Jedi templom

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Jedi templom Empty Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 12 Júl. 2017, 17:59

A Jedi templom, itt élnek a Köztársaság és a béke őrei. A templomnak van saját dokkja, edzőtermei, könyvtára, gyengélkedője, belső kertje is.
Jedi templom Templo-jedi-star-wars
Jedi templom 904113-jedi_temple

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Vas. 30 Júl. 2017, 18:30

--Kawrrhav--

Még csak pár napja jöttem vissza Coruscantra. Eddig viszonylag jól eltudtam tölteni az időmet. Edzettem és olvastam. Főleg az utóbbit, hiszen az terelte el legjobban a figyelmemet. A könyvtár szinte végtelen könyve közt gyorsan teltek a napjaim. Főleg a Birodalom, Köztársaság és Hutt Kartellek kapcsolatát, csatáit és persze a felfedezett hírszerzési akciókat. Volt néhány nagyon merész és néhány nagyon idióta akció is. Az olvasáson kívül persze meditálok is. Rengeteg segít a tanulásban és az információk megjegyzésében. Edzés alatt főleg a szimulációkat használom és megpróbálom szinten tartani a kardforgatásomat és az űrhajóvezetésemet. Utóbbi még mindig nem az erősségem, de lassan megszokom ezt is. Talán nem lesz szükségem most rá, de sosem lehet tudni. Kíváncsi vagyok hány nap még, mire kapok új mestert. Vagy hogy ki lesz az. A háború miatt most elég kevés mester van, de a tanács szerint még így is tudnak hozzám rendelni egy újat. Mondjuk sejteni lehetett, hiszen még fiatal vagyok a lovag próbákhoz. Nem is érzem készen rá magam, úgyhogy ez nem is baj. Egyenlőre megpróbálom egyedül oktatni magam, de elég nehéz ez egy bölcs mester tanácsai nélkül haladni. Viszont ezek a gondolatok nem visznek előbbre. Nem szabadna türelmetlennek lennem. Inkább visszafordulok a könyvbe, ami a Hutt Kartellek függetlenségéről szól.

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Kedd 01 Aug. 2017, 00:06




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Aayn Seca Ayehe / Aaynseca’ayehe
Jedi lovag, őrző


Játékostárs(ak) neve: Kawrrhav


~ Helyszín: Könyvtár ~
kép:

Aayn nem sokkal azok után, hogy kilépett a Jedi tanács által használt teremből már meg is kapta az információkat, hogy a leendő padawanja merre található. Így hát a hatalmas folyosókon és csarnokokon át a könyvtárba igyekezett. Amint oda ért nem is volt olyan nehéz megtalálnia a fiatalt, rajta kívül nem sok wookie volt most idebent. Jobban örült volna annak, hogy nem lett volna ennyire sietős a dolga, de parancsot kapott a Tanácstól, így a mai napon sajnos nem volt elég idő arra, hogy összeismerkedjen a tanonccal. Jó néhány másodpercig csak figyelte Kawrrhav-t, ahogyan egy könyv felett görnyedt és olvasott, majd elindult felé. Mint általában a ruganyos, kecses, könnyed mozgása miatt a padlón semmilyen hangot nem vert a lépte, így valószínűleg, hacsak nem figyelt az Erőben a közeledőkre a fiú, akkor nem is nagyon szúrhatta ki azt, hogy valaki közeledik. Mikor odaért az asztalhoz, szembe Kawrrhav-val, akkor köhintett egyet, hogy elnyerje a fiú figyelmét.
- Kawrrhav padawan? – érdeklődött.
Noha teljesen biztos volt abban, hogy ő az, azért nem ártott biztosra menni. Ha a fiú már rá figyelt és megerősítette azt, hogy tényleg ő az, akit a twi’lek nő keres, akkor ő maga is bemutatkozik.
- Aayn Seca Ayehe lovag vagyok – mondta. – És az új mestered, én leszek az, aki a Tanács parancsa értelmében befejezi a képzésedet.
Még saját maga is belátta, hogy talán kissé túlságosan is formálisra sikeredett mindez, de nem nagyon tudta, hogy miként kellett volna belefognia hiszen nem volt korábban padawanja, nem csak az olyan fiatalok, akik most várnak arra, hogy mestert kapjanak, de olyan idős sem, mint Kawrrhav. Így ez számára teljesen újdonság volt, mindössze abból tudott tapasztalatot meríteni, amit ő élt át a két mesterénél.

felszerelés:

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Kedd 01 Aug. 2017, 13:01

--Kawrrhav--

Mint mindig, most is sokan vannak a könyvtárban. Mesterek, lovagok, padawanok sőt, még egy-két igen fiatal tanonc is van. Bár nagy a sürgésforgás, de teljesen csendben van mindenki, hagyják azokat olvasni, akik olvasni akarnak. Fura is volt, hogy az egyik közeledő szag, nem elhaladt mellettem, hanem megállt. Ahogy felnézek, már látom is a kék bőrű, viszonylag fiatalabbnak tűnő nő állt.

- Hrrrggh.- felelem egy bólintással. Nem tudom, hogy érti-e a wookie beszédet, de mivel nem hozott protokoll droidot, gondolom nem fog neki gondot okozni ez. Hamar kiderül, hogy miért is jött: ő lesz az új mesterem. Nem igazán tudom, hogy mit érezzek. Régi mesterem emléke még bennem él, viszont ha most lelassul a tanulásom, akkor ki tudja, hogy mikor fogom befejezni.
- Urggghrr.- mondom, hogy kifejezzem a tiszteletemet és a köszönetemet, hogy elvállalta a képzésemet. Ezt természetesen egy meghajlás követi, ahogyan azt illik. - Hurgrgrg?- folytatom egy kérdéssel, hogy van-e valami feladata számomra. Igazából eléggé hiányzik már, hogy újra akcióban legyek. Akármennyi tudás és lehetőség van a templomban, az igazi tettek ezen kívül születnek. Remélem hamarosan újra "terepen" tanulhatok.

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 02 Aug. 2017, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Aayn Seca Ayehe / Aaynseca’ayehe
Jedi lovag, őrző


Játékostárs(ak) neve: Kawrrhav


~ Helyszín: Könyvtár ~
kép:

Nos a bemutatkozáson hamar túlestünk, amennyire láttam egészen jól fogadta azt, hogy én leszek a mestere. Ez ebben a korban különösen nehéz, főleg, hogy nem ismertük egymást. Nekem szerencsém volt annak idején, hogy ismertem a második mesteremet is, de még így nehéz volt egy újat megszokni. A fiú nem is fecsérelte sokáig az idejét, nem volt irányomba kérdése, hogy jobban megismerjen, hanem rögtön rá is kérdezett, hogy van-e feladatom a számára.
- Normális körülmények között most az jönne, hogy jobban megismerjük egymást padawan – mondtam. – Máskor fel is mérném, hogy mire vagy képes, de most erre roppant sajnálatos módon nincsen időnk.
Nem tudtam, hogy miért volt olyan fontos a tanács számára ez az ügy és miért nem másra bízták, de nem az én tisztem volt mindezt megkérdőjelezni. Talán pont azért kaptuk az otthonosabb feladatot, ami a Padawannak otthonosabb, hogy könnyebben szokhassa meg az új helyzetet.
- A Tanács máris küldetésre küldött minket – mondtam. – A Kashyyyk-ra kell mennünk, a Wookiee-k, akik a barátaink jelentették, hogy az utóbbi időben egyre több csempész fordul elő a környékükön, akik már-már őket veszélyeztetik. Ennek kell utána járnunk.
Figyeltem, hogy milyen reakciója lesz arra, hogy azt a helyet említem, ahonnan származott.
- Tőled függ, hogy késznek érzed-e magad egy küldetésre, nem foglak akaratod ellenére elvinni. Ha szeretnél itt maradni a templomban és inkább meditálni, akkor megértem, tégy így. Ha azonban nem, akkor szedd össze a holmidat, mert mindjárt indulunk – mosolyodtam el. – A Mestered megtanított vadászgépeket vezetni?
Tettem még hozzá a kérdést, hiszen eléggé fontos volt tudnom, hogy két vadászgépet kérjek, vagy pedig egyet.

//Asszem máris áttérek E/1-re Smile //

felszerelés:

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Szer. 02 Aug. 2017, 19:32

--Kawrrhav--

Egy pillanatra elszégyellem magam miután mondja, hogy meg kéne ismernünk egymást. Sifu Yen mesternél nem igazán töltöttünk ezzel időt. Csak úgy kialakult pár év után. Bár gondolom számított, hogy akkor még fiatal voltam. Nem is gondoltam rá, hogy mennyire más lehet a tanítási módszerek. De úgy tűnik most nincs is rá időnk, hiszen már kaptunk is küldetést. Nem teljesen értem miért nem egy másik párost küldenek, de nem fogok vitatkozni a tanács akaratával. Úgy tűnik haza megyek, hiszen a Kashyyyk felé kell vennünk az irányt. A csempészek mindig nagy veszélyt jelentettek ránk és folyamatos probléma forrásai. Akkor is ha csak a természeti kincseket viszik el, de a legtöbb fiatal wookiekra vadászik. Legalábbis a könyvtár béli könyvek szerint. Mindenesetre az biztos, hogy nem jót akarnak a helyieknek.
<-Természetesen megyek én is. Nem tudjuk, hogy mikor lépik át a határt a csempészek. Jó tudni, hogy mire készülnek.-> felelem a kérdésre, Nem igazán tudom, hogy miért mondanék nemet. Bár mindig értékes az egyedüli tanulás, de egy mesterrel mindig jobban lehet haladni. Meg igazából nem akarom, hogy Ayehe mester azt higgye, hogy inkább bent ülök, mint hogy segítsek neki.
<- Megtanított, természetesen.-> válaszolom a kérdésre, miközben megpróbálom elrejteni az apró idegességemet, ami azt miatt van, hogy rögtön rám bízná a vezetést. Nem igazán repültem még élesben, de mindennek megvan a maga ideje. <-Legalábbis a szimulációkban.-> teszem hozzá azért. Nem akarok hazudni sem.

//Én pedig a wookiee speaket. Így mindenkinek egyszerűbb Very Happy

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Csüt. 03 Aug. 2017, 09:38




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Aayn Seca Ayehe / Aaynseca’ayehe
Jedi lovag, őrző


Játékostárs(ak) neve: Kawrrhav


~ Helyszín: Hangár ~
kép:

A válasz alapján ketten megyünk és még vezetni is tudott vadászgépet. Mivel földi küldetésre mentünk, így nem számítottam arra, hogy komolyabb ellenállásba fogunk ütközni. Noha nem a wookiee-k fognak majd az űrben lenni, de azért a csempészek sem mernek csak úgy odaállítani.
- Akkor most fogsz vezetni élesben is – mondtam. – Menj a hálókörletedbe, készülj össze és 15 standard perc múlva találkozunk a hangárban. Addig felkészítem a gépeket.
Megvártam, amíg ő megy előre és kisiet a könyvtárból, utána elindultam a hangárokhoz. Komlinken már előre odaszóltam a bent dolgozóknak, hogy készítsék fel a két vadászgépet és a két asztrodroidot hozzá. Saját magamnak a megszokott gépemet kértem, amivel a háborúban is többször repültem, megbízható gép és minden apró zegzugát, alkatrészét ismerem. Amint megérkeztem még ellenőriztem mind a két gép papírjait, hogy minden rendben van-e velük és utasítottam a droidokat is, hogy foglalják el a helyüket. A biztonság kedvéért még őket is megkértem, hogy ők is nézzék át a gépek rendszereit, biztos, ami biztos alapon. Nem magam miatt aggódtam, meglőtt, rossz géppel is repültem már, de azt nem szerettem volna, hogy a padawannak az első repülésén valami gondja legyen. Valószínűleg mire végeznek a droidok és én is mindennel, addigra fog megérkezni a fiú, vagy a körül. Ha megérkezett, akkor az ő gépére mutattam.
- Az lesz a te géped padawan – mondtam. – Ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz nyugodtan, vagy bízd az droidra. Ha készen állsz, akkor indulhatunk.

felszerelés:

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Szer. 06 Szept. 2017, 11:40

--Kawrrhav--

15 perc van az indulásig, ami nem sok. Sietősen meghajlok új mesterem előtt köszönésképpen, majd elsietek a háló körletembe. Az úton végig gondolom, hogy mi kellhet. A kardom, természetesen. Kommlink is, beszélni akarok a mesterrel. Légzőkészülék? Talán, nem tudom. Fogunk vízbe menni? Lehet, hogy a csempészek a víz alatt rejtőznek. Ha találok a szobámban beteszek az is. Miután mindent összegyűjtöttem sietek le a hangárba. Mire megérkezek úgy tűnik már Ayehe mester mindent elő készített és indulhatunk is. Csak bólintok az indulásra és odamegyek a gépemhez. Első ránézésre teljesen tökéletesnek tűnik. Mintha még egy karcolás sem lenne rajta. Vagy csak így látom, mert ez az első hajó, amivel repülni is fogok. Akár hogy is, ha a mesteremnek sincs több információja, akkor beleülök a pilóta fülkébe.

<- Üdv, úgy tűnik én leszek a pilótád. Meg tudhatom a jelzésedet?-> kérdezem a mellém osztott asztrodroidtól. Remélem nem lesz sok munkája, de ezt sosem lehet tudni. Ha megkaptuk az engedélyt a felszállásra, akkor elindítom a gépet úgy, mint a szimulációkban. És reménykedek, hogy még sokszor lesz erre lehetőségem.

Felszerelés:
[/color]

_________________
"We do what we must because we can"

"Research is what I'm doing when I don't know what I'm doing."
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Csüt. 07 Szept. 2017, 00:02




Előtörténet:
LINK

Kaland:
A Padawan, szabadjáték
Aayn Seca Ayehe / Aaynseca’ayehe
Jedi lovag, őrző


Játékostárs(ak) neve: Kawrrhav


~ Helyszín: Hangár ~
kép:

Bólintottam a Padawannak, hogy már nincs más mondanivalóm és figyeltem, ahogyan beszállt a hajóba. Ha nem tud valamit megoldani, akkor az asztrodroid elég lesz arra, hogy korrigálja a hibákat. Még tőle is tanulhat, nem is keveset. Amint én is beszálltam a gépbe, feltettem a fülhallgatót a fejemre, hogy noha vadászgépben vagyunk tudjak kommunikálni a Padawannal.

~ KM rész ~
A Padawan kérdésére a droid pityegve felelt, szerencsére a vadászgép monitorára kiíródott a jelzése az asztromech-nek, így már tudta, hogy egy R6-os széria, és ő pedig R6-S1, „Ersy” volt. A külseje alapján meglehetősen új darab. Mindkét gép természetesen megkapta a felszállási engedélyt a Templomtól, majd a bolygó elhagyására a hadseregtől. Mivel a vadászgépek nem különösebben voltak alkalmasak arra, hogy hipertérben utazzanak, így nem messze Coruscant bolygójától dokkolni kellett a hipertér gyűrűre, aminek a segítségével a vadászgépek is képesek voltak efféle utazásra. A dokkolás precíz manőver volt, így ha Kawrrhav Ersy segítségét is igénybe vette könnyedén megtudta tenni a dokkolást. Amint ez megvolt léphettek be a hipertérbe, hogy olyan három-négy órával később meg is érkezzenek a bolygó köré. Itt ki kellett dokkolni a gyűrűből, majd a gépekkel egészen Kachirho-ig, a fővárosig tudtak menni, ahol le is szálltak és kitudtak menni a pici űrkikötőből a városba.

//Folytatás: Kachirho//
//Ha gondolod már oda írj egyből.//

felszerelés:

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Vas. 06 Jan. 2019, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:00, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

//Előzmény: Dathomir – Dzsingelek//

Több, mint nyolc és fél hónap telt el azóta, hogy Dendarid apja meghalt a Nar Shaddaa-n, a padawan pedig azóta sem talált vissza teljesen a Fény útjára. Nem is nagyon engedték emiatt a küldetésekre és jellemzően mindig egy-egy tanács tag felügyelte a tanulmányait, meditációit. Noha még nem mondták neki, hogyha nem sikerül magában lezárnia és elengedni a múltat, ha tovább ragaszkodik a családjához, akkor ki is zárhatják, de azért valószínűleg ott lebegett a levegőben mindez. Az utolsó meditációs órán T’Rani mestertől azt a feladatot kapta, hogy gondolkodjon azon, hogy miért nem képes elengedni a múltat, miért jár a fejében folyton a testvére, a családja. Erre próbáljon valamilyen választ találni, ahogyan akár csak gondolatban is, hogy mit tud tenni azért, hogy ezt elengedje. Az idős jedi mester hozzá tette, hogy azt nem fogják elfogadni válasznak, hogy mert túlkorosan került ide, így más választ kell adnia.
Dendarid-nak egy hete volt arra, hogy választ találjon minderre. Meglehetősen kissé szokatlan módon egy esszét kellett írnia és abban kellett kifejtenie és azt odaadni a következő meditációs órán, ami most kezdődött.  Ezúttal Morwen Avenay mesteren volt a sor, hogy ő felügyelje a padawan óráját és kérje számon a leckét, amit kapott. A beérkezéskor meghajlással köszöntötte a padawant, ahogyan az a rendben szokás volt, majd intett a fiúnak, hogy üljön le, vagy a földre, vagy pedig valamilyen hatalmas párnaszerűségre. Ha Dendarid helyet foglalt, akkor a nő is megtette törökülésben.
- T'Rani mester mesélt a házi feladatodról – kezdte. – Tudom, hogy esszét kértek, de én most elsősorban szóban szeretném hallani, hogy mire jutottál. Szóval, ha úgy érzed, hogy felkészültél, akkor nyugodtan kezdd el.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Vas. 06 Jan. 2019, 13:59

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





Rengeteg nap telt el mióta apám végleg elment. Azt hittem ezzel minden megváltozik, s minden könnyebb lesz. Reméltem, hogy ezek után már könnyűszerrel teljesítem a próbáimat, de nem így alakult. Most úgy érzem, hogy távolabb vagyok a helyes úttól, mint eddig bármikor. Helytelen gondolatok keringenek a fejemben nap, mint nap, s bár próbáltam tanulással elvonni a figyelmem, nem sikerült, csak még nagyobb kárt okoztam vele. Újabb küldetésekről szó sem lehet, ráadásul mindig van mellém rendelve valaki, aki figyeli a tanulmányaimat. Úgy érzem, mintha egy börtönben lennék. Nem bíznak bennem, s bár bizonyára a legjobbat akarják számomra is, mégis olyan érzés, mintha az egész világ ellenem lenne. Elveszett vagyok és magamra vagyok utalva. Kilátástalannak érzem a helyzetet, s ezért nem is fogadtam túlságosan örömködve a T'Rani mester által kiadott feladatot. Egy hetet kaptam a feladat elvégzésére, s eközben igyekeztem minden időt kihasználni a meditálásra, ha tehettem még alvás helyett is csak meditáltam, így gyakran megesett, hogy elbóbiskoltam és csak órákkal később ébredtem fel a földön feküdve. Az okokat még viszonylag könnyen össze tudtam szedni, de a megoldás bizonyult a legnehezebbnek, hiszen, ha tudnám a megoldást, akkor nem tartanék itt. Így hát leírtam egy egyértelmű, de annál nehezebben végrehajtható megoldást. Most van az ideje, hogy bemutassam mire is jutottam ez alatt az egy hét alatt. Ezúttal Avenay mester felügyeli az órát. Meghajlással köszöntjük egymást, majd helyet foglalok is foglalok egy párnán. A mester kérése szerint szóban ismertetem vele az esszém tartalmát.
- Rendben, mester. Először arról szeretnék beszélni, hogy mit is érzek a testvéremmel kapcsolatban. Úgy érzem, mintha összetartoznánk, mintha ő lenne a másik felem. Úgy érzem, hogy minden szörnyűségért, amit végrehajt, azért én is felelős vagyok. Persze nem tudhatom biztosan mi van vele jelenleg, de úgy érzem, hogy az én hibám, hogy a rossz utat követi. Gyakran megfordul a fejemben a gondolat, hogy mit kellett volna tennem, hogy megmentsem apám befolyásától.
Egy kis szünetet tartok, hogy időt hagyjak kérdezésre a mesternek, illetve, hogy kicsit összeszedjem magam.







felszerelés:


A hozzászólást Giodibi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 20 Jan. 2019, 17:05-kor.

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Hétf. 07 Jan. 2019, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:05, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Miután mind a ketten helyet foglaltak Morwen megkért a fiút, hogy beszéljen a feladatáról, aki elsőként azonban másról akart.
- Rendben van, hallgatom – mondta.
Figyelmesen hallgatta végig, hogy mit mondott a másik, még jó, hogy mindezt pont nála hozta fel a padawan, hiszen neki is volt ilyennel tapasztalata sajnos, ami miatt az önbizalma is megingott korábban. Így remélte, hogy ebben tud segíteni a padawannak, hogy visszataláljon a helyes ösvényre.
- Ezen is remekül látszik, amit te magad is tudsz, hogy miért nem szeretnek a jedik túlságosan idős gyerekeket, kamaszokat képezni. Nekik sokkal nehezebb elengedni az előző életüket. Mindenki a saját sorsáért felelős, ugyanazon választási lehetőségetek volt mind a kettőtöknek a múltban. Ő azt választotta, nem pedig azt, amit te. Gyermek voltál, semmit sem tudtál tenni. Tudom, hogy mit érzel, volt padawanom korábban, aki már azóta lovag lett és ő is átbukott lovagként a sötét oldalra, azóta is a Birodalmat szolgálja.
Mivel biztos volt benne, hogy most a fiú rákérdez, hogy mi történt, vagy hogyan tett ellene, így folytatta.
- Bennem is gyakorta megfordult az, ami most benned, hogy mit rontottam el, mit tehettem volna, hogy ez ne történjen meg. De bármennyire is szeretnénk nem vigyázhatunk mindenkire, nem vehetjük a vállunkra mások terheit. Ha megtennénk ők maradnának gyengék, a fejükre nőnénk és mire észrevennénk a szabad akaratuk tűnne el. Bármilyen nehéz is, sokszor végiggondoltam, de most sem tanítanám máshogy őt. Az életünk során gyakran találkozunk csábítással a Sötét oldalhoz, nem csak attól függ az ellenállás, hogy mennyire vagyunk erősek, hanem a jellemtől. Bizonyára van olyan helyzet, amikor kénytelen lennél fejet hajtani neki, hogy másoknak segíthess, másokat megóvhass. De a te eseted nem ilyen most…
Néhány pillanatra elhallgatott, hogy a padwan feldolgozhassa mindezt, utána folytatta.
- A legfontosabb dolog az lenne elsőként, hogy belásd, hogy az húz téged a sötétség felé, hogy ennyire érdekel a fivéred. Olyanokért szenvedsz, amiért nem vagy felelős. Te nem vagy felelős az ő sorsáért, nem neked kell őt megmentened, hanem önmagának kell ezen túljutnia. Neked jelenleg önmagadat kell megóvnod a helytelen úttól. Az apád halott, mégis életben tartod őt. Hiába próbálod tagadni, gyűlölöd őt, úgy vélem, hogy arra számítottál, hogy megnyugvást hoz az, hogy meghal, de csak még jobban szenvedsz tőle, nem igaz? – érdeklődött. – Próbáld most nyugodtan végiggondolni, hogy mi volt a helyzet akkor, hogy milyen voltál, majd képzeld jelenkori magadat bele ugyanabba a helyzetbe, hogy most tudtál volna-e dacolni egy sith lovaggal. Be fogod látni, hogy még most sem tehetnél semmit. Próbáld az önmarcangolásodat elengedni, inkább inspiráljon, fogd fel leckének, egy fájdalmas leckének és a hibáidat próbáld elkerülni, hogy az alapján, amit ez tanított jobb legyél, mint most.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Vas. 20 Jan. 2019, 19:01

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





Nagyon jól tudom, hogy mi az oka annak, hogy nem nevelnek jedi lovagokat az idősebb korosztályból, s az én esetemben ezért is vonakodtak annyira. Bár én bizonyára nem küldeném el azokat se, akik csak később tudnak képességeikről és szeretnék meg tanulni használni azt. Persze sokkal nehezebb és keményebb ez így, ráadásul még kockázatos is, de egyáltalán nem reménytelen. Bár végtére is, a mesterek biztosan jobban tudják nálam, hogy a jövőben kiből lehet lovag, hiszen én se véletlenül keveredtem ide. Véleményem szerint ez az erő akarata, bár még nem értem pontosan, hogy miért. A mester bölcsen beszél, hiszen legbelül tudom, hogy egyikőnk se felelős igazán, hiszen gyerekként könnyen manipulálhattak minket, s ráadásul még fogalmunk sem volt arról, hogy erő. Jól tudom, hogy akár fordított szituációban is lehetnénk, de bizonyára annak is megvan az oka, hogy most én köszködök a múltam elengedésével a templomban és nem ő. A mester, mikor említi a padawanját, eléggé meglepődök. A szemem is kissé kikerekedik, s csak félve merném megkérdezni, hogy mégis mi történ, de szerencsémre, erre semmi szükség, hiszen a mester folytatja. Nagyon érdekesnek, de főként tanulságosnak találom az esetet, hiszen valóban igaz, hogy nem védelmezhetünk mindenkit, illetve, hogy nem vehetjük el szabad akaratukat, mint ahogy talán én is tenném a testvéremmel. Abba eddig bele se gondoltam, hogy akkor teszek nagyobb jót, ha magára hagyom, hiszen lehet, hogy számára biztonságosabb ott és még jobb is, mintha máshol lenne. Mellesleg másoknak is szüksége van rám, sőt még jobban, mint Greinek, mivel neki talán egyáltalán nincs is szüksége rám.
- Úgy látom, az én esetem se különbözik sokkal a mesterétől, talán nekem még könnyebb is, de így végre átlátom a dolgot. Hiszen tudom, hogy nem a mesteren, hanem a lovagon múlt a választást. A mester már semmit sem tehetett ez ellen, akárcsak én a testvérem esetében.
Úgy érzem, mintha az elmém körül gomolygó köd, kezdene némi fényt engedni elmémbe. Jó érzés is, szabadabbnak érzem magam, kezdem újra úgy érezni, hogy önmagam vagyok, de még nem egészen tűnt el ez a vastag felhőzet a fejemben, inkább csak felszakadozni látszik. A mester szavai szinte kivétel nélkül igazak, hiszen a testvérem ugyanolyan, mit több még erősebb, mint én. Bíznom kell benne, hogy egyedül is túljut a helyzeten. Ráadásul, az egyetlen ember, aki megmentésre szorul, és akit képes is vagyok megmenteni, az én magam vagyok, ahogy a mester is említette.
- Valóban gyűlöltem őt, s reménykedtem benne, hogy halálával én is felszabadulok a múltam rabságától, de ahogy láttam meghalni, csak még inkább nehezebbé tette számomra a múltam elfogadását. Bár talán most már egyre kevésbé, de úgy éreztem, hogy nem érdemelt halált. Akármennyire is szörnyű dolgokat hajtott végre, talán számára is lett volna egy másik út, de azt neki kellett volna megtalálni, most már tudom.
Még a legmerészebb elképzeléseimben se nagyon tudnék legyőzni egy igazi sith lovagot, legalábbis egy olyat, mint apám, biztosan nem. S valóban nem sokat tehetnék most se, hogy megváltoztassam a helyzetet. S valóban értékes lecke is volt minden pillanat, hiszen elég sok tapasztalatot gyűjtöttem, csak az önmarcangolás miatt nem is volt időm erre gondolni.
- Nem sok jót tudtam elképzelni egy hasonló helyzetben magamról, de most már legalább értem, hogy mi a baj. Rossz oldaláról közelítettem meg a történéseket, s már értem, hogy valóban nem segíthetek mindenkinek. Úgy érzem már csak egy karnyújtásnyira vagyok a megoldástól, de az is lehet, hogy csak időre van szükségem...



felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Kedd 22 Jan. 2019, 00:01




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:10, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Morwen bólintott arra, hogy hasonló a két eset egymáshoz. Tudta, hogy így van, éppen ezért hozta fel mindezt és választotta az időt, hogy most ő legyen az, aki felügyeli a padawan óráját. Úgy vélte, hogy ezzel talán tényleg sikerül megbékíteni a másik lelkét, hogy abbahagyja a vívódást és visszataláljon teljesen a fény útjára.
- Igen, valóban így van. Senkinek sem mondhatjuk meg, hogy mit tegyen, maximum tanácsot adhatunk, ha kér. Fontos, hogy ne korlátozzuk őket, mert azzal, ha megpróbáljuk visszafogni még nagyobb kárt okozhatunk a jellemében, személyiségében – magyarázta.
Mindezt nem csak erőhasználókra, de mindenki másra is értette, teljesen általánosan. A további szavai után végighallgatta, hogy milyen következetést von le a padawan és örömmel látta, hogy nagyon helyesen ítélte meg a helyzetet. Viszont megtudta, hogy a tanács tényleg nem tévedett, amikor érezték, hogy gyűlölte az apját Dendarid, ami nagyon sajnálatos volt. Már régen meg kellett volna tanulnia, hogy kordában tartsa az érzelmeit, pont azok a fiatal évek estek ki neki a renden kívül, amikor az ifjoncok ezt tanulták. De a másik része a dolognak örömteli volt és reményteljes.
- Helyes gondolat és következtetés – dicsérte meg a fiatalt. – Senki sem érdemel halált, bármit is követett el. Ezért tanítjuk a Renden belül, hogy lehetőleg igyekezzünk megkímélni bárki életét, akivel harcolunk és csak a legvégső esetben öljük meg, ha nincs más lehetőségünk.
Azonban volt egy fontos kérdés, amit nem is akart húzni, hanem inkább feltette a másiknak.
- Miből gondoltad, hogy a halála megnyugvást hoz számodra? Hiszen erőhasználóként egyé vált az Erővel, igazából nem halt meg, hanem így nyerte el az örök halhatatlanságot, most még inkább veled van, mint előtte – érdeklődött.
Ha választ kapott, akkor folytatta tovább a kérdezősködést és remélte, hogy választ tud adni Dendarid minderre.
- Még egy kérdés, őt gyűlölöd, vagy igazából magadat, hogy alul maradtál a fivéreddel szemben és őt választotta tanítványául és mutatott ezáltal valószínűleg nagyobb szeretetet és törődést irányába, mint feléd? – érdeklődött.
Érdekelte a válasz, mert ez is sok mindenre adhat magyarázatot és talán segíthet a padwannak abban, hogy feldolgozza az eseményeket.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Hétf. 25 Márc. 2019, 07:00

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





Már tisztábban látom a dolgokat, s nagyon is sajnálom, hogy ennyi ideig tartott eljutnom erre a szintre, de még érzem, hogy nem teljesen szabadultam meg a rámnehezedő gondolataimtól. A pozitív visszajelzések viszont reményt nyújtanak számomra, hogy még van esélyem és nem okoz majd csalódást tanácsnak, akik ilyen idősen nem szívesen fogadtak be. Muszáj sikerülnie, hiszen nekem már ez az életem, nem tudnám magamat elképzelni máshol.
- Nem is tudom... talán azt reméltem, hogy apám halálával biztonságban lesz a testvérem. Azonban már feleszméltem az eset óta, hisz tudom, hogy apámnál sokkal nagyobb veszélyek leselkedhetnek a testvéremre. Talán még az is lehet, hogy nagyobb biztonságban volt apám keze alatt.
Rendkívül szégyenletes az is, hogy jedi létemre, csak egy élet kihunyása jöttem rá minderre, mert elvakítottak az érzelmeim. Ha hamarabb elűztem volna fejemből eme tévhitet, akkor mára  már igazi jedilovag lehetne belőlem, s talán apámat is sikerült volna életben tartanom, hisz minden élet szent. Arra kell törekednem, hogy minél több életet megóvhassak.
- Csak apámat gyűlöltem, még halála előtt. Magamra ezügyben sosem  voltam dühös, hiszen ha másként alakult volna, akkor nem kerülök a rendhez. Azért gyűlöltem, mert tisztában voltam testvérem képességeivel, s véleményem szerint neki is itt lenne a helye, hiszen kitűnő jedi válna belőle, bizonyára még nálam is jobb, de így... Nos, apámat hibáztattam mindezért, de már nagyon bánom, hisz bár befolyásolta a dolgokat, a testvérem szabadon rendelkezhetett, legalábbis némileg.



felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 27 Márc. 2019, 00:02




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:15, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Morwen, mint eddig is figyelmesen hallgatta végig, hogy mit is mondott a padawan és bólintott is rá.
- A teljes csillagköd tele van veszélyekkel. Ebben a percben is veszélyben vagyunk, nem csak mi, de mindenki. Olyan erők lehetnek odakint, amikről nincs elképzelésünk. Az aggodalom elvonja a figyelmedet a jelenről, arról, ami veled van. Sebezhetővé tesz. Az egyik idős mester mondta, hogy önként kell elengedni azt, aminek fájna az elvesztése. Azzal, hogy vele foglalkozol és őt próbálod kifürkészni, téged gyengít.
Néhány pillanatra itt elgondolkodott és várta, hogy esetleg mondjon erre valamit, majd hirtelen megváltozott az arckifejezése, mintha eszébe jutott volna valami, amire eddig nem is gondolt. Valóban nem, már csak a fiatal férfi testvérének erőhöz való kapcsolata miatt sem.
- Ezzel a legkönnyebb talán valakit megosztani. Mond csak, van kettőtök között életkötelék? – kérdezte hirtelen. – Ha nem tudod, hogy mindez mit jelent, akkor kifejtem és elmagyarázom, mert ha van, akkor lehet, hogy a fivéred szándékosan fog vissza téged és zavar össze.
Kíváncsi volt, hogy minderről mennyit tudott a padawan, vagy éppen mennyit nem. valószínűleg nem volt senkivel sem olyan közeli kapcsolatban még, hogy hallott volna erről. Bár természetesen nem tartotta azt sem kizártnak, hogy téved a fiatal férfi tudásának mibenlétében és ismeri ezen erőalkalmazást. Itt, ha kell, akkor tényleg elmagyarázza majd a dolgokat és közben még egy másik kérdés is az eszébe jutott, főleg, hogy a padawan a testvérét is jedinek képzelte, hogy remek jedi lehetett volna belőle.
- Lehet, hogy furcsán fog hangozni a kérdés, de bizonyára hallottál már te is az Erő Adeptusokról, és, vagy Szürke Jedikről. Közöttük is nagyon sok olyan iskola, akadémia van, ahol nem csak olyanokat képzenek, akik az Erő mindkét oldalát járják, hanem vagy az egyiket, vagy a másikat. Miért nem az egyik ilyenhez menekültél és miért a Rendhez?
Dendarid érezhette, hogy nem bántásból, vagy támadásból kérdezte, csak kíváncsi volt, hogy miért a legnehezebb utat választotta magának, ahol nagy esély volt arra is, hogy elutasítsák, míg máshol örömmel fogadták volna őt.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Szer. 27 Márc. 2019, 19:20

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





A mester szavai ezúttal is nagyon igazak, s a tanács egészen egyszerűnek hangzik. Azonban rengetegszer mantrázták ezt nekem. Tulajdonképpen az összes mester, illetve tanonc, akiktől segítséget kértem, mint hasonlót mondtak. Ezért is van az, hogy mostanában ezt elengedem a fülem mellett, mivel, ha ez olyan könnyű lenne, akkor már rég nem itt tartanék. S kissé bosszantó is, hogy mindenki azt hiszi, magamtól nem jöttem már rá erre.
- Igen, tudom... Azonban ő az egyetlen már, ami a múltamat és életemet jelképezi. Az egyetlen akiről álmodni tudok, akire gondolni tudok. Viszont a tanulmányaim alatt történtek szinte teljesen összefolynak. S mivel igyekszem minden mást racionálisan felfogni, így a múltam, amit önkéntelenül is érzéseket ébreszt bennem, sokkal erősebb emlék bárminél, mint ami eddig történt velem.
Nehéz megfogalmazni ezt az egészet ami bennem játszódik le, de valami olyasmi, mint amit az imént említettem. Egyszerűen minden más jelentéktelen számomra ami történt korábban, hiszen megtörtént, s csak az számít ami most van. Azonban ezektől a gondolatoktól, a templom előttről, sehogy sem tudok megszabadulni, mintha egy bilincs lenne, aminek valahol jól elhagytam vagy talán elrejtettem a kulcsát, s most nem találom.
- Hallottam már erről a kötelékről, de igencsak keveset.
Figyelmesen végighallgatja a mestert, hogy mégis, hogyan működik ez az erőalkalmazás, de hamar rájön, hogy ez elég valószínűtlen az ő esetében.
- Hm... nem hiszem, hogy ez volna a helyzet, vagy legalábbis nem ebben a formában. Legalábbis azért, mert szoktam hasonlókat érezni, de nem hiszem, hogy elég képzettek lennénk ehhez, legalábbis én biztosan nem.
Habár nem érzem fivérem közelségét, mégis megesik, hogy bizonyos érzéseit, leginkább azt, ha valami bosszantja vagy éppen veszélyben, megérzem, s így még nehezebb az elengedés.
- Talán az egyik legfontosabb tényező az volt, hogy egy jedi mester talált rám egy bolygón, mikor éppen menekültem. Viszont az is közrejátszott, hogy tudtam, hogy a jedik és a sithek ősi ellenségek, így ezzel tudtam legjobban lázadni apám ellen. Azonban itt biztonságban éreztem magam, hiszen itt leginkább olyan személyek vannak, akik a jedi kódex által megszabott kemény életet követik, s ez engem is motivált illetve motivál. S ha egy szürke jedi rendhez mentem volna, akkor lehetséges, hogy mára már a sötét oldalt szolgálnám. Mellesleg a kitartó és nehéz munka, csak még jobban erősíti kötődésem a világos oldal felé, hiszen százszor is meggondolnám, hogy ezt megéri-e eldobni a sötétségért, s a válasz egyértelműen nem.


felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Csüt. 28 Márc. 2019, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:20, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Ahogyan Dendarid a gondolataiban eldöntötte, hogy figyelmen kívül hagyja azt, amit a nő mondott, mert eleget hallotta már mindenkitől, akkor láthatta, hogy a nő eddig kedves, megértő és barátságos arca komorabb és sokkal szigorúbb lesz.
- Ügyelj az érzelmeidre és gondolataidra! – figyelmeztette szigorú hangnemben. – Ha nem érdekel a mondanivalóm, akkor ott az ajtó és távozhatsz!
A kezével az ajtó felé mutatott nem egy pillanatra, hanem végig a levegőben tartva a kezét, egészen addig, amíg a padawan el nem dönti, hogy akkor most itt marad-e, vagy távozik. Abban az esetben, ha úgy dönt, hogy távozik, akkor nem akadályozza meg, de ha marad, akkor folytatják tovább a beszélgetést. A szavakra rosszallóan csóválta meg a nő a fejét, de hagyta, hogy látszódjon, hogy most már kezdi sejteni, hogy mi is van a háttérben.
- Most kimondtad, hogy miért mondják olyan sokan, hogy nem vagy jedinek való – mondta. – Ő nem jelképezi a múltadat, sem a jelenedet, sem a jövődet. Soha sem tette. Lehet, hogy vérszerinti rokonod, de az Erőben mi mind egy nagycsalád vagyunk. Ez mindig jusson eszedbe.
A feltett kérdésére el kellett magyaráznia, hogy mi is az Életkötelék, de mivel ilyesmi nem volt, így bólintott, hogy nem erről van szó. Azonban volt valami még, amit meg kellett magyarázni, hogy mindez nem függ attól, hogy ki mennyire jártas az Erőben, legalább is a legtöbb esetben.
- Nem kell hozzá képzettnek lenni, Rix mester és a későbbi tanítványa között, aki mára már lovag például akkor alakult ki mindez, amikor Rix mester tizenhárom éves padawan volt, Ayehe lovag pedig alig kettő. Az első találkozásukkor néhány perc alatt. Minden a Coruscanti templomban nevelkedett jedinek is van T’Rani mester irányába, mert ő foglalkozik itt velünk a legtöbbet – magyarázta. – Mielőtt felmerülne a kérdés, nekem soha sem alakult ki a mesterem, vagy a padawanom irányába ilyen.
Tette hozzá, viszont az, ami korábban az eszébe jutott, azt igyekezett most elmondani.
- Akkor azt hiszem, hogy tudom, hogy mi is állhat a háttérben. A mesterek, akik foglalkoztak veled mondták, hogy mintha kissé lassan reagálnál dolgokra, nehezebben érnéd el az Erőt, nehezebben menne a meditálás is. Azt hiszem, hogy anélkül, hogy tudnál róla folyamatosan fenntartasz egy szálat, hogy kutasd a fivéredet, hogy mi van vele. ez is lehet az oka annak, hogy nehezebben megy más, mert ez foglalja le az erőd nagy részét. Ellenőriznéd kérlek, hogy most kinyúlsz-e az Erőbe, vagy sem?*
Kérte a padawant, hogy tegye meg mindezt neki. A következőkre bólintott, hogy miért is kötött ki, minderre is volt hozzáfűznivalója.
- Vannak szürke jedik és rendek, akik teljesen elvetik a sötét oldalt és ugyanúgy csak a világos oldallal foglalkoznak, mint mi. Az egyik ilyen egy volt Jedi mester, aki a Tanács tagja volt, akinek a helyét megörököltem a Tanácsban. De a Nagoon tanítványai is ilyenek a Tundon – mosolyodott el. – Nem ellenzem a létüket és működésüket, vannak, akik sokkal jobban tudnak ilyen helyen érvényesülni és ez így teljesen rendjén is van. De ez is lehet ok mindenre, hogy lázadás miatt döntöttél így, dacból, önző érdekből és nem azért, mert a Köztársaságot akarod megvédeni, hanem dacolni mással. Nekünk nem az a feladatunk, hogy mással dacoljunk. Kész lennél a Köztársaságért akár az életedet is feláldozni, vagy van fontosabb neked ennél? – kérdezte komolyan.

*itt rád bízom, hogy mit is döntesz, az ösztönösen/tudat alatt fenntartott életészlelés miatt kérdezi Smile

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Kedd 02 Ápr. 2019, 09:13

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





Gondolataim egészen elkalandoztak, s a mester szavai kissé meg is ijesztenek, hiszen ő az utolsó reményem. Ha ő se tud sok jót mondani rólam a tanácsnak, akkor rövidesen repülhetek az akadémiáról.
- Elnézést mester, tiszteletlen voltam.
Valóban nagyon sajnálom, mert nem akartam illetlen lenni, de tudom, hogy nem ilyen egyszerű a helyzetem, semmi sem az. S pontosan ezért fontos, hogy egy jedi eszével ítélje meg a helyzetet, mivel ha érzelmeivel ítél, akkor egy eltorzult, túlságosan egyszerű képet fog alkotni magában. A nő szavaira hevesen bólogatok. Tudom, hogy nem kéne, hogy múltamat képezze a testvérem, de valahogy mégsem tudom kizárni a fejemből. S ahogy elmagyarázza a mester a képesség lényegét, egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy nem ez van a háttérben, s a mester látszólag ezt el is fogadja. Az viszont egészen meglepő, hogy egy ilyen képesség nem igazán függ a tudástól, ám ez aggodalomra is adhat okot, hiszen mindkét fél számára veszélyes lehet. Jobb is nem belegondolni, hogy mi lett volna, ha Grei és köztem még gyerekkorunkban kialakul ez a kötelék, mert akkor a testvérem magával sodort volna a sötét oldal felé. Azonban semmi sem történik véletlen, így hiszem, hogy azért vagyok most itt, mert az erő így kívánta.
- Lehetséges...
Szemem kissé felcsillan, mert ezt valóban egy lehetséges dolognak tartam, s egy újabb reménysugárnak, amibe kapaszkodhatok. Szememet lehunyom egy időre, hogy teljesítsem a mester kérést. S valóban érzem, hogy kinyúlok az erőben, ám egészen észrevétlenül, ha nem figyelnék rá, mint most, akkor biztosan nem venném észre, mint ahogy eddig se. Kinyitom a szemem, majd végighallgatom a mester ismeretét a szürke jedikről, amit igazán érdekesnek találok, s egyáltalán nem elítélendőnek.
- Nem a lázadás volt az elődleges indok, csak talán az is közrejátszott. Főként azért jutottam erre a döntésre, mivel egy jedi mentettem meg az életem, így adósnak éreztem magam a Rend felé, a Köztársaság felé. Az életemet pedig bármely pillanatban kész lennék a Köztársaságért feláldozni, efelől nincs kétségem, hiszen eltökélt célom, hogy szolgáljam a Köztársaságot és az Erőt.
Rosszul esik, hogy a mester megkérdőjelezi elszántságom a Köztársaság iránt, azonban igyekszem ezen hamar túltenni rajtam, mivel bizonyára az eddigi cselekedeteim alapján juthatott erre a következtetésre. Pár pillanatig csöndben vagyok, aztán hirtelen témát váltva beszélek az előbbi cselekvésem sikeréről.
- Valóban fenntartok egy kapcsolatot... Azonban mégsem egészen olyan, mint azok a kapcsolatok, erőbe nyúlásaim, mint amiket tudatosan csinálok.


felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szer. 03 Ápr. 2019, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:25, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Morwen ismét bólintott mindarra, amikor a padawan megjegyezte, hogy lehetséges, hogy fenntart egy kapcsolatot, amiről nem tud. Sajnos már saját maga is kezdett kifogyni az ötletekből, hogy mi más lehet az oka annak, hogy nem képes elengedni a múltat, se a családját. Azon felül persze, hogy esze ágában sincs megtenni, de a jedi mester szeretette a legjobbat gondolni másról, így remélte, hogy nem erről van szó. Éppen ezért nem is nagyon feltételezte mindezt, hanem maradt az erőalkalmazásnál. De előtte még érezte, hogy a fiatal férfi magára vette azt, amit mondott, vagy épp „feltételezett”.
- Nem kérdőjelezem meg az elhivatottságodat padawan, csak bizonyosan te is tudod, hogy vannak, akiknek nem a köztársaság lenne a legfontosabb, hanem az, hogy egyéneken segítsenek – kezdte. – Vannak, akik nem tudnák tétlenül nézni, hogy azért, hogy milliárdok túléljenek kénytelenek vagyunk milliókat veszni hagyni, bármennyire is fájdalmas mindez. A háború során is volt olyan, hogy megingott, mert egy teljes bolygót fel kellett adni a birodalomnak azért, hogy másik három-négy megmeneküljön. Így remélem érted, hogy miért kérdezem. Mint mondtam még tanácstag is volt, aki kiábrándult az egészből és itt hagyta a rendet.
Szándékosan most nem rejtette el az érzelmeit, így az Erőn át is érezhető volt, de a szavai hangsúlyán is, meg a testbeszédéből, ha ezekben tudott olvasni Dendarid, hogy nem őt akarta megsérteni, vagy megbántani, de ez is egy olyan dolog volt, amire muszáj volt rákérdeznie, még akkor is, hogyha kellemetlen az egész. És végül megkapta a kérdésére a választ, hogy valóban tart fenn egy kapcsolatot a padawan, bár a válasz alapján egyelőre nem tudta, hogy mifélét. Itt volt az ideje annak, hogy megtudják, hogy micsoda is lehet mindez valójában.
- Nagyszerű! – mondta. – Akkor próbálj erre a fenntartott alkalmazásra koncentrálni, teljesen és próbáld feltérképezni a miben létét, hogy mit teszel vele. Hogy az Erő szálai hova vezetnek. Valószínűleg, ha igazak a feltételezéseink messzire, így lehet, hogy időbe fog telni. Ha azt érzed, hogy valami nincs rendben, akkor fejezd be azonnal és segítek majd én is, de bízom benne, hogy egyedül is menni fog.
A végén még bátorítóan rámosolygott Dendarid-ra és utána hagyta, hogy a fiatalember próbálkozzon.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Hétf. 08 Ápr. 2019, 18:01

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





A mester szavai után érzem az erőben, hogy a legjobb szándékkal mondta mindezt és nem azért, hogy elhivatottságomat vonja kérdőre.
- Igen, tudom... tudom, hogy sokan nem tudják elfogadni az áldozathozatalt. Pedig tisztában kéne lennie mindenkinek azzal, hogy bizonyos küldetések áldozatokat követelnek, s bár a jedi feladata, hogy életek feláldozása nélkül próbálja teljesíteni a küldetést, gyakran kerül válaszút elé, ahol a két rossz közül is kevésbé rosszat kell meglátnia. Azonban kit érzelmei elvakítanak, az nem tudja meghozni a helyes döntést ezekben a helyzetekben. Tudom, hogy ezért kezdik el a kiképzést már nagyon fiatalon, hogy ezt minél előbb a növendékekbe táplálják.
Igazán szerencsésnek érzem magam, hiszen ilyen idősen már valóban nem sokan tudják elfogadni ezeket az eszméket, de úgy hiszem, nekem sikerült. Legalábbis a legtöbb esetben, amikor nem a testvéremen jár az eszem. A mester utasítására neki is látok a dolognak, így kinyúlok az erőben az ismeretlen szálat követve, nagyban reménykedve abban, hogy a testvéremhez vezet. A kapcsolat igencsak távolinak bizonyul, mintha egy végtelen alagút lenne, mely egyre csak sötétebb és sötétebb, ahogy beljebb érek. Kezd egy nyomasztó érzés hatalmába keríteni, mintha az alagút falai fájdalmakról siránkoznának, de legfőképpen dühről és bosszúvágyról árulkodik minden. Talán még néhány fájdalmas ordítás és sikítás is felzendül a visszhangos alagútban, hogy idegeimet végképp felborzolja. Vissza fordulnék, s fejvesztve menekülnék legszívesebben, de már oly távol, oly mélyen a sötétségben járok, hogy gyávaság lenne megfutamodni. Tűrnöm kell a szenvedést, s a fülembe súgó hangokat, melyek mesés jövővel és álmokkal kecsegtetnek, de jól tudom, hogy eme kósza vágyak kergetése nem vezet máshová, csak a sötét oldalhoz. Szerencsére nem kell túlságosan sokáig tűnnöm, mert a sötétségben haladva, egyszer csak azt veszem észre, hogy semmit sem látok, s a hangok, érzelmek is teljesen elnémultak. Elvesztem az ürességben, legalábbis ezt gondolom egy rövid ideig, amíg fénykard zúgás kíséretével fel nem villan egy vörös fénysugár. A penge fénye megvilágít egy félhomályos alakot, ki széles mosollyal az arcán lép hozzám közelebb, egyre közelebb. Nem is kell sok idő, hogy felismerjem a férfit, hiszen bármennyi idő is telt el, akkor is felismerem a testvéremet, bár emlékezetemben egy jóval fiatalabb kép élt róla. Egyszerre nagy öröm, de egyben fájdalom az, amit látok, azonban egy tapodtat se tudok lépni. A fivérem egyre csak közelít, s végül egy erőteljes csapással sújt le rám fegyverével. Ebben a pillanatban, mielőtt még a húsomat átégethetné, ismét a mesterrel találom magam, kissé leizzadva. S egy pillanatra olyan, mintha a világ összes ereje és érzelme csapott volna át rajtam. Egy kicsit lihegek a nagy izgalomtól, majd beszámolok a fejleményekről, ha idő közben nem szakította meg a mester a meditációt vagy esetleg valami más nem történt.
- Láttam... ott állt, de az a sok szenvedés és gyűlölet! Szükségem van néhány percre...
Eléggé felkavart az élmény, így igyekszem ez alatt a pár perc alatt megnyugodni, hiszen mindenképpen folytatni szeretném, ha lehet.


felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Kedd 09 Ápr. 2019, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:30, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

- Nem mindenkinek az a sorsa, hogy jedi legyen – mosolyodott el. – Még akkor sem, hogyha eljut addig, hogy padawan legyen. És ez így van rendjén, mindenki máshogyan gondolkodik. Ezért nem szabad lenéznünk őket, vagy úgy gondolni, hogy helytelenül látják a világot. Ez így agymosásnak hangzik, azt tanítjuk, hogy miként tudja valaki uralni az érzelmeit, megtanulni azt, hogy azok ne uralkodhassanak el rajtunk és objektívan tudjuk a világ történéseit szemlélni.
Egy pillanatra sem hibáztatott senkit azok közül, akik végül is nem ezt az utat választották. Lehet, hogy a rend nélkül több mindent tudnak majd tenni. A háború és sok egyéb törést okozhatott másoknak és a legjobb inkább az volt, hogy ne bukjon át valaki a sötét oldalra, még akkor is, ha emiatt távozik. Azonban akkor is átbukhat valaki, ha a renden belül marad… bonyolult volt. Hagyta, hogy a padawan belekezdjen abba, amit mondott neki. Ha nem merült volna fel mindaz, hogy segítenie kell a padawannak, akkor ő maga is meditációba mélyedt volna. Így azonban nem tette meg, csak figyelt és várakozott. Annyit tehetett, hogy az Erőn keresztül figyeli a fiút és ha gond van, akkor megszakítja annak meditációját „erőszakkal”. Noha érezte, hogy mit érez a másik, így még mielőtt befejezpdött volna a meditáció már tudta, hogy tényleg a testvére felé tart a másik kapcsolatot. Szerencsére. Ez volt a lehető legkönnyebb és legegyszerűbb tekintetbe véve, hogy mivel állhattak volna még szembe. Mikor Dendarid meditációja megszakadt és utána a fiatal férfi elmondta, hogy mit is élt meg.
- Igen, szerencsére „csak” ennyi a gond – mondta. - Ezek az érzések eddig is mérgezték az elméd, ez lehetett az oka annak, hogy úgy reagáltál a történésekre, ahogyan. Ha ez megszűnik, akkor megtalálod a belső békédet. Azt, hogy miként leszel képes arra, hogy ezt a kinyúlást megszüntesd magadnak kell rájönnöd, hiszen te ismered saját magad. Ha kifújtad magad, akkor próbáld meg.
Mindez nem parancs volt a részéről, csak egy kérés, hogy tegyen így. Ha van kérdése a padawannak, akkor arra persze igyekszik felelni, de egyébként most még nem szándékozik beleavatkozni a fiú terveibe, csak akkor, hogyha azok kezdenének nagyon félresiklani. Ha nem kezd neki Dendarid az újbóli meditálásnak, ha már felkészült, akkor bátorítóan biccent neki, hogy kezdheti.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Csüt. 09 Május 2019, 15:45

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





A meditálásom előtt még válaszolok a mester szavaira.
- Természetesen nem is nézek le senkit sem azért, mert nem úgy gondolkodik, mint én. Nem érthetjük meg teljes mértékben a másikat, s gyakran kiszámíthatatlanul cselekszenek néhányan, mert az érzelmeik vezetik őket. Azonban sok esetben éppen emiatt válnak kiszámíthatóvá, mint például azok akiket a harag vezérel, gyakran, a haragtól túlfűtve meggondolatlanul cselekszenek. Éppen ezért is tanuljuk a dolgot objektív szemléletét, s bár kissé félreérthetően fogalmaztam, valójában jól tudom, hogy az akadémia nem végez agymosást.
Jól tudom, hogy a mester ezekkel mind tisztában van, azonban tudtára szerettem volna adni, hogy én így vagy talán inkább én is így szemlélem a dolgokat. Aztán belemerülök a meditációba, mely után ismét a mester szavaira figyelek. Kissé izgatott vagyok, hiszen talán már csak egy karnyújtásnyira vagyok attól, hogy láncaimtól megszabadulva elérjem a belső békém, s ezzel egy hatalmas lépést megtéve a lovaggá válásom irányába. Nos, talán nem is tűnik ez annyira nagynak, de számomra az.
- Rendben...
Néhány légzőgyakorlatot végzek, annak érdekében, hogy megnyugodjak az eddig történtek után, majd ismét meditálásba kezdek. Ismét megkeresem a kapcsolat fonalát, amit már bizonyára nem nagy nehézség megtalálnom, a az Erő segítségével nekilátok elvágni ez a szálat. Miután feltérképeztem a terepet, így ez nem nehéz feladat különösebben. Ha úgy érzem sikerült, akkor a mesterre pillantok, jelezvén, hogy végeztem a feladattal.


felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Rhyssa Edaara Quillan Szomb. 11 Május 2019, 00:00




Előtörténet:
LINK

Kaland:
Elengedni a múltat
Morwen Avenay
Jedi mester, Jedi Tanács tagja, guardian (őrző), Jedi tábornok


Játékostárs(ak) neve: @Giodibi

Jedi templom 9rxltAV
Jedi templom E5NLrme

Idő: 16:35, GSI; 6.4 MU
Helyszín: Jedi templom, Coruscant
Cél / Feladat: Meditáció, tanítás
Szövetségesek: Dendarid Tefle
egyéb információk:

Morwen már csak egy bólintással felelt arra, amit Dendarid mondott neki és hagyta, hogy a fiatalember nekilásson, annak, amit szeretne. Mivel a padwan most már tudta, hogy mit keressen valóban nem volt túl bonyolult a megtalálása. Ami pedig a megszakítást illette, az sem volt túlságosan az, csak annyit kellette tennie, mint amikor befejez egy erőalkalmazást, mint a telekinetikát, vagy épp a meditációt, vagy a telepátiát, esetleg annak érzékelését, ami a közelében van. Ha valaki szemléltetni szerette volna, hogy miként néz ez ki egy olyannak, aki nem erőhasználó, akkor olyannak lehetett volna elmondani ezt, mintha elengedi valaki valakinek a kezét, vagy épp a lufinak a szárát, esetleg elvágja a cérnát és ezáltal már nincs a másikkal, vagy éppen egy tárggyal kapcsolatban.
Dendarid e szerint meg tudta csinálni és hirtelen egészen máshogy kezdte érezni magát, amint a valószínűleg élete jelenetős részében fenntartott erőalkalmazás megszakadt. Egyrészt valahogyan picit üresebbnek érezte magát, ahogyan nem érzékeli az Erőn át a testvérét, de emellett felszabadultabb is volt. Olyan érzés lehetett, mint amikor a megfázott ember orra kidugul és hirtelen teljesen máshogyan látja, érzékeli a valóságot. Vagy éppen, ha valaki levesz a lábáról súlyokat és olyan, mintha centikkel a talaj felett lebegne. Noha ott volt az üresség érzet, de mellette minden kiteljesedett. Sokkal jobban érzékelt mindent, az Erőt is sokkal jobban érzékelte magában és maguk körül áramolni. Ha próbálkozott, akkor sokkalta könnyedebben sikerült kinyúlnia az Erőbe és megtenni bármit, amit akart, az érzelmeit is könnyebb volt kordában tartani, vagy épp visszaterelni azokat a megfelelő kerékvágásba. Az egész olyan volt, mintha egy teljesen új világ nyílt volna meg Dendarid számára.

- Érzel valamilyen változást padawan? - kérdezte végül.

felszerelés/egyebek:

Jedi templom Kznmuer Jedi templom 8Ji3VpM Jedi templom BKRQHwD Jedi templom RlVyCIS Jedi templom QwO4GV2 Jedi templom VZwKC7u

_________________
Mesélői, Sith birodalom, Köztársaság, Hutt kartellek/alvilág/fejvadászok, FRK/FRSz, Chiss fennhatóság, Mandaloriai Birodalom, Örök Birodalom
A Hármak emberei, Havoc Squad/Halálosztag, Rhand varázslói/Köztársaság Végzete, Csillag Kabal, Czerka Részvénytársaság, Császári család
Sith és Jedi archívum - Little SW világ segédlet |  Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Jedi templom 59228_s
Rhyssa Edaara Quillan
Rhyssa Edaara Quillan
Lil'SW KM

Hozzászólások száma : 4179
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 246
Join date : 2017. Jun. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Little SW

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3658-rhyssa-edaara-quillan-eron https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Giodibi Hétf. 13 Május 2019, 20:42

Dendarid Tefle

Jedi   padawan


Kaland:    Elengedni    a    múltat

Játékos társak:   Morwen     Avenay





A feladathoz nekilátva, igencsak egyszerű a dolgom, hiszen már tudom hol keressem a kapcsolatot. Ezúttal is az erőbe kinyúlva "ragadom" meg a szálat, amely a testvéremhez vezet, s egy pár pillanatig tétovázva, elgondolkodva, hogy valóban helyesen cselekszem-e, de talán csak a bizonytalanság állít meg, hogy mi lesz ez után. Azonban ez a kis habozás tényleg nem tart soká, s végül elvágom a szálat. Ki tudja mi óta létezett ez a kötelék, hiszen bizonyára azért nem érzékeltem, mert az évek során a részemmé vált, hozzászoktam. Talán ezért is érzem úgy, mintha magamból vágtam volna le egy darabot. Szokatlan ürességet érzek, mintha egy ismerős teremben járnék, ahol nap, mint nap megfordulok, de valami hiányzik, s talán nem is tudom, hogy mi, de azt érzem, hogy valami hiányzik, legalábbis így lehet legjobb tudásom szerint leírni ezt az érzést. Ennek ellenére nagy pozitívuma is van a kapcsolat megszakításának. Egyszerűen minden kitisztult, mintha eloszlott volna szemem elől a köd. Minden más, minden sokkal valóságosabb, élesebb, de legfőképpen tisztább, mint a gondolataim.
- Igen... igen, most már tisztábban érzékelem a világot. S csak most érzem igazán azt is, hogy mennyire vak voltam. De most már véget ért. Igaz?
Kissé aggódóan pillantok a mesterre, hiszen lehet, hogy visszaeshetek valamilyen módon ebbe az állapotba, bár úgy vélem, hogy erre nem sok esély van, legalábbis egyelőre.
- Hálás vagyok a segítségért mester!


felszerelés:

_________________
Little SW: Dendarid Tefle - Jedi padawan, Grei Tefle - Sith tanítvány, Sogan Bardak - Fejvadász
Reneszánsz: Shadow Wolf -Ismeretlen, Ben Wise (NJK) - informatikus/hacker, New Wolf - Rendőr(Lupine)
Jedi templom IfWDynp
Giodibi
Giodibi
2. szint - 6 kredit

A köztársaság
Jedi
Őrszem
Hozzászólások száma : 141
Hozzászólások régi : 0
Aktuális szint/kredit : 4
Reputation : 23
Join date : 2017. Oct. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Giodibi
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Little SW

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t3612-dendarid-tefle#70475 https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#74853

Vissza az elejére Go down

Jedi templom Empty Re: Jedi templom

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.