Heven

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 28 Márc. 2016, 00:01

Tanulási idő: 0 nap hátra (defenzív teljes mágiához)
Hátralevő tanulási idő: 18 nap - teljes mágia, 9 nap - varázslat, 4,5 nap - részmágia (káosz mágia)
Végre sikeresen elmondhattam, hogy teljes mértékben tudtam a defenzív mágiát, így következetett az újabb tanulás. Ami nem volt más, mint a káoszmágia. Thorhalla révén a tűzmágián felül ez volt az, ami a legközelebb állt hozzám, hozzánk, és mivel neki hála rendelkeztem a katasztrófamágiával, így teljesen logikusnak tűnt, hogy a káoszt is megtanuljam. A katasztrófát úgysem volt szándékomban soha, de soha sem használni, még úgysem, hogy ölni nem lehetett vele, de bármit tettem volna vele, soha sem lehetett volna visszacsinálni. Ilyen áron pedig semmi sem éri meg. Azt ismertem, belémivódott, abból pedig szerencsére le tudtam vezetni a káoszt. Nagyban segített, hogy ismertem Wandát és láttam nagyon sokszor azt, hogy mit is csinált vele és hogyan működik ez a képesség. Elsőként talán a legkönnyebb részével szándékoztam kezdeni, amit Wanda boszorkánycsapásnak hív. Mindez igencsak sokrétű volt már alapból is, hála a káosznak, ezzel képes leszel energiagömbök megidézésére, amik rövidzárlatot okozhatnak, falakat tudnak leomlasztani, tüzet képesek okozni, molekulaátrendező berendezéseket zavarni, fémek hirtelen megolvadását okozni, szétoszlatni energiamezőket, mozgó tárgyakat eltéríteni, és még sorolhatnám mindezt, hogy miket lehet vele tenni. A lényeg, hogy nehéz és sokrétű, de nagyon sok mindenre használható is. Ismét a rétre mentem ki, hogy ott próbálkozzam. A levezetésből nagyjából tudtam, hogy mit hogyan kellene csinálni, így az alapján igyekeztem koncentráció lévén megidézni ezeket, Wandának igaz ez mutáció, de ahogyan olvastam másoknál úgy működött, hogy koncentráció révén, vagy pedig folyamatosan mondják, hogy minek kelljen létrejönni, esetleg ujjmozdulatokkal. Nos, majd úgy vélem, hogy hamarosan kiderül, hogy melyik működik nekem, mert mindegyiket próbáltam, hogy melyikkel is fog mindez a legkönnyebben létrejönni.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 29 Márc. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 17 nap - teljes mágia, 8 nap - varázslat, 3,5 nap - részmágia (káosz mágia)
Tegnap végül, igencsak sokára, de némi haladást értem el a gyakorlat során. Sajnos még ellőhető/eldobható energiagömbök nem jöttek létre, de mire kifáradtam a gyakorlásban már apró aranyszínű villámocskák már megjelentek. Ez is nagy haladás volt, mert azt jelentette, hogy már megtaláltam a megfelelő mozdulatot arra, hogy ezeket létre tudjam hozni. Mindig a legeleje volt a legnehezebb, minél jobban beleásta magát az embere a mágiaágba, annál könnyebb volt újabb és újabb aspketusra rájönni, az idő is csak azért tolódott ki, mert olyan sok mindent kellett gyakorolni benne. Mivel most már tudtam, hogy miként is kell majd ezt csinálni, így a mai napom sokkal könnyebben indul, mint a tegnapi. Ismét kimentem a barlang elé és ott álltam neki rövid meditáció után neki is láttam a gyakorlás azon részének, amit mára terveztem. Reményeim szerint ma már képes leszek arra, hogy a boszorkánycsapás már létrejöjjön, akár néhány pillanatig. Koncentráltam és a megfelelő kézmozdulatokat is megtettem. Most szinte azonnal fényleni kezdett az energia a kezeim körül és meg is jelentek a kezem a körül az kör alakú fényforrás. Most is aranyszínben és így kipihenten viszonylag könnyű volt. Az egyik közeli követ ki is néztem a földön, hogy a felé ejtek támadó mozdulatot, ám mielőtt megtehettem volna az egész energia szertefoszlott. Ez máris több volt, mint az előző nap, így újra próbálkoztam. Ismét megmozgattam úgy az ujjaimat, csuklómat, ahogyan kellett és ismét megidéztem az aranyszínű fényt és a boszorkánycsapást. Ezúttal két-három másodpercig sikerült megtartani mielőtt a mágia szertefoszlott volna, de még ez is picit több volt, mint elsőre. Így ismét próbáltam újra és újra, egészen addig majd, amíg nem tudom addig megtenni, hogy támadhassak vele.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 30 Márc. 2016, 00:21

Hátralevő tanulási idő: 16 nap - teljes mágia, 7 nap - varázslat, 2,5 nap - részmágia (káosz mágia)
Mire tegnap befejeztem a tanulást, addigra igencsak jól álltam már vele. Eddigre sikerült lényegében bármeddig megtartanom a mágikus energiákat a kezeim, kézfejeim körül. Noha a támadást még nem próbáltam ki, annyira nem siettem előre, azt mára szántam, de akkor is sikernek könyveltem el azt, hogy így haladtam vele. Mivel ez a mágiaág igencsak nagy koncentrációt és figyelmet igényel, így egy hosszasabb meditációval kezdtem a gyakorlófázist. Legalább fél órát töltöttem ezzel, mire végeztem, addigra minden kellemetlen gondolatot, érzést sikerült magam mögött hagynom. Ironikus, hogy a káoszhoz rendet kell teremtenem a fejemben, de nem gondolkodtam, nem hagytam, hogy efféle dolgok elvonják a figyelmemet. Így is teljes koncentráció kellett a káosz irányításához, lehet, hogy erős, de roppant sebezhetővé is teszi a használót. Rövid koncentráció után meg is jelent az aranyfény a kezeimnél, ami jelezte, hogy sikerült összegyűjtenem a szükséges mágikus erőket. Egyelőre csak megtartottam a mágiát néhány percig, majd ezt még kétszer-háromszor végigzongoráztam, hogy ezt is gyakoroljam. A megérkezésem után a rétre kihordtam egy kisebb kupac követ, amiket egymásra pakoltam. Ezeken szándékoztam majd a mágiát használni. Egyelőre beértem azzal, hogyha csak elrobbannak, szétrobbannak majd, ha a boszorkánycsapás eléri őket, még azzal nem próbálkoztam, hogy egy nagy masszává olvasszam, azt majd idővel. A negyedik megidézés után már odafordultam a kupachoz és a kezemben összegyűlt energiákkal azokra "lőttem". Az aranyló sugár pillanatokon belül elérte a kupacot és pontosan azt tette, aminek történnie kellett, hogy egy robbanás történt az energiának hála és a kövek szanaszét repültek. Még gyorsan egy pajzsot is fel kellett húznom magam köré, hogy az apróra tört szilánkok, amik mindenfelé repültek nehogy engem is megsértsenek és belémfúródjanak.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 31 Márc. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 15 nap - teljes mágia, 6 nap - varázslat, 1,5 nap - részmágia (káosz mágia)
Végül is szerencsére megúsztam a tegnapi gyakorlatozást sérülés nélkül. Ez egyelőre úgy nézett ki, mint amikor komolyabban az alkímiával foglalkoztam és idekerültem. Akkor nem volt még ugyan védekezőmágiám, amivel ki tudtam volna védeni, de így utólag talán nem is bánom mindezt. Örültem, hogy megtaláltam ezt a helyet, még ha magányosan is vagyok itt, de legalább hamar feltudok zárkózni tanulás terén ahhoz, amivel le voltam maradva. Jócskán kevesebbet tudtam, mint amennyi ideje mágiaérzékeny és használó voltam. Főmágushoz képest pedig mindez igencsak méltatlan. Újra itt voltam, így ismét folytathattam a tanulást, sajnos itt azt a részt nem tudtam ellenőrizni, hogy az elektromos berendezéseket zavarja-e a megidézett energiagömb, révén a Kilenc világ többi világához hasonlóan - Midgardot, azaz a Földet kivéve - itt sem működtek a technológiai holmik. Így kénytelen voltam a többi aspektusát kiismerni, hogy fémeket olvasztok vele, vagy pedig éppen tüzet gyújtok, A robbanást már képes voltam tagnap megcsinálni, így jöhetett mindez. Így bentre a barlangon belülre készítettem tábortűznek valót, kintre a rétre pedig megint megcsináltam kőkupacot, ahogyan egy adag fémhulladékot is hoztam otthonról, hogy azon gyakoroljak. Ismét megidéztem a csukló és ujjmozdulatokkal a fénylő energiamezőt a karjaim köré, majd a kövek felé támadtam vele. Most már sokkal könnyebben ment és ismét a robbanás lett az ereedménye. Most tanulva a tegnapiból messzebb álltam, hogy ne essen bajom. Ezek után mentem be a barlangba, ahol a boszorkánycsapást a tűzifára irányítottam. Aranyszínű apró villámokként csapódtak a fába és gyújtották meg a tüzet. Mivel egyelőre a káoszmágiával még eloltani nem tudtam mindezt, így egyszerűen egy adag homokot szórtam rá, mágikus energiát erre nem óhajtottam pazarolni, hogy azzal tegyem meg mindezt. Akkor jöhetett keményebb dió a fémet megolvasztani...

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 01 Ápr. 2016, 00:02

Hátralevő tanulási idő: 14 nap - teljes mágia, 5 nap - varázslat, 0,5 nap - részmágia (káosz mágia)
Nos tegnap tovább gyakoroltam a káoszmágiát, azon belül is egyelőre a boszorkánycsapást. A kövek szétrobbantása, ahogyan a száraz fák meggyújtása is remekül ment, de a fémeket hirtelen megolvasztani egyelőre nem. Sejtettem, hogy az nem lesz annyira könnyű, mint a többi és még igazam is lett. Nem szeretem, ha ilyenben igazam van, mert valahogy megerősíti, hogy a rossz dolgokat mindig eltalálom. Visszatérve a tanulásra, odahaza a veszélyteremben és gyakorlópályán kipróbáltam azt, hogy megzavarja-e a boszorkánycsapás az elektromos berendezéseket, teleportáló kütyüket és örömmel tapasztaltam, hogy valóban így van, ezt is sikerült megtennem. Miért volt az, hogy ezek könnyebbek, mint egy fémet megolvasztani? Azon felül, hogy ahhoz általában több, mint ezer fok kell, ezekhez meg minimális elektromosság. Most, hogy visszajöttem Hevenbe már csak tökéletesíteni kellett mindezt, hogy azt is végre tudjam hajtani, aztán jöhetett ennek az egésznek a tökéletesítése. Utána pedig maga a realitás irányítása és manipulálása. Kint a réten könnyedén idéztem meg az energiákat a boszorkánycsapáshoz. A kezeimet a fémhulladékokra fordítottam, igen még mindig megvoltak, mert semmit sem csináltak az előző na és úgymond "rájuk lőttem". Koncentráltam is arra, hogy mit szeretnék elérni, Wanda azt mondta, hogy mindez segíthet, hogyha arra gondolok, koncentrálok, hogy mit szeretnék elérni. Amint a csapás elérte őket láttam, hogy vörösen izzott fel a fém néhány pillanatra, majd az egész izzó masszaként zuhant össze és vált hirtelen újra hűvös fémmé, ám ezúttal amorf lett és nem állt helyre a hulladék, azaz sikerült elérnem, amit szerettem volna. Ma is hoztam egy adag hulladékot, hogy ellenőrizzem nem csak egyszer sikerült-e megcsinálnom, hanem tényleg tudom-e már a varázslatot. Kihoztam azt is és újra megidéztem a boszorkánycsapást, az eredmény pedig ugyanaz lett, a fém pillanatok alatt olvadt el és lett ismét szobahőmérsékletű.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 02 Ápr. 2016, 00:01

Hátralevő tanulási idő: 13 nap - teljes mágia, 4 nap - varázslat (káosz mágia)
Tegnap a tanulásom remek eredménnyel zárult, amit még otthon a WAND-nál is kipróbáltam, hogy mennyire működik. Ugyanolyan jól, mint itt Hevenben. Így most már tényleg örömmel és elégedetten nyugtázhattam, hogy tökéletesen megtanultam a boszorkánycsapást. A folytatás azonban a nehezebbik fele lesz majd mindennek, ez a könnyű rész volt, de most már nem azt kell elérnem, hogy nagyjából véletlenszerű események történjenek, hanem olyanok, amiket én szeretnék, hogy megtörténjenek. Noha soha sem használtam a katasztrófamágiát, mégis tudtam, hogy miként nézett ki ez, hogyan működött annál. Talán az volta szerencsém, hogy ezúttal kisebben kellett gondolkodnom, nem tönkretenni a dolgokat, hanem csak elérni, hogy más történjen, elsőként olyan, ami alapból megtörténhetne, utána olyanok, amik nem. És ez a része, ami nem volt az, amit még Wanda sem tudott tökéletesen megtenni, már ha éppen sikerült neki. Szerencsére, ha ugyanebben a tempóban haladtam tovább, akkor még nagyjából két hetem volt ahhoz, hogy elsajátítsam az egészet, hihetetlen volt elhinni, hogy csak ennyi idő. Igazából a fő célom az volt, hogy pusztán kézmozdulatokkal és gondolatokkal tudjam majd ezt a mágiaágat csinálni és ne kelljen sokszor egymás után elmondanom a varázslatokat. De nem is nagyon szándékoztam már tovább húzni az időt efféle gondolatokkal, inkább neki is láttam a frissítő és nyugtató meditációnak. Amint végeztem, akkor neki is láthattam a gyakorlásnak. Mostantól mindez roppantul nem volt látványos, csak megfog történni, aminek kell. Így le is ültem bent a barlangban és egy edénybe vizet öntöttem. Azzal próbálkoztam, hogy megfogom fagyasztani azt hiszen megvolt rá az esély h megtörténjen. Ismét felizzottak a mágikus energiák a kezeim körül, ahogyan koncentrálni kezdtem. Ismét megtartottam egy kicsit az energiát a gyakorlás miatt, majd a tál fölé emeltem a kezeimet és hagytam, hogy a mágikus erők a hatni kezdjenek a vízre.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Vas. 03 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 12 nap - teljes mágia, 3 nap - varázslat (káosz mágia)
Majdnem sikerült, amit szerettem volna, csak éppen teljesen az ellentéte történt. Nemhogy nem akart megfagyni a víz, de a tökéletes ellentéte történt, azaz sikeresen felforrt az egész. Végül is, ha azt nézzük ez is egy lehetséges megoldása volt a dolgoknak, még akkor is, ha nem ezt akartam. Ennyire azért nem kellette volna a káosznak beütnie, de legalább ismét tudhattam, hogy jó irányban haladtam a tanulással kapcsolatban. Így ezen a vonalon szerettem volna tovább haladni, aztán talán pár napon belül már meg is lesz az, hogy ne teljesen random dolgok történjenek, hanem az, amit én szeretnék. Akkor próbálkoztam is tovább, vagyis ma kezdem az egészet az elejétől megint, hátha sikerül most azt elérni, amit szerettem volna. Ismét a barlangban voltam, előttem a fatálban a víz, és ismét nekiláttam annak, hogy az energiákat összegyűjtsem. Amikor megvolt, akkor jöhetett az, hogy megfagyasszam a vizet. Az energiákat árirányítottam a tálra és a vízre majd...
Azt hiszem, hogy ezek után a legjobb az lesz, hogyha azt részletezem, hogy mik is történtek, mert az újfent nem, aminek kellett volna. Legalább tíz-tizenkét alkalommal próbálkoztam a célommal. Négyszer felforrt a víz, egyszer teljes mértékben eltűnt, egyik alkalommal a kő omlott össze, amin a tál volt, aztán egy alkalommal a tál kezdett kihajtani és apró ágacskákat növeszteni mindezt úgy, hogy a vizet is magába szívta, ami a tálban volt. Ott adtam fel a dolgot, amikor a legutolsó alkalommal a víz megsokszorozta önmagát és a fél barlangot elöntötte, engem is teljes mértékben eláztatva. Egyelőre még gyakorlás szempontjából sem próbáltam meg azt, hogy káoszmágiával takarítsak össze, vagy szárítsam meg magam, mert a végén még amilyen szerencsém volt saját magamat gyújtottam volna fel. Így inkább kimentem a barlangból a napra, hogy megszáradjak hazaindulás előtt és csak reméltem, hogy holnapra kiszárad a barlang is.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 04 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 11 nap - teljes mágia, 2 nap - varázslat (káosz mágia)
Nem is tudom, hogy ki mondta, hogy mindez könnyű és hamar meg lehet tanulni levezetve a katasztrófamágiából. De eddig nem igazán tapasztaltam mindezt, mert minden mást sikerült megtenni vele, mintsem azt, amit kellene. A biztonság kedvéért még otthon, munkaidőben is gyakoroltam, jobb híján egy pénzérmével, próbálta elérni, hogy mindig a fej oldalra essen. De mivel ennek ötven-ötven százalék esélye volt, így nem tudhattam biztosan sajnos, hogy mikor is sikerült és mikor csak a szerencsén múlt. Igaz azt már én sem tagadhattam, hogy amikor a gyakorlás vége felé tizenkétszer egymásután csak fej lett, hogy ekkora szerencsém lenne. Úgy éreztem, gondoltam, hogy mindez már a mágia eredménye lehet. Így ezekkel az eredményekkel érkeztem vissza Hevenbe. Egyelőre azt a célt tűztem ki magamnak, hogy varázslat címén apró könnyebb dolgokat tudjak megtenni így csupán gondolatok és néhány mozdulat révén, ebben a mágiában már ez is igencsak varázslatnak minősült, a nagy, nagyon nagy dolgokat, amiket Wanda is tud, illetve nem tud pedig majd a harmadik körben a teljes mágiához. Nos szép tervek, ha pedig nem jön közbe semmi, akkor tényleg meg is történhet mindez. Így ezekkel a gondolatokkal, tervekkel álltam neki annak, hogy tovább folytassam a tanulmányaimat. Ismét ugyanazzal próbálkoztam, addig nem szándékoztam ezen tervemről lemondani, amíg nem fog tökéletesen menni, azaz nem fogom tudni jéggé változtatni a tál vizet. Koncentrálni kezdtem, a kezeim körül ismét felizzottak az aranyságra energiák, ez a része legalább most már egy hát után könnyedén ment, majd ismét a tál vízre fordítottam a figyelmemet és próbáltam elérni gondolatok útján, hogy jéggé váljon. De közel sem ez történt, azt nem mondom, hogy semmi, mert az nem lenne igaz, rápillantottam a tálra és abban a vízre, volt a vízben valami, apró pici halacskák, olyanok, amiket az állatkereskedésben kapni. Halak...komolyan?!

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 05 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 10 nap - teljes mágia, 1 nap - varázslat (káosz mágia)
A tegnapi halak után már nem igen volt kedvem azt akkor ott folytatni. Így inkább a tegnapi nap, este jelentős részét inkább a gyerekekkel és Jonnal töltöttem. Rám fért már mindez, hogy végre a családom körében is lehessek egy kicsit, az utóbbi időben úgyis mindig tanulással foglalkoztam és rájuk alig maradt időm. Korábban is feküdtem le aludni, így végre egyszer úgy-ahogyan sikerült kialudnom is magamat, a munka után pedig jöttem is vissza gyakorolni, frissen és lelkesen, remélve, hogy ma nem fogok semmilyen katasztrófát okozni a gyakorlással. Nagyon bíztam benne, hogy ma már sikerülni is fog, így ma úgy döntöttem, hogy nem csak gondolattal és kézmozdulatokkal fogok próbálkozni, hanem szavakkal is, hátha úgy könnyebben összejön a dolog; Wanda legalább is ezt a tanácsot adta, hogy akkor így próbálkozzam vele. Végül is ki voltam én, hogy ne higgyek neki, főleg, hogy lassan két évtizede ő volt az, akinek mesteri szintű ez a képessége? Ott ültem ismét a barlangban a tál víz felett és folytatni szándékoztam a gyakorlást. Először még azért az eddig gyakorolt módon igyekeztem nem pedig a szavak által, azt a végső esetben, hogyha nem sikerül a másik. Koncentráltam, majd pedig ismét próbáltam a vízzel azt tenni, amit eddig. Ismét az lett az eredmény, hogy felforrt és nem pedig fagyott. Felsóhajtottam, akkor marad a Wanda által mondott módszer. Az nem számított, hogy még szépen bugyogott és forrt a tálban a víz, mert ettől még mindig megfagyhatott. Koncentrálni kezdte, majd pedig szépen kimonda.
- Fagyj meg, fagyj meg, fagymegfagyjmeg - hadartam egymás után.
Nem tudom, valamiért arra vártam, hogy elpárolog, még jobban kezd forrni, vagy ismét halak kerülnek bele, ennek ellenére a forrás elmúlt, gőzölögni kezdett, majd először kissé kevesebbnek tűnt, majd többnek, végül a tetején a jégkristályok jelentek meg, mígnem befagyott a teteje, majd az egész. Egy pillanatra megforgattam a szemeimet, tehát már ment, csak finom hangolni kellett mindezt.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 06 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 9 nap - teljes mágia (káosz mágia)
Előző nap nem gondoltam volna arra, hogy menni fog a szavakkal. Több mást is próbáltam úgy, mint egy növény magját kihajtani és fává cseperíteni, így most a barlang előtti kis rét közepén egy szép nagyobb virágzó fa van, ami kellemes, mert elrejti a lenti dolgokat az esetleges repülő őrjáratoktól. Igaz ezt eddig a felhúzott mágiákkal védtem ki, de még egy plusz erősítés, ami természetes is ráadásul nem jött rosszul, ha valaki mégis átlátott volna a védőmágiákon. Ezeken felül elértem, hogy a fa máris virágozni kezdjen és termése is legyen. Így már tényleg biztosan mondhattam, hogy szavakkal képes voltam varázsolni, de mindezzel nem értem be. Mire végzek a tanulással azt szerettem volna, hogy szavak nélkül, gondolatokkal is megtudjam mindezt tenni, amit most még csak szavakkal. Nem is beszélve arról, hogy még ott volt a másik része az egésznek, hogy a nem lehetséges dolgokat is létre tudjam hozni, így még bőven voltak olyanok, amiket meg akartam tanulni. Azonban volt egy nagyobb gond is ezeknél, kezdtem kinőni a barlangot és most már itt volt a fa is, így úgy döntöttem, hogy kísérletezni, próbálkozni fogok. Egy házat szándékoztam "felépíteni" mágiával az ágak közé úgy, hogy felülről ne látszódjék, meglegyenek a berendezések, ahol kényelmesen tudok lenni, hogyha szeretnék. Így ennek neki is álltam, hangosan mondtam minden egyes lépésnél, hogy mit szeretnék, miként nőjenek, mozogjanak az ágak a fán, hogyan emelkedjen, jöjjön létre a ház alapja, falai, majd a tető, hogy a fának se ártson és az is elbírja a súlyát. Amikor készen volt, akkor a berendezések, ágy, szerkények, székek, hasonló szükséges kellékek, ruhák jöhettek, amik a helyiekére hasonlítanak, hogy ne lógjak ki a sorból. Lépcsőre nem volt szükségem, úgyis tudtam repülni, végül jó pár óra után teljesen lefáradtam, de elmondhattam, hogy végre készen volt az itteni lakom, ahova mindent be tudtam pakolni, ami kellett.

Képek a házról:
http://www.nelsontreehouseandsupply.com/images/portfolio/lake-chelan-treehouse/

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 07 Ápr. 2016, 00:03

Hátralevő tanulási idő: 8 nap - teljes mágia (káosz mágia)
A ház igencsak kellemesre sikerült, belülről is elnyerte a tetszésemet, főleg úgy, hogy úgy építettem, hogy sem lentről, sem pedig a levegőből nem lehetett látni olyan nagyon elrejtették a fa ágai. Igaz alulról, ha valaki tudta, hogy mit keressen, akkor észrevehette, de nem nagyon hittem abban, hogy mindez megtörténne. Igaz bent is lett volna helyem bőven, de kint sokkal jobb volt a tájban gyönyörködni, már amit láttam az ágaktól. Szerencsére kellően sok fény jutott mindenhova, de azért lámpásokat is hoztam magamnak. A barlangból és mindenhonnan már tegnap átpakoltam a házba, de ma még hoztam egyéb dolgokat is. De jó lett volna mindezt megmutatni Jonnak és a lányoknak, de tudtam, hogy nem igen lesz erre lehetőségem. Tovább szándékoztam gyakorolni azt, hogy a káoszmágiát képes legyek ne csak szavakkal, hanem gondolattal, némi ujj és csuklómozgással legyek képes rá. A korábbi jéggé változtatom a vizet most is remek feladatnak tűnt a későbbiekre, így továbbra is ezzel próbálkoztam. Szerencsére volt vizem is és tálam is, odafent a teraszon pedig még az egyik kényelmes székbe is bele tudtam ülni, csak ki kellett tapasztalnom, hogy miként, mert a szárnyaim útban voltak. Nekem nem voltak éveim, évszázadaim arra, hogy ne zavarjanak ezek, még mindig nem szoktam meg teljesen és nem is tudom, hogy mikorra sikerül majd. Bent egy kancsóba töltöttem vizet, hogy mégse lötyköljem ki, amikor kiértem vele áttöltöttem a fatálba, majd helyet foglaltam. Vettem egy mély levegőt, majd nekiláttam a koncentrációnak, hogy összegyűjtsem a szükséges energiákat, ami most már igencsak rutinosan, pillanatok alatt ment szerencsére. A tálra és az abban levő vízre fordítottam a figyelmemet és koncentrálni kezdtem ár. Nem teljes erőből, hogy majd meg szakadok a koncentrációtól, hanem csak finoman, gyengéden, közben pedig megfelelő módon hajlítottam be az ujjaimat és mozgattam meg őket, hogy létrejöjjön a varázslat.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 08 Ápr. 2016, 00:05

Hátralevő tanulási idő: 7 nap - teljes mágia (káosz mágia)
Tegnap elég sokat gyakoroltam, de egyelőre csak pusztán gondolattal nem igen akart menni, mármint a kevés koncentrációval. Amikor nagyon, de nagyon arra gondoltam és a fejemben végig azt gondoltam, amit egyébként hangosan is mondtam volna, akkor bezzeg megfagyott. De legalább elmondhattam, hogy sikerült valamit megtennem anélkül, hogy megszólaltam volna. Több minden mást is próbáltam ugyanígy, mint a fagyott jeget újra vízzé alakítani, majd felforralni, elpárologtatni. Mindegyik sikerült, de jó lett volna az erős koncentrációt elfelejteni, hogy annál könnyebben, gördülékenyebben lehessen megtenni mindezt. Harcmezőn nem a legszerencsésebb, ha a varázslás közben nem tudok a koncentráció miatt a környezetemre figyelni, csak a varázslásra. Nem a legnagyobb életbiztosítás, így ezért is kellett mindezt tovább gyakorolnom. A szokásos rituálét ejtettem meg, azaz a tálkába a vizet és most is a teraszomra ültem ki, hogy ott gyakoroljak, ez roppant kényelmes hely volt. Ugyanúgy próbálkoztam, mint tegnap, hogy kezdésnek kevés koncentráció, nyitott szemmel és megfelelő ujj és csuklómozgások. Amint ezt csináltam éreztem, hogy könnyebben megy, mint tegnap, a víz felülete kristályosodni kezdett hamar, de egyelőre ennél jobban nem ment ezen a szinten. Így megszakítottam a varázslatot és beledugtam az ujjamat a vízbe, tényleg roppant hideg lett, így jól csináltam, csak még nem tudtam teljesen azt, hogy miként kell összpontosítani. De úgy véltem, hogy némi további gyakorlással, megfelelő koncentrációval hamar rájöhetek erre, és ha készen van és már menni fog, akkor következhet majd a másik ág. Nos, de egyelőre még ezt kellett tökéletesítenem, így tovább folytattam a gyakorlást. Ismét a kevés koncentrációval kezdtem, de ezúttal, mivel túl hideg volt a víz, így a fagyás ellenétét a forrást szándékoztam elérni.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 09 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 6 nap - teljes mágia (káosz mágia)
Előző nap lassanként, de biztosan haladtam tovább a tanulással. Most egy kicsit szabadabb napom volt otthon, így ott is tudtam gyakorolni, egészen pontosan bent a WAND-nál. Egyre jobban és könnyebben ment a gondolati és mozdulatokkal való varázslás, bent a munkahelyemen már sikerült is megtennem mindezt. Igaz nem a vízzel, de ami késik nem múlik, csak meg kellett várnom, hogy visszaérkezzem Hevenbe, ahol mindezt úgyszintén próbálhattam. Nagyon reméltem, hogy most már menni fog és utána próbálkozhatom majd azzal a résszel, amelyikbe még bele sem kezdtem. A teleportálás után újra a kis házikómban voltam. Tegnap nem vittem be semmit a teraszról, így még minden ugyanott volt kint, csak friss víz kellett a kancsóba, mert azt elhasználtam. Amint megvolt a kitöltés azonnal neki is láttam annak, hogy megtegyem, amit kell. Ha már eddig is a fagyasztás volt, amit gyakoroltam, akkor látni is akartam, hogy tényleg sikerül. Rövid koncentráció után a minimális gondolattal és a megfelelő ujj és csuklómozdulattal próbáltam elérni azt, amit szerettem volna. Elsőre nem, de másodikra már sikerült maradéktalanul. Így tovább próbálkoztam ezzel, mivel jelenleg fagyott volt, így próbáltam egyből felforrósítani, amint ez sikerült - most már elsőre - akkor ismét a fagyasztás. Ezúttal már ez is sikerült, így azt hiszem, hogy végre valahára kijelenthettem azt, hogy végre tökéletesen megy ez az ág. Akkor holnap pedig nekiláthattam az utolsó és legnehezebb részhez, csak még előtte majd kikérem Wanda, vagy valamilyen hozzáértő személy véleményét a WAND-nál. Mindazonáltal mára befejeztem a tanulást, így nem is igen szerettem volna tovább itt maradni. Végre megint egy olyan nap volt ez, ahol már a késő délutántól kezdve együtt lehetek Jonnal és a gyermekeimmel, így szándékomban állt mindezt ki is használni, ezért haza is teleportáltam innen.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Vas. 10 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 5 nap - teljes mágia (káosz mágia)
Tegnap végül is igencsak kellemes napom lett úgy, hogy mindent kényelmesen megtudtam csinálni és még a szeretteimmel is sok időt tölthettem. Jó lett volna, ha végre a tanulás végére érek, mivel akkor nem kellett volna mindennap ide jönnöm, hanem otthon lehettem volna egész este és az éjszaka egy részében. De ez egyelőre csak ábránd volt, még legalább a mentálmágiát meg akartam tanulni mindenképpen, hogy mind asztrálisan, mind pedig mentálisan megvédhessem magamat és a családomat. Nem utolsó sorban a telepatikus úton való beszélgetés a többi angyallal sem rossz bevetés közben, amikor nem árt, ha nem szólalunk meg. De egyelőre még itt volt a másik fele a káoszmágiának, hogy azokat is létre tudjam hozni, aminek nem lenne szabad megtörténnie. Csak remélni tudtam, hogy kellő időt hagytam ennek a megtanulására és nem fogok az "egy éves" időtartam felének megfelelő helyi egységből kilógni. Ezúttal a fáról szedtem le egy gyümölcsöt, hogy azon gyakoroljak. Még szerencse, hogy egy almára és barackra hasonlító gyümölcsöt termett, így nem kellett máshonnan szereznem valamit. Ki kellett választanom olyasmit, ami biztosan nem történne meg ezzel a darabbal itt előttem. Példának okáért nem lesz belőle soha sem szikla, vagy lepke. Nos ezek igencsak jó célok voltak, hogy valamelyikké varázsoltam mindezt. Az eleje pontosan ugyanúgy nézett ki ennek, ahogyan a korábbiaké, csak az informálódásom alapján több erő és nagyobb koncentráció kellett, így itt először mindenképp a szavas megoldást
- Váljon kővé, váljon kővé, váljonkővéváljonkővé - hadartam sok egymás utánban.
A mágikus energiák elérték a gyümölcsöt, de közel sem azt tették vele, amit kellett volna, hanem csak megfonnyadt és összeszáradt. Ennek nem sok köze volt ahhoz, hogy szikladarab legyen, így szereztem egy újabb gyümölcsöt és nekiláttam újra a kísérletezésnek.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 11 Ápr. 2016, 00:02

Hátralevő tanulási idő: 4 nap - teljes mágia (káoszmágia)
Picit sajnáltam, hogy csak olyan apróságokon tudom egyelőre tanulni a káoszmágiát, mint amin tettem. Szívesen próbáltam volna az időjárást befolyásolni, vagy megárasztani a folyót, és folytathattam volna, de ezek sajnos mind-mind igencsak feltűnőek lettek volna. Az pedig pontosan az lett volna, amit mindenképpen szerettem volna elkerülni,hogy rájöjjenek, hogy nem az angyalok közé való vagyok és csak lopva járok át ide, hogy tanulhassak. Már csak azért is lett volna kellemetlen, mert tudtam a korábbi kutatásokból, hogy nem tudtak kijutni ebből a dimenzióból, pedig néhány igencsak nagyon erős mágiahasználó volt közözzük. Így hát maradtak ezek az apró dolgok, mint amit elkezdtem tegnap. Ma egy meditációval kezdtem, mert igencsak hosszú napom volt. Tegnap nem igen jutottam sokkal tovább a gyakorlásban, mint szerettem volna. Ugyanúgy nem sikerült még megtennem, de a végén már mintha kezdett volna megkeményedni a gyümölcs. Bár lehet, hogy csak azért, mert kezdett kiszáradni, vagy éppen még éretlen állapotba varázsoltam. A biztonság kedvéért hoztam egy másikat, hogy azon gyakoroljak. A meditáció után összegyűjtöttem a szükséges energiákat, most nem is próbálkoztam a gondolati úttal, hanem csak egyből a szavakkal.
- Válj kővé, válj kővé, válj kővé, váljkővé, váljkővéváljkővéváljkővé...
Nem csak a szavakat mondtam, hadartam, hanem erősen koncentráltam is, éreztem, ahogyan az izzadtság is kiült a homlokomra ennek következményeképpen. A gyümölcs pedig barnásabb lett több helyen, megváltozott, ahogyan apró kőkéreg keletkezett rajta több helyen is. De nem teljesen, így fogtam egy kést és felvágtam, hogy megnézzem az eredményt, belülre is beette magát a kőréteg, így már láthattam a haladást, de egyelőre ez rengeteg erőmbe került még. Aránytalanul sokba.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 12 Ápr. 2016, 00:02

Hátralevő tanulási idő: 3 nap - teljes mágia (káoszmágia)
Tegnap egészen sokáig gyakoroltam, olyan sokáig, hogy végül annyira kimerültem, hogy hazajutni sem volt erőm, azaz kénytelen voltam itt aludni és reggel menni. Ezt roppant kellemetlennek éreztem, de reméltem, hogy Jon nem lesz érte nagyon dühös. Mikor kiderült, hogy nem, nagyon megkönnyebbültem; noha nem mutatta ki, de könnyedén kitaláltam ennyi együtt töltött idő alatt - azt pedig nem számoltam, amikor még nem lettünk "leválasztva" Halla-ról és Einar-ról, vagy inkább úgy mondanám, hogy nem lettünk a reinkarnációik - igencsak jól ismertem ahhoz, hogy tudjam, hogy aggódhatott és félt, hogy valami bajom esik. Csak mosolyogtam rajta, hogy így emberként nem hagyja, hogy az aggodalom, vagy félelem látszódjék rajta, igaz már Einar-on sem, de fiatalabbnak még előfordult, a fiai születése előtt. De nem akartam most ebbe belemenni, mert roppant bonyolult és összetett ez, amit egy kívülálló úgysem nagyon érthet meg. Munka és a gyerekek után jöttem is vissza Hevenbe, hogy gyakoroljak. Reméltem, hogy a tegnapi sok gyakorlás után ma már könnyebben fog menni és nagyobb sikerem is lesz. Újra hoztam egy tál gyümölcsöt, hogy azokon kísérletezzek. Elővettem az egyiket, majd neki is láttam a procedúrának:
- Válj kővé, válj kővé, válj kővé, váljkővé, váljkővéváljkővéváljkővé...
Mondogattam és hadartam a szavakat az erős koncentráció mellett. Ismét éreztem a homlokráncolás közepette, hogy izzadni kezdek, de szerencsére ezúttal már sokkalta jobban sikerült a "mutatvány", mert a teljes külseje a gyümölcsnek olyan mintát vett fel, mintha megszilárdult volna. Késsel nem sikerült megvágnom, így egy kalapáccsal sóztam rá kellően nagy erővel, hogy az egész darabokra törjön és így megláthattam, hogy tényleg az egész kővé változott.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 13 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 2 nap - teljes mágia (káoszmágia)
Tegnap nagyon megörültem, amikor végre sikerült megcsinálnom a másik ágat is a káoszmágiában, hogy a nem lehetségest hoztam létra. Már csak az volt a maradék időre hátra, hogy kevésbé kelljen koncentrálnom és ne ennyire, hogy beleizzadok az egészbe. Így ugyanezt szándékoztam gyakorolni, mint az elmúlt napokban. Még felmerült bennem az is, hogyha végeztem ezzel, akkor egy kis szünetet kellene tartanom mielőtt belevágok a mentálmágiába, de az sajnos egy olyan fontos és szükséges mágiaág volt, hogy tudtam, hogy muszáj mihamarabb tökéletesítenem, hogy teljes védelmet tudjak biztosítani a gyermekeim, Jon és a saját magam számára. Illetve a védőmezőkbe is roppant fontos volt, hogy olyan hatása legyen, hogy véletlenül se merüljön fel senkiben az, hogy keresse, főleg, hogyha a közelébe érkezik az adott helynek. Utána pedig az egyedi varázslatok kidolgozása is igencsak tervszerű volt a számomra, hogy azokat is jó lenne majd "feltalálni", kidolgozni néhányat, főleg, hogy megvoltak a terveim is, de most egyelőre visszatértem a gyakorláshoz. Újra itt voltak a gyümölcsök, amikből kivettem egyet és koncentrálni kezdtem. Ezúttal már nem mondtam ki szavakkal, hogy mi történjen csak gondoltam rá igencsak erősen. Közben pedig a kezeimmel pedig a megfelelő mozdulatokat tettem közben pedig figyeltem a gyümölcsöt. Annyira erősen nem koncentráltam, hogy izzadni kezdjek, de azért éreztem, hogy igencsak megfeszülök mindebben. Végül azonban így is siker koronázta félig-meddig a kísérletemet, ugyanis, csak úgy, mint két napja több helyen is megjelentek a foltok, ahol részlegesen kővé változott a gyümölcs. Ebből már tudtam, hogy jó úton haladok mindezzel is, csak még tényleg kell egy-két nap ahhoz, hogy ez is tökéletesen menjen és ugyanúgy képes legyek minderre, mint ahogyan a másik ágnál.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 14 Ápr. 2016, 00:01

Hátralevő tanulási idő: 1 nap - teljes mágia (káoszmágia)
Tegnap is jó ütemben tudtam tovább haladni, így a végén már képes voltam arra, hogy szavak nélkül is igaz egyelőre csak részlegesen, de megtudjam csinálni, amit kell. De ha minden igaz ez volt az utolsó nap, amikor tanulnom kellett, mert a nap végére teljesen mennie kellett a dolognak. Gondolkodtam, hogy ki kéne venni pár nap szabadságot mielőtt nekiállok a mentálmágia rejtelmeinek, közben otthon olvasnék csak könyveket, hogy miként is zajlik mindez és felkészülnék a tényleges tanulásra. Vagy csak kiélvezném a családom és szeretteim közelségét, az sem ártana. Pár napos pihenő, amikor csak azt teszek, amit szeretnék. Esetleg még vidékre is elugorhatnánk pár napra, közben megnézhetnénk azokat a vidéki nyaralókat, amiket egyébként is kinéztünk magunknak, hogy jó lenne megvenni. Többek közt az egyiket Hawaii-n, bár én inkább a saját szigetre gondoltam, valahol eldugott helyen, az roppant kellemes lenne. Bár ha itt tartunk, akkor lehet, hogy ideje lett volna Jon szüleinek felajánlást elfogadni, hogy mi kapjuk meg a lassan ötszáz éve a vérvonal kezén levő szigetet és birtokot és írassuk a nevünkre, ami New Jersey déli részén van. De most annyira nem volt fontos, majd Jonnal megbeszélem otthon. Így most újra inkább a teljes figyelmemet a gyümölcsre fordítottam. Ezúttal azonban nem követ próbáltam meg létrehozni belőle, hanem ezúttal üveggé. Rövid koncentráció után, amiben ismét összegyűjtöttem az erőmet próbáltam nem teljes erőből, hanem csak normálisan, mint ahogyan más mágiáknál is szoktam koncentrálni. Behajlítottam a gyűrűs és a középső ujjamat mind a két kezemen és megejtettem a megfelelő kézmozdulatokat és kimondtam az egyszerű és rövid varázsszót is kimondani hozzá.
- Változz! - mondtam.
Ebben a pillanatban kívülről befelé változni kezdett a gyümölcs és pillanatokon belül áttetsző fehér üveg lett belőle.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 15 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 0 nap - teljes mágia (káoszmágia)
Hátralevő tanulási idő: 9 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Tegnap szerencsére betudtam fejezni időben a tanulást és a gyakorlást, így elmondhattam, hogy végre valahára teljes mértékben tudom használni a káoszmágiát. Előzetes tervemmel kapcsolatban azonban nem tartottam szünetet a tanulásban, ezt mindenképpen fontos volt és utána is megvoltak a terveim. Olyan sok mindent kellett még tanulni és lehetett, hogy nem is tudtam, hogy lesz-e valamikor időm arra, hogy minden sorra kerüljön. Ma pedig még folyamatosan ügyvédekkel is tárgyaltunk, egyeztettünk, az előző nap emlegetett kastély és sziget került a tulajdonunkba, mert Jon szülei ránk íratták mindezt, ezeknek a papírjait és egyéb hivatalos ügyeit kellett elintézni. Azt hittem, hogy soha sem fogunk végezni, de végül is sikerült elintézni, így immáron a teljes szigetet és birtokot magunkénak tudhattuk, amit még annak idején Einar fia, Eyjolf szerzett meg magának mintegy négyszáz évvel ezelőtt. Erről ennyit, visszatérve az új tanulmányokhoz. Alapvetően mit is szerettem volna mentálmágiával kezdeni, elsőként bőven elégnek tarottam részmágiának, hogy üzeneteket tudjak másoknak küldeni vele, erős emlékeket olvasni, illetve tudatokat észlelni. Szerencsére ez egészen könnyűnek bizonyult, mert egy dolgot az illúziókat egyedi varázslatból úgyis tudtam, ami alapvetően ehhez tartozik és pontosan ugyanolyan ez, mint az empátia, csak éppen nem érzéseket fogok vele érzékelni, hanem gondolatokat, de mindenben pontosan ugyanolyan. Ezért volt mindez gyorsabb tanulás számomra szerencsére. Ezen felül sok, nagyon sok telepata ismerősöm van, hogy segítsen. Nekiláttam meditálni, szerencsére kellően sok madár és állat volt a közelben, így ugyanazzal a módszerrel próbáltam a tudatomat kiterejszteni, mint az asztrálmágia esetében, így máris éreztem a rengeteg állat érzelmét, de ezeket most elcsendesítettem, eltűntettem őket és nem az érzéseikre, hanem gondolataikra, elméjükre igyekeztem koncentrálni, hogy az alapján észleljem őket.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 16 Ápr. 2016, 00:03

Hátralevő tanulási idő: 8 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Szerencsémre tényleg nagyjából teljesen úgy működött ez a tanulás, mintha csak asztrált tanulnék újra, így nem is nagyon gondoltam, hogy gondjaim lehetnének belőle. Főleg, hogy hála Zack-nek egy komolyabb mentálmágia alá tartozó varázslatot már így is megtanultam, vagyis többet. Egyrészt, hogyha rávarázsolok valamire az úgy befolyásolja az emberek agyát, mintha illúziót látnának és nem azt látják, ami eredetileg ott van, hanem azt, aminek én akartam. Ez pedig közel sem részmágia a mentálban, hanem varázslat. Nem is beszélve az illúziókról. Ezekből kiindulva pedig szerencsésen elmondhattam, hogy szinte azonnal sikerült az, amit szerettem volna, hogy ne csak az érzéseik alapján találjam meg a különböző személyeket, élőlényeket, hanem az elméjük alapján is. Így három szarvast, egy kecskét, négy madarat és három rágcsálót sikerült észlelnem az elméjüket. Ezeknek még nem próbáltam meg a fejében olvasni, azt majd csak a mai napon, ahhoz pedig egy nagyobb, értelmesebb lényt szándékoztam keresni. Ezzel a napom jelentős része eltelt, de végül is sikerült valami trollokhoz hasonló lényeket találnom fent a hegyekben, talán az itt maradt verziójuk. Már az érzéseik sem voltak a legjobbak, de mi mást lehetett tenni? Itt kerestem egy védett helyet, ahol nem láthatnak meg, nem találhatnak meg és ott kezdtem el gyakorolni. Az elméjüket szerencsére könnyedén megtaláltam már és sikerült észlelnem, hogy ezeknek semmilyen mentális védelmük nincs, még mágiát sem tudnak használni, így eléggé biztosan folytathattam, amit elkezdtem. Kiterjesztettem a tudatomat és az egyik lény felé irányítottam, ahogyan megtanultam az asztrálmágia tekintetében úgy tettem itt is keresve folyton a leggyengébb pontot igyekeztem minél mélyebbre jutni az elméjében, így megtudva minél több gondolatát, emlékét.

//Előző nap elírtam, mert már a korábbi asztrál tanulásából rendelkezik mentál varázslattal ( nem részmágiával, tényelges varázslattal; lásd. egyedi varázslat), így összesen félévnyi (azaz 9 napnyi) tanulása kell a mentál teljeshez)//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Vas. 17 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 7 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Lehet, hogy akkor jártam volna a legjobban, ha meg sem próbálok annak a valaminek a fejében olvasni. Még a gyomrom is felfordult attól, amit odabent találtam. Leginkább étkezési és párzási dolgok, gondolatok jártak a fejében, illetve az, hogy mit tenne az angyalokkal. Szerencsére mindez csak abban merült ki, hogy táplálkozna belőlük és feldarabolná őket apró darabokra. De még így sem volt kellemes. Nem igazán tudtam, hogy mennyire lesz jó és mennyire tehetem meg, ha ezen az egyeden gyakorolok később is és próbálok valamelyest civilizált lényt faragni belőle. Egy próbát mindenképpen megért, hátha képes fejlődni és legalább eggyel több értelmes élőlény lesz itt Hevenben. Szerencsére a lényt ma is megtaláltam, de ekkor feltűnt egy kislány a többi lény között, aki nagyon nem illett oda, mert teljesen emberi vonásai voltak. Arról nem is beszélve, hogy úgy tűnt, hogy agresszívabbak vele. Anyukaként azonnal megesett a szívem rajta és nem voltam képes otthagyni, így úgy döntöttem, hogy őt mentem meg és próbálok rajta segíteni, hogy normális civilizált élete legyen a leányzónak. Így mikor kinyúltam az elméje felé koncentrációval sikerült hamar megtalálnom őt. Igaz ugyanolyan vadnak éreztem, mint akiét korábban néztem, igaz a gyermek legalább nem igen akarta feldarabolni az angyalokat, hanem tartott tőlük. Próbáltam belenyúlni az elméjébe, asztrál mágiával főleg elérni, hogy vágyat érezzen arra, hogy bemenjen az erdőbe, mindezt most gyakorlás közben pedig mentállal kiadtam parancsba, hogy majd ott elkaphassam ismételten mentálmágia segítségével, hogy azt gyakoroljam. Igaz a megmentés és segítés is mentálmágiával fog zajlani végül és nagyon reméltem, hogy sikerrel fogok járni, hogy teljes és egészséges életet élhessen.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 18 Ápr. 2016, 00:00

Hátralevő tanulási idő: 6 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Sikerült elcsalnom a lányt a tábortól még előző nap, majd, amikor már kellően távol volt már a helytől, akkor utasítottam arra, hogy aludjon el. Mindehhez nem csak mentált, de asztrált is bevetettem, hiszen azzal jelenleg sokkalta könnyebb volt ezt elérnem. Össze is rogyott ott, ahol volt. Szerencsére már rájöttem korábban, hogy ebben a testben fizikailag erősebb vagyok, mint a Földön, így eltudtam vinni a barlangba. Ott létrehoztam egy erőteret, amibe betettem a lányt némi étellel és vízzel. Mivel sajnos nem tudtam egész nap ott maradni, így hazajöttem, másnap mikor jöttem, vagyis ma, akkor már ébren volt, az étel és víz érintetlen, csak vicsorgott és időnként az erőteret csapkodta. Sajnáltam szegényt, így nem is hagyhattam, hogy ebben az állapotban maradjon. Kezdetnek lenyugtattam, hogy békés legyen és igyekeztem a félelmet is eltűntetni belőle. Amint ez megvolt és végre enni, inni kezdett, akkor próbálkoztam a mentálmágiával. Elsőként igyekeztem gondolatokkal, koncentrációval lejutni az elméje legmélyebb részéhez, majd szépen lassanként a legrosszabb emlékeket kitörölni az elméjéből, vagy ha az könnyebben ment, akkor megváltoztatni azokat kellemessé. Itt nem csak gondolatokat, de kézmozdulatokat is használtam, érdekes látvány lehetett, hogy a földön ülök és kalimpálok a kezeimmel, de nem volt mit tenni. Legalább egy-két óra megfeszített munka kellett hozzá, de lejutottam a tudatalattijába a lánynak, kiderült, hogy azon kevesek közé tartozik az angyalok közül, akiknek nincs szárnya, bár lehet, hogy azért volt ez így, mert az anyja volt csak angyal, az apja pedig nem. De ez annyira nem volt fontos, azt tudtam, hogy ettől vadabb maradhat, de elég volt Gunny-t is megnézni, hogy ő is roppant vad volt. Visszatérve a lányra roppant óvatosan és finoman próbáltam az emlékeivel "szórakozni", bíbelődni, mert semmilyen esetre sem szerettem volna azt, hogy az elméjét bármilyen károsodás is érje az én hibámból.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 19 Ápr. 2016, 00:02

Hátralevő tanulási idő: 5 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Miután tegnap végeztem és ő is befejezte az étkezést, akkor elaltattam, hogy bizonyosan ne kínozza semmilyen fejfájás sem ettől. Elméletileg minden emléket kitöröltem a fejéből, amit a trolloknál töltött, de nem töltöttem fel semmilyen más emlékkel végül. Túlságosan is kegyetlen lett volna, jobb, ha inkább amnéziás és velem szerzi az első emlékeit, behatásokat, így legalább hozzám fog kötődni és nem lesznek gondok. Mielőtt hazamentem még hagytam neki ott ételt, italt, betakargattam és feltettem egy ágyra, amit betettem neki. Legyen kényelemben. Mikor visszajöttem az otthoni dolgok után megint aludt, de minden elfogyott és ő pedig a takaró alatt volt. A védőmezőt nem szűntettem meg, ellenben asztrálisan kinyúltam irányába, hogy megnézzem ébren van-e, nem volt. Így viszont a mai dolgoknak állhattam neki, ami többek között az volt, hogy mentálmágia segítségével tanítsam meg beszélni, illetve alapvető dolgokat küldjek át telepatikusan neki és ültessem el az elméjében. Ezek főleg olyanok, voltak, mint a beszéd, hogy ösztönösen jusson eszébe, mintha mindig is tudta volna. Azaz mintha egy alap tudástárat építettem volna ki. Újra óvatosan próbálkoztam ezzel, szerencsére még gyermeki agya volt, így gyorsan regenerált, ha valami kárt okoznék benne, de nem tettem. Direkt kikértem Harcimadár és Emma segítségét is, hogy miként tudom ezt úgy tenni, hogy ne legyen baja. Jó pár órás előadást hallgathattam főleg Frost-tól, de a végére csak megértettem a működését is és azt is, hogy miként lehet ezt megoldani. Szerencsére kellően nagy volt a saját tudásom és sok információ volt az agyamban, így bőven áttudtam adni a szükséges dolgokat a leányzónak. Koncentráltam most is, az egyik kezemnél az ujjaimat a halántékomhoz érintettem a másikkal időnként egy-egy rúnát rajzoltam fel, ahogyan a már korábban "bejárt" úton hatoltam ismét az elméjébe és álltam neki beleírni a dolgokat, amiket át kívántam adni neki.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 20 Ápr. 2016, 00:03

Hátralevő tanulási idő: 4 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Előző nap még nem sikerült kifejezetten az, hogy a tudást átadjam neki, amit kellett volna, így ma odahaza picit gyakoroltam még Emma-val, hogy ez miként is működik, hogyan néz ki gyakorlatban, miként tudom a csatornát megfelelően stabillá tenni és így tovább. De amint ez megvolt, akkor már mehettem is vissza, hogy a lánnyal foglalkozzam továbbra is. A biztonság kedvéért elaltattam újra, de ma már sokkal barátságosabban és nagyobb bizalommal figyelt engem, és persze nagyobb intelligenciával, hogy nem csak az állatias és trollos ösztönök vannak meg benne. Még mindig vad volt, de valószínűleg ez a származására vezethető vissza, de azért reméltem, hogy tudok majd tanítással, illetve szocializációval javítani ezen. Addig is, amikor már mélyen aludt, akkor álltam neki a további műveletnek, amit szerettem volna végrehajtani. Koncentráltam végig én magam is azon a módon igyekeztem mindezt megcsinálni, ahogyan Frost mondta, hogy kell. Nem hagyhattam ebben a világban, amilyenek az angyalok voltak nem tűrték volna meg és kidobták volna a trollok közé újra... így hát elsőként, vagyis a tegnapi folytatásaként az angol nyelvet kapta meg, illetve a helyiekét, ami szerencsére jól ment. Amint ez megvolt az illem következett, hogy miként is kell viselkedni megfelelő környezetben. Már ezek is igencsak sok minden voltak, így egyelőre mára ennyiben hagytam a többit holnap szándékoztam folytatni. A kislány azonban mégsem maradhatott csak pusztán kislány, így El is neveztem őt Thyra Runa-nak. Vajon hogyan fogom beadni azt Jonnak, hogy haza szeretném őt vinni? Nem mintha nem engedhettük volna meg magunknak egy hatodikat, de képtelen voltam arra, hogy itt maradjon ebben a talán még mienknél is kegyetlenebb, szörnyűbb világban

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 21 Ápr. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: Thyra - a fél troll, félangyal kislány

Hátralevő tanulási idő: 3 nap - teljes mágia (mentálmágia)
Ma mikor megérkeztem Thyra már angolul köszöntött, amin elmosolyodtam és közölte, hogy éhes és szomjas. Így hoztam neki, amit tudott enni és inni, tiszta ruhákat és persze vizet és szappant, hogy megmosakodni is tudjon. Azokkal nem igen érzett különösebb barátságot és nem tetszett neki, szinte állatiasan vicsorgott, amikor kiderült, hogy nem csak ivásra alkalmas az, hanem tisztálkodásra. Így már tudhattam, hogy nem volt mindez a trollok erőssége és meg kell tanítanom azt is Thyra-nak, hogy ezek a dolgok is alapok. Főleg ott, ahova vinni szeretném, amit még mindig nem mondtam el Jonnak. Nem is tudom, talán féltem attól, hogy nemet mond? Nem volt olyan, aki így tenne, nem kockáztatná, hogy a lányainknak baja essen. Igaz ezt én sem tenném, így tényleg csak akkor vinném haza, hogyha már teljesen biztos, hogy nem ártana a gyermekimnek. De most egyelőre folytattam azt, amit eddig kezdtem, még mindig sok dolgot kellett átadnom neki, amit az ő korában képesek voltak a vele egy idős fiatalok. Még nem volt kamasz, de előbb utóbb az is eljön. A halántékomhoz érintettem a kezemet és koncentráció után ezúttal nem asztrális módon, hanem mentálisan adtam ki egy parancsot.
- Aludj! - mondtam ki angolul.
Thyra abban a pillanatban hatalmasat ásított és szinte összeesett, ahogyan elaludt. Vele nem volt nehéz dolgom, hiszen semmilyen védelme nem volt, majd Emma-val is gyakorolnom kell egy kicsit, hogy lássam más telepaták ellen hogyan boldogulok. De most egyelőre folytattam, amit elkezdtem már napokkal ezelőtt, akkor most a tisztálkodás és személyes, illetve környezeti higénia témakör volt az, amit igyekeztem a lehető leghatékonyabban átadni a kislánynak, hogy ezzel is tisztában legyen és ha felébred, akkor már ne legyen semmilyen gondja a vízzel és a szappannal.


A hozzászólást Thorhalla összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 25 Ápr. 2016, 20:12-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 2 Empty Re: Heven

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.