Mars

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Mars Empty Mars

Témanyitás by Thorhalla Kedd 27 Okt. 2015, 16:12

Mars, a bolygó felszínén élő 20.000 fős kolónia kikiáltotta a függetlenségét és Marsi Köztársaság címen teljesen elszakadtak a Földtől. Embargót vezettek be a Földdel szemben és az űrhajóikkal a bolygó felszínére leszállni akarókat lelövik. Nem kockáztatják meg, hogy megfertőzze őket a vírus. A kolónia vezetője Luther Eastwood elnök lett.
Mars Article-2238944-163A0780000005DC-558_634x373
Mars Marscity

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Szer. 28 Okt. 2015, 00:04

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

A pénzt természetesen megkapta a páros, de az űrhajó keresése roppant időigényes volt. Révén nem sok űrhajó közlekedett az űrben, főleg nem olyan, amit a Mars enged is leszállni a saját bolygóján. Ehhez újra szükség volt a jövőben megismert lányok segítéségre és legalább két hétbe telt az, hogy egyáltalán eljussanak olyan helyre, emberekhez, hogy efféle űrhajóhoz jussanak. A SHIELD volt az, akik végül szállítmányt vittek a Marsra és ezen az űrhajón utazhatott a páros is. Az űrhajó április 1-n indult, közel kéthetes út után pedig a Mars felszínén landolt. Csak olyan személyek léphettek a bolygóra, akikről biztosan megállapították, hogy nem hordozzák Magneto vírusát. Ken és Malacus is megtehette, mert nem voltak fertőzöttek. Ken szuper humánnak számított, így őt nem fertőzte meg, Malacust pedig a mágiája miatt.
a Marson egy 20.000 fős kolónia élt, akik teljes mértékben elszakadt a Földtől. A város az északi sarkkör közelében volt, láthatatlan erőtér vette körbe, így úgy tűnt, mintha teljesen szabadon lenne, pedig nem így volt. Egy völgyben helyezkedett el, a közelben a jégsapkából szereztek vizet a helyiek, bányászat is volt a hegyben, illetve geotermikus energia volt az energiaforrás, amit úgyszintén a föld mélyéből nyertek ki. A kree-k segítségével épült fel a város, ami roppant modern volt, leginkább földi jegyeket tartalmazott, de már egyéni stílusjegyek is látszottak.
A város határától nem messze végig hatalmas dómok látszottak, amikben állatokat, növényeket tartottak, termesztettek, tenyésztettek, a friss oxigént pedig bevezették a városba, bár volt saját szellőző rendszere a kree-knek hála. A város közepén egy hatalmas torony látszott, a páros hajója pedig a város szélén szállt le az űrkikötőben. A dokkból kiérve egy kellemes központi helységbe kerültek, értek.
Mars Mars-Colony-Hall-

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Szer. 28 Okt. 2015, 20:56

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Szerencsére minden simán ment, addig amíg ki nem derült, hogy a Marsra utazás létrejötte heteket vesz igénybe. Addig is Ken a pénznek a nagyját odaadta az embernek, s csak kis részét hagyta meg magának. A két hétben kétszer is vizet kellett innia, magyarán táplálkoznia, ami sajnálatos módon fájdalmakkal teli volt. Szabadidejében amikor nem intézett valamit, addig edzett, fel elevenített magában pár Katana forgatási gyakorlatokat, olyanokat amiket edzéseknél szokás használni, és olyat is amit ellenfél ellen, jelen helyzetben elképzelt ellenfél ellen harcolt. Ugyan ilyen módon gyakorolta a tanult küzdősport jártasságait. Nem tudja mi vár rá, de a harmónia, és felkészülés egyik alapfoka az energiák rendbetétele.
Mindezeket azért csinálta mert a várás nehezére esett, viszont ez is egy próba, mint minden más, így  természetesen alávetette magát, ha tetszik neki ha nem.

Hosszú napokon át alig-alig szólalt meg, és ha Malacus figyelte Ken-t edzés közben, akkor észrevehette, hogy a falény bármennyire is szótlan, a mozdulatai, a testbeszéde bőven eleget elárul róla. Gondterheltségét, feszültségét, izgatottságát, bizonyos értelembe zavartságát, révültségét.
Amikor létrejött a Marsra utazás gyakorlati lehetősége, Ken nem tett mást mintsem meditált az út során. Azon igyekezett, hogy összerakja magát, kételyeit, és minden olyasmitől megszabaduljon ami akadályozná feladatában, bármilyen formában is, és persze aludt is amikor szervezete igényelte.
Megérkezésük után megköszönte a lehetősége, és kiérve az űrhajóból, egy helyben állva körbenézett a kiért helyszínre ( pontosan mennyit lépett, hogy oda eljusson, jelen esetben nem került részletezésre részemről), kardját a jobb kezében fogva, és ezt mondta:
" A bölcs nem avatott be a részletekbe, menj a marsra, itt lehet valami ami hasznos gyógyír lehet a fa lény számára. No de mi, merre, és hogyan? Ha betekintést nyerhetnék az itteni panaszokba, itteni életbe akkor eltudnék igazodni. A Marson még nem jártam, nem tudom itt tudnék e a kupolán kívül is lélegezni..." - gondolta, s Malacus felé fordult, és ezt mondta:

- Nézzünk körül együtt maradva, tudjunk meg minél többet erről a helyről, és az itt lakókról, rendszereikről - ajánlotta nyugodtan, és amint Malacus is készen állt, elindult a tömeg felé, közben, és utána hirdetéseket keresve. Egyenlőre csak hallgatja az itt élők beszélgetéseit, és figyel, hátha elcsíp egy hír közvetítést.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Csüt. 29 Okt. 2015, 08:42

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

Ha nekem ebben a világban kell elhelyezkednem és túlélnem, akkor reménytelen. Őszintén szólva, egyáltalán nem értem ezt az időt és pláne nem a benne lévő szerkezeteket. Nem értem, hogy mi hajtja őket, hogy működnek, csak annyit tudok róluk, hogy ijesztőek és nagyon furcsák. Összesen két hétig tartott, mire szereztek egy "űrhajót", bár nem tudom, hogy az a hatalmas fémdoboznak mi köze van a hajóhoz, de az a két hét se volt egyszerű. Nemcsak a furcsa bizgenytyűk okozta zavarodottság volt a gond, hanem maga Ken is. A két hét alatt láttam, hogy gondterhelt, zavart, feszült meg izgatott, de nem állt szándékomban megkérdezni, hogy miért.
Ami az "űrutazást" illeti, az volt az életem legrosszabb élménye és szerintem az is fog maradni. Sehogyan sem voltam képes hozzászokni az egészhez, az elején ötször hánytam és egész úton inkább aludni próbáltam és alig mozdultam ki.
A megérkezés után azonnal kirohantam a dobozból és hálát adtam az égnek, hogy újra szilárd talaj van a lábam alatt. Ami Kent illeti, látszólag őt nem viselte meg az egész utazás, de az biztos, hogy én nem kérek belőle még egyszer. Egy elég érdekes kupolába érkeztünk, majd Ken szólalt meg legelőször.
- Nézzünk körül együtt maradva, tudjunk meg minél többet erről a helyről, és az itt lakókról, rendszereikről - mondta, miközben én a falnak támaszkodva próbáltam összeszedni magamat.
- Csak...egy...pillanat... - mondtam, majd egy röpke fél perccel később már jobban éreztem magam - Mehetünk. - nem tudom, hogy mi fog itt rám várni, de kétlem, hogy csupa móka és kacagás.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 29 Okt. 2015, 22:11

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

Azért az utazás idefelé annyira nem lehetett vészes, révén egyhatalmas nagyjából egy kilométer hosszú hajóval érkeztek, amin kert, medence, mindenféle megtalálható volt hatalmas terekkel. Semmiben sem különbözött egy fedett várostól, csak annyiban, hogy egy idő után nem lehetett tovább menni, mert vége volt a hajónak. Noha a SHIELD űrhajója volt, kényelmes körülményeket teremtettek, a plafonra nézve is az ég látszott holografikusan, felhők, csillagok éjjel. Érezni az utazást nem lehetett, így Malacus jellemzően csak bebeszélte magának a kellemetlenséget, mert egyébként semmit sem lehetett érezni, se rázkódást. Még egy lovon is nagyobb rosszullét kerülgethette az embert, mint itt.
A dokkból kiérni a kupolába egészen pontosan kettőszáznegyvenkilenc lépés kellett megtenni. Ahogyan a páros eldöntötte, hogy információkat akarnak megtudni a helyiekről, helyi dolgokról a semmiből egy holografikus nő jelent meg előttük, aki végig is szkennelte a párost.
Mars 11szb4z
- Üdvözlöm önöket a Marsi Köztársaság első számú kolóniáján, az Édenen, Alleria vagyok a kolónia üzemeltetője és információs rendszere – mondta teljesen emberi hangon. – Önök nincsenek benne az adatbázisomban, így először tartózkodnak a Mars felszínén. Információkat tőlem tudhatnak meg az itt tartózkodásuk alatt, elérhető vagyok holografikus terminálokon kézzel bevitt parancsokkal, illetve hangvezérlés alapján is bárhonnan a kolónia területéről. Miben lehetek segítségükre?


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 06 Nov. 2015, 15:45-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Szomb. 31 Okt. 2015, 12:20

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


A Mars. Egy elég érdekes hely, és ez az idő is elég érdekes. Még mindig nem értem, miért pont ebbe az időbe kerültem és hogy a mesterem miért nem adott meg egyetlen egy szövetségesről szóló információt. Ezer szerencse. hogy Ken itt van, mert ő legalább kiigazodik ebben az időben és így legalább nem tévedek el, vagy nem csap el egy repülő szekér. Egy szekér, ami előtt nincsenek lovak és mégis mennek, ezt sose fogom érteni.
Megyünk, gondolom információkat gyűjteni, mert fogalmam sincs, mit is kéne itt tenni, mikor egy szellem jelenik meg előttünk és furcsa fénypásztával ránkvilágít. Azonnal hátralépek egy lépést, és a kezemet a kardom markolatára teszem, biztos ami biztos.
- Üdvözlöm önöket a Marsi Köztársaság első számú kolóniáján, az Édenen, Alleria vagyok a kolónia üzemeltetője és információs rendszere – mondta teljesen emberi hangon. – Önök nincsenek benne az adatbázisomban, így először tartózkodnak a Mars felszínén. Információkat tőlem tudhatnak meg az itt tartózkodásuk alatt, elérhető vagyok holografikus terminálokon kézzel bevitt parancsokkal, illetve hangvezérlés alapján is bárhonnan a kolónia területéről. Miben lehetek segítségükre? - mondja, én meg csak felhúzom a szemöldökömet. Ebből jó, ha egy mondatot is megértettem. Milyen információs rendszer? Milyen adatbázis meg holografikás terminál?
- Ez meg miféle varázslat? - kérdezem magamtól, majd a kezemet áthúzom párszor a szellemnőn.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Vas. 01 Nov. 2015, 08:52

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


/ Nem gondoltam volna, hogy leírod a pontos számot Very Happy /

Ken-t, és Malacus-t csakhamar segítség fogadta, egy holografikus kinézetű háromdés program, majd be is mutatkozott, és a helyett is többé kevésbé bemutatta.
Egyenlőre kivált a kérdéseivel, helyette társa tette fel azt, ezért elsőként neki válaszolt:

- Hisz elmondta mi ő, Éden információs rendszere, jelen esetben holografikus kivetítővel, hogy barátibb legyen számunkra, vagy esetleg szemmel láthatóbb a jelenléte - magyarázta Malacus-ra nézve, majd mintha a legtermészetesebb dolog történt volna, visszafordult az információs rendszer felé.
- Nagyon sok kérdésem lenne, de hogy értsük is egymást így leszűkítem pár darabra. A kérdéseim: Édennek mekkora a területi kiterjedése, és van e földalatti szintjei? Milyen népirányításai rendszert képvisel Éden? Külső területekre irányulnak e járatok? A külső részek mennyire ismertek a rendszernek? Mi esetleges gond terheli a népet?( Bár erre valószínűleg nem érkezik válasz ) Külső környezeti elemekre milyen időjárás, és körülmények jellemzőek? - tette fel kérdéseit. Nem siette el a dolgot, volt ideje, és, hogy a információs rendszer feltudja dolgozni kérdéseit. Egyenlőre úgy gondolja ennyi elég lesz, ha netalántán kigondolt volna még valamilyen kérdéseket, akkor majd felteszi azt. Egyenlőre türelmesen vár, jelenleg nyugodt állapotban.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 02 Nov. 2015, 00:00

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

A rendszernek nem kellett egy pillanat sem és máris nekilátott annak, hogy megválaszolja a kérdéseket.
- Az Éden kolónia kiterjedése 125 négyzetkilométer. A külső mezőgazdasági és állattenyésztési telepekkel együtt 525 négyzetkilométer*. A kolónia rendelkezik földalatti szintekkel.
Amint erre felelt következett a második kérdés.
- A Marsi Köztársaság nevében is benne van, hogy demokratikus rendszer működik, köztársaság az államforma, a kormányzó szerepét Luther Eastwood tölti be, a kormányt a nép választja meg szavazás útján.
Most is csak annyit várt, hogy a páros feldolgozza a választ.
- A külső, nem terraformált területekre csupán a tudósok, megbízott mérnökök és a velük tartó orvosi, illetve katonai személyzet mehet. A bio- és állatdómok mindenki által szabadon látogathatóak.
Ismét jött a pár pillanatnyi szünet.
- Teljes mértékben, a bolygó átesett már évtizedekkel korábban is vizsgálatokon. Földrajzi és geológiai adataim roppant pontosak.
Majd a következőre is felelt.
- A kérdés értelmezhetetlen.
Végül jött az utolsó kérdés.
- Az energiapajzsok mögött földi atmoszféra és időjárási elemek vannak, odakint kevés oxigén, sok széndioxid, egyéb káros anyagok – itt mindent elmondott százalékban sok tizedesjegy pontosságig. – Kozmikus sugárzás is jelen van kis mértékben, a hőmérséklet ebben az évszakban ezen a hosszúsági körön -20F és -74F fok között ingadozik nappal, éjjel nem ritka a -164F. A szél erős észak, észak-nyugati.

* Budapest is 525 négyzetkilométer nagyágú összesen.
-20F = -30 Celsius, -74F = -60 Celsius, -164F = -110 Celsius; F = Fahrenheit

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Pént. 06 Nov. 2015, 11:06

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Ken csakugyan gyorsan kapott válaszokat, mindegyikre magában egy másodpercig kellőképp reagált, majd mindig inkább a teljes figyelem járta át egész lényét. Nem sokáig tétovázott, talán két másodpercet, és folytatta a kérdések feltételét:
- Köszönöm az információkat, további kérdéseimet is felszeretném tenni neked: Éden információs rendszere. Első, Luther Eastwood hány éve kormányzó? Ha nincs egy éve akkor mennyi hónapja? - tette fel első dupla kérdését, majd természetesen folytatta a többivel.
- A terraformált területekre kiutazó tudósoknak, mérnökök, és  velük tartó orvosoknak van valami központi épületük? Vagy egy központ ahol eltudnak igazítani minket a felsorolt három szaktudású személyekhez? Továbbá milyen szabályok illetik a katonai személyzetet? Kikből lehet katonai személyzet, vagy szimplán katona? Létesíthető e ideiglenes katonai személyzet szerep az idelátogató, korábban rendfenetartással foglalkozó személyeknek? - kérdezte az Éden információs rendszert, kis szünet után folytatta.
- Hozzánk legközelebb hol találunk olyan helyet ahol megszállhatnánk pár napra? A másik kérdésem pedig, a S.H.I.L.D.-nek az Éden-ben van e állomása, vagy főhadiszállása? S ha van merre találjuk? - fejezte be kérdéseit egyenlőre, válaszra várva, türelmesen, figyelve minden részletre, most úgy sincs más dolga.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Pént. 06 Nov. 2015, 14:26

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Esküszöm, ez az idő nagyon sok furcsa dolgokat rejt magában. Az egy kicsit idegesít, hogy Ken úgy mondja, hogy mi ez, mintha nekem ezt alapból tudnom kéne, de nem tudom.
- Mondod te, én több ezer évvel ezelőtről jövök, ha nem tudnád. - jegyzem meg, majd csak figyelek. Ken rengeteg kérdést tesz fel az izének, ami ugyanúgy válaszol rá, és a válaszok felét se értem. Esküszöm, úgy érzem magam, mint egy tudatlan kölyök.
- Hozzánk legközelebb hol találunk olyan helyet ahol megszállhatnánk pár napra? A másik kérdésem pedig, a S.H.I.L.D.-nek az Éden-ben van e állomása, vagy főhadiszállása? S ha van merre találjuk? - kérdezi Ken a szellemtől. Na, végre valami értelmes kérdés, már jó lenne lepihenni, még akkor is, ha az utazás nagy részét végigaludtam.
- Ken, lenne egy kérdésem. Korábban azt mondtad, hogy lehet, hogy az én jelenlétem fog segíteni a helyzeten, vagy valami ilyesmit. Ezt mégis hogy értetted? - intézem a kérdésem a falény felé.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 07 Nov. 2015, 00:09

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

Az első kérdésre valószínűleg Ken is tudta magától a választ, napra pontosan akkor kiáltotta ki a függetlenséget a Marsi kolónia, amikor Magneto átvette a Föld fölött a hatalmat. 2045. augusztus 16. 06:35-kor, szerdán terjedt el a vírus és, 10:12 perckor New Yorki idő szerint kiáltotta ki a függetlenséget a Mars. Mindazonáltal az MI is pontosan ezt a választ adja meg. Ez jelenkori törtélem volt, amit mindenki ismert a Földön. Az MI pedig válaszolt a többi kérdésre is. A helyszínekre legalább háromtucatnyi épület villant fel, hogy itt találhatóak olyan személyek, akik kintre mehetnek, ott dolgoznak. Ezek kórházak, illetve tudományos laborépültek voltak, meg katonai épületek. Arra a kérdésre, hogy hol igazítanak el ilyen személyekhez, ugyanezen épületek képei villantak fel.
- Katonai személy csakis speciális képzéssel ellátot személy lehet, minimum öt éves katona múlt, specialista rangon, ezenfelül űrbeli hadászati képzésen is át kellett esnie az adott személynek. Mindezeken felül marsi lakosnak kell lennie – mondta Alleria.
A következő kérdésre is közben felelt.
- Csak abban az esetben, ha nem földi az illető, hanem kree.
A hotelek és efféle helyek kérdésére megint tucatnyi épület jelent meg vörös színnel, több volt itt a közelben úgy tíz percnyi sétára a helytől. A másikra viszont hangosan felelt.
- A Marsi Köztársaság nem ismeri el az Amerikai Szövetséges Államok SHIELD-jének fennhatóságát, révén a Marsi Köztársaság nem az Amerikai Szövetséges Államok tagállama. Ennek megfelelően bázisa sincs a szervezetnek a városban.


//Ne felejtsük el, hogy a SHIELD itt nem világszervezet, csak az ASA-ban találhatóak meg.//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Csüt. 12 Nov. 2015, 12:13

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


// Természetesen tudhatta, de elfelejtette Smile, meg abban az időben már javában vándorolt szuperhumánként. //

Ken rezzenéstelen arccal Marcusra nézett amikor válaszolt neki:
- Ne mond úgy mintha tudnom kellet volna - válaszolt a múltból jöttem kijelentésére. A kérdésére meg  csak ennyit mondott:
- Pár perc múlva megbeszéljük - tette hozzá gyorsan, és figyelemmel kíséri a információkat. Elsőre két másodpercig elgondolkozott:
" Hmm, szóval 2045. évnek a felétől, vajon köze lesz a kialakult itteni problémákhoz? Vagy csak közvetett módon." - gondolta gyorsan, emésztette a további válaszokat. Majd amikor az MI befejeztem, feltett még pár kérdést:

- A másik bolygóról jött jövevényekre vonatkozó szabályokat feltudja sorolni? Mi az itteni fizető eszköz? Lehetséges e más bolygón elterjedt fizető eszközt használni? Esetleg felváltani ittenire? - tette fel kérdéseit, majd hagyott egy kis időt a válaszokra, s utána folytatta:
- Mik a mostani munkalehetőségek? Létezik e valamiféle szabály ami korlátozza az ideutazókat a munkavállalásban? Mi szükséges ahhoz, hogy itt bárki munkába tudjon állni? - kérdezte az MI-t, egyenlőre most csak ennyit kérdez ebben a témakörben. Ha olyan válaszokat kap akkor valószínűleg még, fog kérdezni.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Csüt. 12 Nov. 2015, 15:28

2048. április 13. hétfő – Éden Kolónia, Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


- Ne mond úgy mintha tudnom kellet volna - mondja a falény, amikor felvetem, hogy nem vagyok idevalósi. Persze, nem tudhattad, mi? Ez a Ken vak talán? Bőrvértben, acélkarddal rohangálok és már említettem neki, hogy a múlból küldtek előre, de lényegtelen. Nincs kedvem vitázni, azoknak a megnyerése nem tartozik a figyelemre méltó képességeim közé.
- Pár perc múlva megbeszéljük - válaszolja Ken a kérdésemre. Igaz is, fogalmam sincs semmiről se már egy ideje, de pár perc biztosan nem fog megártani. Biztosan. Az viszont biztos, hogy a mesterem ezt nem gondolhatta komolyan, most hogy belegondolok. Előreküldött, mindenféle útmutatás nélkül úgy, hogy bármikor megtámadhatnak a Fekete Vihar leszármazottjai, de nekem nincs egy szövetségesem se. Legalább is egy van, de kutyából nem lesz szalon.
- Mik a mostani munkalehetőségek? Létezik e valamiféle szabály ami korlátozza az ideutazókat a munkavállalásban? Mi szükséges ahhoz, hogy itt bárki munkába tudjon állni? - kérdezi Ken a szellemtől. Munkalehetőség? Még az kéne, hogy paraszt módjára újra munkába álljak. Szolgáltam én már eleget.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Pént. 13 Nov. 2015, 00:01

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

A munka kérdésére eleget volt ebben a világban Malacus már ahhoz, hogy tudja, hogy a munka közel sem olyan, mint a feudális világban. Itt az embert megfizetik a munkáért és nem robotolnia kell a mezőkön, földeken. Hanem nagyon gyakran, általánosságban több pénzt kap az ember, mint ami a megélhetéséhez kell. Ez számára teljesen újdonság volt, amikor tapasztalta, ahogyan az is, hogy nem lesz valakinek a tulajdona, nem rendelkeznek az életével, továbbra is szabad, független marad. Sokkal barátságosabb volt mindez.
- A szabályok megegyeznek az Amerikai Szövetséges Államok törvényeivel – mondta a gép.
Amennyiben ez is kifejtésre került, akkor elmondta, hogy az Amerikai alkotmány él egyelőre itt is, révén a legtöbb itt lakó egykor amerikai volt. A New York állambeli törvények élnek, 21 év a nagykorúság, szavazás is akkor van, alkohol sem szolgálható ki előtte. Munka fixen 8 órás, több műszakos is lehet, bár a gépek megkönnyítették az életet, ahogyan a kree segítség is. Fegyvertartás szigorúbb lett, csak a fegyveres testületek tagjai hordhatnak, a civilek nem. Bíróság van, ők döntenek a bűnös személyekről, bár a bűnözési ráta 0% a kolónián. A kívülről jöttekre pedig az vonatkozott, mint egy bevándorlóra, ha az az ASA területére akar menni. Zöld kártyát kell szereznie a hivatalban, letelepedési, munkavállalási engedélyt. Ennek itt a kolónián is megvoltak a hivatali. Nem szavazhattak, révén nem voltak állampolgárok, és fegyveres csoportban sem vállalhattak munkát. Ennyi volt a különbség.
- A fizetőeszköz megegyezik a földön használt Amerikai Szövetséges Államok dollárjával – folytatta. – Így pénzt nem szükséges váltani, az árak a kolónián megfelelnek a három évvel ezelőtti földi árakkal.
A munkavállalással kapcsolatban már említette korábban az engedélyek megszerzését.
- A szükséges okmányokon felül orvosi vizsgálat szükséges, utána jelentkezhetnek a fegyveres alakulatokon és politikai munkán felül bármilyen állásra.

//Ez kb. olyan, mintha Te nem tudnál arról, hogy létezik az Iszlám Állam, vagy mit szimbolizál az amcsiknak július 4-e, de mindegy…//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Hétf. 16 Nov. 2015, 16:19

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


/ Bocsi, néha kicsit sokáig tart a válasz írása Smile scratch geek study jocolor /

Ken mint korábban, most is türelmesen végighallgatta a válaszokat, megjegyezte azokat amennyire tudta, majd megköszönte a gép alapos válaszait:
- Köszönöm pontos válaszait, Éden információs rendszere,utolsó téma kérdésem ez lenne: Milyen úton módon tudok utazni? Hogyan működnek a járművek navigációs rendszerei? Kell e tarifát fizetni olyan járműveknél amik nem taxi ? - kérdezte a megszokott hangnemben, mintha csak utánozott volna egy robotot, aki csak egy fajta hangnemben tud beszélni, a régebbi fajták  pirat .
" Persze megtehetném, hogy sétálunk, de az adatok szerint terjedelmes ez az Éden, ajánlatos lesz járművekkel utazni. "
A válasz megkapása után mondott egy köszönöm, hogy intett Malacus-nak, hogy kövesse, ha nem történik semmi fennakadás akkor út közben elkezd beszélni vele miközben az egyik megszállásra alkalmas épülethez mennek ( valószínűleg idővel járművel ).


- Köszönöm a türelmedet Malacus, pár dolgot meg kellet tudnom erről a helyről mielőtt bármit tennénk, valószínűleg csomó olyan kérdést tettem fől amit nem kellett volna mert nem vesszük hasznát, viszont ajánlatos mindennel tisztában lenni, hátha kialakulna valami fennakadás - közölte társával, majd rátért a lényegre:
- Mond pontosan, melyik időből jöttél ide? Ruhádból, és felszerelésedből nem tudom megítélni, mert lehet meglepő dolog, de van pár olyan férfi, sőt csoportok akik a régi hagyományokat követik, és úgy is öltözködnek. Fura világ ez ahová csöppentél, és ha nem figyelünk könnyen eltévedhetünk - tette hozzá nevetve, úgy mint akivel ez már megtörtént párszor. Megvárja a válaszát majd válaszol a korábbi kérdésére:
- Egyenlőre fogalmam sincs hogyan tudnál majd segíteni, már ha segítened kell, de első sorban én fogok segíteni neked, főleg ha gondokba botlunk. Mindenesetre, mindennek eljön a maga ideje, kár agyalni rajta, majd szembesülünk vele, addig is fókuszáljunk a jelenre - válaszolta, noha konkrétumot nem tud, mert neki sem mondtak el semmilyen olyan morzsákat amikből esetleg az eredeti információhoz hasonlót ki lehessen következtetni.
- Szóval olyan időből jöttél ahol ezek nincsenek, értem, hogyan is magyarázzam el neked az itteni dolgokat? Elsősorban szerintem mond el mi érdekel az adott újdonságban, és úgy talán pontosabban tudok majd választ adni kérdésedre.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Szer. 18 Nov. 2015, 17:12

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Ken végighallgatja a szellem válaszait, majd még feltesz egy kérdést a közlekedéssel kapcsolatban, közben pedig valami "taxi"-ról beszél. Nem tudom, a környéken egyetlen lovat se látok, sem lovasokat, de még egy szamarat se, szóval nem tudom, mégis hogy fogunk közlekedni. Valószínűleg gyalog. Ezután Ken int, majd elindulunk.
- Köszönöm a türelmedet Malacus, pár dolgot meg kellet tudnom erről a helyről mielőtt bármit tennénk, valószínűleg csomó olyan kérdést tettem fől amit nem kellett volna mert nem vesszük hasznát, viszont ajánlatos mindennel tisztában lenni, hátha kialakulna valami fennakadás - jelenti ki, majd rátér a lényegre. - Mond pontosan, melyik időből jöttél ide? Ruhádból, és felszerelésedből nem tudom megítélni, mert lehet meglepő dolog, de van pár olyan férfi, sőt csoportok akik a régi hagyományokat követik, és úgy is öltözködnek. Fura világ ez ahová csöppentél, és ha nem figyelünk könnyen eltévedhetünk - kérdezi. Én arról kérdeztem őt, hogy mégis nekem mi a dolgom, de azért nem árt, ha felfrissítem a tudását.
- Azt hiszem a 900-as évek végéről jöhettem, bár nem tudom pontosan. Fogalmam sincs, hogy mégis miért ebbe az időbe csöppentem, de nincs értelme ezen agyalnom. Akár ezer évvel korábbra vagy előbbre is kerülhettem volna, de itt vagyok, ebben a nagyon furcsa, mindenben más időben. - válaszolom.
- Egyenlőre fogalmam sincs hogyan tudnál majd segíteni, már ha segítened kell, de első sorban én fogok segíteni neked, főleg ha gondokba botlunk. Mindenesetre, mindennek eljön a maga ideje, kár agyalni rajta, majd szembesülünk vele, addig is fókuszáljunk a jelenre - mondja. Nos köszi, most nagyon ki lettem segítve.
- Igazad van, ezen kár agyalni. Ha pedig belefutnánk a Fekete Vihar valamelyik leszármazottjába, akkor megkóstoltatom vele az acélomat és a Magas Művészetemet. - mondom, majd megpaskolom az oldalamon lógó acélkardot.
- Szóval olyan időből jöttél ahol ezek nincsenek, értem, hogyan is magyarázzam el neked az itteni dolgokat? Elsősorban szerintem mond el mi érdekel az adott újdonságban, és úgy talán pontosabban tudok majd választ adni kérdésedre. - mondja.
- Mit szeretnék tudni? Mindent, elvégre nagy eséllyel ebben az időben fogom leélni az életem maradékát. - mondom, majd elkezdek erősen köhögni, ami eltart körülbelül fél percig.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 19 Nov. 2015, 19:53

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

A rendszer tovább válaszol a kérdésekre.
- Teleportrendszer működik a városban. A több évtizede megszokott szabvánnyal működnek a navigációs rendszerek a járművekben – felelte. – Olyan járművet, ami nem a „tömegközlekedés” része meg kell vásárolni.
A válaszok után a páros el is indult, hogy a legközelebbi szállásra jusson. Ehhez szerencsére nem kellett egyelőre semmilyen járművet sem igénybe venni, mert alig százötven méterre volt az űrkikötőtől. Egy magasabb épület volt a színezete és stílusa olyan, mint a városé, csak az oldalára, megszokott amerikai módon ott szerepelt, hogy HOTEL. Az út közben a páros könnyedén tudott beszélgetni, a légkör megegyezett a földiével, hála a pajzsnak, csak éppen könnyebb volt lépdelni és haladni ugyanakkora energiakifejtéssel, révén valamivel kisebb volt a gravitáció a bolygón. A megérkezés után, ha bementek, akkor egyből a bejárat mellett a recepció fogadta őket, a mögött pedig nem egy ember, hanem egy android fogadta őket.
- Üdvözlöm önöket! Miben állhatok a szolgálatukra? – kérdezte.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Kedd 24 Nov. 2015, 18:50

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


// Bocsánat Nefi, tudom beszéltünk erről a témáról, még a gyógyszertáros résznél, nézd el a karakternek Very Happy //

Ken most először mutat komolyann érzelmi reakciót az évszám hallatán.
" Korábban értem földet, de még emlékszem azokra az időkre, arra békésnek tűnő időkre, majd beköszöntött az intenzív háborús évek."

- Szóval minden érdekel, értem, nem pont a megfelelő mesélőt találtál a feladatra - mondta nevetve, s úgy fogja a tarkóját, mint amikor pénzt kért a katonától.
- Viccet félretéve, igyekszem válaszolni a kérdéseidre, és remélem nem lesznek hiányosak - tette hozzá fejét vakarva, kicsit értetlenül, de amiért ez egy szokás, csak a jó emberismerők látnák, hogy értetlensége miatt csinálta azt a mozdulatot.
- Sokáig egyhuzamban haladt az emberiség technologia ismerete, több találmány született olyan céllal, hogy segítsék az embereket mindennapjaikban, tehát, hogy könnyebb legyen a sorsuk. Több száz éve fedezték fel az elektromosságot, és több országban is követték a technologiák fejlődését, több helyen szép lassan eltünt a királyság, és köztársaságot kiáltottak ki. Az... nem egy uralkodó irányít hanem a nép igényei szerint többen hoznak döntéseket szavazással, a nevében is benne van, hogy mit jelent. Többeknek megfelelt ez, de voltak olyanok akik megtartották a királyságot - válaszolta keresve a szavakat, majd folytatta, lévén neki nem igazán van szüksége nagy levegő vételre ( fa-bőrszövete megteszi helyette ).
- Háborúk ugyancsak voltak, és a technologiai fejlődés mind az embereket, mind a környezetet megváltoztatták... kizsákmányolnak mindent, elvesznek, nem adnak, vezetők korruptak, eget, földet, vizeket, élőlényeket, magukat is mérgezni kezdték! - futott ki Ken száján eme dühös szavak, persze észbe kapott, megállt gyorsan, és próbálta jóvá tenni:
- Ööö, elnézésedet kérem, kitértem a témából, rossz emlékek, ne is törődj velük - igyekezett megnyugtatni társát, és elindult megint előre.
- Visszatérve a lényegre, mondhatni, hogy az elektromosság feltalálásával, és több remek tudós segítségével alkottak meg különféle járműveket, vizi, szárazföldi, földalatti, légi járműveket is. Emberek igényei folyton nőttek, ahogy a nagyobb vagyon iránt is, a háborúk mindig is folytatódtak sajnálatosan. Ami viszont érdekesség lehet, hogy a második világháború után pár évvel olyan hirtelen kezdett el fejlődni a technológia, vagy más szavakkal élve az embereket "segítő" találmányok, hogy többnek semmilyen korábbi alapja nem volt, hirtelen jöttek a semmiből. Az emberi lényem családjának generációinak felmenői közt voltak tehetősek is, különféle belső kapcsolatokkal. No meg a világban hamar elterjedt a kevésbé ismert hír, hogy idegen technologiát ajándékoztak az embereknek pár ellenszolgáltatás reményében. Ez csakugyan rengeteg dolgot megmagyarázna, főleg a rohamosan fejlődő technologiai fejlődések - mesélte Malacusnak, és lehet kicsit túlságosan  belejött, de ettől függetlenül folytatta:
- Az emberek igényeit egyre jobban ki tudták elégíteni. Különféle szórakoztató cikkekkel bővült a piac, majd létrejöttek olyan gépezetek amik lefoglalták az embereket, mint a televízió, ahol mások szereplését, vagy a világ eseményeit láthattad, vagy a számítógép, ami egy összerakott gépezett ami számolástól elkezdve megannyi programot tud működtetni a rendszerén, ami különféle funkciókat lát el, írás, olvasás, számolás, táblázatok készítése. Majd később szórakoztató funkciókat is kapott, játékokat, képzeld el azt, hogy lovagi tornán ott vagy mint néző, de úgy néző, hogy az egyik lovagot irányítod, és ujjaiddal, vagy gondolataiddal megszabod neki mit csináljon, és ő elvégzi. Megannyi funkciókban készültek ezek. S amivel beszéltük az egy mestersége intelligencia. A számítógépek is hasonlóval rendelkeznek. Adatokat raktároznak, és továbbítanak neked, vagy másnak. Internet bejövetele után a világhálón megannyi információval gazdagodhattál, nem kellett könyvtárba menned. Kapcsolatot is tarthattál mással a világhálón, a távkapcsolat tartás vezetékes úton is létesítve lett, felhívsz valakit, és tudsz vele beszélni - válaszolta neki, majd folytatta:
- Összegezve, rengeteg dolog, rengeteg új dolog, mind az embereket szolgálják, legalábbis ezt mondják, a világ tele van hazugságokkal, az új technológiák az embereket kellet volna szolgálniuk, e helyet elaltatták őket, elvakították őket, egyre inkább magukkal kezdtek foglalkozni, és az örökös profittal. A környezeti elemeket addig szipolyozták míg végül a technológiájukkal éppen hogy megmentették annak maradékát. Sajnálatosan ez önámítás, a technológia jó, a társadalmi helyzetek, a társadalmi félresikerülések semmit nem változtak a te korodhoz képest. Miért? Nem váltották le az igazi bűnösöket, nem volt egység ki felállt volna, és azt mondja: " Láttunk eleget a múlt, és jelen hibáiból, változtatni akarunk, a régi, és jelen rendszer hibás, új kell. ", erre várnunk kell, s ez itt egy mesterségesen létrehozott település, meglátjuk mennyire más mint a földi, nem jártam még itt de, bizakodó vagyok - tette hozzá kicsit zaklatottan, majd megérkeztek a helyhez.
- Foglaljunk egy szobát, utána feltehetsz még pár kérdést, vagy mára hagyjuk abba? Elég gondolkozni valót mondtam neked.
Beérve a helyre, egy robot fogadta őket, és megkérdezte miben segíthet, Ken nem teketóriázott, válaszolt neki:
- Egy kétszemélyes szobát szeretnék kivenni két napra.
"Az a csodálatosság a jövőben, szinten elérhetetlennek tűnik, nem is az én dolgom lenne felháborodni a világon, helyette jobbá tenni, prédikáció helyett, mint, mint ő." - gondolta mosolyogva, de amiért nincs szája így ez nem látszott.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Pént. 27 Nov. 2015, 19:26

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Ken jóformán mindent elmagyaráz egy rövidített történelemleckében.
- Sokáig egyhuzamban haladt az emberiség technologia ismerete, több találmány született olyan céllal, hogy segítsék az embereket mindennapjaikban, tehát, hogy könnyebb legyen a sorsuk. Több száz éve fedezték fel az elektromosságot, és több országban is követték a technologiák fejlődését, több helyen szép lassan eltünt a királyság, és köztársaságot kiáltottak ki. Az... nem egy uralkodó irányít hanem a nép igényei szerint többen hoznak döntéseket szavazással, a nevében is benne van, hogy mit jelent. Többeknek megfelelt ez, de voltak olyanok akik megtartották a királyságot - mondja, majd folytatja még hosszú ideig és beszél mindenről. Technológiáról, mérgezésekről, háborúkról, elektromosságról, különböző járművekről a földön, vízen, és a levegőben, és legfőképpen az ismétlődő hibákról. Amit pluszba le tudok szűrni, hogy az emberek nagyon el vannak kényelmesedve itt, ebben az időben. - Foglaljunk egy szobát, utána feltehetsz még pár kérdést, vagy mára hagyjuk abba? Elég gondolkozni valót mondtam neked. - mondja.
- Azt hiszem, van min gondolkodnom. Köszönöm. - válaszolom, majd beérve egy fém doboz fogad minket, ami beszél. Biztosan valami....elektromos dolog. Én a számat befogom és szó nélkül követem Ken-t.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 28 Nov. 2015, 23:33

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

A páros még beszélt néhány dolgot addig, amíg meg nem érkeztek a motelba, ahol az android máris kérdezte, hogy mit akarnak. Ken felelt és mivel kétszemélyes szobát kért, így az androidnak volt egy újabb kérdése a két férfi irányába.
- Egy, vagy kétágyas legyen a szoba? – érdeklődött.
Azt még Ken is tudta, hogy évtizedek óta nem ítéltek el senkit homoszexualitás miatt, teljesen megszokott és hétköznapi volt, így a kérdés sem volt meglepő, főleg, hogy nem konkretizálta a szobafoglalást. Ellenben Malacus még abból a korból jött, ahol ez halálos vétség volt. Szóval, amint az android megkapja, hogy valószínűleg két ágyas szobát szeretne a páros, akkor át is adja a mágneskártyát Kennek, amin rajta volt az emelet és a szobaszám is. A 23-as volt az övék, azaz a második emeleten a hármas ajtó. A szoba egy kellemesen tágas helység volt, beépített tárolókkal a falban, amik szekrénynek voltak használhatóak. Egy mosdó és fürdőszoba is volt még hozzá. A főszobában két ágy, közte pedig egy kisebb szekrény. Az ablak plafontól padlóig ért és a várost lehetett látni. Csöndes, kellemes kis zug, ahol két személy bőven kellemesen elfért.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Kedd 01 Dec. 2015, 20:20

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Megkapták a kétágyas szobát, és Ken úgy határozott, hogy megnézi magának, egyenlőre ennyit tervezett, majd később visszatérnek, így gondolja.
Amint Malacus is megnézte magának, és készen áll a további sétára, akkor elindulnak, és elhagyják a hotelt. Ha a robot kérdést intéz feléjük, akkor megemlíti neki, hogy majd később visszajönnek. Többnyire ez egyértelműnek tekinthető, így tehát nem valószínű, hogy a robot megerősítésre vár, ha mégis, akkor az említett módon kap.

Követretkező útvonal az egyik tudományos központba vezet, ha szükséges akkor jármű segítségét veszik igénybe, hogy eljussanak oda. Még bármiféle belépés előtt, Ken körbenéz. Hátha talál kint valamiféle hirdetőtáblát, vagy hírportál táblát. Megszokta, hogy hazájában találkozott ilyenekkel. Hátha itt is.
Ha mégsem talál semmit akkor belép az épületbe, és a recepción ( ha eljut odáig ), megkérdezi, hogy fogadnak e látogatókat, ha most nem alkalmaz akkor mikor fogadnak.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Pént. 04 Dec. 2015, 15:55

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


A bádogdoboz kijelentésére kissé felhúzom magam. Két férfi számára egy egyágyas szoba? Mégis minek néz, mi vagyok én, egy büdös szodomita?
- Kétágyas szoba kell fémember! - mondom neki, majd rövidesen meg is kapjuk a szobát. Eléggé tágas kis szobácska, két külön ággyal, szóval legalább ezzel nincs gond. Bár a kényelmes dolgok nem mindig jók, mert puhánnyá teszik az embert, de azért egy jó alvás mindig jól jön. Momentán Ken nem ad annyi időt a pihenésre, rögtön tovább kell állnunk a feladat miatt, vagy mi a szösz. Valami tudományos központ nevezetű helyre megyünk, bár nem nagyon értem, minek, de inkább csendben maradok. 10 év is kevés lenne ahhoz, hogy meg tudjam szokni ezt az időt. Ami viszont nagyon zavar, hogy a mesterem nem adott semmi utasítást, ezért nekem kell kitalálnom, hogy merre hány méter. Jogilag találnom kéne egy tanítványt, hogy képezzem, és idővel rábízzam a könyv titkát, de még nekem is sokat kéne tanulnom, szóval először is egy mester kéne nekem. Bár az is lehet, hogy jobb, ha a könyv titka a sírba száll velem együtt és soha, de soha nem kerül ember kezébe az az átkozott művészet. Az emberiség amilyen ostoba, fegyvernek használná, hogy újabb háborúkat robbantsanak ki, és elvegyék a másik tulajdonát. A könyv többet ártana, mint használna.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 05 Dec. 2015, 00:00

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai

Az android valóban nem kérdezősködött a távozásnál, csak a feladatait látta el továbbra is. A „taxi”, mint a Földön itt is hangvezérlés alapján működött és a levegőben közlekedett. Az elvitte a két férfit az egyik legközelebbi tudományos központhoz.
Mars D4c44__New-Futuristic-Destination-Lifestyle-Centre-for-Kunming-Envisioned-by-Woods-Bagot-homesthetics-4
Mivel a kolónia maga igencsak kicsi volt és mindenki tudta, hogy mi micsoda, így itt nem volt kitéve semmi sem a helyről. Mivel Ken nem mondott semmilyen specifikus témakört, hogy milyen tudománynak megfelelő helyet keres, így egyelőre azt sem tudta a két férfi, hogy hova, milyen épületbe jöttek. Bent volt recepciós természetesen, egy fiatalnak tűnő lány, kutatók által használt köpenyben. Előtte, mögötte, körülötte a levegőben levő kivetített holografikus képek látszottak. Mindkét férfi számra ismeretlen dolgok voltak, révén egyikőjük sem igen értett a molekuláris szintű kémiához, biológiához.
- Üdvözlöm önöket! – köszönt a lány.
Ken kérdésére zavartan nézett a párosra.
- Milyen ügyben és kit is keresnek? – kérdezte zavartan.

Ilyennek képzeljétek, csak épen molekuláris kötéseket, elektronokat, protonokat és ne bolygókat, a kép csak szemléltetés.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Mars Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Peregrin Csüt. 10 Dec. 2015, 16:42

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Ken kicsit zavartan tette tarkójára a kezét, hogy túl sok szőrszál hasogató szabály húzza az idejét, de ugye mindennek megvan a maga menete, és nem lehet úgy ahogy a fa lény gondolná.
- Most, hogy így jobban körülnézek valószínűleg olyan helyre tévedtem ahol még nem jártam, így más kérdéseket szeretnék feltenni, épület történetet, alapítói történet, és hogy ez a hely mivel is foglalkozik, ezekhez kapcsolódóan tud szolgálni nekem információkkal? Nagyon lekötelezne - javította ki korábbi kérdését. Nem igazán tudta hol vannak, így nem tudott mit kitalálni, és persze ilyesmit csinált korábban a gyógyszegyárnál ami nem igazán sült el jól, noha saját hibája miatt. Talán jobb lenne az, hogy elsőként az összes ilyesmi épületről megtud mindent amit lehet, és utána dönt, hogy melyikbe tér vissza. Egyenlőre ez a terve, nem tudja mennyi ideje van, és bizakodik abban, hogy a gubós növény vagy fa lényt sztázis alatt tudják tartani még egy darabig, míg megtalálja a kitudja mit, amit keresnie kell.
Peregrin
Peregrin
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 279
Hozzászólások régi : 10
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2014. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Egy darabig itt, majd máshol.

Karakteradatok
Főkarakter: J. Maun Janus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Malacus Szomb. 12 Dec. 2015, 18:39

2048. április 13. hétfő – Marsi Köztársaság, Mars
Résztvevő: Xian Haiku Ken / Faisten és Malacus Quai


Reméltem, hogy Ken tudja, hogy mit is kell csinálni, de minden egyes másodperccel ez a tény halványodik bennem. Hiába jöttem pár ezer évvel korábbról, azt még én is észreveszem, hogy ha valaki nem tudja, mit keressen. Ken is körülbelül pontosan így viselkedik, mert miután nem a nő nem ad kielégítő válaszokat, elkezd hadoválni arról, hogy szeretne tudni az épületről....mindent. Hogy mikor épült, mit csinál és még sorolhatnám.
- Csak egy kérdés: Egyáltalán van bármi fogalmad arról, hogy mit is kell keresnünk pontosan? - vetem oda neki a kérdést halkan, majd várok a válaszra. Remélem legalább sejtése van arról, amit meg kell keresni mert ha nem, akkor még nálam is határozatlanabb a helyzete, mert én legalább tudom, hogy mit kell tennem a könyvvel. A könyvvel, amit jobb, ha senki se talál meg és senki se használ. Bár a könyv sokat ártana, viszont krízishelyzetekben viszont sokat használna, már ha akad valaki, aki tudja, hogy hogy is működik.

_________________
A múltban elkövetett hibák magvai a jelenben szökkennek szárba.



Meg kell bocsájtanunk az ellenségeinknek, de csak miután felkötötték őket. "Heinrich Heine"

Ha az emberek látják, hogy Isten vérezni kezd, akkor nem hisznek benne. És akkor véres lesz a víz.
Malacus
Malacus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 93
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. Sep. 12.
Tartózkodási hely : nem tudom

Karakteradatok
Főkarakter: Timofei
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Mars Empty Re: Mars

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.