Jivi Ako

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield on Csüt. 21 Dec. 2017, 16:46

Név: Jivi Ako
Egyéb név(i): Jivi
Faj: Kushiban
Nem: férfi
Jellem: Lelkes, néha kicsit túlságosan is, szeret viccelődni, igyekszik javítani rajta, de nem mindig sikerül türelmesnek maradnia, szeret ismerkedni és beszélgetni. Azt, nem tudja szó nélkül hagyni ha igazságtalanság történik és ártatlanoknak lesz belőle káruk.
Születési helye: Kushibah
Kor: 14
Család:
Kokliz Lur(anyai nagyapa) 63 éves
Civi Lur(anyai nagyanya) 64 éves
Shnor Ako(apai nagyapa) 66 éves
Rirdi Ako(Apai nagyanya, azóta elhunyt) 64 éves
Olbar Ako(apa) 37 éves
Ilnil Ako(anya) 37 éves
Rann Ako(bátyj) 16 éves
Jabel Ako(bátyj) 16 éves
Tezel Ako(húg) 12 éves

Őket már látni sem látta:
Cobi Ako(húg) 10 éves
Jirge Ako(öcs) 9 éves
Fabi Ako(Rann felesége) 17 éves
Sanle Ako(Jabel felesége) 16 éves
Rink Ako(Rann fia) 2 éves
Jivi Ako(Jabel fia) 1 éves

Foglalkozás/kaszt: padavan
Testmagassága: 55 cm
Testsúlya: 7 kg
Szeme színe: sárga
Haja színe: -
Bőre színe: -
Különleges ismertetőjel: Félméter magas lagomorf lény színváltós bundával.
Egészségi állapot/ betegségek: egészséges

Életrajza:
Szóval hol is kezdjem? Kezdem saját magam leírásával. Fél méter magas, bundás kis lény vagyok, nagy fülekkel, ártatlan szemecskékkel és színváltós bundával. Ezen kívül egy padavan. Gondolom, nem lepődtök meg, de általában nem szoktak engem komolyan venni. És még nem is ez a legviccesebb. Látnátok mikor a mesterem mellett sétálok. Ő egy legalább három méter magas Quermiai. Elég furcsa humorra vall, hogy engem választott tanítványának, de ahhoz képest ahogy kinézünk egymás mellett, egész jól kijövünk. Nemcsak tisztelem őt, de teljesen meg is bízok benne. Sokat beszélgettünk és ő alaposan kiismerte a lelkem és az-azt felkavaró olyan érzéseket melyekkel gyakran meg kell küzdenem, mint kissebbségérzet, türelmetlenség és a túlzott bizonyítási vágy. A hosszas monológjai kicsit fárasztóak és mikor meglátom, azt a gyanús mosolyt a szája szélén már előre félek, de biztos vagyok benne, hogy az ő vezetésével valódi jedi válhat belőlem. Szerintem erről ennyi elég is volt. Térjünk is át az élettörténetemre.
Szóval fajom szerint kushiban vagyok és a szülőbolygóm a Kushibah. Egyszerű megjegyezni mi? Elég primitív népek vagyunk, de nagyon jó minőségü ruhákat szoktunk készíteni általában a saját szőrünkből. Ezen kívűl földet művelünk. Legnagyobb broblémát a Xerno faj jelenti számunkra, ami egy három méter magas állati értelemmel rendelkező ragadozófaj, de tűzzel el lehet őket űzni. A családomról nem tudok sokat. Vannak emlékeim róluk. Főldet műveltek, sokan voltak és mindig vidámak. Persze egy gyerek közelében természetes, hogy mindenki vidám. Az alatt, hogy sokan voltak, azt értem, hogy tényleg nagy család voltunk. A nagyszüleim még éltek és volt három testvérem. A húgom újszülött. Néha még manapság is elgondolkozok azon, hogy ha nem jön el egy jedi a bolygónkra akkor minden bizonnyal ott maradtam volna és hogy milyen élet várt volna rám. Munka a földeken, esténként vacsora a családi asztalnál amit sok fajtársam ül körbe, talán már egy feleség... Persze nem sajnálom, hogy így alakult az életem, hisz boldog vagyok. Van lehetőségem, hogy fontos dolgokat tegyek és így is vannak barátaim és a mesterem nevezhető családnak is. A témához visszatérve két éves voltam mikor ellátogatott a bolygónkra egy nautoliai jedi abból a célból, hogy tanítványokat találjon az akadémiára. Meg kell hagyni most visszagondolva elég érdekes ötletnek tűnik pont a mi bolygónkra ellátogatni tanítványokat keresni, de igyekszem úgy élni az életemet, hogy bebizonyítsam ezen döntés helyességét. Bennem is látta a lehetőséget, hogy egy nap akár jedi is lehessek. Nem tudom mivel győzte meg a szüleimet, hogy átadjanak neki. Valószínűleg, azt mondta, hogy nagy lehetőségek várnak rám, sokra vihetem vagy valami hasonló. Arra emlékszem, hogy a döntés még így is nehezére esett a szüleimnek, de végül átadtak annak a jedinek. Később megtudtam, hogy az ő neve Lim Stoka, aki azóta maga is mesterré vált. Rajtam kívül még két három korombelit vittek el a bolygónkról. Nem utaztunk sokáig. A végcél ismerve a mostani helyzetemet gondolom nem lesz túl meglepő, de azért elárulom a Coruscant volt és ott is a jedi templom.
Élénken él bennem az emlék mikor először megláttam a templomot. Az első gondolatom az volt róla, hogy hatalmas. Akkora épületet még nem láttam az előtt és ezért meg mert úgy néz ki mint egy erőd én féltem tőle. Emlékszem be sem akartam menni. Stoka mester nyugtatott meg, hogy nem lesz semmi bajom. Nagyon idegen hely volt. Méghozzá mindenki sokkal nagyobb volt nálam. Azt, gondoltam, hogy én ezt nem fogom bírni. A jeditanács előtt pedig szinte alig tudtam megszólalni is. Hogy miket kértek tőlem, hogy csináljak arra már nem emlékszem, de arra igen, hogy végig magamon éreztem a tekintetüket és nagyon ideges voltam. A bundám szürke volt. Mégis bár nem tudom milyen eredménnyel végeztem a feladatot, de jól csinálhattam mert maradhattam. A mesterek mindig kedvesek voltak velem és a többiekkel sem volt gondom. Szép lassan megszoktam, hogy mindenkire felfelé kell néznem és mikor a többiekkel játszottam akkor előnyömre is vállt, hogy négy lábon úgy tudok futni ahogy mások nem. Akkor még sokat játszottunk és szaladgáltunk a többiekkel. A mesterek több szabadidőt hagytak nekünk, de a képzésünk már akkor elkezdődött pedig még nem is tudtunk róla. Meséket és érdekes történeteket hallgattunk. Ki gondolta volna, hogy azokkal tanítanak meg minket a filozófiánk alapjaira? A hatást mindenesetre elérte. Felnéztünk a történetekben hallott hősökre és szerettünk volna olyanokká válni mint ők. Négy évesen jött el a valódi képzésünk ideje. Klánokba kerültünk és mesterek vettek minket a szárnyuk alá. Én a Széllökés klánba kerültem fürgeségem és a mozgékonyságom miatt. Nem tagadom ez egy kis büszkeséggel töltött el hisz méretem végre előnyömre vállt. A másik három fajtársam is ide került. Bár szereztem barátokat, de azért ennek örültem, hogy tőlük sem kerültem távolabb. Egy szobát is kaptam a templomban, amihez egy szobatárs is járt Diknu. A mirialan sráccal bár eleinte nem jól alakult a kapcsolatunk, de egész jól összerázódtunk. Sokat nevettünk együtt és a közös gyakorlások során alaposan kiismertük egymást. Ha tudunk akkor néha még mostanában is összetalálkozunk. Azok az évek talán teli voltak fáradtsággal, fájdalommal és néha csak úgy bedőltem az ágyamba és rögtön elaludtam, de a legjobbak voltak. Izgalmas volt és különleges. Megkaptam az első fénykardomat és megismerkedtem az erővel. Egy új világ nyílt meg számomra. Nehezen éreztem rá az erőre, de sikerült és a mestertől, aki segített megtudtam, hogy még látványos is volt ahogy az elmémet lecsendesítettem és a bundám színe kifehéredett. Megtanultam dolgokat mozgatni az erő segítségével, mások elméjében olvasni és üzeneteket küldeni, érzékelni más erőhasználókat, a korábban történt dolgokat tökéletesen felidézni és az érzékszerveimet felerősíteni. Egyszóval sokat tanultam. Mindezt pedig azért, hogy egy mester padavanjává fogadjon. Ha ez nem történt volna meg akkor nem tagadom csalódott lettem volna. Nagyon. Hogy miért is akartam padavan lenni és miért akarok jedi lenni? Mert így jó helyen lehetek és hasznos lehetek. Meg ugye a büszkeség és a kaland sem utolsó, de a mesteremtől többször is hallottam már, hogy azoknak a hajszolása a bölcsességgel elmúlik. Mert ugye végül lett egy mesterem. Tizenegy éves korom körül lett egyre gyakoribb, hogy mesterek látogatnak meg minket az órákon. Kisit izgatottabb voltam ettől hisz mégsem hibázhatok mert aztán nem kellek egy mesternek sem. Tizenhárom éves korunkban választottak ki minket. Je Hallinixi mester vett maga mellé. Mint mondtam eléggé különböztem tőle. Magas, nem annyira mozgékony mint én és olyan türelme van, amit én felfogni nem tudok. A kérdésemre, hogy mégis miért szeretett volna mégis engem tanítani és nem egy alkatban vagy jellemben hozzá közelebb álló tanítványt, azt a választ kaptam, hogy mert lát bennem lehetőséget. Azt, mondta hogy majd ha saját gyengeségeimet legyőzöm és elég alaposan megismerem az erőt, különleges jedivé válhatok. Ehhez pedig szeretné ő egyengetni az utamat. Én megbízom benne.

Képességei:
Füle és a színváltós bundája jelzi az érzéseit. Utóbbit ő maga is tudja akarattal irányítani ha például lopakodni kell.
Testéhez képest magasra képes ugrani.(kb 170 cm)
Mellső mancsai alkalmasak tárgyak megfogására és segíti őt a mászásban akár meredek falakon.
Képes két lábon járni, de négy lábon gyorsabb
növényevő

erőjártasságok:
Fénykardvívás 1. szint Ataru
Meditáció 1. szint
Telekinézis 1.szint
Receptív/Projektív telepátia 1.szint
Erőérzékelés 1. szint
Érzékszerv élesítés 1. szint
Rövid idejű emlékezetnövelés 1. szint

Szakértelmei:
Padavan szintű jedi ismeretek. Ismer néhány gyógynövényt és el tud látni pár sérülést egyszerűbb sérülést.

A hozzászólást Adrian Sommerfield összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 21 Dec. 2017, 23:21-kor.
Adrian Sommerfield
8. szint - 18 kredit

Hozzászólások száma : 724
Hozzászólások régi : 0

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter

Vissza az elejére Go down

Re: Jivi Ako

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan on Csüt. 21 Dec. 2017, 17:09

Elfogadva, még a szokásos adatlapot kérem.

Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 759

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi

nefadar

Vissza az elejére Go down

Re: Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield on Csüt. 21 Dec. 2017, 17:30

Adatlap:
Szint: 1
Pont:  10

Erő alkalmazások: 
Fénykardvívás(Ataru haladó)
Szint/pontok: 1./+1
Telekinézis
Receptív- projektív telepátia
Meditáció
Szint/pontok: 1./+0
Erőérzékelés
Érzékszerv élesítés
Szint/pontok: 1./+2
Rövid idejű emlékezetnövelés

Felszerelés: 2 pont egykezes rövid fénykard, számára egy rendes kard

Kredit: 500

Különleges képességek: 
Füle és a színváltós bundája jelzi az érzéseit. Utóbbit ő maga is tudja akarattal irányítani ha például lopakodni kell.
Testéhez képest magasra képes ugrani.(kb 170 cm)
Mellső mancsai alkalmasak tárgyak megfogására és segíti őt a mászásban akár meredek falakon.
Képes két lábon járni, de négy lábon gyorsabb
növényevő

Pontok: 10
Elhasznált: 7
Maradt: 3
Adrian Sommerfield
8. szint - 18 kredit

Hozzászólások száma : 724

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter