A Roby's bár

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

A Roby's bár Empty A Roby's bár

Témanyitás by Thorhalla Kedd 22 Feb. 2011, 12:57

A bár támogatja a fiatal képző és előadóművészeket, legyenek akár emberek, akár mutánsok.

A bár egy külső és egy belső teremből áll. A külső rész éjjel-nappal nyitva tartó pub, kis négyszemélyes asztalokkal. Nagyobb társaságok a bal oldali fal melletti, némileg elszeparált boxok egyikében foglalhatnak helyet, akár nyolcan is. A bárpoult hosszan elnyúlik a jobb oldali fal mentén. Általában kettő, műsoros esteken három-négy csapos szolgálja ki a vendégeket. A zenegép éjjel -nappal üzemel. A népszerűbb sportközvetítéseket, pedig egy hatalmas plazmatévén nézhetik az érdeklődők.

A falakat kortárs ember és mutáns művészek képei és kisplasztikái díszítik. Ezek többsége a művésszel való egyeztetés után meg is vásárolható.
A bejárattal szemközti falat teljes egészében egy kétszárnyú ajtó foglalja el. Az egyszerű vasajtóra graffiti művészek festettek portrékat híres előadókról, zenészekről, de Charles Xavier arca is fellelhető a képen. A pub 65 férőhelyes.

A kétszárnyú "panteonkapu" mögött található a kizárólag műsoros esteken és koncertek alkalmával nyitva tartó belső terem. Ez egy 150 férőhelyes koncertterem színpaddal, profi hangosítással és világosítással. A műsor jellegétől fuggően raknak be asztalokat.

Az eredeti topic

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Roby's bár Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Pént. 11 Okt. 2013, 16:15

// Dr. White //

Hosszú éveim alatt még mindig nem szoktam meg az átlagemberek gondolkodási és ténykedési sebességét. Lassan ideje lenne hozzászoknom, hogy míg akivel beszélek a végére jut egyetlen gondolatmenetének, addig én legalább négyen túl vagyok már. Ami azt illeti a hozzászokás dolgát sem egyszerűsítettem meg magamnak, hisz a környezetemet is úgy igyekeztem berendezni, hogy ilyen problémába ne ütközzek, csak ha feltétlenül szükséges. Mint most, egy kis ügyintézés Manhattan-ben. Csupán papírmunka, de egy egész örökkévalóságnak tűnt amíg elintéztem. Túlságosan lassú az eljárási folyamat.
Viszont minden szerencsétlenségből szerencsét lehet kovácsolni. Fülembe jutott a hír egy bizonyos szórakoztatóipari létesítményről, mely ember és mutáns művészek munkáit egyaránt kiállítja és most, hogy itt vagyok volt alkalmam betérni.
- Egy tejeskávét kérek. - adtam le a rendelést a pincérnek, de már akkor rég nem ő foglalkoztatott. Szemeimmel végigfutottam a kiállított művészeti értékeken. Természetesen nem tudnám megállapítani, hogy melyik mutáns és melyik emberi kéz és elme végeredménye, de mindettől függetlenül kellemes őket látni.
A kis pihenést félbeszakítva vettem elő a jegyzeteimet és a telefonomat annak érdekében, hogy azt a sok szabad pillanatot ami most rendelkezésemre áll addig míg megkapom, megiszom és kifizetem a kávét hasznosan tölthessem el.
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Pént. 11 Okt. 2013, 17:26

//~ Damon Arkwright - Dr. White ~//

Nem volt nehéz dolgom a mostani beosztott feladatommal így nem is kellett plusz időt benn töltenem az irodába. Maradt időm a nap második felében elég arra, hogy miután haza tébláboltam ki is tudjak ruccanni otthonról. Rég mentem már el és a lakásban csak megőrülök egyedül mert hát... egy idő után már önnön agyunk lefárasztatása hangos gondolat menetekkel és a négy éveseknek szóló műsorokkal átfordulhat káros hatásúba. Nem is gondolva a másik problémámra. Na de tiszta fejjel indultam el otthonról és egy új helyet indultam el meglátogatni ami nem más volt mint a Roby's bár. Már hallogattam róla dolgokat de eddig nem igazán találtam sose időt arra, hogy el is menjek egy ilyen helyre. Több mint kevesebb okból. De ha már így megfordult a világom akkor már egyszer egy ilyen helyre is el kell néznem. És mindenki emlegette, hogy jó, kellemes kis helynek tűnik. Mi bajom lehet?
Meg is érkezek a bár-hoz. A szokásos, mindennapi öltözetemben apró csavarral az egészben. Az egész oltözetem fehér, makkos cipő, öltöny nadrág és a kabátja. A mostani különbség csupán annyi, hogy az ing és nyakkendő helyett csupán egy fehér póló van rajtam és kesztyűket sem viselek. Ám a kalapom az fent van.
Egészen míg be nem lépek a helységbe. Körül nézek, hogy mennyire zsúfolt a hely de kellemesen szellős és még ki haltnak se kihalt a hely így leemelem a kalapomat a fejemről és a pulthoz sétálok oda. Egy idősebb férfi mellett állok meg, pont ki kapja a kávéját mire odaérek mellé. Érdeklődő pillantást vetek a férfira és ahogy a jegyzeteit nézi. Leteszem a kalapomat a pultra.
- Egy latte és egy őszilé. 
Mondom a pultosnak majd kicsit ki fordulok a férfi felé. Nem őt nézem hanem a falon lévő képeket amik ki vannak rakva, mutáns és ember művek egymás mellett. Érdekes öltet.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Pént. 11 Okt. 2013, 21:37

//~ Damon Arkwright - Dr. White ~//

Némán, egyetlen pillantás alatt mérem végig az éppen belépő férfit miközben olvasást félbeszakítva kortyolok a kávéból. Nem épp egy hű de mennyire minőségi kávé, de az most mellékes. A teljesen fehér összeállítás, amit az alak visel, érdekes, de nem számottevő számomra, így hamar visszatérek a jegyzeteimhez.
- Érdekes festmények. Látom önnek is tetszenek. - szólalok meg kis idő múlva. Kénytelen vagyok kimondani a gondolataimat, hisz úgy tűnik mégis csak felkeltette az érdeklődésemet némiképp ez a férfi, és, hogy agyam ezen szükségletét kiéljem nincs is jobb, mint egy kis ismerkedés. Sohasem lehet tudni, hogy ki lehet az akit megismerek így.
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Pént. 11 Okt. 2013, 23:31

//~ Darmon Arkwright  -  Dr. White ~//

Amit rendeltem ki is kapom. Kevés cukrot teszek a kávémba és kevergetni kezdem. A férfira nézek mikor megszólít, bár inkább úgy nevezendően hozzám intézi a szavait a képekkel kapcsolatban.
- Érdekesek meg kell hagyni. Ámbár az én érdeklődésem sokkal inkább nevezendő tudományi mintsem művészeti érdeklődésnek. - jegyzem meg majd bele kortyolok a kávémba - És ön? Talán művészet barát?
Bár egyértelmű, hogy mit fog válaszolni. Le rí róla, hogy nem egy olyan típus. Már talán csak azért se mert az összes olyan alak megy a drága kiállításokra mintsem bárokban vásárolná meg a névtelenekét.
Még egyszer végig mérem a férfit, elég látványosan nem leplezem azt ahogy végig fut a tekintetem rajta. Tekintetem érdeklődő mintsem tolakodó vagy hasonló lenne. Egy kellemeset hörpintek még egyet a kávémba miközben a válaszát várom, hallgatom majd átveszem a balomba a poharat és jobbomat ki nyújtom felé.
- Strongholl, Dr. Bryant Strongholl. 
Mutatkozom be és rázok vele kezet ha viszonozza a kézfogást ami nem egy kézroppantó ám határozott.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Kedd 15 Okt. 2013, 20:11

//~ Darmon Arkwright - Dr. White ~//

Mondhatni nem túlzottan értettem egyet azzal, hogy tudományos érdeklődést is felkelthetnek a művészeti dolgok, lévén gyakran távol állnak a valóságtól ezen dolgok. Részben hasonlatosan az irodalomhoz, legalábbis annak bizonyos műfajaihoz.
- Nem vagyok műértő, de nem vetem meg a művészetet, még akkor sem, ha nem igazán az én világom. - csuktam össze a jegyzetfüzetemet és emeltem a tekintetemet az úrra, és épp időben, hisz már nyújtotta is felém a kezét egy bemutatkozás mellett.
- Arkwright. Damon Arkwright. - mutatkozok be magam is a kézfogás közben. Feltételezem hallhatta a nevem már bizonyos helyeken, vagy épp az újságokban olvashatott róla.
- Doktor? meg tudhatom, hogy milyen téren? - tettem fel a kérdést 'mely a legnagyobb fajsúllyal bírt az elmémben jelen pillanatban. Lehet egyszerű orvos is, vagy doktorátust tett le valamiből. A lehetőség szinte végtelen jelen helyzetben.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Csüt. 17 Okt. 2013, 22:17

//~ Darmon Arkwright - Dr. White ~\\

Nem műértő de nem is gyűlöli. Remek, már attól tartottam, hogy a fazon egy sznob k*csög műgyűjtő aki már ott tart, hogy minden vackot megvásárol. Már kiindulva, hogy egy bárban jegyzeteket búj elmerülten. Nem mintha csak ezt jelenthetné de ez van, ez jutott eszembe.
- Áh értem. - válaszolok majd miután bemutatkozott ő is és kezet fogtunk eleresztem a kezét és szólok utána csak újra - Örvendek Mr. Arkwright.
Mikor kérdezi, hogy miféle doktor is vagyok egy pillanatra habozok. Felmerül a kérdés bennem, hogy vajon csak szimplán nyögjem ki doktorátusim témáját vagy azért legyek egy kicsit leíróbb.
- A szakterületem a Humánbiológia, ebből szereztem meg a doktorátusi címemet de foglalkozom még mással is e mellett.
Végül is a rövidebb megoldás mellett döntöttem. Ha teljes homály uralkodik akkor persze szívesen elmagyarázom neki, vagy inkább bemutatom neki a területemet. Persze ha érdekli. Nem szeretem feleslegesen szellőztetni a tüdőmet azért.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Csüt. 17 Okt. 2013, 23:19

//~ Darmon Arkwright - Dr. White ~\\

Kis meglepettség lépett fel nálam azt hallva, hogy új ismerősöm milyen tudományi ágban is doktor. Kissé hátradőlve vettem fel egy kényelmi állapotot és rendezgettem el a gondolataimat a megfelelő sorrendbe.
- Humán biológia? Érdekes. Akkor az érdeklődési körünk annyira nem áll távol, bár az enyém egy kicsivel specifikusabb ennél. - tartottam egy kis szünetet amíg belekortyoltam a kávémba. Legalább addig is lesz egy kis drámai csend. - Az én szakterületem, már ha szabad így fogalmaznom, sokkal specifikusabb ennél. Engem az emberi fejlődés, annak szakaszai és okai, valamint ez a bizonyos x-gén tulajdonságai, kialakulásának oka és az emberi szervezetre való hatása érdekel leginkább. Valamint, hogy mi befolyásolja, hogy annyi fajta van belőle. - tartottam rövid összefoglalót az engem jelenleg érdeklő problémakörről. A jegyzetek melyeket korábban olvastam is ezen témák körül mozognak, hisz Darwin valamint Xavier professzor írásaiból készült jegyzetek amiket szeretnék valahogy összeegyeztetni, hogy minél inkább megfeleljenek az elképzeléseimnek és feltevéseimnek.
- Amúgy feltételezem, hogy a mással való foglalkozást nem úgy érti, hogy a szakterületén nincs kereslet. - érdekes felvetés volt ez részemről, de amennyiben igazam van és remélem nincs, kár lenne, ha a tehetségét elvesztegetné. Nem azt mondom, hogy nincs elég tudós a kezem alatt, de soha sem lehet tudni, hogy egy új gondolkodásmód egy új perspektíva mit hozhat. Mint ahogy itt a festméyneken lehet látni. mindenik egy új perspektíva a világról.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Pént. 18 Okt. 2013, 12:54

//~ Darmon Arkwright - Dr. White ~\\

- Ez igazán remek hír, hogy önt is érdekli ez! - válaszolok miután saját útját is bemutatta. - Bár igen, tudásom nagy részét az emberi egyedfejlődés mint genetikai mint szociológiai témában gyűjtöttem össze az utóbbi évek során már egyre többször foglalkozom a mutáns gyűjtő név alá sorolt személyekkel is. Úgy gondolom megtalálhatjuk a választ, az okot az emberi továbbfejlődés eme nem várt módjára.
Én is iszom a kávémból be fejezve azt már így. Leteszem a poharat és megfogom az üdítőmet amit még kikértem magamnak.
- Bár sajnálatos ám a két generációs állapot között sok ellent mondás uralkodott és még napjainkban is vannak rasszizmusok, ha kifejezhetem magam ezzel a szóval. De amit mondani akartam az az, hogy sajnálatos módon közel se áll annyi adat a rendelkezésemre amiből tudnék megfelelő munkát végezni. Félő, hogy egy vagy két információ elmaradása egy egészen más következtetésre vezetne el. - már az államat simogatom közben ahogy gondolkozok, némileg a tekintetem is a föld felé, a semmibe vándorolt el. - Sajnos nem lehet csak úgy adatokat gyűjteni... Igen, a regisztrációs törvény még fájdalmas emlék minden mutánsnak így nem lehet kitöltetni teszteket velük. Még egyszerű kérdőívekre is félő, hogy agresszív reakciójuk lenne. Hmm...
Hirtelen kapom fel a fejemet újra és felkacagok.
- Elnézést egy kissé elmerültem a gondolataimban. - mondom - A másik szakterületemről érdeklődött, ugye? Hát igen, nincsen gondom a munkámmal. Szerencsére van és állandó is ám ettől függetlenül végeztem tanulmányokat Virológia (Vírus tudomány) terén. Bár ezen ágon igen csekély, elenyésző tudásom van.
Iszom egy kortyot az üdítőmből, kissé kimossam a kávé ízét is és, hogy felfrissítsem magam a hideg itallal.
- Ha szabad meg érdeklődnöm ön milyen előre haladást tett kutatásaiban? - teszem fel érdeklődve a kérdésemet. - Persze nem szeretnék tolakodó lenni, megértem ha nem kívánja megosztani velem. Én magam is kényesen kezelem előre lépéseimet s nem szívesen osztom meg másokkal részleteit.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Hétf. 21 Okt. 2013, 21:31

//~ Darmon Arkwright - Dr. White ~\\

Egyre inkább kezd érdekelni engem ennek a férfinek a személye és eddigi munkássága. Biztosan lehetne valami módot találni arra, hogy a kutatásainkat valahogy össze tudjuk hangolni annak érdekében, hogy mind a ketten előrébb haladjunk, de ez egyelőre még csak feltételezés a részemről, kicsivel több kell ahhoz, hogy tervvé érjen.
- Valóban akadályként jelenik meg a rasszizmus a kutatások szemszögéből, mindkét oldalra értve. Az emberek szemszögéből is kényes téma, a mutánsokról nem is beszélve. De véleményem szerint egyszerű kérdőívekkel nem tudnánk sok különbséget tenni. A mutánsok többsége is pont ugyan olyan mentálisan, mint az emberek. Feltehetőleg csak az olyan mutációknál találhatnánk eltérést ahol a géneknek köszönhetően maga az agy mutálódott. Ott pedig félő lehet, hogy esetleg okosabbak nálunk. - fejtem ki a gondolataimat az övéivel kapcsolatban. Ami azt illeti némi önfényezést is sikerült belevegyítenem, de lévén nem tudhat róla, hogy magam is mutáns lennék és, hogy az agyam az én különleges képességem, így nem is kell aggódnom.
- Őszintén szólva saját magam által elindított kutatásban, még nem jutottam odáig, hogy előrehaladást állapíthatnék meg. - dőlök kicsit előre összekulcsolva a kezeimet magam előtt. Még pár korty van a kávémból, de az már ott fog maradni egészen addig, míg el nem viszik. nincs már szükségem rá, jobb élénkítő szert találtam a koffeinnél. - Ezidáig leginkább az apám által hátrahagyott kutatásokat fejeztem be. Minimális dolgok, nem számottevőek. Most viszont már a saját fejem után menve azt kutathatom amit szeretnék. Jelenleg pontosan azt, hogy mi az a hajszál abban a bizonyos mutáns génben, ami egyeseknél különleges képességeket eredményez, míg másoknál betegségeket, esetleg halált. - járt a szám, de hangom nyugodt volt és lassú. Közben előkerestem az ábrát a jegyzettömbömben a mutáns génről. Igazán könnyű volt megszerezni, hisz mindvégig kéznél volt számomra, csupán egy apró dolog kellett ahhoz, hogy vizsgálódhassak is rajta.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Kedd 22 Okt. 2013, 20:12

Láthatóan felkeltettem az érdeklődését Mr. Arkwright-nak. A testbeszéde is elárulja ezt egyértelműen. Meg természetesen maga az is, hogy be szállt a beszélgetésbe és fojtatja is, s nem le koptat egy egyszerű mozdulattal.
Figyelmesen is hallgatom, hogy mit oszt meg velem. Nagyon is érdekel, hogy más tudósok mégis mire jutottak vagy juthatnak. Talán még sikerül is kiszedni belőle pár fincsi részletet is ami ha nem is bizonyul hasznosnak nekem a végén legalább informálódok róla.
Ő is akadályként értékeli a rasszizmust és jelen lévőnek. Hát igen sajnálatos módon ez valószínűleg meg sem fog szűnni. Ahogy az afro amerikaiakat is még mindig le négerezik és a kisebbség fogalmát tévesen értelmezik az emberek és még mindig sokan gyűlölködik őket. Heh, talán azok az emberek akik mutánssá váltak és még ehhez a "kisebbséghez" is tartoznak nagy megkülönböztetést kaphatnak hátrányosan természetesen. Mégis ki venne fel egy olyan négert aki mellesleg mondjuk, lávát tud felköhögni. Nem hiszem, hogy nyerő lenne egy ilyen önéletrajz hiába vagyunk már, most békésebb időkben.
- Igen, a legtöbben hasonlóakat éltek át mint bárki más. A fő kulcsát ha megtalálnánk akkor hatalmas előre lépést tehetnénk a megértésében. Hiszen jelenleg még rengeteg miért és kérdés veszi körbe ezt a réteget elenyészően kevés válasszal. Miután pedig még az ember kísérletek is tabuk mégis, hogy tudnánk kísérletekre engedélyt szerezni mutánsokon? - megvakarom a fejemet a halántékomnál. - Persze nem középkori, kegyetlen módszerekre gondolok egyik esetben se.
Mikor hallom, hogy nem ítéli meg kutatásait haladónak kissé elkeseredem de nem mutatom ki ennek a jelét arckifejezésemben csupán hallgatom tovább csendesen. Viszont elmondja, hogy apja is tudós volt, méghozzá kutató szint úgy. Egy több generációs tudós..
- Pontosan! - emelem meg kissé a hangom a pillanat erejéig - Az a kis pöcök, kapcsoló, esemény vagy szál. Mi az ami elidézi azt, hogy egy képesség kifejlődjön. Ha erre rá tudnánk jönni akkor végre előre léphetnénk. Bár még ha ezt meg is találnánk... - dőlök hátra kissé letörve - Még mindig ott marad a másik nagy miért kérdés. Miért más és más emberenként. Természetes, hogy senki se egyforma de eddig se nemzetiségi, nemi vagy bármi kapcsot nem tudtam tisztán felvázolni. Talán csak az kell, hogy valaki egyszer átlépje a határt. Ahogy az első ember szembe ment mindennel az orvoslásért, talán nekünk is lesz szerencsénk valakihez akit nem érdekel majd erkölcsi vagy törvényi határ, hogy lerántsa a leplet erről a rejtélyről.
Talán még sokat se kell várnom, hogy valaki átlépje..

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Szer. 23 Okt. 2013, 21:24

Kísérletek mutánsokon. Valamiért ha ebből a szemszögből közelítjük meg a dolgot akkor valóban eléggé durvának és talán fájdalmasnak is hat. Lehet, hogy a filmek és más ilyen dolgok hatása ez, hogy a kísérletekhez az emberek egyből a fájdalmas módszereket társítják. Ami azt illeti ebben a kontextusban magam sem szeretem a szót használni. Félelmetesnek hat.
Ami az erkölcsi és törvényi határt illeti, a választ a kérdésre nagyon egyszerűen meg lehet találni. Ha azt nézzük magam is egyike vagyok a kérdéskörre való válaszoknak.
- Nem az a kérdés, hogy engedélyt tudunk-e szerezni. Ha ezt tesszük fel, akkor egyértelműen az a válasz, hogy nem. Azokból a mutánsokból akik képesek az adottságaikat használni és korlátozni, azok nem fognak jelentkezni a vizsgálatokra és tesztekre. Ők megtanultak együtt élni vele és még ha kinézetben is változtak meg, akkor sem akarják a visszájára fordítani. Amelyek pedig jelentkeznének azok meg akarnának szabadulni a képességeiktől vagy attól a bizonyos géntől, ezt pedig nem tudjuk biztosítani számukra. Ami azt illeti úgy vélem, hogy ez fatális kimenetelű lehet egy szervezet számára. - lendültem bele a beszédbe kicsit jobban. Szerencsére hadarni nem kezdtem el, de aki nem figyel vagy csak fél füllel hallgatja az nem igazán hiszem, hogy meg tudna érteni belőle bármit is. De annak nem is kell. - A kérdés amit fel kell tennünk az az, hogy vannak-e olyan tudósok vagy egyszerű polgárok akik annak érdekében, hogy fényt derítsünk a mutáns gén titkaira és árnyékos részeire, hajlandóak lennének beszállni a projektbe. Az egyszerűbb elképzelés kedvéért ezt valahogy úgy lehetne felvázolni, mintha részvényesek lennének egy cégnél. Mind a válaszokat kereső tudósok, mind pedig a mintákat biztosító és tesztekre felelő alanyok egyenrangúak lennének a kutatásban és mind a két fél teljes belelátást kapna a dologba. - cseppet sem esett nehezemre erről az ideálisnak tűnő dologról beszélni, hisz jómagam egy ilyen paktum aktív részese vagyok, bár közember nincs az egyezményben. Valamelyest azokat biztosan nehezebb lenne meggyőzni a dologról.
- De ez persze mind csak feltételezés. Ha sok ilyen személy futkosna az utcákon akkor most nem itt ülnénk és beszélgetnénk, hanem esetleg mindketten gépek mellett görnyedve dolgoznánk. -  újra nyugodt és kimért hang. Egy ilyen felvetés után ideje volt visszafognom a lovaimat, hisz a munkatársam nélkül amúgy sem avathatnám be a kutatásunkba, meg közel sem lehet két alanyból megtalálni a választ. Még ha sokban is különbözünk az ifjú tudóssal.
- Jut eszembe, meg is akartam kérdezni csak elterelődött a figyelmem. Ha megtudhatom, pontosan hol is dolgozik? ne értsen félre, nem személyeskedni akarok, csupán érdekel, hogy amennyiben a későbbiekben épp munkaidőben óhajtanám felkeresni mégis merre induljak el. nem kívánok azzal bizalmatlanságot szülni, hogy esetleg nyomozok ön után. - tereltem kicsit "emberibb" témára a beszélgetés fonalát. Természetesen lehetőséget adva arra, hogy így ő is érdeklődhet az én munkahelyem iránt, viszont ez nem zavar. Nincs mit titkolnom, legalábbis sok nincs.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Csüt. 24 Okt. 2013, 18:09

Csendben hallgatom végig. Teljesen a végéig mígnem már a munkahelyemről érdeklődött. De először..
- Talán ez már egy örök dilemma marad. Igen vagy nem. Lehet-nem lehet. Meg akarja szüntetni vagy csak nem akarja vizsgálat alá vetni magát. Pedig, talán még meg is oldható lenne az, hogy esetleg megszüntessük ha akarja vagy épp segítsünk a fejlődésében. Bár kétlem, hogy akár ilyen dolgokkal kívánatosabb lenne a dolog. A kísérlet és a teszt olyan szavak számukra mintha csak azt mondanánk, hogy darabolás és henteskedés.
Mondom majd meghúzom az üdítőmet. Le is hajtom majdnem az egészet a húzásra. Leteszem az üveget a pultra.
- Szerény személyemet az AIMville corporation alkalmazza. Jelenleg. De azért szeretem nyitva tartani az ajtókat és nyitogatni is őket. Sose lehet tudni, hogy mit hoz a sors. - tartok egy kis szünetet - Bár azt is mondhatnám, hogy várok az "igazira". Többnyire egy kis irodában ülök - kezdem el imitálni a görnyedő pózt amit az író asztalnál szoktak vágni a levegőben gépelve közben - és egész nap a gépet ütöm...
Jó talán nem teljesen igaz de apró füllentésekért még nem zártak be senkit.
- És ön? Bizonyára szerencsésebb állása van Önnek mint nekem.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Szomb. 26 Okt. 2013, 13:03

AIMville. A gyümölcsöző városrész a mi kis városunkban. Figyelemre méltó munkahely az biztos, legalábbis az alapján amit olvastam róla. Eddig még nem volt okom meglátogatni a helyet, valahogy nem vitt oda az utam, de ez még változhat, remélem.
- Egy tudós aki irodai munkát végez? Meglepő ez a humán erőforrás felhasználás egy olyan szervezettől, mint az AIMville. - ezt inkább csak úgy, magam elé mondom. Valahogy nem azt várja el az ember, hogy a tudósokat irodai munkára kárhoztassák, hisz a kutatások azok amik motiválják valamelyest őket és ahhoz, bár most már elengedhetetlen az informatikai szerkezetek használata, de főként valahogy a kísérleteken és a teszteléseken lenne a hangsúly, a számítógépet pedig adattárolásra és esetleges szimulációk lebonyolítására kellene használni.
- Az attól függ, hogy mit ért szerencsésebb alatt. Jómagam egy kisebb genetikai kutatóintézetnek, az ArkGene-nek, vagyok az örököse, tulajdonosa, igazgatója és vezető kutatója. Nem rendelkezünk olyan széles körű erőforrással, mint az AIMville, de tartjuk magunkat és kihasználjuk a felkínálkozó lehetőségeket. - igyekeztem a lehető legtömörebben összefoglalni a munkakörömet és a céget is. Valóban nem vagyunk nagy cég és még sok fejlődés áll előttünk, de ez az ami valamelyest motivál is. Rengeteg lehetőség van a jövőben amit még meg tudunk ragadni, magunkhoz húzni és győzedelmeskedni.
- Viszont engedje meg, hogy felajánljam a baráti lehetőséget arra, hogy ha esetleg szeretne egy közös projektet indítani vagy valami hasonló, akkor biztosan állok rendelkezésére, hogy a lehetőségeim szerint asszisztáljam önt. - és ezzel megtettem egy újabb lépést egy lehetőség felé. Nem akarok információt lopni vagy bármi ilyesmi, távol álljon tőlem, de biztosan jó tapasztalat lenne már csak az is számomra, hogyha esetleg megtapasztalhatom milyen is AIMville belülről, vagy valami hasonló.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Szer. 30 Okt. 2013, 15:55

- Hát talán tényleg meglepő. Ám ne tévessze meg a dolog. Igen, irodában ülök ám a munkám leg praktikusabb elvégzési módja ez.
Mondom majd iszom egy kortyot. Aztán pedig figyelem és hallgatom ahogy ő mesél a munka helyéről ami nem más mint egy örökség, egy céget örökölt az apjától és azt viszi tovább. Füttentek egyet.
- ArkGene? - kérdezek vissza érdeklődően - Kérem, meséljen még erről, igazán érdekelne!
Mondom kissé előrrébb dőlve közben, de aztán vissza egyenesedek, hog yne feszélyezzem azért Damon-t.
A felajánlásán elgondolkozok egy pillanatra. Nem rossz, nem rossz. Mindenképp számításban kell tartanom, hogy nem lesz örökké állásom az AIMVille-nél bármit is csinálok.
- Észben tartom Mr. Arkwritght és köszönöm a felajánlást. Ám most egyenlőre a munkám elegendő is, egyenlőre. Persze szívesen áldoznám fel szabad időmet egy hasznosabb és érdekesebb kihasználásra mint egy közös kutatás, például.
Ha azt nézem, hogy milyen lehetőségekhez tud hozzá juttatni ez a cég engem és micsoda kutatásokra lenne lehetőségem ott, miután végzem a cégnél akár 8 órát is fel tudnék áldozni még egy érdekfeszítő kutatás érdekében. Mindenképp meg kell egyeznem valamiről Mr. Arkwritght-al. Nem szabad hagyni elúszni egy jó lehetőséget.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Pént. 01 Nov. 2013, 18:56

Valamiért nem töltött el több bizalommal az, hogy úgy vélekedett beszélgetőpartnerem, hogy az irodai a praktikusabb munkavégzés számára. Nem vagyok elektronika ellenes, hisz sűrűn használom a a fejlett technika vívmányait, viszont sokszor előszeretettel használom a papírt, ceruzát és az agyamat a munkavégzésre. De ez én vagyok.
- Olyan sokat nem tudok mesélni. A cég az utóbbi évekbe kapott új arculatot és berendezéseket. Valamint a foglalkoztatott tudósok egy részét is le kellett cserélnem a jobb teljesítmény érdekében. Összességében úgy vélem, hogy most megfelelően működik a cég. Legalábbis a jelenlegi pillanathoz képest mindenképp. - adtam választ az érdeklődésére, persze csak hivatalos dolgok szintjén. Olyasmik ezek amiket egy céges látogatás során az idegenvezető is elmondana bárkinek.
- Igazán örvendek ennek. Természetesen nem szeretném túlterhelni önt. Persze az is igaz, hogy nem lehet tudni, hogy mikor tesz szert a cég olyan kutatási anyagra mely felkelti az ön érdeklődését, hacsak eddig nincs ilyesmi a birtokunkban. - igyekeztem kicsit sejtelmesre kihozni a végét, hisz tulajdonképp amiről korábban beszéltem, az a bizonyos ideális helyzet némiképp fennáll, csupán mivel egy közös projektről van szó az egyik részlegvezető beosztottammal, így rögvest olyan nyíltan nem is beszélhetek róla. meg aztán senki sem tudhatja, hogy épp ki hallgatja ki a beszélgetésünket. A mai világ sokban megkönnyítette az ipari kémkedés dolgát.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ammon Einarson Szer. 06 Nov. 2013, 22:28

Nem sokat tud mesélni azt mondja de azért egészen jól leírja a cégének aktuális helyzetét. Munkaerő csere, profil csere, berendezésekből is újakat szerzet be a cége. Ez azért elmondja azt is, hogy jól mehet a sora most. Persze az egész hivatalos körültekintés. Mondott is valamit meg nem is. Az, némileg megmosolyogtat ahogy aggodalmát fejezi ki, midőn nem szeretne túlterhelté tenni de azért elhinti, hogy akár még lehet is valami a birtokában ami érdekelhet is. Biccentek bárat helyeslően a fejemmel.
- Értem én. Ki tudja, hogy épp hol vannak kémkedők az ember közelében. - tartok egy kis szünetet míg iszom az üdítőmből befejezve azt is immáron. - Nálunk is fontos, hogy még egy apró szó se szivároghat ki ami rosszat tehetne a cégnek vagy éppen konkurenseknek jót. Persze azok akik kiszivárogtatnak valamit vagy csak elszólják magukat is számíthatnak az elbocsájtásra. Már ha csak annyira.
Fejezem be a mondandómat majd az asztalra leteszek némi pénzt a kávémért és az üdítőmért.
- Esetleg a jövőben ismét össze ülhetnénk társalogni. Akár olyan helyen is ahol nem kell tartanunk kelletlen fülek jelenlététől sem. És akkor jobban átrághatnánk magunkat egy közös munkának a feltételein. Most viszont ha megbocsájt, sajnálatosan már mennem kell. Későre jár és holnap sok dolgom fog akadni.
Kinyújtom a kezemet egy kézfogásra elköszönés képpen aztán miután kezet fogott velem és ő is elköszönt s nem akar marasztalni sem tovább akkor felveszem a kalapomat a pultról, felteszem a fejemre és távozok a bár ból.

_________________
REN: Hjuchia Sakura, Ammon, Chars Westwal
__________________________________________________________
SW :: Q’ayem Kor , Rime
Ammon Einarson
Ammon Einarson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1381
Hozzászólások régi : 1081
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 3
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Hjuchia Sakura
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Litttle SW, VH, AoA, Outsiders, Ultimate

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1808-ammon-einarson#26026

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Damon Arkwright Hétf. 11 Nov. 2013, 22:04

Csak helyeslően hümmögök arra ami a kémkedő füleket és a munkahelyének az "árulók" büntetését illeti. Természetesen ezt a fajta ellátást az én beosztottjaim is élvezhetik abban az esetben, ha megpróbálnak túljárni az eszemen meg az emberségemen. Ami azt illeti az utóbbin könnyebb.
- Sőt, ragaszkodom hozzá, hogy szakítsunk rá alkalmat. Köszönöm a kellemes társaságot, és reménykedem a mihamarabbi viszontlátásban. - viszonoztam a felém nyújtott kezet és némán néztem végig ahogy egy igen fontosnak minősült kapcsolat távozik a bárból. Lehetséges, hogy megállíthattam volna, vagy feltarthattam volna, de annak egyelőre semmi értelmét nem látom még. De azt biztosra lehet venni, hogy fogok ezzel az emberrel dolgozni a jövőben. Már alig várom.
- Fizetek. - közöltem a pultossal, majd a megfelelő összeget hátrahagyva hagytam el magam is a helységet.

_________________
Reneszánsz:
- Damon Arkwright
- Dr. Jennifer Collingwood
- Alexis Rey (X-diák)
Damon Arkwright
Damon Arkwright
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 31
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Oct. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Damon Arkwright
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Albert Shear Hétf. 14 Ápr. 2014, 12:16

Albert Shear nagy, fekete terepjáróra állt meg alig ötven méterre a bár bejáratától. Azonban egy nálánál sokkal kisebb termetű, szőke nő szállt ki a gépjárműből. A vajszínű nadrágkosztümben és hozzá illő magassarkúba bújt hölgy, egy "Toughbook" feliratú, gumírozott szélű, fémes hatású "aktatáskát" tartott a kezében, miközben becsukta a Ford ajtaját. A kulcsot a zsebébe csúsztatta, majd ugyanazzal a mozdulattal némi aprópénzt vett elő a zsebéből és a parkolóórához lépett. Bedobta az érméket, majd csavart egyet jókorát a szerkezet megfelelő gombján, hogy beállítsa a parkolási idejét. Ezt követően pedig elindult a bár bejárata felé.
Benyitott az ajtón, majd határozott léptekkel megindult a bárpult felé, ahol helyet is foglalt. A "táskáját" maga mellé tette a pultra és rendelt egy üveges almalevet, valamint kért egy poharat. Az italt kitöltötte a pohárba, majd visszaküldte az üveget. Ezt követően várakozni kezdett és figyelte az érkezőket.

_________________
Quis custodiet ipsos custodes? ~ Britannia kapitány ~

Az igazi férfi nem hősködik a fegyverrel, hanem diszkréten viseli, és bölcsen használja. - B.G. ~ Albert Shear ~

Just keep your head down a few more minutes and you're out of this. ~ Mallory Danica Walsh ~

Rendszerben látni és gondolkodni. Az a modern művészet. ~ Madeleine Eleanor Delacourt ~

Kiss, kiss, bang, bang ~ Tariq Kudrjawizki ~
Albert Shear
Albert Shear
8. szint - 18 kredit

Hozzászólások száma : 730
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 07.
Age : 43
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Albert Shear
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by David Wolfie Hétf. 14 Ápr. 2014, 17:50

David megerkezett a bar ele. A bejaratnal az uveg tukrozodeseben meg egyszer ellenorizte legalabb nagyresz hivatalosan nez-e ki, majd belep a barba. Gyors korbepillantas, keresunk egy szoke holgyet. Ekkor talalkozik tekintete vele.
Nagy lelegzet, egy igazi capaval van dolgom. Csak maradj nyugodt, es termeszetes.
Elindul a barpult fele. Ekkor latja a meg az atkataskat. Akkor koszonjunk mindenkinek.
-Udvozletem, on minden bizonnyal Madeleine Delacourt. En David Wolfie vagyok.
*Udvozletem elektronikai eszkozok. Szeretnem, ha par dolgot megnyitnatok nekem kepernyon valo kijelzes nelkul...*
David Wolfie
David Wolfie
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 79
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Apr. 08.
Tartózkodási hely : London

Karakteradatok
Főkarakter: David Wolfie
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

loke-loki

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Sandman Hétf. 14 Ápr. 2014, 19:27

David fél tucat aktív elektronikus eszközt észlel a helyiségben. A pénztárgépet és 5 mobiltelefont. Ezen kívül még egy inaktív laptopot. De David feltehetően Madeleine gépeire koncentrál. A telefonjába bele is tud látni. Gyakorlatilag néhány másodperc alatt hozzáfér az alap beállításokhoz, a MinionRush és a Szókereső játékhoz. De amikor a telefonszám regiszterhez és az üzenetekhez akar hozzáférni, csak annyit hall a fejében, hogy NEM. Ez egy pillanatra meg is zavarja a koncentrációját és visszalöki a valóságba.
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Albert Shear Hétf. 14 Ápr. 2014, 19:35

Madeleine a Blackberryjét nyomkodva és forgatva tölti el a várakozás idejét. Azon nem lepődik meg, hogy megszólítja a fiatal férfi. Kicsit másképp emlékszik rá a fényképről, de az az egyetemi évkönyvből származik és néhány évvel korábbi. Ráadásul azon még a harvardi egyenruhája van a férfin és azok a színek egészen más bőrtónust kölcsönöztek neki. Madeleine a megszólításra reagálva lockolja a telefonját, a képernyő elsötétül és a pultra helyezi. Lecsusszan a bárszékről így már látszik, hogy még magassarkúban is jóval alacsonyabb a fiatal férfinél. Ellenben kezet nyújt neki.
-
Igen, én lennék, de kérem szólítson csak Madeleinenek. Esetleg inna valamit? Rendeljen nyugodtan, aztán üljünk át egy boxba. - azzal baljával a telefonért nyúl, amit a zsebébe csúsztat, majd a laptopért, amit magához vesz és beül a legközelebbi üres boxba.

_________________
Quis custodiet ipsos custodes? ~ Britannia kapitány ~

Az igazi férfi nem hősködik a fegyverrel, hanem diszkréten viseli, és bölcsen használja. - B.G. ~ Albert Shear ~

Just keep your head down a few more minutes and you're out of this. ~ Mallory Danica Walsh ~

Rendszerben látni és gondolkodni. Az a modern művészet. ~ Madeleine Eleanor Delacourt ~

Kiss, kiss, bang, bang ~ Tariq Kudrjawizki ~
Albert Shear
Albert Shear
8. szint - 18 kredit

Hozzászólások száma : 730
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 07.
Age : 43
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Albert Shear
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by David Wolfie Hétf. 14 Ápr. 2014, 19:42

Pillanatnyi meghokkenes utan egy mosoly jelenik meg az arcan.
Ha nem megy a szep uton, akkor a vicces uton.
*konzol parancs: open boot.ini search registry ...* Szereti mikor hacker ismereteit is kihasznalhatja. Mas kerdes, hogy akkor legalabb fel orat kell huzni az idot, ha fel akarja torni. Nembaj, akkor eloszor rendel valamit, hogy legyen lehetosege kisse huzni az idot. De legalabb most hogy ra van kapcsolodva a laptopra ha abba be kivan lepni, akkor automatikusan hozzafer a jelszohoz. Remenykedik master jelszoban, bar sejti, hogy ilyen cegnel nem valoszinu. Vegignezi az itallapot elejetol a vegeig, annak ellenere hogy mar az elejen tudja, hogy csak egy limonadet akar.
3 perc
Kivarja a sorat, majd leadja a rendelest. Kellemesen reszletezve, hogy szeretne friss citrombol, nem pedig potlobol, ha megoldhato, mert nem szereti a tartositoszer mellekizet. Ezutan megnezi a holgy hova ult es szepen, nem sietve koveti, majd leul vele szembe.
5perc.
Mar csak 25re van szukseg- fut vegig az agyan, mikozben a holgyre figyel.

(KM egyeztetes alapjan)
Hosszasan tesz ugy, mintha a itallapot nezne. Egy perc eleg, hogy az osszes lezarast, es vedelmet feloldja, es igy gyorsan vegig tudja nezni az emaileket. Utana mar le is adja a rendeleset a limonadera, es koveti a holgyet. Erdeklodve varja, mit kivannak tole.
David Wolfie
David Wolfie
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 79
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Apr. 08.
Tartózkodási hely : London

Karakteradatok
Főkarakter: David Wolfie
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

loke-loki

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Sandman Hétf. 14 Ápr. 2014, 22:09

//Akkor maradjon meg ez a sorrend. Azaz további kérésig BK, AS/MED és végül DW. David, azt szeretném kérni, hogy próbálj meg hosszabban írni. 5-6 sor nem a világ. Illetve nem mindig. De törekedjünk rá. A következő sorok pedig mentális párbajt próbálnak modellezni, mivel jelen esetben David képessége "telepatikusnak" számít.//

Az első visszautasítást követően David ismét rácsatlakozik Madeleine mobilkészülékére. Kicsit óvatosabban közelíti meg a lezárással védett területet. Pislant egyet és máris sötétség veszi körül. Ha jobban körülnéz észreveheti, hogy a semmi közepén "áll". Nincs talaj a lába alatt, mégsem zuhan. Mintha kiszakadt volna a valóságos térből és időből. Kettőt pislant és ha jobban körülnéz ikonok veszik körbe. Ezeket könnyen felismeri. A Blackberry által fejlesztett operációs rendszerről van szó. Ebből hamar rájöhet, hogy nem egy eldobható, könnyen törhető készülékkel van dolga. Látott már ilyet, bár egy androidos készülékkel kevesebb gondja lenne. Azt azonban tudja, hogy a BB-t is csak "drótháló" védi. Az ami viszont David elé tárul egy kicsit más. Lila háló terjed a semmiből a végtelenbe és David előtt egy a hálóból formálódó háromdimenziós arc bámul.
- Mondtam, hogy nem. - hallatszik ismét, de most már látja, hogy a hang forrása az arc, mivel annak mozog a szája. David bármikor megszakíthatja a kapcsolatot és visszatérhet a való világba.

//David következik, mert csak pár másodperc telik el egyelőre és még az itallapot nézegeti.//
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by David Wolfie Kedd 15 Ápr. 2014, 09:08

David mar is mosolyog magaban. Vegre egy kihivas, legutoljara a harmadik vilaghaboruban latott hasonlot. Akkor kezdodjon a feltores. Elotte mint egy doboz ott volt a memoria tartalma. Szerencsere az levedhetetlen terulet, igy elkezd abban turkalni, a kulonbozo azonositok utan. Ah meg is van.
-Megkernelek, hogy a m.delacourt@wrec.org neven valo bejelentkezesemet ismeteld meg.
Kozben probalom a kulsom atalakitani a holgyehez hasonlohoz, hogy a gep ugy gondolja, hogy en vagyok a no, es egy dezsavut elinditani benne, hogy azt higgye a multkori belejentkezes most tortenik.
-A megfelelo adatokat megtalalod a 10111011101000 memoria tartomanyban.
Ez majdnem minden esetben bejon. Szerencsere a gepek nem emberek, igy nincs idoerzekuk, hogy mi tortent meg es mi nem. Egy egyszeru ujralehivas mar meglevo adatokkal legtobb esetben meg is oldja a problemat.
David Wolfie
David Wolfie
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 79
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Apr. 08.
Tartózkodási hely : London

Karakteradatok
Főkarakter: David Wolfie
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

loke-loki

Vissza az elejére Go down

A Roby's bár Empty Re: A Roby's bár

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.