Heven

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 17 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 4 nap - teljes mágia (metamorfmágia)
Ami azt illeti még mindig nem akart az a galamb galamb lenni. Most már legalább a formája nem volt olyan, mint egy játékfigurának, hanem úgy nézett ki, ahogyan kellett, de egyelőre még nem tollai voltak, hanem szőre. A lehető legjobban valószínűleg akkor jártam volna, ha kitépkedem Harcimadár haját és azt teszem rá a madaramra. Legalább biztosan tolla lett volna. De így még mindig a gyakorlás maradt hátra, hogy azt tegyem. Ami a tegnap kitalált nyaralást illette, felvetettem Jonnak és a gyerekeknek, mindannyian oda voltak az ötletért, Haley örült, hogy legalább Winter is lehet a szabadban, nem csak a SHIELD negyedben levő parkban. Mondjuk amilyen hatalmasra nőtt az a farkas valóban nem ártott volna neki egy kis nagyobb szabadság, ott a szigeten pedig bőven voltak fák is, meg az öböl, amiben fürödhetett is, ha akart. Most már úgyis jött a jó idő, így strandolni is lehetett, mondhatja valaki, hogy hideg van, de a család le sem tagadhatná a skandináv származást, így minket annyira nem érintett az, hogyha nem harminc fok, hanem csak huszonnégy, vagy huszonöt van. Jon meg is ígérte, hogy beszél a szüleivel, amíg itt vagyok és gyakorolok, hogy a hétvégén elmegyünk hozzájuk és megszervez mindent, így nem nekem kellett ezzel fáradni, ami roppant kedves volt tőle. Így én most vissza is térhettem a gyakorláshoz, ami ma már reméltem, hogy menni is fog, hogy az utolsó három napon egyebet is tudjak gyakorolni. Ismét ugyanazok voltak a "társaim", amik eddig, ugyanazt igyekeztem tenni, mint az elmúlt két napon. A koncentráció után a rúnát felrajzoltam a sótömb irányába és újra a galambra gondoltam. Ezúttal is arany színben izzott fel a rúna, de most végre valahára egy rendes hófehér galamb lett a sóból és nem pedig olyan abnormális szörnyszülött, mint az előző két napon.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 18 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 3 nap - teljes mágia (metamorfmágia)
Tegnap végre sikerült, aminek sikerülnie kellett, így most léphetek majd tovább a következő fokozatra. Ami nem volt más, mint nem csak alakváltó mágiát használni, hanem mást is, példának okáért a velem szemben levő székből egy verseket szavaló felnőtt férfi legyen, aki képes gondolkodni is. Ehhez nem csak alakváltást, de mentálmágiát is használnom kellett, hogy végre tudjam hajtani. Nem tűnt egyszerű kihívásnak, de úgy véltem, hogy a hátralevő időben még képes leszek minderre és remekül fog menni. Legalább is bíztam benne, hogy emiatt nem kell a "nyaralásunkat" elhalasztani, már csak azért sem, mert a gyerekek már nagyon odáig voltak, legalább is az a részük, akik már megértették, hogy hova megyünk és mit fogunk tenni, azaz Ingrid, Haley és Hope. Aesa és Yrsa még picik voltak mindehhez, de azt már ők is érezték, hogy valami nagydolog készül és izgatottak voltak. Alig lehetett letenni őket aludni, mert nem akartak. De addig még megannyi dolog volt, amit tenni kellett, többek közt a gyakorlás is hátra volt, amit meg kellett ma is tennem. Egyelőre nem tudtam, hogy milyen sorrendben tegyem, egyszerre próbálkozzam mindkettő elvarázslásával, vagy pedig először hozzam létre az "élettelen" masszát, vagyis az embernek tűnő részt és utána adjak neki értelmet, hogy gondolkodni és beszélni tudjon? Így elsőre ez a második módszer tűnt egyszerűbbnek, talán, ha defenzív mágiánál csináltam volna effélét, akkor most is bizonyosan könnyebben menne, de nem tettem. Így akkor most maradt az, hogy megtegyem. Az egyszerű alakítás könnyedén ment, a megfelelő rúna felrajzolása a levegőbe, ahogyan megvillant arany fényben és a székből egyik pillanatra egy felnőtt embernek tűnő férfi lett, direkt nem meztelenre készítettem, hanem átlagos otthoni öltözetbe. Egyelőre csak aprókat mozgott, amit vártam is tőle, majd jöhetett az, hogy mentálmágiával értelmet adjak neki, ehhez is nekiláttam rúnákat rajzolni és koncentrálni...

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 19 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 2 nap - teljes mágia (metamorfmágia)
A varázslatok sora remekül ment, a végén még a megidézett, létrehozott emberrel beszélgetni is tudtam, de nem igazán ezt akartam megtenni. Ez így roppant lassúan ment és iszonyú pazarlás volt, időkidobás. Főleg, hogyha csatában kellett volna ilyet varázsolni, akkor mire létrehozok valamit, ami elvonja az ellenség figyelmét, a többiek meghalnak. Szóval kellett találnom egy hatásosabb megoldást, ami egyszerre csinálja azt, amit kellene. Így akkor valószínűnek láttam, hogy az utolsó két napon ezt fogom gyakorolni, hogy olyan varázslatot tudjak összehozni, amivel az adott lény, legyen az bármi úgy reagáljon, ahogyan a faja tenné, vagy ahogyan én parancsolom és nem csak fejjel megy a falnak, hanem tényleg mintha gondolkodna ember, vagy állat módjára. Bent a WAND-nál több féle lehetőségről is gondolkodtam, hogy melyik lenne a legideálisabb. Talán az tűnt annak, hogyha az elmémben képzelem el azt, amit szeretnék és ezt a elképzelést "önteném" mágiába. A másik eshetőség az volt, hogy a két adott varázslatot olvasztom össze a két rúna, vagy varázsszó alapján, ötvözöm a kettőt és egy harmadikat kapok, ami pontosan az lesz, amit szeretnék. Az egyelten gond az volt, hogy az alakváltáshoz egyetlen egy szót sem ismertem, csak kézjeleket és rúnákat. A mentálmágia ugyanez, akkor maradt azaz opció, hogy próbálok két rúnából egy harmadikat "faragni". Így ma már tudtam, hogy nem sokat fogok varázsolni, hanem a nap nagy része azzal fog elmenni, hogy sokféle képen rajzolom fel lapokra, amíg meg nem érzem, hogy valamelyik hatásos lehet. Elővettem egy füzetet és hozzá tintát és tollat, majd szépen nekiláttam a két rúnának az összeillesztését, variációit felrajzolni ki tudja, hogy hány példányban. Még azt sem tudtam, hogy hány óráig fog tartani mindez, vagy egyáltalán sikerrel fogok-e járni vele.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 20 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 1 nap - teljes mágia (metamorfmágia)
A tegnapi napom teljes egészet és még a mai egy jelentős része is azzal ment el, hogy különböző rúnákat rajzoljak, hogy bizonyosan meglegyen az, ami kell. Nem tagadom, nagyjából háromszáz különböző verziót rajzoltam le azon kettő rúnának szinte mindenféle verziójából mire az egyiknél végre megéreztem azt, hogy igen ez lesz a jó, mert a felvitele után haloványan aranyfényben kezdett izzani. Direkt úgy rajzoltam mindent, hogy fenntartottam a mágiát, a varázslatot, hogy azonnali legyen a hatás, látható legyen, hogy tudjam mikor kell befejezni. Roppantul elfáradtam ezen ténykedés közepette, de megérte a kísérletezést, mert valóban sikerült. Egészen egyszerű rúna volt, éppen azért nem rajzoltam fel az elején, mert nem hittem volna, hogy ez lesz a megoldás. De mégis, oh az irónia, valószínűleg minden létező mágiahasználó az ügyetlenségemen nevetne, ha tudná.
rúna:
Így ez lett végül az egyszerű, de hatásos rúna. Ma már csak gyakorolnom kellett, hogyha pedig sikerült, akkor attól kezdve kimondhattam, hogy végre valahára maximális szinten tudom ezt a mágiaágat is és befejezhettem a tanulást. Reméltem, hogy ma már sikerülni fog mindez, mert az azt jelentette volna, hogy holnap végre végeztem és akkor teljesen nyugodt szívvel mehetek majd pihenni a gyerekekkel. Holnap talán még belekezdek akkor valamibe, hogy tudjam mi lesz a következő, amit tanulni fogok, de aztán hanyagolom egy ideig. Hála az Isteneknek és Hevennek így is behoztam azt az időt, amióta mágiaérzékeny vagyok. Ha az azóta levő minden nap tanultam volna, akkor tartottam volna ott, mint most. Már tudtam is, hogy mit fogok majd legközelebb tanulni. De most vissza a tanuláshoz, a rövid koncentráció után felrajzoltam a korábban is említett jelet, várva, hogy milyen eredményt kapok.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 21 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 0 nap - teljes mágia (metamorfmágia)
Hátralevő tanulási  idő: 18 nap - teljes mágia, 9 nap - varázslat, 4,5 nap részmágia (alkímia, mint mágia)
Tegnap a mágiának, vagyis a rúnának hála, amit kitaláltam és egybeolvasztottam, valóban sikerült megtennem, amit kellett, így kimondhattam, hogy végre teljes mértékben ismertem és járatos voltam a metamorfmágia minden részletében. Így tényleg nyugodtan pihenhettem meg és készülhettem az utazásra, hogy utána egy kis ideig hanyagoljam a tanulmányaimat. Csak pár hétre, talán picit tovább, a lényeg, hogy kellően összeszedjem magam, hiszen elég sok időt töltöttem ezzel, a gyerekeknek pedig szükségük volt rám. Azonban már azt is tudtam, hogy mit fogok majd legközelebb tanulni, kitanulni. Az pedig nem volt más, mint az alkímia mágikus oldala is. Szerencsére ehhez végtelen mennyiségű anyagom volt, egyrészt Zack-től, másrészt nagyon sok mágiát és felhasználást ismertem már, illetve roppant járatos voltam az alkímiában is, igaz nem a mágikus részében, így ez is fele idő alatt fog menni. A mágikus résszel képes leszek elemeket könnyedén alakítani, ezt már így is tudtam a tegnap befejezett tanulás miatt, gyógyfőzetek gyártása, ezzel is foglalkoztam. Azonban, amit tényleg csak mágiával tudtam megoldani, mint az elektromosságmanipuláció ide tartozó része, vagy a gólemek, homonculuszok gyártása, vagy éppen valódi életteremtés ezekhez nem értettem. De a bölcsek kövét, vagy bezoárt, de az élet elixírjét sem tudtam egyelőre megcsinálni. Mivel nagy részét tudtam, így a ténylegesen mágikusakat kellett gyakorolnom, elsőként valami egyszerűt szerettem volna, így elsőre a Bölcsek követ olt az egyszerű, ami részmágiának kinézett. Otthon már megnéztem, hogy mik is kellenek hozzá, egy részét tudtam is otthonról, a saját boltomból hoztam, a maradékot pedig itt Hevenben vettem meg. Mindent összevagdostam, tartósítottam, ahogyan kellett. De mivel tizenkét lépcsőből állt az elkészítés, és nem tudtam, hogy mikor folytatom csak eltettem biztos helyre az összetevőket és nem álltam neki. Hanem inkább hazateleportáltam és egy zuhany után indulhattunk is pihenni.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 23 Május 2016, 20:28




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 17 nap - teljes mágia, 8 nap - varázslat, 3,5 nap részmágia (alkímia, mint mágia) (május 22 pótlás)
A pár napos pihenés roppant kellemes volt, így most vissza is térhettem a tanuláshoz, hogy az alkímiát elsajátítsam. Végre tudtam pihenni, kipihenni magamat és igazából további napokat, vagy akár egy-két hetet is eltudtam volna itt tölteni. Korábban nem sokat voltunk itt, de most már bántam, hogy nem szántunk több időt erre. Igaz így könnyebb volt, hogy már hivatalosan a mienk volt és nem éreztük úgy, hogy láb alatt vagyunk és csak kihasználjuk a lehetőséget. Jon szülei már úgyis nyugdíjasok voltak, mindig itt vannak, így ők is örültek az unokáknak. Már csak egyetlen egy valaki hiányzott volna ide, az pedig nem volt más, mint Olaf. Tudtam, hogy hol van, hogy Apokalipszis egyik lovasa, de azt nem tudtuk, hogy hol is rejtőznek, hol kaphatnánk el, hogy utána Frost segítségével rendbe hozzuk őt. Miatta borzasztóan emésztett a bűntudat és nagyon hiányzott, hiszen amióta a szüleim magukhoz vettek ő mindig ott volt, mellettem és miattam, miattunk rabolta el Apokalipszis. Talán, ha erősebb leszek, akkor képes leszek arra is, hogy őt felkutassam és megmenthessem, megérdemelné. Egyvalamiben azonban ironikus módon köszönetet mondhattam Apokalipszisnek, hogy megfiatalította őt, így még sokáig velünk lehet, ha visszaszerezzük őt. Talán az alkimista tanulmányaim során meglelek valamit, amivel mindezt elérhetem, így folytattam, vagyis nekiláttam annak, hogy elkészítsem a Bölcsek kövét, ami a tanulmányaim első pontja volt. A két nappal ezelőtt eltett anyagokat ellenőriztem, hogy rendben vannak-e, a többség csak holnapra lesz kész, a préselés, szárítás, füstölés - aminél kellett - vagy épp az alap alkimista lében álló dolgok. Egyes részek nem kicsit voltak undorítóak, de igyekeztem nem foglalkozni velük, inkább nekiláttam a köveket összetörni, morzsolni apró darabokra, mintha homok lenne, mert erre is szükség volt a Bölcsek Kövének elkészítéséhez.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 23 Május 2016, 20:45




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 16 nap - teljes mágia, 7 nap - varázslat, 2,5 nap részmágia (alkímia, mint mágia) (mai)
Sikerült a megannyi követ összetörnöm apró kristályos szinte homokszerű anyaggá, ezek után vehettem elő a növényeket, magvakat, illetve ezeknek a leveit, amik préselve voltak. Fogtam ezeket és beleöntöttem a tálba, ahol főleg a vörös kövek voltak vöröses porrá zúzva. Az alkimista lében, ami igazából a mai formaldehidre hasonlított abból a szükséges növényeket kivettem még és úgyszintén beleforgattam, a többi növényt egy másik tálban zúztam porrá és úgy öntöttem ehhez a lassanként masszának mondható dologhoz. Rózsaszirom is kellett, friss, így ezt még az egész előtt szereztem be itt Hevenben az egyik parkból. Az egész egy ilyen krémes, pépes masszává állt össze, aminek enyhén kellemetlen szaga volt időnként a némi kén és egyéb efféle anyagok miatt. A leírások alapján ezt most egy napig majd pihentetni is kellett mielőtt a többi alapanyag is hozzá került. Többek között "életelixír", ami jelen esetben a készítő vérét takarta, azaz az enyémet, ez a könnyebb "alkatrészek közé tartozott. A legnehezebb talán az izzó láva egy alvó vulkán mélyéből. Azt hiszem, hogy az Etna talán ilyen éppen nyugszik és alszik, így oda kell majd elmennem ilyesmiért, vagy éppen a Yellowstone nemzetiparkba. Bár igazából azt a szupervulkánt nem szívesen piszkáltam volna meg semmilyen módon sem. Az Etnának meg úgyis mindegy, jellemzően szeret ki-kitörni az évek alatt. Ezeken felül még kellett további friss gyümölcs és növény leve, vagy épp gyümölcse és gránátalmamag. Ezeket majd otthonról tudom hozni. A biztonság kedvéért egy védőmezőt hoztam létre a készülő dolog körül, ami már készen volt belőle, nehogy szennyeződés érje. A lista, hogy mi kell hozzá és milyen varázslat kell hozzá megvolt, így ezekkel már nem kellett fáradnom. De mivel már készen voltam, így hazamentem, hogy mindent megtudjak szerezni, ami még kellett.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 24 Május 2016, 08:06




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 15 nap - teljes mágia, 6 nap - varázslat, 1,5 nap részmágia (alkímia, mint mágia)
Etna, végül is az Etna mellett döntöttem, mert éppen "alvó", vagyis inkább nyugvó állapotban volt. Többé soha sem leszek hajlandó ilyet csinálni. Ez a manőver egy életben egyszer is tökéletesen elég volt. Legközelebb majd rendelek és hozatok a boltba mágiával frissen elraktározva, hogy azon idő alatt se alvadjon meg a láva, amíg eljutok vele oda, ahova kell. Időmágia, ezt is fel kellett írni a listára, hogy megtanuljam valamikor. De most visszatérve az ügyködésre gyorsnak kellett lennem, mert ha túlságosan is sokat várok, akkor a láva megalvad, mert lehűl. Kivettem a buborékból a már kész masszát és szépen sorrendben kezdtem hozzáadni a megfelelő növényeket és még egy adag porráőrölt vörös kristályt, gránátot egészen pontosan. Közben a megfelelő varázsszavakat is, igazából majdnem litániát is elmondtam, ahogyan folyamatosan adagoltam hozzá a növényeket, gránátalma magokat, a port. Lassanként kezdett összeállni az egész és a mágia hatására formázódni kezdett, áttetszős szilárd halmazállapotot vett fel, majd szépen ráfolyattam a magmát is. Előtte még egy tűzimmunitást, hogy semmilyen hatással ne legyen rám, sem a közvetlen hője sem az, ha véletlenül felfröccsen. Eddig halovány pirosas színe volt, mint a bauxitnak, de a láva után egy áttetsző vöröses ékkőnek tűnő alakot vett fel. Belül mintha a tűz izzott volna, kívül az egyik oldalon rendes megkérgesedett részt vett fel, de a többi része tűzvörös és gyönyörű kinézetű és mostanra teljesen hideg is.
Heven - Page 4 Philosopher's+Stone
Felvettem a kezembe, az érintése is hideg, most már csak ki kellett próbálni, hogy működik-e, vagy sem, hogy teszi-e azt, amit kell neki, vagy csak kaptam egy szép kinézetű követ...

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 25 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 14 nap - teljes mágia, 5 nap - varázslat, 0,5 nap részmágia (alkímia, mint mágia)
Mára nem maradt más, minthogy kipróbáljam azt, hogy mennyire is válik be a Bölcsek köve és tényleg képes-e bármit arannyá változtatni. Nem tagadhattam, de szkeptikus voltam a sikert illetően, nem ismertem senkit, aki készített volna ilyesmit, csak a régi középkori feljegyzéseket, de azoknak pedig a hitelértéke nem volt olyan magas, hogy elhiggyem. Természetesen tudtam, hogy léteznek olyan kémiai kísérletek, reakciók, amik megteszik ezt, de azt, hogy ez a kő megtegye mindezt, azt erős túlzásnak éreztem. Már csak azért is, mert ez nem tud halhatatlanságot, örök fiatalságot adni, az egy másik fajta kő volt. A pergamenek és egyéb írások alapján csak hozzá kellett érinteni ehhez a kőhöz azt, amit át szerettünk volna változtatni, ehhez pedig már semmilyen varázslatot nem kellett már elmondani, hiszen a kő megtette a hatását. A biztonság kedvéért három különböző dolgot hoztam ide, hátha mégsem hatásos mindenre. Egyelőre a levegőben lebegett egy energiamezőben, nem is akartam letenni sehova, bár írtak jó néhány anyagot, amin biztosan lehet tárolni. Az egyik a faedény volt, amit hoztam, aztán egy fém tőr, illetve harmadiknak egy gombolyag fonal. Mindegyik nagyon más volt, az egyik fa, a másik acél, a harmadik meg teljesen gyapjú. Szerencsémre élőlényekre nem volt hatással, így én nem válhattam arannyá, maximum a hajam, de ezt igyekeztem elkerülni. A gombolyagot beletettem a faedénybe, a tőrt is mellé, mivel egyszerre szerettem volna, hogy megtörténjen. Így a kezembe vettem a Bölcsek kövét és igyekeztem úgy beletenni a tálba, hogy az egész művelet végén hozzáérjen a másik két tárgyhoz is. Most pedig már csak várnom kellett, hogy meglássam sikerült-e a nagy "varázslat", vagy kiderüljön, hogy az egész egy hatalmas humbug és nem fog történni semmi sem.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 26 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 13 nap - teljes mágia, 4 nap - varázslat (alkímia, mint mágia)
A szkepticizmusom csődöt mondott, igencsak nagyon. Igaz nem egyből változtatta a kő arannyá a dolgokat, hanem szépen lassan fokozatosan, de megtette. A vörös kő mintha belülről izzott volna, amíg ez a folyamat zajlott és először csak a három dolognak a külsejét változtatta arannyá, majd szépen lassan haladt tovább és a belsejét, az egészét azzá tette. Volt egy olyan érzésem, hogy 10-15 ilyen tárggyal jó időre megoldanám az USA aranyhiányát, vagy bármelyik másik országét. Nem volt csoda, hogy az alkimisták mindezt titokban tartották, de itt Hevenben, ha vásárolnom kellett valamit, akkor arra jó célt szolgálhatott volna. Soha sem örültem annak ennyire, hogy egy nép materialista. Így legalább minden alkalommal ki fogom tudni őket fizetni. A következő, amit viszont létre akartam hozni, az nem volt más, mint az Univerzális Panacea. Egy olyan orvosság, ami képes a világ összes létező betegségét gyógyítani, beleértve ebbe az öregedést és a halált is. Tudom, hogy sokan a Bölcsek Kövének tulajdonították az örök fiatalságot és a halhatatlanságot is, de ez nem volt igaz, az Univerzális Panacea volt az, ami ezt képes volt nyújtani. Félelmetes "fegyver" a hozzá nem értők és gonoszak kezében, akik visszaélnének ezzel a hatalommal. De egyszer minimum kénytelen leszek elkészíteni, hogy megtanuljam, de nagyon esélyesnek láttam, hogy szinte azonnal, ahogyan meggyőződtem arról, hogy működik elpusztítom. Az alapanyaglista és az, hogy miként is kell ezt elkészíteni már megvolt, így neki is láttam, hogy bemenjek a városba, hogy megvegyem a szükséges alapanyagokat hozzá.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 27 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 12 nap - teljes mágia, 3 nap - varázslat (alkímia, mint mágia)
Szerencsére az univerzális gyógyszerhez (Universal Panacea) nem kellett semmilyen kő, ásvány, vagy efféle, csak szimplán gyógynövények. Igaz néhány olyan is, ami nagyon, de nagyon ritka és ezen a világon nem is hallottak róla. Vagy lehet, hogy igen, csak abban az esetben én nem ismertem a helyi megfelelőjét. De többek között kellett hozzá fekete tea levél, élénkítő wasabi kivonat, méz édesítő szernek. Ezenfelül legalább még két tucat egyéb dolog, illetve olyan szintű gyógyítómágiát kér, amivel szerencsére most már rendelkeztem, így legalább ezzel a részével nem lesz semmilyen gondom. A mai napom jelentős része is azzal telt, hogy az elixírhez szereztem be a megfelelő alapanyagokat. Hogy ne tudhassa senki sem, még véletlenül sem azt, hogy mit készülök létrehozni szinte mindent különböző helyekről vettem meg, rendeltem. Szerencsére a saját magam kertjéből is nagyon sok mindent be tudtam szerezni és olyan sok helyről kértem egy-egy dolgot, hogyha nem hozzák fel egymás között a boltok, akkor soha sem fogják megtudni, hogy mire is kell. Legalább is nagyon reméltem, ezért is igyekeztem a lehető legtöbb mindent a saját kertünkből, vagy itt Hevenben beszerezni. Amint minden megvolt, akkor neki is láttam annak, amit a "receptkönyv" írt, hogy egyes alapanyagokkal mit kell tenni. Amit préselni, azt a rögtönzött présbe tettem, amit szárítani, azt ki a napra, amit sajtolni azt értelemszerűen összenyomni, hogy kiadja a levét, amit összetörni, vágni, azokat, amikkel így kellet "elbánnom". Az egész végén mindent a megfelelő állapotában elzártam egy ládába, amire még mágiát is bocsátottam a biztonság kedvéért. Holnapra minden alapanyag olyan állapotban lesz, aminek kell lennie és akkor neki is állhatok a főzésnek, kotyvasztásnak, hogy az egész végén megkapjam majd az elixírt.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 28 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 11 nap - teljes mágia, 2 nap - varázslat (alkímia, mint mágia)
Mára minden készen volt, aminek készen kellett lennie, úgy, hogy mágiát is használtam, az olyan dolgok, amiknek alapból tíz nap kellett volna is készen volt egy alatt. Roppant kellemes volt továbbra is itt Hevenben tanulni és ügyködni effélékkel. Most úgy érezhettem magam, mint egy igazi boszorkány, előttem az üst és megannyi dolog mindenfelé, amire szükségem lehet. Mennyivel egyszerűbb lett volna az, hogyha csak rendes gyógyítómágiát használok, de ennek az egésznek most közel sem az volt a célja, hogy így legyen. Begyújtottam az üstöt és szépen a leírtak alapján nekiláttam mindent adagolni hozzá. Ez egy jó néhány órás művelet lesz, tudtam. Az egyetlen dolog, amit sajnáltam, hogy nem tudtam zenét hozni, hogy azt hallgassam, vagy valamilyen filmet megnézni közben, pedig igencsak sokat dobott volna a hangulatomon, vagy azon, hogy kevésbé unatkozzam. Szerencsére nem technológiával működő, hanem csavaros órát tudtam hozni, ez itt is működött. Mindez ahhoz kellett, hogy tudjam mikor kell megkavargatni a főzetet, vagy mikor kell újabb adalékot hozzátenni. Így mivel filmnézés ki lett lőve inkább hoztam egy könyvet magammal és azt olvasgattam, egy krimit, Agatha Christie regényt. Így álltam neki annak, hogy összehozzam az univerzális orvosságot. Kipróbálni itt nem fogom tudni, azt majd a Földön kell, hogy tényleg működik-e. A következő jó fél napban igencsak elvoltam ezzel foglalva, amikor kellett kavargattam, amikor kellett valamit beletennem, beletettem, illetve varázsigét is elmondtam a végén felette. Amint ez megtörtént az egész folyadék felizzott és a zöldes massza szerű anyag a sok növénytől hirtelen áttetsző vízszínű és állagú lett, ahogyan azt az alkimista könyvben is le volt írva. Így igencsak reménykedhettem abban, hogy a hatása is az lesz, aminek kellett, amit majd holnap odahaza ki is próbálok. Még üvegcsébe töltöttem őket, majd egy darabbal hazateleportáltam.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Vas. 29 Május 2016, 00:03




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 10 nap - teljes mágia, 1 nap - varázslat (alkímia, mint mágia)
A mai napot megint a kórházban kezdtem egy kiadós alvás után, ahogyan azt előző nap még elterveztem. Szerencsére hamar találtunk olyan személyt, akin ki lehetett próbálni a gyógyszert. Igazából nem szerencsére, mert rossz volt, hogy semmi más nem menthette meg az adott illetőt. Az egyik ügynökünk kisgyermeke volt, másodszor esett vissza a betegségbe és most már a csontvelő-átültetés sem segített. Napjai voltak csak hátra Ko szerint és a szülők is tudták, hogy csak a csoda segíthet. Szülőként áttudtam érezni a fájdalmukat, hogy bármit megtennének a kicsiért, így beszéltünk a szülőkkel ketten közösen, akik bele is egyeztek a "kezelésbe". Bármibe, ami csak javíthat, mivel nagyon rossz állapotban volt a gyermek, így nem tudtam nem megígérni, hogy nem hozom rendbe mágiával, ha a gyógyital nem megfelelő. Ko volt az, aki végül is odaadta a kislánynak az univerzális gyógyszert. Nem tudtuk, hogy mi a leghatékonyabb, így a megivás mellett döntöttünk. A kislány azonnal sokkal jobban lett, a hófehér sápadt bőre azonnal emberibb lett, a beesett, karikás szemei alól eltűntek a táskák és még a haja is elkezdett kinőni és a kislány nevetni is kezdett, mikor meglátta a szüleit. Ko azonnal vérmintát vett, hogy ellenőrizze, hogy milyen eredményeket mutatnak azok, megsürgette, így a lehető leghamarabb alig egy órán belül megjöttek az eredmények, egyetlen egy rákos sejt sem volt a kislányban. Tökéletesen meggyógyult A szülők roppant hálásak és boldogok voltak emiatt. A készen levő gyógyitalokat pedig már itt Hevenben szépen felcímkéztem, hogy minek mi a neve, a hatást direkt nem, ha meglopnak, érje kellemetlen meglepetés a tolvajt. De most már készen voltam, holnap majd állhatok neki az utolsó két résznek, a villámmágiának, ami ide tartozott, illetve a gólemkészítésnek.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 30 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 9 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Akkor most nekiállhattam tanulni az alkímia magas fokát. Legalább is az eddigiekhez képest ez igencsak más lesz. Eddig, mielőtt belefogtam ebbe a tanulásba ismertem a gyógyítómágiát, alakváltómágiát és használni is tudtam főzetekben is. Így ez csak amolyan gyakorlás volt. Azonban a mostani, hogy gólemet, homunkuluszt, vagy familiárist gyártani, szó szerinti életet, nem is beszélve arról, hogy villámokat szórni, már igencsak más volt, mint az eddigiek. Ennek ellenére ez hangzott érdekesebbnek, izgalmasabbnak, talán már csak azért is, mert ezeket még nem tudtam végrehajtani korábban. A gólem készítést a zsidó mitológiából ismertem, de nem kifejezetten olyat szerettem volna, ami ott van, hanem, ami az alkímiánál, ezzel egy időben pedig még egy familiárist, vagy homunkuluszt is. Mind a kettő más-más módszer szerint készült, így tudtam egyszerre őket. A gólemet nekem kellett teljes mértékben kifaragnom és utána felruházni azokkal az erőkkel és hatalmakkal, amiket szántam neki, mint amikor gyártottam védőmágiával és mentálmágiával, vagy metamorfmágiával személyt, csak ez picit más. A másiknál meg kellett apróban formálnom a lényt, amit szerettem volna, utána egy alkímiával létrehozott edénybe és speciális főzetbe tenni, majd lezárni, hogy abban fejlődjön miután a megfelelő hatásokkal "életet lehelek belé". Eléggé Frankenstein művéhez hasonlít, igaz az csak regény volt. Mivel már eléggé késő volt, így a gólemhez szükséges agyagot szereztem be a városban, elég sokat, így még egy lovat és szekeret is kellett kölcsönöznöm időlegesen, amíg elhoztam a közelbe az agyagot, utána ide a saját védett részemre lebegtettem és ott tettem le, hogy ne tűnjön fel senkinek, hogy hova kellett. Álcaként elvittem egy elhagyott kunyhóig a szekeret és a lovat, majd onnan vittem újra be a városba, végül és repülve tértem vissza a saját helyemre.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 31 Május 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 8 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Azt a rengeteg mennyiségű agyagot a fa aljábba tettem, hogy ott fogok majd vele foglalkozni, illetve akkor még volt a homunkulusz. Ami őket illette a mesékben minden boszorkánynak macska familiárisa volt, így jómagam is egy efféle teremtménnyel próbálkoztam. Az egyik beszállítótól szereztem egy formaldehidben tárolt macskaembriót. Szegény "lény" így is halott volt, hiszen egy állatorvos távolította el az anyamacskából, amikor ivartalanítást végzett. De nekem tökéletesen megfelelt a céljaimra, hátha sikerül létrehoznom azt, amit szerettem volna. Így fogtam a leírásban szereplő agyagedényt, aminek le tudom zárni a tetejét és hagyni, hogy a speciális folyadékban növekedjen a lény, ahogyan ezt a folyadékot felszívja a bőre. Egy hónapig kellett növekednie, azaz három napig nekem, utána pedig az alkimista elektromossággal beindítani az életet benne, azaz addigra meg kellett, hogy tanuljak villámot szórni, hogy Frankenstein módjára létrehozzam a lényt. De addig is, most, hogy ezzel megvoltam és le is zártam légmentesen az edényt, a fa aljába mentem, hogy nekilássak annak, hogy kifaragjam a gólememet. Hoztam hozzá vésőt is, amit a szobrászok használnak, hogy könnyebben menjen, mert hiába volt csak agyag, nem akartam puszta kézzel "faragni", mágiával meg főleg nem, így maradt a véső és az a lapos ecsetszerűség, amivel vakolni szoktak a munkások. Nem akartam elsietni mindezt, már csak azért sem, mert soha sem szobrászkodtam még. Így nem is siettem vele, egyelőre csak szerettem volna valamilyen emberi, vagy inkább a Warcraft filmekből és játékokból is ismert ork alakzatot kifaragni.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 01 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 7 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Akkor neki is álltam annak, hogy a mai tanulmányaimat folytassam. Továbbra is a gólemet szándékoztam faragni, hiszen a familiárison (homunkulusz) még növekedett két további napig mielőtt nekiállhattam volna annak, hogy az elektromossággal életre keltsem őt. A WAND-nál, amikor a mai egyik értekezleten megemlítettem, hogy mivel foglalkozom többen roppant kíváncsiak voltak minderre, mert ők maguk is csak olvastak erről, főleg fantasy regényekben, de a valóságban még nem láttak egyikből sem semmit. Így már most roppant kíváncsiak voltak arra, hogy mikor fogok ebből publikációt írni, vagy bármit. Nem terveztem megjelentetni, de azért meggyőztek, hogy legalább itt a WAND-on belülre írjak egy tanulmányt, amit ők használhatnak. Ezt megígértem, hogyha úgy alakul, hogy iskerrel járok és lesz is időm, akkor megejtem mindenképpen, addig is olvasgassák a nem mágikus alkímiát és gyakorolják azt is. Nagyon nagy segítség tudott lenni alapból, amikor nekiálltam az alkímiához köthető "tanoknak", hogy már előtte sem volt ismeretlen ez a terület és tudtam dolgokat csinálni. A gólemnek ma igyekeztem az alakját nagyvonalakban "kifaragni", azaz megalkotni a lábait, a felsőtestét, karjait, nyakát, vállakat, fejet. Egyelőre mind-mind igencsak amorf és csúnya volt, de még nem is volt a lényeg, hogy emberinek, vagy effélének nézzen ki. Egyelőre beértem annyival, hogy humanoidnak tűnjön, ennyi így most elég volt. A részletek és egyéb részek finomítása majd holnap jöhetett. Most tényleg elég volt ennyi, hogy legyenek kezei, lábai, felsőteste, dereka, nyaka, vállai, és egy bumpszli, ami a feje. Még akkor is, ha végtagok, izmok, szemek, fülek, orr, száj és egyéb nem voltak kivehetőek, csak tényleg a legfontosabb dolgok.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 02 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 6 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Akkor ma tovább folytattam a munkát, amit előző napon csináltam. A mai célkitűzés az volt, hogy a tegnap elkezdett testrészeket és egyéb részeket teljesen emberivé formáljam. A familiárisnak még kellett egy kicsit növekednie egy napot legalább, hogy utána foglalkozhassam vele. De egyelőre a gólem, aztán majd, ha ki lett faragva, vagy szobrászkodva, akkor jöhetett az elektromosságmanipuláció, amivel életre is fogom tudni ezeket kelteni. Továbbra is könnyedségi sorrendben haladtam, azaz elsőként jöhettek a nagy területek, mint az izmok és effélék kialakítása; ennek már csak egy a tegnapról maradt részét kellett befejeznem. Amint ez készen volt, akkor jöhetett a következő rész, azaz a lábfejek, kézfejek kialakítása, rajta az ujjakat, mind a húszat. A köldök jöhetett, nemi szervek nem kellettek, bőven megfelelt az is, hogyha nemtelen, hiszen nem azért volt gyártva, hogy nemi jellege legyen. Ennek ellenére a testfelépítés és arányok alapján "férfinak" felelt meg, de ennyi. Az ujjak kidolgozása már nehézkesebb volt, mint a többi, hát még nem sokkal később a szemek, száj, fülek, orr, arcforma. Ezzel az egésszel a mai napon is jó pár órát elszórakoztam, mire már tényleg hasonlított valami olyasmire, amit szerettem volna. Direkt igyekeztem olyasmi arcúra csinálni, ami nem hasonlít semmire sem. Még hajat is csináltam neki agyagból, ruhát adtam rá, legalább is nagyjából egy zsákot húztam rá, mintha madárijesztő lenne. Ettől a pillanattól kezdve pedig úgy éreztem, hogy teljes egészében készen van. A biztonság kedvéért a megmaradt agyagból készítettem pajzsot és egy kardot, hátha arra is szükség van. De mivel ez immáron teljesen készen volt, holnap jöhetett majd az életre keltés, vagy pedig a elektromosság manipuláció következhetett.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Pént. 03 Jún. 2016, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 5 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Mai napra készen lett az agyag edényben növekvő lény is, de még a szikrával váltam, hogy életre kelljen, már csak azért is, mert még nem tudtam elektromosságot létrehozni, amivel a leírások szerint létrehozhatom az életet. Csak úgy, mint a Föld gyermekkorában elvileg egy vihar villámcsapása okozta az élet létrejöttét. De még az is lehet, hogy a Celestialok voltak, mind ez nem derül ki pontosan sehol sem. Az alkimista tudomány a fontos jelen pillanatban, hiszen jómagam is azt tanulom. Zack könyvei nagy segítséget nyújtottak ezzel kapcsolatban, bár nem tudtam, hogy ő emiatt tudott-e villámot szórni, vagy egyébként is. Bár annyira nem volt releváns ez ebben a kérdésben, hanem az sokkal inkább, hogy mihamarabb megtanuljam ezt, hiszen ez szükséges volt egyrészt a familiárishoz, másrészt részben a gólemhez is. Most nem lent voltam, hanem odafent az erkélyen. Ezúttal semmilyen extra felszerelésre nem volt szükségem, csupán a pergamen volt ott velem, amin rajta voltak az utasítások. Most mivel ilyesmit még nem próbáltam soha sem, jobbnak láttam, ha egy rövid pár perces meditációval töltöm el, úgyis mágikus tevékenységnek volt felfogható, azaz tízszer kevesebb idő kellett rá, mint egyébként. Amint megvolt, akkor neki is láttam a szükséges koncentráció mellett felrajzolni a rúnát, illetve megejteni a kézmozdulatot. Elsőre semmi sem történt, de nem adtam fel, a negyedik kísérletezés után már apró villámok, elektromosság jelent meg az ujjaim között, de semmi több. Ezek után még két-három próbát ejtettem meg, de egeylőre most semmi többet nem sikerült elérnem.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 04 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 4 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Tegnap végül csak addig sikerült eljutnom, hogy néhány darab szikráig, ami megjelent az ujjaim között még nem volt olyan nagy siker, de legalább biztosan jó úton jártam abban, amit szerettem volna. Reméltem, hogy a mai napon már sikerül is mindazt megtennem, elérnem, ami a kitűzött cél volt. Az életre keltéseket holnapután szándékoztam majd megpróbálni. Mivel ma igencsak fárasztó napom volt a munkahelyen, illetve a gyerekek is betegek nem akartam sokáig maradni, csak rövid gyakorlatokról lesz szó, így nem is nagyon gondoltam, hogy sokáig jutnék előre a gyakorlással. Pár perces meditáció után neki is láttam újra a gyakorlásnak. A rövid összpontosítás után igyekeztem felrajzolni a rúnát és közben megejteni a kézmozdulatot, ami a pergamenen volt. Most egyelőre ugyanazt a hatást/eredményt értem el, amit előző nap is sikerült. Azaz néhány apróbb pici szikra jelent meg az ujjaim között, de ez még arra is kevés lett volna, hogy bármit lángra gyújtson. Így ismét próbálkoztam, ugyanazok a mozdulatok, ugyanaz a rúna, de újra csak szikrákat sikerült létrehoznom. Ezt az egészet egy férfi írta, aki határozott mozdulatot írt a kézmozdulatra. Azonban volt egy olyan érzésem, hogy mivel én nő voltam és a határozott mozdulat kevésbé volt nőies, mint egy elegáns mozdulat, így megpróbálom a gyengédebb mozdulatot, semmit sem veszíthettem vele. Maximum semmi sem sikerül és akkor visszatérek az előzőre. Kellemes csalódás volt azonban, hogy a nőies mozdulatra azonnal folyamatos elektromosság kezdett táncolni az ujjaim között és ahogyan kinyújtottam a kezemet az egész az asztalba csapott, égési nyomot hagyva maga mögött.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Vas. 05 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 3 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Tegnap már sikerült elektromosságot "kicsikarnom" magamból és így az ujjaim között rendes aprócska elektromos villámok jelentek meg. Egyelőre nem támadtam akkor vele, hanem csak fenntartottam egy-két percig, amit sikerült is megtennem. Ezek után mentem haza, majd ma jöttem vissza. Roppant fáradt voltam, minden gyerek beteg volt, Haley hozta haza az iskolából és végigfertőzött mindenkit még úgy is szegény lány, hogy senkihez sem érhetett hozzá. Azaz cseppfertőzéssel, még a kicsik, Aesa és Yrsa is betegek voltak. Mindannyian lázasak, folyt az orruk és köhögtek. Még szerencse, hogy jó sok orvos ismerősöm van, így könnyedén tudtam hozzájuk kihívni őket. Általános betegség, néhány nap alatt rendbe jönnek. Ettől függetlenül nem aludtam túl sokat az éjjel és Jon sem, hogy mindig tudjuk nézni a gyerekeket a saját szobájukban. Még szerencse, hogy Vízió is folyamatosan figyelte őket és azonnal szólt, hogyha baj van. De így is talán húsz percet tudtam aludni, és nem sokat segített az sem, hogy most itt voltam. Mivel alig álltam a lábamon a mai gólem és homunkulusz/familiáris felkeltéssel nem szándékoztam foglalkozni, majd akkor, ha végre kialudtam magam. Így most egyszerűen csak azt igyekeztem a barlangban a sziklát eltalálni vele. Sikerült a nap végére elérnem, hogy sima egy-egy erősebb villámot tudjak lőni, vagy pedig több gyengét, ezeket pedig az ujjaim végéből, valahogy úgy, ahogyan Palpatine császár is tette annak idején a Star Wars-ban. Bár tegyük hozzá, hogy én azért még annyira ronda nem vagyok és nem is ráncosodom be a villámok használatától. Sokkalta inkább boszorkányos ez nálam, mint Sith-es.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 06 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 2 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Még ma is roppant fáradt voltam, a gyerekek még mindig betegek. Már megkaptam a kérdést, hogy miért is nem gyógyítom meg őket mágiával és akkor semmi gond nem lenne. Azt a választ adtam, hogyha megtenném, akkor egyáltalán nem rendelkeznének semmiféle immunrendszerrel és olyanok lennének mint az embertelenek. Folyamatosan gyógyíthatnám őket, amit pedig nem szerettem volna, jó ha természetesen egészségesek, vagy betegek, amikor éppen elkapják a többi gyerektől. Ki voltam én, hogy a képességeimmel felborítsam a természet rendjét? Ha valamelyikőjük halálos beteg lenne, vagy életveszélyes állapotba kerülne az teljesen más kérdés, de most sima influenzáról van szó, azt pedig jobb, ha természetes állapotban lezajlik, még az oltásaikat is megkapták, mert azokat sem ellenzem, ahogyan Jon sem. De most megint fáradtan itt voltam és kezdtem úgy érezni, hogy jómagam is beteg leszek. Így csak remélni tudtam, hogy kihúzom addig mindezt, amíg be nem fejezem az alkímia tanulását. Itt volt a lehetőség, hogy a gólemet megpróbáljam életre kelteni, nem szándékoztam túl értelmesre tenni, nem akartam kockáztatni, hogy ellenem forduljon, így a teljesen átlagos intelligencia tökéletesen elég volt rá. Mostanra kifaragtam teljesen, így szépen sorban varázsoltam rá a szükséges varázslatokat, amik jelen esetben a mentált és az asztrált jelentették. Legalább negyed órát igénybe vettek ezek a varázslatok, amint pedig készen is voltam vele, akkor következhetett a legvégső pillanat, amiért olyan sokan odáig vannak a különféle horrorfilmekben, az pedig az, hogy életre keltem a gólemet. Felemeltem a kezemet, majd az elegáns mozdulattal létrehoztam a villámokat, amik az ujjaim végéből belecsaptak a gólem fizikai testébe.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Kedd 07 Jún. 2016, 00:02




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 1 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Ma már határozottan éreztem azt, hogy tényleg sikeresen beteg leszek, már tüsszögtem, köhögtem bent a WAND-nál, így egy adag gyógyszert is bevettem már. Itt szerencsére Hevenben nem, úgy tűnt, ebből kifolyólag, hogy az Angyalok szervezete is ellenáll a fertőzéseknek, betegségeknek, vírusoknak, akárcsak a Kilenc világ többi népe is. Továbbra is így hivatkozom rá a hivatalos jelentésekben is, hiszen Heven el van zárva, ide idegen nem tehette be a lábát. Így itt ideiglenesen/átmenetileg jobban vagyok, de ha visszamegyek a Földre, a saját dimenziómba, akkor ugyanolyan rosszul vagyok, mint korábban. Tegnap sikerült végül is életre keltenem a gólemet. Lelke nem volt, csak egy valami, ami teljesítette a parancsokat. Amiket ki is próbáltam, óvatosan, mert nem akartam, hogy engem is célba vegyem, rám is rám támadjon. Csak ilyeneket adtam neki, hogy menjen ide-oda, feküdjön le, álljon fel. Amint meggyőződtem erről, akkor jöhettek a komolyabb feladatok, mint pakoljon el ezt azt máshova, válogassa ki a piros színűeket, majd, a teljesen bonyolultat, hogy menjen oda az első fához járja körbe háromszor majd keressen egy annál vékonyabb törzsűt azt kétszer, egy vastagabbat háromszor kerülje meg. Ezeket is megtette, így most már biztos lehettem benne, hogy minden tökéletesen megy. Mikor kész volt mindez, akkor először megszakítottam a benne permanens mentál és asztrálmágiát, majd metamorfmágiával a teljes egész agyag gólemet megsemmisítettem, mintha soha sem létezett volna. Most pedig felreppentem a házhoz és bementem az ott levő épületbe, egészen az agyagedényig, ahol a homunkulusz, vagyis inkább leendő familiárisom volt. Már csak őt kellett éltre keltenem, a lelkem egy darabjának átadását még nem tudtam, hogy megteszem-e hiszen én sem voltam "teljes" Thorhalla révén, de értelmet mindenképp adni akartam a lénynek.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Thorhalla Szer. 08 Jún. 2016, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Mágiatanulás, szabadjáték
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: -

Hátralevő tanulási idő: 0 nap - teljes mágia (alkímia, mint mágia)
Hátralevő tanulási idő: 13 nap - teljes mágia, 4 nap varázslat (viharmágia)*
A villámok eltalálták az agyagedényt, ami szinte azonnal szét is tört ennek köszönhetően. Még volt egy kis folyadék az edényben az kiömlött az asztalra és a padlóra, majd az immáron teljesen nagydarab legalább öt-hat kilós koromfekete macska feküdt az asztalon egy burokban. Mintha csak anyaméh lett volna, pedig korábban ilyesmi nem volt rajta. Egy késsel szabadítottam ki belőle a macska pedig azonnal megmozdult, és némi köhögés két kiadós hányás után meg is szabadult mindentől, ami a tüdejében volt. Máris nekiállt megmosakodni, én pedig ekkor vettem észre a hátán levő nem is aprócska szárnyakat.
Heven - Page 4 486667-pooka1
Amint pár perc alatt végzett a mosakodással roppant értelmesen nézett rám, dorombolt, dagasztott egy kicsit és felnyávogott. Nem igazán volt macskám korábban, így sajnos nem nagyon tudtam, hogy mit is szeretne, a legnagyobb meglepetésemre pedig meg is szólalt, svédül, vagy legalább is annak értettem.
- Éhes vagyok - mondta, vagy dorombolta inkább.
Így adtam neki húst, és közben megvizsgáltam mágiával, teljesen egészséges volt, saját önálló tudattal és lélekkel. Így már teljesen biztos voltam benne, hogy nem fogom kiűzni a lelkét és a sajátommal helyettesíteni. Ellenben arra képes voltam, hogy az érzékszerveit használjam és mivel az én mágiám alkotta erőt meríteni belőle, vagy rajta keresztül varázsolni, hogy ne legyen semmi baja. Örültem, hogy ennyire sikerült ez a varázslat, őt pedig majd hazaviszem és otthon lesz velünk, csak nehogy összekapjanak Winterrel. De most addig is neki kell majd látnom a viharmágiának valamikor, mivel most már lázas voltam, mikor eljöttem otthonról, így a következő napokat egészen biztosan nem fogom tanulással tölteni, hanem az ágyat fogom a gyerekek társaságában nyomni.

* Alkímiából jött a részmágia villámszórás, így ezen 4,5 (azaz 5) nap lejön a tanulási időből. Z engedte, hogy ez beleszámít.

//Folytatás: Miller család lakása, Pegazus főépület//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Heven - Page 4 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Heven - Page 4 Empty Re: Heven

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.