Vipra Phertelmer

Go down

Vipra Phertelmer Empty Vipra Phertelmer

Témanyitás by Vipra Phertelmer Csüt. 26 Jan. 2012, 15:01

Név: Vipra Phertelmer
Egyéb név(i):
Faj:mutáns
Nem: férfi
Jellem: mutáns-barát
Személyazonosság:titkos
Születési helye és idő: 2000 Európa Magyarország egy kis város
Kor:23
Család: egyedülálló
Foglalkozás: munkanélküli
Testmagassága: 175 cm
Testsúlya: 90 kg
Szeme színe:zöld
Haja színe: sötét
Bőre színe: fehér
Különleges ismertetőjel:nincs
Repülési sebesség:-
Egészségi állapot/ betegségek: egészséges

Előtörténet:

Több ezer évvel ezelőtt élt egy elhagyatott dzsungelben egy magányos törzs. Annak ellenére, hogy kis törzs voltak nem kellet félniük az ellenséges törzsektől. Ugyanis védelmezte őket a hatalmas istenség a Bestia. Amíg kellő áldozatot mutattak be a hatalmas istenség csontváza előtt addig megáldotta a törzs egyes férfi tagját. Minden generációban egyet felruházott önmaga erejével így a törzs védelmezőjévé vált. Azonban sok évnyi nyugalom és béke után valamivel felmérgesítették a bestiát így nem maradt aki védelmezze a törzset. A folyamatos támadások során már csak egy maréknyian maradtak akik szétszelettek a világban. A Bestia csontjait pedig szétlopkodták az évszázadok és majdnem teljesen az emléke is elhalványult. Mindössze a törsz túlélő adták egymásnak a legendát. De mást is magukkal vittek a nagyvilágba a reményt, hogy a bestia újra a kegyelmébe fogadja őket és néhány apró csontocskát.

Boldog kellemes gyermekorom volt de nem eseménytelen amiiért mindig hálás is voltam. Soha nem bírtam volna ki az egyhangú csendes életet. Nyolcéves koromig minden rendben ment de egyik nap valami megváltoztatta az életemet. Mint minden délután édesanyámmal a játszótéren voltunk. Míg anyukám a barátnőivel beszélgetett én a homokozóbban játszottam nyakamba egy apró csontocskával. Azon a bizonyos napon valami nyüszögésre lettem figyelmes. nem messze a homokozótól egy kölyök kutyust nyüszített mert mert egy nála kétszer nagyobb kutya harapdálta. Odamentem hozzá hogy elkergessem az ebet de erre bekapta az egész csuklómat. Először megijedtem és riadtan sikítani kezdtem azonban a rémült sikítást dühödt ordítás váltotta fel és teljes erőmből földhöz vágtam a kutyát. Kissé sántítva felkelt majd vicsorogva elkezdett felém közeledni én azonban haraggal telítve egy hatalmasat rúgtam a támadómba. A rúgástól egészen a homokozóig repült onnan pedig sántikálva oldalgott el. Mikor megfordultam édesanyám elképedt arcát vettem észre. Még aznap elvitt orvos aki megalapította semmi bajom nem lett csak egy kicsit fejlettebb az izomzatom a koromhoz képest. Attól kezdve egyre többször voltam agresszív ezért édesanyámék beírattak (14) egy önvédelmi tanfolyamra, hogy lekössék a fölösleges energiáimat. Azonban fél év után kiutasítottak a klubból mert az edzőtársaimat pár zúzódással láttam el köztük az oktatót is. 16 éves koromra az agresszió nagy részét a közöny váltotta fel. Nem voltam valami társasági ember inkább otthon edzegettem de azért nem bírtam ha valaki a nála kisebbel packázott.

Tizennyolc éves koromba elmentünk nyaralni egy kis tavacska mellé. Sokan szoktak arrafelé nyaralgatni. Gyakran szoktak vásárokat rendezni. Ahogy ott mászkáltam láttam egy kisfiú megpróbál elnyerni egy plüssdinót azzal, hogy gúlában összerakott konzervdobozokat próbál labdával eltalálni. Azonban mikor eltalálta őket a labda lepattant róluk és elgurult a pult alá. Láttam a kisgyerek bánatos arcát és az árus gonosz vigyorát. Ezt a vigyort nem bírtam elviselni ezért befizettem magamat egy körre majd tiszta erőből eltrafáltam a konzervdobozokat. Megmenésére mindenfelé konzervdobozok repültek szanaszét. Ahogy ott állt értetlenül tátva nyitott szájal elégedettség töltött el. Nem vártam meg, hogy magához térjen csak magamhoz vettem a plüssdinót majd odaadtam a szomorkodó kisgyereknek. A nap végére azonban ahogy hazafelé baktattam a holdvilágos éjszakában három izomagyú monstrum megapprobált kirabolni. Egyesével sikerült volna elbánom velük mivel én sem voltam cukorból de együtt sikerült lenyomniuk engem. Ahogy ott feküdtem a porban hátamon a két izomagyúval újra az az agresszív érzés árasztott el mint kiskoromban a játszótéren de sokkal intenzívebben. Mintha egy apró vulkán tört volna ki a mellkasomban csak láva helyett harag áradt ki belőle. Egy hatalmas üvöltés kíséretében úgy ráztam le magamról a támadóimat mint kutya a nedvességet. Ők sikítozás közepette elrohantak én pedig utánuk érettem de mikor elhallattam egy tó mellet megláttam a tükörképem. Az egész testemet pikkelyek borították be a fogaim élesek és hegyesek voltak az újaimat pedig karmok váltották fel. Pont úgy néztem ki mint azokon a régi bőr képeken a Bestia által felruházott harcosok. Állítólag istenük csontváza előtt imádkoztak aminek egyik darabja a nyakamba lógott. De valószínű, hogy egy dinoszaurusz csontváza előtt nyújtottak fel áldozatot. Mielőtt jobban belemerültem volna a morfondírozásba észrevettem pár csinos lányt akik a tóban úszkáltak. Az ellenkező oldalról beúsztam a tóba és kaján vigyorral néztem végig ahogy sikítozva és persze meztelenül kirontottak a tóból. Mikor kimásztam a vízből és lehigattam a pikkelyek maguktól eltűntek. A nyaralás maradék napját a közeli erdőben töltöttem sétálás és elmélkedés közben.Arra jutottam, hogy akkor jön elő a pikkelypáncél ha erős stressz állapotba kerülök. Egy ostoba ötlettől vezérelve felmásztam egy két méter magas fa tetejére. A szívem hevesen vert amint egyre közelebb léptem az ág széléhez majd előre vettem magam. Arccal a földbe csapottam de nem éreztem semmi fájdalmat. Fölkelve a pikkelyes páncél volt rajtam. Sokkal alaposabban megtudtam nézni. Olyan érzésem volt mintha egy két lábon járó sárkány lenék. Ökölbe szorítottam a kezem majd teljes erőmből belecsaptam a fába amiről előtte zuhantam le. A levelek megremegtek az ütés erejétől néhány még le is esett azonban én nem éreztem ebből semmit. Arra számítottam, hogy eltör néhány ujam vagy legalább borzalmas fog fájni de semmi nem történt. Kíváncsi voltam mire lehetnek képesek a kezeim ezért fölkaptam egy fatönköt aminek alig éreztem a súlyát majd eldobtam akár egy kosárlabdát. Mikor hazaértünk rögtön rávetettem magam a világhálóra különös eseteket keresve. Megtudtam, hogy vannak bizonyos emberek akiket mutánsoknak hívnak különleges képességekkel. Volt aki természetfeletti erővel lett megáldva. Így már világossá vált a szálkás testalkat. Elég erős voltam de ennek ellenére nem látszottam izmosnak. Elhatároztam megtanulom kezelni eme különleges képességemet mellyel talán a Bestia ruházott fel. Sikerült rávennem a szüleimet arra, hogy minden évben menjünk el egy erdő mellé hogy gyakorolhassam a képességem irányítását. Először csak úgy jelentek meg a pikkelyek ha erős érzelmek értek. Rá kellet jönnöm, hogy az érzelmeimet uralnom kell ha nem akarok fölöslegesen átváltozni. Egyszer véletlenül elütött egy autó és átváltoztam páncélos alakomba. Szerencsémre sötét volt így nem ismertek fel mikor elrohantam. Miközben megpróbáltam uralmam alá hajtani eme menyei ajándékot volt alkalmam megfigyelni az erdőt. Láttam pár lábnyomot néhány letört ágat. Valahogy izgalomba hozott hogy nyomon követhetek egy állatot. Sajnos pár lépés után elvesztettem a nyomot d legalább találtam egy hobbit. Ezentúl otthon elméleti szinten tanulmányoztam az erőmet a nyomkövetést és a csapdaállítást nyáron pedig az elméletet a gyakorlatba ültettem át. Mivel nem bízhattam senkiben arra kellet hagyatkoznom amit olvastam és megtapasztaltam. A szobámba ültem egyedül behunyt szemmel elképzeltem magam pikkelyes formában. Azonban érzések is kezdtek valahonnan elárasztani vad érzések. Mikor rájöttem ez a hatalom nem idegen hanem a részem már sokkal könnyebben ment a gyakorlás. Ugyanis így nem harcoltam ellene csak elfogattam mint egy rég látott rokont.
Öt év alatt sikerült elérnem a Bestia forma tudatos irányítását. Továbbá sikerült önerőből elsajátítanom a vadászatot és csapdaállítás. Persze nyúlnál nagyobbat még nem ejtettem fogságba. Gyakran teszteltem a kitartásomat azzal, hogy átváltozott formában hatalmas farönkökkel rohangáltam az erdőben. Kezdetekben pár perc után nem bírtam tovább és le kellet pihennem. Nem a testemmel volt a baj hanem az elmémmel ami hozzá volt szokva az emberi test korlátaihoz. Ezért néha zenét hallgattam edzés közben így míg az zenére koncentráltam testem tette a dolgát. Egy idő után a már a zenére sem volt szükségem.
Azonban hiába változtam át akaratom szerint úgy éreztem valami még hiányzik. Mintha még nem derült volna ki. Mintha lappangna bennem valami ami felfedezésre várt de egyedül nem mehettem semmire segítségre volt szükségem. Ezért összegyűjtöttem annyi pénzt amennyit csak tudtam és elutaztam Amerikába. Huszonhárom évesen először hagytam el az országot. Brooklyn utcáit járom, hogy fényt derítsek a sötétben megbúvó titkokra.

Képessége: Hatalmas életerővel rendelkezik vagyis nem fárad el egykönnyen és sokáig bírja az ütleget. Mikor átváltozik pikkelyek jelennek meg rajta az újai karmokká változnak és a fogai is élesebbek és hegyesek lesznek akár egy ragadozónak. A pikkelyek levél alakúak öt centi nagyságúak és vastagok. (Vipra Phertelmer)
Normál módban 150kg-ott képes kinyomni illetve felemelni.
Átváltózót állapotban 600kg súlyt képes felemelni illetve kinyomni. Ilyen állapotban nagyobbat üt jobban szorít és nagyobbat ugrik. A pikkelyeknek hála a szúró fegyverek hatástalanok.

Jelleme:Néha kissé mogorva szótlan átváltozva viszont sokkal lazább és szabadabb.

Szakértelme: jól kicboxol tud vadászni ismeri a nyomolvasást és a csapda állítást.

Felszerelése: A ruhája és egy 'ereklye' egy csontdarab nyakláncra fűzve. Semmi ereje nincs nem több mint egy kabala de nagy érzelmi értékkel bír

Név:Vipra Phertelmer
Lakás/Létesítmény: Brooklyn
NJK:-
Foglalkozás:munkanélküli
Munkahely:nincs
Pénz:
Bevétel/hét:200
Eszközök: egy csont a nyakában, egy kis tartóban alapvető fűszerek, hogy megfüszerezhessem az elfogott vadat ha megsütöm
Felszerelés/fegyverek:nincs
Vállalat:
Szövetség:
Törzshely, ahol megtalálható:
Ismertebb szövetséges:
Ismertebb ellenség:

Felhasznált kreditek:0
Fennmaradó kreditek:4


A hozzászólást Vipra Phertelmer összesen 13 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 28 Jan. 2012, 12:39-kor.
Vipra Phertelmer
Vipra Phertelmer
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 152
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Jan. 26.
Age : 36

Karakteradatok
Főkarakter: Vipra Phertelmer
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Godlaw / Tao Pént. 27 Jan. 2012, 10:32

Szia!

Először is találd ki a karaktered nevét, a Mr Vigh nem egy teljes név. Aztán a születési helynél javítsd ki országunk nevét, hamár 2023-ban nem is vagyunk köztársaság, azért a Magyarországot egybe írjuk! Smile
Az előtörténet megírt része rendben van, a gond inkább az, hogy sok mindent nem írtál meg, konkrétan az utóbbi öt évet az életedből. Elintézted annyival, hogy: megtanulta használni a képességét, és világgá ment. Ennél kicsit részletesebben is lehetne, például hová ment világgá, mit csinál ott, ahová ment, miből él meg, hogyan viszonyul a világban zajló számos eseményhez (lásd Kronológia vagy Média, az oldalon sok helyen olvashatsz a jelentős dolgokról, és érdemes is lenne, hogy képben legyél). A szakértelmeket sem értem, vadászat, nyomolvasás, csapdaállítás, ezek honnan jönnek? Nem épp egy átlagos pesti srác hobbijai. Ha az utána lévő öt évben tanultad, akkor azt meg le kéne írni szintén, és meg is indokolni.
Szóval ezt mind-mind ki kéne fejteni, akárcsak azt, hogy mi ez az ereklye, végülis van-e valami ereje, vagy simán mutáns vagy, illetve ha van ereje, akkor mi a mutáns képességed?
Ami a képességet illeti, az ellenálló pikkely a kisebb szúrófegyvereknek ellenállhat, lőfegyvereknek egyelőre nem, majd később fejlesztheted. Mivel alapból elég gyúrós a karakter (150 kilóval gyakorlatilag testépítő), ezért szupererővel együtt kaphatsz 600 kilót, az egy tonna egyelőre sok lenne.
Ezen kívül még egy adatlapot is készíts majd.
Ha készen vagy a módosításokkal, bővítésekkel, küldj egy PM-et, és megnézem újra.

Jó munkát!

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 29 Jan. 2012, 12:10

No, így már pöpec, kezdő pénzed 1000$, ha van lakásod, akkor azt még vond le a kreditekből. Egyébiránt el vagy fogadva.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Vipra Phertelmer Hétf. 09 Ápr. 2012, 14:13

Kinézete: Dino
Súja 10t
Ereje 10 t
Magassága: 3 emelet magas (nyakkal együtt)
Hossza. 34m
Páncélozotsága:szúró-vágó fegyverek egyáltalán nem okoznak neki gondot (nyilván a gyenge pontokat leszámítva), és nagyobb kaliberű vadászpuskák is alig sebzik meg, katonai fegyverek azért már jelenthetnek rá veszélyt.

Vipra Phertelmer Images?q=tbn:ANd9GcTJVoHVkundJyidm6i9Oyf6vMz1SnoNsJnl9I8nnB1bgP8egd2B
-2,5 krdetit
marad:1,5 kredit
(Tao engedélyével)
Vipra Phertelmer
Vipra Phertelmer
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 152
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Jan. 26.
Age : 36

Karakteradatok
Főkarakter: Vipra Phertelmer
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Vipra Phertelmer Vas. 06 Május 2012, 23:57

Elértem a 2. szintet
Felhasznált kredit:2,5
Maradék: 3,5
Vipra Phertelmer
Vipra Phertelmer
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 152
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Jan. 26.
Age : 36

Karakteradatok
Főkarakter: Vipra Phertelmer
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Vipra Phertelmer Hétf. 21 Május 2012, 10:12

Egy kardot szeretnék vásárolni amit majd úgy találok meg. Kard kard kétélű kb 1,5m hosszú az egyensúlya kitűnő bár kissé nehéz darab ebből kifolyólag eléggé masszív és nagyon éles. Ha belevágják egy(sima)betonfalba semmi baja nem lesz és még az éle sem csorbul. Egy későbbi múzeum kiállítás során bemutatnak bordarabokat amelyeken kísértetiesen hasonló kardal ábrázolnak egy királyt olyan motívumokkal egyetemben amilyenek Vipra szüleinek birtokában vannak.
(A kard véletlenül kerülhetett Avalonban pár ezer évvel ezelőtt de ha ez nem megengedett akkor az avaloni kaland után a kardot egy múzeumból lopja el.)
Vipra Phertelmer 480px-Weapon_DA_1
Vipra Phertelmer Images?q=tbn:ANd9GcTwFDK4jzt6BsRgx5V2gyYlHiGuyp3OH846p__l5wWwZ_n4nOp5
DMC -ből Dante fegyverének pontos mása.

-3000$ a minőség miatt
Vipra Phertelmer
Vipra Phertelmer
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 152
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Jan. 26.
Age : 36

Karakteradatok
Főkarakter: Vipra Phertelmer
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Godlaw / Tao Hétf. 21 Május 2012, 12:34

Ha pénzért vásárolod meg a kardot, akkor az azt jelenti, hogy egy boltban veszed meg, szóval sem Avalonon, sem otthon nem csak úgy a földön találod. És egy egyszerű (akár nagyon kiváló minőségű) kard a betontól minimum kicsorbul, szóval, ha ilyen keménységűt szeretnél, az már inkább ereklye talán - ekkor viszont jó hír lehet, hogy kreditből veheted meg, és akkor akár a földön is megtalálhatod, ha úgy szeretnéd. Ebben az esetben 3 kreditbe kerülne.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 11 Jún. 2012, 00:03

Az íróversenyen elért 2. helyezésért 2 kredit a jutalmad.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Vipra Phertelmer Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Vipra Phertelmer Empty Re: Vipra Phertelmer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.