Oázis rész

Go down

Oázis rész      Empty Oázis rész

Témanyitás by Thorhalla Szer. 23 Feb. 2011, 10:34

A sivatag, aminek a közepén van egy kis tavacska és körülötte pálmafák sora.

Az eredeti topic

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Oázis rész      Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Oázis rész      Empty Re: Oázis rész

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 06 Aug. 2011, 23:14

#1 2009-07-02 19:51:50

Morsus
Adminisztrátor
Regisztrált: 2007-01-09
Üzenetek: 7460
E-mail PM

Oázis rész

A sivatag, aminek a közepén van egy kis tavacska és körülötte pálmafák sora.

Ide teleportál Morsus. Sólyomszem pedig integetni kezd.
- Nézzétek mire leltem.
Mutat a földön fekvő Vészmanóra.
- Dorothy messze kerültél Kansastől.
Mondja mosolyogva Sólyomszem és szavai után a manó el is ájul. Morsus elkezdi megkötözni.
- Úgy fest ők nem jönnek ki olyan jól, mint mi.
- Ha várunk egy kicsit meg is ölik egymást mi?

- Nem! A bűnösöket nekünk kell megállítanunk és mielőtt ők oktalan mészárlásba kezdenének!

Jelenti be SKullfire, mire Thena Vészmanóhoz lép.
- Jól szól a teremtmény. Őt elküldöm apámnak majd ők felügyelnek rá.
Ezzel egy villámmal elteleportálja.
- Most pedig azt hiszem takarást kell nekünk teremteni.
Mondja és a szemei szikrákat hánynak miközben a rész felett vihar felhők kezdenek gyülekezni.

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#2 2009-07-02 20:26:31

Nero Vincenzo
2. szint - 6 kredit
Regisztrált: 2008-01-03
Üzenetek: 156
PM

Re: Oázis rész

Jól van... Halvány mosollyal biccentek Showtime felé, amikor közli, hogy velünk tart, bár ezt a „tesó”-zást nemigen tudom megszokni. Talán régen én is így beszéltem...?

- Rendben van, Showtime... Köszönöm.

A szám is tátva marad, amikor az a különös férfi, aki asgardinak mondja magát, és a neve Thor, egy villámmal eltüntet mindenkit, aki a másik csoporttal maradt. Ez... hogyan lehetséges?

- Ilyen... egy asgardi ereje? Akármi is legyen... az az asgardi...

Aztán megint valami különös érzés... Utazás...

... és máris egy másik helyszínen vagyunk.

- Uhh... Nem igazán bírom ezt a hirtelen helyváltoztatást... bár furamód ismerősnek tűnik ez az utazási forma.

Egy embertelen szörnyeteget látok meg a Földön, és páran már foglalkoznak is vele. Én inkább arrébb megyek, nem tudom, mi vagy ki ez...

Az a lány... Thena... aki szintén asgardi, ha jól emlékszem, és talán Thor lánya... Mellélépek, miközben ő is elképesztő hatalomról tesz tanúbizonyságot, ahogy mintha a felhőket irányítaná...

- Ööhmm... Thena, igaz? Üdvözöllek, én... Nero Vincenzo vagyok, bár... valaki szerint Landraf volt korábban a nevem. Mondd... ki az édesapád, Thor pontosan... és mik vagytok ti? Már ha meg nem sértelek... de a nevetek... az asgardiak... valahogy ismerősnek tűnnek nekem...

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#3 2009-07-02 20:53:19

Pangloss mester
8. szint - 18 kredit
Regisztrált: 2007-12-07
Üzenetek: 672
PM

Re: Oázis rész

Hohohó, a rosszaknál már megkezdődött a teazsúr, és úgy tűnik, az ügyeletes kidobófiú először Vészmanó viselkedését tartotta elfogadhatatlannak! Hát, ilyen az élet. Megkötözik, elküldik... csak nekem nem tetszett ez az egész? Meg kellett volna ölni, ezt aztán rakhatod börtönbe, nem fog egykönnyen beilleszkedni a társadalomba. Tetszik a buli. És a felhők is. Semmi gond kislány, most csak húsz kilóméterről lehet látni, hogy hol is vagyunk valójában, csalinak jó. Rögtön fel is veszek egy őrködő pozíciót, nem akarom, hogy hátbatámadjanak. Szerintem mindegyikünknek ezt kéne tenni, de a legtöbb barom most is csak mit csinál? Cseveg. Ha jól tudom, a földi felderítőakciók arcfestésben, néma csöndben zajlottak, és kézjelekkel kommunikáltak a katonák, ha nagyon muszáj volt, mert mindenki tudta a maga dolgát. De itt? Szervezetlen bagázs, megtett vezetővel. Thena kiscsaj, taktikai öngólt lőttél, remélem tudod. Készülök a harcra, és nem beszélek. Akkora terpeszben állok, ami egy kisebb spárgának is beférne, És a hátamat előredöntve próbálok minél a földhözlapultabban lenni, mint valami ragadozó. Előbb-utóbb megtámadnak minket, és nem akarok könnyű célpont lenni.

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#4 2009-07-03 08:44:30

Ko-Rel
9. szint - 20 kredit
Regisztrált: 2009-01-22
Üzenetek: 804
E-mail PM

Re: Oázis rész

//Előzmény: Tengerparti rész//

Néztem, ahogyan eltűntek a társaink a villámok hátán, majd pedig újdonsült vezetőnkre néztem, amikor megszólalt. Igaza volt abban, hogy nem támadhatunk felelőtlenül, az alapvetően is öngyilkosság lenne, egy gyors felderítés, az is bőven elég volt, csak ne hibázzunk túl sokat. További emberek is csatlakoztak hozzánk, így most már egy szép nagy létszámú csapattal volt dolgunk és talán tényleg a hátráltató tényezők nélkül még esélyünk is lett volna a másik csoport ellen. Egy villanás és újra egy másik helyen voltunk, ez igen gyors módja a közlekedésnek. Egy alakot vettünk észre ezen a helyen, úgy tűnt, hogy a másik oldal valóban nem volt képes magát türtőztetni és máris egymásnak estek. A furcsa lény felé fordultam, milyen igazat mondott, hogy nekünk nem a megölésük a feladatunk, hanem az, hogy megállítsuk őket. És ez nem feltétlenül volt a halállal egyelő.
Figyeltem eltűnni a megkötözött személyt, legalább az ott maradtak bizonyosan nem fogják megölni, ha ők ejtettek volna foglyot, az bizonyára nem járt volna ennyire jól, mint az. Egyel most már ténylegesen kevesebben voltak, akkor lassan el kellett volna dönteni, hogy miként is közeledjünk arrafelé, amerre lehetett a másik tábor, az irány jó volt, hiszen egyik tagjuk megvolt, de merre lehetett a többi. Túlságosan is későn vettem észre, hogy mihez is kezd a szőke páncélos nő. Az égen viharfelhők kezdtek gyülekezni, ez hatalmas hiba volt, ha eddig nem is tűnt fel az ellenségnek, hogy itt vagyunk, ezek után már teljesen biztos lesz, hogy rájönnek, nincsenek ezen a környéken egyedül.
- Ez oktalan lépés volt – csóváltam meg a fejemet a viharfelhőkre. – Így most már egészen biztosan tudni fogják, hogy itt vagyunk. És nem hiszem, hogy ezek után egymás elintézésével lennének elfoglalva, hanem felkészülnek az érkezésünkre. De most már teljesen mindegy, induljunk!

Belépett

Jelentés |
Törlés |
Szerkesztés |
Idézet

#5 2009-07-03 09:03:47

Thordin
10. szint - 22 kredit
Regisztrált: 2009-06-25
Üzenetek: 984
PM

Re: Oázis rész

*Thordin a kutató csapattal együtt jelenik meg, és a Vészmanó testére nem reagál. Egy legyőzött harcos, aki neki csak a megszégyenülés lenne. Bár, ha ő feküdne ott, haláláig küzdene. Kicsit talán lenézően tekint rá, ám az elájúl. Skullfire személyisége tetszik neki. Megnyilvánulása igazi harcosról tesz neki tanúbizonyságot, és az Asgardi, csak bőszen bólogat rá. Látja, Landraf tébolygását, ám nem igazán törődik vele, inkább Thor lányát figyeli. Épen, és egészségesen kell visszajuttatni, ám az ereje úgy látszik meg van ahhoz, hogy erre ne legyen szükség. Thordin nem is kételkedett a lányban, ám jobb félni, mint megijedni. Vészmanó elküldése után, az Asgardi páncélja csörgésében lép előre, és veszi szemügyre a sivatagot. A pálmafás oázisra mit sem vetve, figyelmét Morsus-ra veti. Pillantásai közben, a csapat többi tagját figyeli, és kicsit bizonytalan. Szerinte a három asgardi, kiről a páncélos beszélt, nem kis fejtörést okozhat. Kissé bizonytalan a győzelemben, ha találkoznának egy hasonló csapattal.*
-MI A TOVÁBBI ÚTITERV?
*Kérdezi Thordin talán mogorván, ám jóindulattal. Közben inkább Morsus-ra veti tekintetét, mivel ő hozta őket ide. Így inkább neki szegezi a kérdést, mint sem a többi tagnak.*

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#6 2009-07-03 09:15:51

Patriot
11. szint - 25 kredit
Regisztrált: 2009-04-13
Üzenetek: 1004
PM

Re: Oázis rész

*Showtime és Mr. Adrenalin a sivatag közepére érkezvén, azonnal pásztázzák a környéket, és Vészmanó testébe bukkannak. Az események pörögnek, majd egy nő, teleportáció segítségével tünteti el, amint meg lett kötözve. A két férfi, együtt marad, miközben mindenki tetszését, vagy épp nem tetszését fejezik ki. Showtime, Landraf kérdéseire, amire talán nem is vár választ, csak nemlegesen bólogat. Nem tudja, milyenek úgy igazán az Asgardiak, de az bizonyos, hogy nem nyeszlett harcosok. Mikor Thena felé lépett, belenyugszik, hisz látja, hogy ő is egy fajból származik, ezért talán válaszokat adhat a férfinek. Showtime továbbra is nyugodtan ál, és gondolkodva mereng. Míg nem Mr. Adrenalin magához rántja a szót, hogy mindenki elhalkult.*
-Teleportáció? Ez őrűltség! Mi van, ha oda érünk célba, ahol a többiek vannak. Meglepetésként érinthet, és csapdába sétálunk. Agyba főbe ide-oda tűnögetni, főleg hogy nem ismert a környék, felelőtlenség.
*Tör ki a férfi, testvére pedig helyeslően bólogat.*
-Mi van, ha… nem … a közelben vannak, hisz egy közülük, már felbukkant. Nem lehetnek messze a társai is. Badarság és kész elmebaj volt az oktalan lépésed.
*Mondja, és vádlóan mutat Morsus-ra. Showtime csak biztatóan bólogat továbban is, egyet értve Mr. Adrenalin-nal.*

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#7 2009-07-03 10:51:00

Halloween
11. szint - 25 kredit
Regisztrált: 2008-10-19
Üzenetek: 1024
E-mail PM Weblap

Re: Oázis rész

Vészmanó nem érdekel, mire észreveszem, már ki is van ütve. Thena lépése viszont nem tetszik.
- Ez hiba volt. Tűnés innen, minél gyorsabban... De előtte, ha van itt valaki, aki be tudja mérni az ellenségeink helyzetét, azt megköszönném. Nem lenne jó, ha egyenesen az ő táborukba futnánk, akik, mint ahogy a kisaszony jól mondta, valószínűleg már várnak ránk. - biccentek időközben Ko-Rel felé.
- Ha már innen várnak ránk, akkor érkezzünk máshonnan. De a vihar még maradjon egy darabig, ha lehet. Feltűnű lenne a hirtelen eltűnése. Én legalábbis biztosan csapdát szimatolnék ilyen esetben. Bár a vihar sem túl jó szervező-képességre vall, de ha azt hiszik, hogy szembekerültünk egy, esetleg "őshonos" lénnyel errefelé, bár, ezeknek a létezésének az esélye, a bolygó korát tekintve, "millió-az-egyhez", akkor talán elfogadhatónak számíthat a megidézése ilyen hamar. Vagy hihetik, hogy azért csináltuk, hogy ide, hogy úgy mondjam, hazai terepre csaljuk őket. De mindettől függetlenül most gyorsan kell lépnünk, mert bármit is hisznek, az biztos, hogy felderítőket fognak küldeni, és én nem óhajtom azokat bevárni. - hadarom el gyorsan a mondandómat, megpróbálva megragadni a lényeget, és máris felkészülök a továbbállásra. Ha kell, hát egyedül. Elvégre, valakinek csak meg kell akkor mentenie a többiek hátsóját, nemdebár?

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#8 2009-07-03 22:10:53

Morsus
Adminisztrátor
Regisztrált: 2007-01-09
Üzenetek: 7460
E-mail PM

Re: Oázis rész

Thena érdektelenül figyeli a vele vitázókat.
- Idővel hálásak lesztek halandók.
Morogja a maga "kedves" modorán.
- Az asgardiak istenek! - szólal fel Thordin felé arrogáns módon. - Észak istenei és az emberek védelmezői, csak páran ezt elfeledték mára.

Morsus pedig rámosolyog Showtimékra és kinyújtja a karját, amin az aim alkarjára szerelhető gépének egy fejlettebb verziója van.
- Hő érzékelő. Figyelj és tanulj. Azt mondom legyen roham támadás. Egyszer támadunk és a következő pillanatban tűnjünk el. Maradjatok a közelemben. A két kree tud oldalról berepülni, én beteleportálom azt, aki kéri. A következő pillanatban már ott sem leszünk. Mi a vélemény?

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#9 2009-07-03 23:19:40

Nero Vincenzo
2. szint - 6 kredit
Regisztrált: 2008-01-03
Üzenetek: 156
PM

Re: Oázis rész

Meglehetősen sokan jöttek ide, a Thena nevezetű lány köré… Nem tetszik nekik, amit tett. A szavaikból úgy veszem ki, mindnek van már valamilyen stratégiája, és tényleg készül itt valamiféle csata… de én még mindig csak haza akarok jutni.

- Az asgardiak… istenek? Ez… érdekes. De miféle istenek? És mondd… találkozhattam én korábban ilyen… asgardiakkal? Valamiért mindig honvágy fog el… amikor kiejtem ezt a szót. Ne haragudj, hogy ilyenkor ezzel zaklatlak, de… minden apró emlékfoszlány, ami megadatik nekem, segíthet… Egyébiránt segítek bármiben közben, ha kívánod, Thena. Bizonyára nem lehet könnyű neked ilyen fiatalon részt venni ebben… a lidércnyomásban.

Különös bizsergés fog el, ahogy mindenki a csatáról beszél… Nem tudnám megmondani, hogy ez félelem… vagy inkább izgatott várakozás.

- Thena… Ha az asgardiak ilyen isteni hatalommal bírnak… akkor ez a Túlontúli nevezetű személy is az lenne?

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#10 2009-07-04 11:21:06

Ko-Rel
9. szint - 20 kredit
Regisztrált: 2009-01-22
Üzenetek: 804
E-mail PM

Re: Oázis rész

A lány idegesen válaszolt arra, hogy ez az egész vihar ostobaság volt. A jelenlétünket bizonyára felfedtük, ez ellen nem lehetett vitatkozni, de mit nyertünk belőle? Egyelőre még nem láttam erre a kérdésre a választ, csak vettem egy mély levegőt és megcsóváltam a fejemet. Ha már egymás kérdéseire és válaszaira is ilyen hangnem volt itt jelen, vagy indulat, akkor semmivel sem leszünk jobbak, mint azok, akikkel szembe kellene néznünk. Mindenki vitatkozott a vihar miatt, majd kiderül, hogy mennyire válik ez be. Arra pedig végképp semennyi időnk nem volt, hogy valakiknek a hovatartozását ebben a helyzetben taglaljuk.
- Ha megkérhetném magukat, a kérdéseket, hogy kik is maguk és micsodák az összecsapás utánra tartogassák – szóltam bele Landraf és Thena beszélgetésébe. – Az ilyesfajta beszélgetés nem megengedett a csata előtt és még a morált is rombolja, így kérem a leendő összecsapásra koncentráljanak.
Miért nem voltak más kree-k itt a szőke hajú nőt leszámítva, hogy normális ütközetet lehessen levezetni és átélni olyat, ahol mindenki ugyanonnan származik és ugyanazok a céljaik, nem pedig sok olyan egymás oldalán, akik nem ismerik egymást, sem azt, hogy a másik miként harcol. És ez is nagy hátrány volt, igaz az ellenség is ilyen volt, így talán annyira mégsem, de mindennel számolnunk kellett ebben a helyzetben. A fiatal férfira figyeltem, aki máris előállt valamilyen tervvel. Nem biztos, hogy a lerohanás a legjobb módszer, de a vihar miatt nem volt túl sok választási lehetőségünk.
- Rendben van – mondtam végül. – Az, amivel idehozott minket, a teleport készülék. Tudja garantálni, hogy az ellenségből nem jutnak mások is el velünk az új helyre, ha odabenn használja? Hiszen az előbb is mindenkit ideteleportált, akik a közelben voltak.

//Folytatás: Fehér szikla rész//

Utoljára szerkesztette Ko-Rel (2009-07-06 21:39:05)

Belépett

Jelentés |
Törlés |
Szerkesztés |
Idézet

#11 2009-07-04 11:48:51

Patriot
11. szint - 25 kredit
Regisztrált: 2009-04-13
Üzenetek: 1004
PM

Re: Oázis rész

*A testvér pár, de főleg Mr. Adrenalin, gyorsan elcsendesül. Amint Morsus eléggé visszavág nekik.*
-Akkor is…!
*Fűzi hozzá Adrenalin, hogy legalább az utolsó szó legyen az övé. Showtime pedig csak kissé megnyugodva néz körbe. Acéllemezes testén, már a nap eléggé fénylik. Eléggé kezd átmelegedni, bár nem érzi, hála ellenállásának. Majd Morsus szavaira, válaszol, és Adrenalin is így vélekedik, bár láthatóan makacs és beletörődöm módon.*
-Felőlem legyen így, de ajánlom, hogy valóban olyan szuper legyen a te kütyüd, mint mondod. Én… mi benne vagyunk, a teleportálásodban.
*Kicsit lekezelően fejezi be. Ám így talán van esélyük. Hisz meglepetéssel szolgálhatják őket. A korábbi gyors kitörés után, Mr. Adrenalin Testvérére teszi kezét, majd pedig bíztató tekintettel lépnek Morsus mellé. Egy bólintással jelzik, hogy készen állnak. Showtime várakozóan figyel, vajon ki lesz még az, aki jön. Karba ölti kezét, és számon kérően figyel. Ha már idáig eljöttek, akkor folytassák. Bár Landraf aggasztja, mivel ha nem cselekszik, és asgardi mi voltját nem nyeri vissza, alig ha nem csak teher lesz.*

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#12 2009-07-04 11:51:18

Thordin
10. szint - 22 kredit
Regisztrált: 2009-06-25
Üzenetek: 984
PM

Re: Oázis rész

*Thordin figyeli Landraf értetlenkedését, de nem szól közbe. Hagyja, had világítsa fel a lány. Közben pedig Oda lép Morsus mellé.*
-Én is megyek!
*Közli, azt követően, pedig elszántan megveri lábát, és felkészíti magát a csatára.*
~Thor-ra! Miféle lényekkel nézünk majd szembe. Főleg úgy, hogy kevesebben is vagyunk. Loki ármánya várhat ránk. Várni is fog! Ezek a halandók fel nem foghatják, kikkel is találkozunk. Mint attól a fém alaktól hallottam, a három asgardi között, ott lesz Thorhalla. Látni fogom… Kíváncsi vagyok, vajon hogy nézhet ki a cselszövések lánya. Az a gigantikus lány pedig kívánom, hogy elpusztult. Bár mikor az a Túlontúli kiütötte… Kívánom, hogy mindenkivel legyen Thor ereje.
*Némileg félve várja, hogy a teleportáció megkezdődjön, de tudja jól Thordin, hogy most nincs helye a kételynek. Ha nem bízik társaiban elbukhatnak. Egymásra lesznek utalva. Ökölbe szorítja a kezét, ám előtte a sisakját lehajtja. Így teljes páncélja befedi. Aztán vesz egy mély levegőt, és miközben kifúlja Morsus-nak szól.*
-Mehet!

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#13 2009-07-06 19:46:00

Morsus
Adminisztrátor
Regisztrált: 2007-01-09
Üzenetek: 7460
E-mail PM

Re: Oázis rész

Morsus felnéz és Ko-relre mosolyog.
- Be programoztam. Azt hoz el, akire célzok.
Mondja megnyugtatóan.
- Akkor... hajrá.
Ezzel teleportál és a hőseink eltűnnek, hogy máshol feltűnjenek.

Kilépett

Jelentés |
Idézet

#14 2009-07-07 13:44:07

Halloween
11. szint - 25 kredit
Regisztrált: 2008-10-19
Üzenetek: 1024
E-mail PM Weblap

Re: Oázis rész

Felkészülök arra, hogy két láthatatlan pengét idézzek magam mellé, amint megérkezünk - nem tudom, hogy a teleportálás hozná-e ezeket is.
- Akkor, csak gyorsan be, és ki, mielőtt lenne idejük reagálni. Felőlem mehet, én készen állok. - felelem még, de nem is volt rá szükség, épphogy befejezem, Morsus már nyomja is a gombot, és...

//Folyt. köv.: Fehér szikla rész //

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Oázis rész      Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.