Kawrrhav

Go down

Kawrrhav Empty Kawrrhav

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Pént. 28 Júl. 2017, 15:02

Név: Kawrrhav
Egyéb név(i):-
Faj: Humanoid (Wookie)
Nem: férfi
Jellem: Wookiekhoz hasonlóan nyugodt, megfontolt. Még sokat kell tanulnia, amit néha elfelejt.
Születési helye és idő: ME 15, Kashyyyk
Kor: 17
Család: Nem ismerte őket, feltehetőleg békében élnek Kashyyykon
Foglalkozás/kaszt: Jedi Padawan
Testmagassága: 220(cm)
Testsúlya: 130(kg)
Szeme színe: Arany
Haja színe: Fekete-Szürke
Bőre színe: Szürke
Különleges ismertetőjel: Wookie
Egészségi állapot/ betegségek: Egészséges

Életrajza:

A Kashyyyk bolygón születtem, két mérnök gyermekeként, a fő városban. Nem sokra emlékszem ebből az időből, hiszen nem sokáig maradtam ott. Ha erősen meditálok, akkor fel tudok idézni pár képet, például ahogy faragni tanítanak. Nem is igazi emlékek szinte, hiszen olyan, mintha egy másik életben lett volna. 3 éves voltam, amikor az egyik látogató Jedi felfigyelt rám. Nem tudom miért volt ott, de arról a küldetésről egy új padawan jelölttel tért vissza. Elsőre Coruscant hatalmas városa nagyon fura volt. Hiányzott az erdő, a szabadság és a szürke falak érzése teljesen más volt mint az otthoni faházainké. De régen volt ez és még nagyon kicsi voltam. Azóta már megszoktam. Hasonlóan jó magam is eléggé feszültté tettem a társaimat akkoriban. Már akkor is több mint egy méter magas voltam, ráadásul szinte egyikük sem látott még csak hasonló lényt sem. De egy gyerek elméje ártatlan és ha a tanárai nem mutatnak félelmet, akkor előbb-utóbb ő sem fog. A megérkezésem után pár héttel már megszokott jelenség voltam. A képzés nehéz volt. Nem fizikailag vagy mentálisan, maga a módszer megértése okozott problémát. Például, amikor meg kellett tanulnunk látni szemek nélkül, hallani fülek nélkül és szagolni az orr nélkül. Ehhez még hozzájött, hogy közben egy kis repülő droid lőtt ránk. A találatai után maradt zsibbasztó érzést szinte még most is érzem. Nem is tudom, hogy milyen hosszú ideig próbáltuk, de mindenkinek sikerült előbb utóbb. Nekem utóbb. Majdnem az utolsó voltam, de ez nem tántorított el. Ezután elkezdtük az újonnan szerzett érzékszervünket finomítani. Telepátia, telekinetika. Ekkor már 3-4 éve voltunk itt, de most kezdtünk végre látni, hogy mennyire is kifizetődik a rengeteg munka. Emlékszem az első erő-lökésemre vagy az első alkalomra amikor fel tudtam emelni a gyakorló kardomat. De minden gyakorlat közül a vívás volt a kedvencem. Jó is voltam benne, ami szintén segített. Nagyobb és gyorsabb voltam bármelyik társamnál, ami ekkor még túl nagy előny volt. Még egyikünk sem volt profi vívó, de ahogy hallom néhány kortársam azóta változtatott ezen. Ha az erő is úgy akarja, egyikünknek sem kell majd ezt a tudás használnia. Nagyjából még olyan 4-5 évig ment ez a tanulási folyamat. Közben évről évre észrevehetően egyre több mester és lovag kezdte figyelni az edzésünket. Nem kellett sok, hogy rájöjjünk miért. A következő padawanjukat keresték. Ez mindenkire hatással volt. Jómagam nem aggódtam. Az erő használatban erős középmezőny voltam, a vívásban pedig szinte veretlen. Csak nem fognak engem itt hagyni? Persze az előbbi ok lehetett rá, de az utóbbi javított rajta. Amúgy is háborúban vagyunk, nem? Kell a jó kardforgató. Aztán eljött az ideje, hogy padawanokká váljunk. Kiválasztották az elsőt, de az nem én voltam. Nem baj, majd a második. Nem, az sem. Harmadik? Nem. Negyedik? Még mindig nem. Ekkor már kezdtem kétségbe esni. Nem tudtam koncentrálni a tanulásra sem, így csak romlott a teljesítményem. Már majdnem feladtam az egészet, amikor az egyik reggel nem engedtek a többiekkel és az új mesteremhez irányítottak.
Nem ismertem őt és nem tudtam mire számítsak. Reméltem, hogy az egyik híres háborús hős fog majd tanítani, de mire idejutottam örültem, hogy valaki méltónak talált. A leendő mesterem ember volt, bár még köztük is átlagos. Még olyan fiatalon is majdnem magasabb voltam nála. Amikor először láttam egy hologramot nézett. Ahogy közelebb értem láttam, hogy az én egyik vívásomat nézi. Először büszkeség töltött el. De amikor 10 perc után is még szótlanul nézte akkor én is elkezdtem igazán figyelni. Lassan megláttam, hogy mit nézz. Rengeteg hiba. Nyitott védelmek. Túlságosan a támadásra koncentrálok. Úgy tűnik jócskán felülbecsültem a képességeimet.  Miután erre rávilágított, majdnem egy évig csak a V. formát tanultam. Nem zavart, hiszen a mesterem igazi szakértője volt. Megtanított védekezni. Gondolkodni. Most először éreztem igazán az erőt magamba áramlani. Nehéz volt meg tanulni várni és előre tervezni, de ez egy olyan képesség, ami szinte felbecsülhetetlen. Ezekután végre megkaptam a saját, nem gyakorló fénykardomat. A legtöbb padawan ezt előbb kapja, de nekem, ennek több jelentése volt. A mesterem végre megbízott bennem. Gyakran ment küldetésekre, ilyenkor vagy magamban gyakoroltam és olvastam, vagy pedig magával vitt. Persze nem a küldetésére, hanem a hátországba. Ott ügyeltem a civilek biztonságára, ha szükség volt. Ezeket küldetéseket pár éve még büntetésnek fogtam fel, de most már tudtam, hogy milyen fontos. Ritkán kerültem bajba, a legtöbben nem próbáltak meg felidegesíteni egy wookieet. Ha néhányan még is próbára akartak tenni, akkor 5. forma igazán segített. Még csak a forma alapjait ismerem, de azok, akik rám lőttek még nálam is rosszabbak voltak.
Körülbelül 15 éves lehettem, amikor először a mesteremmel mentem küldetésre. Mármint ténylegesen, nem csak a civilekkel foglalkozzak, hanem ténylegesen segítsek. Ekkor tudtam meg igazán mit is csinál Sifu Yen. Mint kiderült, ő a rejtőzés mestere. Gyakran kapott olyan küldetéseket, ahol a behatolás volt a lényeg. Nem kell mondanom, fura választása volt padawant illetően. Ahogy elmagyarázta nekem, a rejtőzködés több mint csak a sima lopakodás. Megtévesztés és az ellenfeleid érzékeinek kihasználása éppen olyan fontos. És mint egy nagy wookiee, senki sem fog rám gyanakodni, amikor átverik őket. Mindenesetre az első küldetésem viszonylag egyszerű volt. Egy erdő bolygóra mentünk, ahol csempészek éppen rabszolgákat vadásztak. Látni a mesteremet akció közben elképesztő volt. Gyorsabban mozgott, mint bárkit addig vagy azóta láttam. Szinte észrevehetetlen árnyék volt, aki egyszerre volt ott mindenhol és sehol. Én mindehhez csupán csak egy kis nyomkövetéssel tudtam hozzájárulni, de még is büszke voltam a mesteremre. Ezután nem sokkal a háborúnak is vége lett. Úgy tűnik érkeztek páran a csillagködön túlról. Ez akkora esemény volt, hogy még a Köztársaság és a Birodalom is félretette a fegyvereket. Legalábbis hivatalosan. A Sifu Yen mesternek sosem volt még annyi küldetése, mint akkor. Sokat tanultam egyedül, esetleg másik mesternél. Ilyenkor már elérkeztünk a vadászgépes képzéshez, szóval helyhez voltam kötve. Sosem szerettem az űrutazást, hát, még ha egyedül kell a kicsi űrhajóban ülve harcolnom. Nagyon nem az én világom, de tudtam, hogy egy Jedi lovagnak ezt tudnia kell. Mindenestre reméltem és még most is remélem, hogy sosem kell majd használnom.
A következő pár hónapban rengeteg közös küldetésre mentünk. Sok diplomáciai és sok annak álcázott kémkedésből állt az életem. Nem hittem volna, hogy ennyien nézik butának a wookiekat, csak azért mert nem tudunk megszólalni a közös nyelven.  Az árnyakból védtünk szenátorokat vagy fogtunk el csempészeket. Segítettünk kémelhárításban és szabotázsokat akadályoztunk meg. Rengeteg fortélyt és tippeket tanultam ez idő alatt. A leghasznosabb természetesen a fénykard használata volt. Nem, nem a vívás. Hanem, hogy mennyire hatásos maga a látványa is. Sifu Yen szerint a látványa erősebb, mint a vágása. Ahogy ő használta, nem igazán kételkedek ebben. Nekem még előnyöm is volt ebben, valamikor a fénykardot sem kellett megmutatnom. Sajnos a kiképzésemben ekkor egy igen nagy törés állt be. A mesterem nem tért vissza. Bár megviselt az esemény, de a Jedi kód miatt nem voltam szomorú. Hiszen nincs halál, csak az Erő van. Mindenestre kíváncsian vártam, hogy mi lesz most velem. Csak annyit tudok, hogy hamarosan kapok új mestert.


Képességei:
Wookie: Nagyobb erő, gyorsaság, ellenállás, jobb szaglás, hosszabb élet, famászó karmok, vízhatlan bunda, nagyobb tüdő
Erőérzékeny
(1) Fénykardvívás 1. szint    (Shien & Shii Cho kezdő)
(1) Telekinézis 1. szint                
(1) Receptív-Projektív telepátia  
(0) Meditáció                              
(0) Erőérzékelés                        
(2) Érzékszerv élesítés              
(1) Szabadulás(könnyű)            
(0) Emlékezetnövelés          

Szakértelmei: (foglalkozással kapcsolatos, egyéb)
Standard Jedi képzés, nagy fókusz hírszerzés, diplomácia és kémelhárításra.

Megjegyzések:
Ez csak fekete szürkében:


A hozzászólást dr. Erwin Vayne összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 01 Aug. 2017, 12:52-kor.

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Kawrrhav Empty Re: Kawrrhav

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Pént. 28 Júl. 2017, 15:46

Elfogadva, 500 kredittel indulsz Te is.
Adatlapot írj és mehetsz játszani.

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Kawrrhav 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Kawrrhav Empty Re: Kawrrhav

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Pént. 28 Júl. 2017, 15:58

Adatlap:
Szint: 1
Pont: 10

Erő alkalmazások:
(1) Fénykardvívás 1. szint    (Shien & Shii Cho kezdő)
(1) Telekinézis 1. szint                
(1) Receptív-Projektív telepátia  
(0) Meditáció                              
(0) Erőérzékelés                        
(2) Érzékszerv élesítés              
(1) Szabadulás(könnyű)            
(0) Emlékezetnövelés  

Felszerelés:
(3) Fehér fénykard
(0) Jedi ruházat

Kredit: 500

Különleges képességek: Wookie: Nagyobb erő, gyorsaság, ellenállás, jobb szaglás, hosszabb élet, famászó karmok, vízhatlan bunda, nagyobb tüdő

Pontok: 10
Elhasznált: 9
Maradt: 1

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Kawrrhav Empty Re: Kawrrhav

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.