Faj: Mesterséges létformák

Go down

Faj: Mesterséges létformák Empty Faj: Mesterséges létformák

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 13 Szept. 2014, 22:52

Faj: Mesterséges létformák, androidok, programok, robotok

Faj: Mesterséges létformák 2294431-kree_sentry


Történelem:
Nem egységes a faj, a legkülönbözőbb helyekről eredhetnek ilyen lények, ezért egységes történelemről sem beszélhetünk. A Kree Birodalom Őrszem robotjai például már sokkal előbb megjelentek, mint az emberek Őrszem robotjai. Ami biztos, hogy mindig kellenek tudósok, fejlett technológia, informatikai, fizikai, kémiai és mesterséges intelligenciával kapcsolatos ismeretek továbbá hatalmas tőke. Ezek nélkül sehol nem jöhetnek létre ilyen életformák, elvégre a szegény negyedekben és a természetben nem születhetnek meg csak úgy. A programokat elektronikai rendszerekre tervezik illetve bizonyos esetekben ezeken túlléphetnek (technovírus). A testet is kapó mesterséges létformákat pedig oda szánják, ahol a szerves lények túl sebezhetőnek bizonyulnak, de a gépeket kevésnek érzik a tudósok. A létrejöttük szolgálhat kutatási célokat (pl. űrprogramokra küldött robotok vagy Horton professzor Fáklyája), katonai célokat (Őrszem robotok), információtárolási és -feldolgozási célokat (M.O.D.O.C.), védelmi és modellezési, szimulációs célokat (Veszély, a mutánsgimi rendszere), stb. Többnyire politikai, gazdasági hatalommal rendelkező szervezetek alkotják meg ezeket vagy olyan tudósok, akik hozzáférnek ilyen szervezetek tudásbázisához és készleteihez. A közelmúlt földi történelméből ismert androidok és gyártóik, használóik például:
Karen Starr - HYDRA
KEP - Árny Angyalok, Projekt Pegazus
AIM > M.O.D.O.C.
Veszély - Xavier Iskola
Ultron - AIM
Vízió - Bosszú Angyalok, Projekt Pegazus
H.É.R.A. - AIMVille Corporation
Őrszemek
Cerebra, az egykori AIM központi mesterséges intelligenciája, a megszerzett Őrszemrobotok „kaptártudata”

Előfordulás:
Az univerzum bármely részén élhetnek és létrejöhetnek ilyenek, ha a kellő feltételek adottak. Technológiai fejlettség mindenképpen szükséges, tehát ahol ez nincs meg, onnan nem származnak mesterséges létformák.

Játéktechnikailag:
Bármely játékos indíthat android vagy robot karaktert.

Az androidok és a kiborgok közti különbség a biológiai élet megléte vagy hiánya. A kiborgok nem mesterséges létformák, továbbra is élő lények maradnak, viszont gépi úton fel vannak javítva. Túl sok implantátum után előfordulhat, hogy már nem tudják, gépnek vagy érző lénynek tekintsék magukat, de biológiailag mindenképpen élő szervezetnek számítanak. Az androidokban, robotokban viszont lehetnek érzelmek, saját öntudat, de biológiailag kimutatható, szerves élet nincs bennük.

A klónok sem tartoznak ide, ha szerves életformák.

Már meglévő JK dönthet úgy, hogy a karaktere tudatát egy géptestbe kívánja áttölteni. Ez esetben a karakter régi teste elvész (a gyakorlatban meghal a test) és a tudat egy robottestbe, extrém esetben kiterjedtebb elektronikai rendszerbe kerül át. Egész más élet vár rá így. Nem befolyásolják többé testi folyamatok, vérnyomásszint, fázás, jóllakottság, fizikai fáradtság. A robottest küzd meg ezekkel, de a tudatot nem terheli, így általában gépiessé, "lelketlenné" válik, aki ilyen testet kap.
Az átültetést mindig egyeztetni kell az adminokkal és kijátszás szükséges kalandmester segítségével! A pont- és kreditrendszer ugyanúgy működik, mint új karakter esetében.

Kivétel: természetfelettiek - az ő tudatuk, szellemük nem ültethető át robottestbe.

Érzelmek:
Nyugodtan kijátszhatod, hogy egy ilyen lénynek vannak érzelmei. Kereshet barátokat, különböző munkákat vállalhat, új érdeklődést találhat, megélhet lelki válságokat. Léteznek feltöltések és olyat is láttunk már, hogy egy android egészen a szerelemig jutott az emocionális fejlődésben:D
Faj: Mesterséges létformák Scarlet-witch-vision

Ilyen létformákat találmányként is meg lehet alkotni, ha tudós karakter csinálja. Ez esetben a kreditekből ugyanannyit kell levonni, mint más találmányok esetében.

Ha a robottest egésze vagy a programot hordozó fizikai matéria megsemmisül, vele a benne rejlő mesterséges vagy átültetett tudat is megsemmisül. Amennyiben a létforma tudatát egy konkrét központi egység hordozza, arra igazak a fentiek (ha a centrum megsemmisül, marad egy üres, JK számára használhatatlan burok, "holttest").



Faji alapképességek:
Telepátia immunitás
Ezekre a lényekre a telepaták NEM képesek hatást gyakorolni. (Kivétel ha valakinek az a képessége, hogy gépekkel tud beszélni, de az ugye nem telepátia.) Az ő gondolataik nem olvashatók ki, nem manipulálhatóak és nem irányíthatóak ezen a módon. Az istenek esetleg mégis képesek lehetnek hasonlóra, de ritkán van szükségük arra, hogy ezt a képességüket megmutassák.

Biológiai ellenállás
Betegségek, kórok, járványok nem érik el őket.

Élettartam
Sejtöregedés nincs, ezekre a létformákra nem igazán jellemző a végelgyengülés:) A robottest többnyire javítható, felújítható, fejleszthető és a benne rejlő tudat nem nagyon szokott változni. Létezhetnek vírusok, ilyenekre kifejlesztett szoftverek, fegyverek, mágia, amik képesek a létforma lényegét megrongálni, de alapesetben az idő vasfoga csak a tudatnak helyt adó robottestet kezdi ki. Természetesen a testeket el lehet pusztítani, mindig megvan a módja, de a természetes halál nem jellemző.

Energiaigény
Többnyire valamilyen elektronikai, energiaalapú rendszer alapján üzemelnek. Ha a tápellátás vagy a jeltovábbítás rendszere sérül, bizonyos funkciók elérhetetlenné válnak. Sokféle energia mozgathatja a lényeket. Villamosság, napenergia, kinetikus energia, mágikus erő, stb. Karakteralkotáskor ebben szabad a választás, csak meg kell jelölni, mi hajtja és mi tudja leállítani.


Faj: Mesterséges létformák Marvel-Age-of-Ultron-Comics-6-Arms


Amit mindenképpen meg kell adni egy ilyen karakternél:

A tulajdonságaik szerint sok különböző típusú mesterséges létformát ismerünk.
A kezdő karakter 16 ponttal rendelkezik, amit a tulajdonságok között eloszthat, mindez a 4 krediten felül van neki. Ezen felül 1 kreditért további 4 pontot vásárolhat magának.
1. szintű karakternél egyik tulajdonságra sem osztható ki 3-nál több pont.

Magyarázat:
Minden értéket egy skálán határozunk meg az alábbiak szerint. Az android minden értéke kap egy számot. A tulajdonságok magyarázatánál található az, hogy ezek a számok az adott tulajdonság esetében mit jelentenek. Az értékek nagyon sok helyen szorosan összefüggnek egymással, mivel az egyik értékből adódik a másik.


Test vagy hordozó anyaga:
A robottest anyaga sokféle lehet, földi vagy nem földi fémekből is készülhet ilyen. Általában nem minden része készül ugyanabból. Ha egy bizonyos részt akarsz erősebb anyagból és a többit gyengébből, azt a staffal kell egyeztetni, hogy hány pontba kerül. (Acélrobot adamantium kézzel nyilván más, mint egy egész adamantium törzzsel vagy karokkal, stb.)


- 1 : Gyenge, sérülékeny könnyűfém. Nem erősebb egy asztali számítógépnél:) Emberi erővel is könnyen megrongálható.
- 2 : Egyszerű nehézfém. Általában kis kaliberig golyó-álló, de AK - 47, .50 -es kaliber, Desert Eagle, rakéták áthatolnak az anyagán, képesek felsérteni. Ez a becsapódás erejétől is függ.
- 3 : Különlegesen kezelt fémötvözetek a titániumig bezárólag. Már a közvetlen közelről leadott sorozatlövések 50-es kaliberű géppuska tűz is csak lassítani, akadályozni tudja, de megállítani nem. Egy-két rakétabecsapódást kibír, de sorozattűz alól már nem kerül ki épen.
- 5 : Vibránium ötvözet. Szinte teljességgel törhetetlen anyagú. Minden lövedék sértetlenül hagyja a felületét. Rakétazápor esetén nem bírja sokáig elviselni az ilyen erejű terhelést. – Staff engedély kell hozzá és le kell mesélni, hogy miként tesz szert a karakter ilyen testre!
- 6 : Adamantium ötvözet. Törhetetlen, ellenáll bármilyen mechanikus hatásnak. Sem rakéták, sem egyéb fegyverek nem tesznek benne kárt. Tökéletes védelem. Még egy atombomba becsapódása után is megmarad – Staff engedély kell hozzá és le kell mesélni, hogy miként tesz szert a karakter ilyen testre!



Alapprogram szintje:
- 1 : Egyszerű robot, pl. űrszonda, ami adatokat gyűjt egy bolygó légköréből, de továbbítani nem tudja azokat vagy egy egyfunkciós program, például egy vállalati kommunikációs rendszer, ami válaszol és kérdez az adatbázisa alapján (mint egy chatrobot), de harci, fegyverkezési, stb. részei nincsenek. Robot esetében az 1 pontos robot nem tud közlekedni, ott dolgozik, ahova lerakták.
- 2 : Kicsit összetettebb robot, pl. űrszonda, ami az adatokat összeveti a korábbiakkal és továbbítani is képes azokat. Ez már képes egyszerű módon közlekedni. Többfunkciós program is lehet ilyen, pl. a fenti kommunikációs rendszer, ami bizonyos szavak említése esetén jelzést ad le, hogy mikről érdeklődtek, milyen név hangzott el, stb.
- 3 : Komplex robot, ami adatokat gyűjt és feldolgoz, továbbít, ezen felül lehet még egy fizikai módosításokra szolgáló funkciója, pl. orvosrobot, rakétakezelő robot, egyszerű közlekedési módú szállító-hordozó robot. Program esetén: összetett program, ami már közelít az agyhoz. Kérdez, válaszol, következtet, adatokat feldolgoz és továbbít, intézkedéseket javasol. Parancsokat még nem tud úgy osztani, mint pl. Veszély, nem képes fizikai módosítást elérni. Ez az android kezdőszintje is! Minden android esetében legalább 3 pontot kell ide tenni, mert az már nagyon összetett lénynek számít érzékeléssel, gondolkodással és egy fizikai formával, robottesttel, azaz a szoftver és a robot kombinációja
- 5 : Multifunkciós robot, aminek több fizikai funkciója is van (pl. gyógyít és lő), az egyik lehet magas szintű (ha jut rá pont). Az adatfeldolgozó programja már nagyon fejlett, nagy kapacitású. Pl. Őrszemek Mark I-III. Program esetén a 3 pontos program funkcióin felül képes rendszert irányítani, akár nagyon sok egységet is összekapcsolni (pl. Cerebra) világítást felkapcsolni, ajtókat lezárni..

- 6 : A legfejlettebb robotok, több funkcióval, amiknek a kiosztható pontok szabnak határt, itt nincs megszabva, hogy csak egy funkció lehet sokpontos, fejlettebb. Pl őrrobotok MARK IV-től. Programok esetében lehet olyan kiterjedt, mindent megfigyelő, legfejlettebb érzékeléssel rendelkező és szükség esetén a programja szerint reagáló szoftver is, mint Veszély. A legmagasabb szintű androidok is ide tartoznak. Ők képesek tanulni, saját öntudatra ébredni, saját döntéseket hozni, ellenszegülni a beprogramozott parancsoknak. Ennek mindig van egy oka, amit érdemes kijátszani (géphiba, külső behatás, nem várt esemény, stb.), hogy érthető legyen, miért történt ez. Pl. Ultron, Veszély a fizikai formájával együtt, amit legyártottak neki, M.O.D.O.C.
Faj: Mesterséges létformák Modok


Külső
A robotok külseje a legkülönfélébb lehet. Álcázásra számtalan lehetőség van, de nem mindig élnek ezzel. Az androidokat többnyire emberi vagy valamilyen más lényre hasonlító külsővel ruházzák fel, fokozatok viszont vannak.
- 1 : A legegyszerűbb fajta, első ránézésre látni, hogy robot.
- 2 : Holoálcázás: utánoz egy bizonyos lényt, amit beleprogramoztak a kivetítőbe. Ha leállítja a hologramot, meglátni a robotkülsőt. Hangot nem tud utánozni, más érzéket nem csap be, ez csak látvány. (Tehát pl. besétálhat egy épületbe egy ottani dolgozó formájában, akár retinaszkenneren is átjutna, de ha meg kellene szólalni, már lebukna.)
- 3 : A forma, a külső bevonat és már a mozgás is teljesen hasonló egy emberéhez vagy más lényhez, aminek a mintájára készítették.
- 4 : A fentieken felül szintetikus hússal és csontokkal is ellátták. (Ha felvágod, nem drótokat találsz, hanem az igaziakra hasonlító műszerveket.)
- 5 : A forma teljesen organikusnak látszik és rendelkezik plusz védelemmel, ami nem automatikus, hanem akkor működik, ha bekapcsolja. Amikor ezt használja, radarok, mozgásérzékelő szenzorok nem észlelik. Szerves életformák így is érzékelik.
- 6 : A forma teljesen organikusnak látszik, ezen kívül a robot rendelkezik plusz védelemmel, ami nem automatikus, hanem akkor működik, ha bekapcsolja. (Csak androidoknak, azaz 5 pontos Alapprogramtól.) Eltéríti az érő hatásokat, amiken az érzékek alapulnak. Képes lehet láthatatlanná válni, hang- és mozgásérzékelők sem észlelik, sem szerves, sem szervetlen lények nem látják, nem hallják. Igazi lopakodó.
- 7 : Ez is csak androidoknak, azaz 5 pontos Alapprogramtól. Saját formáját képes elrejteni a fenti módon. Ezen felül rendelkezik a holoálcázással is, képes más személyek, lények formáját mutatni külsőleg, hangutánzással, esetleg még szaganyagok árasztásával is. Azt tudja kivetíteni és eljátszani, akit beleprogramoztak, ezt persze később lehet bővíteni.



Erőkategória:
Meg kell határozni, mekkora súllyal képes megbírkózni, mennyit nyom ki, milyen toló- húzóerővel rendelkezik.
- 1 : Maximum 3 tonna súlyt képes megmozgatni.
- 2 : 10 tonna megmozgatását teszi lehetővé. Ehhez a súlyhoz már elengedhetetlen a 2-es anyagkeménység, mert különben a sima acélból készült beültetés összeroppanna.
- 3 : 20-as erőkategória.
- 4 : A vibránium kiépítés miatt az erőkategória az előzőhöz képest megduplázódik, azaz 40-es.
- 5 : Az erőkategória leggyakoribb határa a 80. (Szükséges hozzá az adamantium keménységű implant, különben a nagy súly alatt a bionikus testrész széttörne.)



Energiaellátás:
Legtöbbször elektromosság kell hozzá, de lehet bármilyen más energia is, amit egy belső forrás termel és van egy tárolóegysége. Határ a csillagos ég és a kreativitás!
A bonyolultabb, erősebb robotok általában komolyabb energiaforrást is igényelnek.
- 1 : Egyszerű elektromos vezérlés
- 3 : Közepes kategóriájú energiaforrás (plazmaalapú, kinetikus, hő-, stb.)
- 5 : Csúcskategóriás energiaforrás (nukleáris, kozmikus, misztikus). Ehhez kell az 5. szintű testanyag is, hogy elviselje.


Érzékelés:
Az androidok sokféleképpen juthatnak információhoz a környező világból. Használhatnak az emberek érzékszerveihez hasonló szenzorokat és komolyabb vizsgálókat is.
- 1 : látás, hallás emberi szinten
- 2 : minden emberi érzékelés normál humán szinten (látás, hallás, szaglás, tapintás, ízlelés)
- 3 : minden emberi érzékelés a normál humánnál magasabb szinten (max. erősség és hatótávolság négyszerese), plusz hőérzékelés, infra- és UV-tartományú érzékelés
- 4 : minden emberi érzékelés 5 km-es körzetben, röntgenlátás, faj megállapítása
- 5 : minden emberi érzékelés 10 km-es körzetben, röntgenlátás, faj megállapítása, mágikus erők érzékelése, gondolatok olvasása agyhullámok vizsgálata alapján - Staff engedély kell hozzá!


Haladási sebesség:
A különböző robottestek alkalmasak lehetnek úszásra, futásra, repülésre, akár ezek közül mindre. Ha egy robot többféle módon is tud közlekedni, minden módra kell pontot tenni. Maradjunk életszerűek: ha egy robot kiválóan úszik, akkor valószínűleg áramvonalasan tervezték meg és nem lesz olyan jó a szárazföldi közlekedésben, stb.

Repülés:
- 1 : Maximális sebessége 50 km/h
- 2 : Maximális sebessége 100 km/h
- 3 : Maximális sebessége 200 km/h
- 4 : Maximális sebessége 500 km/h
- 5 : Maximális sebessége 1125 km/h, vagyis Mach 1. Ez már hangsebesség közeli érték.


Szárazföldi haladás (futás, gurulás keréken, stb.):
- 1 : Maximális sebessége átlag emberi, 25 km/h
- 2 : Maximális sebessége az emberi rekord, 45 km/h
- 3 : Maximális sebessége 100 km/h
- 4 : Maximális sebessége 300 km/h
- 5 : Maximális sebessége 500 km/h


Úszás:
- 1 : Maximális sebessége átlag emberi, 6 km/h
- 2 : Maximális sebessége 20 km/h
- 3 : Maximális sebessége 50 km/h
- 4 : Maximális sebessége 80 km/h
- 5 : Maximális sebessége 100 km/h


Harcerő:
Az androidok, robotok a legkülönfélébb módokon lehetnek képesek támadni. Ez konkrétan a fizikai támadásokra vonatkozik. Az ötleteket szabadjára lehet engedni. Elképzelhető olyan robot, amibe nem építettek lőfegyvert, de feltöltötték sok harcművészeti stílussal, anatómiai ismeretekkel, míg más robotok kitűnően lőhetnek, robbanthatnak, közelharcban viszont nem túl ügyesek. Fejlesztéssel természetesen tovább lehet lépni nagyobb kategóriába.
Egy pont egy darab fegyvert jelent! Tehát ha akarsz egy szonikus sugarat a két tenyérbe és a robot homlokából indítva is, az már nem 1 pont lesz, hanem 3x1 pont.
Lehet olyan lényt is hozni, aminek nincs támadóeszköze, nem erre programozták (pl. szerelő vagy orvosrobot), nem kötelező harcias lényt csinálni. Ha később akarod felfegyverezni, akkor majd az Alapprogram szintjét is emelni kell (lásd feljebb) és a fegyverekre is kell pontokat osztani. Ez természetesen úgy működik, mint a többi fejlesztés is, kell valaki, aki továbbfejleszti, átépíti a robottestet.


Lőfegyverek
Sugár- és energiafegyverek
- 1 : Szonikus sugár: Egyszerű hangsugár, mely megzavarja az embereket, készteti őket a fülük befogására. A sugárral üvegeket lehet törni. Szimbionták ellen különösen hatásos.
- 1 : Taszítósugár. Sem hővel, sem egyéb hatással nem rendelkező sugár. Egy gravimetrikus sugár, amely leginkább olyan, mintha hozzávágnánk valamit a célponthoz. Csak éppen jóval erősebb és gyorsabb. Egy ilyen sugár könnyedén átszakítja az 3 centi vastag acéllemezt is. Vagy akár csak könnyedén megborzolja egy tollpihe szálait. Az ereje változtatható.
- 2 : Hősugarak. Lézer, fagyasztó sugár, hevítő sugár. Azon sugarak tartoznak ide, amelyek valamilyen hőhatással járnak. (Megj. : Csak 3-as szinten használható, mert ilyen erősségű anyag szükséges a robottestnek, ha számolunk a visszacsapó hőhatással is.)
- 3: Elektromos pulzus sugarak, rombolóenergia alapú, plazma sugarak. Ezek lehetnek olyan töltésű löketek, amik magas feszültségű elektromosságot szívnak fel és azt kilőve, akár elektromos tüzet, rendszerleállást (ha elektromos a dolog), vagy szívleállást okoznak, de lehet más típusú energia is, plazma, kinetikus, stb. Ennek ereje fokozható. Akár az egy két volttól, a több 10.000-ig. (Csak 4. szinttől használható!)
- 4: Atomizáló sugarak. A legpusztítóbb sugarak. Gyakorlatilag atomszinten pusztítják el az útjukban lévő tárgyakat. Jóformán de-atomizálja azokat. (Megj. : A visszahatás miatt min. 5 pontos anyagellenállás kell hozzá és maximális, 5 pontos energiaellátás.)

Ballisztikus fegyverek:
Hagyományos lőfegyverek, hagyományos töltényekkel. A robottestben kell lennie lőszertartó- és adagoló résznek!
- 1: A 9x19mm-es pisztolyokban használatos, Parabellum lőszereket használó fegyverzet. Maximum 200 töltény.
- 2: 7.62x51mm töltények kilövésére képes fegyverzet. Maximum 200 töltény.
- 3: .50 kaliberű, különleges acélfejjel ellátott töltények. Szinte bármit átlőnek. (Megj. : Csak 2-es szinttől.)

Robbanó töltetek:
Rakéták, robbanóanyagok. Minden olyan, ami robbanást idézhet elő.
Itt is 1 pont 1 rakéta, de figyelembe kell venni, mekkora a robot és mennyi hely van megfelelő rakétatároló- és kilövő egységnek a többi alkatrész mellett.
- 1 : Minirakéták. Nem robbannak nagyot, és a hatótávjuk is csak 500 méter. A robbanás ereje egy szokványos téglafal átütéséhez elegendő. Hosszuk mindössze 10 centiméter.
Ide tartozik még a sima robbanóanyag, mint pl. a folyékony nitroglicerin. Ebből 2 kilónyi lehet egy páncélban. ( amit szintén fel kell tüntetni az „egyéb felszerelései” pontnál.), mert akár egy kis ütődéstől is berobbanhat.
- 2 : Páncéltörő kis-rakéták. Könnyű páncélzattal ellátott tankok, harckocsik, páncélok átütéséhez elegendő robbanóanyaggal ellátott rakéták. Hosszuk 20-25 centiméter.
Ide tartozik még a C4 robbanóanyag.
- 3 : Közepes robbanó-rakéta. Akár egy kisebb családi ház teljes eltörléséhez elegendő robbanóanyaggal ellátott rakéta. Hossza 35 centiméter. Csak 3 lehet egy emberméretű robottestben. A darabszám a testtel arányosan növelhető (pl. 2 embernyi méretű robot már 6 ilyet kaphat, persze megfelelő pontért).
Ide tartozik még a C16. Egy négyszer olyan erős robbanóanyag, mint a C4. Maximum 1 kiló lehet egy páncélban.
Csak 4 -es szinttől!

Szúró-, vágó, ütő- és egyéb fegyverek:
Ide tartozik minden, ami nem lőfegyver. A sebzés az Erőkategóriától függ.
- 1: 1 db kisebb, max. 20 cm hosszú tüske, penge vagy ütésre alkalmas dorongszerű rész, ami nem visszahúzható (pl. kampókéz:), esetleg kilőhető.
- 2: 1 db max. 0,5 m hosszú tüske, penge vagy ütésre alkalmas dorongszerű rész, ami tokjából előhívható, visszahúzható.
- 3: 1 db energiaalapú, kisebb, max. 20 cm hosszú tüske, penge vagy ütésre alkalmas dorongszerű rész, ami előhívható vagy akár ki is lőhető.
- 4: 1 db energiaalapú, kisebb, max. 20 cm hosszú tüske, penge vagy ütésre alkalmas dorongszerű rész, aminek sebzése a robot/android erőkategóriájánál egy szinttel nagyobb lehet.
- 5: Egy egész tárnyi, max. 10 db kilőhető fegyver (dobócsillag, -kés, shuriken) kilőhető fegyvert jelent.


Harcstílusok ismerete
Ez nem külön fegyver, mert itt a robot csak a testét használja, ami lehet egy sima humanoid forma is, bármilyen egyéb fegyver nélkül. Nem csak fizikai beépítés, hanem a tudás is lehet fegyver, ha beleprogramozták és itt ezt pontozzuk.
Harcművészeti stílusokat ismerni, az ellenfélre megfelelően reagálni nagyon komplex, ezért ilyet csak androidok kaphatnak (Alapprogram 5. szinttől). Ők sem mind. Rugalmas, ügyes test szükséges hozzá, tehát általában az emberszerűbb vagy más élőlényeket formailag, szerkezetileg is utánzó robottesttel rendelkező androidba programoznak ilyet.
Ezt a legkönnyebb fejleszteni, mert míg az embernek évekbe, évtizedekbe telik elsajátítani egy küzdősportot, az androidoknál feltöltéssel gyorsan megoldható és optimalizálható, ha van, aki feltölti vagy ha tanulékony az android.
- 1: 1 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete kezdő szinten
- 2: 1 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete haladó szinten
- 3: 2 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete kezdő szinten
- 4: 2 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete haladó szinten vagy 2-nél több stílus ismerete kezdő szinten
- 5: 1 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete mesteri szinten vagy 2-nél több stílus ismerete, az egyiké haladó szinten
- 6: 2 konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete mesteri szinten
- 7: 2-nél több konkrét harci stílus (pl. karate, taekwondo, stb) ismerete mesteri szinten



Alkotója:
Ha nem szánsz neki nagyobb szerepet, akkor is írd le, ki építette. Lehet ismeretlen is, ha nem töltötte fel ezt az adatot a robotba, akkor elég ezt beírni.




További opciók:

Ezekből már semmi sem kötelező, de ha akarsz választani belőlük, megteheted.



Nem mechanikus károk elleni védelem szintje:
Különleges eljárásokkal a robottest ellenálló képessége növelhető. Fontos, hogy kizárólag nem mechanikus hatások ellen véd. Mechanikus hatások ellen az anyagától függ a védettség mértéke. Minden magasabb szint egyértelműen magában hordozza az előző szint ellenállását is.
- 1 : Korrózióvédelem: védve van a rozsdásodás ellen. Vízálló (vízalatti tartózkodás esetén is, maximum 300 méteres mélységig).
- 2 : Hőmérséklet bevonat. Szokványos, háztartási, vagy utcai körülmények között előforduló tűz ellen véd 1-2 órán keresztül. Folyékony nitrogén ellen is véd, egészen -80 Celsius fokig. 1 km-ig vízálló.
-3 : Speciális bevonat, amely nem csak a hő, de a fagyhatásoknak is ellenáll. Az ilyen test már a Föld külső légköreiben sem romlik jelentősen. Magas ( 2-3000 °C körüli) hőmérsékletet is képes elviselni hosszabb távon, mielőtt elkezdődik a hevülés. Emellett akár a -150 Celsius fokos hideg sem gátolja a használatát. 5 km-ig vízálló.
- 4 : Saválló, megnövelt hő- , és fagyellenállás. A test kiválóan védve van a legerősebb savak, akár 5000 °C fokos hő, vagy -250 °C fokos hideg ellen. Bármilyen mélységig vízálló.
- 5 : Mágikus védelem: Már a mágikus támadásoknak is ellenáll

Tűzfal:
Elektronikai, informatikai támadások a legveszélyesebbek erre az életformára, mert a benne lévő tudatot támadják és a test pótolható, de a tudat nem. Minden ilyen létformának van valamilyen szintű védelme, de azt lehet fokozni.
- 1 : Távvezérlésű informatikai támadások ellen védett. Az egységre csatlakoztatni kell valamit, hogy sikerüljön belépni a rendszerébe. Ha ez megtörtént, már könnyű belenézni és akár módosítani a programját.
- 3 : Távvezérlésű informatikai támadások ellen védett. Az egységre csatlakoztatni kell valamit, hogy sikerüljön belépni a rendszerébe. Ha ez megtörtént, van belső védelem, ami megpróbálja eltávolítani a rácsatlakozott egységet, zavaró jeladót, olvasó-módosító eszközt.
- 5 : Távvezérlésű informatikai támadások ellen védett. Az egységre csatlakoztatni kell valamit, hogy sikerüljön belépni a rendszerébe. Ha ez megtörtént, van belső védelem, ami megsemmisíti a rácsatlakozott egységet, zavaró jeladót, olvasó-módosító eszközt. Elektronikát kioltó támadások ellen közepes védelmet nyújt.
- 7 : Távvezérlésű informatikai támadások ellen védett. Az egységre csatlakoztatni kellene valamit, hogy sikerüljön belépni a rendszerébe, de a legtöbb ilyen eszközt azonnal blokkolja. Elektronikát kioltó támadások ellen magas szintű védelmet nyújt.


Védelem:
Nem minden robotot látnak el külön védőeszközökkel, pajzzsal, kibocsátható burokkal. Ha az anyagkeménységen felül mégis rendelkezik ilyesmivel, azt itt kell pontozni.
- 1 : Egyszerű védőeszközök: pl. felvonható karpajzs, kisebb védőmező támadások ellen
- 2 : Fejlettebb védőeszközök: pl. teljes testet beborító kibocsátható védőpajzs
- 3 : Magasszintű védőeszközök: pl. akár több személyt, max. a testet körbevevő 5 méteres körzetet is megvédő defenzív burok
- 4 : Csúcskategóriás védőeszközök: energiát elnyelő vagy azt a karakternek erőként átadó burok, lövedékeket visszatérítő védőmező, az Őrszemek Fejlődő energiamezője (ha egyszer eltalálják egy bizonyos energiatámadással (lézer sugár, villám) a következő esetre a pajzsa adaptálódik hozzá), stb.

Bármilyen más ötlet is szóba jöhet, hiszen a technológia határai végtelenek, mindig lehet új fejlesztés, új módszer. Ilyenkor be kell sorolni valahova az alábbiak közül és minden újabb fejlesztés külön számít! (Tehát pl. hangrögzítő+Fejlődő logika az 2+4 pont.)

-Egyszerűbb extrák (-2pont): Azon extrák, mik nem nyújtanak sem konkrét védelmet a harcban, sem pedig fegyvert. Pl: Alapszintű kommunikációs rendszerek (beépített rádió, tv, adattár, fordító, videó és hangrögzítő stb.) és a hasonlók.
-Kissé bonyolultabb technológiák (-3 pont): Pl: Holografikus másoló, és megjelenítő, soknyelvű fordító és tolmácsgép, álcázó berendezés
-Igen bonyolult, nagy hatásfokú eszközök (-4 pont): Komoly, jelentősen hasznos felszerelések, mik már önmagukban is hatalmas előnyt nyújtanak. Pl. önregeneráló szisztéma, ami visszaépíti a megrongált részeket, az Őrszemeknél a Fejlődő logika (tanulnak és már kétszer ugyanazt a támadást nem lehet ellenük használni), láthatatlanság


Fejlesztés:
A robotokat mindig fel lehet ruházni újabb képességekkel, de ehhez persze kell valaki, aki fejleszti őket vagy nekik maguknak kell megszerezniük az ehhez kellő tudást és technológiát.
A pontok összességében számítanak és így jön ki a ráköltendő kredit.
1 kredit = 4 pont
Ezekből pedig bármennyi beváltható és ez a legkisebb beváltható kredit szám az 1 darab.


Szaporodás:
A mesterséges létformák általában nem képesek szaporodásra. Kivételek akadhatnak különleges esetekben. Képregényes példa: Vízió gyerekei a Skarlát Boszorkány mágiájának köszönhetően. Elképzelhető, hogy fertőzéssel, mások magukba építésével "szaporodnak, mint a technovírus vagy a Falanx. Osztódásra is képesek lehetnek, de ezek mind különleges esetek, amikhez a staff engedélye és kijátszás kell kalandmesterrel.

Megjegyzés:
A már meglévő karakternek, nem muszáj átírniuk erre a rendszerre a karaktereiket, csak az újonnan készült karaktereknek kell ezt figyelembe venni.



Kidolgozta: dr. Zield Jones

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Faj: Mesterséges létformák Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.