A Kristály Világa

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

A Kristály Világa Empty A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 23 Jan. 2018, 11:35

A Kristály Világa az a dimenzió, ahonnan a raptorok származnak. Minden raptor tudata itt él, amíg a kristályuk segítségével nem sikerül gazdatestet találniuk. Amikor ez megtörténik, a gazdatest tudata kerül erre a világra, hogy egy kristályba zárva töltse végtelen napjait.

A Kristály Világa 306700_syker6_magical-crystal-forest

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 23 Jan. 2018, 12:44

A Kristály Világa

Résztvevő: Thorhalla Lokidottir
Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő
Időpont: ???

A térkapu hangos pulzálása cseng a füledben, és a zöldes fény elvakít, de újra szilárd talajt érzel a lábad alatt. A zaj elhalkul, szinte egészen elnémul, a fény pedig már nem vakít, mert most a hátad mögül érkezik. Magad mellől lépteket hallasz, és ahogy hozzászokik lassan a szemed a fényviszonyokhoz, látod, hogy Sol Jahanmi áll ott. Egy barlangban vagytok, ahogy a felderítőd is látta. A kapu által adott fény segítségével ellátsz a falakig, utána viszont vaksötét fogad. Több irányba is látsz járatokat, de a legtöbb emberi mérethez túl szűk. Sikerül azt a sarkot is észrevenni, amerre a felderítőd tartott, mielőtt megszakadt a mágikus kapcsolat köztetek.
A barlang falaira vetülő zöldes fény kék kristályokra vetül, és úgy tűnik, mindent beborítanak a csillogó ásványok. Sol Jahanmi tesz néhány bátortalan lépést a folyosó felé, ahol a felderítőd eltűnt, itt pár méter után elkanyarodik a járat, és teljes a sötétség. Jahanmi a páncélján állít valamit, és vállán egy kis szerkezet bújik elő, ami erős fényt áraszt.
<-Ez... Gyönyörű -> suttogja a zizegő, sistergő hangján Jahanmi. Ha közelebb lépsz a fordulóhoz, te is rálátsz a sarkon túl elétek táruló látványra.
A fény pattog a kék kristályokon, bevilágítva mindent a hatalmas bolotzaton, ami alatt egy barlangi tó tükrözi vissza a kövek fényét. Eltelik néhány másodperc, míg Jahanmi csak áll, és bámulja a termet, aminek a vége a sötétségbe veszik. Vállára szerelt reflektorával végigpásztázza a tó felületét, és a tiszta vízben mozgást láttok, mintha apró halak rebbennének szét a fény közeledtére. A tó öt-hat méter mély lehet, a fény egészen az aljáig lehatol, és ott egészen simára és gömbölydedre csiszolt kristályokat láthattok.
Amint a kristálybarlang tavának megigéző látványával teltek el, a hátatok mögül halk morgásra leszel figyelmes.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 25 Jan. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

//Előzmény: Plútó//

A varázslat létre jött s figyeltem, hogy a szem mire is jut, úgy tűnt, hogy tovább raptok „lelkek” lehetnek ott, mert igencsak hamar valami fogas elintézte, de ez sem engem, sem pedig az előjárót nem tántorította el abban, hogy oda menjünk. Hagytam, hogy előttem menjen át a kapun s utána magam is átléptem rajta. Még hallottam Bar Agantin szavait, mik megszűntek, mikor másodikként beléptem a térkapuba. Odaát csupán a kapu zöldes fénye világította meg a helyet, s immáron több járat is látszott innen. Annyi bizonyos volt, hogy a legtöbb helyre nem fogunk tudni menni, de legalább ott volt az is, melyre a felderítőm lebegett. Arra azonban ellenség is lehet, így a kezemet igyekeztem a fegyverem közelében tartani. Hogy jobbak legyenek a látási viszonyok igyekeztem létrehozni két varázsszóval két lebegő fényforrást, hogy az utunkat könnyítsék. S olybá tűnt, hogy nem csupán én igyekeztem effélét alkotni, hanem az előjáró is. Követtem a „férfit” oda, hol volt s el kellett ismernem nekem is, hogy tényleg gyönyörű volt, ami látszott a tó.
Figyeltem végig, merre a fény pásztázott, ott halszerű lények lehettek a vízben s megannyi kristály. Érdekesnek találtam, hogy ily sok kristály volt erre is, hiszen úgy tudtam, hogy mindezeket gyártják és nem úgymond születnek, vagy kerülnek át a mi dimenziónkba.
< - Van bármiféle emléked abból az időből, mikor még csupán itt léteztél? – kérdeztem. – Úgy tudom, hogy kell lennie valamiféle fának itt, mely a dimenzió középpontja. Úgy vélem, hogy azt kellene megtalálnunk. >
Mindez nagy segítség lett volna, mert úgy véltem, hogy mindazt kéne megtalálni, az lehetett a Dal forrása is, ha már a dimenzió központja. Ekkor hallottam meg a hangokat mögülünk s nyúltam a fegyverem után, mit igyekeztem előrántani s úgy mozdulni, hogy az elöljáró mellett helyezkedjem el, de arccal immáron a hang irányába tekintsek. Remélhetőleg a fényforrásaink elegendőek mindahhoz, hogy időben meglássuk mindazt, ami közeledhet felénk. Ha támadás érne s szükséges a kitérés, akkor igyekszem így tenni s visszatámadni egyelőre a legnagyobb felületen, mivel az a valami rendelkezhet.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 04 Feb. 2018, 17:14

Amikor lebegő fényeket próbálsz varázsolni, kimondod a szavakat, de azok mintha értelmüket veszítenék, üresen csengenek. A varázslatod nem jön létre, mintha valami hiányozna hozzá. Szerencsére Sol Jahanmi reflektora elég sok fényt ad, és most mindketten a folyosó felé fordultok, amin jöttetek, és ahonnan a morgás hallatszik. Kirántott karddal vársz a fenyegetésre, az elöljáró pedig egyik kezét emeli fel, aminek most az alkarjából egy kisebb fegyver emelkedik ki. Eltelik néhány másodperc, míg végül kilép a fényre a hang forrása. A lény, ami kitartóan morog, alig nagyobb egy átlagos házi macskánál, de testét szőr helyett apró, hosszúkás kristályok borítják, amiken csillog a fény. Óriási pupillái a fényre rögtön összeszűkülnek, és megveti a talajon apró karmokban végződő mancsát. Nem tűnik kifejezetten veszélyesnek, bár az egyértelmű, hogy nem örül a jelenléteteknek.
<-Hát erre például nem emlékszem - jegyzi meg Sol Jahanmi, és kicsit lejjebb engedi a fegyverét. - Csak homályos emlékeim vannak abból az időből, amit itt töltöttem. Számunkra olyan kijutni a Kristály Világából, mintha megszületnénk: és ki emlékszik a születése előtti időkre? A fára emlékszem, de hogy hol van, azt nem tudom. De emlékszem az égre is, szóval valahogy ki kell jutnunk ebből a barlangból, gondolom.>
Miközben Sol Jahanmi beszél, a macskaszerű állat közelebb jön hozzátok, továbbra is morogva, de a méretbeli különbség miatt kissé már bátortalanabb. 

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Kedd 06 Feb. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Hamar kiderült, hogy nem voltam képes varázsolni s ez egyetlen dolgot jelentett, ebbe a dimenzióba semmilyen esetben sem jut kozmikus energia, melyet így nem is lehet manipulálni, mindez roppant kellemetlen, de legalább most derült ki s nem pedig akkor, mikoron mindez sokkalta égetőbb lenne. A fényforrás azonban elégnek bizonyult s hamarosan meg is jelent, mi minket fenyegetni próbált. Gúnyosan mosolyodtam el a macskaszerű lény láttán gúnyosan mosolyodtam el. A kérdésemre pedig nem kedvező választ kaptam.
< - Az bizonyos, hogy a kozmikus energiák nem jutnak el erre a helyre – szóltam. – Valóban ki kell jutnunk. >
Igyekszem leguggolni és magamhoz csalogatni a kis lényt, bár ha nem akar jönni, akkor hamar feladom mindezt. Mivel nem igen tudjuk, hogy merre lehet menni s lehetséges, hogy az elöljáró páncélja sem működik itt tökéletesen, így igyekeztem a legegyszerűbb trükköt bevetni. Azaz benedvesíteni az ujjamat s feltartani a levegőbe, hátha megérzem valamilyen szinten a huzatot.
Ha pedig ilyen nincs, a földön próbálok nyomokat nézni, ha ez a macska itt van, bizonyosan más állatok is járnak erre s bizonyosan kintről, így ezt igyekszem követni. De azon esetben, hogyha tényleg csak egy barlangjárat tűnik úgy, hogy az elöljáró, vagy jómagam is átférünk rajta, azon esetben csak arra tudunk elindulni.

//Bocsánat a rövidért, csak fájt a fejem, de már nem akartalak tovább váratni.//

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 08 Feb. 2018, 14:11

<-Nincsenek kozmikus energiák? Tehát mágia sincs? Érdekes, Bar Agantin azt mondta, épp ennek a világnak az energiáit használja fel, hogy a mágiája erősebb legyen. Különös... -> Morfondírozik az elöljáró, aztán hozzád hasonlóan ő is keresni kezdi a kijáratot.
Az állat minden bizonnyal nincs emberhez szokva, mert mint lehajolsz hozzá, megijed, és elszalad. A szemeddel követve láthatod, hogy az egyik szűkebb járatban tűnik el, ahová emberként lehetetlen lenne beférni. Az ujjad feltartása nem hoz eredményt, úgy tűnik, nincs a közelben nagyobb folyosó, ahonnan erős légáramlat érkezne. A nyomok keresése sem megy könnyebben, ugyanis nem csak a falakat, de a földet is kristályok borítják. Ezen értelemszerűen nem látszanak állatok lábnyomai, ahogy a tiétek sem.
Az elöljáróval végigjárjátok a barlang szélesebb folyosóit, de hamar rá kell jönnötök, hogy mindegyik út előbb vagy utóbb összeszűkül, vagy egyszerűen zsákutcába torkollik. Így végül visszaértek a nagyobb terembe, ahol a tavat láttátok. Az elöljáró a vizet pásztázza a reflektorával, és egyszercsak megakad a szeme valamin.
<-Ott, a víz alatt! Mintha vezetne valahová - mutat a tóra, és a kristálytiszta vízben valóban látszik valami. Egy helyen mélyülni kezd a tó, és mintha egy vízalatti járat lenne ott. - Lehet, hogy ez is zsákutca, de a falak szárazak, nem úgy néz ki, hogy fentről csorog be ide a víz, akkor pedig lehet egy felszíni része is a tónak. Talán ez oda vezet.>
A felvetés után közelebb megy a tó partjához Sol Jahanmi, és pásztázza a tó fenekét, de máshol nem talál hasonló járatot.
<-Persze megpróbálhatunk erővel is kijutni, rendelkezem robbanótöltetekkel és lézerrel, amivel talán kivághatjuk magunkat a felszínre.>

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Pént. 09 Feb. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Hmm…
< - Valóban érdekes – feleltem. – Ha lenne, akkor érezném s tudnám használni, már mágiaérzékenységgel születtem s járni alig tudtam, de már képes voltam ösztönösen használni, de itt semmi sincs. Igazából úgy vélem, hogy lehetséges is, hogy nem érnek el ide a kozmikus energiák a való világból, nem ez lenne az első ilyen dimenzió. >
De mindez továbbra sem volt túlzottan megnyugtató. S lehet, hogy Bar Aganti nem is innen nyeri azt az erőt, csupán a kristálya módosult. De most nem volt fontos, hanem az, hogy kijussunk ebből a barlangból s megtaláljuk a fát, mely az otthon a raptor lelkeknek. Az állat elfutott s mi pedig hiába néztünk végig minden járatot, azok összementek s egy halandó sem fért volna át rajta, nemhogy egy raptor, vagy jómagam. Végül az előjáró volt az, ki talált egy lehetséges kiutat, mely a víz alatt volt. Én is igyekeztem egyelőre megnézni innen a tó partjáról s a férfi szavaira is reagáltam.
< - De lehetséges az is, hogy magunkra omlasztunk mindent, így az úszás úgy vélem, hogy jobb lehet – feleltem. >
Egyelőre azonban nem szándékoztam bemenni a vízbe, sem pedig alámerülni, még voltak kétségeim s egy további ötletem, s ezzel együtt kérdésem is, mellyel talán biztonságosabban tudjuk mindezt kivitelezni.
< - Jól gondolom, hogy neked nincs szükséged levegőre energialény révén? – kérdeztem. – Nem tudjuk, hogy mekkora az a járat s hova vezet, mily hosszú. Lehet, hogy célszerűbb volna előre menned, s ha neked felmérni a helyet. Ha van kivezető út s vezet a járat valahova vissza tudsz úszni s szólni nekem, s én követlek. >
Ha így tesz, akkor megvárom, míg vissza nem tér s, ha volt lehetőség az átjutásra, akkor nagy levegőt veszek s úgy próbálok átúszni a járaton.
Ha azonban nem ért egyet velem, akkor az alkudozás folytatódni fog.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 20 Feb. 2018, 10:51

Az elöljáró bólint a kérdésedre.
<-Igen, elég sokáig kibírom a víz alatt, és a páncéllal gyorsan tudok mozogni ott is. Feltérképezem a helyet.>
Ezután Sol Jahanmi ismét állít valamit a páncélján, majd fejest ugrik a vízbe. Egy darabig még látod, hogy a víz alatt a relektora világít, a hátán pedig két hajtómű indul el. Aztán egyre távolabb kerül tőled, és végül eltűnik egy alagútban, te pedig egyedül maradsz a sötétségben. Némi derengő fényt látsz csak a dimenziókapu felől, és annak a halk zümmögse az egyetlen állandó hangforrás is. Végül egyetlen perc elteltével az elöljáró visszatér, repülve emelkedik ki a vízből, majd száll le eléd. A visszatérő fény egy időre elvakít, de Sol Jahanmi már meséli is, mit látott.
<-Úgy van, ahogy sejtettük. A járat kivezet a barlangból, nem kell sokat úszni. A végén egy felszíni tó medrébe torkollik, és ott már a szabadban vagyunk. Viszont... Nos, jobb, ha azt majd a saját szemeddel látod.>
Ezután a terv szerint te is követed Sol Jahanmit, és vele együtt próbálsz átúszni a járaton. A víz, talán némi meglepetésre, egyáltalán nem hideg, inkább egy forró fürdőre emlékeztet. Az elöljáró fénye miatt szerencsére te is tudsz tájékozódni az amúgy tiszta vízben, így könnyedén megtalálod a járatot, amiben el kell indulnotok. Egy ember számára talán nehézséget okozna ruhában, felszereléssel úszni, de nyilván egy asgardi erejének egy meg sem kottyan. A járat elég tágas, hogy kényelmesen elférjetek benne egymás mellett, miközben úsztok, és mindössze 20-25 métert kell tempóznod, hogy kibukkanj egy tó medrébe. Néhány karcsapással kibukkansz a tó vizéből, és ezúttal már valóban a szabad ég alatt találod magad. Mögöttetek egy sziklás hegy oldala áll, ennek mélyéről jöhettetek elő.
Ahogy jobban körbenézel, a tó körül egy erdőt látsz, de mintha maguk a fák is kristályból lennének, minden ragyog, csillog és fénylik. A földön is kristályokat látsz mindenhol, és a fákról is érett gyümölcsként csüngnek le ezek - némelyik csupán borsó méretű, néhányban akár egy ember is elférne, de a legtöbb valahol a kettő közt van. A fák között valahonnan a lenyugvó nap vetül az erdőre, és a kristályokon megtörő fény a szivárvány minden színébe öltözteti a világot.
Melletted kibukkan a vízből Sol Jahanmi is, aki aztán a tó partjához megy, és kimászik a vízből.
<-Úgy tűnik, nem csak egy fa van...->

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 22 Feb. 2018, 08:18




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Hmm…
Olybá tűnt, hogy jól gondoltam mindazt, hogy sokáig bírja az elöljáró a víz alatt, így ő maga tudna előremenni s felderíteni mindazt, ami a víz alatti járatban lehet. Bólintottam s figyeltem, hogy a vízbe ugrik s eltűnik egy idő után a szemem elől. Így szinte teljes sötétség borult reám s csak a térkapu fénye volt mi némi derengést adott. Nem is kellett oly sokáig várnom, mint hittem, alig telt el egy perc csupán – a saját időnkben – s Sol Jahanmi ismét feltűnt. Az előző sötétség nyomán a kezemet szemeim elé kellett emelnem néhány szívdobbanásnyi időre, hogy hozzászokjam ismét a fényhez mit páncélja fényforrása okozott. Legalább jó híreket hozott, de nem mondott el mindent. A köpenyemet kioldottam s hagytam, hogy a földre essen, mivel prémből volt nem kellett volna sem megáznia, s még vissza is húzott volna a súlyával.
< - Rendben van, megyek – feleltem. >
Felkészültem mindarra, hogy a kinézete alapján roppant hideg lesz a víz, mikor beleléptem kellemesen kellett csalódnom, hiszen a víz meleg volt. Így máris sokkalta kellemesebben gázoltam tovább a merültem alá, amikor a járat fölé értem s követtem Sol Jahanmi-t a túloldalra. Egy mély levegőt vettem odafent s mivel nem tudtam pontosan, hogy az a nem sok mekkora, így igyekeztem gyors tempóban átjutni a túloldalra. Mikor kiértem s a felszínre érkeztem kifújtam a levegőt s vettem egy újabb mélyet s végül visszaálltam a rendes légzésre. Felpillantottam az égre s a szerint már tényleg a szabadban voltunk, hátra tekintettem s a hegy is megvolt, melynek a mélyébe érkeztünk. Körbepillantottam a megláttam azt, mire gondolt, nem csak egyetlen fa volt, hanem több is. A kristályfák, a „termések” s a lehullott „gyümölcsök” is meseszépek voltak, de most nem volt erre idő. Igyekeztem én magam is kiúszni a partra s kicsavarni a hajamból s a ruháimból is némileg a vizet.
< - Nem számítottam arra, hogy egy teljes erőbe botlunk – ismertem be. – Vajon a földön levő kristályok azok, a melyek már gazdatestre találtak? >
Leginkább magamnak tettem fel a kérdést, hiszen minderre az elöljáró sem tudhatta a választ, hiszen nagyon régen nem járhatott itt a létrejötte óta. De támadt egy ötletem, hogy melyiket kereshettünk.
< - Feltudsz repülni a lombkorona fölé s megnézni, hogy hol lehet egy nagy, hatalmas ősöreg fa? – kérdeztem. – Úgy vélem, hogy az lesz az, melyet keressük, a legnagyobb, legterebélyesebb, legősibb. >

felszerelés/egyebek:



_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Hétf. 26 Feb. 2018, 19:09

Az erdő ezernyi kristálya a szivárvány összes színében pompázik, ahogy Sol Jahanmi reflektora körbepásztázza a fákat. Kikapcsolja a reflektort, és leveszi a sisakot is fejéről, így láthatod, hogy a tűzből, villámokból és gomolygó viharból álló arcán most a csodálat és a meglepettség terül el. Lekapcsolja a reflektort, és csak a lemenő nap fényénél bámulja a látványt.
A kérdésed visszarántja a valóságba, először rád, aztán a földre néz, ahol megannyi kristály hever szerteszét, mint a lehullott falevél. Lehajol, és felvesz egyet, a fény felé tartva forgatja.
<-Talán. A legendák szerint, ha egy kristály gazdatestet talál, annak lelke idekerül, a kristályba zárva. De nem tudom megállapítani, melyik kristályban van lélek, és melyikben nincs.->
Látszólag nincs különbség a fákon lévő és a földön heverő kristályok közt. A színük, méretük és formájuk különösebb szabály nélkül váltakozik, és mintha maguk a fák is kristályokból állnának, vagy azok borítanák a törzsüket, egészen apró kövek.
<-Megnézem - válaszolja az elöljáró, és sisakját visszatéve felrepül a fák lombjai közé.>
A lombkorona nincs túl magasan, a legöregebb fák sem tűnnek óriásinak sem vastagságuk, sem magasságuk alapján. Sol Jahanmi fél perc után már vissza is tér.
<-Különlegesen nagy fát nem láttam odafentről sem, de a távolban láttam valamit, ami sokkal fényesebb szikrázik a fényben, mint bármelyik fa. Ránézésre azt mondanám, falak lehettek, de hogy minek a fala, azt nem tudom, mert a fény elvakított. Nyugat felé van, már ha ezen a vidéken is nyugaton hal el a nap fénye. Nem lehet messzebb egy órányi repülésnél, de gyalog sokáig tarthat, ha sűrű az erdő, és nehéz a járás. Esetleg megpróbálhatlak elvinni - ajánlja az elöljáró, miközben a nap sugarai egyre inkább eltünedeznek a fák közt.>

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Szer. 28 Feb. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Jómagam is végigpásztáztam a környéket s igyekeztem mindent felmérni, de nem hagytam, hogy a hely szépsége annyira magával vonzzon, mint Sol Jahanmi-t. miként láttam már lekapcsolta páncélja fényeit s csupán a természetes naplemente adott nekünk fényeket itt. Sisakját is levette, így most már ismét kiolvasható volt pár érzelem az energiaarcáról, csodálat s meglepettség. Nos, valóban nem erre számítottunk mikor eljöttünk ide, hanem valami másra. A feltett kérdésemre nem tudta a választ, hogy a földön levők a foglaltak-e, bár az tűnt logikusnak, hiszen, hacsak nem fordítottan működtek a világ törvényei, melyet a halandók úgy tudom fizika törvényének hívtak, akkor akár lehetett fordítva is.
Miközben Sol Jahamni felrepült, hogy megnézze azt mit kértem igyekeztem odamenni a fához s a kristályokhoz, hogy jobban megnézzem őket közelről. Azt tudtam, hogy szabad kézzel nem szabad hozzájuk érni, legalább is a saját világunkban, de ha kesztyűn, vagy egyéb anyagon át érintem meg, akkor nem tudnak még próbálkozni sem a megszállással. Így ezen módszerrel, kesztyűs kézzel próbáltam felvenni egy-két darabot, hogy jobbam megnézzem őket, amik a földön voltak. S ha már itt jártam, akkora a fán levőket, s magát a fát is igyekeztem közelebbről megnézni.
Mikor visszatért az előjáró kiderült, hogy nem volt oly fa, mire gondoltam, de úgy tűnt, hogy talált valamit.
< - Talán találunk valamit ott – értettem egyet. >
Azonban annak nem örültem, hogy ő akart reptetni, jobban örültem volna, hogyha magam tudom megoldani. Főleg, hogy nem is biztos, hogy elbír, révén nem olyan súlyom volt, mint a halandóknak. S úgy tudtam, hogy nem rendelkeztek különleges erővel a raptorok. S támadt egy ötletem. Atyám tőrét használni s azzal alakot váltani, annak nem kell varázsolnia, abban már készen vannak a varázslatok, csupán aktiválni kell s oly személy is tudná, ki nem rendelkezik varázserővel.
< - Lehet, hogy nem lesz rá szükség, hogy vigyél, kipróbálok valamit – szóltam. >
A tenyeremet a tőr markolatára csúsztattam a koncentrálni kezdtem, hogy változtasson varjúvá engem s mindent, mi velem volt. Ha működött, akkor egy villanásnak kellett történnie s madárrá kellett válnom. Ha mindez működött, akkor én is felreppenek s követem az előjárót a nyugati irányba. Ha nem működik, akkor marad az ő ötlete, hogy felkap s velem repül oda.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 13 Márc. 2018, 20:27

Amíg az elöljáró a levegőben nézelődik, van időd megvizsgálni a kristályokat. Ahogy a fákat, és a földön lévő köveket nézegeted, te sem látsz egyértelmű különbséget köztük. Vannak kisebbek és nagyobbak, különböző színűek, néhány közülük fényesebb, mások matt árnyalatúak. Az elöljáró visszatérése után már megvan a terv, de mivel nem akarsz repülni, a tőrödhöz nyúlsz. A tőrben lévő varázslat valóban nem innen nyeri az erejét, így megtörténik az átváltozás, és a villanás után már fekete varjúként ülsz a földön. Arra viszont nem gondoltál, hogy varjú formádban nem lesz rajtad sem kesztyű, sem más ruha, ami meggátolná, hogy a kristályokhoz érj. Varjúlábaiddal érzed a fűben lévő hideg kövek érintését - de nem történik semmi.
Ezután Sol Jahanmi elismerően bólint a mágikus átváltozásra, majd mindketten felszálltok, és elindultok a napnyugta felé. Ahogy felszállsz a fák fölé, már te is látod, miről beszélt az elöljáró. A távolban szélesen elterülő, fényes falakat látsz, és a lassan ereszkedő nap fénye mintha ezerszer verődne vissza róla. Nem telik sok időbe, és a nap teljesen eltűnik a horizonton, a fény már kevésbé vakító, te pedig láthatod végre a vakító fény helyén lévő falakat, és amik mögötte húzódnak.
A Kristály Világa 575d
Varjúként kicsit több időbe telik az út, mint amilyen gyorsan az elöljáró tudna repülni, de így legalább bőven van időd megnézni a kristálykastélyt. Ahogy közelebb értek az építményhez, már jobban látjátok a falakat, és mögötte az épületeket, de ami elsőre leginkább feltűnik, hogy sem a falakon, sem az épületeken nem látsz kapukat. Ez persze repülve nem okoz gondot, a falakon könnyedén be tudtok jutni, de az épületek már problémásak lehetnek.
<-Az érzékelőim mozgást jeleznek a kastélyban, és hőjeleket... Ezek nem macskák lesznek. Sokan vannak, és szervezetten mozognak. Talán a legjobb lenne, ha leszállnánk, mielőtt...>
Minden előjel nélkül Sol Jahanmi teste megmerevedik, mintha elektromos sokk érte volna, majd zuhanni kezd egyenesen a falak felé. A következő pillanatban pedig már magadon veszed észre, hogy a szárnycsapkodásod korántsem olyan hatékony, mikor a kezeiddel csinálod. Ismét emberi alakodban találod magad, a föld pedig ijesztő sebességgel közelít feléd.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Szer. 14 Márc. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Nem lehetett megállapítani, hogy mely kristályok milyen állapotban vannak s ezáltal a feltételezés sem nyert bizonyságot. Mivel ez így maradt, így próbáltam alakváltással s a tőr hatalmát használva sikerrel jártam. Azonban egy dologra nem figyeltem, hogy ne legyek a kristályok közelében mikor madárrá válok, de szerencsére nem lett semmilyen gond abból, hogy puszta karmos lábbal álltam meg rajtuk. Csupán hideg köveknek érződtek, igaz logikus is volt, hogy ezen világban nem szállhat meg semmi, hiszen minden innen akar kitörni a valóságba. Amint megvoltam fel is szálltam s követtem az elöljárót, amint a fák fölé értem már jómagam is megláttam a helyet, mit a férfi mondott. Roppant érdekes volt egy ilyen építmény, nem képzeltem azt, hogy értelmesek lettek volna azok a raptorok mik itt várják úgymond a megszületést. Vagy tán az emberek építették, kiknek tudata ide kerül? Nem sokára majd választ lelünk minderre is.
A repülés közben szerencsére a helyi csillag, nap is lenyugodott, így könnyebb volt szemlélődni, hogy a fénye nem vakított el. Az, hogy a levegőből nem látszott bejárat nem volt gond, még lehet, hogy a földön, vagy a föld alatt vezet be bármilyen járat. Miután megérkeztünk a közelbe kiderült, hogy volt élet odabent s érzékelte is Sol Jahanmi. Már éppen károgtam volna egyet, hogy egyetértek a leszállással, mikoron láttam, hogy zuhanni kezd s jómagam varázslata is semmivé foszlott s eredeti mivoltomban zuhanni kezdtem a föld felé. Igyekeztem nem felkiáltani a zuhanás miatt, ha voltak alattunk s út közben a földig bármi, melyben esély volt megkapaszkodni, kristályfaágak, esetleg fal, vagy bármi, akkor igyekeztem azokat elkapni, hogy lassítsam zuhanásomat, vagy meg is akadályozzam mindezt. Ha nem volt ilyen, akkor a saját ellenállásomban s regenerációmban bízhattam, s hogy mindezeket ne terheljem annyira, igyekeztem úgy fordulni s úgy becsapódni a talajba, hogy a lehető legkevesebb sérülést szenvedjem el ezáltal.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 14 Márc. 2018, 14:57

A zuhanás elkerülhetetlennek látszik. A kristálykastély közelében már ritkásabb az erdő, a falak mentén pedig egyáltalán nincsenek fák, így azokban megkapaszkodni sem tudsz. Sol Jahanmihoz hasonlóan a fal felé zuhansz, de nem egyenesen lefelé, hiszen eddig viszonylag nagy sebességgel mozogtál előre. Próbálod koordinálni a zuhanásodat, hogy legalább ne fejre érkezz, és ez nagyjából sikerül is, ugyanez nem mondható el viszont az elöljáróról, aki rovábbra is merev tartással zuhan a föld felé. Sikolyodat visszafojtva készülsz a becsapódásra.
Először Sol Jahanmi ér talajt, a kristályfalakba csapódik, és száguldó ágyúgolyóként szakítja át azt. Nem sokkal ezután te is eléred a földet, pár méterrel a fal előtt vágódsz el, és fúródsz bele a talajba. A becsapódáskor érzed, hogy a vállad nagyot reccsen, és néhány bordádat is összezúzód, valamint a fejedet is bevered, de ennél komolyabb sérülést az ellenállásodnak köszönhetően nem szenvedsz el, és a regenerációddal ezekből is 1 órán belül felgyógyulhatsz. Ezen kívül a kristályok végigsértik, horzsolják a testedet, ezek a sérülések szinte rögtön gyógyulni kezdenek, de a ruhád szinte csak rongyokban marad rajtad. Kell egy kis idő, mire megtalálod, hogy hol van fent és lent, talán egy kisebb agyrázkódást is elszenvedhettél. Mielőtt kitisztulna a fejed, egy alakot látsz, aki melléd lép. A naplemente utáni sötétben nehéz pontosan kivenni, humanoidnak tűnik, a kezében hosszúkás tárgy van, és háta mögött a kristályfalakat látod. Mielőtt feltápászkodhatnál, vagy akár csak felmérhetnéd a pontos helyzetet, az alak gyorsan cselekszik, és a kezében lévő tárggyal óriási ütést mér a fejedre, amitől azonnal elveszíted az eszméletedet.



Mikor magadhoz térsz, hideg kövön fekszel. Nem tudod, mennyi ideig lehettél eszméletlen, de a sérüléseidnek már nem sok nyoma van: a fejed nem fáj már, a horzsolások eltűntek, a törött vállad is csaknem teljesen ép. A helyiségben sötét van, csak kevés fény szűrődik be egy ablakon át, amit rácsok zárnak el. Hamar felismerheted, hogy egy cellában vagy, rácsos ablakához rácsos kapu párosul, a helyiség szűkös, és nélkülöz mindenféle berendezési tárgyat. Az ablakon át az eget látod, halovány csillagfény pislákol, ami kinti kristályépítmények falán tükröződik. Feltűnhet, hogy a sérüléseiddel együtt a felszerelésed is eltűnt, csak a rongyosra szakadt ruháid vannak rajtad.
-Jól vagy? - A hang, amit hallasz, nem asgardi nyelven szólal, de rögtön felismered, Sol Jahanmi szólt hozzád. - Amikor behoztak, elég csúnyán festettél. - Akármilyen furcsának is tűnik, az elöljáró angolul beszél hozzád.
Ha a hang forrását is megkeresed, észreveheted, hogy a sötét sarokban kuporog egy alak, de a páncél helyett csak egy füstölgő, villámokkal átszőtt, lángoló energiakupacot találsz, ami próbál humanoid alakot ölteni. 
-Érted, amit mondok? Azt gyanítom, a Földről származhatsz, de sajnos csak ezt a nyelvet ismerem onnan.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 17 Márc. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Semmiben sem tudott megkapaszkodni, de a társától ellentétben legalább azt tudta irányítani, hogy miként érkezzen le a földre. Így az elöljáróval ellentétben nem fejjel lefelé csapódott be a földbe, hanem az oldalávla. Érezte, hogy a válla eltört, vagy kiugrott, ahogyan néhány bordája is roppantul fájt, főleg a levegővételnél. A fejét is sikerült beütnie egy kicsit, amitől némileg szédülni kezdett. A ruhája volt talán, ami sokkalta rosszabb állapotba került, mint saját maga. Szerencséjére semmi olyan sérülést nem szenvedett el, ami ne gyógyult volna be nagyon, de nagyon rövid időn belül. Próbált volna felállni, főleg, amikor mozgást látott, de mire sikerült volna egyáltalán felfognia, hogy mi van körülötte, ki közeledik egy ütést érzett a fején és minden elsötétült.

Mikor magamhoz tértem már nem éreztem a fájdalmat az oldalamban, sem a fejemben csak egy kicsit a vállamban, azaz nem telhetett el túl sok idő azóta, hogy odakint valaki kiütött. Ha megtudom,hogy ki volt az az életéért fog a nyomorult féreg könyörögni s jobban fog szenvedni, mint én magam tettem, tovább is. Felültem a s körbenéztem, egy cella, atyám óta nem volt ilyen „kedves” fogadtatásban részem. Odakint éjszaka, ami még a hasznomra is hajtja a vizet. Egy ilyen helyről nem lehet oly nehéz megszökni, s ha finom módszerekkel nem megy, még mindig ott volt a fizikai erőm is arra, hogy kijussak. Engem holmi börtön nem tud fogva tartani. S itt mindenki holtan végzi, mert hozzá mertek nyúlni a fegyverzetemhez. A ruháim hiánya s rongyossága nem különösebben zavart. Már éppen indultam volna, hogy az ajtót s a zárat megnézzem, mikor egy hang megszólított angolul, mely ismerős volt, az elöljáróé.
- Sol Jahanmi? – kérdeztem vissza angolul. – Semmi bajom.
Elvették a raptorát, roppant érdekes, a lelke eddig is itt volt ebben a dimenzióban s most visszakerült a testbe.
- Nem vagyok Midgard szülötte – feleltem. – Asgard hercegnője, s Jotunheim királynője vagyok, Lady Thorhalla Lokidottir. Te pedig Sol Jahanmi gazdateste, vagy éppen téged hívnak így? Nem fontos… mi történt, hol vagyunk s mit tudsz erről a világról. Úgy tudom, hogy elég régóta itt tartózkodik a lelked.
Míg beszél, addig igyekszem odamenni az ajtóhoz s megnézni a szárszerkezetet. Ha valamilyen egyszerűbb, akkor ügyességből próbálom kinyitni, valami haszna csak lesz annak, hogy orvgyilkosnak képeztetett atyám annak idején miután a valkűröktől elbocsátottak…

//Remélem nem gond, hogy az első felét E/3-ban írtam E/1 helyett.//

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 20 Márc. 2018, 16:04

Az elöljáró alakja felkel a földről, amikor beszédbe elegyedsz vele, mivel szerencsére ismertek közös nyelvet. Míg korábban Sol Jahanmi egészen emberszerűnek tűnt a páncéljában, most egyáltalán nem látszik annak: nincsenek állandó végtagjai, tulajdonképpen teste sincs igazán, csak nyers energia, amit az akarata, és talán valamiféle rejtélyes erő tart össze. Az arca viszont hasonló ahhoz, amilyennek korábban is láttad.
-Asgard? Nem hallottam még róla... Ahogy Sol Jahanmiról sem, akinek elvileg a gazdateste vagyok. Az én nevem nem igazán kifejezhető ezen a nyelven, de legközelebb talán... Az 'm' hang áll hozzá, úgy, mint 'mmmm' - mondja morogva, és az egész testében örvénylik, dörög az energia, morajlik, mintha kitörni készülő vulkán lenne.
M is közelebb sétál a rácsos ajtóhoz, ahol éppen nézelődsz.
-Én is itt tértem magamhoz, előtte... Azt hiszem, sokáig aludtam. Nagyon sokáig...
Az ajtón találsz egy zárnak tűnő részt, de kulcslyuk helyett egy köralakú mélyedés van az acélban, amit csillogó kristály tölt ki. Fény híján persze épp csak dereng. A rácsos ajtó másik oldalán folyosót látsz, ami jobbra és balra is vezet, de hamar teljes sötétségbe borul.
-Nem tudnám megmondani, milyen sokáig, de arra emlékszem, hogy előtte is börtönben voltam. Mondjuk az sokkal kellemetlenebb volt, gépekkel szívták el az erőmet, hogy ne tudjak megszökni, és folyamatosan kínoztak. Aztán végül behoztak egy követ, nem is, inkább gyémántot. Nem tudom, ismerik-e a gyémántot Asgardon, az olyan csillogó, színes, átlátszó kő - magyarázza készségesen M, miközben a zárral próbálkozol.
Nem tűnik egyértelműnek, hogyan lehetne kinyitni, de miközben próbálkozol vele, észreveszed, hogy a beszédes energiamező már szemben áll veled. Egyszerűen kiáramlott a rácsok között, és most a folyosón füstölög tovább.
-Ezek a fickók nem valami felkészültek.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Pént. 23 Márc. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Már az első szavaival több igencsak fontos információ elhangzott, melyek számára láthatóan nem jelentettek semmit, ellenben nekem annál inkább. S azt is láttam, hogy nem képes teljesen humanoid alakot ölteni.
- Honnan ismered Midgard… a Föld nyelvét? – kérdeztem.
Számomra is tudott volt, hogy megannyi faj tud Midgard létéről, de az mégis igen, hogy ismeri-e nyelvet, bár lehet, hogy egy mutáns, vagy szuperhumán s onnan. De a neve, miként arra utalt mégis elvetették mindezt. Szóval aludt, ha valaki egy raptor gazdateste, akkor nem emlékszik, ha elbukott. Hiszen Sheppard is legyőzte a sajátját, ez alvással nem megy. Szóval a zár nem igen volt hagyományos módokon feltörhető. Így maradt a másik lehetőség, melyhez ritkán fordulok, de ezúttal kénytelen voltam mindezzel élni. Először is igyekeztem óvatosan megérinteni a rácsokat, hogy megtudjam van-e benne bármilyen védelem, mely árthat-e nekem. Példának okáért, olyasmi, mit a halandók szoktak építeni, az elektromos kerítés. S közben még figyeltem mindazokra, mit M. mondott.
- Ők maguk kristálynak hívják, nem gyémántnak – feleltem.
S elakadt a hangom, mindez nem vágott össze azzal, amit Sheppard-tól tudtam, lehetséges, hogy mindez egy csapda s nagyon is tudja M., hogy mik a válaszok s csupán tőlem akar további információkat szerezni. Úgy véltem, hogy ezen a helyen azok lehetnek, kik ide kényszerültek a raptorok miatt. Így egyelőre nem mondtam többet s inkább kérdezek, s próbálok kiszedni belőle minél többet, ha tudok.
- Az alvásod során… álmodtál valamit? – érdeklődtem.
Ha a kristályt meg lehetett bármiféle hátrány nélkül, akkor megpróbáltam szétfeszíteni s kitörni a lehető leghangtalanabbul a rácsokat, hogy kiférjek rajta.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 27 Márc. 2018, 14:29

M a folyosón ide-oda nézeget, mint aki eltévedt, és közben válaszol a kérdéseidre.
-Nem tudom, mikor tanultam meg az angolt, de valamiért beszélem. Ami azt illeti, elég kevés emlékem van az alvásom előttről... Kutató vagyok, aki a fajok közti pszichológiai kapcsolatok a szakterületem, erre tisztán emlékszem. De nem tudom felidézni a barátaim arcát, nevét. Azt sem tudom, hogyan kerültem fogságba.
Közben nekifeszülsz a rácsoknak, amik nem elektromosak, és más módon sem ártanak neked. Teljes erődből próbálkozol a szétfeszítésükkel, és kezdenek is eldeformálódni.
-Hűha, erős vagy! - Jegyzi meg M, miközben elindul a folyosón néhány métert, majd visszafordul, és inkább a másik irányba lebeg.
-Ami pedig az álmot illeti... Abból sok dologra emlékszem, de nem tűnt álomnak, annál valósabb volt. Emlékszem harcra, páncélos alakokra, szeretetre, bukásra, napfelkeltékre, várakozásra, haragra, árulásra, megbocsátásra... Olyan sokáig aludtam, talán egy egész világot álmodtam össze magamnak. És sok mindent tanultam álmomban: technológiáról, bolygókról, nyelvekről, de nem mindenre emlékszem. Talán ezért tudok angolul is... Megtanulhattam egy nyelvet álmomban, amit korábban nem ismertem? - Teszi fel a kérdést, miközben minden erődet összegyűjtve mégegyszer megragadod a rácsokat, és egy utolsó lökéssel kiszakítod a helyéről az egyiket. A rúd majdnem kiesik a kezedből utána, de sikerül megfognod, így elkerülöd a hangos csörömpölést. Persze így sem volt nagyon halk a fém kitörése.
-Na, megyünk? Azt hiszem, arra jobbak az esélyek, jóval kevesebb energiát érzek onnan - kérdi vidám hangon M, és bal felé fordul a folyosón, amin vak sötét van, épp csak M fénye miatt látni el egy-két méterre.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 29 Márc. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Egy biztos, hogy ez a valami még nálam is többet tud beszélni, bár jó pár érdekes információt is elmondott, melyek hasznosak lehettek. Azt még mindig nem tudtam, hogy mely fajból való s honnan érkezett, de azt igen, hogy mivel foglalkozott. Akkor még jól jöhet, ha megtaláljuk azokat, akik bebörtönöztek. Azt még jómagam is tudtam, hogyha valakit nagyfokú szellemi károsodás ér, akkor felejthet dolgokat. Jómagam is átéltem, igaz az mágia hatására volt s nem pedig magától, de olyanokon is tapasztaltam, kiket megkínoztam, vagy láttam megkínozva, hogy az efféle történések s előtte levő dolgok törlőnek az elméjükből egy időre legalább is.
- Úgy tudom, hogy ez gyakori az oly esetekben, mint a tied – szóltam. – Később még visszatérhetnek az emlékeid. Azt tudod, hogy mely fajba tartozol s az univerzum mely részéből származol?
Mindezzel hátha elárul még részleteket, melyek hasznosak lehetnek a számomra. Közben pedig próbáltam a rács szétfeszítésével, mert csak fém volt s sikerült is kiszabadítanom magam, miközben M. tovább mondta azt, mire kíváncsi voltam.
- Értem – feleltem. – S olyasmiről nincs emléked, hol mindent kristályok borítanak, vagy kristályból állnak s furcsa lények vesznek körbe?
Már tudtam, hogy ily kinézetű ez a hely s talán itt beszélt a többi „lélekkel” s nem pedig azt láttam, mit az elöljáró. Mikoron szabad voltam kiléptem a cellából s a fémdarabot eszem ágában sem volt eltenni, valamivel meg kellett védenem magam, míg nem szerzem vissza a felszerelésem. Mivel mindkét irányban sötét volt, így bólintottam M.-nek, hogy induljon akkor a kevesebb energia irányába. Ha indulunk, akkor próbálom felmérni azt a helyet, merre haladunk a többi esetleges cellát, kik lehetnek bennük s azt is igyekszem figyelni, hogy nem-e futunk bele valamilyen csapdába, melybe, ha igen, akkor próbálok kitérni a támadások elől.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 29 Márc. 2018, 11:20

M zümmögve elindul a folyosón, te pedig a vascsővel a kezedben követed őt. A csupasz falakon helyenként egy-egy nagyobb kristályt láttok, amiken csillog M fénye, és elhaladtok több üres cella mellett is.
-Nem vagyok besorolható a fajok közé, mivel nem vagyok kalsszikus értelemben véve élőlény. Csak alacsonyabb és magasabb rendű energiák keverékéből állok, többségében hőből, de van itt egy kicsi mindenből. És persze a kozmikus energia negyedfokú aberrációja teszi lehetővé a tudat kialakulását, ahogy sok más hasonló entitásnál, de ez gondolom értelemszerű. Arra viszont... Nem emlékszem, hogy honnan jöttem. Jó rég volt már, de azt hiszem, nem azért felejtettem el, hanem az alvás miatt.
A folyosó egy lépcsőben végződik, amin M fellebeg. A lépcső tetején újabb folyosót láttok, amin 10 méterrel odébb egy forduló után fényt láttok pislákolni.
-Most, hogy említed amúgy, emlékszem, hogy miután behozták az előző börtönömbe a kristályt, láttam egy olyan helyet, amit kristályok borítottak. Egy... Furcsa alak volt ott, aki meg akart küzdeni velem. De arra nem emlékszem, ki nyert.
Eddigre közelebb értek a fordulóhoz, és M megáll egy pillanatra. Te is folyamatosan figyelted a folyosót, így meghallod egy beszélgetés foszlányait.
-Kintről jöttek, ez egyértelmű. Páncél ebben a világban nem jöhet létre, a raptor itt nem szálhatta meg - hangzik egy idős nő hangja, amit a saját anyanyelveden, asgardiul hallasz.
-Mi van, ha tévedünk? Eddig abban is biztosak voltunk, hogy nem jöhet erre a világra megszállt test - válaszol egy férfi, akit szintén asgardinak hallasz.
-Nem, az biztos, hogy nem itenniek, különben nem jöttek volna így a kastélyhoz, főleg a nő. Láttátok, mire volt képes? A sérülései villámgyorsan gyógyultak, és madárrá változott. Honnan jöhetett? - Kérdezi a nő.
-Engem sokkal jobban érdekel, hogy hogyan jöttek ide? - Szól bele a beszélgetésbe egy folytott hangon beszélő férfi, ugyancsak asgardiul. - Nyilván nem egyirányú utat terveztek, tehát ki is tudnak menni innen. Ha rájövünk, hogyan...
-Akkor mi lenne? Abban a világban nincs testünk - vág közbe a nő.
M sokatmondóan néz rád, mintha arc formálódna rajta, ami mosoly.
-Szerintem rólunk beszélnek - suttogja alig hallhatóan neked.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Pént. 30 Márc. 2018, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Szerencsémre, mi több óriási szerencsémre M. beszélt arról, hogy micsoda. Egy elégedett, gúnyos mosolyt is megengedtem magamnak, mikoron ahhoz a részhez ért, hogy kozmikus energiákból is áll. A cellák üresek voltak s a lépcsőnél szólaltam meg mielőtt elindult volna felfelé.
- Várj egy kicsit, még ne menj – szóltam. – Ezen a helyen nincs kozmikus energia, viszont nekem a képességeimhez szükségem van rá. Megengednél egy próbát, igyekszem nem fájdalmat okozni, ha ez sikerülne, sokkalta könnyedebben tudnánk innen megszökni s megtudni, hogy mi folyik itt.
M.-re pillantottam, s ha engedte, mit kértem, akkor közel vittem hozzá a kezem s amennyiben azt is engedte, akkor a kavargó energiái közé benyúltam. Szerencsére ismertem az egyszerű energiamanipulációt, melyet arcane mágiának is hívtak, így megpróbáltam némi enerigát kinyerni belőle, vagy felhasználni, egyelőre néhány pillanatra, mellyel most csak mágiaérzékelést igyekeztem koncentrácóval elvarázsolni. Ez a legegyszerűbb a legkevésbé energiaigényes varázslat, melyet ismertem. Ha sikerül, akkor remélhetőleg megéreztem, hogy merre van a kardom s a tőröm. Közben figyelem azt is, hogy M.-re milyen hatással van mindez, főleg, hogyha sikerrel járok. Ha így, akkor mindezt meg is mondom neki s azt, hogy az általunk hozott felszerelés hol is van. Volt egy olyan érzésem, hogy pont az ellenkező irányban, a sok energia felé. Ezek után hagyom menni s követem fel a lépcsőn, a kristály említésére beugrott neki valami s emlékezett a küzdelemre, melyet elvesztett s az elöljáró nyert meg.
- Ő nyert, őt hívják Sol Jahanmi-nak – feleltem.
Odafent a folyosón tovább haladva rövid idő múlva hangokat hallottam így én is fülelni kezdtem, akárcsak M. Mindannyian asgardiul beszéltek s a társam nem értette őket, azok pedig nem tudtak semmit, s ha azt hitték, hogy belőlem bármit kiszedhetnek hát nagyon tévedtek, nem volt olyan könnyű engem megtörni. A kérdésre bólintottam, hogy valóban rólunk. Ha korábban nem sikerült a holmijaimat észlelni mágia érzékeléssel, akkor még maradok hallgatózni, hátha hallani lehet még valamit, mi hasznos lehet számunkra s csak akkor jelzek visszavonulást, ha ezek elindulnak felénk. Ha érzékeltem a fegyvereimet, akkor azok helyzetének függvényében fogok majd cselekedni.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 03 Ápr. 2018, 12:37

M csak mosolyogva bólint a kérdésedre, hogy megpróbálkozhatsz mágiát használni az ő testével. Ahogy közelíted a kezedet felé, meleget érzel, aztán apró elektromos kisülések pattogását, amik megrázzák a kezdet. Ahogy megpróbálsz belenyúlni a belsejébe, a hőmérséklet drasztikusan nőni kezd, az elektromos áram is erősebben ráz, és valami különös reznonancia fut végig a testeden.
-Hihihehe, ez csikis - állapítja meg kacagva M.
Megpróbálod kinyerni a kozmikus energiát M testéből, és egy rövid pillanatig érzed is, ahogy áramlik beléd a kozmikus erő, aztán mintha elfogyna, és már csak a semmit markolnád. Érzed, hogy a kozmikus energiának olyan formája van benne, aminek a mágikus kisugárzása jóval gyengébb a szokásosnál - talán erre utalt a negyedfokú aberrációval. Ahhoz mindenesetre elegendő energiát tudtál gyűjteni, hogy egy-két gyengébb varázslatot létrehozz.
Ahogy kihúzod a kezedet M testéből, észreveszed, hogy hólyagosra égett a bőröd. A fájdalom nem jelentkezett, amíg a kezed a testében volt, bár érezted, hogy forró, de nem tűnt fel, hogy ennyire. Szerencsére a regenerációd viszonylag hamar begyógyítja majd ezeket a sebeket is.
Elvarázsolod a mágiaérzékelést, és meglepetésedre több helyről is jelez a varázslat. Egyrészt a folyosó végi szobából, ahonnan a hangokat is hallani, másrészt messzebbről, egy feljebbi emelet irányából. Ezt az információt megoszthatod M-mel is, aki csak bólint rá.
-Rendben, összeszedjük a holmidat - válaszolja nyugodt zizegéssel. Látszólag nem volt rá semmilyen hatással, hogy mágikus erőt szipolyoztál ki a testéből.
Ezután hallgatóztok egy darabig.
-Lehet, hogy ez a testünk jelenne meg azon a világon is - veti fel a férfi hang.
-Ez csak akkor derülhet ki, ha kipróbáljuk. Ahhoz pedig meg kell tudnunk, hogyan jöttek ide. Vallassuk ki őket! - Követeli a folytott hangon beszélő férfi.
-Miért vagyunk olyan biztosak benne, hogy az ellenségeink? Lehet, hogy segítenének maguktól is, ha megkérnénk őket - mondja a nő.
-Biztos barátságosak lesznek, azok után, ahogy bántunk velük... - jegyzi meg a suttogó alak.
-Nyilván megértik majd, hogy elővigyázatosságból tettük - válaszolja a férfi hang.
-Egy dolgot mind elfelejtettetek - szólal meg egy dörgő, idős férfi hang. - Tegyük fel, hogy megértik. Tegyük fel, hogy sikerül szóra bírnunk őket, és elmondják, hogyan jöttek, és mennek majd vissza. De tényleg azt gondoljátok, hogy a Dal engedni fogja?
A teremben erre mindenki elhallgat egy időre.
-Talán itt lenne az ideje, hogy beköszönjünk hozzájuk, nem? Úgy hallom, négyen lehetnek, nem okozhatnak sok gondot - állapítja meg suttogva M.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 05 Ápr. 2018, 07:48




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Mivel beleegyezett az entitás, hogy megtegyem, mire kértem, így a kezemmel közeledtem is felé. Éreztem a meleget, de mivel egyébként is szerettem a fájdalmat bizonyos fokig, így ha túl forró lenne sem zavart volna. Furcsa bizsergést éreztem mikoron a kezem már a testében volt, nagyon gyengén éreztem, hogy megfelelő energiái vannak, de gyengék. Úgy véltem, hogy minél nagyobb az aberráció száma, annál kevesebb kozmikus energia lehet bennük, de most eleget gyűjtöttem arra, hogy elvarázsoljam mindazt, amit akartam, s még talán később még egy apróságot is. Sikerült mágikus dolgokat észlelnem s ezeket el is mondtam, az egyik pont arra volt, merre mentünk a másik pedig még feljebb. Mikor kihúztam a kezem, akkor láttam, hogy megégett hólyagosra, de nem érződött fájdalom akkor csak a melegség. E szerint még természetes fájdalomcsillapítása is volt M. testének, vagy az elektromosság időlegesen érzéketlenné tette az idegeket a kezemben. S szavai után még egy fontos dolog feltűnt, nem tűnt úgy, mintha kárt tett volna benne mindaz, hogy használtam belőle kozmikus energiákat.
- A „tested” elő is állítja a kozmikus energiákat? – kérdeztem.
Ha igen, akkor mindaz hatalmas segítség lehetett később, hogyha úgy alakul, hogy újra varázsolnom kell. A beszélgetést tovább hallgattuk még s megérte, ugyanis a legfontosabb dolog, mely miatt ide jöttünk szóba került. Mégiscsak jó megérzés volt mindaz, hogy ide kell jönnünk a Dal miatt. Bólintottam M. szavaira, hogy valóban így kéne tenni, hogy megmutassuk magunkat. Így meg is próbáltam kisétálni s már közben elkezdtem a bentiekben beszélni.
< - Abban a pillanatban meghalnátok, itt csupán lelkek vagytok, szerintetek léteznének a valós világban a testetek nélkül? Nem, mert nem az asztrális síkról érkeztünk, hol a lelkek élnek – szóltam. – Attól, hogy ez a világ a lelkek életbenntartására készült mindaz nem jelenti, hogy ahonnét jöttetek is képes minderre. Bizonyára emlékeztek, hogy ott a lélek csupán a halál pillanatában hagyja el a testet s kerül vagy valamely túlvilágra, vagy elenyészik… ezt megkockáztatnátok? >
Mindezt asgardi nyelven mondtam, hiszen láthatóan azt értették meg, az angolt nem tudtam egyelőre.
- Az angol nyelvet megértitek? – kérdezem ezúttal angolul.
Közben igyekeztem a teremben végignézni, hogy ki ez a négy személy, kik beszéltek s a felszerelésemet is igyekeztem kiszúrni a helységben. Attól függően, hogy értik-e az angolt, akkor azon folytatom, hogy M. is megértse, ha nem, akkor természetesen asgardiul.
- De én talán tudok segíteni abban, hogy életben maradjatok – folytattam. – De ahhoz segítségre van szükségem, többek között mi ez a Dal s miért ne engedné, hogy távozzatok?

felszerelés/egyebek:



_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 05 Ápr. 2018, 11:34

A kérdésedre M zümmögve bólint igent, valóban állít elő a teste kozmikus energiát, legalábbis annak egy változatát. Ahogy a kezedet vizsgálod, meg tudod állapítani, hogy valóban az elekromosságtól válhatott érzéketlenné a csuklód, teljesen elzsibbadt, szinte nem is érzed, ha hozzáérsz.
Ezután elhatározod magad, és a hallgatózást befejezve befordulsz a folyosón. A forduló után rögtön egy tágas terembe érsz. A négyzetalakú helyiség falain kristályokat látsz, amik kékes fényben pulzálnak, bevilágítva a termet és a benne ülőket. A fegyvereidet nem látod a helyiségben, összességében elég csupasz a berendezés. A terem közepén egy asztal áll, körülötte egy tucat szék, ezekben ülnek a beszélgetők, akiket hallottál már kintről is. Ám ahelyett, hogy asgardi alakok ülnének itt, a legkülönfélébb társasággal találod szembe magad. Az egyik oldalon egy hüllőszerű alak ül, zöld és piros pikkelyek borítják a testét, feje kígyószerű, végtagjai csökevényesek. Egyik oldalán egy betegesen soványnak tűnő humanoidot látsz, bőre teljesen rátapad a csontjaira, mintha semmi izom vagy zsír nem lenne a testét. Bő ruhái lógnak rajta, arca beesett, már-már csontvázszerű, fején csuklyát hord. A harmadik alak egy óriási, emberméretű gömb csak, amiből csápok lógnak ki. A gömbön szemek, szájak, és más, ismeretlen funkciójú testrések nyílnak, a csápok pedig három méter hosszan tekeregnek a szék körül. Az utolsó hang tulajdonosa csaknem emberszerű, ha nem nézel végig rajta alaposan, talán embernek is hihetnéd, de ahogy jobban megvizsgálod, valahogy semmi sem stimmel rajta. A szemei nem csillognak úgy, mint egy emberé, és nem is egészen egy vonalban vannak, mintha a méretük is eltérne. A fülei is el vannak csúszva, a szája pedig látszólag összenőtt. A karjai ugyan a helyén vannak, de rossz irányba hajlik a könyöke, az ujjai pedig véletlenszerű helyeken állnak ki tenyeréből.
A négy alak egy emberként hördül fel meglepettségében, amikor belépsz a terembe. A kígyó rögtön felpattan a székéből, az összeaszott alak pedig megfordul, mivel háttal ül a bejáratnak, a másik kettő azonban ülve marad.
Határozottan mondod végig a szöveged, nem hagyod, hogy félbeszakítsanak holmi csodálkozással, így rögtön tekintélyt is parancsolsz. Erre talán az is rájátszhat, hogy szétszaggatott ruháid alól kilátszó gyönyörű tested látványa nem sokat bíz a fantáziára, és a kitépett börtönrács kissé fenyegetően áll a kezedben. Akármi is okozta, végeredményben végighallgatnak, és egymásra néznek, mintha mindenki a másikra várna.
-Igaza lehet - jegyzi meg folytott hangon az összeaszott alak, és ezzel mintha oldaná a feszültséget. Úgy tűnik, nem akarnak belemenni olyan felesleges kérdéséekbe, mint "hogy szabadultál ki", vagy "miért füstölög a bal kezed".
-Itt minden nyelvet értünk, ahogy ti is - válaszol a csápos szem a fiatal férfi hangján. Ezt megerősítőleg M is közelebb lebeg hozzád, és bólint, hogy valóban érti az elhangzottakat, valószínűleg a folyosóról is értette, ahogy te is.
Amikor a Dalról kérdezel, ismét egymásra néznek, a tekintetek az összeaszott emberre szegeződnek, mintha ő lenne a vezetőjük.
-Rendben van, megosztjuk veletek, amit tudunk, cserébe a segítségetekért, hogy élve kijussunk innen, a testünkkel együtt - mondja szinte suttogva, és a székek felé int. - Foglaljatok helyet!
-Talán úgy illene, ha előbb bemutatkozunk - veti fel a kigyószerű alak női hangon. - Flemsz vagyok. Remélem egymás segítségére lehetünk.
-Xoz-Lox vagyok - folytatja a csápos szem, akinek több szája szinkron beszél. - A negatív zóna hercege... - Teszi még hozzá.
-Egykori hercege - javítja őt ki Flemsz.
-Engem Menemetnek szólítanak, de nem vagyok semmi hercege - folytatja mély, idős férfi hangon az alak, akinek mindene majdnem emberi, de a szája nem nyílik ki, ahogy beszél.
-Én pedig Akhillész vagyok. Legyetek üdvözölve a Kristálypalotában! Sajnálom, hogy így kellett találkoznunk, de nem tudtuk kik vagytok - magyarázza a csontvázszerű alak.
-És még most sem tudjuk - teszi hozzá Xoz-Lox. - Halljuk hát, kik vagytok, és hogy kerültetek ide? Hogyan tudtok nekünk segíteni?

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 07 Ápr. 2018, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.


Játékostárs(ak) neve: -


~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

Tehát ő állította elő, így nem kellett attól tartanom, hogy véletlenül elfogy, ha sokat használom, már amikor éppen szükségem lenne minderre. Az, hogy a kezem némileg elzsibbad s nem érzek vele egy kicsit semmit pedig kibírható ár volt, főleg, hogy a regenerációm ugyanolyan, mint máskor. A rövid hallgatózás s M. szavai után úgy véltem, hogy itt volt az ideje annak, hogy befejezzem a hallgatózást s előlépjek. A csarnokban nem láttam fegyvereimet s felszerelésemet, akkor azok odafent lehettek az emeleten. Itt pedig megvoltak a hang forrásai, kik egy roppant érdekes s vegyes társaság voltak. Egyik rondább, mint a másik s semelyiknél sem lettem volna képes arra, hogy megmondjam mely világról származtak. Még a humanoidnak tűnőt tán elsőre halanadónak véltem volna, de jobban megnézve köze sem volt midgard lakóihoz. Szavaimmal s megjelenésemmel pedig máris némi tekintélyt sikerült szerezni, ők nem támadtak s még úgy tűnt, hogy egymás segítségére is lehetünk. Ők segítenek, ha én is segítek. Majd meglátjuk, hogy ez mennyire fog működni. A helykínálás után odasétálok az egyik székhez s igyekszem leülni. Végighallgattam mit mondtak, hogy kik ők s honnan. Az egyik hely ismerős volt számomra is, nagyon is, noha még nem jártam ott korábban.
- Valóban csak egykori hercege, manapság Annihilus az, kiről tudjuk, hogy a Negatív zóna ura, de már ő sincs ott évek óta. Seregével az ismert univerzumot próbálja leigázni.
Néha jól tud jönni az, hogy értesülök arról is, mi szerte a realitásban történik.
- Lady Thorhalla vagyok, a tüzek s a káosz istennője, a Jotunheim királynője, Asgard, Niffleheim s Helheim hercegnője – mutatkoztam be. – S még sorolhatnám percekig, de úgy vélem nem szükséges.
Természetesen a kényesebb részeket kihagytam, mint a csalás, cselszövés, a Kristály népét s az olyanokat, melyről bizonyosan nincs tudomásuk.
- Én voltam, ki dimenzió kaput nyitott ebbe a világba kutatás céljából – feleltem. – A Dal után kutatok, mely reményeim szerint népem s világom segítségére lehet abban, hogy közelgő ellenségeinkkel szembeszálljunk. De szinte semmit sem tudok ezen világról, csupán annyit, hogy a raptorok innen származnak s kiknek testét elfoglalják azoknak lelkei ide kerülnek a legyőzésük után…
A négyesre pillantottam s mutattam, hogy átadtam a szót ezzel nekik, hogy ők beszéljenek tovább.

felszerelés/egyebek:


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Kristály Világa Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Kristály Világa Empty Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.