A Kristály Világa

Go down

A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao on Kedd 23 Jan. 2018, 11:35

A Kristály Világa az a dimenzió, ahonnan a raptorok származnak. Minden raptor tudata itt él, amíg a kristályuk segítségével nem sikerül gazdatestet találniuk. Amikor ez megtörténik, a gazdatest tudata kerül erre a világra, hogy egy kristályba zárva töltse végtelen napjait.

Godlaw / Tao
Moderátor

Hozzászólások száma : 2633
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter

Vissza az elejére Go down

Re: A Kristály Világa

Témanyitás by Godlaw / Tao on Kedd 23 Jan. 2018, 12:44

A Kristály Világa

Résztvevő: Thorhalla Lokidottir
Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő
Időpont: ???

A térkapu hangos pulzálása cseng a füledben, és a zöldes fény elvakít, de újra szilárd talajt érzel a lábad alatt. A zaj elhalkul, szinte egészen elnémul, a fény pedig már nem vakít, mert most a hátad mögül érkezik. Magad mellől lépteket hallasz, és ahogy hozzászokik lassan a szemed a fényviszonyokhoz, látod, hogy Sol Jahanmi áll ott. Egy barlangban vagytok, ahogy a felderítőd is látta. A kapu által adott fény segítségével ellátsz a falakig, utána viszont vaksötét fogad. Több irányba is látsz járatokat, de a legtöbb emberi mérethez túl szűk. Sikerül azt a sarkot is észrevenni, amerre a felderítőd tartott, mielőtt megszakadt a mágikus kapcsolat köztetek.
A barlang falaira vetülő zöldes fény kék kristályokra vetül, és úgy tűnik, mindent beborítanak a csillogó ásványok. Sol Jahanmi tesz néhány bátortalan lépést a folyosó felé, ahol a felderítőd eltűnt, itt pár méter után elkanyarodik a járat, és teljes a sötétség. Jahanmi a páncélján állít valamit, és vállán egy kis szerkezet bújik elő, ami erős fényt áraszt.
<-Ez... Gyönyörű -> suttogja a zizegő, sistergő hangján Jahanmi. Ha közelebb lépsz a fordulóhoz, te is rálátsz a sarkon túl elétek táruló látványra.
A fény pattog a kék kristályokon, bevilágítva mindent a hatalmas bolotzaton, ami alatt egy barlangi tó tükrözi vissza a kövek fényét. Eltelik néhány másodperc, míg Jahanmi csak áll, és bámulja a termet, aminek a vége a sötétségbe veszik. Vállára szerelt reflektorával végigpásztázza a tó felületét, és a tiszta vízben mozgást láttok, mintha apró halak rebbennének szét a fény közeledtére. A tó öt-hat méter mély lehet, a fény egészen az aljáig lehatol, és ott egészen simára és gömbölydedre csiszolt kristályokat láthattok.
Amint a kristálybarlang tavának megigéző látványával teltek el, a hátatok mögül halk morgásra leszel figyelmes.

Godlaw / Tao
Moderátor

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Csüt. 25 Jan. 2018, 00:00

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
Lady Thorhalla Lokidottir
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.

Játékostárs(ak) neve: -

~ Helyszín: A Kristály Világa, Örökerdő ~
kép:

//Előzmény: Plútó//

A varázslat létre jött s figyeltem, hogy a szem mire is jut, úgy tűnt, hogy tovább raptok „lelkek” lehetnek ott, mert igencsak hamar valami fogas elintézte, de ez sem engem, sem pedig az előjárót nem tántorította el abban, hogy oda menjünk. Hagytam, hogy előttem menjen át a kapun s utána magam is átléptem rajta. Még hallottam Bar Agantin szavait, mik megszűntek, mikor másodikként beléptem a térkapuba. Odaát csupán a kapu zöldes fénye világította meg a helyet, s immáron több járat is látszott innen. Annyi bizonyos volt, hogy a legtöbb helyre nem fogunk tudni menni, de legalább ott volt az is, melyre a felderítőm lebegett. Arra azonban ellenség is lehet, így a kezemet igyekeztem a fegyverem közelében tartani. Hogy jobbak legyenek a látási viszonyok igyekeztem létrehozni két varázsszóval két lebegő fényforrást, hogy az utunkat könnyítsék. S olybá tűnt, hogy nem csupán én igyekeztem effélét alkotni, hanem az előjáró is. Követtem a „férfit” oda, hol volt s el kellett ismernem nekem is, hogy tényleg gyönyörű volt, ami látszott a tó.
Figyeltem végig, merre a fény pásztázott, ott halszerű lények lehettek a vízben s megannyi kristály. Érdekesnek találtam, hogy ily sok kristály volt erre is, hiszen úgy tudtam, hogy mindezeket gyártják és nem úgymond születnek, vagy kerülnek át a mi dimenziónkba.
< - Van bármiféle emléked abból az időből, mikor még csupán itt léteztél? – kérdeztem. – Úgy tudom, hogy kell lennie valamiféle fának itt, mely a dimenzió középpontja. Úgy vélem, hogy azt kellene megtalálnunk. >
Mindez nagy segítség lett volna, mert úgy véltem, hogy mindazt kéne megtalálni, az lehetett a Dal forrása is, ha már a dimenzió központja. Ekkor hallottam meg a hangokat mögülünk s nyúltam a fegyverem után, mit igyekeztem előrántani s úgy mozdulni, hogy az elöljáró mellett helyezkedjem el, de arccal immáron a hang irányába tekintsek. Remélhetőleg a fényforrásaink elegendőek mindahhoz, hogy időben meglássuk mindazt, ami közeledhet felénk. Ha támadás érne s szükséges a kitérés, akkor igyekszem így tenni s visszatámadni egyelőre a legnagyobb felületen, mivel az a valami rendelkezhet.

felszerelés/egyebek:

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 13839
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla

http://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar@freemail.hu nefadar

Témanyitás by Godlaw / Tao on Vas. 04 Feb. 2018, 17:14

Amikor lebegő fényeket próbálsz varázsolni, kimondod a szavakat, de azok mintha értelmüket veszítenék, üresen csengenek. A varázslatod nem jön létre, mintha valami hiányozna hozzá. Szerencsére Sol Jahanmi reflektora elég sok fényt ad, és most mindketten a folyosó felé fordultok, amin jöttetek, és ahonnan a morgás hallatszik. Kirántott karddal vársz a fenyegetésre, az elöljáró pedig egyik kezét emeli fel, aminek most az alkarjából egy kisebb fegyver emelkedik ki. Eltelik néhány másodperc, míg végül kilép a fényre a hang forrása. A lény, ami kitartóan morog, alig nagyobb egy átlagos házi macskánál, de testét szőr helyett apró, hosszúkás kristályok borítják, amiken csillog a fény. Óriási pupillái a fényre rögtön összeszűkülnek, és megveti a talajon apró karmokban végződő mancsát. Nem tűnik kifejezetten veszélyesnek, bár az egyértelmű, hogy nem örül a jelenléteteknek.
<-Hát erre például nem emlékszem - jegyzi meg Sol Jahanmi, és kicsit lejjebb engedi a fegyverét. - Csak homályos emlékeim vannak abból az időből, amit itt töltöttem. Számunkra olyan kijutni a Kristály Világából, mintha megszületnénk: és ki emlékszik a születése előtti időkre? A fára emlékszem, de hogy hol van, azt nem tudom. De emlékszem az égre is, szóval valahogy ki kell jutnunk ebből a barlangból, gondolom.>
Miközben Sol Jahanmi beszél, a macskaszerű állat közelebb jön hozzátok, továbbra is morogva, de a méretbeli különbség miatt kissé már bátortalanabb. 

Godlaw / Tao
Moderátor

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Kedd 06 Feb. 2018, 00:00

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa
A Tüzek, a Cselszövés, Káosz és a Raptorok istennője, a csalás úrnője, Jotunheim királynője, Asgard és Helheim hercegnője, a Cabal vezetője, Az Árnyak házának királynője, stb.

kép:

Hamar kiderült, hogy nem voltam képes varázsolni s ez egyetlen dolgot jelentett, ebbe a dimenzióba semmilyen esetben sem jut kozmikus energia, melyet így nem is lehet manipulálni, mindez roppant kellemetlen, de legalább most derült ki s nem pedig akkor, mikoron mindez sokkalta égetőbb lenne. A fényforrás azonban elégnek bizonyult s hamarosan meg is jelent, mi minket fenyegetni próbált. Gúnyosan mosolyodtam el a macskaszerű lény láttán gúnyosan mosolyodtam el. A kérdésemre pedig nem kedvező választ kaptam.
< - Az bizonyos, hogy a kozmikus energiák nem jutnak el erre a helyre – szóltam. – Valóban ki kell jutnunk. >
Igyekszem leguggolni és magamhoz csalogatni a kis lényt, bár ha nem akar jönni, akkor hamar feladom mindezt. Mivel nem igen tudjuk, hogy merre lehet menni s lehetséges, hogy az elöljáró páncélja sem működik itt tökéletesen, így igyekeztem a legegyszerűbb trükköt bevetni. Azaz benedvesíteni az ujjamat s feltartani a levegőbe, hátha megérzem valamilyen szinten a huzatot.
Ha pedig ilyen nincs, a földön próbálok nyomokat nézni, ha ez a macska itt van, bizonyosan más állatok is járnak erre s bizonyosan kintről, így ezt igyekszem követni. De azon esetben, hogyha tényleg csak egy barlangjárat tűnik úgy, hogy az elöljáró, vagy jómagam is átférünk rajta, azon esetben csak arra tudunk elindulni.

//Bocsánat a rövidért, csak fájt a fejem, de már nem akartalak tovább váratni.//

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Godlaw / Tao on Csüt. 08 Feb. 2018, 14:11

<-Nincsenek kozmikus energiák? Tehát mágia sincs? Érdekes, Bar Agantin azt mondta, épp ennek a világnak az energiáit használja fel, hogy a mágiája erősebb legyen. Különös... -> Morfondírozik az elöljáró, aztán hozzád hasonlóan ő is keresni kezdi a kijáratot.
Az állat minden bizonnyal nincs emberhez szokva, mert mint lehajolsz hozzá, megijed, és elszalad. A szemeddel követve láthatod, hogy az egyik szűkebb járatban tűnik el, ahová emberként lehetetlen lenne beférni. Az ujjad feltartása nem hoz eredményt, úgy tűnik, nincs a közelben nagyobb folyosó, ahonnan erős légáramlat érkezne. A nyomok keresése sem megy könnyebben, ugyanis nem csak a falakat, de a földet is kristályok borítják. Ezen értelemszerűen nem látszanak állatok lábnyomai, ahogy a tiétek sem.
Az elöljáróval végigjárjátok a barlang szélesebb folyosóit, de hamar rá kell jönnötök, hogy mindegyik út előbb vagy utóbb összeszűkül, vagy egyszerűen zsákutcába torkollik. Így végül visszaértek a nagyobb terembe, ahol a tavat láttátok. Az elöljáró a vizet pásztázza a reflektorával, és egyszercsak megakad a szeme valamin.
<-Ott, a víz alatt! Mintha vezetne valahová - mutat a tóra, és a kristálytiszta vízben valóban látszik valami. Egy helyen mélyülni kezd a tó, és mintha egy vízalatti járat lenne ott. - Lehet, hogy ez is zsákutca, de a falak szárazak, nem úgy néz ki, hogy fentről csorog be ide a víz, akkor pedig lehet egy felszíni része is a tónak. Talán ez oda vezet.>
A felvetés után közelebb megy a tó partjához Sol Jahanmi, és pásztázza a tó fenekét, de máshol nem talál hasonló járatot.
<-Persze megpróbálhatunk erővel is kijutni, rendelkezem robbanótöltetekkel és lézerrel, amivel talán kivághatjuk magunkat a felszínre.>

Godlaw / Tao
Moderátor

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Pént. 09 Feb. 2018, 00:00

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa

kép:

Hmm…
< - Valóban érdekes – feleltem. – Ha lenne, akkor érezném s tudnám használni, már mágiaérzékenységgel születtem s járni alig tudtam, de már képes voltam ösztönösen használni, de itt semmi sincs. Igazából úgy vélem, hogy lehetséges is, hogy nem érnek el ide a kozmikus energiák a való világból, nem ez lenne az első ilyen dimenzió. >
De mindez továbbra sem volt túlzottan megnyugtató. S lehet, hogy Bar Aganti nem is innen nyeri azt az erőt, csupán a kristálya módosult. De most nem volt fontos, hanem az, hogy kijussunk ebből a barlangból s megtaláljuk a fát, mely az otthon a raptor lelkeknek. Az állat elfutott s mi pedig hiába néztünk végig minden járatot, azok összementek s egy halandó sem fért volna át rajta, nemhogy egy raptor, vagy jómagam. Végül az előjáró volt az, ki talált egy lehetséges kiutat, mely a víz alatt volt. Én is igyekeztem egyelőre megnézni innen a tó partjáról s a férfi szavaira is reagáltam.
< - De lehetséges az is, hogy magunkra omlasztunk mindent, így az úszás úgy vélem, hogy jobb lehet – feleltem. >
Egyelőre azonban nem szándékoztam bemenni a vízbe, sem pedig alámerülni, még voltak kétségeim s egy további ötletem, s ezzel együtt kérdésem is, mellyel talán biztonságosabban tudjuk mindezt kivitelezni.
< - Jól gondolom, hogy neked nincs szükséged levegőre energialény révén? – kérdeztem. – Nem tudjuk, hogy mekkora az a járat s hova vezet, mily hosszú. Lehet, hogy célszerűbb volna előre menned, s ha neked felmérni a helyet. Ha van kivezető út s vezet a járat valahova vissza tudsz úszni s szólni nekem, s én követlek. >
Ha így tesz, akkor megvárom, míg vissza nem tér s, ha volt lehetőség az átjutásra, akkor nagy levegőt veszek s úgy próbálok átúszni a járaton.
Ha azonban nem ért egyet velem, akkor az alkudozás folytatódni fog.

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok

Témanyitás by Godlaw / Tao on Kedd 20 Feb. 2018, 10:51

Az elöljáró bólint a kérdésedre.
<-Igen, elég sokáig kibírom a víz alatt, és a páncéllal gyorsan tudok mozogni ott is. Feltérképezem a helyet.>
Ezután Sol Jahanmi ismét állít valamit a páncélján, majd fejest ugrik a vízbe. Egy darabig még látod, hogy a víz alatt a relektora világít, a hátán pedig két hajtómű indul el. Aztán egyre távolabb kerül tőled, és végül eltűnik egy alagútban, te pedig egyedül maradsz a sötétségben. Némi derengő fényt látsz csak a dimenziókapu felől, és annak a halk zümmögse az egyetlen állandó hangforrás is. Végül egyetlen perc elteltével az elöljáró visszatér, repülve emelkedik ki a vízből, majd száll le eléd. A visszatérő fény egy időre elvakít, de Sol Jahanmi már meséli is, mit látott.
<-Úgy van, ahogy sejtettük. A járat kivezet a barlangból, nem kell sokat úszni. A végén egy felszíni tó medrébe torkollik, és ott már a szabadban vagyunk. Viszont... Nos, jobb, ha azt majd a saját szemeddel látod.>
Ezután a terv szerint te is követed Sol Jahanmit, és vele együtt próbálsz átúszni a járaton. A víz, talán némi meglepetésre, egyáltalán nem hideg, inkább egy forró fürdőre emlékeztet. Az elöljáró fénye miatt szerencsére te is tudsz tájékozódni az amúgy tiszta vízben, így könnyedén megtalálod a járatot, amiben el kell indulnotok. Egy ember számára talán nehézséget okozna ruhában, felszereléssel úszni, de nyilván egy asgardi erejének egy meg sem kottyan. A járat elég tágas, hogy kényelmesen elférjetek benne egymás mellett, miközben úsztok, és mindössze 20-25 métert kell tempóznod, hogy kibukkanj egy tó medrébe. Néhány karcsapással kibukkansz a tó vizéből, és ezúttal már valóban a szabad ég alatt találod magad. Mögöttetek egy sziklás hegy oldala áll, ennek mélyéről jöhettetek elő.
Ahogy jobban körbenézel, a tó körül egy erdőt látsz, de mintha maguk a fák is kristályból lennének, minden ragyog, csillog és fénylik. A földön is kristályokat látsz mindenhol, és a fákról is érett gyümölcsként csüngnek le ezek - némelyik csupán borsó méretű, néhányban akár egy ember is elférne, de a legtöbb valahol a kettő közt van. A fák között valahonnan a lenyugvó nap vetül az erdőre, és a kristályokon megtörő fény a szivárvány minden színébe öltözteti a világot.
Melletted kibukkan a vízből Sol Jahanmi is, aki aztán a tó partjához megy, és kimászik a vízből.
<-Úgy tűnik, nem csak egy fa van...->

Godlaw / Tao
Moderátor

Karakteradatok

Témanyitás by Thorhalla on Csüt. 22 Feb. 2018, 08:18

Előtörténet:
LINK

Kaland:
A kristály világa

kép:

Hmm…
Olybá tűnt, hogy jól gondoltam mindazt, hogy sokáig bírja az elöljáró a víz alatt, így ő maga tudna előremenni s felderíteni mindazt, ami a víz alatti járatban lehet. Bólintottam s figyeltem, hogy a vízbe ugrik s eltűnik egy idő után a szemem elől. Így szinte teljes sötétség borult reám s csak a térkapu fénye volt mi némi derengést adott. Nem is kellett oly sokáig várnom, mint hittem, alig telt el egy perc csupán – a saját időnkben – s Sol Jahanmi ismét feltűnt. Az előző sötétség nyomán a kezemet szemeim elé kellett emelnem néhány szívdobbanásnyi időre, hogy hozzászokjam ismét a fényhez mit páncélja fényforrása okozott. Legalább jó híreket hozott, de nem mondott el mindent. A köpenyemet kioldottam s hagytam, hogy a földre essen, mivel prémből volt nem kellett volna sem megáznia, s még vissza is húzott volna a súlyával.
< - Rendben van, megyek – feleltem. >
Felkészültem mindarra, hogy a kinézete alapján roppant hideg lesz a víz, mikor beleléptem kellemesen kellett csalódnom, hiszen a víz meleg volt. Így máris sokkalta kellemesebben gázoltam tovább a merültem alá, amikor a járat fölé értem s követtem Sol Jahanmi-t a túloldalra. Egy mély levegőt vettem odafent s mivel nem tudtam pontosan, hogy az a nem sok mekkora, így igyekeztem gyors tempóban átjutni a túloldalra. Mikor kiértem s a felszínre érkeztem kifújtam a levegőt s vettem egy újabb mélyet s végül visszaálltam a rendes légzésre. Felpillantottam az égre s a szerint már tényleg a szabadban voltunk, hátra tekintettem s a hegy is megvolt, melynek a mélyébe érkeztünk. Körbepillantottam a megláttam azt, mire gondolt, nem csak egyetlen fa volt, hanem több is. A kristályfák, a „termések” s a lehullott „gyümölcsök” is meseszépek voltak, de most nem volt erre idő. Igyekeztem én magam is kiúszni a partra s kicsavarni a hajamból s a ruháimból is némileg a vizet.
< - Nem számítottam arra, hogy egy teljes erőbe botlunk – ismertem be. – Vajon a földön levő kristályok azok, a melyek már gazdatestre találtak? >
Leginkább magamnak tettem fel a kérdést, hiszen minderre az elöljáró sem tudhatta a választ, hiszen nagyon régen nem járhatott itt a létrejötte óta. De támadt egy ötletem, hogy melyiket kereshettünk.
< - Feltudsz repülni a lombkorona fölé s megnézni, hogy hol lehet egy nagy, hatalmas ősöreg fa? – kérdeztem. – Úgy vélem, hogy az lesz az, melyet keressük, a legnagyobb, legterebélyesebb, legősibb. >

felszerelés/egyebek:

Thorhalla
Fórumanyu

Karakteradatok