Aromata et commeatus

Go down

Aromata et commeatus Empty Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Pént. 26 Feb. 2016, 09:21

Maga a mágikus kellékekkel foglalkozó bolt a főépület földszintjén.
Az egyszerű herbalista gyógynövényektől kezdve olyan ritkaságok is találhatóak itt, mint angyaltoll, démonszarv, avaloni, asgardi, olimposzi mágikus és isteni dolgok, minden vallás, mitológia, mondakör mágikus dolgai megvehetőek, vagy megszerezhtőek. Lehet itt rendelni, venni mágikus talizmánokat, pergameneket, főzeteket is stb.

Két dolgozó, akik árulhatnak itt:
Kaylyn von Hessen
Lar'syee Eleina/Harcimadár


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 06 Márc. 2016, 22:06-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Vas. 06 Márc. 2016, 21:14

Ad' kicsit zavarban van. Nem nagyon volt még hasonló helyen és ez feszélyezi. Méghozzá a kérdését is olyan kellemetlennek érzi. Egy KISS póló van rajta a szokásos farmerral és sport cipővel. Elég laza ruházat pedig ha a nagy fagyok már el is múltak, de nincs jó idő. Ez neki aki nem érzi a hideget nem fontos ezért van ilyen lazán öltözve. Mondhatni hidegen hagyja őt a hideg. Szóval ott tartottunk, hogy eléggé zavarban van egy bizonyos kellemetlen helyzetben feltett kellemetlen kérdés miatt. Úgy hallotta, hogy lett egy olyan varázsbolt ahol mindenféle varázsló dolgot árulnak meg hasonlókat. Ad' pedig a lehetőséget látja ebben. Ha itt sikerülne a napi vérmennyiségét tisztességes módon beszereznie akkor nem kéne drogosokra és bűnözőkre vadásznia, hogy kicsit megcsapolja őket. Így hát zavartan nyitott be az üzletbe és nézett végig azokon a polcokon amik meg voltak pakolva általa ismeretlen dolgokon amik közül néhány még bizarrul is nézett ki.
~Ez meg mégis mi a fene? Ez egy szárny? Miféle szárny? Te jó ég az meg micsoda? Tök fura. Olyan mint egy, hogy az a rohadt! Egy nyelv? Ez nagyon beteg. Ezek őrültek.~
Lép hátrább a polctól két lépést.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 07 Márc. 2016, 00:02

Éppen a következő LARP időpontját és helyszínét egyeztetettük, a következő hétvégére a Brooklyn-i parkok egyikébe, főleg, hogy végre jó időt jósoltak a tél után. Igaz télen is volt LARP, legalább a Hoth emlékeit eleveníthettük fel, ahol végre kioktathattam a birodalmiakat, hogy miként is kellene harcolni, hogy a lázadó kutyákat megverjük. A csatát újrajátszottuk és az ötleteim alapján el is intéztük őket. Így már a Yavini csata is felejtős lett, mert igencsak csírájában folytottuk el a lázadást és nem bukott el a Birodalom. Bár be kell valljam jobban szerettem Thrawn-t és Giladot, mint Palpatine-t, de ez van, a Köztáraságiak ehhez ragaszkodtak, de aztán meg is bánták! Szóval éppen ezzel foglalkoztam, amikor valaki belépett a boltba. Amit mindig megtettem ilyenkor azt azonnal most is megejtettem, mágiaérzékelés, auraolvaással. A fiatal fickó nem volt mágiahasználó, de valami mást azonnal megláttam az aurájában. Végül is ki vagyok én, hogy ítélkezzem, tudtam, hogy a SHIELD-nek és a WAND-nak is nem egy vámpír dolgozott, de az én dolgom az volt, hogy levadásszam őket, itt persze nem tehettem meg, mert Steph nem csak páros lábbal rúg ki, de még börtönben is találom magam. Nehéz az élet. De legalább azokat a szörnyeket büntetlenül vadászhattam, akik ártottak az embereknek. Ez is valami. Néhány pillanatig figyeltem még, aztán visszatértem a chathez, de fél szemmel még szemmel tartottam a srácot, vagy pasast, akár több száz éves lehet, bár a pólója alapján a zenei ízlése legalább jó. A reakciói a szokásosak, amiket megszoktam a legtöbb betévedő nem mágikus személytől. Végül egy kis idő múlva úgy döntöttem, hogy nem árt, ha besegítek, így beírtam a chat-be, hogy "afk, munka", majd a hologarfikus felületét a laptopnak eltűntettem és a gépet is lecsuktam.
- Segíthetek valamiben? - kérdeztem a srácot. - Keres valamit, vagy csak nézelődik?
Az eddigi pár nap tapasztalatai alapján a legtöbben csak nézelődni jönnek be, de hátha ezúttla valami érdekesebbe is belefutok.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Hétf. 07 Márc. 2016, 00:30

Ad' eléggé elborzadt ettől a helytől. Látott már sokkal durvábbakat, de akkor is. Egyáltalán lehet ilyeneket nyilvánosan árulni?
~Ez nagyon bizarr. Méghozzá ki venne ilyet és mire használná? Mi értelme ilyet venni? Ez nagyon beteg.~
Aztán egy vörös hajú boltos csaj megkérdezte, hogy segíthet-e. Tökre mint valami ruhaboltban. Ez sem normális. Ez az egész hely nem normális. Sam már nem volt benne olyan biztos, hogy tényleg meg akarná tenni, hogy mindig eljön ide egy kis vérért. Azt viszont tudnia kell, hogy egyáltalán megtehetné-e, a lehetősége meg van-e arra, hogy eljöjjön ide ha éhes. A kis háttérsztorit ki is találta, hogy miért akarna vért.
-Heló. Hát ja. Én keresek izé hát vért. Tudod a vodoo-hoz. Mert én olyanokat szoktam.
Ennyi. El is mondta a cáfolhatatlan történetét. A mágiáról nem tud semmit úgyhogy ennyire futotta tőle. Abban volt csak biztos mikor ezt kitalálta, hogy nem úgy mondja majd, hogy"Heló. Egy vámpír vagyok és jöttem kajcsiért mert unom, hogy sz@r alakokat kell megcsapolnom." Az kicsit beteg lett volna és valszeg még törvénybe ütköző is.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Kedd 08 Márc. 2016, 00:01

Hamar feladtam azt, hogy ne segítsek, mert a srác igencsak hamar a kiakadás szélére került, az pedig nem lett volna senkinek sem jó, hogyha bepánikol és sikítva, törve-zúzva rohan ki innen. Árt az üzletnek. Így hát felkeltem és odamentem, hogy megérdeklődjem, hogy mit is szeretne. Jópont a vámpírkomának, hogy legalább legális úton akar vért szerezni és nem pedig másokat kiszipolyozni. Jó, hogy ennyire humánus a világ, azonban a háttérsztori, amit kitalált. Aggódtam, hogy a plafon leszakad a fejünkre és mindent tönkretesz. Azzal az arckifejezéssel néztem rá, hogy "te most komolyan ennyire hülyének nézel?". Mondhattam volna, hogy talán tollasnak néz ki a hátam, bár ez a vicc Harcimadár jelenlétében lett volna kifejezetten vicces és nem így.
- A voodoo csupán egy-egy cseppnyi vért használ és azt is a megátkozandó személytől - mondtam. - És kétlem, hogy ilyet akarna tenni, hogy idegen embert átkoz meg...
Egy pillanatra ránéztem és végigmértem.
- Tudom, hogy maga nem mágiahasználó, egyébként, ha ilyen dolgot akar kitalálni, a vérmágia az, ami vért használ, nem a voodoo. És még ők is állati vérrel gyakorolnak, nem emberivel. Az csak a média és az idióta hozzá nem értő fanfiction és regényírók bullshitje, hogy a voodoo emberi vért használ... szóval vért akar...
Elindultam visszafelé az asztalhoz, hogy egy megrendelőlapot levegyek.
- Pontosan tudom, hogy micsoda, magával ellentétben én tényleg mágiahasználó vagyok, az aurája elárulta, és a főnököm külön örömmel veszi, hogy innen szeretne vért szerezni és nem az utcáról. Nyugodjon meg, WAND ügynök vagyok, és nem kerül bajba, nem ön az első, aki a SHIELD-en keresztül szeretne táplálékot kapni. Díjazzuk.
Közben visszaértem a papírral és a tollal.
- Akkor lenne pár kérdésem, és ha aggódna... diszkrétek vagyunk. Milyen vércsoportú vért szeretne, mennyit egy héten? Az ára a vércsoporttól függ, mert ha 0RH- lenne, amit szeretne, az ugye a legritkább, az drágább, mintha 0RH+ lenne a megjelölés és így tovább.
Ismét felpillantottam, hogy mindezekre mit is fog mondani, kihátrál-e, vagy pedig felvállalja.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Kedd 08 Márc. 2016, 00:36

Ahogy ki lett oktatva rájött, hogy a kis háttérsztorija nem épp a legjobb. Az arckifejezése egyre zavartabb lett. Főleg mikor meghallotta, hogy tudják mi. Akkor konkrétan megrémült. Eddig csak viszolygott, de az, hogy rájöttek mi az teljesen rémisztő. Majd gondolkodása során az arcán lévő rémület átvált egy furcsa ijesztő felismeréssé és a sztori végét szinte észre sem veszi.
~Miért van az, hogy mindig találkozok valakivel aki egyből leveszi mi vagyok. Ez rohadtul sz@r. Előbb egy macska, majd az öreg. Ez bizarr. Főleg, hogy most gondoltam végig az egész dolgot. Tényleg megtörtént az ami múltkor megtörtént velem? Egyáltalán a Ravencroft-os dolog megtörtént? Van bizonyíték ami arra utal, hogy átéltem két mészárlást. Ja a miniszter neje aki egy mókus. Örült vagyok.~
-Basszus.
Zavartan a nőre néz.
~Ő létezik? Mi igaz és mi nem? Egyáltalán vámpír vagyok?~
Átgondolva az elmúlt pár hónapjának a történeteit megzavarodik méghozzá nem is kicsit. Rájön, hogy milyen hihetetlen dolgokat látott és hogy megjárt egy bolondokházát. Ezt átgondolni kicsit kemény.
-Bocsi. Egy kicsit elkalandoztam. Mit is mondtál?

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Szer. 09 Márc. 2016, 00:01

Abban biztos lehettem már, hogy eszem ágában sem lenne elvinni a srácot pókerezni, mert az érzéseit és gondolait nem tudta elrejteni. Igaz nem szokványos vámpír reakció volt, hogy pánikot lássak egy-egy arcán, maximum akkor, amikor lefejeztem őket, vagy kitéptem a szívűket, de ez most mellékes. A srác félt és határozottan nem örült annak, hogy kiszúrtam, hogy micsoda. A végén még átkozódni is kezdett.
- Megesik, nem kell aggódnia - mondtam.
Én meg mióta szoktam egy-egy vérszopót babusgatni? Talán mégsem kellett volna ezt a mellékállást elfogadnom az ügynökösködés mellett. Ennek ellenére elindultam a papírokért, amiket mondtam, és beikszeltem rajta azt, hogy fixen ember vér kell. Miért nem kecske, vagy tehén? A végén pedig visszakérdezett, hogy mit is mondtam. Felsóhajtottam, ehhez hosszú volt ez a nap és még csak nemrég sötétedett, azaz még egy ideig nyitva leszünk. De mivel eladó vagyok, kénytelen vagyok a szép arcomat mutatni és kedvesnek lenni, akármi is a vevő.
- Azt mondtam, hogy nyugodtan rendelhet innen legálisan, ha nincs ismerőse valamelyik vérbankban, hogy onnan vegyen - mondtam. - Szóval szükségem lenne pár adatra, ha ez nem gond.
Megvártam a válaszát, ha pedig megkaptam, akkor folytattam, ha igenlő volt ez.
- Milyen vércsoportú vért szeretne, az ár is ettől fog függni, ha ritkát kér, kicsit drágább, ha nem, akkor minimális összegért tudunk szerezni. Ezenfelül, hogy mennyi egységre van szüksége hetente, és ide jön érte, vagy pedig postázzuk-e az árut.
Ezek után már csak meg kellett várnom, hogy miket is mond, hogy azokat X-elhessem be a papíron, ami a kezemben volt a rendelés felvétele miatt.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Szer. 09 Márc. 2016, 00:21

A másik nő nyugtatására Ad' még inkább meglepődött.  Most vagy elbeszéltek egymás mellett vagy tényleg hallja a gondolatait.
-Mi? Mármint mi esik meg?
Legrosszabb esetben őrültnek nézik. Már ha nem az most is. A fojtatásra most figyelt.
-Nem hiszem, hogy van okom titkolózni.
~Már ha nem akarnak megkeresni és csinálni velem valamit. Jesszus kezdek úgy gondolkozni mint Sam. Ha valami akkor ez tuti jele annak, hogy kezdek megőrülni. Ne felejtsek el keresni egy pszichológust.~
-Szerintem nekem elég lesz a sima. Hogy mennyit? Na ez jó kérdés. Azt hiszem olyan heti másfél litert?
Még sosem számolgatta csak leszívta amennyit és lépett. De ez így kicsit gáz. Kellemetlen is. Mintha valami teljesen átlagos dologról lenne szó és nem vérről. Emberi vérről. Ez bizarr.
-Szerintem személyesen jövök. Egy haveromnál lakok aki kicsit őrült. Ha megtudná valszeg úgy járnék mint... hát ahogy a filmekben szokás. Vágod?
Vág egy zavart mosolyt. A magyarázkodás nem azért volt, hogy kiadja magából, hogy milyen szegény szomorú sorsú vámpír ő hanem, hogy kimagyarázza miért ne jöjjenek hozzá véres üvegekkel. Mert Ad' valahogy úgy képzeli ezt el mint a tejesek. Leteszik az ajtó elé a kis üveget és kész. Persze nem ez a valódi ok. Inkább az, hogy nem szívesen hív embereket Sam drogtanyájára.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 10 Márc. 2016, 00:03

Kissé oldalra biccentettem a fejemet a kérdésre. Úgy tűnt, hogy fel sem tűnt a fickónak, hogy a kicsúszott "basszus" reakcióra reagáltam. Nem volt csoda, nem ő volt az első ilyen személy itt.
- Az, hogy így reagál a boltban, és ennyire zavarban van tőle, esetleg megijed a látottaktól.
Olyan volt csak, mint egy átlagos nem mágiahasználó, aki idekerült. Semmi több, azt leszámítva, hogy egy vérszopó, ami miatt úgyis negatívummal indul nálam. De mindegy, felsoroltam a szükséges dolgokat, amik kellettek. Nincs oka titkolózni, ebben mondjuk kételkedtem, bár tény, hogy a legtöbben nem önként és dalolva lesznek vámpírok, hanem azzá teszi őket valaki. De amióta volt az évezred elején az a borzalmas sorozat, a Twilight csöpögős hányinger, azóta sokan akarnának vámpírok, vagy épp vérfarkasok lenni. Mintha a vérfarkasság nem egy átok lenne, hanem harapás úton terjedne, mint a likantrópia. Rémesek a mai emberek... mindegy felírtam azt, amiket mondott, a legáltalánosabb vér, szóval amit épp kapni, aztán másfél liter hetente, az annyi, mint három egység, majd a végén, hogy személyesen venné át.
- Rendben van, még egy nevet is kérek, hogy milyen névre adjuk majd ki ezt.
Kíváncsi voltam, hogy a valódi nevét, vagy valami álnevet ad majd meg, hogy azon fogja kikérni a vért. A felvetésére bólintottam, hogy mit tenne a lakótársa, ha oda állítanánk be a vérrel. Talán normális fazon lehet; a végén mosolyt erőltettem magamra és bólintottam a srácnak.
- Értem, persze. Előre óhajt fizetni, egyszerre kéri a három egység vért, vagy háromszor jön majd be? És kártya, vagy készpénz lesz a fizetés módja?
Tettem fel a többi rutinkérdést is még, amikre szükség volt mindehhez.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Csüt. 10 Márc. 2016, 00:20

A választ megértette. Szóval nem a fejében matatnak.
-Áh értem. Ja. Furcsa hely.
A nevét is megkérdezték. Na ez most jó kérdés. Az igazit mondja vagy egy hamisat. Végül is nem árthat. Amit most csinál az nem ütközik törvénybe. Mármint állítólag. Vagyis  miért ütközne törvénybe?
-A nevem Adrian Sommerfield.
Vallotta végül be a valódi nevét. A következő kérdés már egyszerűbb és magától értetődőbb. Ha egyszerre kérné akkor vagy egyszerre fogyasztja el vagy valahogy tárolja. Sam pedig tuti páros lábbal rúgná ki a házból ha bevágna két üveg vért a hűtőbe az száz százalék.
-Háromszor jövök be érte és készpénz.
Kártyát nem szokott kérni azoktól a szemétládáktól akiket lever és kirabol. Bár kérdés, hogy ezek után miként fog pénzhez jutni? Eddig úgy csinálta, hogy miközben evett a zsebét is feltöltötte. Most már valahogy másképp kéne. Például lehetne taxis. De ahhoz kéne kocsi és engedély ami külön pénz. Meg a pszichológus is majd pénzt vesz el. Nem könnyű egy munkanélküli vámpírnak aki nem akar a bűnözők közé bekerülni.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Pént. 11 Márc. 2016, 00:02

Furcsa hely; ami a saját véleményem volt, hogy egyáltalán nem volt az, olyan, mint egy plázamacának egy ruhabolt. Vagy bárki másnak egy megszokott élelmiszerbolt. Számomra ez volt az átlagos és az volt a furcsa, hogyha valakinek ez furcsa. Ilyen a világ és ez van. A nevet felírtam, Adrian Sommerfield, fogalmam sem volt róla egyelőre, hogy valódi-e, vagy pedig csak kitalált, majd átkell futtatni az adatbázison, hogy kiderüljön, hogy benne van-e a rendszerben, elkövetett-e valamit már, Ha igen, akkor az egyik alkalommal rajta lehet ütni, ha nem, akkor pedig hagyjuk annyiban a dolgot és kénytelen leszek lenyelni, hogy egy szentéletű vámpírral van dolgom. Igaz ez még mindig az USA volt, ahol roppant idióta emberek is megfordulnak, bár egy vámpír, lehet, hogy több száz éves már és nem fiatal, így kitudja.
- Szóval személyes átvétel, heti háromszor - mondtam. - Felteszem hétfő - szerda - péntek lenne a legjobb önnek - néztem még rá. - Esetleg szombat, akkor nyitva vagyunk rövidített nyitva tartással, vasárnap mi is pihenünk.
Ha megmondta, hogy melyik napokon akar jönni, akkor azokat bepipáltam a rendelésfelvevő lapon, ahogyan a készpénz kategóriát is. Használt még valaki olyat? Persze az, aki nem akarta, hogy lenyomozzák, más nem, szóval ez igencsak gyanús volt Mr. Sommerfield-nél. Amint készen is voltam, akkor a vámpír felé nyújtottam a papírt.
- Még egy aláírást kérek ott a lap alján a megrendelőnél és készen is vagyunk az egésszel, ha még nem szeretne ezeken felül mégis valami mást is.
Türelmesen pillantottam rá, hogy szeretne-e még valamit, vagy pedig ennyi minden elég volt neki. Nem csodálkoztam volna, ha így elsőre ennyi bőven elég lett volna, mert ennyi minden is roppant sokkoló lehet.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Pént. 11 Márc. 2016, 00:26

Nevét is felírták majd megkérdezték pontosan milyen napokon jönne be a vérért.
-Szerintem az a hétfő, szerda, péntek trió jó lesz.
Ad' a magabiztosság példaképe. Bár ember legyen a talpán aki magabiztosan vért rendel egy olyan boltból ahol nyelvek, szárnyak és még kitudja mik vannak és közben rájött, hogy van egy kis esélye, hogy megőrült. Ez valószínűleg egy edzettebb embert is megviselne. Ad' pedig amúgy sem az érzelmi kiegyensúlyozottságáról híres. Még a nevét odafirkantotta a lap aljára és meglepetten nézett a lányra. Mégis mi mást akarna ő itt.
-Nem azt hiszem ennyi volt.
~Bár mégis mit jelent az a vérmágia? Ha nem mások vérét hanem állatok vérét használják akkor azt mégis mire? Inkább nem is érdekel. Nem dolgoznék egy ilyen helyen sem. Vagy meg kellene kérdeznem, hogy én vagyok-e az egyetlen Sommerfield? Talán. Basszus muszáj lesz.~
-Vagyis még annyi, hogy izé.. véletlenül nem járt itt hasonló ügyben a faterom? Lucas Sommerfield.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 12 Márc. 2016, 00:03

Akkor a hét három azon napja, azokat is bepipáltam miután mondta. És úgy tűnt, hogy semmi más sem volt. Akkor nem volt már más dolgom, majd ha távozik, akkor bescannelni ezeket. Sokkal gyorsabb, mint fordítva, hogy ott X-elgetek, majd nyomtatok aláírásra. Úgy tűnt, hogy végeztünk is, főleg, hogy ő is kimondta, hogy ennyi. Ezzel akkor megfordultam és el is indultam vissza a pult mögé, amikor még megszólalt ismét. Alapból sem volt ismerős a név, de ha még az is lett volna, akkor sem mondhattam volna el.
- Sajnálom, a boltunkban a diszkréció igencsak fontos, ha jár is ide, ha nem, akkor sem mondhatnék semmit.
Szóval az apja is vámpír, hát remek, egy vámpírdinasztia! Miért is nem ölhetem meg őket egyesével? Ah igen... a főnököm miatt, szívás, ha a csaj a WAND vezetője a férje meg a SHIELD-é. Meg aztán a diszkréció azért is fontos, mert ki tudja, hogy valamelyik vevő mikor kattan be és kezd mészárolni a többi mágiahasználó között. Nem is beszélve arról, hogy a nevek alapján könnyedén meglehetne másokat találni és az is könnyítené bárkinek a dolgát. Ez nagyjából olyan lenne, mintha kiteregetnénk mindenki szeme elé, hogy nesztek itt vannak a SHIELD ügynökeinek listája, kezdjen vele mindenki, amit akar. A mágikus dolgok roppant veszélyesek, még jó, hogy semmilyen látvány dolgot nem tudok vele csinálni, csak feltűnésmentes dolgokat és ennyi nekem elég is volt. Közben még a scannerhez mentem, aztán digitalizáltam is a papírt, amit rögtön fénymásoltam is. Még mehetett rá a bolt pecsétje és az én aláírásom is, majd átnyújtottam a vámpírnak azt.
- Ezt kell elhoznia minden alkalommal, vagy ha ez otthon marad, akkor fényképes igazolvánnyal tudja elkérni majd a vért.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Adrian Sommerfield Szomb. 12 Márc. 2016, 01:21

A kérdésére nem kaphatott választ és ez természetes. Ha Ad' ezt majd később átgondolja akkor örül is majd a válasznak hisz ezek szerint őt sem tudják ilyen lazán megtalálni.
-Oh értem. Ja ez magától értetődik.
~Akkor mégis hol a francba találhatlak meg te sz@rházi? Na csak várjál.~
Ha ide jár és egyszer véletlenül összefutnának itt az üzletben akkor Ad' tuti nem bírna magával és nekimenne az öregének. Még úgy is, hogy valószínűleg nem tartana sokáig a bunyó hisz biztos egyből egy varázslattal kiütnék.A lány közben egy lapot is nyomtatott neki és elmondta, hogy az-az ő kis ebédjegye. Elég bizarr.
-Aha. Kösz. Akkor csá.
A kezével int még egyet búcsúzásként, majd ha más nincs akkor kilép az üzletből és elindul az éjszakába. Na, jó az előbb sötétedett be, de ez így jobban hangzik minthogy keres egy telefonfülkét és egy telefonkönyvben keres valami olcsó pszichológust aki foglalkozna vele. Bár belegondolva az aki vállalja, hogy sötétedés után találkozik egy vámpírral egyedül egy szobában, valószínűleg annak van szüksége pszichológusra, de New York az a hely ami tele van ilyen őrültekkel.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Vas. 13 Márc. 2016, 00:04

Legalább egy vevő, aki nem kifejezetten akad ki azon, hogy nem mondok meg egyetlen egy mágikus vásárló nevét. Pedig volt már rá példa, hogy valaki ilyesmi miatt jött be, hogy ő itt akar ismerkedni nagy "mágusokkal". Majdnem elküldtem őket a p*csába és valamelyik vándorcirkuszba, hogy fogjanak maguknak ott egy "mágust", vagy mutatványost, ne pedig itt. Úgy tűnt, hogy a vámpír igencsak hamar le is lép, mivel nem akart tovább maradni. Nem mágiahasználó, így számára mindez, ez az egész hely annyira nem is varázslatos.
- További szép estét Mr. Sommerfield! - köszöntem el.
Amint kilépett az ajtón, akkor vissza is ültem a gépem elé, felhajtottam a tetejét és hagytam, hogy újra megjelenjenek a holografikus felületek és a chatszoba is. Így, amint ez megvolt szóltam is, hogy visszajöttem és akkor folytathatjuk a megbeszélést a következő LARP-hoz. Azt leszögeztem, hogy akarom, hogy az egyik kedvenc játékosom is jöjjön a megszokott "Balf*sz hadnagy" karakterével, fix, hogy rühell a srác, de én imádom, a betört orról nem tehetek, az csak baleset volt, vagyis én mondom annak, de minek bámult a meg a fenekemet? A sztoriban az egyik Moff fiát játszotta, Kirageen Disra hadnagyot. Magát a srácot játékon kívül nem igen ismertem, csak a karakterét, de magát a játékost is meg szerettem volna ismerni, így ezért is reméltem, hogy ott lesz majd legközelebb, talán még esetleg meghívom egy üveg koréliai sörre is, vagy egy wookie nyálra a LARP alatt, hogy megismerhessem. Szóval a rendezőknek mindenképpen azt mondtam, hogy ott leszek, már vártam, hogy meglegyen a fix időpont, amikor már semmi sem lesz lefagyva, bár egy Hoth 2.0-s játékot is szívesen megnéztem volna, legalább "Apucit" és az imádott Thrawn-ját újra kioktathattam volna arról, hogy az első holdat is szét kellett volna lőni a Yavinnál és nem pedig megkerülni!

//Folytatás: Múzeum//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Irina Shane Kedd 05 Ápr. 2016, 00:56

Sok elviselhetetlen dolog van a vámpír létben, de mára már nagyjából sikerült megszokni és elfogadni a helyzetet, viszont van egy dolog amit régen a legkisebb gondnak tartottam, jelenleg a legnagyobb hátránynak érzem, ami nem más mint az erős "napallergia", amire viszont van megoldás úgyhogy nincs minden veszve. Ráfeküdtem kicsit a témára, és nem nyugszom amíg nem találok megoldást. Megtudtam hogy nem rég nyílt egy bolt ami ilyen mágikus dolgokra specializálódott, gondoltam teszek egy próbát, hátha tudnak segíteni. Agyaltam azért egy kicsit hogy ne úgy állítsak be mint egy szerencsétlen azzal a kérdéssel "tudnak-e segíteni abban hogy ne égjek el csak úgy a napon?", viszont ne is hazudjak, bár lehet nem én leszek az első ilyen érdeklődő és jobban kezelik az ilyen eseteket mint gondolom, ez majd akkor kiderül. Amint lement a nap, ellenőriztem a hőmérsékletet, annak megfelelően próbáltam kiválasztani a szerintem megfelelő ruhám, a karomra akasztottam a táskám, feldobtam a napszemüvegem, bár az utóbbit nem tudom miért, már mindegy, aztán autóba szálltam, természetesen nem én vezettem, és irány Brooklyn, azon belül a bolt.
Egy pár utcával azért arrébb állt meg a kocsi, megkértem a sofőrt hogy várjon meg, majd meg tettem azt a kis sétát az üzletig és magabiztosan beléptem. Igazából nem nagyon érdekel semmi más csak a megoldás amivel leküzdöm a napfény gyilkos érintését, azért körül nézek, leveszem a napszemüvegem és össze csukom. Hmm nem sokban különbözik az elképzelésemtől, csak annyi hogy creepy-bb, igyekeztem nem ráncolni a szemöldököm meg ilyenek a látottakon, vannak itt azért elég fura dolgok, közben lassú léptekkel haladok a pultig. Majd amint oda értem, az eladóra nézek és barátságos mosolyt biggyesztek az arcomra.
- Szép estét! - megvárom hogy rám figyeljen ha eddig nem tette volna, ha igen esetleg várok egy köszönés viszonzást és folytatom - A segítségét kérném, van egy elég...-húzom el kicsit a szám- égető problémám. - kis szünet majd folytatom - Gondolom tudja mi az a holdfénybetegség, hasonló gonddal szenvedek, eléggé kellemetlen a napsugarak érintése. Van erre valami megoldás? - lehet kicsit rá játszottam erre a hatalmas problémára, nem mintha amúgy nem lenne tényleg az, kicsit oldalra is döntöm a fejem a beszédem végén és hagyom hogy picit kiüljön a türelmetlen reménykedés az arcomra, tartva azért a mosolyt.
Nagyon remélem hogy van ilyen amulettjük vagy akármi is az, aminek segítségével végre nem csak mesterséges utcai lámpafényben csodálhatom a világot, kezdem már nagyon nagyon nagyon unni.

_________________
Főkari: Jenna Collins
X-diák: Sandy Lewis
Gótika: Sue Storm
Out: Nina Walsh
Csatavilág: Átok: Fúria
Ékkövek birodalma: Iriyana Anemone Evergreen
Irina Shane
Irina Shane
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 407
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. May. 29.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Jenna Collins
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 07 Ápr. 2016, 00:05

//Előzmény: SWORD főépülete//

Harcimadár az utóbbi időben besegített a munkába, nem csak az X-mennél nyelvet tanítani, hanem itt is. Igazából kissé nehezen hagyta el a birtokot és a Majestrixet, hiszen az volt a feladata, hogy Lady Lilandrát védje a Praetor, vagyis most már Majestor parancsára. Végül azonban csak meg lett győzve amiatt, hogy minden a legnagyobb rendben van és nem lesz baja, az úrnője is ezt mondta. Először is fel kellett zárkóznia és megtanulnia, hogy mi mire jó és mikhez lehet használni, az alkímia alapjait és még lehetett sorolni mindezt. Szerencsére mire a bolt kinyitott már járatos volt ezekben és így eltudta látni a feladatokat. Ma éppen délutános/esti műszakos volt, ilyenkor is nyitva voltak azért, hogy az esetlegesen csak sötétedés után jönni tudókat is ki tudják szolgálni, amit azok szeretnének. Rajta most nem a megszokott harcimadár öltözet volt, hanem egye egyszerű hosszú feketeujjú garbó, fekete nadrág és félcipő. A fején sem volt sisak, a hosszú tollakból álló "haja" a hátára omlott, csak néhány rakoncátlan tollat kellet folyamatosan a szeme elől félrelöknie.
Elől Irina főleg gyógynövényeket, szárítva, préselve láthatott, fiolákban különböző folyadékokat, a szivárvány szinte minden színében. Az egyik távoli polcon üvegekben sárga folyadékban - formaldehid valószínűleg - hüllők, apró emlősök, vagy épp valamilyen állat belsőségi, végtagjai lebegtek. Néhány polcon amulettek, ékszerek, ásványok, csiszolatlan ékkövek látszottak. Igazából annyira semmi látványosabb, creppybb dolgok nem voltak elől, csak a formaldehides üvegek voltak azok.
Harcimadár érdeklődve figyelte végig a nőt, majd a köszönésre bólintott.
- Jó estét! - köszönt ő is. - Egy pillanat és utánanézek.
A holdfénybetegség így hirtelen nem mondott neki semmit, így gyorsan a pulton levőt tableten igénybe vette a google-t. Utálta, roppant mód utálta ezt, annyira elmaradott volt az általa megszokotthoz. De szerencsére így is megtalálta, kétféle ilyesmi volt, a "sima" allergia és a genetikai elváltozású.
- Az allergiás, vagy a genetikai eredetűvel rendelkezik? - érdeklődött. - Ha allergiás, akkor vannak gyógyfőzetek, amik szinte teljesen elmulasztják és nyugodtan kimehet a napra. Abban az esetben, ha viszont genetikai eredetű, akkor rövidtávon, viszonylag olcsón kenőcsöt tudok ajánlani, ami tizenkét órás teljes körű védelmet tud nyújtani, bár picit kellemetlen illata lehet és nem vízálló. Illetve nagyon drágán van még egy módszer, de ezt csak akkor fejtem ki, ha esetleg érdekelné.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Irina Shane Csüt. 07 Ápr. 2016, 22:22

Az eladó is érdekes volt, mármint a külsejét illetve, tollai voltak amik amúgy..rohadt jól néztek ki, de nem kezdem csillogó szemekkel nézegetni, fontos feladatom van. Fel is vázoltam a helyzetet és ahogy a tabletért nyúlt rájöttem hogy nem igazán mondott neki bármit a betegség amihez hasonlítom terv szerint a gondom. Besült..., nem baj, türelmesen kivárom amíg kikeresi amit szeretne aztán végig hallgatom türelmesen az ajánlott megoldásokat. Hmmmm, vajon meddig bírná egy magamfajta a napon azzal a kencével...kb mint olaj a húson, de mindegy is hisz a végén ott van az is hogy van még egy drágább dolog, az lesz az amit én keresek, gondolom én, amit majd kifejt ha érdekel. De először is illene válaszolni arra a kérdésre hogy milyen eredetűvel rendelkezem, ömmm az hogy halott, izé vámpír vagyok? Vaagy, hát...végülis megfertőztek vagy valami ilyesmi, úgyhogy mondhatnám azt is, vagy  hogy elkaptam, hehe, persze, egyből azt hinné fullra nem vagyok százas. Ignoráljam a kérdést mintha az utána következő sok beszéd elvette volna a figyelmem és megfeledkeztem róla? Nem hinném hogy vissza kérdez, ha mégis akkor majd csak kitalálok valamit, ami azért úgy kb ha jól megforgatjuk igaz is. A mondandója végén kicsit húztam a szám és piszkáltam a napszemüveget a kezemben mintha kicsit átemésztettem volna a hallottakat, végül csak megszólalok
-Hát...-kuncogok kínosan - szerintem ide a kencék, főzetek hasonló gyógymódok "kicsit" kevesek lesznek,... legalábbis, nem akarom tesztelgetni, biztosra szeretnék menni. -komolyodok meg egy kicsit - Mivel eléggé sok mindenben korlátoz ez a probléma, azt kell mondjam a pénz nem számít úgyhogy kíváncsi lennék a drágább módszerre.
Remélem hogy ez már az lesz amire gondolok, már pedig ha nagyon drága akkor annak kell lennie, egyre közelebb a célhoz de még nem élem bele magam, próbálom. Amúgy is, ha meg lesz, vicces esz a tesztelése hogy vajon tényleg jó e, illetve eredeti, gondolom hogy az lesz, azért egy ilyen üzlet csak megbízható. Nagy kíváncsi szemekkel várom hogy kifejtse a módszert, a számat is rágnám idegemben, de ha eddig igyekeztem figyelni az agyaraimra nem pont most fogom magam bebuktatni, bár az is lehet hogy már rég levágta mi vagyok csak húzza az agyam, nem mintha nem tűnne komolynak, de manapság már mi a franc tudja. Ettől eltekintve tök segítőkész, úgyhogy még ha igaz is lenne a eltételezésem, rossz szavam nem lehet.

_________________
Főkari: Jenna Collins
X-diák: Sandy Lewis
Gótika: Sue Storm
Out: Nina Walsh
Csatavilág: Átok: Fúria
Ékkövek birodalma: Iriyana Anemone Evergreen
Irina Shane
Irina Shane
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 407
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. May. 29.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Jenna Collins
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 09 Ápr. 2016, 00:02

Harcimadár figyelmét nem kerülte el, hogy nem kapott választ a kérdésére, a képzésében, hogy elit testőrnek és harcosnak van képezve benne volt, hogy az efféle apró dolgok se kerüljék el a figyelmét. Abból következően pedig, hogy egyből egy kis magyarázat után a nő a drágább megoldást kérte eléggé egyértelmű volt, hogy szándékos volt, hogy nem akart magyarázatot adni. Szóval nem genetikai eredetű volt és nem is betegség, hanem más. Vagy valamilyen átok, vagy pedig olyan létforma, esetleg vámpír. Már itt a boltban látott párat, többen azért jöttek, hogy legálisan a bolton át szerezzenek vért maguknak, és igen volt olyan is, akit az amulettek érdekeltek, amik igencsak ritkák voltak, de azért beszerezhetőek. Nem mintha őt különösebben érdekelte volna mindez, ő csak az eladó volt. Bólintott a nő szavaira, majd egy képet mutatott holografikusan kivetítve, egy arany nyakláncról, aminek az ékköve egy vörös egészen nagy kő volt. Ha Irina látott, vagy hallott meséket, mondákat ezekről a nyakékekről, esetleg látta Raten-ét, akkor pontosan olyan volt, mint azok.
- Mint említettem eléggé drága, mert roppant ritka - mondta. - Félmillió dollár*. Előlegben az összeg felét kell kifizetni, nagyjából két hét és meglesz az tárgy, utána átvétel előtt fizeti az összeg másik felét. Meglehetősen ritka varázstárgy, talán ha ötszáz darab készült belőle kifejezetten vámpírok számára, így teljesen biztos lehet benne hölgyem, hogy ez nem fogja cserbenhagyni.
Néhány pillanatra csöndben maradt, hogy megkapja a választ a nőtől, hogy jó ez-e neki, vagy keressenek további alternatívákat.

* Értsd a 4kredit, ami alapból mindenkinél ennyi, csak játéktéren mégis mondanom kellett egy dolláros árat is, ami azért elég borsos.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Irina Shane Vas. 10 Ápr. 2016, 20:30

Az eladó keresett egy kicsit aztán kivetített egy képet, egy nyakláncról, arany lánc egy vörös nagy kővel. Nem kellett nagyon megerőltetni a memóriám hogy tudjam ez az, mivel állandóan találkozok Raten nyakláncával és amúgy is az agyamba égett a képe már az első találkozáskor, mert lehet hogy akkor nem annyira érdekelt a nappali csatangolás de valahol tudat alatt mégis vágytam rá, ami mostanában tört felszínre. Azért jól megnéztem a képet, kicsit oldalra döntöttem a fejem, bólogattam miközben beszélt a tollas eladó, majd amint befejezte a beszédet válaszolok is.
-Ühüm, bízom benne, akkor...kártyával fizetnék. - jelezve hogy biztosan igényt tartok egyre, természetesen egy őszinte mosollyal ami azért mutatja hogy ez egy fénypont és eléggé feldobott hogy sikerül hozzá jutni, megoldani a gondom, közben azért figyelek mint eddig is hogy a szemfogaimat ne nagyon villogtassam, még akkor se ha már tudja hogy vérszívó vagyok.
Ez elég könnyen vagy inkább gyorsan ment, olyan mintha megszabadultam volna egy kis súlytól, meg is mozgatnám egy kicsit a vállam. Bár először biztos vicces lesz majd megszokni, de van két hetem hogy lelkiekben felkészüljek majd az első lépésekre a napon. Valahol várom, valahol egy kicsit félek, na nem azért mert nem bízok abban hogy hatásos lesz vagy ilyesmi de azért mégis egy kicsit...pedig láttam már ilyen nyakláncot, rajtam ugyan még nem volt de, ismerek olyat, elég jól, akinek van és "teljes életet" él vele. Közben ha ez így rendben is van, azaz az eladó visszajelez hogy mehet a vétel, akkor előhalászom a tárcám. Nem tudom hogy hogy megy igazából, elmondta az eladó hogy várni kell, tehát meg kell rendelni, gondolom valami papírt ki kell hozzá tölteni és kapok valami igazolást amivel majd át tudom venni. De gondolom ez pár percnél nem vesz többet igénybe úgyhogy mindjárt végzünk, aztán jön az idegölő két hetes várakozás, amit sokkal többnek fogok érezni 14 nyamvadt napnál és addig oda kell figyelnem magamra hogy ne legyek idegbajos és ne bukjak le, mert ezt mondjuk úgy hogy meglepinek szánom, vagyis egy ideig titokban kell majd tartanom Raten előtt amíg el nem jön a megfelelő idő amikor betoppanhatok és nem zavarom.

_________________
Főkari: Jenna Collins
X-diák: Sandy Lewis
Gótika: Sue Storm
Out: Nina Walsh
Csatavilág: Átok: Fúria
Ékkövek birodalma: Iriyana Anemone Evergreen
Irina Shane
Irina Shane
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 407
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. May. 29.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Jenna Collins
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Thorhalla Kedd 12 Ápr. 2016, 00:02

Úgy tűnt Harcimadárnak, hogy nem volt meglepő a nő számára a kinézet, akkor lehet, hogy pont ezért keresett ilyet, mert látott már effélét. Számára nem ez volt a fontos, hanem hogy is mondták, amikor elkezdett itt dolgozni? Az elégedett vevő a legfontosabb; még mindig furcsának találta az embereket és remélte, hogy mihamarabb visszatérhet majd a shi'ar űrbe.
- Rendben van - mondta.
Ezzel elő is vette a kis eszközt, amin lehúzva eltudja intézni a fizetést, átutalást a nő.Ha megcsinálja Irina, akkor a pinkódját kell megadnia, illetve a shi'ar nő a tabletet is odatolja, aminél holografikus felület tűnik fel, ahol alá kell virtuálisan írnia az átutalást, mert most nagyobb összegről van szó. Amint ez megvan, akkor a nő még egy sms-t is kapott, hogy az átutalás megtörtént. Harcimadár pedig kiállított egy bizonylatot, amivel a megérkezés után átveheti majd a nő a tárgyat.
- Még egy elérhetőséget adjon meg kérem, hogy hol tudjuk értesíteni, ha megérkezett a rendelése.
Ha megadja ezt, akkor ezzel végeztek is, Harcimadár pedig, hacsak nincs más hátra el is köszön a nőtől, akinek igencsak várakozással teli két hete következik. Szerencséjére még annyit sem kell várnia, tíz nap után a megadott elérhetőségén jelentkeznek a boltból, hogy a nyakék megérkezett és el is jöhet átvehetni. Ha jön, amint kifizeti a másik felét a tárgynak, akkor meg is kapja azt, pontosan ugyanúgy néz ki, mint amit Raten hord és ugyanaz a hatása, itt rögtön

//Akkor igazából szerintem ez ennyi, felírhatod adatlapra, vond le érte a 4 kreditet és ismét járhatsz a napon. Használd egészséggel!//

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Aromata et commeatus Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Irina Shane Kedd 12 Ápr. 2016, 22:02

Már csak a fizetés van hátra, amit kártyával intézek, amiatt hogy esetleg utánam néznek ezen keresztül vagy bármi, nem aggódtam soha, mindent ezzel intézek újabban, kivéve egy dolgot, de az sem hinném hogy úgy törvénybe ütköző lenne, legalábbis ha jól gondolom, nem kimondottan rajtam csattanna , de ez most nem számít. Lerakom a szemüvegem a pultra addig amíg előkapom a kártyám és lehúzom a terminálon, beütöm a kódot és aláírok. Az elején fura volt ez a fajta "virtuális aláírás" de szép lassan sikerül megszokni ezeket a modern fura dolgokat, a tárgyakhoz való beszélés, azaz a hangvezérléses irányítás még minidig necces egy picit.
De ezzel meg is vagyunk, meg kapom az átvételit, megadok egy elérhetőséget, hmmm legyen az e-mailem amivel dolgozok, háát lehet nem a legjobb, mindegy megfelel a célnak. Aztán elköszöntem és indultam volna kifelé, öröm boldogság közepette, annyira hogy majdnem ott hagytam a szemüvegem, a fejemhez kaptam megszokásból, mivel általában ott szokott pihenni és akkor vettem észre hogy hiányzik és fordultam vissza kis kínos mosollyal érte. majd idegölően ültem, rágni nem rágtam a körmeim de majdnem, rendesen számoltam a napokat, régen volt utoljára ilyen, főleg mióta nem igazán számít az idő múlása, direkt több napra számítottam mint két hét, a rosszra készülve, mert akkor vagy nem ér meglepetés, esetleg elég csúnya vagy pozitív. Ez esetben az utóbbi szerencsére, repültem is vissza átvenni a nyakláncot, átvételi, kártya, minden nálam, ha otthon hagyok valamit halott létemre rosszul leszek. De minden rendben volt úgyhogy nem soká már a kanapén nézegettem a nagy vörös követ és készültem az első sétámra az udvaron, ami az elején nehezebbnek bizonyult mint gondoltam.


//Köszi! Smile //

_________________
Főkari: Jenna Collins
X-diák: Sandy Lewis
Gótika: Sue Storm
Out: Nina Walsh
Csatavilág: Átok: Fúria
Ékkövek birodalma: Iriyana Anemone Evergreen
Irina Shane
Irina Shane
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 407
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2015. May. 29.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Jenna Collins
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Aromata et commeatus Empty Re: Aromata et commeatus

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.