Központi Bank (Tagesanburg)

Go down

Központi Bank (Tagesanburg) Empty Központi Bank (Tagesanburg)

Témanyitás by Thorhalla Kedd 02 Feb. 2016, 00:01

A központi bank épületei Heide fővárosában Tagesanburg-ban. Ez a házat, épület, mint minden más esetben is jól védett. Saját, a bank által védett zsoldosok védik mindezt.
Az épület több szintes, az alsó részeken van a kincstár és az ügyfélfogadás, illetve a zsoldosok elszállásolva. Az emeleteken az itt dolgozók laknak.
Központi Bank (Tagesanburg) Saenredam_-_Het_oude_stadhuis_te_Amsterdam


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 02 Feb. 2016, 00:04-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Központi Bank (Tagesanburg) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Központi Bank (Tagesanburg) Empty Re: Központi Bank (Tagesanburg)

Témanyitás by Thorhalla Kedd 02 Feb. 2016, 00:01

Résztvevő: Artemisia Arvantilis

Artemisia-nak a Heide fővárosában levő Központi Bank kirendeltségébe kellett mennie, tőlük kapott az egyik futárral levelet, hogy a lehető leghamarabb jelenjen meg ott. Ha egy héten belül nem tesz eleget ennek, akkor letartóztatás terhe mellett láncokon viszik be. Bárhogyan is, de végül kénytelen volt megjelenni. Az asztal másik végén egy köpcös 50 évei közepén járó idősebb férfi ült egy hatalmas könyv volt előtte és azt bújta.
- Nos Lady Artemisia gondolom sejti, hogy miért is van itt ma - mondta.
Kivárt néhány pillanatot, hogy a lány tudja-e, vagy sem, hogy mit reagál.
- A korábban kötött hitelek, szerződések lejártak, önnek és a házának tetemes adóssága van mind a Központi Bank, mind a Pentaghast-ház, mind pedig több hitelező irányába. Az érintettek panaszt nyújtottak be ön irányába, hogy semmit sem törlesztett.
Ismét várt pár pillanatot, ám ha a lány meg akart volna szólalni felemelte a kezét, hogy belefojtsa a szót.
- Ismerem a rangját, de most nem szólhat a Pentaghast-ház nevében, ők nem fogják kifizetni az adósságát, és jelezték, hogy levették ez ügyben a kezüket önről. A háborúzás sok pénzbe kerül, a halott rokonai bizonyára tudták mindezt, ennek ellenére mégis hitelt vettek fel, hogy megmaradjon az Arvantilis-ház. Mivel ön az utolsó élő leszármazott, önnek kell kifizetnie a hosszú lejáratú kamatokat is.
Néhány papírt kezdett bújni, majd folytatta.
- Egyéb hitelezők felé 50.000 aranydukáttal tartozik, a Pentaghast-ház felé 25 év elmaradt adóval, ami mintegy 400.000 aranydukátot tesz ki, a Központi-bank irányába pedig mintegy egymillió aranydukáttal, mindebben benne van az önök házának levő területén minket ért atrocitások díja, a halottainké, a kirabolt és felégetett székházé...
Artemisia tudta, hogy ennyi pénze nincs közel sem.
- Ön szeret költekező életvitelt folytatni, az adataink szerint nagyjából 10.000 aranydukát vagyonnal rendelkezik, ennek többsége is kölcsönből származik és nem saját pénzből*. Tudni akarjuk, hogy a hatalmas adósságát milyen módon és mikor óhajtja rendezni Lady Artemisia.

* a középkorban nagyon megszokott volt egyébként, hogy mindent kölcsönből vettek a nemesek.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Központi Bank (Tagesanburg) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Központi Bank (Tagesanburg) Empty Re: Központi Bank (Tagesanburg)

Témanyitás by Chryseis Kedd 02 Feb. 2016, 16:11

Már annak lassan egy éve, hogy körbejártam az országot a rám rótt feladat révén. Különös, és veszélyes út volt ez számomra, de sikerült megtennem minden nagyobb veszteség nélkül. Hogy miért? Mert egy Arvantilis vagyok, és egy Arvantilis sosem hátrál meg az előtte álló akadályok elől. Hiányzik a családom, és annak már több éve, hogy utoljára láthattam őket. Még ma sem értem miért pont én éltem túl, hiszen nőként, s utolsó leszármazottként sok mindent nem tehetek. Viszont nem olyannak neveltek, akit ez vissza is foghatna. A szüleim sírjára megesküdtem, hogy nem hagyom azt, hogy a házunk neve be legyen mocskolva. Ha velem hal ki a ház, ám legyen, de ugyanolyan fényes pompával fog ragyogni, mint anno a szüleim idejében. Azonban a családom sem éppen támogatni szándékozik a halálból, legalábbis a tegnap megérkezett levél nem ezt bizonyítja. Heide fővárosában lévő Központi Bank kirendeltségébe kell megjelennem a lehető leghamarabb. Úgy érzem nem kell sokat agyalnom, hogy vajon miért hivattat engem egy pénzügyi szervezet. A családom nem felejtette el az örökségemet, csak sajnos pozitív helyett ezt negatívban tette meg. Valamint én sem segítettem sokat rá a helyzetre, hiszen nem éppen a visszafogottság jellemző a mindennapjaimra. Nem tehettem mást, meg kellett jelennem, a Bank kérésének eleget téve. Másnap egy asztal előtt ülve találtam magam, szemben velem egy ötvenes férfival. Egy hatalmas könyv terült el előtte, és elég szorgalmasan bújta, amióta helyet foglaltam ebben a szobában. Nem mondom, hogy nem félek a tényektől, de a legjobbakat sem tilos remélni.
- Nem nehéz kitalálni, hogy az Arvantilis házról lesz szó, mélyen tisztelt hivatalnok uram. - válaszoltam rögvest a férfi számára, hadd higgye hogy egyáltalán nem félek sem tőle, sem a rám váró törlesztéstől. Én mindent képes vagyok legyűrni, legyen szó adósságról, vagy tudatlan férfiakról. Végül elkezdte a férfi a kedves meséjét, és az irányomba nyújtott panaszok felsorolását. Nem mondom, hogy kellemes volt hallani őket. De nem akartam túl aggódni az egészet, hamar fel akartam hozakodni a Pentaghast-házzal, ám sikertelenül. Nem hogy közölte velem, hogy a ház aminek hűséget esküdtem elutasította a segítséget, de még a konkrét tényeket is hallanom kellett, és nem volt kevés ez a „tény”. Gondolkodnom kellett a lehetőségeimen. Fiatal hölgyként beházasodhatnék egy családba, ám ez két dolog miatt kellemetlen. Egyrészt nem biztos, hogy lenne rám így jelentkező, ekkora adóssággal a nyakamon, másrészt eszem ágában sincs egy férfival megosztani az ágyamat. Más lehetőség után kellett néznem. Kérhetnék akár egy újabb kölcsönt, de nem biztos, hogy a kérésem segítőkész fülekre talál. Jól tudom, hogy ha közlöm vele azt, hogy a jelen pillanatban nem áll szándékomban semmilyen úton, s módon kifizetni az adósságot, akkor kezet foghatok a rabszolga sorsommal. Ez talán még az első lehetőségnél is rosszabb. Elvégre inkább keresnék egy férjet, minthogy rabszolgává váljak. Na meg persze ez lenne az Arvantilis ház legmélyebb pontja. Ennél mélyebbre már nem is süllyedhetnék. Frappánsabb tervvel kell előrugaszkodnom. Biztosan van még más lehetőség.
- Kedves uram, mély alázattal érdeklődnék, hogy a jelenlegi helyzetből kifolyólag mely az a legkésőbbi időpont, amikor már mindenképpen hoznom kell az adósságaimat fedező vagyont? - kis szünet után egy „röpke” kérdést is hozzáteszek, szomorú pillantással egybekötve.
- Valamint érdeklődnék, hogy a Központi bank hajlandó lenne e számomra kölcsönt adni, hiszen nagyrészt a házam többi tagja vette fel a korábban említett kölcsönöket, és én ennek csak az elszenvedője vagyok. Remélem együtt képes érezni egy szerencsétlen leszármazottal, aki elvesztette minden családtagját, és örökség helyett is csak a kötelesség jutott neki. Tudja milyen időket élünk, igazán érezhetné mély kötelességtudatomat, és jó szándékomat. - ejtem el a visszafogott, ám kedves mosolyomat a férfi felé, a megmaradt szomorú pillantás mellett, így talán beválhat a remek kis színjátékom. Ha mégsem eképp lenne, akkor a lehető leggyorsabban el akarok szakadni ettől az asztaltól, hogy hamar gyógyírt keressek erre a borzasztó, és ragályos betegségre, amit pénzhiánynak hívnak, mert nem lesz ennek jó vége.
avatar
Chryseis
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 43
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2016. Jan. 23.

Karakteradatok
Főkarakter: Chryseis
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Központi Bank (Tagesanburg) Empty Re: Központi Bank (Tagesanburg)

Témanyitás by Thorhalla Szer. 03 Feb. 2016, 00:03

Résztvevő: Artemisia Arvantilis

Artemisia, ahogyan végiggondolta a lehetőségeket, tényleg azok voltak ott, amiket gondolt, hogy beházasodni valahova, újabb hitelt felvenni, amivel kifizeti az adósságokat. Azt a fiatal nő tudta, hogy valószínűleg győzködéssel mit sem fog érni a férfinál, csak egy hivatalnok volt, akinek kiadták, hogy tegye a dolgát és ő azt mondta el. Nem az ő kezében vannak a döntések, hanem a Központi bankot vezető családéban. Ez az alak pedig nem viselte a címert a ruházatán, legalább is nem úgy, ahogyan egy nemes szokta, csak úgy, ahogyan a bank alkalmazottai, azaz tehetős személy, de polgári származású.
- Bizonyára tudja, hogy nem én döntök ebben, de a Központi Bank nem ad önnek további hitelt kezes hiányában - mondta. - Ehhez pedig legalább egy vagyonosabb jegyes, házassági szerződés, vagy pedig a korábban birtokolt földek lehetnének szükségek, hogy azokat terhelessük jelzáloggal. De ön már nem rendelkezik felettük és nincsenek a háza nevén sem.
Ebből nem derült ki Artemisia számára, hogy sikerült-e hatni a férfira, vagy sem, de ha igen, akkor sem ért el vele semmit.
- Egy teljes éve van arra, hogy kifizesse a tartozását a mai naptól kezdve.
Ezzel egy a Bank által lepecsételt hivatalos iratot nyújtott át a nőnek, amiben a hivatalos jogi szövegeken felül a tartozás nagysága és a fizetési lejárati határidő szerepelt.
- A tartozást bármelyik székházban törlesztheti, akár részletekben is, de az egy év leteltéig a teljes összeget be kell fizetnie.


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Központi Bank (Tagesanburg) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Központi Bank (Tagesanburg) Empty Re: Központi Bank (Tagesanburg)

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.