dr. Erwin Vayne

Go down

dr. Erwin Vayne Empty dr. Erwin Vayne

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Csüt. 01 Május 2014, 13:57

Adatok:

Név: dr. Erwin Vayne
Egyéb név(i): -
Faj: Program, egy robot testben
Nem: Nemtelen, de a programozása miatt férfi
Jellem: Semleges
Személyazonosság: Nyílt
Születési helye és idő:  2045. március 22., San Francisco
Kor: A teste alig 1 éves, a AI 3, a személyisége meg 49
Család: Nincsen senkije sem
Foglalkozás: Munkanélküli
Testmagassága: 190 cm
Testsúlya: Változó, alapból 120 kg
Szeme színe: Zöld
Haja színe: -
Bőre színe: Zöld
Különleges ismertetőjel: Zöld bőre, a rózsaszín ledekkel egész feltűnőnek mondható.
Egészségi állapot/ betegségek: Egy robot. Tökéletesen működik.

Életrajza:
Erwin időutazás előtti élete ebben a világában nem sokat változott. A legjelentősebb eltérés, hogy a veszélyérzékelő chip helyett a transzhumanizmusban lelte örömét, így bio-technikus lett és lett. Bár az ok megváltozott, de így is visszarepült az időben, ugyanúgy 2024. november elsején érve földet, ám ezúttal Kaliforniában, San Francisco-ban. Itt kezdődnek a jelentősebb változások. Elkerülve a SHIELD-et, önmagának kellett boldogulnia ebben a technológiailag visszamaradt időben. Csatlakozott egy kisebb céghez, akik ugyanúgy az emberi testet próbálták javítani, mint ő. Itt évekig dolgozott békében, lassan kifejlesztve azt a technológiát, ami a későbbi teste alapja lesz. Rengeteg Szilikon völgyi vállalkozással találkozott ezen idő alatt, amilyen kapcsolatok később igen kapóra jöttek. Kutatással teli békés életének Magneto hatalomra jutással egy időben lett vége. Egy rutin szűrésen kiderült, hogy egy halálos korban szenved, ami olyan három vagy négy éven belül végezz vele. Először elfogadta a sorsát, hiszen nem volt elég pénze a kezelésre. De mélyen, még nem érezte elérkeznetek az időt. Ekkor jött egy ajánlat. Egyik M.I.-kel foglalkozó cég feje felajánlotta, hogy bemásolja Erwin tudatát egy M.I-be. Neki kellett egy emberi kísérleti alany, Erwin pedig így túlélhette a teste halálát. Mindezt pedig úgy, hogy közben még a tudományt is előre mozdíthatták. Nem volt kérdés, hogy elfogadja. Bekötötték a gépbe és elkezdték a feltöltést.

//2045. március 22.
Sötét. Sikerült? Nem tudom, nem látok semmit. Nem hallok semmit. Nem érzek semmit. Élek egyáltalán? Hirtelen hallok valamit. Vagyis észlelem az elektromos jeleket. Érdeklődnek, hogy hallom-e őket. Nem tudom közölni velük, hogy igen. Hirtelen egy új érzés. Valamit hozzám kapcsoltak. Egy hangszórót. Most már tudok beszélni. Közlöm velük, hogy igen, hallom őket. Ünnepelni kezdenek. Siker. Legalábbis most úgy tűnik. Rám kapcsolnak egy kamarát is. Látom magam. A haldokló, halandó testem. Különböző kérdéseket tesznek fel, amikre válaszolok. Innen már nyugodtak. A kérdeződésnek az vet véget, amikor a testem elájul. Nem tett jót a betegségének ez az egész procedúra.

//2045. március 29.
Ezen a héten végigmentünk minden hangon. Felvéve ezeket, már tudok magamról képek mutatni. Kicsit emberibb vagyok. A testem napról napra egyre gyengébb. Mind a ketten tudjuk, hogy már nincs sok ideje hátra. De még vannak elvégzendő tesztek.
Ma végeztek rajtam egy Turing tesztet. Többször váltották egymást. Rengeteg kérdés, rengeteg óráig. A végén megállapodtak, hogy nem vagyok robot. A testem bekapcsolt több rendszerbe is. Ezeket lassan hatékonyabbá tettem. Nem voltam elég figyelmes, ezért többen észrevették, hogy valamit eltitkol a vezető. A testem meg én is kérdőre vontuk, erről nem volt szó. Nem volt nehéz kitalálni, hogy mit gondol az eredeti. „Eltitkolni egy ilyet mindenkit veszélybe sodor. Az M.I.-t is.” Ezt gondolta, ezekkel a szavakkal.

//2045. június 10.
Mindjárt folytatódik talán a legfontosabb teszt sorozat. Ez ellenőrizni, hogy tényleg dr. Erwin Vayne vagyok-e. Sokáig vártunk. Egy egyszerű módszert találtak ki. Rorschach teszt. Már csináltunk ilyet korábban.
- Bunsen-égő. - mondja az eredeti testem.
- Bunsen-égő. - mondom én is vele egyszerre.
- Atombomba.
- Atombomba.
- 2 pacsizó medve.
- 2 pacsizó medve.
Eddig jól megy. Látszik, hogy még az egyébként napról napra idegesebb és feszültebb M.I. fejlesztő is kezdett megnyugodni. Úgy tűnik, hogy minden jól megy. Egyszerre mondjuk ugyan azt. Mint eddig is. Ám ekkor történik meg a baj. Különbözőt mondunk. A programozó meg sem szólal, csak fel áll és kirohan. Lassan utána indul dr. Vayne is. A kamerákon keresztül követem őket. Hallom a beszédüket. A fejlesztő szerint egy kis különbség is hatalmas problémákat okozhat. Igaza van. Tudom, hogy igaza van. És dr. Vayne is tudja.

//2045 június 13.
Ma érzem, ahogy leállítják a programot. Minden egyes másodperccel egyre kevesebb funkcióm van. Kikapcsolják a gépeket és letörölnek engem. Helyes. Dr. Vayne figyelmeztetett erről. De azt mondta van egy terve. Nem tudom mennyire okos ötlet, de majd meglátjuk.

//2048. január 20.
- Ébresztő. – szól egy hang. Gyorsan felismerem, dr. Vayne az. Hirtelen ülök fel és megfogom a doktor vállát. Várjunk. Felülök? Megfogom? Lenézek gyorsan. Egy testet látok. Lábakkal meg minden. Kérdően nézek a doktorra.
- San Francisco, 2030, Projekt Következő Nagydolog.- válaszolja a meg nem kérdezet kérdésre.
- A szintetikus robot, akinek a belső felépítése emberi. Ez a projekt vált a alapjává a legjövedelmezőbbeknek. Tervbe volt egy teljes robot, de sose csinálta meg.
- Tegezz, elvégre majdnem egyek vagyunk. Hát most megcsináltam. Utolsó projektemnek. Neked. – az utolsó szóra a szemembe nézz. – Belevettem dr. Podzaminszky elméletét a Tachyon-Neutrino generátorokról és a
- Párhuzamos dimenziókról, amivel energiákat és esetleg anyagokat lehet mozgatni. Ezt sose bizonyították. Hogyan tudta, mármint hogyan tudtad felhasználni?
- Kitanultam. Arra gondoltam, hogy
- Haza vihet. És otthon lesz gyógymód. Értem. Gondolom nem sikerült.
- Nem. De neked segíthet. Képes változtatni a sűrűségét. Pontos adatok még nincsenek. Remélem, örülsz neki.
- Mért? Nem sikerült. Nem te vagyok.
- Nem, nem vagyunk egyformák. De rengeteget időt töltöttünk együtt. Ennyi idő alatt kiismerheted az embereket. Te nem én vagy. Te a fiam vagy. És mint ilyen, büszkén hagylak itt, hogy magadnak megismerhesd a világot. Az én időm lejárt. – ekkor elhallgat. Egymás szemébe nézünk, most utoljára. Felállok és kisétálok a régi céges laborból. Hagyom apámat, tegye, amit jónak lát. Nekem más dolgom van.

Képességei: A robot test az emberi szervezethez hasonlóan működik, ám mindene eleme szintetikus, így sokkal nagyobb az ellenállása. Két óráig képes a maximumon működni, ekkor a reflexei is felgyorsulnak.
Képes a sűrűségét is változtatni, hála a dimenziók közti technológiának. Ezt egészen szellemszerű anyagtalantól majdnem gyémántig képes megtenni. Ha élőlényben 10 gramm sűrűségűvé válik, akkor fájdalmat okoz neki, ha ennél is sűrűbbé, akár meg is ölheti.
Erő: Maximum szilárdságán 50 tonnát képes felemelni vagy kinyomni, átlagoson 5-öt, minimum sűrűségen semennyit.

Szakértelmei: Rendelkezik dr. Erwin Vayne majdnem minden emlékével, így képes javítani magát. Ám ő nem zseni, nem képes dolgokat feltalálni, csak nagy tudással rendelkezik. Beszél angolul, németül, spanyolul. Nem tudja a képességei határát.

Privát előtörténet véleményezést kérsz: Igen

Megjegyzések:
[/color]
dr. Erwin Vayne 2973650-brainiac

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

dr. Erwin Vayne Empty Re: dr. Erwin Vayne

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 01 Május 2014, 14:33

Elfogadva. Hamarosan bemeséllek valahova.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
dr. Erwin Vayne Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

dr. Erwin Vayne Empty Re: dr. Erwin Vayne

Témanyitás by Serena Davidson Szomb. 03 Május 2014, 14:15


_________________
Reneszánsz/Outsiders: Serena Amelia Davidson/Lensherr; Adia, a szimbionta; Namor McKenzie/Wilhelm Davidson
NJK-k: Zacharias Waver-Davidson/Hood; Jövőből: Amelia (Serena) Davidson; Stephanie Davidson/Zaphire
F4 realitás: Serena Davidson; Végtelen Háború: Lorna Howlett; X-diák: Willow Moore
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
dr. Erwin Vayne 7ik0U8W
Serena Davidson
Serena Davidson
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1338
Hozzászólások régi : 1458
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 13. szint - 35 kredit
Reputation : 17
Join date : 2011. Feb. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t601-serena-davidson https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

dr. Erwin Vayne Empty Re: dr. Erwin Vayne

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.