A Triskelion, Manhattan

5 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Szer. 09 Nov. 2011, 09:23

Persze nem tudja, hogy miért is nem, mellékes. Ahogyan az is, hogy még ráér. Egy napon? És ha nem élünk tovább? Én most akartam volna tudni, hogy miért volt így. Felvontam a szemöldökömet arra, hogy a szívén viseli a sorsomat. Persze, már megint mire akartak felhasználni a tudtomon kívül? Inkább nem akarom tudni ezt, lehet, hogy jobban jártok. Végül letettem a fejemet az ágyra, attól függetlenül, hogy a gyógyszerek bennem voltam még fáradt voltam, de akkor is vissza akartam menni, főleg érte. Egy hangra ébredtem, ezúttal semmilyen álmot nem láttam, pedig akartam volna, hogy legyen, szerettem azokat az álmokat a többiektől eltérően, hiszen a családom múltja volt az, és így ha már egyszer senki sem mesélte el őket, akkor így tudjam meg. pislogtam néhányat az erős fénytől, először csak homályosan láttam az illetőt, majd végre teljesen. Döbbenten néztem rá, szerintem ebben a pillanatban élhettem azzal a mondattal, hogy az államat a földről kellett elkaparni. Nem állt más előttünk, mint a nagybátyám, Balder Odinson.
- Hát ezért viseli a szívén a sorsomat… - motyogtam meglepetten.
Lekászálódtam az ágyról és meghajoltam a férfi felé. Mégiscsak csak Asgard királyának fia volt, még ha a rokonom is. hirtelen azt sem tudtam, hogy emlyik nevén szólítsam, Balder, nagybácsi, nagyuram esetleg Mr. Sunken.
< - Nagybátyám, hercegem! – mondtam asgardiul és hajtottam fejet végül. >
Danielle-re emeltem a tekintetem és a gyomrom felfordult, nem miatta, ő a kisebbik rossz volt, a másikkal volt bajom.
- Te meg az unokatestvérem vagy… ahogyan Walter is… ó, fúj! Bocs, de ennél gusztustalanabb hírt nem hittem volna, hogy valaha is hallok – mondtam a meglepettségből átmenve méla undorba és megvetésbe.
Azt hiszem kezdem visszasírni azokat az időket, amikor fogalmam sem volt róla, hogy ki az apám.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 09 Nov. 2011, 13:37

Az békés alvás gyorsan jön, és ezúttal nincsenek zaklató álmok, asgardi víziók, betekintés a múltba és őrületet hozó látomások.
Ellenben, mikor felkelünk, mintegy álmainkból kilépve egy asgardi férfit látunk. Dr David Sunken. Balder. Asgardkutató, mi? Így már érthető az illúzió erőssége, kicsit gyanús volt, hogy egy egyszerű ember ilyen erős mágiát hozhat létre, de Balder nyilvánvalóan más tészta.
-Dr Balder, izé... Sunken. Most, hogy mind jól vagyunk, kezdhetnénk azzal, hogy elárulja, mi a valódi helyzet. Azt már tudjuk, hogy a Triskelion nincs támadás alatt, és az is biztos, hogy ennyi idő alatt a Central Parkban lévő társaink biztosan elestek. De mi a helyzet most? Hol van Loki és Nero? Mire készülnek? És hol van Walter?
Sok kérdés, az tuti, de kétlem, hogy mindre választ kapnánk, főleg az utolsóra, pedig mostanra kezdek kicsit zabos lenni. Azért azon elmosolyodom, ahogy Stephanie reagál a hírre, ő és Walter rokonok. Nézd a jó oldalát, már nem te vagy az egyetlen, meg nem értett, magányos asgardi a Földön - gondolom magamban.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Henry White Csüt. 10 Nov. 2011, 08:43

Elfintorodok Danielle nyugtatgatására, mostanában más sincs csak baj. Azért bólintok és lefekszem az ágyra, ahogy vízszintesbe kerülök, ki tör rajtam a fáradtság, egyből eltudnék aludni, ahogy az meg is történik. Szinte már várom az álmot, de ehelyett egy kellemes hangot hallok. A szemeim kipattannak, és egy ismerős alakot látok. Csodálkozva nézem, miközben felülök az ágyon, a vállamon lévő seb ahogy a többi is begyógyult.
-Köszönjük a gyógyítást, uram. Most mihez kezdünk? Tudja, hogy mi Walter pontos célja?-
Henry White
Henry White
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 287
Hozzászólások régi : 729
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Tyler
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Vas. 13 Nov. 2011, 13:29

8:35.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith, Carl Verrens, Emma Flower White és Bruce Caulfield.

Balder nyugodt, békés hangon válaszol, mintha odakint minden a legnagyobb rendben lenne. A nyugalma átjárja a fiatalokat is.

- Kérlek, Stephanie… Kerüljük a formaságokat. Egy család vagyunk, asgardiak, de ugyanakkor mind társak is vagyunk ebben a harcban. Ne használjunk olyan nyelvet, amelyet a többiek nem értenek, még ha hallották is már az álmaikban. Szólítsatok mind Baldernek vagy Davidnek, amelyik kényelmesebb. Mindkét személy én vagyok – asgardi és ember egyszerre. A sorsaink már összefonódtak évtizedekkel ezelőtt. Ne undorral gondoljatok Walterre… Eltévelyedett az úton, amely nem kis mértékben az én hibám, amiért nem voltam mellette soha… Akárhogy is, erre most nincs időnk. Bruce, a Central Park valóban elesett, de ne féltsd a várost: most, hogy már mind itt vagytok, és Danielle is biztonságban van, feloldottam a Triskeliont beborító illúziót. Danvers ezredes ezt követően kirendelte a teljes hadsereget a parkhoz, vadászrepülők és tankok ostromolják Loki hordáit. A sárkányok, orkok és trollok tucatjával hullanak, de amíg a kapu nem zárul be, utánpótlás is jön belőlük hasonló számban. Így tehát patthelyzet alakult ki, de a szörnyek legalább nem tudják elhagyni a parkot. Sajnos a Különítményről nincsenek híreim… Sajnálom. Aggasztó az is, hogy fogalmam sincs, hol van és mire készül Loki és a vele érkezett asgardi varázslónő, Amora. Walter viszont az AIM B-épületénél jelent meg, és jelenleg Ghosttal és a társaitokkal harcol. Lokit bízzátok rám egyelőre, a ti feladatotok most az, hogy elmenjetek a barátaitokért. Csakis együtt nyerhetünk csatát, megosztott erőkkel semmiképp.

Danielle biccent.


- Rendben van. Én megkeresem Pókembert és a Póknőt, és még olyanokat, akikben megbízhatunk.

Balder helyeslően bólogat.

- Remek. Stephanie, Carl, Emma, Bruce… Elrepítelek titeket a B-épülethez. Képesek lesztek egyedül boldogulni, amíg visszatérek hozzátok? Számítok rátok.

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Haward Maximoff Vas. 13 Nov. 2011, 13:44

Ahogy lefeküdtünk, el is aludtunk. Jóllehet ez nem volt meglepő. Én speciel hulla fáradt voltam már. Ez az örökös harcok kimerítettek. Főleg a Central Park ostroma. Alig aludtunk valamennyit, mire megint jöttek az álmok, majd amikor felébredtem, ismét kipihent voltam és semmi bajom nem volt. Be kell valljam nem kicsit lepődtem meg, de most legalább az már bebizonyosodott, hogy bízhatunk a csuklyás Danielle Sunkenben, aki láthatóan segíteni próbál nekünk. Ám nincs egyedül. Új segítőtársra akadunk később az asgardi Balder, azaz David személyében. Úgy látszik ő már hosszú ideje mellettünk áll és ő is segíteni akar nekünk. Elmondja hát az ő álláspontjukat. A Különítményről nincs hír: nem jó. A Central Parknak vége: nem jó, bár ezt eddig is sejtettem. A többiek veszélyben vannak az AIM-nél: nagyon nem jó. Feltűnt Walter is: nagyon, nagyon, nagyon nem jó. Erre Balder azt mondja, Walter csak eltévelyedett. Hát tudom is sajnálni, de ez engem személy szerint nem vigasztal, tekintve, hogy láthatóan maga mögé akarja utasítani az egész világot, hogy mindezek után azt a saját kedvére formálgathassa. Talán segíthetünk rajta, de most mindenek előtt talán Ghostot és a többieket kellene kimentenünk a szorult helyzetből. Egy dologban igaza van Baldernek: ezek ellen az ellenfelek ellen csak együttes erővel győzhetünk. Meg kell tenni az ellenlépéseket és felvenni velük a harcot. Mikor azt kérdezi benne vagyunk-e, én csak bólintok egyet, hiszen szerintem ez magától értetődik. Így hát várom a további történéseket és az indulást az AIM B épülete felé.
Haward Maximoff
Haward Maximoff
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 112
Hozzászólások régi : 53
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Végtelen Háború

Karakteradatok
Főkarakter: Haward Maximoff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Vas. 13 Nov. 2011, 14:16

Bólintottam, hogy hagyjuk a formaságokat, azonban azt ha könyörögnek sem fogom megtenni, hogy ne undorral nézzek rá és meg fogom ölni. Azt még elég régen megígértem. Nyűgösen ásítottam egyet arra, amit mondott, most komolyan arról akar meggyőzni, hogy az apahiány tette azzá? Na ne! Hogy én ilyen vagyok az annak az oka, hogy ki az apám és nem az, hogy nem volt velem. Rosszabb lennék, ha mellette nőttem volna fel.
- Nem ő az egyetlen személy, aki apa nélkül nőtt fel – mondtam megvetően. – Ez nem ok arra, hogy mi lett vele! És te is tudod!
A park elesett, félelem hasított a szívembe, amikor mondta, hogy nincs hír arról a Különítmény tagjairól. Nagyon bíztam benne, hogy ettől függetlenül még életben van Clint. Nem tudja, hogy apa mire készül, de Walter megvan. Erre gúnyosan mosolyodtam el, legalább van egy esélyem. Nem győzhetünk külön-külön, csak együtt. Mintha lett volna valaha is egység ebben a csapatban. Vagy álomvilágban él, vagy soha sem figyelt minket. Menjünk ki a többiekért. Persze-persze, ahogyan ezt csak így elképzelte.
A kérdés után úgy néztem a nagybátyámra, mintha őrült lenne.
- Volt valaha, hogy másra számíthattam? – kérdeztem. – Nem, ebből megvan a válaszod. Csak kellenek új nyilak és teli tegez. Így előbb lemegyek a fegyverraktárba egy adagért…
Valamivel csak meg kellett ölnöm a „kedves” unokatestvéremet, nem igaz? Igaz még így is volt egy-két kilőhető nyilam, nem sok, de még ezzel is képes lettem volna sikert aratni. Az, hogy a többiek visszaérnek-e nem számított nekem. Így ha engednek elindulok, hogy szerezzek tartalék „lőszert” magamnak a teleportálás előtt.

//Folytatás: Az AIM B-épülete, Queens//


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Nov. 2011, 18:04-kor.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Godlaw / Tao Hétf. 14 Nov. 2011, 18:30

Nem sok a jó hír, de van azért valami, ami reményre ad okot: Walter az AIM-nél van, és végre találkozhatok is vele. Mióta állítólagosan gonosz lett, egyszer sem futottunk össze, így kénytelen voltam a többiek leírására hagyatkozni. De hogyan is érthetnék meg őt? Engem sem értenek meg, nem tudják, milyen, mikor azért harcolsz, hogy önmagad lehess.
Ó, az ég szerelmére, csak egyszer ne akarna Stephanie magával, meg a hányattatott sorsával példálózni! Senki le se szarja, hogy rossz élete volt, lépjünk már túl ezen a önsajnálaton!
-Megoldjuk, Mr Sunken. Bízom benne, hogy ha találkozom végre Walterrel, talán... Változtathatok a dolgokon.
Hogy milyen irányba, az más kérdés, de most nem ez a lényeg - nekem. Steph még újra táraz, nekem még van másfél táram a gépfegyverbe, a pisztolyt még nem használtam, gránátom is van még, és mostanra a karperecemnek is volt ideje lehűlni, elég sokat használtam a Parkban, féltem is, hogy a végén még túlerőltetem.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Henry White Kedd 15 Nov. 2011, 19:46

Dermedten bámulok Balderra, mikor Walter művéről beszél.
-Eltévelyedett? Nem akarok hálátlannak tűnni, amiért segített, de látta már mit művelt? Hány embernek okozott fájdalmat?-
Fakadok ki kissé dühösen, hisz ez már tényleg sok volt még nekem is. Walter amiket tett....nem lehet egy egyszerű kijelentéssel elintézni. A Különítményről semmi hír, ez több mint elkeserítő...
-Rendben induljunk....-
Bólintok belegyezően Baldernek, remélem a többiek jobb állapotban vannak, mint mi.
Henry White
Henry White
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 287
Hozzászólások régi : 729
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Tyler
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Szomb. 19 Nov. 2011, 16:13

8:40.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith, Carl Verrens, Emma Flower White és Bruce Caulfield.

Balder csak halvány mosollyal válaszol Stephanie felvetésére, de a szemében még mindig ott van az önvád és a szomorúság Walter miatt. Közben Danielle egy közeli szekrényre mutat, amiben már minden fegyver és egyéb felszerelés elő van készítve, amire a fiataloknak szüksége lehet.


- Nem kell mennetek sehova. Gyorsan, pakoljatok fel! És… ha egy mód van rá… ha még láttok benne reményt… ne öljétek meg a bátyámat.

A lány az utolsó szavakat már egészen halkan és nehezen ejti ki, mintha a sírással küszködne. Hálásan biccent Bruce felé, mikor az próbálja megnyugtatni, majd ha mindenki elkészült, Balder lehunyja a szemét.

- Készüljetek. Az én mágiám nem olyan erős, mint Lokié, és ezzel egy időre kimerülök… Magatokra lesztek utalva.

Majd egy villanás… és már mindegyik ifjú ügynök az AIM B-épülete előtti utcán áll.

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Vas. 10 Feb. 2013, 12:45

Újvilág – II. korszak

4. fejezet: A második csapás – Epilógus I.



Különös helyen járunk, amely valahol… téren és időn kívül létezik.

Mintha egy csillagtalan világűr-szegletben lennénk. Tökéletes vákuumban, a semmi közepén… de valami mégis mozog és fénylik a látótér közepén. Ahogy közelebb megyünk, feltűnik egy forma… egy afféle… mágikus szimbólum, amelynek hat pontja van, és egy nagyobb közepe. A mérete óriásinak tűnik, bár nehéz megállapítani, pontosan mekkora így, hogy semmihez sem lehet viszonyítani.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0213

De nem telik el sok idő, és máris lehet mihez viszonyítani… illetve kikhez. Nagyjából emberi méretű alakok tűnnek fel a hat ponton egy-egy fényes villanással.

Az első alak nem ismeretlen: a félszemű, ősi asgardi isten, a Mindenek Atyja, Odin érkezik meg.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0314

Teljes harci díszben és királyi pompában jelenik meg, de nem fizikai valójában… Inkább mintha egy szellem lenne, mintha csak afféle kivetülés érkezne a valódi Odin helyett. Nyilván így, lélekben képes csupán jelen lenni ezen a helyen, ahol nincs semmi és senki.

Így érkeznek a többiek is.

Odint egy kék bőrű férfi követi szintén királyi pompában, bár mégis egészen más jellegű öltözékben. Odinnál talán valamivel fiatalabbnak tűnik, de a legkevésbé sem kisebb hatalmúnak.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0410

Ezután egy férfi és egy női alak érkezik, bár őket már nehezebb kivenni… Palástok és kendők borítják a testük nagy részét, az arcuk sem látható túl jól, bár az világos még így is, hogy ők eddig a legkevésbé emberszerűek. A női alak áll elöl, mögötte a férfit szinte teljesen eltakarja.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0510

Ezt követően ismét ketten érkeznek, és ismét egy férfi és egy nő, bár most a férfi alak áll előrébb, és a nőt takarja ki. Ő már sokkal inkább emberszerűbb – ősz hajával és bölcs tekintetével inkább tűnik tudósnak vagy tanárnak, mint uralkodónak vagy harcosnak. Az öltözete viszont neki is teljesen idegen.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0610

Végül ismét ismerős alak érkezik – egy újabb asgardi a Halál Úrnőjének, Helának a személyében.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 0710

A nagy hatalmú jelenlévők pár percig farkasszemet néznek egymással… a percek csigalassan peregnek le… majd Odin végre megszólal.

- Barátaim – köszönöm, hogy eljöttetek. Rég volt már rá példa, hogy így, együtt kelljen tanácsot ülnünk, de a helyzet megkívánta. Köszönöm, hogy a hívásomra összegyűlhettünk a világaink határát képező senki földjén. Ígérem, nem rabolom sokáig a drága időtöket.

A kék bőrű férfi hirtelen közbeszól. Ahogy beszélnek, a hangjuk mintha folyamatosan módosulna, és amikor eléri a hallgatókat, már az illető anyanyelvére fordítja azt át egy varázslat vagy valamilyen ismeretlen eszköz. Így érthetik mindenki szavait e vízió látói is.

- Már megbocsáss, Mindenek Atyja, de még nem vagyunk itt mind. A hatodik ág még üres. Hol van Jotunheim úrnője, királynéd, a fenséges Karnilla?

Odin egy pillanatra lehajtja a fejét, majd válaszol.

- Ő… nem lesz jelen, Thakorr, Atlantisz Ura. Épp ez lenne a találkozónk témája, barátaim. Karnillával… az utóbbi időben meglehetősen elmérgesedtek a vitáink. Nem állítom, hogy ez nem az én hibám volt. Sosem tudta elfogadni más hitveseimtől származó két másik fiúgyermekemet, de én ugyanúgy szeretem mindhármukat. Mint tudjátok, Jotunheim népe elfogadta királynőjeként, hogy így oldjuk a feszültséget birodalmaink között, de Karnilla most ezt a helyzetet úgy használta ki, hogy kilépett a tanácsunkból, és a jégóriásokat az eddigieknél is komolyabban ellenünk fordította. Már őket tekinti a népének. A háború tehát folytatódni fog, bárhogy is küzdöttem a békéért. A fiaim mind velem maradnak, és Asgardért fognak harcolni, de még így sem tudhatom, mi lesz a harcok végkimenetele. A hitvesi vitáink gyilkos háborút szültek. Szégyellem magam, és ha ti, barátaim, úgy ítélitek, hogy ezért a bűnért már én sem tartozhatom közétek, úgy döntsetek, és kilépek a tanácsból.

Pár másodpercnyi csend után a Thakorrnak nevezett kék bőrű férfi, Atlantisz Ura válaszol.

- Részemről a döntés egyértelmű, Mindenek Atyja. Bár mindig is voltak közöttünk súrlódások a Földet illetően, és sosem értettem, miért avatkozol bele a primitív szárazföldlakók életébe oly gyakran… én melletted állok. Álszent lennék, ha nem tudnám, hogy a szerelem még a legnagyobbakat is képes megbolondítani. Nekem is… volt már kétes döntésem, amikor hitvest választottam magam mellé, de te akkor is kiálltál mellettem. Ellenzem a tanácsból való távozásodat.

A Thakorr után érkező, furcsa kinézetű pár női tagja emeli most szóra a száját.

- Mi sem fogunk ellened fordulni, Mindenek Atyja. Hibáztál, igen – de ez a hiba eltörpül a sok jó és nemes cselekedet mellett, melyeket már végrehajtottál a birodalmadért és a Föld kezdetleges, halandó népeiért. Az egyetlen kérésünk, hogy ahogy eddig is, úgy ezután is tegyél meg mindent, ami szükséges, a békéért. Ha túl hosszúra nyúlik, Asgard és Jotunheim háborúja csak tragédiát fog hozni mindenkinek és mindenhol. Hitvesem és Uram, Attilan Királyi Családjának Feje, a Nagy Agon nevében szólottam én, Rynda, Attilan Királynője.

Az attilani pár férfi tagja, a sötétbe burkolózó Agon bólint Rynda mögött, majd a szót az ősz hajú férfi veszi át.

- Én is mindkettőnk, a sajátom és kedvesem nevében is szólok, amikor azt mondom, egyetértek az előttem szólókkal. Ellenzem a kilépésedet, Mindenek Atyja, és ezzel ellenzi népem, az Örökkévalók minden tagja is, Titanos, Acheron és Halcyon bolygóinak szövetsége, valamint a Végtelen Feltámadás birodalmának minden alattvalója. Én, A’Lars szólottam a magam és hitvesem, Sui-San nevében a Végtelen Feltámadás uraként és úrnőjeként, valamint a birodalom népeinek képviseletében.

Ezután mindenki egy emberként, kissé félve és bizonytalanul tekint Helára – aki kényelmes lassúsággal és jéghideg, fagyos hanggal folytatja a sort.

- Mit vártok? Hogy majd én, egyedüli ellenzőként felszólalok a Mindenek Atyja ellen? Nem. Nekem is van jobb dolgom, mint az élők ügyes-bajos dolgairól vitázni itt veletek. Én sem ellenzem, hogy Odin a tanács tagja maradjon. A végén úgyis mindnyájatokat elér a halál. Halhatatlanok? Örökkévalók? Istenek? Akárhogy nevezitek magatokat, mindenki meghal. Van, aki előbb, van, aki utóbb… de senki sem élhet igazán örökké. Ez a háború viszont csak több munkát rótt a nyakamba, szóval, ha nincs más, távoznék.

Odin azonban még maradásra inti Helát.

- Várj, kérlek. Először is… köszönöm, barátaim. Köszönöm a belém vetett bizalmat. Igyekszem megszolgálni az elkövetkező sötét időkben. Kívánom, hogy nektek soha ne kelljen megtapasztalni ezt… Thakorr, szálljék áldás Atlantiszra, népére, a hitvesedre és újszülött fiadra. Agon, Rynda – tündököljék örökké Attilan birodalma a Földön, és kormányozzátok a bolygót békében Atlantisszal. Áldást kívánok a ti népetekre és a ti fiúgyermeketekre is, aki egy napon követ majd benneteket a trónon. A’Lars, Sui-San – hasonló áldást és békét kívánok a Végtelen Feltámadás népeinek, ikerfiaitoknak, és ne hagyják az istenek, hogy az egyre terjeszkedő Skrull Birodalom elérhessen titeket is. Kívánom továbbá, hogy új szövetségetek a Kree Birodalommal végre megoldást hozzon a Világok Pusztítója ellen… akivel idővel mindnyájunknak szembe kell majd néznie.

A megszólítottak mind meghajolnak Odin szavai előtt, majd a Mindenek Atyja folytatja.

- Továbbá még annyit kérnék tiszteletteljesen – és ez főként Atlantisz és Attilan uralkodóinak szól –, hogy gondolkodjatok a korábbi javaslatomon, miszerint idővel emeljünk ki egy Kiválasztottat a Föld jelenleg fejlődő civilizációi közül. A szárazföldeken lakó és fejlődő halandó emberekben nagy lehetőségek rejlenek… Higgyetek nekem. Az életük rövid, a létük talán gyarló – de a láng, minél rövidebb ideig ég, annál erősebben világít. És az emberek igen rövid ideig égnek. Ha kiemelünk közülük egyvalakit, aki fogékony a mágiára és a tudományokra is, egy… afféle Legfőbb Varázslót, akkor ő kordában tudná tartani a Midgard felé egyre inkább érdeklődő Sötét Dimenziók lakóit. Nem várhatjuk el, hogy mindig Asgard, Attilan vagy Atlantisz óvja meg őket, de azt sem hagyhatjuk, hogy Mephisto kénye-kedve szerint játszadozzon a halandók lelkeivel. Nemde?

Némi gondolkodás után Thakorr végre biccent egyet.

- Még nem állnak készen, hogy beavassuk őket a rejtett mágiák és tudományok világába, de… rendben, ha lesz alkalmas jelölt, akinek tiszta ez elméje és a szíve, és valóban erősebb a lángja, mint a többi halandóé, visszatérhetünk a témára, Mindenek Atyja. Atlantisz nem ellenzi. Szemmel tartom majd a szárazföldlakókat.

Odin megkönnyebbülésére az attilani pár is beleegyezik a dologba, így a Mindenek Atyja örömmel zárja le az ülést.

- Jól van hát. Köszönöm… és a birodalmaink szövetsége közötti erő kísérjen mindnyájunkat az elkövetkező időkben. A tanácsot, melyet összehívtam, ezennel lezárom. Sok dolgunk van, barátaim… Térjünk vissza népeinkhez.

Ezzel Agon és Rynda, A’Lars és Sui-San, valamint Thakorr lassan, egy-egy villanással eltűnnek a mágikus helyszínről… csak Odin és Hela maradnak. Hela gúnyos mosolyt villant a Mindenek Atyja felé.

- Hát elhallgattad előlük, Odin? Elhallgattad az igazságot… de már tudod, igaz? A Ragnarök elkerülhetetlen. Az Asgard és Jotunheim közötti háború csakis Asgard pusztulásával érhet véget – és minden asgardi halálával. Elodázhatod, húzhatod a háborút, de a végkifejlet ez lesz.

- Hela! Kérlek… hallgass. Jól tudom én is. Minden jel erre mutat, minden út a Ragnarökhöz vezet. Tudom… de a saját sorsom kovácsa én leszek. Felkészülök a végre, és pontosan eltervezek mindent. Neked is nagy szerepet szánok… és ha segítesz, hajlandó vagyok… bizonyos engedményeket tenni az irányodban.

- Engedményeket…? Miféle engedményeket, Odin? Ne nevettess! Semmit nem adhatsz, amire szükségem lehet. Tiéd az Élet, enyém a Halál. Ez az Idők Kezdete óta így van. Ha mind meghaltok, az csak növeli az én erőmet.

- Hrrm… Igen, de tudom, hogy van egy titkos vágyad. Te is… vágysz az életre bizonyos formában. Istennő vagy, de mégis nő… és anyai ösztönök ébredeznek benned. Ha segítesz, feloldom a megegyezésünk azon pontját, miszerint a Halál Birodalmában nem hozhatsz világra új életet. Engedélyezem, hogy legyen egy gyermeked, ha találsz megfelelő apát.

Hela szemei erre a kijelentésre egy pillanatra elkerekednek… majd lassan válaszol.

- Sikerült felkeltened az érdeklődésemet, Odin. Jól van… hallgatlak.

Majd a két isten kettesben folytatja a megbeszélést… és a kép lassan elmosódik, a hangok elhalkulnak, a vízió pedig véget ér.



2011. július 8., péntek, 10:00.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith, Emma Flower White, Jonathan Miller és Tyler Jackson.

Békés, kellemes, kényelmes helyen térnek magukhoz a fiatalok – legalábbis az előző napok eseményeihez képest. A Helicarrier egyik gyengélkedőjén vannak. A sérüléseiket ellátták, a sebeiket bekötözték, a pihenést biztosították.

Egy közeli naptár szerint két nap telt el a Central Park-i csata óta. Péntek van, július 8., és délelőtt lehet. Kint szép idő van, az ég kék, süt a Nap, és odalent a Triskeliont látni, ha bárki kinéz az ablakon.

A Helicarrier békésen lebeg a S.H.I.E.L.D. felett, de a nemrég látott vízió emléke élesen él a fiatalok elméjében. És nyugtalanítja őket.


A Triskelion, Manhattan - Page 5 0141

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Vas. 10 Feb. 2013, 15:39

//Előzmény: Central Park, Manhattan//

Odalent még viszonoztam a nagybátyám mosolyát, majd már arra sem emlékszem, hogy miként kerültünk fel a Helicarrierre. Álmodtam, ebben az egyben legalább biztos voltam, megannyi sok másik faj, örökkévalók, a saját fajaim, Atlantisziak, a mitológiát persze ismertem, a történelem szakon ezt is tanultam és egyébként is… illetve embertelenek és Attilan. Másik bolygó lakói, ennyi kék vért sem láttam még egy helyen. Azok után, amit láttam Helheimben ez az egész lenyűgözött, csodálatos volt, mármint ennyi ekkora személy, ennyi hatalom és minden. Amiről beszéltek némileg érthetetlen, de érthető, ám ami a végére maradt Hela és a nagyapám között már érdekes volt. Már eljött, amit mondott, volt Ragnarök, amennyire tudtam, de mégis voltak újra életben asgardiak és a félvérekről nem is beszélve. még az álomban is megremegtem, már tudtam, hogy bármi is volt ott megegyeztek.
Kinyitottam a szemem, régen nem éreztem magam ennyire kipihentnek. Felkeltem az ágyból a naptárra néztem, péntek, két nap. Az ablakon kinézve lent a Triskeliont láttam. Nem néztem a többiekre, de ha már hallatszott a mozgásuk és az, hogy fent vannak, akkor szólaltam meg, eddig is láttak minden víziót, akkor úgy véltem, hogy ezt is.
- Megegyeztek, bármi is volt az – mondtam. – A kép, amit a Central Parkban láttunk… amikor Thor együtt volt Hela-val. Ott voltam, az első sorból néztem végig Helheimben a „jelenetet”, amíg nem jött Logan… mikor Hela visszaküldött… már csak napjai, vagy órái voltak a szülésig. Van egy gyermeke Thor-nak, ha azt nézzük milyen gyorsan telik odalent az idő már felnőtt lehet.

Jon nem emlékezett arra, hogy miként és mikor látták el a sebeit, valószínűleg elaludt, vagy elvesztette az eszméletét, révén elég sok vért vesztett, hiszen csak Danielle próbálta ellátni a sebet. Egy újabb vízió, amit látott, nem szerette a diplomáciát, pedig tanulta, muszáj volt. Amit le tudott szűrni belőle, hogy külső erők próbálják védeni az embereket, a kitől, mitől jó kérdés. Leginkább saját maguktól kellene és azoktól, amiket ők okoznak. Háborút említenek, ami már lejátszódott, így értelemszerűen ez már a múlt volt, elég távoli múlt lehetett. De kitől és mitől látták? Loki halott volt, ha az előzőket ő is okozta, akkor ennek nem volt értelme, vagy ha Kovacs. Újra ellenségek, ő sem mutatna ilyesmit. Az egész nyugtalanította, túl sok volt a kérdés és a megválaszolatlan dolog még mindig. Az ébredés után körülnézett, Lysmith már ébren volt, ő maga pedig egy pohár vizet keresett először. A karja jobban volt, kevéssé fájt, mint korábban, bekötötték, a karja pedig felkötve, ahogyan az megszokott lövés után. A homlokát ráncolta arra, amit a lány mondott.
- Engem egy dolog érdekelne, ki, vagy mi okozza, hogy ezeket látjuk és miért – mondta.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Pént. 15 Feb. 2013, 20:42

10:05.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith, Emma Flower White, Jonathan Miller és Tyler Jackson.

Elsőként Stephanie és Jonathan ébrednek fel, de lassacskán Tyler és Emma is magukhoz térnek.

Odakintről, a folyosóról hallani, hogy zajlik az élet a Helicarrieren, és a szobába épített kamera is már bizonyára jelezte az illetékeseknek, hogy felébredtek.

És valóban: alig telik el talán egy perc, és Jack Osterman lép be a szobába. Rajta is van néhány tapasz, kötés, de összességében egészséges és kutyabaja.


A Triskelion, Manhattan - Page 5 0157

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Jack Osterman Pént. 15 Feb. 2013, 20:42

Lassan lépek be a szobába, majd körülnézek.

Más esetben nem hagytam volna ott Gwent, de el kell ismernem, érdekelt, hogy van Stephanie, Jonathan, Tyler és Emma. Talán… ez lenne az aggódás? Akármi is ez, Gwen irányában erősebben érzem, így jó lesz itt gyorsan végezni.

- Jó reggelt. Hogy érzitek magatokat? Újfent engem küldtek, hogy köszöntselek titeket, és eldöntsem a továbbiakat. Szükségetek van valamire? Fel tudtok állni?

Csak úgy ömlenek belőlem a jelentéktelen kérdések, afféle berögzült udvariasság, a társadalmi norma… de aztán egyszer csak megakadok, lehajtom a fejem, és halkan mondom ki a következő szavakat.

- Én… elengedtem Taót, amikor lett volna lehetőségem végezni vele. Ezzel… hibát követtem, igaz? Nem… értem, miért tettem.

Ahogy azt sem, ezt miért mondtam…

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 0061
Jack Osterman
Jack Osterman
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 16
Hozzászólások régi : 726
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 16 Feb. 2013, 08:34

Odakintről hallotta, hogy járkáltak emberek, a kamera meg teljesen biztosan volt itt, így már-már örült, amikor az ajtó nyílt. De csalódnia kellett, nem a felettesei egyike lépett be a helységbe, hanem csak Osterman. Úgy tűnt, hogy az utóbbi időben mindig őt küldik a csapathoz elsőként és utána jöhettek csak Danversék.
- Üdvözlöm – mondta. – Egy darabban egyelőre. Ön?
A fiúval ellentétben ő most is megtartotta a magázódást és a távolságtartóbb viselkedést, ahogyan mindig is szokta. Összeráncolta a homlokát, amikor Osterman kinyögte, hogy mi is a látogatása valódi célja, elengedte Tao-t. nem ő volt az egyetlen, Tyler és Emma is kész voltak elengedni őket, valószínűleg amiatt, hogy majd hátha megjavulnak és észhetrének.
- Hogy hiba volt-e, az ezredes majd eldönti, a véleményem szerint igen – válaszolta. – Háborús bűnöket követtek el, illetve hazaárulást, ezért a helyszínen ki lehetett volna őket végezni a katonai szabályzat szerint.
De a többiek, hiába végezték el a négyhónapos alapkiképzést sem voltak katonának mondhatók.
- Gwendolyn jól van? – kérdezte a fiút, ha már ő érdeklődött felőlük, az illem is úgy dikálta, hogy ő is így tegyen.


Hmm, remek kérdés volt, hogy kitől kaptuk a víziókat, ha már az apám halott volt. Hela nem volt ilyen kegyes, már emlékeztem rá. Az ajtó felé kaptam a fejemet, de aki belépett igencsak a kedvemet szegte erre a napra. Elfintorodva néztem ki újra az ablakon, Clint-et, vagy Thor-t vártam, nem pedig Mr. Spock-ot, már csak hegyes fülei hiányoztak. A filmekből ismert V alakra nyitottam az ujjaimat és úgy fordultam vissza Osterman felé.
- Hosszú és eredményes életet! – mondtam.
A kérdéseire eszem ágában sem volt válaszolni, elengedte Tao-t, ez annyira, de annyira jellemző volt! komolyan hiányzik az emberekből az, hogy felfogják, hogy ki veszélyes és ki nem? Én megmondtam, ugye megmondtam már az egész kezdete előtt, vagyis a halálom után Danversnek, hogy Bruce már nincs ott, csak Tao.
- Ebben az egészben az a legszebb, hogy én megmondtam Danversnek, hogy Bruce nincs többé, és megint Tao irányít, de nem hitt nekem, kiküldte terepre – mondtam megvetően. – És még ő fog csodálkozni, hogy elárult minket és majdnem agyonlőtte a csapat jelentős részét.
Persze meg mernék rá esküdni, hogy egy szavamat sem hitte el, de ez majd kiderül, ha felteszem neki személyesen, ha végre megérkezik.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Jack Osterman Vas. 17 Feb. 2013, 14:42

Kissé megrázom a fejem Jonathan és Stephanie válaszaira – magam sem értem, miért mondtam, amit mondtam. Ez lenne a „mellékhatása” annak a sok, úgynevezett „érzelemnek”, amelyből egyre több kerít a hatalmába…?

- Nos, állok elébe bármilyen rám szabott büntetésnek. Köszönöm az őszinte választ, Jonathan. Gwen… lábadozik. Az átváltozásai egyre többet vesznek ki belőle, és egyre nehezebb visszaszorítani benne a szimbiontát. Átérzem a fájdalmát, Venommal sem volt egyszerű az élet. Valahogy… meg kellene őt szabadítanom Vérontótól.

Egy pillanatra lehajtom a fejem, és felrémlik bennem Gwen arca, a mosolya… majd Stephanie-ra pillantok.

- Ó. Igen, ezt ismerem. Ezt a kéztartást. Humoros. Nézzétek, akármi is lesz… én a továbbiakban is szeretnék a segítségetekre lenni. Tovább fejtettem a pendrive tartalmát is, de Gwen miatt kevesebbet foglalkoztam a feltöréssel, mint szerettem volna. Kezdek… összezavarodni. Mintha végig Kovacs és Ghost játszadozott volna velem, aztán Loki is… A mágia túlságosan kiszámíthatatlan faktor egy ilyen egyenletben, nem tudom…

Veszek egy mély levegőt, majd folytatom.

- Nem tudom, van-e egyáltalán bármilyen módja még annak, hogy hasznos tagja legyek ennek a szervezetnek.

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 0061
Jack Osterman
Jack Osterman
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 16
Hozzászólások régi : 726
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Vas. 17 Feb. 2013, 15:35

Bólintott Osterman szavaira, nem igazán értette ehhez a témához, a fizika és a matematika közelebb állt hozzá, mint a biológia és genetika.
- Dr. Storm, vagy más biológus, genetikus nem tud semmit sem kezdeni Vérontóval? – kérdezte.
Jobban nem ment bele a dologba, mert nem tudta, hogy mi is a helyzet, soha sem ásta bele magát ebbe az egészbe. Már látta, hogy mi bántja a fiút, az, ami az átlagembernek megszokott és hétköznapi a srácra most zúdult rá a semmiből. Az pedig, hogy miként birkózzon meg az érzések és érzelmek hadával.
- Ezeket hívják érzéseknek – mondta. – Nem ön az egyetlen, aki ezekkel a „gondokkal” küszködik, mindenki más is hasonlóan érzi magát. Szóval ne aggódjon emiatt.
Az ép, nem felkötött karjával megvakarta a tarkóját.
- Ha nagyon nem boldogul, beszéljen egy pszichiáterrel, egyébként nem látom akadályát annak, hogy miért is ne tudna tovább segíteni és itt dolgozni, ön egy zseni…


- Csak próbálj meg nem túlságosan vulkáni, vagy gép lenni, az élet nem egy egyenlet, tele van változásokkal és közel sem logikus – tettem hozzá. – Az egóápolást meg tegyétek át egy korsó sör mellé, mert nem vagyok rá kíváncsi.
Az egyetlen fontos dolog, ami érdekelt a beszédéből az az volt, hogy sikerült megfejtenie néhány dolgot a pendriveról.
- Ameddig eljutottál, mikor olvashatjuk? – kérdeztem.
Egyébként ez érdekelt, utána pedig az ajtó felé sandítottam, hogy mikor lép be rajta Danvers, kíváncsi voltam, hogy mire jutottak, hogy mi volt az apám célja azzal, amit tett. És persze, hogy hova tűntek Kovacsék, nem mintha tudnák, az a kapu Wyomingban, amin távoztak, de hogy hova? Arról már fogalmam sem volt.
- Mindenki játszik mindenkivel, az élet egy hatalmas sakktábla – mondtam, de még mindig az ajtót figyeltem. – Szokj hozzá.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Jack Osterman Szer. 20 Feb. 2013, 19:47

Biccentek Jonathan szavaira.

- Dr. Storm, igen… Ő zseniális elme, már beszéltem is vele az ügyről. Megígérte, hogy mindent megtesz, én pedig tanulok tőle. Sajnos most eléggé… hm, megviselte dr. Richards halála, és még nem igazán lépett túl a gyászon.

Különös dolog ez a „gyász” is. Az élő és a halott test pontosan ugyanannyi részecskéből áll. Szerkezetileg nincs megfigyelhető különbség. Az élet és a halál nem számszerűsíthető fogalmak. Akkor… mégis miért aggódom én is Gwenért?

- Érzések… Attól tartok, Jonathan, ezek a túlcsorduló érzelmek csak elvonják a figyelmemet a dolgomról, mégsem tudok szabadulni tőlük. További tanulmányozást igényel a megértésük. Rejtély számomra, hogyan tudtok úgy létezni, hogy ezek az… „érzések” irányítanak benneteket – legalábbis részben. Ámbátor azt kell látnom, hogy ezek olykor nemhogy nem gyengítenek, de inkább erősebbé tesznek titeket… A pszichiáterek szükségességét viszont vitatom. Ha vannak is problémáim, én magam kívánom megoldani őket. Egyedül azoktól fogadok el segítséget, akikben már megbízom.

Majd Stephanie-ra pillantok.

- Nem tudom, hogy jelen helyzetben megengedhetem-e magamnak azt a luxust, hogy ne egyenletként értelmezzem az életet. Egyelőre csak ebben látok logikát, és a logika a lételemem. A sakkot pedig magam is kedvelem. Talán ideje lenne nekem is lépnem, hm…? Egyébiránt a kérdésedre válaszolva, a fórumot hamarosan--

Megszakad a gondolatmenetem, amikor a fülembe helyezett apró adóvevőn keresztül Danvers ezredes hangját hallom meg. Bólintok, majd a többiekre tekintek.

- Tudtok járni? Az ezredes szívesen váltana veletek pár szót. Örülne, ha Tyler és Emma is csatlakoznának.

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 0061
Jack Osterman
Jack Osterman
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 16
Hozzászólások régi : 726
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 21 Feb. 2013, 08:16

- Ne megérteni akarja őket, soha sem fogja – mondta a fiatal férfi. – Csak fogadja el és tanulja meg azt, hogy miként fordíthatja azokat a maga előnyére.
Mást nem igen tudott ehhez a témához hozzá tenni, minimális pszichológiát tanultak csak a katonai főiskolán, és a téma egyébként nem igen kötötte le, így nem is foglalkozott vele ennél többet. Bólintott a segítség témára, majd akkor „lelkesült” fel, amikor kiderült, hogy Danvers látni akarja őket. Valamikor meg kell írnia a jelentését is majd a nőnek, arról, hogy mi történt az elmúlt úgy öt napban. Zsúfolt hét volt, azt meg kellett hagyni. Felkelt az ágyból, hogy megtartja-e a lába, tökéletesen tudott állni, bár a karja még fájt, de az nem befolyásolta.
- Mehetünk – mondta.
A két társára nézett, Emma-ra és Tyler-re, még mindig aludtak.
- Szerintem hagyjuk őket pihenni, ha felébrednek akkor utánunk jönnek.


Elfintorodtam, amikor a gyász került szóba és olyan erővel mart belém, hogy kellett egy mély levegőt vennem, hogy ne sírjam el magam. Tudtam, hogy odaát tényleg van túlvilág és tovább „élheti” az életét, de akkor is. Egyszer úgyis találkozom vele, ez némileg vigaszt nyújtott, de akkor is, nem is a halála fájt talán, hanem az, hogy nem mehetek át hozzá, amikor akarok, nem beszélhetem meg vele a gondjaimat és még a folyamatos siránkozása a nagybátyám után is hiányozni fog. Ami az utolsó időkben már nem is zavart, csak örültem annak, hogy ott van és számíthatok rá. Felnéztem a beszélgetésben a sakktáblánál, aztán jött, hogy Danvers látni akar minket. Titkon reméltem, hogy Clint és Thor is ott lesznek. Ha van lehetőség az átöltözésre rendes utcai ruhába, akkor elvonulok az indulás előtt átöltözni, ha nincs, akkor a kórházi ruhában fogom ezt megtenni. Mikor elhaladok Osterman mellett hátba veregetem.
- Lépni bizony – mondtam. – Elég nagyfiú vagy, megoldod!
Utána, ha kiértünk a folyosóra várom, hogy mutassa az irányt, hogy merre is kell mennünk.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Szomb. 23 Feb. 2013, 12:02

10:20.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith, Emma Flower White, Jonathan Miller és Tyler Jackson.

Jack bólint Jonathan és Stephanie szavaira, és a biztonság kedvéért segít Jonathannek felállni. Közben egy nővér friss ruhaneműt és mosdókészletet készít elő a fiataloknak – a teremben van férfi és női mosdó is, itt előkészülhetnek mindketten.

Ha végeztek, Jack végigvezeti őket a kórterem előtti folyosón egy lifthez, amelybe beszállnak, felmennek pár emeletet, majd egy olyan folyosóra érkeznek, amelyen még nagyobb a sürgés-forgás, mint lent. Katonák, elemzők, biztonsági őrök… Jack pedig a legnagyobb terembe vezeti a két ifjú ügynököt, ahol szó nélkül ajtót nyit nekik, és betessékeli őket.

Egy tárgyalóba érkeznek – voltak már hasonlóban itt is és a Triskelionban is, de most kevesebben vannak jelen, mint az eddigi találkozókon. Tony Stark, Steve Rogers és Thor ülnek idebent Carol Danvers ezredes és némi kínai kaja társaságában. Az ezredes fáradt hangon köszönti a fiatalokat.

- Lyesmith, Miller… Örülök, hogy jól vannak. Küldettem volna Önöknek tolószéket, de ismerve magukat, egyikük sem ült volna bele… Kérem, üljenek le.


A Triskelion, Manhattan - Page 5 0171

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Vas. 24 Feb. 2013, 11:12

Hálásan biccentett Jack-nek, amikor az segített neki felkelni az ágyból. Ettől kezdve pedig már egészen jól ment minden neki, mert itt annyira nem kellett az izmait feszegetni, mint a felüléskor. Ő maga is megtisztálkodott, majd végre a kórházi ruhák után egyenruhát vehetett fel. Hamarosan pedig fel is érkeztek oda, ahova menniük kellett. Kellemesen esett neki a sétálás és ismét megtapasztalta, hogyha nem tesz hirtelen mozdulatot a lőtt vállával, akkor még fájdalmai sincsenek. Belépve a helységbe azonnal vigyázz állásba vágta magát és szalutált az ezredes felé.
- Asszonyom! – köszönt. – Uraim!
Ő csak akkor keresett egy széket magának leülésre, ha engedve lett neki, majd végül az ezredesre nézett.
- Sikerült a várost megtisztítani Loki seregének maradványaitól? – érdeklődött.


Mosakodás és felöltözés után már készen is voltam azzal, hogy induljunk. Miller-re kellett várni, mert a karja miatt most kissé nehézkesebben tudott bármit tenni, mint egyébként. Miután kimentünk egy lifthez értünk, azzal felfelé haladva megérkeztünk egy végre nyüzsgőbb folyosóra, már azt hittem, hogy ez a repülő ócskavas teljesen ki volt halva. Egy nagyobb tárgyalóba belépve meglepődtem, hogy csak négyen vannak itt, leginkább Clintet hiányoltam, úgy megszoktam az itt levő lassan évek alatt, hogy bármikor, amikor a gyengélkedőn kelünk fel ő szinte biztosan ott van.
- Jó reggelt mindenkinek! Egy karcolás sincs rajtam ezredes, néhány lepotyogó törmelékből kaptam néhány zúzódást, ez az összes sérülésem – mondtam.
Kerestem egy helyet, hogy oda leüljek, most nem igen volt kedvem vitatkozni vele, sem valami gúnyosabb megjegyzést hozzáfűzni a szavaihoz, nem voltam már fáradt, csak fájt és hiányzott Barbie, ami a kedvemre is igencsak kihatással volt.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Vas. 24 Feb. 2013, 19:04

(Most kipróbálok egy új történetmesélési elemet, hogy ne kelljen annyiféle színt használnom, de mégis tudjuk, mikor ki beszél. A megszólalás elé mindig beillesztem majd annak a képét, aki éppen mondja a magáét – ha ez zavaró lesz, nem használom, de ha bejön, többször bevetem majd ezt.)

A Triskelion, Manhattan - Page 5 00120

10:25.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith és Jonathan Miller.

Miután a fiatalok leülnek, Carol némi kihűlt kínai kaját tol eléjük.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Carol10 – Ettek ma már valami szilárdat? A város megtisztítása folyamatban van. A csatornákban és elhagyatott épületekben még most is találunk néhol egy-egy megbújt orkot, a bűzlő tetemek eltakarítása meg kész rémálom… Még el kell majd mondanom egy gyászbeszédet is az elhunyt civilek hozzátartozóinak, és… őszintén szólva, piszkosul fáradt vagyok. Tony, megtennéd, hogy átveszed?

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Tony10 – Hogyne, Carol. Jonathan, Stephanie, örülök, hogy jól vagytok. Ó, Steph, Clint azt üzeni, majd beugrik később, de ő vezeti az egyik takarítóosztagot a városban. Öhm… A Triskelion felújítása is folyamatban van persze, és… Carol, hanyadszor is kell újjáépíteni a Triskeliont igen rövid időn belül? Csak mert az elnök szerintem már nagyon unja, hogy a költségvetése igen jelentős hányadát ezzel tesszük ki… Khm. Amúgy a kis Danielle és az apja jól vannak, elkülönítettük őket Gwennel együtt, akit dr. Storm vizsgál, viszont Ghost felszívódott, és--

Hirtelen Thor dühösen az asztalra csap az öklével.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Thor10 – Elég! Tony, kérlek… elég. Mondd el nekik. Ezek a dolgok jelentéktelenek. Előbb… mondd el nekik.

Amerika Kapitány Thor szavai után feláll, és elfordul, Tony és Carol pedig aggódó tekintettel pillantanak egymásra…

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Vas. 24 Feb. 2013, 19:59

Miller megrázta a fejét, amikor Danvers odatolta a kínait elé.
- Még nem asszonyom, talán húsz perce ébredtünk – mondta. – Köszönöm!
Hálásan fogadta el, de egyelőre nem evett bele, csak a nőre nézett, amikor az a kérdésre felelt. Meg tudta érteni, hogy mennyire rossz ez a munka, a sok adminisztrációval és bürokráciával. Vajon hányan haltak meg annak következményeképp, hogy odakint az történt, ami? Talán belegondolni sem mert ebbe. Mikor Stark kezdett beszélni, akkor már néhány falatot evett két nap után először, már ismerte a férfit, hogy tudja, hogy mennyire sokáig fog mindenféle marhaságról beszélni és addig ez belefért.
- Lehet, hogy az elnök azt várja Tony, hogy maga is beleszálljon a költségekbe – válaszolta.
Felnézett, amikor Thor végül az asztalra. Ekkor tette le műanyag villát és hagyta abba a reggelit.
- Köze van ennek ahhoz, hogy még mindig látunk víziókat, pedig elméletileg vége van az egésznek? – kérdezte. – Örülnék asszonyom, ha nem kezelnének minket már gyereknek. Ha ennek a valaminek köze van hozzánk, jogunk van tudni róla.


Odakint még mindig nem végeztek mindennel, a reggelit örömmel fogadtam, már úgyis kezdtem éhen veszni, hogy igazából utoljára azt hiszem a halálom előtt ettem bármit is, annak pedig lassan egy éve volt. Ha nem több időt töltöttem odalent, felkaptam a fejemet Stark szavaira, éreztem, hogy erre a szívem hevesebben kezd verni és a búskomorság is enyhült.
- Köszi! – mosolyodtam el.
Majd Danvers-re sandítottam, meg fog minket ölni, még emlékszem arra, hogy leszedte a fejünket, amikor Bruce és én… igaz, akkor fiatalkorúak voltunk, most pedig már hála Valhalla-nak egy évvel idősebb voltam, mint öt napja. Mikor Ghost szóba került még közbevágtam.
- Ha bárki azt akarja, hogy elnézést kérjek, mert Caspert megkínáltam egy EMP nyíllal, azt várhatjátok, sőt előre leszögezem már most, hogy legközelebb is kap egyet ajándékba tőlem!
A kellemetlen csöndben még Thor-ra néztem, volt valami, ami zavart, azóta, hogy odalent Hela-nál találkoztam oda nem illőkkel.
- Nagybátyám, egy kérdésem lenne, hogy került Valhalla-ba Logan, Xavier professzor… és mit keresett ott három náci tiszt? – kérdeztem. – Ezt akkor ott nem volt esélyem megkérdezni, mert ugyebár rendesen felhúztam szokásom híven Hela-t… a legjobb tudomásom szerint az asgardi alvilágba az olyan hitűek szoktak kerülni, vagy aki olyan származású… kétlem, hogy a prof, vagy akár Logan ebben hittek volna, vagy a nácikat…
Oké, itt valami nem volt teljesen rendben, miről volt szó? Türelmetlenül néztem hol Kap-ra, aztán a Danvers és Tony párosra, majd vissza a legelső személyre.
- Rendben… miről van szó. Miller-nél a pont, nem vagyunk gyerekek, eleget láttunk már azt hiszem, többet mint sok felnőtt… bármi is az, feldolgozzuk. Szóval kivele!

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Szomb. 02 Márc. 2013, 19:43

10:30.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith és Jonathan Miller.

Tony szomorkás mosollyal rázza meg a fejét Jonathan felvetésére.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Tony10 – Már így is jelentős tőkeinjekciókkal támogattam a S.H.I.E.L.D.-et és a Különítményt, és Vasemberként kissé elhanyagoltam az üzleteimet… ráadásul Walt és Loki ámokfutása miatt nem egy befektetőm vált a földdel egyenlővé, a részvényeimről meg ne is beszéljünk… Csőd közeli állapotba kerültem.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Carol10 – Rendben, innen átveszem, Tony. Ez mégiscsak az én feladatom. Khm. A víziók jelentőségét még mindig vizsgáljuk, de igen, úgy hisszük, a nemrégiben nyilvánosságra került információk ezekre is magyarázatot adhatnak. Egyáltalán nem tekintjük egyiküket sem gyereknek, ezt jól tudja, Miller, csak hagyni akartam egy kis időt, hogy visszanyerjék az erejüket. Lyesmith, azt hiszem, a Valhallával kapcsolatos kérdése is talán más megvilágításba kerül most… és kérem, bocsássa meg, ha korábban páran vonakodva hittük csak el, hogy meghalt, majd visszatért az életbe. Nos… Néhány órával ezelőtt Kovacs egy kis „ajándékot” töltött fel az internetre. Egy… régi napló tartalmát. Bucky Barnes, a Kapitány II. világháborús bajtársa írta, és nagy valószínűséggel igaz. Eddig még én sem tudtam a létezéséről… Fury jól elrejtette a Pegazus Projektnél, de Kovacs megszerezte és bedigitalizálta. Elküldte szinte minden hírportálra, a sajtónak, a tartalmát felolvasta egy YouTube-videóra, és így tovább… Tessék. Olvassák el.

Ezzel Danvers egy-egy laptopot hozat a két fiatalnak, amelyen már nyitva van az említett szöveg

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 02 Márc. 2013, 20:37

Legyintettem Danvers szavaira.
- Ha nekem mondja bárki is, akkor és sem hittem volna el – mondtam.
Szóval mégsem tekintettek gyereknek már minket, micsoda előrelépés volt. ami pedig a halálommal volt kapcsolatos, minden bizonnyal a nagybátyám megerősítette, hogy tényleg találkoztunk Valhalla-ban. Felvontam a szemöldökömet, amikor az ajándékról beszélt. Megvártam a laptopot, amit hozott, majd pedig nekiláttam olvasni. Már az első megjegyzésnél felkaptam a fejemet és Miller irányába néztem.
- Gregory Jonat…
- Igen, a dédnagyapám – szólt közbe Miller.
Olvastam és olvastam, nem tudom, hogy mennyit, úgy a felénél fel kellett állnom egyszer, hogy az egészet feldolgozzam. Jó, az tiszta volt, hogy az apám is ott volt, meglepő lett volna, ha nem így van. De a többi. Skrullok? A kree-kről már hallottam, találkoztam velük, így ez nem volt meglepő. Azt is tudtam, hogy Miller-ék katonacsalád, de hogy benne volt Fury-val az egészben?! Lassanként értem a végére, újra és újra megborzongtam az egésztől. Így már tudtam, hogy miért voltak nácik Valhallában, ezek szerint mind odajutnak. Mindenkiben asgardi vér volt, azt hittem, hogy különleges vagyok, de ezek szerint egy tucatgyártás végterméke, hacsak nem az tett többé náluk, hogy bennem nem csak kicsi DNS volt az isteni vérből, hanem a vérem fele az. Végül lassan néztem fel.
- Rendben – vettem egy mély levegőt. – Ez egyvalamire nem ad magyarázatot. Mi van a félvérekkel? Mármint Kovacs, Sunken, Vincenzo és én… mi konkrétan egy-egy asgarditól származunk. Sem Balder, sem az apám nem lehetett skrull vérrel fertőzött. Akkor ez ránk is igaz ami ebben van, vagy nálunk más teória áll fenn?

Megérteően bólintott Stark felé, nem akarta megsérteni ezzel, csak eléggé úgy jött ki a helyzet. Mikor megkapta a laptopot ő maga is olvasni kezdett.
- Gregory Jonat…
- Igen, a dédnagyapám – szólt közbe Miller.
Azt tudta a családi történetekből, hogy Bucky-val jóban volt az öreg, és azt is, hogy ismerte Rogers-t. Okkal volt Amerika Kapitány a példaképe. De ezek a többi része! Teljesen hihetetlennek hatottak, tudta, hogy az öreg igencsak jó mesélőkével rendelkezett, de egy ilyen dologban soha sem hazudott volna. A történet egy része ismerős volt neki, noha korábban, gyerekként azt hitte, hogy az Izlandi történetet kiszínezte az öreg, majd úgy adta tovább és azért volt olyan futurisztikus az egész. De ezek szerint minden „mese” igaz volt, amit gyerekként hallott. Egészen addig stimmelt minden, hogy vissza nem értek, de ott az X-fegyver és minden más. Egy része ennek is világos volt előtte, amiket Fury mondott utólag el nekik, de a szó szerinti dolgot, hogy a dédnagyapja miket látott, a skrullok, hogy itt vannak, Loki részvétele, az asgardi és a skrull vér szinte mindenkiben. Ekkor örült neki életében a legjobban, hogy ő csak egyszerű ember és semmi különleges képessége nincs, sem pedig ilyen kacifántos dolgok a vérében, sem a DNS-ében. Az itt leírtak alapján Fury talán hős volt, mintsem ellenség, persze hazaáruló is, de akkor a dédnagyapja is.
- Soha sem tudtam, hogy az öreg ilyesmivel foglalkozott – mondta némileg megrendülten. – Annyit tudtam, hogy Izland után a kormánynak dolgozott, hivatalban, valami a háborús rokkantakkal foglalkozott, vagy hasonló fedő sztorival…
Katonailag is érdekes volt az egész, az egész sokkolta, de próbálta ezt nem mutatni.
- Ebbe a teljes USA belebukhat – mondta. – Nem csak a kormány és az elnök, de minden és mindenki… milyen reakciók vannak már erre a hírre?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
A Triskelion, Manhattan - Page 5 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ultimate Guru Vas. 03 Márc. 2013, 15:38

10:35.

Résztvevők: Stephanie Lyesmith és Jonathan Miller.

Thor megrázza a fejét.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Thor10 – Sajnos ennél kicsit bonyolultabb ez az egész, Stephanie. Az édesanyád szintén hordozhatta az X-gént, ahogy Walter, Danielle és Nero édesanyja is, és ahogy bizonyára Emma Frost apja is. Minket, asgardiakat tudat alatt vonzhatott az asgardi erőt akár csak lappangva hordozó emberek aurája. Lokit az édesanyád és Nero édesanyja, Baldert Walter és Danielle anyja, Amorát az ifjú Frost kisasszony apja, engem… Barbara… Hm… és persze korábban más halandó asszonyok is. De tény, hogy bennetek több az asgardi mágia. Ezt pedig már Fury is tudta, igazam van, ezredes?

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Carol10 – Bizonyosan. Ez megmagyarázza, miért tartotta ezeket a fiatalokat olyan kiemelkedő kísérleti alanynak az X-Fegyver tesztjeinek, az úgynevezett „Újjászületés-projektnek” az esetleges újraindításához. Miután Parrt, White-ot és Grimmet átalakították, és bennük is megjelent a másodlagos mutáció formájában a megemelkedett asgardi mágiaaktivitás, őket is felvette a kis listájára. Most már kétségtelen, hogy Kovacs célja egy ilyen nagyobb hatalmú, „tisztavérű” faj létrehozása az X-gén átalakításával és erősítésével – valószínűleg a Skrull DNS kivonásával. Az elemzőink szinte biztosra veszik, hogy Kovacs idegen csatlósai energiasugarak formájában is át tudják alakítani a DNS-ünket, így változhatott meg Grimm és White genetikai felépítése is, amikor összecsaptak velük.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Thor10 – Zémó báró… Hrm. Loki. Ő volt az. Halandó és jégóriás sereggel megrohamozta és felégette Asgardot… Oda lett a Világfa, oda lett a birodalmunk, a népem, az apám… Átkozott áruló! Azt hittem, az Ajtók Nélküli Szobából sosem szabadulhat ki! De… olyan homályosak az emlékeim arról, hogyan kerültem Asgard bukása után Midgardra… Akárhogy is, a náci katonákra én is emlékszem a Valhallában. Ők hozták át az asgardi vért a testükben Midgard világára, és ezzel olyan szörnyű bűnt követtek el, amely mindkét világ sorsát megpecsételte. Ez elegendő indok volt Helának, hogy a haláluk után ő tarthasson igényt a lelkükre. Így persze már az is érthető, hogyan lehettek ott jelen halandó lelkek is… Aki mutáns vagy szuperkatona, és a teste tartalmazott asgardi vért, átkerülhetett halála után a Valhallába. Mint Steve vagy Logan is. A birodalmaink határai lassan elmosódnak…

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Carol10 – Ami pedig a reakciókat illeti, Miller – sajnos nem túl rózsás a helyzet. A világ nemzetei egyöntetűen felelősségre vonták az amerikai és német kormányt a múltbéli bűneinkért, követelik a felelősök bíróság elé állítását, Barnest és a dédnagyapját pedig egyesek hősként, mások hazug árulóként kezelik. Ami pedig még rosszabb, hogy az utcákon már most megjelentek olyan radikális csoportok, akik Kovacsnak adnak igazat ebben az egészben. „Küklopsznak igaza volt” feliratú transzparensekkel tüntetnek mindenfelé. Kész rémálom.

Ekkor végre a Kapitány is megszólal – csendesen és szomorúan.

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Cap10 – Bucky. Ha tudtam volna, miken fogsz keresztül menni te és Gail… Örülök, hogy legalább még a halálod előtt találkozhattunk… de miért nem mondtad el? Miért nem… mondtad el?

Majd Steve eltöröl egy könnycseppet a szeme sarkából.

_________________
A Triskelion, Manhattan - Page 5 01129
Ultimate Guru
Ultimate Guru
Moderátor

Hozzászólások száma : 4406
Hozzászólások régi : 8282
Korábbi szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Aktuális szint/kredit : 19. szint - 65 kredit
Reputation : 1
Join date : 2011. Aug. 04.
Age : 40
Tartózkodási hely : Budapest

Karakteradatok
Főkarakter: Ultimate Guru
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Ultimate / Újvilág

Vissza az elejére Go down

A Triskelion, Manhattan - Page 5 Empty Re: A Triskelion, Manhattan

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.