Központi Sziget

Go down

Központi Sziget Empty Központi Sziget

Témanyitás by King Raten Chromixen Kedd 24 Nov. 2015, 21:52

A Szigetek legnagyobb szigete, ami valójában egy alvó vulkán krátere. Ennek középpontjában épült a királyi palota, illetve itt található a legnagyobb népességű város, és a legnagyobb kikötő. Az idő itt kellemes, bár a többi szigethez képest kicsit hűvösebb. Rabszolga-kereskedelem, lopott áruk cseréje, minden megoldható, ha az ember tudja, hogy kit keressen. Bűnözés viszont meglepő módon alacsony (ezeken kívül), és jó a közbiztonság.
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by King Raten Chromixen Kedd 24 Nov. 2015, 22:09

~~~~Olimposzi Játékok~~~~
Résztvevők: Arnul Ramírez (Bish), Jackix (Kira), Rostyck (Svarog), Hope/Ingrid/Gunnar (Nefi), Ratenus (Raten)

Már több, mint tizenöt nap eltelt, mióta a résztvevők megérkeztek a Szigetre. Ez idő alatt felkészülhettek a versenyszámokra, különféle gyakorló körülményeket biztosítottak számukra, kinek mire volt szüksége. Az előző nap folyamán pedig elkezdődött az esemény, amire mindannyian vártak, az istentisztelet során le kellett térdelniük a Zeusz és Poszeidón szobrok előtt, ahol a ceremóniamester elmondta a kötelező imákat. Ez után a rabszolgák kórusa énekelt egy megnyitódalt, és a versenyzők választhattak, hogy csatlakoznak a kezdődő mulatsághoz, vagy megpihennek.  

~~~Első szám, Hajóverseny~~~
Jackix és Rostyck is a tengeren voltak, és több hajó vette őket közre. Választhattak, hogy saját, vagy a szigetek által felajánlott hajóval vágnak neki a versenynek. Kikötés volt, hogy a hajó nem lehet nagyobb egy árbocosnál, illetve azt mindenki tudta, hogy egyedül kell tudja irányítani a hajót. Voltak, akik vakmerően az északiaktól ellesett hajók mellett döntöttek, ám a legtöbben a kicsi, de gyors hajókra esküdtek, és ilyenekben is sorakoztak fel, illetve ketten kenukban ültek. Egyelőre mindenki lehorgonyzott, és az indításra várt, amit a mozsárágyú elsütése jelzett.

Azok, akik nem versenyeztek, a díszpáholyban foglaltak helyet, és innen nézték a hajókat a távolban. A király mellett foglalt helyet neje, tőle balra pedig fia, Ratenus ült jegyesével, aki mellett testvérei sorakoztak. A sor végén ülhetett Amul, ha úgy döntött, hogy kilátogat az eseményre. Tudták, hogy itt lesz a verseny vége, és itt láthatják majd célba érni a versenyzőket, már ha lesz ilyen.
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Thorhalla Szer. 25 Nov. 2015, 09:21

~ Karakter: Hope Miller; Helyszín: Díszpáholy ~
//Előzmény: A flotta elsőszámú hajója//
Hope lassanként kezdte megszokni az itteni életet, már egy kis ideje itt volt, most pedig még a házassága is közeledett. Külsőre, mindenkinek mutatva nagy örömmel várta, de belül teljesen semleges volt, mint általában minden másra, aminek érzelmet kellett volna kiváltania. Külsőre örömmel fogadta a családja küldötteit is. Vőlegénye mellett foglalt helyet a díszpáholyban. Noha az elején még úgy tervezte, hogy indul hajózáson, de végül is nem indult, mert úgy érezte, hogy nem lenne elég jó és nem akart a trónörökös leendő feleségenként ennyire felsülni, főleg, hogy az északiak is hajós nép volt részben. Azt nem tudta, hogy az elején még mennyire illő beszélgetni, így inkább csak igencsak nagy lelkesedéssel figyelte azt, hogy mi is történik odalent azokon a pályákon, számokon, amikre ő maga is lelát.


~ Lady Ingrid Stephanie Hyrrokkin-Miller; Helyszín: Díszpáholy ~
//Előzmény: Volangaard – Királyi csarnok//
Valakinek a királyi családot is képviselnie kellett a játékokon, még ha nem is versenyzőként, de nézőként, erre pedig, mint általában Ingridet küldték, őt pedig Gunnar kísérte el testőrként és a király bizalmasaként. Mivel itt melegebb volt, mint odahaza, ráadásul már benne voltak jócskán a tavaszban, ennek ellenére, így az északiak megszokott nyári öltözetét vette fel, ez az idő ahhoz hasonlított a leginkább. Sajnálta, hogy a férjét hátra kellett hagynia odahaza, de mégsem tehették meg, hogy mind a ketten jönnek, valakinek az otthoni ügyeket is rendben kellett tartania. Merev, királynői testtartással, eleganciával ült a helyén és úgy figyelte a lenti eseményeket. Bár jobban szerette az északi hatalmas ünnepléseket, pontosan tudta, hogy miként kell viselkednie a többi nagyház körében. Egyelőre csak csendben figyelte az eseményeket, de társalgást nem kezdeményezett.


~ Gunnar Hyrrokkin Larson; Helyszín: Díszpáholy ~
Gunnar kísérte Ingridet, jelenleg inkább, mint a testőr és a király képviselőjeként, mintsem a Spyrja második legmagasabb rangján levő személy. Ezt úgysem tudták róla, de ezúttal maximum annyira szándékozott kémkedni, hogy megtudja, hogy Hope-nak jó helye lesz-e itt, bár ez meg nem minősült annak. Ahogyan a többi jelenlevő ház képviselőinek pletykái sem. Csak a nemesi élet és az uralkodói udvarok egyik hozzátartozója, velejárója. Amikor a díszpáholyban voltak, akkor saját maga nem foglalt helyet, hanem Ingrid mögött álldogált, ezzel is jelezve, jelenlétének formátumát. Miként azzal is, hogy a nyakában jól láthatóan egy pöröly medál volt, mivel jelenleg nem a Miller házhoz való hozzátartozást jelezte, hanem azt, hogy a király megbízottja és a szava egyenértékű azzal, mintha I. Einar szólalna meg.
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Verayla Szer. 25 Nov. 2015, 23:50

~Jackix Carter hajóverseny~
előzmény: Volangaard - Királyi csarnok

Már vártam ezt a napot. Örömmel vettem részt szomszédos országok barátságos versenyein, főleg ha a versenyszámok közül volt ami az erősségeim közé tartozott. Galíciában a földrengés előtt is sok sziget volt, így hamar megtanultam én is a hajózás művészetét. Választhattunk, hogy saját vagy helyi hajók közül választunk a versenyre. Csak a méret volt kikötve, amit nem is haladott meg a hajóm. Egy egyszerűbb nem túl nagy karavella volt, ami a gyorsabb kis hajók formájához hasonlított így nem kételkedtem benne, hogy ez lessz a választás. Gyors és stabil annyira, hogy ne döntse fel egykönnyen másik hajó ha neki ütközne, mert csalni próbálnának.
Lehorgonyozva vártam az indulást, amit a mozsárágyú dörrenése jelzett. A dörrenés után gyorsan felhúztam a horonyt, kifeszítettem a vitorlát és kihasználva az első szelet és a hajó kialakítását megindultam a többi versenyzővel együtt.
Verayla
Verayla
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 76
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Jun. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Kira Sign
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Svarog Pént. 27 Nov. 2015, 20:32

Rostyck Pearlwater


Tajtékhon ura népének és tanácsosainak legnagyobb meglepetésére versenybe állt. A saját, kicsi és fordulékony hajóján indult, minek az orrdísze egy hatalmas szörnyeteget ábrázolt. Vérvörös, háromszögletű vitorláját a Pearlwater ház címere ékesítette.
Mint minden snord, ő is kitanulta a hajózás rejtelmeit, mondhatni a vérében volt. Valamint egy győzelem ezen a játékon csak az ázsióját növelheti a többi nemesi ház szemében.
És a Miller csürhe orrára koppinthat. Ó, már érezte a győzelem édes ízét, ahogy elhelyezkedett a helyén, és várta hogy a mozsárhajó egy dörrenéssel elindítsa a versenyt.
Végigmérte a többi hajót, a tekintetével a gyengeségeiket leste, vagy a tulajdonosaikat figyelte. Tudta, hogy ha jó a szél, és ő takarékoskodik az erejével, valamint a szerencséjével, akkor könnyedén győzhet, vagy dobogós helyet szerezhet.
Azonban jobb lesz a győzelem.
Persze szerette volna megmutatni azoknak, akik kényszerítették, hogy őt csak úgy nem lehet a szánalmas isteneik szobrai elé letérdeltetni.
A tenyerébe köpött és összedörzsölte azt, várta a jelet.
Svarog
Svarog
Bannolt

Hozzászólások száma : 964
Hozzászólások régi : 344
Korábbi szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 57
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Svarog
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Theon Lupin Kedd 01 Dec. 2015, 11:50

Két futár érkezik a fővárosba. A könnyű bőrvértes, hosszú bíbort úti köpenyt viselő férfiak mellkasukon bikafejet viseltek. Egy papír tekercset hoztak amit ha átvett tőlük egy előkelő főméltóság átadtak és távoztak. Ha azonban a vezető elé kísérték őket, akkor felolvastak.

Tisztelt helytartó,

Ez úton közöljük önnel és udvartartásával, hogy az Üvegvölgy béli Masaari-Singh dinasztia számára bealkonyult. A család tagjait, lázadó elemek felkutatták és felkoncolták. A zűrzavaron csak az Ordo Taurum, a Taurumokat egyesítő szövetség tudott felülkerekedni. Népünk vezére, Cnaeus Primus Occupandi Taurinus, mint Imperator, átvette Üvegvölgy területe felett a törvényes uralmat. Az átmenet sajnos azzal járt, hogy minden korábbi, a Masaari-Singh ház által megkötött egyezség semmisnek minősül. Amennyiben elismerik Imperatorunk jogos igényét a területre, menesszenek követet Zöld-fok városba.

Ordo Taurum

Theon Lupin
Theon Lupin
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 193
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 48
Join date : 2015. Jun. 30.

Karakteradatok
Főkarakter: Patrick H. Brandt
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by King Raten Chromixen Kedd 15 Dec. 2015, 20:54

~~~~Olimposzi Játékok~~~~
Résztvevők: Arnul Ramírez (Bish), Jackix (Kira), Rostyck (Svarog), Hope/Ingrid/Gunnar (Nefi), Ratenus (Raten)

~~Versenyzők~~
Rostyck a tenyerébe köpött, miközben elsült a mozsárágyú, és elindult a verseny. Ahogy hallani lehetett a hangot, a legtöbben egyből levágták a horgonyt, és indult is a verseny, nem szerencsétlenkedtek azzal, hogy szép lassan becsörlőzzék, vagy a két kezükkel húzzák fel. Jackix viszont úgy döntött, hogy így tesz, ami beakadt, és így nem igazán tudott elindulni. Láthatta, ahogy a többiek vitorlájába belekap a szél, és megindultak, illetve többen mégis hátul maradtak, főleg az evezősök. Hamar látni lehetett, hogy miért, az élmezőnyben nem volt kevés az ütközés, sőt, voltak akik direkt így készültek fel.

~~Páholy~~
Ratenus eddig csendben szemlélődött, Hope ujjait cirógatva szórakozottan, ha a nő is engedte. Azonban most odafordult a Miller ház képviselőjéhez.
- Örülök, hogy Lady Ingrid is megtisztelt minket jelenlétével. - fordult Raten leendőbelijének nővéréhez. - Érdekelne, hogy nem kívánod egy kis fogadással fűszerezni a szemlélődést? - folytatta, és várta, hogy a nő hogy dönt. Amennyiben állja a fogadást, úgy a középmezőnyben lévő, fekete hajó felé mutat. - Öt aranyat teszek arra a hajóra. A férfi már veterán, és tudja, hogyan kell megnyerni egy ilyen versenyt. A hajója erős, és kibírja az ütődéseket, mégis gyors, és könnyedén fordul. - mondja magabiztosan, ahogy hátradől. Nem nagy összeg, de nem is akarta, hogy "ráerőltesse" a nőre a tétet, gondolta ha kevesli, akkor majd jelzi, és nagyobb összegben fogadnak inkább.

King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Thorhalla Szer. 16 Dec. 2015, 11:55

~ Lady Ingrid Stephanie Hyrrokkin-Miller; Helyszín: Díszpáholy ~
Ingrid figyelte a rajtot a hajóknál, hogy azok miként is indultak el. Különösen tetszett neki az, hogy jó páran direkt a mocskosabb módon készültek a versenyre és a hajójukat sem kímélve mentek másoknak neki. Ratenus-hoz fordult a férfi szavai után.
- Mi sem természetesebb Lord Ratenus – felelte barátságosan, már-már mintha testvérrel beszélne. – Téged mindig öröm látni s nem hagynám ki húgom esküvőjét sem.. Tudod, hogy mindig szívesen fogadok.
Kacsintott a férfira, akinek utána követte a kezét, hogy melyik hajósra fogad. Saját maga is végignézett a mezőnyön, olyan hajót keresett, ami kisebbnek tűnt, mint az átlag azonban éppen ebből és építésileg kifolyólag gyorsabb, fürgébb és mozgékonyabb volt, mint a többi. Ha volt, ilyen, akkor arra mutatott, nem feltétlen északi hajót próbált kiszúrni, hanem olyat, ami megfelelt a kritériumainak.
- Én rájuk fogadok – mondta. – Öt arany? Nem vagyunk már gyerekek – mosolyodott el. – Tartom és növelem 100 aranyig a fogadás alapösszegét. Persze, ha megfelel és még mindig szeretsz kockáztatni.
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Verayla Vas. 20 Dec. 2015, 14:49

~Jackix Carter hajóverseny~

Nem tűnt túl szerencsésnek a rajtom, mikor a horgony beakadt.
~ Remek, szép start lesz ez is.
Eddig úgy terveztem, hogy behúzom, de így csak még több időt vesztenék vele, így végük levágom én is azt. A vitorlát dagasztja a szél és úgy döntök, hogy a jó irányíthatóságot kihasználva próbálok nem nekiütközve a többieknek gyorsan előre haladni. Sok időt vesztetem és utolsónak maradtam mivel szerencsétlenkedtem kissé az elindulással. De ha igaz a mondás akkor én ma itt győzni fogok. Ha igaz a mondás mi szerint utolsókból lesznek az elsők.
Verayla
Verayla
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 76
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Jun. 12.

Karakteradatok
Főkarakter: Kira Sign
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Michael Nikostratos Kedd 09 Feb. 2016, 15:23

//Bár már sokaknak egyértelmű lehetett, de a kalandot berekesztem így az évek távlatából. Főleg mentális problémák miatt (értsd: tartsatok retardnak nyugodtan) de amúgy rájöttem, hogy esélyem nincs élvezhetően lemesélni, annak meg nincs értelme, hogy senki sem élvezi, se én, se a játékosok. Elnézést azoktól, akiknek az idejét raboltam, és főleg elnézést Nefitől, amiért a síkot stoppoltam. //
Michael Nikostratos
Michael Nikostratos
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1063
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 39
Join date : 2014. Mar. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: King Raten Chromixen
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW, FSK

Vissza az elejére Go down

Központi Sziget Empty Re: Központi Sziget

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.