Jivi Ako

Go down

Jivi Ako Empty Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield Csüt. 21 Dec. 2017, 16:46

Név: Jivi Ako
Egyéb név(i): Jivi
Faj: Kushiban
Nem: férfi
Jellem: Lelkes, néha kicsit túlságosan is, szeret viccelődni, igyekszik javítani rajta, de nem mindig sikerül türelmesnek maradnia, szeret ismerkedni és beszélgetni. Azt, nem tudja szó nélkül hagyni ha igazságtalanság történik és ártatlanoknak lesz belőle káruk.
Születési helye: Kushibah
Kor: 14
Család:
Kokliz Lur(anyai nagyapa) 63 éves
Civi Lur(anyai nagyanya) 64 éves
Shnor Ako(apai nagyapa) 66 éves
Rirdi Ako(Apai nagyanya, azóta elhunyt) 64 éves
Olbar Ako(apa) 37 éves
Ilnil Ako(anya) 37 éves
Rann Ako(bátyj) 16 éves
Jabel Ako(bátyj) 16 éves
Tezel Ako(húg) 12 éves

Őket már látni sem látta:
Cobi Ako(húg) 10 éves
Jirge Ako(öcs) 9 éves
Fabi Ako(Rann felesége) 17 éves
Sanle Ako(Jabel felesége) 16 éves
Rink Ako(Rann fia) 2 éves
Jivi Ako(Jabel fia) 1 éves

Foglalkozás/kaszt: padavan
Testmagassága: 55 cm
Testsúlya: 7 kg
Szeme színe: sárga
Haja színe: -
Bőre színe: -
Különleges ismertetőjel: Félméter magas lagomorf lény színváltós bundával.
Egészségi állapot/ betegségek: egészséges

Életrajza:
Szóval hol is kezdjem? Kezdem saját magam leírásával. Fél méter magas, bundás kis lény vagyok, nagy fülekkel, ártatlan szemecskékkel és színváltós bundával. Ezen kívül egy padavan. Gondolom, nem lepődtök meg, de általában nem szoktak engem komolyan venni. És még nem is ez a legviccesebb. Látnátok mikor a mesterem mellett sétálok. Ő egy legalább három méter magas Quermiai. Elég furcsa humorra vall, hogy engem választott tanítványának, de ahhoz képest ahogy kinézünk egymás mellett, egész jól kijövünk. Nemcsak tisztelem őt, de teljesen meg is bízok benne. Sokat beszélgettünk és ő alaposan kiismerte a lelkem és az-azt felkavaró olyan érzéseket melyekkel gyakran meg kell küzdenem, mint kissebbségérzet, türelmetlenség és a túlzott bizonyítási vágy. A hosszas monológjai kicsit fárasztóak és mikor meglátom, azt a gyanús mosolyt a szája szélén már előre félek, de biztos vagyok benne, hogy az ő vezetésével valódi jedi válhat belőlem. Szerintem erről ennyi elég is volt. Térjünk is át az élettörténetemre.
Szóval fajom szerint kushiban vagyok és a szülőbolygóm a Kushibah. Egyszerű megjegyezni mi? Elég primitív népek vagyunk, de nagyon jó minőségü ruhákat szoktunk készíteni általában a saját szőrünkből. Ezen kívűl földet művelünk. Legnagyobb broblémát a Xerno faj jelenti számunkra, ami egy három méter magas állati értelemmel rendelkező ragadozófaj, de tűzzel el lehet őket űzni. A családomról nem tudok sokat. Vannak emlékeim róluk. Főldet műveltek, sokan voltak és mindig vidámak. Persze egy gyerek közelében természetes, hogy mindenki vidám. Az alatt, hogy sokan voltak, azt értem, hogy tényleg nagy család voltunk. A nagyszüleim még éltek és volt három testvérem. A húgom újszülött. Néha még manapság is elgondolkozok azon, hogy ha nem jön el egy jedi a bolygónkra akkor minden bizonnyal ott maradtam volna és hogy milyen élet várt volna rám. Munka a földeken, esténként vacsora a családi asztalnál amit sok fajtársam ül körbe, talán már egy feleség... Persze nem sajnálom, hogy így alakult az életem, hisz boldog vagyok. Van lehetőségem, hogy fontos dolgokat tegyek és így is vannak barátaim és a mesterem nevezhető családnak is. A témához visszatérve két éves voltam mikor ellátogatott a bolygónkra egy nautoliai jedi abból a célból, hogy tanítványokat találjon az akadémiára. Meg kell hagyni most visszagondolva elég érdekes ötletnek tűnik pont a mi bolygónkra ellátogatni tanítványokat keresni, de igyekszem úgy élni az életemet, hogy bebizonyítsam ezen döntés helyességét. Bennem is látta a lehetőséget, hogy egy nap akár jedi is lehessek. Nem tudom mivel győzte meg a szüleimet, hogy átadjanak neki. Valószínűleg, azt mondta, hogy nagy lehetőségek várnak rám, sokra vihetem vagy valami hasonló. Arra emlékszem, hogy a döntés még így is nehezére esett a szüleimnek, de végül átadtak annak a jedinek. Később megtudtam, hogy az ő neve Lim Stoka, aki azóta maga is mesterré vált. Rajtam kívül még két három korombelit vittek el a bolygónkról. Nem utaztunk sokáig. A végcél ismerve a mostani helyzetemet gondolom nem lesz túl meglepő, de azért elárulom a Coruscant volt és ott is a jedi templom.
Élénken él bennem az emlék mikor először megláttam a templomot. Az első gondolatom az volt róla, hogy hatalmas. Akkora épületet még nem láttam az előtt és ezért meg mert úgy néz ki mint egy erőd én féltem tőle. Emlékszem be sem akartam menni. Stoka mester nyugtatott meg, hogy nem lesz semmi bajom. Nagyon idegen hely volt. Méghozzá mindenki sokkal nagyobb volt nálam. Azt, gondoltam, hogy én ezt nem fogom bírni. A jeditanács előtt pedig szinte alig tudtam megszólalni is. Hogy miket kértek tőlem, hogy csináljak arra már nem emlékszem, de arra igen, hogy végig magamon éreztem a tekintetüket és nagyon ideges voltam. A bundám szürke volt. Mégis bár nem tudom milyen eredménnyel végeztem a feladatot, de jól csinálhattam mert maradhattam. A mesterek mindig kedvesek voltak velem és a többiekkel sem volt gondom. Szép lassan megszoktam, hogy mindenkire felfelé kell néznem és mikor a többiekkel játszottam akkor előnyömre is vállt, hogy négy lábon úgy tudok futni ahogy mások nem. Akkor még sokat játszottunk és szaladgáltunk a többiekkel. A mesterek több szabadidőt hagytak nekünk, de a képzésünk már akkor elkezdődött pedig még nem is tudtunk róla. Meséket és érdekes történeteket hallgattunk. Ki gondolta volna, hogy azokkal tanítanak meg minket a filozófiánk alapjaira? A hatást mindenesetre elérte. Felnéztünk a történetekben hallott hősökre és szerettünk volna olyanokká válni mint ők. Négy évesen jött el a valódi képzésünk ideje. Klánokba kerültünk és mesterek vettek minket a szárnyuk alá. Én a Széllökés klánba kerültem fürgeségem és a mozgékonyságom miatt. Nem tagadom ez egy kis büszkeséggel töltött el hisz méretem végre előnyömre vállt. A másik három fajtársam is ide került. Bár szereztem barátokat, de azért ennek örültem, hogy tőlük sem kerültem távolabb. Egy szobát is kaptam a templomban, amihez egy szobatárs is járt Diknu. A mirialan sráccal bár eleinte nem jól alakult a kapcsolatunk, de egész jól összerázódtunk. Sokat nevettünk együtt és a közös gyakorlások során alaposan kiismertük egymást. Ha tudunk akkor néha még mostanában is összetalálkozunk. Azok az évek talán teli voltak fáradtsággal, fájdalommal és néha csak úgy bedőltem az ágyamba és rögtön elaludtam, de a legjobbak voltak. Izgalmas volt és különleges. Megkaptam az első fénykardomat és megismerkedtem az erővel. Egy új világ nyílt meg számomra. Nehezen éreztem rá az erőre, de sikerült és a mestertől, aki segített megtudtam, hogy még látványos is volt ahogy az elmémet lecsendesítettem és a bundám színe kifehéredett. Megtanultam dolgokat mozgatni az erő segítségével, mások elméjében olvasni és üzeneteket küldeni, érzékelni más erőhasználókat, a korábban történt dolgokat tökéletesen felidézni és az érzékszerveimet felerősíteni. Egyszóval sokat tanultam. Mindezt pedig azért, hogy egy mester padavanjává fogadjon. Ha ez nem történt volna meg akkor nem tagadom csalódott lettem volna. Nagyon. Hogy miért is akartam padavan lenni és miért akarok jedi lenni? Mert így jó helyen lehetek és hasznos lehetek. Meg ugye a büszkeség és a kaland sem utolsó, de a mesteremtől többször is hallottam már, hogy azoknak a hajszolása a bölcsességgel elmúlik. Mert ugye végül lett egy mesterem. Tizenegy éves korom körül lett egyre gyakoribb, hogy mesterek látogatnak meg minket az órákon. Kisit izgatottabb voltam ettől hisz mégsem hibázhatok mert aztán nem kellek egy mesternek sem. Tizenhárom éves korunkban választottak ki minket. Je Hallinixi mester vett maga mellé. Mint mondtam eléggé különböztem tőle. Magas, nem annyira mozgékony mint én és olyan türelme van, amit én felfogni nem tudok. A kérdésemre, hogy mégis miért szeretett volna mégis engem tanítani és nem egy alkatban vagy jellemben hozzá közelebb álló tanítványt, azt a választ kaptam, hogy mert lát bennem lehetőséget. Azt, mondta hogy majd ha saját gyengeségeimet legyőzöm és elég alaposan megismerem az erőt, különleges jedivé válhatok. Ehhez pedig szeretné ő egyengetni az utamat. Én megbízom benne.

Képességei:
Füle és a színváltós bundája jelzi az érzéseit. Utóbbit ő maga is tudja akarattal irányítani ha például lopakodni kell.
Testéhez képest magasra képes ugrani.(kb 170 cm)
Mellső mancsai alkalmasak tárgyak megfogására és segíti őt a mászásban akár meredek falakon.
Képes két lábon járni, de négy lábon gyorsabb
növényevő

erőjártasságok:
Fénykardvívás 1. szint Ataru
Meditáció 1. szint
Telekinézis 1.szint
Receptív/Projektív telepátia 1.szint
Erőérzékelés 1. szint
Érzékszerv élesítés 1. szint
Rövid idejű emlékezetnövelés 1. szint

Szakértelmei:
Padavan szintű jedi ismeretek. Ismer néhány gyógynövényt és el tud látni pár sérülést egyszerűbb sérülést.

Jivi Ako Ipxekg
Jivi Ako E5ce4d06563196477cbb2df58dab5765


A hozzászólást Adrian Sommerfield összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 21 Dec. 2017, 23:21-kor.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Csüt. 21 Dec. 2017, 17:09

Elfogadva, még a szokásos adatlapot kérem.

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jivi Ako 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield Csüt. 21 Dec. 2017, 17:30

Adatlap:
Szint: 3
Pont:  10

Erő alkalmazások: 
Fénykardvívás(Ataru haladó)
Szint/pontok: 1./+1
Fénykardvívás(Sokan halad, egyelőre kezdő)
Szint/pontok: 1./+1
Telekinézis
Szint/pontok: 1./+1
Receptív- projektív telepátia
Szint/pontok: 1./+1
Meditáció
Szint/pontok: 1./+0
Erőérzékelés
Szint/pontok: 1./+0
Érzékszerv élesítés
Szint/pontok: 1./+2
Rövid idejű emlékezetnövelés
Szint/pontok: 1./+0
Tudatbefolyásolás
Szint/pontok: 2./+2


Felszerelés: 2 pont egykezes rövid fénykard, számára egy rendes kard(elvesztette)
2 pont egykezes rövid fénykard, számára egy rendes kard


Kredit: 500

Különleges képességek: 
Füle és a színváltós bundája jelzi az érzéseit. Utóbbit ő maga is tudja akarattal irányítani ha például lopakodni kell.
Testéhez képest magasra képes ugrani.(kb 170 cm)
Mellső mancsai alkalmasak tárgyak megfogására és segíti őt a mászásban akár meredek falakon.
Képes két lábon járni, de négy lábon gyorsabb
növényevő

Pontok: 15,5
Elhasznált: 12
Maradt: 3,5


A hozzászólást Adrian Sommerfield összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 02 Ápr. 2019, 19:20-kor.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield Vas. 15 Júl. 2018, 23:22

Karakter neve: Jivi Ako
Kaland címe: A KOPONYA TITKA 
KOPONYA ŰRÁLLOMÁS
Játékostárs(ak) neve(i): JIVI AKO, ETHIRIEL DAN LUTHAR ÉS DT-B3N / BEN SERRANO
Kalandmester: Kaylin Rix
Kezdő reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3478-dokkok
Záró reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3478p50-dokkok
Kaland tartalma: Jivi megkapta élete első és igazán veszélyesnek ígérkező feladatát a mesterétől. Be kellett épülnie a Fekete Nap nevezetű szervezetbe és minél többet megtudnia róluk. A kis padavannak hónapokba tellett mire sikerült a szervezet vezetőivel felvennie a kapcsolatot és annyira a közelükbe férkőznie, hogy megpróbáljon beépülni. Nagyon óvatosak voltak. Jivi-nek több próbán is át kellett esnie mire végre kiérdemelte, hogy a Nar Shadda-ról a bázisukra szállítsák őt. Jivi pedig ezeknek a próbáknak meg is felelt. Az odaúton viszont elaltatták őt és a többi jelöltet és csak a bázison tértek magukhoz felszerelés nélkül egy hangárban. Sok idejük nem volt arra, hogy a helyzetüket felmérjék mivel egy hang kijelentette, hogy a hangárpajzs hamarosan fel fog emelkedni és mindenki hagyja el a területet. Jivi két nő társaságában tért magához akik közül az egyik hamar magához vette az irányítást. Jivit a terminálhoz küldte, hogy próbálja a parancsot felülírni. A padawan odament és próbálkozott, de egy másik felébredő fickó csinálta végül meg a feladatát miközben Jivi a két nőnek segített az eszméletleneket menteni. Ezt pedig túl is tolta mert a saját életét is hajlandó lett volna kockáztatni az idegenekért. A csapat fele viszont nem így tett. Az idő lejárt a pajzs nem szűnt meg, egy érkező devaronian fickó pedig mindhármukat kiosztotta. Az egyik csaj visszaszólt, ostobaságokat beszélt és cserébe ő el lett intézve egy profi mozdulattal. A devaronian profik közt szolgált ezt Jivi hamar belátta. A nőt ezek után egy kihallgatóba kíésrték és megkapták a parancsot, hogy hallgassák ki. A fickóval hamar megállapították, hogy a kínzás egyiküknek sem fekszik. Jivi úgy fogalmazott, hogy nőket kínozni. A devaronian pedig hamar leleplezte az ő jedi mivoltát. Ebben persze az is segített neki, hogy Jivi megpróbálta becsempészni a fénykardját. Ez nem sikerült neki. A padawan próbálta menteni a menthetőt, de nem sikerült neki. Még fel is lett rúgva amitől rögtön el is ájult. Egy zárkában tért magához a nővel együtt. Azt, ígérték neki, hogy el fogják adni. Igyekezett az erőre hangolódva felmérni a környezetét és érezte, hogy jön valaki a cellájuk felé. Jivi várt, de akit meglátott arra nem számított volna. Laasa Bar-t egy eltűntnek hitt padawant, akivel és mesterével a háború során vesztették el a kapcsolatot. A lány semmi reakciót nem mutatott a padawan-felé, aki így megszólította őt. Igyekezett nagyon finoman és óvatosan közelíteni a lány felé. Hamar rájött, hogy ő elvesztette minden emlékeit és a Fekete Nap fogadta magához akikhez hűségesnek tűnt. Jivi kockáztatott és felfedte az igazat a lánynak, hogy ki ő és megpróbált segíteni neki emlékezni. A torguta lány hitt neki és valamennyire sikerült is visszaemlékeznie Jivi segítségével. Ennyit is haladtak és a lány már távozni készült mikor a rácsok felnyíltak és egy hang kijelentette, hogy a togruta lány egy áruló segít az ő szökésükben és állítsák meg. A lány természetesen ideges lett és fegyvert fogott Jivi-re, aki viszont meglepő nyugalommal fogadta a dolgot. Egyrészt mert a lányról nem képzelte el, hogy megölné, másrészt pedig mert eleinte nem gondolta volna, hogy ez az akció ellene irányul. El is kezdett ötletelni azon, hogy valószínűleg a lánynak állított valaki csapdát és azért történik ez. Hosszasan fejtegette az elméleteit és végül a lány is váratlanul igazat adott neki majd megkérdezte, hogy ha megmentené őt akkor Jivi el tudná-e vinni vissza a templomba. A kis kushiban fiú bólintott a lány pedig mutatta az utat. Az útjuk egy hajóig szinte meglepően gondtalan volt. Egyáltalán nem találkoztak ellenséggel és megszökni is furcsán könnyen sikerült. Mármint a hipertérbe kerülésig. Akkor ugyanis mivel nem volt lehetőségük tisztességesen kiszámolni az utat a hajó megsérült és egy bolygón kellett landolniuk. Egyetlen szerencséjük az volt, hogy ott volt köztársasági kirendeltség és az ő segítségükkel nem a legjobb állapotban, de haza tudtak jutni a templomba coruscant-ra.

Bővítés: Az első, aki meglátogatta őt az a mestere volt. Je mester természetesen tudott már az akció minden részletéről ennek ellenére Jivi-nek előtte is el kellett mondania mi történt. Részletes jelentést várt el és többször is visszakérdezett. Jivi nagyon szégyellte magát hisz első küldetésén egy ekkora hibát vétett és ezzel minden bizonnyal szégyent hozott a mesterére is és problémákat okozott. Je mester nem mutatta, hogy haragudna. Őszintén szólva semmi érzelem nem látszott rajta. Miután a jelentést végighallgatta arra kérdezett rá, hogy hogy érzi magát Jivi. A pozitív válasz hallatán bólintott és feladta a leckét a padawanja számára. Másnapra megfogalmaznia mit hibázott, hogyan lehetett volna elkerülni és a jövőjével kapcsolatban mit gondol a hasonló feladatokról. Jivi pedig aznap ismét átgondolta amit át kellett. Az erő segítségével is felidézett mindent újra. Mikor a mestere másnap meglátogatta akkor el is mondta neki, hogy mire gondol. Tény, hogy a legfőbb hibája az volt, hogy elvitte a fénykardját és ezzel kockáztatta a lebukását. Ennek az oka az volt, hogy nem bízott a saját képességeiben és félt a lebukástól. Jelenleg túlságosan is függ a fénykardjaitól. Ezt úgy tudta volna elkerülni ha nem viszi a fénykardjait és jobban bízik magában. Akkor nagyobb eséllyel kerülte volna el a lebukást. Ezt állapította meg. Ezen kívül azt, hogy hamar bepánikolt és ezzel ellehetetlenítette, hogy a helyzetet logikusan végiggondolja és megfelelő döntéseket tudjon hozni. Úgy irányították ahogy csak akarták. Ha nem hagyta volna, hogy az érzelmei összezavarják és higgadtan mérlegelte volna mi történik körülötte akkor nem tűnt volna egy idiótának mikor feleslegesen mentette az embereket egy lehetetlen szituációból. Ezen kívül mikor, azt mondták neki, hogy bírja szóra, azt a lányt akkor bele kellett volna mennie. Talán ha valami igazságszérumot bead neki akkor nem kellett volna olyan durva vallatásnak alávetni. Ez viszont eszébe sem jutott és ezt is nagyon szégyelli. A jövőben pedig ha a szükség úgy hozza akkor szeretne megfelelni egy ilyen feladatnak, de nem biztos benne, hogy ő képes bármit megtenni, hogy elhiggyék, hogy közülük való. A mestere meghallgatta a tanítványa beszámolóját és bólintott. "A hibáink és gyengeségeink felismerése az első lépés, hogy legyőzzük őket. A képességeinket pedig meg kell ismernünk. Az önismeret elemi fontosságú az úton, hogy lovaggá válj. Mit gondolsz, mit tettél jól a küldetésed során?" Jivi elmondta, hogy a beépülés során mikor még nem találkoztak akkor jól térképezte fel a helyzetet és kellő óvatossággal kezelt mindent. Csak ezzel az óvatossággal túlzásba esett mikor magával vitte a kardját. Ezen kívül a cellában mikor Laasa-val beszélt akkor is úgy érzi, hogy jól sikerült megválogatnia a szavait és a helyzetet jól mérte fel. A mestere meghallgatta őt. Nem látszott rajta, hogy mit gondol. Jivi pedig nem bírta tovább és bocsánatot kért a hibáiért és azért, hogy minden bizonnyal problémákat okozott a mesterének. Je mester határozottan válaszolt."Hibáztál valóban. Ezekből a hibákból az én dolgom lesz, hogy segítsek tanulni. A döntés is az enyém volt, hogy elengedtelek egy olyan veszélyes küldetésre. Azzal, hogy ennek milyen következményei lettek neked nem kell foglalkoznod. Örülök, hogy élve hazajutottál. Legközelebb dolgozunk rajta, hogy sikerrel járj. Most pihenj." Mikor Jivi már jobban volt akkor a mestere egyből hozzá is kezdett a padavan edzéséhez, ami szintén megtépázta kicsit a büszkeségét. Az mikor a mesterével begyakorolta, hogy elméletben hogyan kell valakit befolyásolni az még nem volt rossz. Sőt kimondottan izgalmas volt. Hogyan lehet megzavarni valaki szemét vagy hogyan lehet emlékeket törölni vagy megváltoztatni. Hogy ennek mikor veszi majd hasznát, azt Jivi nem tudta, de lelkesen gyakorolt. Majd jött a kellemetlen és kicsit megalázó rész. A mestere azzal a gyanús mosolyával elküldte őt, hogy élesben tesztelje amit tanult. Mégpedig az egyik kocsmába küldte arra az emeletre, ami főként munkásokkal van tele. És, ami még külön rontott a helyzeten, hogy Jivi-nek civilben kellett mennie. Így pedig céltáblája lett a részeg alakok nem túl kedves megjegyzéseinek. Egyik alkalommal ki is fakadt miközben a mesterének panaszkodott, hogy miket mondtak neki, hogy talán büntetésből csinálja ezt vele? Haragszik rá és így mutatja meg. Je mester erre nem válaszolt csak nevetett a tanítványán. Mindenesetre szép lassan a gyakorlatban is elsajátította Jivi amit kellett. Eleinte csak kisebb dolgokra volt képes. Például, aki már túl sokat ivott annak megcsússzon a keze és azt a poharat amit már nem kéne meginni, azt véletlenül felborítsa, vagy mikor a kötekedő alak fel akar kelni a pulttól akkor mellé nyúljon és elterüljön a földön, de a későbbiekben már komolyabb trükkök is mentek. Akkor már az a részeges nem is akarta meginni az utolsó pohárral hanem inkább haza indult. Vagy a kötekedő fazon inkább befogta a száját és elgondolkozott rajta mit is csinál és miért is csinálja. Volt, hogy egy nagyon búskomor fickónak akinek aznap semmi sem jött össze egy kellemes emléket csempészett az agyába. Mégpedig, hogy egy csinos hölgy elismerőn végigmérte. Következő lépcsőfokként a józanabb alakok befolyásolása jött. Jivi-nek először megvoltak ezzel a gondjai, de végül csak rájött a dolog trükkjére. Itt is csak lépésről lépésre haladt. A zsebtolvaj véletlenül mellényúlt és lebukott, a szerelmes lány megbotlott és a fiú karjaiba zuhant vagy a csaló szerencsejátékos a sokat használt mozdulatát elrontotta és a rendes kockák mellett a cinkelteket is eldobta ezzel lebukva. Majd itt is jöttek a bonyolultabb trükkök. Elérni, hogy zsíros borravalót adjanak egy lelkes pincérnek vagy hogy a szerencsejáték függő rájöjjön, hogy talán a pénzt amit el akart játszani talán hasznosabb dolgokra is elkölthetné mondjuk a családjára. Jivi egy egész napot eltöltött azzal, hogy egy koldusnak minél több alamizsnát segítsen összeszedni az arra járóktól majd, hogy az a koldus elgondolkozzon raja, hogy miképp javíthatna a helyzetén abból az átlagosnál nagyobb összegből. Egyik ilyen útján azon az emeleten Jivi egy ismerőssel is találkozott. Diknu-val, aki sokáig a szobatársa is volt. Beültek az egyik bárba és ittak egy italt. A fiú is padawan lett. Őt a mestere sok helyre viszi és tök jó dolgokra tanítja például pilótának vagy lézerfegyverrel lőni. Jivi pedig mesélt a fiúnak az ő mostani feladatairól meg a múltkoriról amin szégyenbe került meg, hogy a véletlen vagy az erő mégiscsak segített neki és volt valami haszna. Jól esett beszélgetni a régi barátjával, aki hasonló körülmények közt van mint ő. Jó hangulatban váltak el és mindketten jókívánságokkal halmozták el a másikat. A mestere meg volt elégedve Jivi haladásával. Ezt pedig ki is fejtette. Elmondta, hogy a célja a fiú legfőbb gyengeségének vagyis a figyelmetlenségnek és a hevességnek a legyőzése. Egy ilyen technika elsajátításához tiszta elmére van szükség és koncentrációra. A fiú eredményei pedig nagyon jók. A gyakorlást ne hagyja abba, de jól halad. Jivi más feladatokat is kapott a mesterétől. Nagyon sok olvasmányt. Főként történelemről. Ezeket pedig ki is kérdezte alaposan. Hogy ezt miért kell azt Jivi nem értette, de csinálta. Néha érdekes is volt egy-egy történet. Jivi napjai ilyesmikkel teltek. Meditált, gyakorolta az erőt és olvasott.


Költségek:
2 pont egykezes rövid fénykard, számára egy rendes kard
2 pont erőalkalmazás: Tudatbefolyásolás

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Hétf. 16 Júl. 2018, 17:38

Elfogadva.
Erőskill 100%-n.

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jivi Ako 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield Szomb. 27 Okt. 2018, 12:20

Karakter neve: Jivi Ako
Kaland címe: HIDEGHÁBORÚ – KÉTSÉGEK
Játékostárs(ak) neve(i): HEIWANNA MIIN KLODOV, JIVI AKO ÉS CARYETH ZH'ALD
Kalandmester: Rhyssa Edaara Quillan
Kezdő reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3373-felhovaros
Záró reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3373p50-felhovaros
Kaland tartalma: Jivi egy rendtársával és egy külsős megbízottal érkezett a Bespinre azzal a céllal, hogy utánajárjanak az ottani gyárakban történt baleseteknek és segítsenek a munkás sztrájkot békés módon felszámolni. Caryeth Jivi rendtársa a gyárakban történt gyanús körülményeknek járt utána míg Jivi és Miin megpróbált tárgyalni a felekkel. Először a munkások szakszervezeti vezetőjével Nir Vutuu-val beszéltek. Tőle részletesebben is hallottak az itteni eseményekről és megértették a munkások álláspontját. Egy megoldást is sikerült találniuk a fennálló problémára. Mégpedig azt, hogy ha sikerülne elérniük, hogy további biztonsági intézkedéseket eszközöljenek a gyárakban addig míg ők a jelenlegi elkövetőket meg nem találják akkor a munkások visszatértek volna dolgozni. Mint megtudták ehhez két emberrel kéne beszélniük. Branap tábornokkal a helyi köztársasági haderő vezetőjével és Bendix Báró Adminisztrátorral. Először a tábornokkal szerettek volna beszélni mivel Jivi úgy vélte, hogy vele könnyebben szót érthet már csak azért is mert neki valamilyen katonai rangja van. És ez így is lett. A tábornok egy értelmes komoly tapasztalattal rendelkező katona volt, aki jól látta a helyi helyzetet és segített is volna nekik ha hatalmában állt volna. Viszont nem volt elég embere és hivatali utasítás szerint őket a kiemelten fontos épületek őrzésére kellett kirendelnie. Viszont felvilágosította őket, hogy a Báró Adminisztrátor tud nekik segíteni és a kérdéseikre elmondta véleményét róla és amit tudott. Ami, gyanús hír elérte őket, hogy Caryeth Jivi rendtársa állítólag erőhasználó elkövetőre utaló nyomot talált. Jivi aggódott a rendtársáért és üzenetben figyelmeztette, hogy legyen óvatos. Ezek után Bendix Báró Adminisztrátorhoz mentek el. A férfi nem nagyon vette őket komolyan. Sőt, a legbeképzeltebb alak volt akivel Jivi valaha is találkozott. Nem hitt abban se, hogy a gyárban történt balesetek nem véletlenek lettek volna és abban se, hogy egy erőhasználó állna az események mögött. Tovább fölényeskedett és olyan pimasz dolgokat mondott a lánynak amitől más nők minden bizonnyal felképelték volna. Miin viszont ehelyett valami olyasmit mondott amivel nagyon magukra haragította Bendix-et. Viccesnek szánta valószínűleg, de hutt űrbeli rabszolgatartóhoz hasonlította a férfit. Aki, ezek után egyenesen elzavarta őket és nem hallgatott rájuk tovább. Mindketten idegesek voltak, de Jivi féltette a rendtársát mert míg Bendix-nél voltak kapott egy üzenetet Caryeth-től, hogy az erőhasználó nyomában van. A kommlinkjével bemérte a lány irányát és elindultak arra amerre volt. Egy gyárépülethez értek ahol nem a legjobb fogadtatás érte őket. Jivi-től konkrétan féltek. Mint kiderült azért mert volt egy erőhasználó lány, aki a levegőnek beszélt és rájuk támadt. Gyanús volt és Jivi-nek rossz érzése támadt. Sietett arra amerre elméletileg Caryeth-nek kellett volna lennie és meg is találta a lányt. De már halott volt és sötét oldalinak tűnt. Méghozzá mikor megnézték a felvételeket akkor látták, hogy a lány tényleg kettévágott egy munkást és villámokat szórt. Erre nem nagyon tudtak mit reagálni. A testről intézkedhettek, hogy vigyék az Coruscant-ra mert ez egy jedi ügy.A további nyomozás viszont napokra leállt. A báró adminisztrátorhoz nem mehettek be és csak szenvedtek az adminisztrációval. Csak napok múlva derült ki, hogy a Báró Adminisztrátor öngyilkos lett és a gyár nem megy olyan jól mint gondolták ugyanis a bevétel komoly részét Bendix arra használta, hogy rabszolgákat szabadított fel. A szabotőr akciók viszont befejeződtek és Jivi-t visszarendelték az Coruscant-ra.

Bővítés: Jivi egy újabb küldetése lett tökéletes sikertelenség és ismét szégyent hozott nem csak magára, de a rendre is. És most is maradtak neki megválaszolatlan kérdései. A kis padawan önbizalmán újabb súlyos csorba esett. A templomba visszaérkezve a mestere magához rendelte őt, hogy egy tea mellett személyesen is átbeszéljék, azt amit eddig csak a kommlinken keresztül tudtak. Jivi elmondta, hogy továbbra se teljesen érti a rendtársa viselkedését és a halálának a körülményei is aggasztják. Viszont az egyetlen kézzelfogható nyom amit fel tud mutatni a bizonytalansága mellett az-az eltűnt fénykard. Ezen kívül annak is hangot adott, hogy a Bespin-i katonai erők ahogy a példa is mutatja nem kapnak elég támogatást és így egy súlyos nyílt támadási felület az a köztársaságon belül. Je mester ahogy szokta most is nyugodtan hallgatta meg őt és csak időnként bólintott és tett fel egy-egy kérdést. Viszont Jivi érezte a mestere irányából, hogy az komolyan veszi őt. A Bespin-ről azért elmondta, hogy távol van a határoktól szóval egy ilyen akciót kockázatos megkísérelni viszont ez a befejezés neki sem tetszett és ezt a véleményét igyekszik majd hangoztatni, hogy ott történt valami aminek utána kell majd járni. Ezek után egy személyesebb témára tért át a mester. Ismerte már annyira Jivi-t és tudott a sorok közt olvasni annyira, hogy tudja őt másképp is megviselte ez a küldetés. Jivi pedig el is mondta neki az aggályait. Hogy Caryeth-el kellett volna mennie, hogy megelőzze ezt, hogy szégyenli amiért ismét kellemetlen helyzetbe hozta őt és hogy talán ha figyelmesebb lett volna vagy nem szorítja sarokba Bendix-et akkor a férfi nem lett volna öngyilkos. Je mester sejtette, hogy hasonló kétségek gyötrik a tanítványát. Jivi-re egyébként is jellemző az önbizalomhiány és nem szokott még hozzá se a fontos döntésekhez, se a halál ilyen közelségéhez. A háború csak egy távoli dolog volt számára, ami szintén megviselte, hisz tűntek el barátai vagy ismerősei, de más ha még aznap beszélsz az illetővel. Igyekezett megosztani a saját tapasztalatait a tanítványával azzal kapcsolatban, hogy miképp lehet ilyen bizonytalanságokon túltenni magát és elmondta, hogy ő nem csalódott benne. Képességeihez mérten nagyon jól tárgyalt és figyelt az érzelmeire, ami számára nehéz szokott lenni. Viszont, azt is kifejezte, hogy van még mit tanulnia neki és ő meg is tanítja mindenre amire tudja. Ennek az ígéretnek pedig igyekezett is eleget tenni. Jivi komoly történelmi olvasmányokat kapott amikről aztán be is kellett számolnia Je mesternek. Nem csak arról, hogy mit olvasott hanem, hogy ő mit gondol arról és milyen összefüggéseket vett észre. Je mester hihetetlen nagy tudású volt. Jivi el is kezdte élvezni ahogy megpróbálta lenyűgözni a másikat és közben maga is érdekes dolgokat hallott. A mester pedig a tanítvány hiába mondott el pluszban egy csomó mindent az adott leckéről mindig hozzá tudott még tenni egy pár érdekességet vagy egy új nézőpontot. És általában ezekből a leckékből Jivi olyan tudást is tudott szerezni amit a későbbekben ő maga is fel tud használni a gyakorlatba ültetve is. Nem csak történelmet tanult hanem közben hadászatot, tárgyalás technikát és még sok mindent. Je mester pedig folyamatosan leckéztette. Persze az erőhasználatot se hanyagolták. Továbbra is naponta meditáltak és végeztek erőgyakorlatokat, de a mester egy új dolgot szeretett volna gyakorolni Jivi-vel amiről úgy vélte ha használnia kell akkor nagy segítség lesz a másiknak. Elkezdett új technikákat tanítani a padavanjának és belé nevelni, hogy figyeljen a környezetére és igyekezzen azt kihasználni. Eddig mindig nyílt sík terepen gyakoroltak, de mostantól eljártak különleges helyekre. Jivi pedig eleinte nagyon ügyetlen volt. A mester könnyen olyan szituációkba tudta hozni amik számára különösen előnytelenek voltak. Például a sáros vagy jeges talajon az Ataru technikák nem voltak olyan könnyen használhatóak, ahogy az is gyakran felmerült, hogy mennyi problémát tud okozni harc közben a kicsi mérete. Első körben ezeket kellett felismernie és megtanulnia, hogy figyeljen rájuk. Aztán megpróbálni elkerülni a számára előnytelen helyzeteket amikbe a mestere egy-egy párbaj során bele próbálta erőltetni. Meg kellett tanulnia, hogy miként kell irányítania az ellenfelét fénykardpárbaj közben. Aztán az olyan helyzeteket kellet felismernie amikben ő előnybe kerül az ellenfelével szemben. Vagy azért mert alacsony vagy azért mert az ellenfele alapvetően nehezebben tud védekezni egy olyan helyzetben. A mestere esetében, azt is megpróbálta kihasználni, hogy milyen meglepően nagy eltérés van a kettejük magasságában. Mikor pedig elkezdte a számára kedvező helyzeteket keresni akkor Jivi ráébredt, hogy faji adottságai mennyi előnnyel látták el ebben. Mind az, hogy képes egy minimálisan színt váltani, de főleg az, hogy a karmaival remekül tudott mászni és előnyös helyekre eljutni. Je mester persze arra is figyelt, hogy Jivi változatos ellenfelekkel kerüljön szembe és ne szokja meg, hogy mindig olyan magas alakokkal küzdjön mint ő. Jivi nem egy padavan társával került szembe. És a szabadidejében is igyekezett egyre ügyesebbnek lenni. Diknu például gyakori edzőpartnerévé vállt. A Jivi-vel való barátságuk még mindig erős maradt. Mikor a kis padavan-nak pihenésre volt szüksége akkor az egykori szobatársára számíthatott. De tanulni is tudott tőle. Jivi ilyen kiegyensúlyozott, de szigorú életet élt. Kezdett egy olyan érzése lenni, hogy a mestere valamit sejt csak nem beszél róla.

Költségek:
Fénykardvívás(Sokan haladó)
Szint/pontok: 1./+1

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Vas. 28 Okt. 2018, 00:01

Elfogadva, de egyelőre még csak kezdő az a haladó, 3 hónap kevés ahhoz, hogy haladó legyél benne, majd következő bővítésnél.

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jivi Ako 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Adrian Sommerfield Kedd 02 Ápr. 2019, 18:34

Karakter neve: Jivi Ako
Kaland címe: HIDEGHÁBORÚ – KÉTSÉGEK
Játékostárs(ak) neve(i): HEIWANNA MIIN KLODOV, JIVI AKO, AEYAJ'GAMU ÉS RASHIA DORAT
Kalandmester: Rhyssa Edaara Quillan
Kezdő reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3402-felfold
Záró reag: https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3402p50-felfold
Kaland tartalma: Jivi a Naboo-ra lett küldve, hogy ott régészeknek a munkáját segítse és tapasztalatot tudjon gyűjteni. Igyekezett is minél többet tanulni és lehetőleg úgy, hogy ne zavarja a munkát. Neki örömére Miin-el is találkozott itt. Akit a főkancellár asszony küldött megfigyelőnek. Ez nem volt túl hálás feladat, de a kis kushiban azért örült a lánynak. Egy hatalmas barlangbejáratot is találta rajta egy nagy kapuval amit két napba tellett mire sikerült kinyitniuk. A beküldött droidok elromlottak úgyhogy Jivi-t egy padavan társát, Miin-t és egy helyi parancsnok asszonyt küldtek be megvizsgálni a helyet. Volt egy kis gond mivel felszerelés nélkül akartak bemenni úgyhogy a parancsnok asszony visszaküldte őket, de aztán mehettek. Bent feltűnt nekik, hogy valóban nagyon régi a hely és hogy a komolyabb elektromos eszközeik nem működnek tökéletesen. A kapcsolatuk is megszűnt a külvilággal. Pár perc séta múlva elértek egy sziklaperemhez ahol látták, hogy túloldalt megy az út tovább. El lett döntve, hogy Jivi egy kötéllel rögzítve a parancsnok asszonyhoz, elindul a perem szélén és keres valami utat amin átmehetnek az út túloldalára. Ez így is lett, de nem talált semmit. Azt, viszont megállapította, hogy nem annyira érzi az erőt itt mint általában. Valahogy a barlang le takarja. Közben Miin szárnyakat növesztett és elindult a perem felett repülve mikor is valami Jivi számára is ismeretlen gépi hang szólalt meg és egy nagyon hideg levegő felcsapott a mélyből megfagyasztva Miin-t, aki lezuhant. Ettől Jivi kicsit ideges lett és javasolta, hogy menjenek le, de a parancsnok asszony szigorúan megtiltotta és meg is szidta a padawant a kirohanásáért. Ezek után úgy döntöttek, hogy nyílpuskával rálőnek a szemközti falra és azon át másznak. Jivi-nek az erő segítségével össze kellett szednie magát ami itt nem ment olyan könnyen. Talán a puska, talán nem az, de valami beindított egy hidat és láthatóvá vállt egy szimbólum is. Biztonságban átérhettek a hídon. Ott érezhetően kevésbé volt lefedve az erő. Jivi megvizsgálta a falat, de nem tudott semmit sem megállapítani. Felmentek egy lépcsőn és egy nagy kapu állta az útjukat. Azon is volt egy ismeretlen szimbólum. A mögül a kapu mögül jobban érezték az erőt, de nem volt rajta semmilyen zár. Itt a másik padavan arra kérte őket, hogy álljanak hátrébb és megpróbálta egyedül kinyitni. Sikerült is neki, de nem volt könnyű. Az ajtón túl egy folyosó volt ami egy hatalmas templomba vezetett. Lenyűgöző méretekkel és nagyon modern szobrokkal. Úgy döntöttek, hogy beljebb mennek jobban megvizsgálni a helyet mielőtt behívnák a régészeket nehogy ők is csapdába sétáljanak. Előtte egy kicsit pihentek és a parancsnok asszony kifejtette aggodalmát Jivi iránt, aki úgy vélte komoly problémákkal küzdd és pszichológusra volna szüksége. Mikor tovább haladtak egy különleges hologram jelent meg előttük amilyet még egyikük se látott. Előbb egy ismeretlen nyelven beszélt amit nem értettek, de aztán pont mikor tovább haladtak volna akkor átváltott a közösre és kifejtette, hogy a kree szteláris birodalom területén vannak. Megtudták, hogy a kree-k az urdrarr-ok és hogy bár rég nem járt ott senki pont előttük két órával maga a császár frissítette a hologram rendszerét. Ezek után távoztak hisz politikai dolgokba nem akartak belemenni. Vagyis Jivi-t, aki kicsit elgondolkozott egyenesen felkapták. Ezek után miközben kijutottak azon elmélkedtek, hogy vajon ez az úgynevezett MI engedte-e őket be. Mikor kiértek akkor már rohantak is értük, hogy jelentést tegyenek a templomnak. Ezt a padavan társa megtette és megkapták az elismerést. Pár nap múljva jöttek a diplomaták és megkezdődtek a tárgyalások.


Bővítés: Jivi-nek vissza kellett térnie a Coruscant-i templomba mielőtt befejeződött volna a templom feltárása. Csak híreket hallott arról, hogy állítólag találtak egy sárkányt is ott. Akiről mikor megtudta, hogy Miin akkor nagyon megörült, hogy még él. Megtette a jelentését a mesterének, aki megdicsérte őt a munkájáért. Mikor a fiú panaszkodott, hogy ideges lett és elvesztette a nyugalmát a mestere mint mindig megnyugtatta és megígérte neki, hogy dolgozni fognak ezen. A korábbi edzéseket folytatták, hogy Jivi ki tudja használni kardpárbajban a testi adottságait és a környezetet az ellenfele ellen. Padavan társaival is sokat gyakorolta ezt. Diknu szívesen eljárt a kis padavan-al különböző helyekre ilyesmit gyakorolni. Ellene persze nem sokat segített a rejtőzködőszín hisz, aki az erőt használja annak nem kell látnia az ellenfelét ahhoz, hogy küzdhessen ellene. Így ott csak a magasságát igyekezett gyakorolni, hogy miként fordíthatja a saját előnyére. Vagy igyekezett szűk helyekre terelni az ellenfeleit vagy magasabbról támadni amiben a karmaival való mászás segítette és hogy magasra tudott ugrani. Ezen kívül ellenfelei gyenge pontját is tanulmányozta amiben a korábbi orvosi ismeretei segítették és gyakorolta, hogy miként lehet célzottan azokat a pontokat támadni. Ezen kívül egy újfajta meditációs módszert is gyakoroltak a mesterével. Mégpedig az úgynevezett lebegő meditációt. Jivi-nek magával a meditációval sosem volt problémája. Már annyit gyakorolta, hogy az természetes volt számára. A lebegés számított újdonságnak. Azt, kellett gyakorolnia. Elmélyednie az erőben és magát lebegtetnie. Bár szerencsére nem számított ő túl nehéznek. Nem keveset kellett mire belejött. A mestere pedig valami egyelőre még általa nem érthető okból szerette volna, hogy jó alaposan gyakorolja be ezt a meditációs módszert. Jivi pedig mint szófogadó tanítvány így is tett. Gyakorolta, azt is, hogy közben körülötte lévő tárgyakat lebegtetett. Próbált egyszerre többet. Ezt gyakorolgatta szabadidejében is. Bár akkor úgy, hogy megpróbált a jövőn meditálni. Mikor elég ügyes volt akkor a mestere nehezítette a dolgot. Igyekezett kizökkenteni a padavant és neki nem szabadott hagynia magát. Je mesternek több módszere is volt. Parazsat tett Jivi alá miközben lebegett, megpróbálta valami csípős füstölővel zavarni és persze szavakkal is igyekezett kizökkenteni a kis padavant a koncentrációból. Jivi pedig igyekezett minél jobban tűrni ezt a képzést és minél több önuralmat gyakorolni. Közben pedig természetesen a történelmi, jogi és diplomáciai ismereteit is bővítgette a könyvtárban. Hogy tudását bizonyítsa a rend egy fontos
tárgyalásra küldte a többi frakció tagjaival az örök birodalom hajójára ugyanis találtak egy rakatát a szellemhold nevezetű gázóriáson. (Majd ide jön a hódítás bővítése)
A küldetésről visszatérve a templomban Je mester komolyan elbeszélgetett a tanítványával. A rend értékrendjeiről, Jivi értékrendjeiről, egy jedi-vel szembeni elvárásokról és a padavan jövőjéről. Ugyanis az-az út amin Jivi halad nem alkalmas rá, hogy jó jedi válhasson belőle. Komoly gondok vannak a kis kushiban buksijában amivel kell valamit kezdeni mert így hamar kikerülhet a rendből. Je mester egy előrehozott próba lehetőségét vetette fel Jivi-nek, ami a lelki erejét állította volna kihívás elé. Abból a célból, hogy megelőlegezze a rendből való kidobását, de felvetett egy alternatív lehetőséget. Mégpedig, hogy a padavan maga válik ki a rendből és a mestere segítségével elhelyezik egy szürke mester mellett, aki segíti őt. Mestere kifejtette, hogy ettől még a jövőben visszatérhetne a rend kötelékébe ha alkalmasabbá válik és hogy ugyan úgy segítheti őket, sőt mivel Jivi fő célja, hogy másokért tehessen az szürkeként sokszor sokkal egyszerűbb lenne. Alaposan megbeszélték a témát. Jivi végül alaposan átgondolva a dolgot, úgy döntött, hogy kipróbálná magát azon a próbán. Az ő szemében a jedi rend és az értékek amiket képviselnek ha sokszor kegyetlennek is hangzik, de végső soron helyesek. Je mester pedig elfogadta a tanítványa döntését. Hogy egyet értett-e vagy sem az nem látszott rajta. A tanács engedélyét kérte és elintézett mindent. Mikor ez megtörtént akkor elutaztak az egyik ősi templomba. Egy sziklás bolygón landolt a hajójuk amit a rendtől kaptak és egy hosszú faragott kőlépcsőn kellett felmenniük ami az egyik sziklameredélyre vezetett fel. A mester békésen lépdelt és Jivi, bár szíve szerint ment volna gyorsabban is, de türelmesen haladt a mestere mellett. Mikor szép lassan felértek akkor látta közelebbről is az egyébként lenyűgöző templomot. Magas kupolás épület ami, félig a mélység fölött lógott szinte. A bejáratot az erő segítségével kellett megtalálniuk. Mikor pedig beléptek, egy nagy csarnokban találták magukat. A falakon régi díszítések voltak és írások. Jivi ahogy azokat vizsgálgatta egyszer csak azon kapta magát, hogy egyedül van és a mestere eltűnt. Ahogy az erőbe kinyúlt se érezte és ezt furcsának találta. Gondolkozott rajta, hogy ez is a próba része-e mikor is az egyik ajtó kinyílt és lézerfegyver lövések hallatszottak mögüle meg halálsikolyok. Jivi egyből oda sietett és amint átlépte a küszöböt, valami felrobbant szinte a közelében. Hő, sziklatörmelékek és por lepte be a padavant. Egy harctéren találta magát. Füves síkságon haladtak a társaival amit helyenként hatalmas sziklatömbök szakítottak meg szinte természetes menedéket adva a támadó ellenségnek. Je mester is ott volt és Diknu és sok Jivi sok más barátja és ismerőse. Elég szorongatott helyzetben voltak. Szinte minden oldalról támadták őket és néhány természetes módon egymás mellé került sziklának szorultak, de nem tudtak menekülni. A kis padavan csak úgy kapkodta a fejét és ahogy a fénykardjáért nyúlt szörnyű dolgot vett észre. Elvesztette megint. Itt van fegyvertelenül egy harctér teljes közepén és a társainak szüksége lenne rá. Ennél szörnyű szánalmasabb dolog nem is történhetett volna vele. A lövések hangjai egyre hangosabbak és hallja a társai kiáltását. Segíteni akar nekik ott akar lenni, de mit? Mit tehet? Meg fognak halni és ha mégsem akkor ő biztos szégyenbe fog kerülni amiért megint elhibázott valamit. Ekkor egy idősebb jedi mester. Aki, páncélban volt kopaszodott és volt egy kis kecskeszakálla szólalt fel. Elkezdett parancsokat osztogatni és szervezkedni. Jivi pedig döbbenten nézte. És rájött, hogy ismét hol hibázott. Mindig túlgondolja a dolgokat, könnyen bepánikol és ilyenkor a tekintete nem látja a teljes egészet. Kinyúlt az erőbe és megnyugtatta magát. Majd mikor ismét végignézett a harcszíntéren akkor látta, hogy mégsem akkora a baj. Látott is egy jó lehetőséget A rohamosztagosok akik lőttek rájuk maguk mögé nem néztek már és a kis padavan látta, hogy az egyik holtestnél van egy gránát amit csak meg kell szereznie csakhogy túlságosan messze van egy tapasztaltabb mester számára is, hogy az ellenfél mögé kerüljön Jivi, mivel két szikla összenőve azért nem volt csak szorosan egymás mellett voltak a kis padavan úgy látta van rajtuk egy pont akkora hasadék amin ő át tud jutni. El is kezdett mászni. A terv egyszerű volt. Kimászik, rejtőzködőszínben megpróbál odajutni a gránáthoz minél kevésbé feltűnően és legalább az egyik oldalról megritkítani a rohamosztagosokat. Csakhogy mikor mászott hallotta ahogy Diknu felkiáltott. Nem hallott tőle mást. Megsérült? Meghalt? Jivi aggódott a társáért, de nem fordulhat vissza. Csak ő tud a többieknek most segítséget nyújtani.
-Nincs halál, Erő van!
Igyekezett erőt meríteni ezekből a szavakból és mikor átért a sziklák között vette észre, hogy ő megint a templomban van ahol Je mester már várta. A kardja megint az oldalán lógott. Ez volt a próba? Ezek szerint sikerült? Jivi sokat beszélgetett erről a mesterével és meditált is ezen és amit ott tapasztalt. A templomba visszaérkezve pedig folytatta a tanulmányait.

_________________
Reneszánsz:
Adrian Sommerfield, Samuel McShuibhne, George Turner, Srir Gur, Leon Gross,  Augustus Graves,Otrus  Vubalh Fass, Tristan Winkelhock, Lisa Kaur
Végtelen háború:
Gustav Simonsen
Little SW
Claye Jaro, Chuhk G'vaamnohrk, Rhirt Trakk, Jivi Ako

Összes karim
Adrian Sommerfield
Adrian Sommerfield
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1440
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 110
Join date : 2014. Dec. 26.

Karakteradatok
Főkarakter: Adrian Sommerfield
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Little SW, VH

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t2531-adrian-sommerfield https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#73048

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 03 Ápr. 2019, 16:13

Nézzük előről.
A fénykardvívásod nem fejlődött, ugyanis Jivi nem a Sokant gyakorolta, az nem az, hogy megismerjük az ellenfél gyenge pontját, hanem a terep kihasználása. El kéne dönteni, hogy Jivi micsoda, mi a mentalitása ugyanis ez a módszer, amit csinál nem az, ami Jivi, ez távol áll a Consulartól. Ez a Sentinelek módszere maximum, de inkább azt hinném, hogy orgyilkosnak készül. A mestere nem fog változtatni, ugyanis elvileg épp a legbékésebb utat járja Jivi, amikor fénykardot sem nagyon használnak. Ez egy 180 fokos változás, amit kétlem, hogy a mestere megtenne főleg egy labilis padawannál. Vagy ha úgy érzi, hogy sentinel lenne belőle, akkor átadja másnak, mert Je mester erre nemt tudja és nem is fogja tanítani. Nem lehet ugrálgatni, abban marad a karakter, ami a mestere.

A próba ugyanez, Jivi nem azt az utat járja, ott a harmadik végletet írtad le a Guardian-t, A próba meg, 4en néztük meg, de még mindig nem érted, Jivi nem úgy tesz, ahogyan tenne, hanem továbbra is görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy ő jedi akar lenni. Sajnálom, de nem ment át a próbán, identitás zavarban van, nem tudja eldönteni, hogy micsoda egyrészt, ezeken felül továbbra is úgy cselekszik, ahogyan szerinte elvárják. Azon kívül csak az derül ki, hogy a feje után megy, semmit sem tudunk meg arról, hogy a próbán mi volt a helyzet, miért támadtak rájuk. Jivi a kasztjának szöges ellentéteként cselekedett, pluszban nem törődött másokkal, csak magával. Nem reagált a parancsokra, amit kapott egy felette állótól.
Megbukott, mert nem a többiekkel cselekedett, nem érdekli az, hogy mit mondanak neki, megbukott, mint Consular, már nem először a próba során. Ezen esetben nem elfogadta, hogy baj van a másikkal, konkrétan a saját ostoba és önző cselekdete, hogy ő majd megoldja a helyzetet, mert ez az ő próbája amin muszáj átmenne megölte a társait.

De mivel Dendarid is kapott még egy esélyt, így Jivi is kap, de itt sokkal nagyobb gondjai vannak, mint hitte ez a bővítésből is kiderült.

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jivi Ako 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jivi Ako Empty Re: Jivi Ako

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.