Chandilar

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Chandilar Empty Chandilar

Témanyitás by Tyranis Pént. 28 Szept. 2012, 09:50

A Shi'ar anyavilág. A bolygó légköre szinte teljesen megegyezik a Földdével, csak tisztább, az egyetlen nagy eltérés, hogy itt a bolygó tömegvonzása - gravitációja - nagyobb mint a Földé.
Chandilar 519082-001
Chandilar 519080-000Chandilar 2466487-sky_large
Chandilar 897779fratboys

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Szer. 03 Okt. 2012, 12:19

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

Azt, hogy mit tettek és tesznek Loki-val már nem tudta meg Zyro. Négy napja érkezett a Chandilarra, az első néhány óra kifejezetten kellemetlen volt számára, ugyanis hozzá kellett szoknia a helyi légkörhöz, a Földhöz képest sokkal nagyobb gravitációhoz. De mostanra már rendben volt. A császári negyedben kapott szállást magának, a bőre alá beültettek egy jeladót, hogy nyomon tudják követni, de egyébként teljesen szabadon mozoghatott, nem volt semmilyen megkötése. Valóban politikai túsz volt, azokat pedig igencsak jól volt szokás mindenhol tartani. Megnézhetett bármit, amit akart, ha kért, akkor kíséretet és idegenvezetőt is kapott, hogy ne legen annyira elveszve. A szállása jobb volt, mint életében valaha is, valószínűleg előkellőségeknek tartották fent. Annak ellenére, hogy nemrég tört ki a háború ebből nem érzett meg a fiú semmit, sok különböző fajjal találkozott, többel, mint amit valaha eltudott volna képzelni.
A negyedik nap reggelén furcsa dologra ébredt fel, a nap már magasan járt az égen, a meleg fénye besütött a szobába, ahol Zyro volt, így tűnt fel neki, mintha a bőre sokkal fakóbb lenne, mint korábban, már-már halványkék csak.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 04 Okt. 2012, 08:29

A Chandilar nem börtön, inkább egy nyaralás, ami a legfurcsább időben jött. Nem itt kéne lennem, de fogalmam sincs, hogy hol lennék inkább. Otthon - gondoltam először, de aztán bajba kerültem, mikor meg kellett volna mondanom, hogy az hol is van. Egy otthonomat elpusztította Tyranis, egyet Magneto tesz tönkre... Miért ne lehetne ez az otthonom, vagy bármelyik másik bolygó a galaxisban? Az itteni technológiával nem lenne komplikált meglátogatni a rokonokat. Persze könnyebb lenne, ha nem állnánk háborúban a rokonaimmal. Állnánk? Már úgy gondolkodom, mintha itteni lennék.
A legnagyobb különbség, hogy más a gravitáció, aminek nagyon örültem már az elejétől. Naponta több órát edzem, ilyen körülmények közt az izmaim sokkal nagyobb terhelést kapnak, olyan, mintha a víz alatt edzenék, az óceán fenekén. Különös érzés olyan súlyok megemelésétől elfáradni, amiket a Földön fél kézzel dobáltam. Ha elég ideig leszek itt, nagyon megerősödöm majd, ez egészen biztos.
A város felfedezése a másik kedvenc elfoglaltságom, a legmagasabb, legékesebb épületekkel kezdtem a látogatásokat, de még mindig annyi van belőlük, hogy talán sosem érek a végére. A helyiek szintén érdekesek, ami a külsejüket illeti, de belülről ugyanolyanok, mint az emberek: komplikáltak. Az ételek viszont nagyon finomak, eddig nem találtam olyan fogást, ami ne ízlett volna. Lehet, hogy azért ilyen jók, mert egyszerűen annyira mások, mint amiket megszoktam, hogy még csak hasonlítani sem tudom semmihez.
Kényelmesre vettem ma a tempót, olyan későn keltem, hogy már besüt a nap az ablakomon. A lakosztály, amiben szállást kaptam, szinte már szégyellni való. A Földön nélkülöztünk, bújkáltunk, csak a mágia tette lehetővé, hogy néha együnk egy jót. Itt pedig úgy bánnak velem, mint egy királlyal, vagy legalábbis a legkisebb fiával.
Az ágyból kikelve a fürdőbe megyek, hogy felfrissítsem magam, de amikor a tükör elé érek, megtorpanok. Feloltom a lámpát, majd le, hogy nem-e a különös megvilágítás teszi ezt... Aztán kimegyk a napos előtérbe, és ott is megnézem a kezemet, a karomat. Nem, határozottan nem voltam ennyire... Sápadt. A nap felé tekintek, persze azért nem hosszú időre. Más lenne a nap, mint a Föld naprendszerében? Talán a sugárzás eltérése okozza a pigmentáció megváltozását. De a nagy szavakon kívü fogalmam sincs, hogy működik ez.
Felhívom azt, akitől a kíséretet vagy az idegenvezetőt szoktam kérni, és ezúttal orvosi segítséget kérek, vizsgálatot. Ha szükséges, már a telefonban elmondom a tüneteket: kifakult a bőröm.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Csüt. 04 Okt. 2012, 11:33

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

Néhány perccel azok után, hogy Zyro felhívta azt, aki kísérgetni szokta a városban és a bolygón hamarosan meg is érkezett. Neki volt mágnes kulcsa, illetve kódja a lakáshoz, így be tudott jönni. A nő semmit sem mondott a komvonalba, csak annyit, hogy jön. Zyro hallotta, amikor Assa’ra belépett a helységbe. Mivel a fiú az erkélyen volt, így a nő átsétált a lakáson, egészen oda, hogy megérkezzen a kree-ig.
< - Valóban megfakultál – mondta shi’ar nyelven, amit hála az itt létnek Zyro már tökéletesen beszélt és értett. >
Chandilar 683613-00
Odalépett a nő a fiúhoz és végignézett rajta. Fizikailag Zyro teljesen jól volt, gondolatai is rendben, nem érezte magát betegnek, sőt ennyire jól nem érezte magát még talán soha sem. A nő végül a fiú felé nyúlt a fejéhez és kitépett néhány szál hajat a másik fejéről. Azt tartotta oda Zyro-nak, ami nem volt néhány hajszál, csak egy darab valami, ami meglehetősen hasonlíott egy…
< - Ami azt illeti tollasodsz is – állapította meg a nő. >
… tollra.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 04 Okt. 2012, 13:58

Assa'ra hamar megérkezik, addig is a várost kémlelem, és próbálom elképzelni, vajon milyen folyamatok mehetnek végbe a testemben, amitől kifakul a bőröm. Talán ha a nap messzebb van, vagy vastagabb az ózon réteg, esetleg egyszerűen más összetételű, akkor másfajta sugárzás jön át, és a már megszokott sugázás hiánya miatt fakul a bőröm.
<-Jó reggelt -> köszönök a nőnek, amikor belép, és megvárom, míg vizsgálódik, bár sok mindent nem csinál, Végül kitépi a hajamt, gondolom DNS vizsgálathoz kell, hogy kiderítse, mi lehet a gond pontosan, hátha valami gén eredetű változáson megyek keresztül. Aztán mikor meglátom, hogy mit tart a kezében, a szemeim kigúvadnak, a szájam tátva marad, és a fejemhez kapok, hogy végigsimítsam a hajamat - vagy azt, ami régen a hajam volt.
<-MICSODA? -> Kiáltok fel ijedten. Félig kree, félig mutáns, és most shi'arrá is változok? <- Nem, ez nincs rendben! Nagyon nincs! >
Rögtön a bőröm alá ültetett nyomkövetőre nézek, amit persze nem látok, mert a bőröm alatt van, ez inkább csak reflex.
<-Talán a jeladó volt, valahogy... Szennyeződés volt rajta, vagy beépült... Vagy... Vagy... Neeeeem. >
Az nem lehet. Kizárt. Alkalmazkodtam a BOLYGÓHOZ? Ilyen képességem nincs! Nem változhatok át egy másik fajjá! A Földön félig kree maradtam, a Holdon félig mutáns, de most... Nem lehetek fél kree, fél mutáns, és közben egészen shi'ar!
<-El kell vinned egy genetikai laborba, azt hiszem, a képességem miatt alkalmazkodtam a helyi... Nem tudom, mihez. Valami lehet a légkörben, a gravitáció, a környezet, a bolygó, nem tudom, mi lehet, de stimulálja talán a mutáns géneket, és shi'arrá változtat.>
És ha ez megtöténik, elég érdekes túsz leszek. Vajon elhiszi valaki, hogy önmagam vagyok, ha megváltozik a... Fajom? Nem, megváltozom én magam!

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Csüt. 04 Okt. 2012, 14:26

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - Kétlem, hogy a jeladóval gond lenne – mondta a nő. – Főleg, mert nem okozhat efféle változást senkiben. >
Végighallgatta az ötletet, amit Zyro mondott, majd bólintott.
< - Orvost felkereshetünk, nekem sincs jobb ötletem. Ha készen vagy, akkor indulhatunk. >
Amint Zyro elkészült, akkor Assa’ra vette át az irányítást és elhagyva az épületet, ahol voltak egy repülőjárművel érkeztek meg az egyik közli kórházba. Ott a nő mondta el, hogy mi is a baj és Zyro-t azonnal teljes orvosi kivizsgálásnak vetették alá. Háromdimenziós holokép készült róla, vért vettek tőle, szövetmintákat, vérnyomást mértek, mindenféle képen megvizsgálták, ahogyan csak lehetséges volt. ez az egész folyamat jó néhány órán keresztül tartott. Miután végeztek az orvosok elmentek, hogy kielemezzék az adatokat, addig a nőt és Zyro-t egyedül hagyták a kórteremben, ahol most csak ők voltak. Mivel a vizsgálatok eredményének elemzése is eltart egy ideig, így még ebédet is kaptak. Még ezt fogyasztja a páros, amikor az egyik orvos visszaérkezik.
< - Megvannak a vizsgálat eredményei – mondta. – Nem kell aggódni nem változik át, nem módosult a DNS-e, ön tökéletesen egészséges és ugyanaz a személy minden molekulájáig, mint korábban. Amennyit tudunk az ember, vagyis a mutáns fiziológiáról és az ön képességéről úgy véljük, hogy az fejlődik tovább. Így semmi oka az aggodalomra. >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Pént. 05 Okt. 2012, 12:13

A orvosi vizsgálatok alatt végig azzal nyugtatom maga, hogy a képességem okozza a változást. Ez azt jelentené, hogy tényleg a helyi viszonyokhoz alkalmazkodom, a képességem valahogy új szintre lépett. És egyben azt is jelenti, hogy ha hazajutok, újra ember leszek, vagy mutáns, vagy kree, vagy akármi. Egy rövid időre szöget üt a fejembe, hogy talán mássá is át tudnék változni, mondjuk Tyranis közelében, vagy Galactus közelében... De ezek a gondolatok túl messzire visznek, és nem tudok, nem akarok ennyire elvonatkoztatni a jelenlegi helyzetemtől. Könnyen lehet, hogy ez egyáltalán nem baleset volt, nem a képességem csinálta, hanem a fogvatartóim... De ennek nem látom értelmét.
Igyekszem nyugodt maradni, és megenni az edébet, de amíg az orvos be nem jön, nem igazán van étvágyam. Aztán végre megérkeznek a hírek, és igazolják a várakozásaimat - a pozitívakat.
-Köszönöm, doktor! - Mosolygok rá, és nagyot sóhajtok, mintha hatalmas súly esett volna le rólam. Aztán Assa'ra felé fordulok, és még mindig mosolyogva szólalok meg.
-Szóval a képességem fejlődik. Már csak azt nem tudom, ha ennyi faj él ezen a bolygón, miért pont a shi'art választotta. Biztosan valahogy összefüggésben van a bolygóval, a különleges körülményekkel... Talán azzal is, hogy megtanultam a nyelvet a képességem segítségével.
Végigsimítok a tollaimon. Csodálatos, a mutánsok genetikája képes továbbfejlődni bármely pillanatban, és miközben megváltoztatják a mutánst, a génszerkezet ugyanaz marad, csak ismeretlen részei aktiválódnak. Sosem tudhatod, mi lesz a következő lépés. Talán egyszer majd irányítani is tudom, és képes leszek bármely fajhoz alkalmazkodni. Majdnem, mint a skrullok...
-Úgy tűnik, egy ideig shi'ar leszek. Remélem ez nem csökkenti az értékemet túszként.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Pént. 05 Okt. 2012, 12:28

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - Valószínűleg az lehet az oka, hogy a többi fajjal csak részlegesen találkozott és érintkezett – mondta az orvos. – És csupán a shi’ar az, aminek a közelében valójában sokat tartózkodott. Én ezt tartom reálisnak, de össze kéne zárnunk magát más fajokkal egy kis helyen, hogy mindez teljesen bizonyosságot nyerjen. Egyébként azzal, hogy ez a változás elkezdődött nem lesz shi’ar – folytatta. – Csupán a külső jegyeket veszi fel, de soha sem lesz képes repülni, vagy éppen telepátiát használni, csak a külseje változik alakváltás szerűen, DNS-ileg kree marad. >
Az orvos ezek után még ott marad, hátha lenne Zyro-nak esetlegesen néhány kérdése ezzel kapcsolatban, Assa’ra nézett a fiúra a megjegyzése után.
< - A doki szerint még mindig kree vagy – mondta. – Így valószínűleg nem fognak Lord Gladiátorék kitenni a bolygóról, csak mert épp shi’arnak nézel ki és nem kree-nek. Van valami, amit ma meg akarsz nézni, múzeum, vagy ehhez hasonló? >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Pént. 05 Okt. 2012, 12:57

A doktor válaszát hallgatva nem tudok mást tenni, mint igazat adni neki, bár tudom, hogy nagyjából mit kell tudni a mutánsok képességéről, arról fogalmam sincs, hogy konkrétan milyen hatással volt a sugárzás a sejtjeinkre, amitől így megváltoztunk. Az atom gyermekei...
-Ezt a kis helyre való bezárást talán majd máskor próbálnám ki, mostanában épp eleget voltam bezárva.
Előbb Cinnamon börtöne, aztán az űrhajó, utána az energiaketrec, amiben idehoztak... Most kicsit inkább szabad szeretnék lenni. A további híreket is érdeklődve hallgatom, amelyek szerint csak a külsőm változik meg, a belső felépítésem a régi marad, így sosem változom át igazából más fajokká. Ez azért valamennyire megnyugtató - például elvethetem végre a gondolatokat Tyranisról.
-Mégegyszer köszönöm, doktor, hogy ilyen gyorsan a rendelkezésemre állt - búcsúzom el tőle, aztán Assa'ra felé fordulok.
-Menjünk valami olyan helyre, ahol csak shi'arok vannak, ahol nincs senki, aki kilógna közülük... Ahol beolvadhatok. Menjünk egy shi'ar templomba! Vannak shi'ar templomok, ugye? Egy vagy több isten, akit tisztelnek? - Érdeklődöm, miközben már fel is állok, és elindulok, mert a kórházi környezet még akkor sem kellemes sokáig, ha jó hírt közölnek.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Pént. 05 Okt. 2012, 15:16

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - Nézz ki az ablakon – mondta Assa’ra. >
Ha Zyro megtette, akkor ismét a hatalmas szobrot láthatta meg, ami odakint volt. Egy nőt és egy férfit ábrázoltak.
Chandilar 647257avengers001
Nem ez volt az első eset, hogy ezeket látta, sőt! Szinte midnenhol, a császári palotánál is látta ezt a párt, múzeumokban, egyes házaknál is. Talán eddig fel sem tűnt neki, annyira hozzászokott a látványukhoz.
< - A Shi’ar nép, mélyen vallásos, ők a főisteneink Sharra, a feleség and K'ythri, a férj. Nekik teszünk ígéretet házasságban, hozzájuk fohászkodunk harc előtt. A vallásunk a „házasságon” alapszik lényegében. Sharra és K’ythri egyszerű harcosok voltak csupán, nem akartak összeházasodni, belekényszerítették őket ebbe. A hazásságban találtak erőt maguknak és ebből az erőből találták meg a szerelmet is egymás között és lettek elválaszthatatlanok. Ebből a kényszerítésből nyert erő tett őket később istenekké. >
Ezalatt, amíg a nő mesélt a páros haladt az egyik templom felé.
< - Ez a legenda lett később a shi’ar politika középpontja is. Ha találkoztunk más fajokkal, amiket képesek vagyunk leigázni ilyen „kényszerházasságba” kényszerítettük bele őket. Csatlakoztak a Birodalomhoz, ha akartak, ha nem. >
Azt nem tette hozzá, de Zyro rájöhetett, hogy ezzel váltak az univerzum egyik legnagyobb fajává, hogy mindent megszereztek, amit akartak, a meghódított birodalmak eltudták őket látni azzal, ami kellett nekik. Csak éppen az elfoglalt birodalmak elveszették egyéniségüket és olyanná váltak, mint amilyenné a shi’arok formálták őket. Lehet, hogy jó pár ezer éve már inkább békések voltak, de így már világos volt, hogy miért féli mindenki a Shi’ar Impériumot szerte az univerzumban. Attól, hogy a béke hívei még mindig félelmetesek voltak.
A templom bejárata előtt állt meg Assa’ra, ahova benézve Zyro újabb szobrot láthatott meg, ezúttal sokkal egzotikusabb beállításban.
Chandilar Sharra_2

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Hétf. 08 Okt. 2012, 10:37

A szobrokat már láttam korábban is, de azt hittem, híres államférfiakat és nőket, háborús hősöket, vagy ilyesmiket ábrázolnak. A Földön nem készültek szobrok az istenekről, legalábbis a nyugatiasodott vallásokban, és emiatt nem is gondoltam erre az eshetőségre.
-Szóval két isten létezik, házasságra és háborúra, érdekes párosítás. Úgy néz ki, most ismét a háborús oldaluk fog előtérbe kerülni.
A shi'arok jó ideje békében éltek, és a birodalmuk hatalmas, de lehetséges, hogy pont ők akarták kikényszeríteni a háborút? Lehetséges, hogy elégedetlenek lettek a jelenlegi hatalmukkal?
A templom bejárata felé közeledve minden szobrot megnézek alaposan, és azon gondolkodom, mikor foganasult meg ez a monumentalista szobrászati és építészeti stílus.
-Mi van most a háborúval? Nincsenek hírek az elmúlt napokról? Újabb összecsapás, vagy nyílt hadüzenet? - Kérdem érdeklődve, ahogy a háború isteneinek csarnokába készülök belépni. Stílszerű.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Hétf. 08 Okt. 2012, 18:01

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - A császárnő mindig is a békét pártolta, amit gondolsz már-már felségárulás – szólalt meg a nő. – Igaz egy kree-től mit lehetne várni. >
Zyro már korábban rájött az elmúlt pár napban, hogy a nő telepata, igazából teljesen jogosan egy ilyen személyt bíztak meg azzal, hogy a kísérője maradjon, és felügyelje őt. Így már jó néhányszor tett megjegyezést a fiú gondolataira. A legtöbb persze nem éppen a legkedvesebb volt. A templomba beérve megannyi, több tucat shi’ar tartózkodott, akik magukban mormolva imádkoztak istenükhöz és istennőjükhöz.
Assa’ra szúrós szemmel nézett a kérdések után Zyro-ra.
< - Ezekre a kérdésekre nem felelhetek, távol kell, hogy maradj mindenféle dologtól, aminek köze van a háborúhoz – mondta. – És ez egy templom, itt áldást kérünk, nem pedig pletykálunk! >
A hangjában némi sértődöttség is volt, mintha igencsak megsértődött volna, hogy Zyro ilyesfajta témákat hozott fel itt.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 09 Okt. 2012, 09:23

A háború isteneinek templomában a háború tabu téma, ezt megjegyzem. Talán csak rossz hírei lettek volna, ezért reagált így...
A templomba belépve abbahagyom a beszédet, az áhítat áthatja a helyet, és szinte kész tömeg, ami itt összegyűlt, hogy imádkozzon. Vajon mindig ennyien vannak? Vagy a háború miatt jöttek most többen fohászkodni? Imádkoznak a gyermekeikért, a férjükért és feleségükért, a legjobb barátjukért és az örökös riválisukért, akit sohasem szerettek, de ha háborúra kerül a sor, még az életük is múlhat rajta.
Hisznek benne, hogy ha letérdelnek, és fohászkodnak, többen fognak visszatérni a csatamezőről, megnyerhetik a háborút, és valami az ő pártjuk fogja majd, amikor a mérlegnek el kell billennie - valami, ami több, mint egyszerű szerencse. A sors, a végzet, isteni kinyilatkoztatás. Valami. Soha sem értettem a vallást, sem az emberekét, sem másokét. Abban hinni, hogy láthatatlan, rég halott emberekből áradó erő mozgatja a világot legalább annyira képtelenségnek hallatszik, mint... Mint hogy én shi'ar vagyok. De ezt a helyet annyit átjárja a hit és a remény, hogy ha nem is értek egyet a vallásokkal, el tudom őket fogadni.
Keresek egy helyet, ami még nem foglalt, ott leülök, vagy letérdelek, vagy ami itt szokás, és mások is csinálják, és felnézek a szobrokra. Assa'ra felé fordulok, várom, hogy hozzáfűz-e valamit a gondolatmenetemhez, amiben kifejti, mennyire tévedek, és az isteneik mennyire valósak. Aztán lehajtom a fejem, és megpróbálok imádkozni.
Kérni valamit két, feltételetes létezésű, de állítólag hatalmas erejű entitástól, akit soha sem ismertem, hogy segítsenek. Segítsenek anyámnak és a bátyámnak, hogy jó döntést hozzanak, ne folytassák a háborút, hanem menjenek haza. Segítsenek a shi'ar és a skrull vezetőknek, hogy békét találjanak, közös megegyezést, és visszavonulhassanak a vonalaik mögé - legalább egy pár napra. És segítsenek Tyranisnak. Segítsenek nagyon sokat Tyranisnak, hogy megtalálja a helyes ösvényt.
Azt hiszem, ennyi segélykérés után, nekem már nem maradt segítség. Kénytelen leszek magamon segíteni.
Ha Assa'ra is végez az imádsággal, ismét felállok, és ha engedi, körbenézek a templomban.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Kedd 09 Okt. 2012, 14:07

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

Meglehetősen sokan voltak odabent, mindenki csöndben, a hatalmas csarnokban fél térden imádkozva. Mivel sok szobrot látott a házas istenekről Zyro valószínűleg mindig ilyen sokan vannak templomban, és egy mélyen vallásos népről van szó a kree-kkel ellentétben. Assara nem fűzött semmit sem hozzá ahhoz, amit Zyro mondott, de imádkozni kezdett ő is. Valaki más felelt azonban a kree szavaira. Egy pillanatra megszédült Zyro és a templom falai elmosódtak előtte. Egy másik helyszín állt össze, a shi’ar vonások továbbra is megvoltak, ebben nem volt kétsége, a hatalmas csarnok még nagyobb lett, az ablakokon át az űrt lehetett látni, a csillagokat, csillagködöket, a végtelenséget, bolygókat. Kint pusztaságot, mintha egy másik csarnokban lett volna. Ízlésesen berendezve, függönyökkel, párnákkal és növényekkel.
< - Még mindig vigyázzuk a shi’ar népet – hallott egy lágy, de mégis határozott női hangot a háta mögül. – Mert nem a halandók síkján élünk tovább a sorsunk és célunk ugyanaz Zyro-Rel. >
Ha arra fordult a csarnok túl végében két trónszéket látott, abban egy nő és egy férfi shi’ar ült kéz a kézben. A szobrok alapján nem volt kétsége, hogy Sharra és K’ythri azok. Mind a ketten teljes shi’ar páncélzatban voltak, néhány helyen elfedve aranyszínű ruhával.
< - Istenek között éltél és mégsem hiszel bennük – szólalt meg a férfi ezúttal. – Nem befolyásolhatunk senkit abban, hogy megváltoztassa az útját. >
< - Mert mindenki azon az úton halad, amire született, nem máson – vette át Sharra. – Ez a háború sok-sok ezer évvel ezelőtt elrendeltetett. Bármennyire is úgy tűnik nem a kree, skrull és shi’ar között zajlik, az csak jelentéktelen kis dolog, ami eltereli a figyelmet arról, ami valóban történik. Valami sokkal nagyobb, az istenek háborúja készül kitörni. >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 10 Okt. 2012, 09:39

Az imádságot nem zavarja meg Assa'ra, hogy kioktasson a gondolataim helytelenségéről, legalábbis egészen addig, amíg át nem kerülök valami más helyre. Az első gondolatom, hogy Assa'ra csinálja, hogy el akarja velem hitetni, hogy valóban meghallgatta az imámat a két isten, és most válaszolnak, vagy valami ilyesmi. Erről árulkodikaz egész hely, nincs benne semmi olyan, amit ő ne képzelhetne el, kicsit más a terem, a csillagok az égen ismertek, és a két alak, aki a trónon ül épp olyan, mint a szobrokon, amik a templomban vannak.
Épp ezért szkeptikusan hallgatom őket, vagyis Assa'rát, egészen addig, amíg a háborúról nem kezdenek beszélni. Ezek a szavak nem olyanok, mint Assa'ra gondolatai. Egészen nem.
-Ti tényleg...
Istenek közt éltem, az asgardokra mondják, de nehéz istennek tekinteni valakit, aki ha nem is emberi vagy halandó, de legalább annyira esendő, mint bárki más. És ők sosem nyugodtak bele a sorsba, a rendeltetésszerű végzetbe. Talán nem is erről szól az istenség?
-Az istenek háborúja - bólogatok a szavaikra. - Kik vesznek majd részt a háborúban? Az asgardok? Ti? A földi istenek? - Kérdem kíváncsian, és közben azt figyelem, mennyire lettek élethűek a szobrok, azaz alaposan végigmérem az isteneket, minden apró részletet. Ez a hely talán csak látomás, még mindig ott vagyok a templomban, de az elmém egészen máshol jár. Vajon minden shi'ar imádsága meghallgattatik? Mind ide kerülnek, amíg imádkoznak?

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Szer. 10 Okt. 2012, 12:10

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - Mert nekik sem a többieknek nem az volt a sorsa, hogy ott legyenek azon a helyen – mondta a nő. – Valaki istent játszott, egy halandó azzal, hogy oda vitte őket, nem lett volna szabad megtörténnie. Az istenek tudták és érezték, hogy nem ez a sorsuk, csak a halandók egy része fogadta el azt, hogy ott éljen. Nem értheted meg, hogy miről szól, még nem. Egyszer te magad is azzá fogsz válni, idővel, de még nem ma. >
A szobrok teljesen élethűek voltak, pontosan ábrázolták az isteneiket, hiszen egykor ott éltek közöttük, nem voltak túlzások. Nem emelték őket még magasabbra, még tökéletesebbre, mint amilyenek voltak. Ha ott álltak volna a többi shi’ar között soha sem tudott volna senki sem különbséget tenni közöttük, hogy ők ketten nem azok. Még magasságra is az átlagos shi’ar magasság volt, a tetoválások, a „hajuk”, a páncél és a ruházat. Semmi sem utalt arra, hogy istenek lennének. És mégis több ezer, vagy tízezer év távlatából mégis itt voltak.
< - Túlságosan szűk látókörű vagy – szólalt meg a férfi. – Nem csak a Földön vannak istenek, minden fajnak megvannak a sajátjai. Mindannyian, öreg istenek és újak, olyanok, akik halandók között élnek és olyanok, akik nem. Mindegyik, minket is beleértve. >
< - Nem láthat minket mindenki – vette vissza a szót Sharra. – Csak az arra méltók. Te kulcsszerepet fogsz játszani az eljövendőkben. Egyszerre látjuk a jelent, a múltat és a jövőt. Ő az ellenség és ez pedig a mi sorsunk. >
Zyro mellett egy kép derengett fel, ami a közelgő dolgokat vetített előre, valami, amit még a Földön hallott, hogy Tyranisék olyan valamit akarnak kiszabadítani, ami minden istent elpusztít.
Chandilar Assaultonnewolympus008

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 10 Okt. 2012, 15:12

Egy ideig csak hallgatom őket, valahogy megszoktam már a helyzetet, hogy nálam mindenki többet tud, sokkal magasabb rangban van, vagy helyzetéből adódóan felettem áll. Ezt most is így van, ilyenkor felveszem a bólogató felállást, és igyekszem minél jobban figyelni, de most valami megzavar. Egy félmondat csak szinte, de olyan, amin az ember nem siklik át egyszerűen. Egyszer te magad is azzá fogsz válni. Ezt mondták. Én is istenné fogok válni? Ezt meg hogy kell érteni? Hogy válhatnék én istenné? Egyáltalán mi kell hozzá, hogy valaki azzá váljon? Azt értem, hogy nem kell azzá születni, mert ők is egyszerű shi'arnak születtek, de nem kéne ahhoz valami befolyásos, szeretett és tisztelt személynek lenni? Akit milliók vagy milliárdok éltetnek? Vagy hogy működik ez?
Az sem tetszik, hogy látják a jövőt, ez olyan, mintha már meg lenne írva, és nem is lenne szabad akaratunk, nem változtathatnánk rajta, mert úgy van, ahogy ők látják, hogy lesz. Persze ebbe nehéz belenyugodni, de még mindig hihetőbb, mint az, hogy isten leszek.
Szóval kulcsszereplő vagyok abban, ami jön, akármi is legyen az, az istenek háborúja, a világvége, Tyranis terve vagy bármi más.
A felderengő képre nézek, nem ismerős a maszkos figura, aki elpusztítja az isteneket, talán ha a nevét hallanám, beugrana valami, de az igazat megvallva, sosem voltam a mitológiák, vallások, misztikus dolgok megszállottja. Ezután úgy tűnik alaposan körül kell járnom a témát.
-Hogyan játszhatok halandóként kulcsszerepet az istenek háborújában? Mit tudok tenni, hogy megállítsam... Ki is ez?
Az egyértelmű, hogy az istenek meghalnak, ez a jövő, és gondolom akkor már meg is történt, csak mi még nem éltük át. Tehát a legtöbb, amit tehetek, hogy bosszút állok, bár fogalmam sincs, miért és hogyan tenném ezt.
És mégegyszer: azt mondták, hogy isten leszek???

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Szer. 10 Okt. 2012, 17:45

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - Hamarosan megtudod, hogy miként fog történni, nagyon hamar – mondta a nő. – Mi sem voltunk különbek, mint te egykor. A belső erőnk tett azzá, amik lettünk, nem más hatalom, saját magunk kellettünk hozzá. >
< - És mert ez a Pantheon még üres volt – vette át a férj a szót. – Te nem új Pantheont fogsz emelni, hanem valaki más helyére fogsz kerülni. >
A kép csak néhány pillanatig volt ott, majd szertefoszlott, mintha soha sem létezett volna. Két isten, aki szembenézett és elfogadta saját halandóságát, hogy újra azzá válnak, amik egyszer voltak. Semmivel sem többé.
< - A sorsod elrendeltetett gyermek – mosolyodott el a nő. – Nem mondhatjuk meg, hogy miként, mert azzal befolyásolhatnánk téged. Az utadat régen megírták, egy istennő formálta meg, ahogyan az összes társadét. Nélküle egyikőtök sem létezne, ezt soha sem feledhetitek. >
< - A lény neve nem ismert, az univerzum keletkezésekor zárták börtönbe, a neve feledésbe merült. Ahogyan az is, hogy hol rejtőzik a börtön. A Földön…>
< - …az egyik társatoknak köze van a helyhez, Elődök Földje, így hívják. Az az entitás ősibb bármelyik istennél, már az előző univerzumban létezett. Nem tudod megállítani az eljövetelét. De a legyőzésében szerepe van annak, hogy isteni lét közelébe emelkedj. >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 16 Okt. 2012, 10:09

Különös borzongást érzek, és azt veszem észre magamon, hogy kezdek hinni abban, amit mondanak, annak ellenére, hogy mekkora képtelenség. Belső erő, amit megtalálok, amikor segítek legyőzni egy mindennél ősibb istent az Elődök Földjéről. És valakinek a helyére lépek. Egy másik isten helyére? Csak nem annak a helyére, akit legyőzünk majd? Ez úgy hangzik, mintha valami gonosz istenség válna belőlem.
Egy dolgot legalább értek, az istennő, aki a sorsunkat alakította, és aki miatt létezünk, Thorhalla, aki mágiával érte el, hogy a szüleim, és a bolygónkon mindenki úgy döntsön, megállapodnak, és gyereket vállalnak. Thorhalla írta a sorsomat, egy asgardi isten, és egy nap én magam is isten leszek majd. Vajon ezt Thorhalla tudta? Sejtette? Kétlem. Valószínű, hogy önkéntelenül történt ez az egész.
-Értem... Az ősi istennek el kell jönnie az Elődök Földjéről ahhoz, hogy legyőzhessük. És én ott leszek, mikor megharcolunk vele.
Ott, azaz nem tudom, hogy hol. A Földön? Vagy egy egészen másképp érzékelhető síkon, amit el sem tudok képzelni még? Milyen lehet egy mindennél ősibb istennel harcolni? Látta a korábbi univerzumot, ott volt, mikor az megsemmisült, és egy új született. És ő mindezt túlélte. Nem lehet megütni, még megszólítani sem egy ilyen lényt. De mégis, azt mondják, meg van írva, hogy legyőzzük. Tehát le kell győznünk.
-Köszönöm, hogy hitet adtatok nekem. Ez most mindennél többet jelent. Megteszem, amit kell, ha eljön az ideje, és ha nem is tudom megakadályozni a halálotokat, bosszút fogok állni. Az ősi isten tudni fogja, hogy a ti segítségetek miatt bukik el.
Nem tudom, mit mondhatnék még. Azt hiszem, mást nem kérdezhetek, amire válaszolhatnak, ahogy mondták, azzal befolyásolnák a sorsomat.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Szer. 17 Okt. 2012, 09:43

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

A két shi’ar istenség még bólintott Zyro-nak, majd a világ elmosódott, ahol van, és a következő pillanatban pedig már ott volt újra a templomban miközben Assara szúrós szemmel nézett rá.
< - Figyelsz arra egyáltalán, amit mondtam? – kérdezte idegesen. >
Kintről ekkor figyelmeztetően szirénák hangját lehetett meghallani, ekkor tűnhetett fel Zyro-nak, hogy a vele szemben levő nő, az őre véres, a fején volt egy seb és saját maga is a földön fekszik. Néhány törmelék van a közelben, a templom üvegei betörtek sokan sérültek voltak az üveg és a leeső törmelékek miatt. Odakintről hallani lehetett, hogy vadászgépek szállnak fel és valami hatalmas kúszott be az utcán fölé és ez teljesen beárnyékolta a templomot is. csak az árnyékot és a sötétséget lehetett kint látni, ahogyan az a valami nem csak árnyékot vetett a helyre, hanem a napot is kitakarta. Amennyire innen megállapítható volt nem hasonlított sem a shi’ar, se a kree, vagy skrull hajókra.
< - Mozdulj már átkozott kree! – rántotta meg a nő Zyro karját és így rántotta fel a földről is. >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 18 Okt. 2012, 10:16

Az istenek képe elhomályosodik, de tudom, hogy sohasem felejtem el ezeket a perceket. Ahogy kinyitom a szemem, valami nem olyan, mint volt. Talán a hely változott meg? Mitől lett más a templom?
Mire rájövök, hogy a templom plafonját nézem, és hanyatt fekszem a földön, már Assa'ra hangja is eljut az elmémig, és kitisztul a látásom.
-Vérzel - állapítom meg roppant lényegre törően, és elkezdek feltápászkodni. A körülöttem lévő pusztításra nézek, romok, kitört üvegek, por, és árnyék. Minek az árnyéka?
Végre felállok, és Assa'ra már rángat is kifelé, miközben én az eget fürkészem, és próbálom beazonosítani azt a repülő valamit, ami felettünk van. Nem tűnik sem kree-nek, sem skrullnak, shi'ar hajó pedig nem támadna a Chandilarra. Akkor meg mi lehet?
-Mi történt? Kik ezek? - Kérdem, miközben gondolom már futásnak is eredünk, hogy elhagyjuk az omladozó templomot, és valami biztonságosabb helyre menjünk. Én diplomáciai szempontból értékes túsz vagyok, szóval nem akarják, hogy meghalljak. Abban a különös helyzetben vagyok, hogy Assa'ra inkább ment meg engem, mint a rengeteg shi'ar társa közül valakit, akik itt a templomban fekszenek. És azt hiszem, hogy ez egy kicsit rossz érzéssel tölt el. Biztos vagyok benne, hogy Assa'rat is.
-Hová megyünk? Van valami bunker a közelben?
A földi filmekben a repülők támadásakor a bombák elől mindig bunkerekbe mentek az emberek, de valójában sosem láttam még ilyen bunkert. Talán majd most.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Csüt. 18 Okt. 2012, 11:19

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

A nő csak legyint arra, hogy vérzik, nem különösebben foglalkozott vele.
< - Igen, van egy bunker – mondta. >
Mikor a páros kiért Assara döbbenten állt meg és nézett fel az égbe a hajóra. Nem ő volt az egyetlen, aki így tett.
< - Mi a… - akadt el a hangja a döbbenettől. – Sharra és K'ythri nevére… >
És valóban leginkább ez volt a reakció. Odabentről nem lehetett ezt a valamit tisztán látni, azonban most már igen. hatalmas volt, messze magasan volt fent a légkörben, nem is, talán még a bolygón kívül és mégis a legnagyobb hadihajók elbújhattak mellette. Zyro egész életében látta, hogy mekkora volt a bolygójuk körül Galactus hajója, ami a Jupiternél negyvenszer nagyobb, nos ez a valami odafent ugyanekkora volt. A bolygónál is sokkalta nagyobb és a mostanra a teljes napot eltakarta, sötétség ereszkedett a fővárosra és az a valami ott volt.
Chandilar 1309302-engines
A fejet fel lehetett ismerni a bolygóról is, azonban a lábak és az egész nem stimmelt.
< - Ez nem lehet ő… - lehelte a nő. – Nem lehet… >

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Pént. 26 Okt. 2012, 13:27

A válasz megnyugtató és izgató egyszerre, kíváncsi vagyok, milyen lehet egy bunker, bár nem pont ilyen körülmények közt szerettem volna megtapasztalni. Persze ilyenkor lehet a leginkább látni, hogy hogyan is működik, amikor tényleg szükség van rá. Elindulok kifelé a templomból, de ahogy kiérünk, Assa'ra megtorpan, és az eget nézi. Lassan esik le, hogy az árnyék forrását keresi, valamiért én biztosra vettem, hogy valamiféle támadó űrhajó lehet, és nem is érdemes vizsgálgatni. De amikor felnézek, rájövök, hogy mi lepte meg ennyire őt, és mindenki mást az utcákon.
-Galactus hajóját bárhol felismerem, egész gyerekkoromban láttam - motyogom magam elé, leginkább csak saját magamnak. - De úgy rémlik Tyranis valahogy megoldotta, hogy Galactus visszatérjen onnan. Ekkora árat kellett fizetnie érte?
Ez a valami nem olyan, mint amire emlékszem. Mintha... Szétmarcangolta volna valami. Egy roncs... De még mindig veszélyes roncs.
-Menjünk a bunkerbe! - Megrázom kicsit Assa'ra karját, hogy kizökkentsem a ledöbbenéséből. Persze bennem is felmerül a gondolat, hogy ha Galactus itt van, akkor a bunker nem véd meg semmitől, de kétlem, hogy mi vagyunk azok, akik tehetnénk valamit ellene. Minden bizonnyal felkészültek ellene...
-Vajon hogyan került ilyen közel anélkül, hogy észrevette volna bárki is?! - Teszem fel a költői kérdést.


A hozzászólást Tao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 01 Nov. 2012, 09:45-kor.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Tyranis Pént. 26 Okt. 2012, 19:04

2046. december 10. hétfő – Chandilar, Shi’ar Galaxis
Résztvevők: Zyro Tao

< - De ez nem Galactus hajója! – mondta Assara. >
A nő megrázta a fejét és a fiúra nézett, amikor az óvóhelyet mondott. Végül Zyro is rájött, hogy felesleges, mert ha Galactus az valóban, akkor teljesen mindegy, hogy hol vannak.
< - Ez nem élőlény! – döbbent meg a nő. – Ez… ez egy gépezet a hajóink adatai szerint. >
Még mindig az eget nézte és figyelte azt a valamit. Ami még talán furcsa volt, hogy az nem fordult a bolygó felé, hanem elfele, mintha irányította volna magát. A semmiből tűnhetett elő, mert egy ekkora valami, ha közeledik bárhol, szub- vagy hipertérben, az feltűnik. Csillagkapun ekkora dolog nem jöhetett át, akkor pedig a semmiből kellett előtűnnie. Ekkor az épületeken levő holovetítőkön a reklámok helyén egy férfi jelent meg. Zyro a szőke haja és a gonoszt sugárzó tekintete ellenére szinte egyből felismerte a férfit. Ez Aian volt!
- A nevem Lord Aian, a Rákuniverzum ura, és ettől a pillanattól a Shi’ar Impérium császára! Teljes megadást várok az uralkodói háztól, egy napot kap a bolygó és a birodalom lakossága, ha nem hajtanak fejet és hódolnak be, akkor nem csak a bolygó, de a teljes galaxis is csak a halálról fog mesélni, semmi másról.
Ezzel az adás megszűnt és a kivetítők is lekapcsoltak.

//Upsz, most látom rosszul fogalmaztam, ez nem Galactus háza/hajója csak akkora, mint az. Az teljesen máshogy nézett ki.//

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Chandilar CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 28 Okt. 2012, 17:06

//Ez esetben Zyro összetévesztette véletlenül, megzavaró a Galactusforma. Razz//

Assa'ra felvilágosít, hogy ez egy géptest, ezt nem tudom, hogy úgy érti-e, hogy teljesen robotikus, vagy úgy, hogy űrhajó, és csak a külső váza gépesített, de van benne valaki. Ez a dilemma még akkor sem oszlik el, mikor megjelenik egy arc a kijelzőkön, hiszen nem biztos, hogy itt van, aki beszél, könnyen lehet, hogy csak a gép közvetíti, amit a férfi mond. Továbbra is aggaszt, hogy hogyan kerül ide ez a gépezet, elvégre semmi nem érzékelte vagy jelezte, az egész úgy néz ki, mintha a semmiből tűnt volna fel. Űrutazásnak nincs ilyen módja, szóval esetleg még az lehetséges, hogy másik dimenzióból jött, de az is nehézkes megoldás.
-Aian? - Kérdem kissé bugyután, ahogy véget ér a közvetítés. - Mi a... Nála van a Nega bandázs... Azzal képes lehet a Negatív zónába átjárót nyitni!
Ez a magyarázat arra, hogyan jutott ide ez a gép ilyen gyorsan, ennyire feltűnés nélkül. De miért? Mit csinál itt Aian?
-Most mihez fogtok kezdeni?
Nem véletlen, hogy róluk, és nem rólunk szól a kérdés. Én egyelőre diplomáciai túsz vagyok, ebből kifolyólag teljesen mindegy lehetne, hogy éppen a shi'arok fogja vagyok, vagy másoké. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy mit keres itt Aian, és miért akarja leigázni a Shi'ar Birodalmat... És vajon, ha sikerrel jár, akkor mihez fog kezdeni? Engem hazavisz? Egyáltalán mi az a Rákuniverzum? És ez tényleg az az Aian, akit én is ismerek?
Nem tudom, hogy képes lehet-e felvenni a Shi'ar birodalom a harcot úgy, hogy az ellenség a frontvonalat az anyabolygójukra helyezte, és bárhol megjelenhet, ahol csak akar. Így viszont az egyetlen megoldás a megadás lehet, ami nem hiszem, hogy elfogadható opció. És az is különös, hogy épp most bukkan fel Aian, mikor én itt vagyok, és mikor a Shi'ar Birodalom hadban áll a Kree és Skrull birodalommal... De ki tudja, mi igaz ebből.


A hozzászólást Tao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 01 Nov. 2012, 09:46-kor.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Chandilar Empty Re: Chandilar

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.