra, akkor a part felé nézett, hogy az ikertestvérét keresse, akit sikerült is kiszúrnia a dokkban várakozó tömegben. Haley-nek integetett is, miközben, ha Ratenus csatlakozott hozzá, akkor ismét feltett egy kérdést.
- Milyen hosszú az út jó szelekkel a Szigetekig? – kérdezte.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Szer. 02 Szept. 2015, 06:23

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

Megjegyzi, hogy még szerencse, hogy jól nevelt, és ismeri az illemet, mire elmosolyodok. Egy szóval sem feltételeztem, hogy ne lenne az, sőt, az északiak neveltetéséről én is tudom, hogy milyen, hiszen részben engem is ők neveltek. Arra, hogy nem vagyok lágyszívű, pozitívan reagál, ami el is várható egy olyan büszke, és harcias nép gyermekétől, mint az övék. Bár velünk ellentétben ők többet adnak a nyers erőre, ha harcra kerül a sor, vezetőinket tekintve hasonlóan határozott, erős jellemű férfiak állnak mindkét nép élén. Valószínűleg nem is viszonyulna hozzám így, ha nyálas, anyja szoknyája mögé bújó férfi lennék. Bár, akkor nem is tartanék ott, ahol. Amikor a nőkről kérdez, elgondolkodom.
- Népünk szabályai nem tiltják, hogy nő legyen hajóskapitány, vagy rang birtokosa, azonban erre nem igen volt még példa, és nem is hinném, hogy lenne. Megbecsüljük a nőket, hiszen anyák lesznek, és mint olyanok, életet adók. Azonban fizikumukat tekintve elmaradnak egy férfi mögött, és nem hiszem, hogy találna magának legénységet, ami követné. Amennyiben ez mégis megtörténne, és volt is rá már példa a történelmünk során, úgy ugyan olyan teljes rangú kapitánynak minősül, mint bárki más, és a hajója méretétől, és zsákmányának átlagától függ megbecsülése, mint bárki másnál. - magyarázom a dolgot, és elmosolyodom. - Nem hiszünk olyan babonákban, hogy a nő balszerencsét hoz, és nem is ítélünk meg senkit a születése alapján, nem az ember választja a nemét. Ha valaki méltó egy rangra, akkor azt megszerezheti, és az a rang megilleti. Azonban beláthatod, hogy a nők óriási hátrányból indulnak. Gyermeki képzésük nem tér ki a harcra, illetve nem tanulnak hajózást a későbbiek során. Éppen ezért szinte lehetetlen a dolog. - mondom, és belegondolok, hogy milyen lehetne női kalózkapitánynak lenni. Persze, ha tényleg méltó rá, akkor megkapná azt a rangot, amit felvázoltam, viszont a többi kapitány nem tartaná magukon egy szinten állónak. Bár már megesett, hogy női kalózkapitány csatlakozott a népemhez meglévő hajóval és legénységgel, de neki sem volt könnyű dolga.
Az ajtó feltárását megköszöni, és előre megy, majd a hajó korlátjához sétál integetni a búcsúztatóinak. Természetesen mellé lépek, a legénység úgyis teszi a dolgát, és nem kell pátyolgassam őket mint az újszülött csecsemőt.
- Remélhetőleg hamarabb odaérünk, mint hinnéd, azonban a tenger képes a legváratlanabb meglepetésekre is. Éppen ezért nem szeretek becslésekbe bocsátkozni, még a végén elszólnám magam. Azonban ha szerencsénk van, akár egy-másfél hét alatt is megtehetjük az utat. - mondom, remélve hogy ezzel az elszólással nem haragítottam magamra Poszeidónt és átkozott hitvesét, a tengert.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Szer. 02 Szept. 2015, 12:14

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Hope elkönyvelte magának, hogy nem nézték ostobának a kérdése miatt, külsőre úgy látszott, hogy megkönnyebbült, hogy Ratenus nem csak elhajtotta, hogy ne kérdezzen ilyen butaságokat, hanem rendesen felelt a kérdésre. Amennyire olvasta és tanulta úgy tudta, hogy több helyen csak férfiak lehetnek az uralkodók, főleg a lovagi társadalmakban. De saját maguknál is lehetett női törzsfő, aki törzseket, vagy éppen a klánját vezette. Azt egyébként is tudta, hogy egy női kalóznak, hajósnak nem lenne könnyű dolga, pontosan ugyanilyen helyzetben voltak a női harcosok a saját társadalmukban, de ettől függetlenül még ugyanolyan magasra juthattak és volt is példa arra, hogy jobb harcosok voltak, mint a férfiak.
- Megnyugtató mindezt tudni – mondta megkönnyebbült hangon. – Mint tudod családunkban az utóbbi két évtizedben kicsivel több leánygyermek született, mint fiú*. Ha magam is így járok s nem tudok neked fiút szülni, legalább tudom, hogyha csak leányunk lesz, ő is lehet az örökösöd s bizonyíthat. A mi gyermekeink félig északiak, így ha nem bánod ragaszkodnék ahhoz, hogyha leányt is szülök neked ugyanúgy tanuljon harcot attól kezdve, hogy járni tud, mintha fiú lenne. Tisztelem a hagyományainkat, mint minden északi s mindezt szeretném majd leendő gyermekeimnek is tovább adni, hogy tudják az anyjuk honnan érkezett, még ha jellemzően úgyis a Szigetek törvényei szerint nőnek fel.
Ebben meglehetősen határozott volt és látszott, hogy gondolkodott ezen. Mint minden északi, ő maga is büszke volt a származására, a vallására, mindenre, amiben felnőtt odahaza. Ratenus pedig úgyis tudta, hogy miként megy a neveltetés, ezzel Hope tisztában volt, hiszen a férfi éveket töltött náluk, látta, hogy a pici gyermekek nemtől függetlenül ugyanazt a nevelést kapják és maguk választhatják ki azt, hogy mik akarnak lenni, ha felnőnek. Közben pedig még vissza is mentek a fedélzetre, ahol a nő újabb kérdést tett fel. Ha már kifutnak közben, akkor végig Haley-t figyeli, és néha integet neki.
- Hát nem csak a tél s a hó istennője ily szeszélyes? – kérdezte mosolyogva. – Ő is mindig a legváratlanabb helyzeteket tudja produkálni egy-egy hóviharral, vagy erős széllel. Igaz, miért is fecsegek, hisz te is tapasztaltad saját bőrödön szeszélyességét.
Kinézett ismét a partra, majd el a távolba a tengerre.
- Normális, hogy kissé aggódom s félek az úttól? – érdeklődött. – Ily hosszú utat még sosem tettem hajóval…

* van csomó fiú is, csak azokat nem írtam fel név szerint, csak a lányokat, akiket meg is csináltam rövid előtörivel.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Kedd 08 Szept. 2015, 23:20

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

Úgy tűnt, mintha megkönnyebbült volna a válaszomtól. Egyébként ebben a népeink valamelyest megegyeztek, mindkettőnknél a tudás számított, nemtől és kortól függetlenül. Az, hogy mindez megnyugtatta nem volt titok, főleg miután ki is mondta, majd a gyermekre terelte a szót. Hát persze, főleg lányok.
- Attól, hogy lányunk vagy fiúnk születik, még ugyan úgy fogok rád gondolni, és nem foglak téged okolni. Gyermekünket is ugyan úgy fogom szeretni, és természetesen tiszteletben tartom anyja kérését. Ha úgy véled, hogy esetlegesen egy lány születése esetén taníttatni szeretnéd, és harcosnak nevelni, természetesen úgy lesz, és biztosítalak, hogy végigjárja ugyan azt az ösvényt, mint én. Ettől függetlenül, gondolod megérted, hogy nem csak egy gyermeket szeretnék, főleg, ha az lány lenne. Nem csupán az öröklés kérdése ez, de fontos, hogy nevem továbbvigye a gyermek, és így ne haljon ki a családfa. - magyarázom a nőnek a dolgot. Emellett tudhatja azt is, hogy nálunk nem számított a születési sorrend, egy utolsónak született fiú is előbb lehet örökös, vagy juthat magasabbra, mint elsőszülött bátyja.
- Tehát akár lányunk, akár fiúink lesznek, támogatni fogom, hogy ne csak tőlünk, de a családodtól is tanuljon, ugyan úgy a palotában, ahogy én tettem egykor. - nyugtatom leendő páromat, és közben hallom, ahogy a legénység kiabál, és lassan elindul a hajó, távolodni kezdünk a kikötőtől. Hope integet testvérének, és én is feltartom kezem elköszönésem jeléül. Ahogy mozogni kezdünk, hirtelen hidegebbnek érződik a levegő, és tudom, hogy ez csak rosszabb lesz, minél távolabb érünk a várostól.
- Igen, a hó legalább olyan alattomos. - mosolygok, és elgondolkodok. - Igazából meglepően sok a közös bennük. A hóviharban is könnyen odavész az ember, és a csillagtalan égbolt alatt hajózni legalább olyan veszélyes lehet, mint a hóvihar közepén próbálni eljutni valahova. - mondom, ahogy párhuzamot vonok a kettő között. Közben feltesz egy kérdést, mire a mosolyom szélesebbé válik.
- Ha nem félnél, sajnálnálak. Három dolog van, amitől minden bölcs ember fél: a viharzó tenger, a holdtalan éjszaka, és a szelíd ember dühe. Ráadásul az otthon egyre távolodik, ahol eddig éltél és biztonságban voltál. Ha nem félnél, akkor megijednék. - nézek mélyen a szemébe.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Szer. 09 Szept. 2015, 09:59

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
Ahogyan beszélgettek szépen lassan a téma a gyermekekre terelődött, révén ezt úgyis elvárták tőlük, hogy így legyen, ahogyan azt is, hogy ne csak egy. Hope is tudta, hogy ez a kötelessége, a vajákosok szerint képes volt arra, hogy gyermeke legyen, de ő maga még nem tudta, hogy az istenek is ily kegyesek lesznek-e. Hiszen így is igencsak nagy változás volt, amikor az érzelmeit vesztette el a korábbi tragédia miatt, nem tudhatta, hogy milyen más változást hozott mindez, fizikait. Ahogyan azt sem, hogy leendő gyermekei örökölhetik-e, azt, mi vele van. Hálásan pillantott a férfira, hogy nem találta a kérését gondnak. A több gyermeket gondolta, hogy így lesz, hiszen egy gyermek hatalom, be lehet házasítani valahova, a Szigeteknél nagyobb esély van arra, hogy onnan kerül ki az utód s sorolhatta volna.
- Természetesen megértem – mondta ki hangosan is ezúttal. – Ha az istenek is úgy akarják, hogy bizonyára több gyermekünk is lesz.
Természetesen tudta, hogy nem a legidősebb lesz az örökös, hanem a legrátermettebb, de azt Ratenus is tudta, hogy az északiaknál is nem egyszer volt így, hogy nem az elsőszülött lett sem az uralkodó, vagy a törzsfő, hanem a rátermett és az előző törzsfő megjelöli. Így lehetett Ingrid is a Hyrrokkin klán törzsfője, pedig még az anyja, vagy a nagynénje is életben volt. Így ez mind a kettejük roppant ismerős volt és nem idegen. A következő ígéretnél a tisztelete jeléül egy kicsit lehajtotta a fejemet.
- Köszönöm, hogy ily felvilágosult vagy – mondta.
Ahogyan a hajó indulni kezdett elindultak felfelé, ott a hajó széléhez ment és figyelte a városiakat Hope, különösen az ikertestvérét, aki mint mindig most is egy farkassal állt az emberektől kissé távolabb. Ahogyan elindultak ő maga is érezte a hidegebb szelet, de ez egyáltalán nem zavarta őt. hanem teljesen természetesnek érezte.
- Igen, valóban sok a közös – mosolyodott el. – Lehet, hogy éppen ezért választottak engem, hogy asszonyod legyek.
Úgy tűnt, hogy jó ötlet volt felhozni azt, hogy mi lenne akkor, ha nem félne. Legalább tudta már, hogy miként viszonyulna ahhoz Ratenus, ha tudná az igazat. Éppen ezért nem is tudhatta meg. A kék szemekben Ratenus harcosságot láthatott, ami a nő szavai miatt leginkább azok lehettek, hogy ne nagyon látszódjék meg a legénység előtt, hogy mit is érez valójában. Ne tűnjön gyengének.
- Még szerencse, hogy ettől nem kell félni – mosolygott. – Hosszú utakon végig előre felhozott élelmiszert fogyasztotok, vagy a friss hús érdekében halásztok is az út közben?
Érdeklődött még.
- Bocsáss meg, csak szeretném elterelni a figyelmem arról, hogy otthonomat hagyom hátra – szabadkozott.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Szer. 09 Szept. 2015, 19:49

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

Amikor az istenekről beszél, bólintok. Való igaz, hogy Poszeidón vagy Zeusz könnyedén megtagadhatja tőlem az utódot, vagy nyomorékkal is megajándékozhat, bár nem hiszem, hogy ezekre rászolgáltam volna. Főleg most, hogy még külön hatalommal is kitüntettek. Amikor a felvilágosultságomról beszél, megcsóválom a fejemet, így is kifejezve, hogy nem értek egyet vele.
- Ennek a felvilágosultságomhoz semmi köze, csupán egy anya kérésének a tiszteletben tartása. Mint mondtam, ezzel törvényt és hasonlókat sem szegünk. - mondom, és azt már csak gondolatban teszem hozzá, hogy ha ő lesz az első női trónörökös, az pedig csak nekem dicséret és elismerés, mint az apja és tanítója, aki idáig juttatta. Inkább a távolodó kikötőt nézem, miközben jegyesem ismét mosolyogni kezd.
- Bárhogy is, szerencsés vagyok, hogy ilyen gyönyörű és kedves, ráadásul nem csak testiekben, de szellemiségében is vonzó jegyest választottak számomra. - próbálkozom egy nem túl sikeres bókkal, mire zavartan elfordulok. Még én is érzem, hogy ez kissé kellemetlen, és félresikerült lett. Ehelyett már érkezik is a nő következő kérdése, mire elmosolyodom.
- Főleg előre elkészített, és kiszárított ételeket szoktunk bekészíteni, de természetesen a halászat megszokott dolog, főleg mert sosem tudhatjuk mennyi ideig tart igazán egy utazás. Ha rossz időt fogunk ki, akkor akár két, háromszorosára is megnyúlhat , vagy többre. Előfordulhat, hogy egy idő után elfogyna az élelmiszer, éppen ezért próbálunk mindig friss halhoz jutni, hogy a bekészített ételekből a lehető legkevesebb fogyjon. Ezen kívül a hajózás egyhangúságát is feldobja, amikor a legénység csapatokra bomlik, és egymással verseng, hogy kik szereznek több zsákmányt. Ezek a fogadások mondjuk nem csak a halakra érvényesek. - mosolygok, hiszen a nő valószínűleg teljes mértékben tisztában van vele, hogy miben is utazunk valójában.
- Megértelek, kedvesem. Nekem is nehéz volt, mikor gyermekként ide kerültem. Még mindig emlékszem arra a napra, és szerintem fogok is örökké. - mondom, és ha engedi, akkor megölelem, egyfajta bátorító és vigasztaló ölelésképpen.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 10 Szept. 2015, 17:17

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
- Én már ezt is felvilágosultságnak érzem jó pár másik birodalomhoz képest – felelte nyugodtan.
Pontosan tudta, hogy mások nem ennyire toleránsak más vallással kapcsolatban, elég volt a di Avigon és a Carter ház kapcsolatát megnézni, hogy ők miként állnak egymáshoz. Ha tehetnék, akkor már régen háborúznának egymással, de addig is csak egymásra nézve acsarkodnak. Így az, hogyha még elég hasonló is a vallás, akkor is igencsak engedékenynek kellett lenni ehhez a kéréshez. Főleg, mert tényleg nem bízott abban, hogy más is ilyen szívélyes lett volna ugyanezen kérdésben. A bókra, csak továbbra is illedelmesen mosolygott, nem mondta, vagy mutatta ki, hogy Ratenussal együtt ő maga is igencsak gyengének érezte, de már pusztán a szándékot is értékelte, hogy törte magát a férfi és nem pedig csak erőszakkal akarja megkapni azt, amit neki ígértek. A legtöbb személyre úgyis ez volt az igaz, így kellemes csalódás volt a férfi. Pedig, amíg északon náluk volt, nagyjából pont az ellenkezőjét láthatta. Mivel azonban a férfi is zavartan elfordult, így nem is mondott rá semmit, nem akarta jobban zavarba hozni vele, pedig tudott volna egy-két igencsak csípős megjegyzést tenni. így pont jól jött, hogy Ratenus témát váltott és válaszolni kezdett az élelmiszerrel kapcsolatos kérdésre. Igencsak logikusnak találta azt, hogy szárított, esetleg füstölt, sózott, tartósított élelmiszerek vannak a hajón, igaz a kenyeret és efféléket nem nagyon lehetett megoldani az elképzelése szerint sem. A végén elmosolyodott.
- Soha sem engedtek efféle versengésben részt venni – mondta. – Pedig szívesen kipróbáltam volna, amikor a klán ment délre a léha nőcskék területére.
Bólintott a férfi szavaira, hogy tudja, hogy mit érez. Kimutatta a mozdulataival, hogy hálás ezekért a szavakért.
- Úgy vélem, hogy gyermekkorban talán könnyebb lett volna, a gyermekek könnyedebben alkalmazkodnak egy új élethez, mint azok, kik már felnőttek. Így unokahúgaim tán szerencsésebbek a kiházasításuk idejével, mint én, ők még gyermekek, míg én felnőtt vagyok, ki élete jó részét egy helyen élte le.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by King Raten Chromixen Szomb. 19 Szept. 2015, 17:42

~Ratenus Achilleus Agamemnon Chromixen~

- Életmódunkhoz és szigorúságunkhoz képest, azt hiszem bizonyos dolgokban mindig is felvilágosultak voltunk. És az északi törzsek szokásai se ismeretlenek számunkra, köszönhetően a szoros viszonynak, és mint mondtam, tiszteljük és elismerjük a nőinket. Az pedig, hogy a gyermekem nem csak a saját vallásunkat ismeri meg, hanem az anyjáét is, az nem hiszem, hogy az Istenek akarata ellen szólna. - evezek veszélyesebb vizekre. Nem tudom, hogy Hope hogyan tervezte a gyermekünk vallási taníttatását. Természetesen én a saját hitünkre nevelném, de mellette megismerhet más vallásokat is, például én is ismerem az északi törzsekét. A lényeg, hogy a gyermek tudja, kihez kell imádkozni esténként.
- Nos, én nem kételkedem abban, hogy talpraesett és igencsak ügyes vagy e téren is, de azért be kell vallanom, valamelyest féltelek, ami szerintem természetes. Ettől függetlenül, nem célom, hogy unalomban éld mellettem az életed, és ha valóban szeretnéd, akkor velem is tarthatsz néhány hajóút alkalmával. - mosolyodtam el, mert ez nem csak azt jelentette, hogy engedek a nőnek, de ezen utak alkalmával, mint most, velem fog aludni, és még több alkalmam lesz kiélvezni fejedelmi zsákmányom. Emellett ki tudja, az én étvágyam mindig megnő a portyáktól, lehet, hogy az övé is, sőt, akár elfogott nőket is bevonhatunk a játszadozásba. Akárhogy is lesz, egy próbát mindenképp megér, és hajlamos vagyok adni neki egy esélyt. Amíg mellettem marad, addig úgyse sebesül meg.
[colof=aquamarine]- Viszont otthon ne újságold. [/color] - kacsintok a jövendőbelimre, hiszen nem hiszem, hogy örömmel fogadnák ha megtudnák, hogy feleségem ilyen kockázatoknak teszem ki. , főleg, ha szülőföldén nem engedték. Bár, onnantól hogy elvettem, az én feleségem, és nem az apja lánya.
- Ebben teljesen igazad van, kedvesem, és ezért is próbálom a lehető legkellemesebbé tenni ezt az élményt, és támaszt nyújtani ezen nehéz időkben. - mondom végül.

_________________
Raten kinézete: (vegyétek figyelembe pls)
Vámpírképességeinek hála nem tudja elrejteni a szemfogait, csillog a szeme mint egy lázas embernek, és embertelen szépségének hála egyedülálló vonzerővel bír. Ettől eltekintve olyan, mint egy átlagos fiatal, huszonéves srác.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karakterek: Raten Chromixen , Joseph Soltzbauer | x-diák: Ralf Shaw | AoA: Kalóz | Out: Mr. Fantastic, Ralf Shaw | FSK: Ralf Shaw |-|
Egyéb karakterek: Tomas Burton, Michael Nikostratos, Alex Fisher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Thorhalla Vas. 20 Szept. 2015, 10:02

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: A Flotta első számú hajója ~
- Bízom benne, hogy így lesz – felelte Hope.
Tényleg remélte, hogy valóban nem haragítja magára az isteneket azzal, hogy mindkét istencsaládot fogja ismerni majd a gyermeke, gyermekei a jövőben. S az, hogy melyiket kívánja tisztelni majd eldől, hisz az istenek szabad akaratot adtak minden egyes embernek. Így egyikőjük sem tudhatta, hogy a másik fél teljesen máshogy gondolta azt, hogy az esetleges gyermekeik miként vélekedjenek a vallásról. Persze ehhez az is kellett, hogy Hope ne haljon bele a szülésbe, vagy az utána következő lázba, ami gyakorta előfordult a világban. Mindezek után hozta fel, hogy ő maga korábban is járt volt portyázni a sajátjaival, de soha sem engedték. Nem azért, mert nőként nem vehetett volna részt ilyenben, hanem mert a kiházasítására számítottak és nem kellett volna, hogy baja essék. Elmosolyodott boldogan, ahogyan Ratenus kimondta, hogy magával vinné őt is, hogyha úgy adódik.
- Roppant hálás lennék érte, ha láthatnám a világot az oldaladon – felelte.
A következő mondatra kislányosan mosolyodott el és rázta meg a fejét.
- Nem fogom, nem szeretném drága édesanyád lelkivilágának ártani – mosolygott. – Majd azt mondjuk, hogy hazautazom az ilyen alkalmakkor. Az ellen senkinek se lehet kifogása.
Kinézett a tengerre és úgy mondta el, hogy mit gondol arról, hogy szerinte gyermekként egyszerűbb az efféle út, költözés, máshol való megszokás, mint az ő korában. noha ő sem volt olyan öreg, de jó ideje felnőttként kezelték.
- Nem lehetek elég hálás sem neked, sem az isteneknek, hogy ilyen jegyessel ajándékoztak meg – mosolyodott el. – Tudom, hogy mást nem igen érdekeltek volna mindezek.
Ismételte meg, amit korábban mondott.
- Fáradt vagyok, ha nem bánod visszavonulnék s lepihennék egy kicsit – hozta fel.
Amennyiben Ratenusnak nincs kifogása, akkor elindul lefelé a kabinba.

//Folytatás: Központi sziget//


//Most kezd egy kicsit sok lenni, hogy mennyi helyen vagyok, ha nem gond, akkor szerintem itt befejezhetnénk. Embarassed//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Flotta elsőszámú hajója Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Flotta elsőszámú hajója Empty Re: A Flotta elsőszámú hajója

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.