Szabadság Kapitány

Go down

Szabadság Kapitány Empty Szabadság Kapitány

Témanyitás by Cletus Kasady Pént. 01 Márc. 2013, 00:05

Név: Joseph Harper
Egyéb név(i): Szabadság Kapitány, Joe
Faj: Mutáns
Nem: Férfi
Jellem: Arrogáns és nagyképű, nagyon igényli a csodálatot. Önmagát szabadsághősnek tekinti, de valójában nem igazán törődik az emberi életekkel. Nemzeti messiásnak, Amerika feltámasztójának tartja magát.
Személyazonosság: Titkos
Születési helye és idő: 2022. augusztus 22., New York
Kor: 24 év
Család: Cletus Kasady (biológiai apa, állapota ismeretlen, valószínűleg börtönben vagy halott – Joe nemi erőszakból fogant, nem tud az apjáról szinte semmit, és azt is ignorálja), Cindy Harper (anya, halott), Michael Harper (nagybátty és gyakorlatilag nevelőapa, halott)
Foglalkozás: Terrorista, "Amerikai hős"
Testmagassága: 182 cm
Testsúlya: 77 kg
Szeme színe: kék
Haja színe: Eredetileg vörösesbarna, de jelmezben piros-fehér-kéken hordja
Bőre színe: Fehér
Különleges ismertetőjel: Haja
Egészségi állapot/ betegségek: Nárcisztikus-személyiségzavar, enyhe OCD (kényszerbetegség, nála abban nyilvánul meg, hogy rendszeresen ellenőriznie kell a felszerelését), nagyon súlyos messiás-komplexus

Életrajza:
Egy igazi amerikai hős élete mindig a nyomorból és gyengeségből indul, hiszen így lesz képes átérezni, hogy milyen helyzetben vannak azok, akikért harcol. Az viszont, hogy olyan időben kell élnie, amikor szeretett országa gyakorlatilag nem létezik, az egy egészen különleges feladatot jelent. Velem ez a helyzet. Pont azon a napon születtem, amikor hazám összeomlott. Ha engem kérdeztek, ez nem lehet véletlen. De ha ez nem elég, ezt hallgassátok: nincsen apám! Ebből egyszerűen nem következhet más, mint hogy valami felső erő küldött, hogy feltámasszam a romba döntött hazát.
Egyébként anyám nővérként dolgozott egy Queens-i kórházban, és keveset volt otthon. Nagybátyám, a hadirokkant katonatiszt, aki anyámmal lakott, volt az, aki a hazaszeretetet belém nevelte. Egészen kisgyerekkoromtól fogva Amerika Kapitány képeivel volt tele a szobám fala, és hatalmas lelkesedéssel hallgattam a róla szóló történeteket. Minden vágyam az volt, hogy egyszer olyan legyek, mint ő. Nagybátyám keményen, időnkén verésekkel nevelt, de ezért hálás vagyok neki. Ez az útja annak, hogy az emberből jó katona váljon. 10 éves koromtól kezdve tanítgatott arra, hogy kell bánni a fegyverekkel. Én szívtam magamba a tudást, amit tőle kaptam, de az iskolában csak a történelem érdekelt, azon belül is az Egyesült Államok dicsőséges története. Anyám azt akarta, hogy rendes iskolát, aztán talán egyetemet végezzek, de nagybátyám tudta, mire van szükségem. 13 éves voltam, amikor rávette anyámat, hogy írasson be egy katonai iskolába, amit egy jó barátja vezetett. Azt mondta nekem, hogy ide a kevés megmaradt igaz amerikaiak gyermekei járnak. Azoké, akik még nem mondtak le az ország újraegyesítéséről. Ekkor már anyám eléggé beteges volt, de nem maradhattam, már tudtam, hogy valami feladatom van, csak még nem láttam olyan tisztán, mint most. A Steven Rogers Katonai Középiskola kemény hely volt, és az első két évben nagyon nehéz volt. Bár végre olyan emberek között tanulhattam, akik azokat az értékeket vallották, mint én, a fegyelem nem volt az erősségem. Kisebb-nagyobb kihágások sorozatát hajtottam végre, és az a veszély fenyegetett, hogy nagybátyám kapcsolatai ellenére kicsapnak az iskolából, ám a sors egy szerencsés (bár nem hiszem, hogy véletlenre fogható) fordulata megmentett. A gyakorlatokon egyik napról a másikra megugrott a teljesítményem a reflexek terén. Olyan gyors lett a reakcióidőm, mint senki másnak. Egyértelmű volt, hogy mutációról van szó. Ez szolgált első bizonyítékként arra, hogy különleges vagyok, hiszen a családomban nem volt példa ilyesmire. Azért kaptam, hogy segítsen végrehajtani a küldetésem. Ettől kezdve speciális osztályba jártam, ahol különleges képzésprogramban vettem részt. A normál évfolyamban is volt valamilyen szinten harci kiképzés, de itt már egyértelműen ezen és a képességeink fejlesztésén volt a hangsúly. Kivételezett helyzetben voltunk, kevésbé követeltek fegyelmet, amíg a gyakorlatokon jól teljesítettünk. Még arra is lehetőségem volt, hogy a meglepően hamar, bár csak gyengén megjelenő másodlagos mutációmat szabadon használhassam. Nem sokkal ezután halt meg az anyám. A temetése szomorú volt, de alig ismertem. Azt hiszem valami tüdőbetegsége volt. Mindenesetre érettségéig a Steven Rogers-ben tanultam, majd 2040-ben befejeztem az iskolát. Öten végeztük el a mutáns képzést, és rögtön a záróvizsga után megalapítottuk a Hazafiak nevű szuperhőscsapatot. Itt még Szabad Szél néven tevékenykedtem. Ezt nagybátyám már nem érhette meg, szívrohamban halt meg. Az iskola igazgatója, Jeremy Waters tábornok volt a felettesünk, és az ő utasítására leginkább partizánakciókat hajtottunk végre a Szövetséges Államok ellen. 2043-ban aztán hatalmas esemény történt. Steven Rogerst, Amerika Kapitányt felébresztették majdnem egy évszázados kómájából. Örömünnep volt számunkra, azt hittük, hogy ő majd az újraegyesítési mozgalom élére áll, és összefogja az amerikaiakat. Ám ehelyett a Bosszú Angyalaihoz csatlakozott, és 2044-ben saját népe jogos felbolydulásának szétverésében is segédkezett. Ezt sohasem bocsátottam meg neki. Elárulta mindazt, amit képviselnie kellene. Ekkor kezdtem rájönni, hogy a Hazának új Amerika Kapitányra van szüksége. A Hazafiak úgy-ahogy működött a következő másfél évben, de az Ifjú Bosszúangyalok sokkal érdekesebbek voltak az embereknek. Egy csapat divatos liberális hős egy másik bolygóról visszatérve. Rögtön ez kellett, és ez elég szomorú. Gyakorlatilag parkolópályán voltunk egypár akcióval egészen addig, amíg Magneto és az internacionalista bandája át nem vették a hatalmat. Természetes volt, hogy a Steven Rogers-t (amit egyébként akkor már George Washington-nak hívtak, mert Amerika Kapitány nem volt többé méltó erre) rögtön bezárták, Waters tábornok eltűnt, valószínűleg megölték. A Hazafiak merényletet kíséreltek meg Magneto ellen, de a közelébe sem jutottunk. Valószínűleg nem is hallott rólunk. Csak én menekültem meg, a többiek meghaltak. Ez volt az utolsó jel. Egyértelmű volt számomra, hisz minden összevágott. Nekem kell az új Amerika Kapitánnyá válnom. Erre születtem. Én maradtam az egyetlen, aki ezt megteheti. Nem sokkal később ismertetett össze az egyik volt kiképzőtisztem Jonah Wright alelnökkel, aki, mint kiderült titkon az ellenállás mecénása. Felajánlotta a segítségét, amit el is fogadtam. Most az ő pártfogása alatt, magányos nemzeti hősként küzdök az elnyomás ellen. A hazámnak szüksége van rám. A média terroristának állít be, de én tudom, hogy a népem hisz bennem, és a nevemre emelik titkon a poharukat. Én vagyok az új Amerikai Hős. A nemzet piros-fehér-kék bajnoka. Szabadság Kapitány!


Képességei:

- Rendkívüli reflexei vannak, konkrétan az emberi maximum kétszerese.
- Másodlagos mutációja alakváltás, ami jelenleg a haja színének megváltoztatására korlátozódik

Szakértelmei: 13-15 éves koráig kevés katonai, 15-18 éves koráig komoly, képességközpontú képzést kapott. Ért a pusztakezes harchoz, a lőfegyverekhez (főleg pisztolyokhoz), egy kicsit a víváshoz és a városi hadviseléshez. Sok éves tapasztalata van a partizán- és terrorista harcmodorban. Ért a robbantáshoz. Érettségije van.

Külső:
Szabadság Kapitány 33xhratSzabadság Kapitány 2cqd1rn

Privát előtörténet véleményezést kérsz: Nem


A hozzászólást Cletus Kasady összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 08 Feb. 2015, 23:41-kor.

_________________
Reneszánsz: Cletus Kasady, Komédiás, a szimbionta, Michael Schuster, Raymond Washington (Becsület)
Végtelen Háború: Joseph Harper/Szabadság Kapitány
Gótika: Cletus Kasady
Cletus Kasady
Cletus Kasady
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 109
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Sep. 02.

Karakteradatok
Főkarakter: Danny Long
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Thorhalla Pént. 01 Márc. 2013, 10:44

A megbeszéltek alapján elfogadva.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Szabadság Kapitány Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Tyranis Pént. 01 Márc. 2013, 11:07


_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Szabadság Kapitány CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Cletus Kasady Szer. 11 Feb. 2015, 14:41

Szabadság Kapitány az elmúlt évben úgy gondolta, hogy Amerika egyik legfontosabb ügynöke, ellenben lényegében Wright alelnök házi terroristájaként tevékenykedett. Kisebb jelentőségű akciókat hajtott végre Magneto, majd Sinister ellen, bár neki meggyőződése, hogy kulcsszerepe volt abban, hogy a Szövetséges Államok visszanyerte a függetlenségét.
Szolgálataiért cserébe kapott Wright-tól egy pajzsot, ami Amerika Kapitány II. világháborúban használt pajzsának mintájára készült. Titánium-ötvözet, egy kevés vibrániummal, ami 2 tonnáig képes elvezetni az erőhatásokat. Ez végképp megerősítette abban, hogy ő Amerika Kapitány eredeti szellemiségének örököse, mivel erre már Steve Rogers nem méltó.

Szabadság Kapitány 2yxs0bb

_________________
Reneszánsz: Cletus Kasady, Komédiás, a szimbionta, Michael Schuster, Raymond Washington (Becsület)
Végtelen Háború: Joseph Harper/Szabadság Kapitány
Gótika: Cletus Kasady
Cletus Kasady
Cletus Kasady
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 109
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Sep. 02.

Karakteradatok
Főkarakter: Danny Long
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Thorhalla Szer. 11 Feb. 2015, 15:08

Elfogadva, kitalálok vmi kalandot a héten még remélhetőleg.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Szabadság Kapitány Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 12 Feb. 2015, 10:46


_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Szabadság Kapitány Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Szabadság Kapitány Empty Re: Szabadság Kapitány

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.