Fekete Párduc (T'Challa)

Go down

Fekete Párduc (T'Challa) Empty Fekete Párduc (T'Challa)

Témanyitás by Danny Long Vas. 10 Aug. 2014, 21:56

Név: T'Challa
Egyéb név(i): Fekete Párduc
Faj: Ember, zseni
Nem: Férfi
Jellem: Komoly és rendkívül intelligens fiatal férfi, nagyon erős felelősségtudattal. Mérhetetlen harag munkál benne azok ellen, akik elüldözték, legfontosabb célja, hogy visszaszerezze országát, és megmentse népét az elnyomástól.
Személyazonosság: Wakandán kívül még ismeretlen
Születési helye és idő: 1994 július 7. Wakanda, Arany Város
Kor: 20 év
Család: T'Chaka (apa-halott), N'Yami (anya - halott) Hunter (fogadott testvér), Ramonda (nevelőanya), Shuri (féltestvér)
Foglalkozás: Wakanda száműzött hercege
Testmagassága: 180 cm
Testsúlya: 85 kg
Szeme színe: Barna
Haja színe: Fekete
Bőre színe: Fekete
Különleges ismertetőjel:
Egészségi állapot/ betegségek: egészséges

Előtörténet:
Hazám Wakanda, egy apró ország Afrika északkeleti részén. Sokan nem is tudják, hogy létezik egyáltalán pedig nem túlzás azt állítani, hogy a világ legkülönlegeseb és legfejlettebb országa. Wakanda története évezredekkel ezelőtt, egy meteorbecsapódással kezdődött. Ez a világűrből jött óriási kődarab egy olyan ércet tartalmazott, ami sehol máshol nem található meg a földön, de elképesztő tulajdonságokkal bír: vibrániumot. Ez a fém képes mindenféle rezgést teljesen elnyelni, így segítségével olyan technológiákat fejlesztett ki a népem, ami sehol máshol nem lehetséges a világon. De a vibránium domb eleinte inkább átok volt, mint áldás. A meteor nem csak a fémet hozta magával, hanem ezzel együtt nagyon veszélyes sugárzást is, ami sokakat szörnyű módon alakított át. Ősöm, Bashenga összefogta a mai Wakanda területén élő törzseket, és közös erővel sikerült legyőzniük a hegy ereje által megszállt "démon szellemeket". Országot alapított, amelyet saját törzse, a Párduc törzs irányított. Segítségül hívta istenét, a Párducistent, és a nevében vallási rendet alapított, amelynek célja a domb védelme volt. A rend vezetője az ország királya, a Fekete Párduc lett, és ezt a címet elsőként természetesen Bashenga vette fel. Ő alakította ki népünk nagy múltra visszatekintő szokásait, amelyek segítettek egy néppé szervezni a széthúzó törzseket, és máig egyben tartják őket. Tisztában volt vele, hogy milyen veszélyes erővel bír a domb, ami köré országa épült ezért, hogy megvédje ezt a tudást, megszakított szinte minden kapcsolatot a környező országokkal. A külföldről származó tudást csak a mindenkori Fekete Párduc hozta be az országba. A trónörökös, mielőtt elnyehetné a trónt,mindig a világ legkülönbözőbb tájain tanul, hogy a lehető legszélesebb látókörre tegyen szert, és így a lehető legkörültekintőbben vezethesse az országot.
Wakanda ebből az elzártságból kifolyólag sosem vett részt igazán a világ konfliktusaiban. Miközben a világ többi része a második világháborúra készült, nagypám, Azzuri végre rájött, hogy hogy lehet biztonságosan, nagy mennyiségben kitermelni a vibrániumot, anélkül, hogy újabb mutációkat kockáztatnánk. Ez hihetetlen technológiai fellendüléshez vezetett. Ez azonban azzal is járt, hogy - mivel ha tudnának erről a nyersanyagról, a világ összes országa megpróbálná rátenni a kezét - Wakanda kénytelen volt még inkább elszigetelődni. Amikor kitört a második világháború, úgy tűnt, Wakanda ismeretlensége miatt semmilyen szerepet nem fog kapni az eseményekben, ám ez nem egészen így történt. Egy apró, de nagy jelentőségű csata zajlott itt, amikor egy náci csoport felfedezte Wakandát és a vibrániumot. Nagyapám katonái komoly harcot vívtak velük, és végül Amerika kapitány segítségével győzelmet is arattak. Egy ellenséges harcos sem tért haza, hogy hírt vigyen az országról. A Kapitány, miután megfogadta, hogy ő sem adja ki a titkot, nagyapámtól hálából egy kevés vibrániumot kapott, amiből a híressé vált pajzsa készült. Ő cserébe régi pajzsát hagyta itt, a kölcsönös barátság jeleként.  Amikor nagyapám meghalt, helyét az apám, T'Chaka vette át, aki tovább folytatta a vibránium alapú fejlesztések támogatását, és ezáltal az ország felemelését. Az ország virágzott uralkodása alatt, saját magának viszont komoly problémákkal kellett szembenéznie. Szeretett felesége, N'Yami ugyanis nagyon nehezen esett teherbe, és sokáig úgy tűnt, hogy egyáltalán nem lesz képes örökössel megajándékozni a királyt. Ez volt az egyik oka annak, hogy amikor egy külföldi repülőgép lezuhant Wakandában, apám örökbe fogadta az egyetlen túlélőt, egy kisfiút. Mindig megvolt benne a szándék, hogy oldja az ország elszigeteltségét. Bár ezt nem tehette meg a vibránium jelentette veszély miatt, a nép többségével ellentétben mindig nyílt szívvel fordult az idegenek felé, és befogadta azokat, akiknek menedékre volt szüksége. Nem volt ez másképp ezzel a fehér kisfiúval sem, akit Hunter-nek nevezett el, és a fiaként nevelt. Úgy tervezte, hogy ő lesz az örököse, abban az esetben, ha valóban nem születik gyermeke. Ezt persze a nép és a törzsek vénei nem nézték jó szemmel, hiszen Hunter nem is lehetett volna idegenebb számukra. Végül aztán megspóroltam nekik a botrányt azzal, hogy Hunter érkezése után öt évvel világra jöttem. Nem okoztam azonban felhőtlen örömöt, mert anyám belehalt a szülésbe. Ez a Hunterrel való kapcsolatomat is egy életre megrontotta, hiszen nem csak az örökösi címét vettem el, hanem a nevelőanyját is. Irántam érzett gyűlölete azóta sem enyhült. Nem nőttem fel azonban teljesen anya nélkül, mivel apám a gyászidőszak lejárta után új feleséget vett magához. Ramonda is idegen volt, Dél-Afrikából származott. Eleinte tőle is idegenkedett a nép, bár talán nem annyira, mint Huntertől (hiszen nem volt fehér), de kedvessége miatt nagyon hamar megszokták. Ő volt az anyám, úgy nevelt, mintha édes fia lennék. Két évvel az én születésem után, apámnak és Ramondának közös gyermeke is született, a húgom, Shuri.
Egészen kicsi koromtól fogva arra képeztek, hogy Fekete Párduc legyen belőlem. A Párduc törzs különleges edzéseinek, és a vibránium domb belsejében növő, különleges növények fogyasztásának hála szinte emberfeletti képességekre tettem szert. Gyermekkoromban megtanítottak nekem mindent a hagyományainkról, a történelmünkről és a népről, ami ahhoz kell, hogy jó király lehessek majd. De ez még nem minden. A Fekete Párduc feladata az idegen országokból származó tudás behozatala, ezért 16 éves koromban elhagytam a hazámat, és először Európában, az oxfordi egyetemen kezdtem fizikát tanulni. Mindössze három év alatt megszereztem a mesterdiplomát, jóval gyorsabban, mint bármelyik kortársam. Ezután egy rövid időre visszatértem Wakandába, de éppen csak annyi időre, hogy tanúja legyek törzsem bukásának.
Az egész ország örömmel fogadott, apám, nevelőanyám és húgom is boldog volt, hogy viszontláthatnak. Ekkor tudtam meg, hogy Hunter megkapta a Fehér Farkas címet, ami a wakandai titkosrendőrség, a Hatut Zeraze fejének titulusa. Nem lepődtem meg rajta, hogy nem volt jelen fogadásomkor. Alig egy hetet töltöttem otthon, amikor támadás indult az Arany Város ellen. A Fehér Gorilla törzs a Párduc törzs talán legnagyobb riválisa indította a rohamot. Annak ellenére (vagy talán éppen amiatt), hogy a beolvasztásuk érdekében Bashenga betiltotta a vallásukat, mindig is ők voltak a legerőteljesebben elkülönülő frakció wakandai népben. Vezetőjükről M'Baku-ról köztudott volt, hogy ha lehetősége adódna rá, magához ragadná a trónt, hiszen többször megpróbálta párbajban elnyerni apám címét, de sosem járt sikerrel. Most azonban, hogy nem volt egyedül, megváltozott a helyzet. Véres küzdelem bontakozott ki a városban. Nem tudom, hogy hogy jutottak ekkora sereghez, vagy hogy hogyan törték át a falakat, de megtörtént. A csata során apámat M'Baku emberei bekerítették, így végre sikerült megölnie. A várost, amit külső ellenségnek sosem sikerült meghódítania a saját népemből származó ellenség bevette. Apám meghalt, nevelőanyám eltűnt, Shurit elfogták, Hunterről pedig semmit sem tudok. Én is menekülésre kényszerültem, a Vének Tanácsa segítségével el tudtam hagyni az országot, és Amerikába menekültem. Most a trónbitorló M'Baku viseli a Fekete párduc címet, és törzsemet rabszolgamunkára kényszeríti a vibrániumbányákban. Nem fogom megbosszulatlanul hagyni azt, amit országom és családom ellen elkövettek, de jelen pillanatban nem tudom mit tehetnék. New York-ban elkezdtem a fizika doktori képzést, és elszántam keresem a módját országom visszafoglalásának. Az egyetlen dolog, amit magammal tudtam hozni, és ami mindig Wakandára emlékeztet, apám ceremoniális öltözéke, amit a mindenkori Fekete Párduc akkor visel, amikor királyi szerepben jelenik meg. Ez a ruha nem csak eszmei értékkel bír, hanem mindenfajta harchoz is kiváló viselet. Akárhányszor előveszem, a fájdalom, amit felelevenít a szívemben, mindig megerősíti elhatározásomat. Meg fogom menteni a népemet, és a bosszúval sem maradok adós!

Szakértelmek:
Wakanda trónörököseként testi és szellemi téren is elsőrangú képzést kapott. Behatóan ismeri a wakandai történelmet, kultúrát és vallást, kiválóan beszéli az összes ott használt törzsi nyelvet.
A más afrikai országok képviselőivel is megtanult tárgyalni, ismeri a szokásaikat, és illetve az angol, francia, afrikaans, és mindenféle törzsi nyelveket.
A nyugati kultúrkör sem ismereten számára, remekül elboldogul abban a környezetben is.
Ért a vibrániumalapú és a nyugati technológiához is, illetve fizikusi diplomája van, amit Oxfordban szerzett.
Wakandában kemény harci kiképzésben részesült. Olyan fegyvertelen harci stílust tanítottak meg neki, ami sehol máshol a világon nem ismert.

Képesség:
Közel emberfeletti fizikummal rendelkezik. (Nagyjából Amerika Kapitány szintjén)

Felszerelés:
A Fekete Párduc ceremoniális öltözéke. Egész testet fedő, valamelyest ellenálló fekete törzsi jelmez.. Ujjai végén vibrániumból készült karmok találhatók, melyek szabadon előhúzhatók és elrejthetők.

_________________
Mesélő
Reneszánsz: Danny Long, Bérmajom, Jerome Masamba/Ravasz, Peterson Gray, Antoine Alanian (X-diák)
Végtelen Háború: Damian Long
Másik Világ: Bérmajom
Outsiders: Jerome Masamba, T'Challa/Fekete Párduc
Apokalipszis Kora: Woland
Exiles: Antoine Alanian
X-Rezervátum: Danny Long
Danny Long
Danny Long
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1097
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. Mar. 17.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Danny Long
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fekete Párduc (T'Challa) Empty Re: Fekete Párduc (T'Challa)

Témanyitás by Morsus Csüt. 14 Aug. 2014, 08:31

Előtörténet elfogadva!

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.