Milyen képregényt olvastál mostanában?

Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Morsus Vas. 05 Aug. 2012, 07:38

Mivel Maniac topicjában elvesznének az ilyen kis élmény beszámolók, de sokan jeleztétek, hogy szeretnétek írni ilyesmit így kaptok egy külön topicot. Minden ide kerül. Manga, Képregény és ami közte van. Magyar és külföldi. Csak meséljetek, mert van, akit érdekel Smile

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Azareus Szer. 08 Aug. 2012, 23:35

Ajánlottátok régebben a Wolverine and the X-men képregényt és tényleg nagyon jó! Köszönöm. Megvan a maga sármja és olyan emberközeli az egész. Szerintem jó ötlet Rozsomákot megtenni az X-men vezetőjének, sok vicces és érdekes szituáció születik belőle. A rajz azonban nagyon összezavaró tud lenni, aki azon kiakad nagyon annak nem ajánlom. És olvastam a The First X-ment is amiben Wolverine-t úgy próbálják retconolni mintha mindig is ilyen lett volna, picit erőltetett ezen okból nem is tetszett.

_________________
A Farkasölő
Azareus
Azareus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 68
Hozzászólások régi : 1317
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 14.

Karakteradatok
Főkarakter: Azareus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 09 Aug. 2012, 10:01

Én úgy 2-3 hete egyben olvastam el a 100 résznyi The Walking Dead képregényt. Egy délután és másnap délelőtt alatt végeztem ki. A sorozatot is imádom sokakkal ellentétben, azért is kezdtem bele a képregénybe. Nem csalódtam, zseniális. Sokkal jobb, mint a sorozat, a szereplők nagyon mások, azt meg kellett szokni, de az egészben végig ott van egy bizonyos feszültség, ami miatt az ember képtelen letenni a képregényt, hanem ha elolvastál egyet már akarod a következőt. Kirkman zseniálisat írt, bár néhányszor szidtam, mert a kedvenc karijaimat ölte meg. A képek, igaz a képregény fekete-fehér ez picit szokatlan volt az elején, de Adlard rajzai kárpótolnak minket mindenért, mert zseniálisak és remekül elevenítik meg a világot még úgyis, hogy nem színesek.
Én magam részéről csak ajánlani tudom a teljes képregény (és a film) sorozatot is mindenkinek, aki szereti a zombiapokalipszis és az emberi dráma témakört.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Milyen képregényt olvastál mostanában? Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Revans Csüt. 09 Aug. 2012, 14:38

Nemrég olvastam el újra két kedvenc mini sorozatomat.

Black Summer

No Hero

Mindkettő a Warren Ellis-Juan Jose Rys író- rajzoló párostól származik, és az Avatar adta ki őket.
Nagyon jó, és elég alternatív világban mutatja be a hősöket, akik talán nem is mindig olyan makulátlanok, mint lenniük kéne... vagy éppen annyira az agyukra ment a világ megmentése, hogy szívfájdalom nélkül ölik meg azt, aki szerintük a világ jobbátételét akadályozza. Pl. az amerikai elnököt, és a talpnyalóit. Árulás, "feltámadások", izgalom, szokatlan megoldások, és szókimondó történet, mind a szöveg, mind a rajz tekintetében. Egyik sem mondható prűdnek, megmutatják, amit látni

Nem ajánlanám 16 éven aluliaknak, mert nem biztos, hogy megértik a mondanivalót, vagy minden utalást.
Viszont ajánlom mindenkinek, aki valami újra vágyik!
Revans
Revans
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 60
Hozzászólások régi : 747
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 9. szint - 20 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 10.

Karakteradatok
Főkarakter: Revans
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Morsus Vas. 12 Aug. 2012, 11:25

Istenem mekkora csalódás volt a Black Summer. A nulladik szám annyira epikus volt és kemény olyan sokat vártam tőle. Erre egy unalmas hősök titka történet lett. Az a nulladik szám végre valami újat ígért. A hősök kínját arról, hogy kénytelenek olyan gonoszt támadni, aki nagyobb náluk. Ítélkezni a nagyobb rossz felett. A sorozatnak szerencsére ehhez semmi köze se volt. Csak a megszokott secret origin baromság.

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Revans Vas. 12 Aug. 2012, 13:50

Sajnálom, hogy nem tetszett Sad Nekem bejött még igy is.
Na de olvastad a No Hero-t is? Arról mi a véleményed? Szerintem ezeket a füzeteket meg fogom venni valami TPB-ben, vagy HC-ben. Nekem tetszenek, és lehet, hogy csak annyi a baj, hogy annyi mindent olvastál már Z, hogy nem tudnak újat mutatni Very Happy
De azt el kell ismerned, hogy annak, aki esetleg kevesebbet tömött már magába különböző cimekből annak azért valami újdonsággal szolgálhat!
Revans
Revans
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 60
Hozzászólások régi : 747
Korábbi szint/kredit : 8. szint - 18 kredit
Aktuális szint/kredit : 9. szint - 20 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 10.

Karakteradatok
Főkarakter: Revans
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Morsus Vas. 12 Aug. 2012, 14:45

A No Hero valamiért nem működött nekem. Nem tudom miért, de nem bírtam olvasni. Néha így vagyok Ellissel. Maga A Black Summer tényleg jó lehetne, de engem zavart, hogy mekkora nyitást kapott és mennyire nem ment sehova vele. talán, mert maga az a nulladik szám olyan átkozottul tetszett. Az egész képregény annyi, hogy egy véres szuperhős kijön a fehérházból és bejelenti, hogy megö9lte az elnököt, mert az egy mocsok volt. Király.
Alapjáraton érdemes Ellis avatar képregényeit olvasni még ha pár nem is több, mint egy már amúgy is klisé ötlet újra írása.

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Azareus Szer. 22 Aug. 2012, 23:05

Elolvastam a Walking Dead első kötetét, és hát nem nyűgözött le. Tetszett, de egyelőre nem látom benne a hű de jót. (Most fog érkezni ezernyi válasz, hogy olvassam tovább, nyugalom tovább fogom ez most csak az első kötet véleménye.) Minden csavart előre tudtam
Spoiler:
és igazából nem nagyon történt semmi. Úgy érzem, hogy ugyanennyi történést sokkal kevesebb oldalon is be lehetett volna mutatni úgy hogy nem esik a történet kárára. Tudom, hogy a karakterekről és azok fejlődéséről szól, de akkor is.
Azért hangulatos, tetszik, csak még nem érzem át, hogy ez mitől hú de jó. Na majd tovább olvasom és meglátjuk.

_________________
A Farkasölő
Azareus
Azareus
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 68
Hozzászólások régi : 1317
Korábbi szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Aktuális szint/kredit : 11. szint - 25 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 14.

Karakteradatok
Főkarakter: Azareus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Milyen képregényt olvastál mostanában? Empty Re: Milyen képregényt olvastál mostanában?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.