Helheim

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by April Csüt. 24 Aug. 2017, 16:23

<-Az íjászat és a lovaglás jó mókának hangzik, szívesen kipróbálnám veled! - egyezem bele, mert egyrészt ez még mindig jobb, mint a fejszés vagdalkozás, másrészt, mert ez is eggyel több lehetőség, hogy vele lehessek.>
<-A millió, az rengeteg! Képzeld el, hogy van ezer tehened! Ha minden tehened ezerszer ellene, és egyenként ezer borjú születne, akkor lenne egy millió bocid! És igen, a gépek olyasmik, amiket a törpök is csinálnak. Azért váltják ki ezekkel a gépekkel a munkát, mert gyorsabb a gépekkel elvégeztetni azt. És bizony, igazad van, a legtöbb ember el is tunyul attól, hogy mindent gépekkel csinálnak. De az embereket még ez a tunyaság sem zavarja. Te nehéz fejszével tanulsz harcolni, ők viszont a harcra is gépeket használnak, amik könnyűek, az ő tunyaságukra van tervezve - magyarázom teljesen belelendülve a dologba.>
Alig veszem észre, hogy mennyire elragad a beszélgetés öröme. Csak úgy dől belőlem a szó, hogy taníthassam őt, mesélhessek neki, és megismerhessem a gondolkodását. Amikor ezen túl vagyunk, lehajolok, és egy alkalmas fűszálat kezdek keresgélni.
<-Földet, vagyont és jószágot akkor örökölsz, ha meghal az, akié korábban volt. De amikor megszületik valaki, akkor is van öröklés. Minden gyerek örököl egy kicsit az apjából, és egy kicsit az anyjából. Bennük persze szintén volt egy kicsi a saját szüleikből, és így tovább. Ezért minden gyerek magával viszi az egész családját, mindig ott vannak benne. Te is örököltél belőlem egy kicsit, ezért hasonlítasz rám, ugyanolyan vörös hajunk van például. És örököltél apádból is, ezért vagy olyan erős például. Idővel majd újabb dolgokat fedezhetsz fel magadban, ami hasonlít rám vagy apukádra, a külsődben, és a belsődben. Van, amit születésedkor megkapsz, és van, amit más halálakor örökölsz. A kettő közt viszont sok mindent tanulhatsz is tőlünk.>
Mesélés közben kihúzok egy fűszálat, amit a két tenyerem közé fogok, aztán módszeresen kifeszítem az ujjaimmal, és megfújom. Ahogy a levegő rezegteti a fűszálat, vadgalamb turbékolására hasonlít, legalábbis nekem ezt mondták róla.
<-Ezt az én anyukám tanította nekem, mikor olyan kicsi voltam, mint te most - magyarázom, és újra megfújom a "hangszert".>

_________________
Helheim         - Page 2 April
April
April
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 150
Hozzászólások régi : 285
Korábbi szint/kredit : 4.szint - 10 kredit
Aktuális szint/kredit : 5.szint - 12 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by Thorhalla Pént. 25 Aug. 2017, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Hazatérés
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: April Cinnamon és Hela

April valóban nagyon belelendült a mesélésbe és szinte be sem áll a szája. Lehet, hogy évek óta nem beszélt ennyit egyhuzamban valakivel. A fiú láthatóan nagyon örült annak, hogy a nő belement a lovaglásba és abba, hogy majd íjászkodjanak. Ezek valóban neki is sokkalta könnyebbek voltak, mint a sima kétkezi fegyverforgatás.
< - Akkor majd megkérem dédpapát, hogy készítsen neked olyan íjat, amit használni tudsz – ígérte meg a fiú. >
A számoknál, amit lelkesen próbált April elmagyarázni látható volt, hogy a kisfiú igencsak hamar elvesztette a fonalat és még az ezer állat elképzelése is igencsak nehézkes volt a számára, nemhogy még egyszer annyi. Mondjuk egy korabeli földi gyerek sem nagyon tudta volna felfogni.
< - Sok – mondta. – Nagyon sok. >
Igazából ez a megközelítés és megállapítás számára sokkalta egyszerűbb volt, mint a másik. A közvetkező részt értette, amikor a gépekről beszélt April, a fiú bólogatott, de láthatóan nem tetszett neki, hogy az emberek ilyenek.
< - A gépekkel itt nem mennének sokra, nem működnek, csak ha a törpök készítik! >
Volt fű, így bőven talált magának a nő olyan szálat, amilyet szeretett volna és ki tudta tépni. Ezek nem voltak erősebbek a földieknél, így nem okoztak gondot még neki sem. A következénél is végig nagyon figyelt és bólogatott, így, ahogyan April szépen kifejtette, hogy mit is jelent a kétféle öröklődés, a materiális és a genetikai már értette. Szerencsére egyszerűen fogalmazott.
< - Így már értem – mondta. >
Ahogyan a nő próbálkozott a fűvel sípolni, ami jól ment neki a kisfiú érdeklődve figyelte mindezt, majd ő is letépett egy fűdarabot és megpróbálta, bár nem sikerült neki elsőre.
< - Hogy csinálod? - kérdezte. >


felszereléslista:

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Helheim         - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by April Hétf. 28 Aug. 2017, 15:15

Nem is tudom, pontosan mennyi időt töltünk el Aistlirrel, miközben fűszállal sípolni tanítom, a Földről mesélek neki, vagy épp csak hallgatom, ahogy a fegyveréről meg a lovakról beszél. Talán órák is elteltek, mire visszaindulunk Steph-hez, és Aistlir dédszüleihez. Egyszerre borzasztóan rövid idő, ha arra gondolok, hogy az évek alatt mindössze ennyit voltam a fiammal; és közben sokkal több, mint amire bármikor is vágyhattam, mióta eltemettük Gunnarral. De a lényeg nem is ez, mert Hela azt mondta, meglátogathatom, amikor csak akarom. És ez az egyetlen, ami fontos, hogy mostantól bármikor láthatom a fiamat.
Mikor visszaérünk Steph-hez, boldogan mosolygok rá, a korábbi kiborulásomnak már nincs nyoma.
<-Hali! - intek neki, mikor újra csatlakozom hozzá. - Jót beszélgettük Aistlirral. Úgy tervezzük, a legközelebbi alkalommal elmehetnénk együtt lovagolni egyet, meg talán vadászni is. Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem. Nem egészen világos, hogy hogyan értette Hela, amikor azt mondta, bármikor meglátogathatom itt Aistlirt. Hogyan tudok eljönni ide? Mármint azon kívül, ha Gunnar segít.>
Most már az asgardi nyelvnél maradok, hiába beszélgetek Steph-fel, már különben is egész jól ráállt a nyelvem. Arra nem tudom, hogyan fog reagálni Steph, hogy én elmennék vadászni. Pár éve még húst sem ettem, az akkori green peace aktivista énem biztos nem kedvelné a mostanit. De ez Helheim, itt amúgy is csak halott állatok vannak, nem?

_________________
Helheim         - Page 2 April
April
April
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 150
Hozzászólások régi : 285
Korábbi szint/kredit : 4.szint - 10 kredit
Aktuális szint/kredit : 5.szint - 12 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by Thorhalla Kedd 29 Aug. 2017, 00:02




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Hazatérés
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: April Cinnamon és Hela

A kellemes beszélgetésben igencsak gyorsan repült az idő April és a fia között. Valóban kezdett késő lenni, mert már félhomály volt, mire befejezték a beszélgetést. Így már tényleg ideje volt annak, hogy befejezzék a beszélgetést. Steph-ék is nagyjából ekkor fejezték be a sajátjukat, ő maga már el is búcsúzott a nagyszülőktől.
Végül csak előkerült April és a fia is, úgy tűnt, hogy April remekül szórakozott, legalább is most ismét ragyog és már nincs kiborulva sem. A kérdésére én magam sem nagyon tudtam a választ, csak részletinformációkat.
< - Örülök, hogy jót beszéltetek – mondtam. – Mi is. Te és a vadászat? >
Erre kicsit felvontam a szemöldökömet, a lovaglás még egy dolog, de a vadászat, ezt valahogy nem tudtam kinézni belőle, olyan furcsa volt elképzelni. Még emlékszem arra az időre, amikor csak salátát evett, az első találkázásunk egyikén, amikor Halla miatt visszaküldött Thor emlékek nélkül és elvitt ebédelni miután kiborultam, mert megéreztem Jon közelségét, akin épp Loki átka volt és megölte volna, hogyha ott maradok. Nem mintha tudtam volna.
< - Az, hogy miként tudsz idejönni egy bonyolultabb kérdés… - mondtam. – Még a Mjölnirrel sem tud ide jönni Einar, hogyha Hela nem engedi. Szóval úgy gondolom, hogy Gunnar-on keresztül tudsz csak ide eljutni majd. hacsak Hela nem teleportál ide, amikor épp jónak látja. >
Nem tudom, hogy mennyire fog ezeknek a válaszoknak örülni. Felpillantottam az égre, kezdett egyre sötétebb lenni, éjszaka közeledett, legalább is itt. Lehet, hogy otthon egy perc sem telt el, hiszen a túlvilágon mindig máshogy telik az idő.
< - Szerintem el kéne búcsúznod, van egy érzésem, hogy mindjárt indulunk haza. >

felszereléslista:

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Helheim         - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by April Kedd 29 Aug. 2017, 10:15

Amikor Steph visszakérdez a vadászatra, csak sokat mondóan megvonom a vállamat, és Aistlir felé biccentek a fejemmel, jelezve "nem az én ötletem volt". De hát egy szülő dolga, hogy tartalmas időtöltést találjon a gyerekével. A Földön meg kéne tanulnom mindenféle játékkonzolt nyomkodni, Asgardon viszont a vadászat dukál.
<-Hát azt kétlem, hogy a mai után Hela megint személyesen akarna velem találkozni, úgyhogy inkább Gunnarral jövök majd. - válaszolom Stephnek.>
Követem Steph tekintetét, és azon gondolkodom, hogy ha Aistlir már ilyen idős ebben a világban, akkor mennyivel gyorsabban telik az idő itt, mint a mi világunkban. Mennyi lehet most, hét vagy nyolc éves? Akkor legalább két-háromszor több idő telhet el itt, mint a Földön. Ezek szerint ott talán egy órára tűntünk csak el. Bólintok Steph szavaira, biztos jók a megérzései, aztán Aistlirhoz fordulok.
<-Sajnos most vissza kell mennem Midgardra, azt hiszem, nem lehetek itt egyszerre túl sok időt, ez nem az én világom. De nagyon hamar visszajövök majd, újra meglátogatlak, és akkor lovaglunk majd együtt. Ráadásul legközelebb hárman leszünk majd, te, én és az apukád is. Az egész család - teszem hozzá elmosolyodva.>
Nem tudom, pár óra mennyit számít egy életben, de én ezekért az órákért sok mindent megadtam volna. Egy puszit nyomok a fiam homlokára, aztán megölelem. Egy pár órával ezelőtt még furcsának tűnt megölelni, ő sem egészen értette a dolgot, de talán ez az együtt töltött délután is hozhat némi változás.

_________________
Helheim         - Page 2 April
April
April
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 150
Hozzászólások régi : 285
Korábbi szint/kredit : 4.szint - 10 kredit
Aktuális szint/kredit : 5.szint - 12 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 31 Aug. 2017, 00:02




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Hazatérés
dr. Stephanie Miller
WAND igazgató, Bosszú Angyal, Főmágus


Játékostárs(ak) neve: April Cinnamon és Hela

Elmosolyodtam, amikor April a fia felé bökött a fejével a vállvonás után, hogy az ő ötlete volt. Így már valóban nem volt kérdéses, hogy miért is mondott igent minderre, én is szívesen megtennék bármit a gyermekeim öröméért, még olyat is, amit egyébként nem szeretek és nem lenne kedvem hozzá.
< - Biztos vagyok benne, hogy ő elfogja mondani a részleteket, amiket tudnod kell – mosolyogtam. >
Figyeltem, ahogyan elbúcsúztak egymástól, a fiú most annyira nem is húzódott el, mint az elején, hanem hagyta, hogy April megcsókolja a homlokát. Ahogyan elindultunk még integetett is egy kicsit. Nekem úgy tűnt, hogy szimpatikusak egymásnak, így a fiú is örömmel fogja látni azt, hogyha legközelebb visszajön. Mikor már haladunk, akkor szólalok meg.
< - Anyai szemmel úgy láttam, hogy örült neked Aistlir, örülök, hogy jól alakultak a dolgok – feleltem őszintén. >
Ha nem volt kifogása ellene, akkor elindultam a ki a birtokról, hogy megmásszuk az emelkedőt, remélhetőleg.
De nem is volt rá szükség, ahogyan mind a ketten elhagytuk a birtokot és kint voltunk onnan ismét következett a villanás és máris ugyanúgy a lakásomban találtuk magunkat.

//Folytatás: Miller család lakása//

felszereléslista:

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Helheim         - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Helheim         - Page 2 Empty Re: Helheim

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.