Grind Stone kávézó

Go down

Grind Stone kávézó Empty Grind Stone kávézó

Témanyitás by Cerebro Csüt. 12 Jún. 2014, 15:01

A város egyik legnépszerűbb kávézója, híres a süteményeiről és különböző kávé különlegességeiről is. Egészen olcsó hely a belvárosban.
Grind Stone kávézó Grind_Stone_Caf%C3%A9_02
Grind Stone kávézó 1232493-marvel_location_salemcenter
Cerebro
Cerebro
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 1406
Hozzászólások régi : 109
Korábbi szint/kredit : 2.szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 11.szint - 25 kredit
Reputation : 5
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Cerebro
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Mindegyik és egyik sem

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Vas. 22 Márc. 2015, 19:21

Ritkán fordul elő, hogy kimerészkedjek az iskola óvó falain kívülre. Most mégis megtörtént, hiszen szükségem van pár cuccra. Tollak, füzetem kezdtek el fogyatkozni a készleteimből. Így hát felbaktattam Salembe.
A keresett tárgyak lassan találtak rám. Több utcát végig kellett járnom, mire egy kicsi, olcsó írószerbolt kínálatában ráakadtam mindenre. A vásárlás rész már könnyen ment. Mivel a sok cirkulálás kifárasztott, úgy döntöttem, meglátogatok egy kényelmesnek látszó kávézót.
Most egy kellemes, napjára helyen ücsörgök egy presszókávé és egy könyv társaságában. Ugyan elhoztam néhány tankönyvet, nincs kedvem tanulni. Inkább egy iskolai könyvtárból származó, kopottas kötetet szorongatok. A tüzes mutánsokról szól, egész jó leírások vannak benne az önuralomról, az erő kordában tartásáról és használatáról. Persze mindez olvasva sokkal egyszerűbb. Segítség is jól jönne hozzá, de kitől is várnám? Ugyan...
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Hétf. 23 Márc. 2015, 09:21

//Előzmény: Konyha//

Bea, mint olyan sokszor máskor is kint járt a városban, önkéntes munkát vállalt a helyi állatorvosnál és a menhelyen közösben. A képessége remekül jött, hogy fordítson az állatok nyelvéről, így sokkal hatékonyabban ment az orvos feladata a gyógyításnál és az örökbeadások is. Idén szándékozott végezni, mivel korábban Wakandában tanult, így egy évet csúszott az amerikai rendszer szerint és így tizenkilenc évesen diplomázhatott a középiskolában. Az önkéntes munka pedig remekül jött neki a továbbtanuláshoz, mert plusz pontokat ért. A Wakandai egyetemre adta be a jelentkezést vadőrképzésre, illetve biológus szakágra, általános biológiára, semmi extrém dologra. Most is hazafelé tartott a munkából és mint szinte minden nap betérni készült a Grind Stone kávézóba. Még mielőtt belépett volna, néhány szemtelen mókust visszazavart a fára, nehogy elüsse őket az autó. Utána lépett csak be a kávézóba. A pulthoz ment és köszöntötte a pultost, majd egy forró csokit és egy fagylaltkelyhet kért magának. Megvárta a pultnál, míg megkapta, majd körbenézett, hogy kik vannak még itt és akkor tűnt fel neki a másik vörös hajú leányzót, akit már látott az iskolában is párszor. Amint megkapta a rendelést elindult arra, majd megállt pár lépésre a másik lány asztalától.
- Szia! – köszönt kedvesen. – Nem bánod, ha csatlakozom? Olyan ritkán látok itt mást az iskolából.
Nem volt túl tolakodó a kérdése, ha a másik lány nemet mond, akkor leül máshova.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Kedd 24 Márc. 2015, 19:26

Mikor látom, hogy egy lány megindul felém, pár kétségbeejtő pillanatot élek át. Lepereg előttem rövid, satnya életem nagy része. Végül -nem mellesleg: kedvesen- annyit kérdez, csatlakozhat-e. Kissé feszült, zavart mosolyt csiholok ajkaimra, a velem szemben lévő szék felé biccentek.
- Persze, gyere csak! -amennyiben leül, folytatom- Én még a ritkánál is ritkábban merészkedem ki a kollégium biztos falai közül...
Memóriámban lassan összekapcsolódik arca egy folyosón látott ködös személlyel. Eszembe ötlik, lehet, hogy többet kéne nyitnom mások felé. Itt vagyok már néhány hónapja, és jóformán egy-két emberrel beszéltem, velük is futólag. Annyira igyekszem vigyázni, hogy ne rontsam el még egyszer, hogy fel sem tűnt eddigi struccpoltikám. Vagy antiszociális viselkedésem. Mindegy, hogy ragozzuk. Bár tény és való, az ember nem válhat az egyik napról a másikra utcakölyökből mintatanulóvá. De azért lazítanom kellene a belső szabályaimon.
Elmélkedés közben fel sem tűnik, hogy a kezemben maradt a könyv. Gyorsan becsapom, visszatuszkolom táskámba, nem szeretnék tudatlannak tűnni.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Szer. 25 Márc. 2015, 10:04

Bea elmosolyodott, amikor a másik lány hellyel kínálta végül. Saját maga barátkozós személynek tartotta magát, csak az utóbbi egy-két bálon nem volt ott, mert Aaron sem jött el, és nélküle nem voltak ugyanolyanok ezek.
- Köszönöm! – mondta.
Ami feltűnhetett a másik lánynak egyből, hogy úgy hallotta a lány szavait, mintha pontosan olyan akcentussal beszélne, ahonnan Amethyst is származott.
- Beatrice Mortimer vagyok, még nem beszéltünk az iskolában, utolsó éves, végzős vagyok – mutatkozott be.
Az illemnek megfelelően még a kezét is kinyújtotta Amethyst felé, azonban ha észlelte, hogy mindez zavarná a másik lányt, akkor visszahúzta a sajátját. Ezek után húzta ki a saját székét, a kabátját annak a hátára terítette és a forrócsokit letette az asztalra, majd leült a helyére. Mivel egészen jól nevelt volt, így már csak illemből sem pillantott a könyvre, nem próbált belelesni, hogy mi lehet az.
- Dolgozatod lesz? – kérdezte érdeklődve.
Arra ügyelt, hogy a szavai és a kérdés ne legyen túl tolakodó és ha a másik lány nem szeretne válaszolni, akkor nem muszáj megtennie ezt. Itt elhallgatott kissé zavartan, már megint beleesett a saját hibájába, hogy túlságosan is lelkesen próbál barátkozni, miközben ki tudja, hogy a másik mennyire vevő minderre.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Csüt. 26 Márc. 2015, 22:15

Mosolyogni próbálok, valamennyire sikerül is. Bemutatkozására bólintok, kezet rázok vele. Valamikor, réges-régen még nekem is tanítottak illemet... Vagyis próbálkozott vele egy elszánt tanár, de nem ment velem sokra.
- Hát, engem hívj inkább Trouble-nak. Egész zöldfülű, idén érkezett tizedikes vagyok.
Ugyan még mindig zavarban vagyok, próbálom nem mutatni. Talán ha sokáig így csinálok, egy idő után elmúlik. Enyhe pír ég arcomon, nem vagyok végzősök társaságához szokva. Kiejtése alapján ő is Philadelphia szülöttje lehet, magamban örülök egy kicsit. Ugyan nincs túl messze, de itt, a suliban nem túl sok olyannal találkoztam, aki hasonlóan beszélt volna.
Tanulást feltételez buzgó olvasásom mögött. Úgy határozom, őszinte leszek. Végülis, mért piszkálna? Egy végzős lányt kevéssé érdekelhetnek az én kis pitiáner dolgaim.
- Igazából nem. Jobban mondva nem tudok róla. Csak jobban szerettem volna megismerni a... Az extrámat. Néha nem egészen tudok bánni a tűzzel.
A mutáció szó nem akar a nyelvemre jönni. Úgy gondolom, olyan a hangzása, mint valami rossz betegségnek. És szeretném elhinni, hogy ez nem az. Hogy nincs igaza a szüleimnek.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Pént. 27 Márc. 2015, 10:24

Bólintott a Trouble-ra, nem zavarta egy pillanatra sem, hogy becenevet, vagy effélét mondott a lány, amióta az iskolában van, megszokta, hogy nagyon sokan a Bosszú Angyalaihoz és az X-men tagjaihoz hasonlóan csak efféléket használnak, mintsem az igazi nevüket. Arra elmosolyodott, hogy zöldfülű tizedikes a lány.
- Én is akkor kerültem ide a suliba – mondta. – Odahaza tizenegyedikes voltam, de az más, mint az itteni amerikai rendszer, így tizedikben kezdtem újra a tanulást.
Időnként nehéz volt elképzelnie és beleborzongott, hogy már harmadik éve volt itt az iskolában. Olyan gyorsan repült az idő, hogy mindez fel sem tűnt neki. Végül az óvatos kérdésére is választ kapott, nem lecke, nem dolgozat, csak egyszerűen utána olvas a másik lány a képességeknek.
- Szóval tűz manipulátor vagy – állapította meg. – Úgy tudok rátok irigykedni, hogy efféle menő és látványos képességeitek vannak.
Talán kissé lelkesebbre sikerült a mondandója, mint szerette volna, de nem bánta ezúttal. Szívesen ajánlott volna segítséget a lánynak, de hirtelen nem tudott senkit mondani, akinek efféle lett volna a mutációja, csak mágusokat, de abból hármat is egyszerre.
- Ha nem vagyok túl indiszkrét, így ismeretlenül… - kezdte ismét kissé óvatosan. – Mikor jelentkezett a képességed?
Tényleg kíváncsi volt rá, gyakran vicces történet is párosult hozzá, igaz jó párszor volt kellemetlen is, ezért volt óvatos a kérdéssel. Amíg a válaszra várt, vagy az elutasításra, belekortyolt a forrócsokiba is.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Pént. 27 Márc. 2015, 16:33

Valahogy nem tudom elképzelni, mi lehet abban a menő, hogy egy nehezen irányítható, másokra sokszor káros erőt adtak a kezembe. Legtöbbször azt kívánom, bár csak ne lenne.
- A történetem nem túl szép. És olyan hű-de-nagyon-irigyelnivalónak se tartanám magam. Tudod, ezt nem igazán tudom irányítani. És sokszor másik emberek kárára sül el a dolog. Jobban örülnék valami nyugis képességnek, esetleg néha annak is, ha teljesen normális lennék. De mindegy is, már meg kell tanulnom élni ezzel...-arra gondolva, hogy elmondjam a történteket, elbizonytalanodom egy kicsit. Lehet, hogy valamennyire feldolgoztam már, de még mindig ott vannak a retinámba égett képek. Végül belekezdek.- Ami pedig a jelentkezést illeti... Hát, nem túl vidám mese. Úgy egy fél éve történt, hogy felgyújtottam a barátomat, mert megcsalt. Egyszerűen csak dühös voltam rá, jött a meleg, a lángok... Bele se merek gondolni, milyen sebeket okoztam neki.
Magam elé pillantok, nem merek rá nézni. Egy kicsit össze kell szednem magam. Az eltelt hónapok alatt az emlék a feledés homályába merült, s most újra itt van. Végül felemelem a tekintetem. Mosolygok.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Pént. 27 Márc. 2015, 17:11

Úgy tűnt Bea számára, hogy megint abba az esetbe esett bele, amivel már nem egyszer találkozott az itt léte miatt. hogy akinek nem volt látványos képessége, az szeretett volna olyat, akinek meg volt és veszélyes is lehetett, az pedig nyugodtabbat szeretett volna. úgy tűnt, hogy mindez igencsak örökérvényű volt, legalább is a normális személyeknél. Megértően bólintott, nem nézte le ezért Trouble-t, nem gondolta őt bolondnak sem, hanem csak megértés látszott az arcán és a szemeiben.
- Nem te vagy az egyetlen, aki így gondolja – próbálta megnyugtatni a másikat. – Itt megtanulod majd irányítani és utána nem fog senkire sem veszélyt jelenteni a képességed.
Határozott meggyőződéssel mondta, már tapasztalta, látta mindezt a saját évfolyamtársainál is, ahogyan a képességüket megtanulták irányítani, használni, majd erősebbek lettek. Saját maga pedig hiába is járt el a képességfejlesztés, használat órákra stagnált a képességével. Figyelmesen hallgatta, hogy miként is aktiválódott a másik lány képessége. Önkéntelenül is elmosolyodott.
- Végül is megérdemelte és lehet, hogy jobban járt, mintha szupererős lennél és felképeled vagy tökön rúgod– mondta átéléssel. – Bocsánat, bizonyára szörnyen érezted magad miatta…
Szabadkozott a kirohanása miatt, után. valahogyan ez volt az első, ami eszébe jutott erről az egészről. Ha mindezek után is mosolyogni látja Trouble-t, akkor nyugszik meg egy kissé a zavarából.
- Az enyémet elmesélhetem, ha érdekel… - hozta fel.
Ha helyeslő, igenlő választ kap, akkor folytatja.
- Otthon… Wakandából származom, apa szafarikat tart és vele mentem. Igazából egyetlen szabálya van, hogy sötétedés után senki sem hagyhatja el a tábort. Egy japán mégis megtette, hogy ő éjjel akarta fotózni a vadakat. Utána mentem, két oroszlán kerített be minket… igencsak éhesek voltak és azt taglalták, hogy melyikőjük engem, melyik a japánt fogja elkapni. Rákérdeztem arra, hogy biztosan így gondolják-e. Ők is annyira megdöbbentek, mint én – zavartan nevetett fel. – Aztán apám lövése zavarta el őket… a képességem nem túl látványos, minden nyelvet megértek és mindenki megért engem is. mindenkit az anyanyelvemen hallok, és ha beszélek mások is úgy hallanak. Én téged brit angollal hallak beszélni és te bizonyára engem úgy, olyan akcentussal, ahonnan te származol…

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Vas. 29 Márc. 2015, 22:19

Tökön rúgni, szupererővel? Hát, akkor a jövőbeli apaságánsak búcsút mondhatott volna... A gondolatra, hogy neonzöldhajú, punk exbarátom kiherélve láthattam volna, muszály elnevetnem magam. Szép oldás, ügyes a lány.
Képességének történetét kíváncsian, félrebillentett fejjel hallgatom. Elmosolyodom rajta. Biztos ijesztő volt, de ha belegondolok a helyzetbe, először viccesnek találom, ahogy ő is az enyémet. Kicsit elszégyellem magam, hiszen Wakanda neve ismerősen cseng, de hirtelen nem tudom mihez kötni. De a szafarizás, izgalmas apuka mesésen hangzik.
- Hát, már kezdtem örülni, hogy találkoztam egy philadelphiaival, de ezek szerint nem. Azért a nyelvészeti képesség is jó lehet. Bárkit megérthetsz, még az állatokat is... Mekkora mázlista vagy... Meg ilyen jó helyre születni, ahol rendes vadakat láthatsz nap mint nap! Én csak a betondzsungelt, meg a szünet nélküli nyüzsgést nézhettem. Az emberek tolakodtak és szidtak mindent, ami egy kicsit is különbözött tőlük. Aztán meg aggódhattam a következő napi fekhelyemért is...
Eléggé meglepődött magamon, főleg ezen az őszinte vallomáson. Eddig még magamnak sem mertem elmondani, nemhogy egy másik emberi lénynek. Kétkedve nézek rá, fogalmam sincs, milyen reakciókra számítsak.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Hétf. 30 Márc. 2015, 14:24

Bea roppantul megkönnyebbült, amikor Trouble felnevetett azon, amit mondott. kezdett egy kicsit aggódni azon, hogy kellemetlen lesz az egész és a másik lány automatikusan felkel az asztaltól és távozik. Kellemesen csalódott és most már ő is megmerte tenni, hogy felnevet azon, hogy mindezt elképzelte. Annak örült, hogy az ő helyzetét is viccesnek találták, hiszen végül is eléggé komikus és valamilyen rajzfilmbe, vagy vígjátékba illő helyzet volt, ahogyan a japán turistát meg akarja enni két oroszlán, a szavanna kellős közepén annak hála, hogy a fickó nem fogadott szót a vadőrnek és csak azért is elmegy, hogy éjjeli állatokat lásson. Most már, hogy hideg fejjel látta a helyzetet többször megfordult a fejében, hogy hagynia kellett volna, hogy az oroszlánok megizzasszák a fickót. Kissé megrázta a fejét arra, hogy valóban nem philadelphiai.
- Nem, sajnálom, még csak nem is a kontinensről származom – szabadkozott.
Túlságosan is sokszor találkozott ezzel a gonddal, hogy azt hitték, hogy helyi, közben a világ másik feléről jött. De egyébiránt Bea egyetértően bólintott, hogy megérti, hogy milyen lehet mindez, a végén pedig olyan arckifejezése lett, amire lehet, hogy a másik lány nem is számított. Nem az, amit a megszokott emberektől várhatna valaki, hogy sajnálkozik, vagy megjátszva együtt érez, hanem olyan, hogy Bea is pontosan tudta, hogy milyen ez a helyzet, ő maga is átélte.
- Tudom, hogy milyen – mondta komoran. – Az AIM annak idején Wakandában tűrhető volt, de aztán jött Apokalipszis és üldöztetni kezdte az embereket… akkoriban az én képességem sem rendelkezett, anyáék meg egyszerű emberek. Hónapokon át bujkálnunk kellett, egészen a Bukásig mielőtt hazamehettünk volna.
Nem szerette azt az időszakot, még gondolni sem rá, hogy volt, amikor enni sem tudtak, vagy a szabadban kellett aludniuk, mert kijutni sem lehetett az országból, hogy angolhonba jussanak. Végül megrázta a fejét és elmosolyodott.
- De most már egyikünknek sincsenek ilyen gondjai… Inkább beszéljünk valami vidámabbról. Vagyis remélem… hogy érzed magad itt az iskolában? – érdeklődött.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Pént. 03 Ápr. 2015, 10:29

Hát, ő sem tapasztalatlan az utca terén. Bár csapatosan menekülni egész más lehet. Nekem csak a rendőrök elől kellett meglépni.
Örülök a vidám témának, már amennyire az. Gondolkodom egy kicsit, mit is mondjak. "Megvagyok, köszi, eddig hat hónap alatt te vagy a harmadik, aki szóbaáll velem..." Vagy esetleg: "Elég antiszociális vagyok, ha nem órán unom magam, a szobámban gubbasztok, persze egyedül..." Na, jó. Össze kell szednem valami használhatót, ami nem hangzik olyan vészesen rosszul.
- Igazából a suli teljesen más, mint az azelőtti életem. Őszintén szólva anno nem sokat jártam be a gimibe. Meg aztán zsebtolvajkodás és napról napra életmód után nem egyszerű nyitottnak lenni. Nincs is túl sok barátom...
"...és olyan se, akivel beszélgetnék." De inkább elharapom a mondat végét, jobb a békesség. Még csak az kéne, hogy sajnálgasson. Nagy levegő után folytatom.
- De határozottan jobb lett minden. Jól érzem magam. És te? Végzősként már egyszerű lehet. Mindenki kitér az utadból, előreengednek, tisztelnek, meg ilyesmik.
A régi sulim belső rendszere szerint a végzős diákoké volt a világ, bármit megtehettek. Eléggé ki is használták ezt, velünk védtelen kicsikkel szemben.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Pént. 03 Ápr. 2015, 11:48

A kérdése után Bea érdeklődve nézett a másik lányra, hogy mit is fog felelni a feltett kérdésre. Azzal, hogy Trouble nem felelt azonnal már sejtette, hogy közel sem lesz olyan egyszerű a válasz, mint remélte az elején. Mint kiderült valóban így volt, már akkor megtudta, megértette, amikor Trouble elkezdte mondani azt. Igazából megértette, számára sem volt könnyű, amikor idekerült, hiszen mindig is magántanuló volt, ezek után pedig egy efféle iskola meglehetősen más volt, mint a szülei tanítása, vagy a magántanároké. Annak ellenére, hogy nem járt Wakandai iskolákba mindig volt szerencsére korabeli barátja, így volt elképzelése arról, hogy milyenek az iskolák, bár egy amerikai mindig más volt, mint ami az országon kívül esett. Tudta, hogy mennyire rossz lehet sajnálatot és együttérzés látni a másik arcán ilyenkor, így igyekezett azért, hogy mindez ne látszódjon az övén, hanem csak annyi, hogy megérti Trouble álláspontját.
- Értem – bólintott.
Most ő gondolkodott el, hogy milyen is volt itt végzősnek lenni, nem volt könnyű kérdés.
- Ami azt illeti én igyekszem nem elhatárolódni azoktól a diákoktól, akik nem kollégisták – kezdte. – Tavaly kisebb botrány volt a diplomaátadón, kifütyülték a koleszosokat, mert állítólag mindig lenézzük a nem bentlakásosokat és hasonlók… illetve itt úgy tanítottak, hogy segítsünk a kicsiknek, a kisebbeknek, így ezt próbálom tenni én is. Nem tűnt fel szerencsére az, amit mondtál.
Elhallgatott egy pillanatra.
- Igaz hallottam amerikaiaktól, hogy ez megszokott, de itt szerencsére eléggé vegyes az iskola ahhoz, hogy ne csak az amerikai tradíciók érvényesüljenek, hanem minden. Így azt hiszem, hogy elég könnyű megtalálnia mindenkinek a helyét. Persze itt is vannak csoportok, klikkek, azt hiszem így hívjátok őket, de annyira sok nem…
Elharapta a mondatot, majd kissé elpirult.
- Az az igazság, hogy soha sem értettem meg, hogy miért népszerűek itt Amerikában ennyire a pompomlányok és sportolók és miért sztárolja őket mindenki…
Látszott rajta, hogy még soha sem tette fel a kérdést senkinek és valószínűleg olyan triviális is a válasz, hogy ettől kissé kellemetlenül érzi magát, külföldiként főleg.

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Szomb. 18 Ápr. 2015, 20:55

Keserűen elmosolyodom. A kasztrendszer felsőbb tagjait igazi testközelből volt alkalmam megtapasztalni.
- Igazából az egész lényege nem olyan bonyolult. Az a menő, aki csinos, jó az alakja, az arcán kilónyi vakolat csillog, a haja mindig tökéletes és méregdrága ruhái vannak. Ebbe a körbe általánosan pompomlányok, leendő modellek és izomagyú sprtolók kerülnek bele. De nekem elhiheted, nem túl kellemes időtöltés velük lenni. A női verzióban tartozók minden szabadidejüket vásárlással, fodrásszal, manikűrössel meg miegyéb el töltik amellett hogy panaszkodnak, hogy milyen nehéz szépnek lenni. A hím egyedek meg kondiznak, és villognak a sportkocsijukkal. És a legfontosabb tulajdonságuk: mindenkinél felsőbbrendűnek érzik magukat. Én két ilyen testvérrel rendelkeztem a régmúltban.
Fintorgok egyet, eszembe jut a tökéletesen üresfejű, de remek idomokkal rendelkező nővérem, a hollywoodi mosolyú körülrajongott bátyám és társaik. Hányingerem van tőlük.
- Ja, és folyton megszégyenítik, kiröhögik az alacsonyabb kasztúakat és a kisebbeket. Mázlista vagy, ha sose tapasztaltad. Milyen suliba jártál ezelőtt?
Érdeklődöm, hol van olyan hely, ahol az elvek, amiket vállalnunk kéne, élnek még.
/Bocs a késésért/
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Vas. 19 Ápr. 2015, 09:44

Bea figyelmesen hallgatta Trouble mesélését, hogy milyen is a kasztrendszer. Látható volt, hogy többször elfintorodik, ahogyan a lány mondta, hogy miket is tesznek a kasztrendszer felső tagjai és egyáltalán nem nyűgözték le az angol lányt. Teljesen elfajzottnak tartotta mindezt, kívülállóként nehéz volt megértenie, hogy mindez miért is jó az embereknek. Igaz, amennyi gonoszságot és ehhez hasonlót látott, tapasztalt az évek során, valahogyan nem tudott csodálkozni, hogy már ennyire korán kezdik a kegyetlenkedést. Nem megvetőnek, vagy lenézendőnek érezte ezeket a személyeket, hanem csak szomorúságot érzett, hogy a szülők nem tesznek semmit sem ezért.
- Értem – mondta komolyan. – Szomorú, hogy ez így működik…
A folytatáson elfintorodott, így még kevésbé tetszett az, amit hallott, pedig azt hitte, hogy a véleménye nem is romolhat tovább. Hát tévedett. Határozottan örült, hogy ahonnan ő jött, ott nem volt ilyesmi, mert teljesen máshogyan nevelték gyerekeket, fiatalokat.
- Én világéletemben Wakandában laktam, ott jártam iskolába, bár jellemzően magántanuló voltam, de voltak barátaim az iskolából – magyarázta. – Ott teljesen más mindez, a fiatalságot az ősi hagyományok tiszteletére és a régi útra nevelik. Hogy tiszteljék a másikat, a más törzseket, személyeket és azt, amit ők képviselnek. Mindannyian vallásosak, mind a mai napig a Nagy Párducistent, vagyis a régi, ókori Egyiptomi mitológiából Bastetet tekintik istenüknek. Teljesen más kultúra, még úgyis gyakran érzem magam kívülállónak, hogy az utóbbi éveket nem számítva, amióta itt vagyok a suliban ott éltem.
Néhány pillanatra elgondolkodott.
- Ezért si gondoltam, hogy hazamennék, és ott tanulnék tovább az egyetemen és nem itt az államokban – mondta ki, amit gondolt.

//Semmi gond, ketten vagyunk, nem sietünk sehova. ^^//

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Amethyst Deline Vas. 26 Ápr. 2015, 14:56

Ugyan bármiféle vallásról sosem hallottam sokat, mindig is irigykedem a követőkre. Nekik legalább van valamijük, amire mindig számíthatnak, amibe kapaszkodhatnak. Én mindig csak magamra számíthattam. Bár az emberek nagybetűs Istenét elnézve nem szimpatizálok a keresztényekkel. Ítél, rombol és büntet. Brr...
- És mi a vallás nagyjáboli lényege? Ez a Bastet segít? Vagy védelmez? Tudom, elég műveletlen vagyok, de kérlek nézd el nekem... Nem túl sok emberrel van alkalmam beszélgetni.
Néha elgondolkozom rajta, mi lenne, ha másképp alakultak volna a dolgok. Például mi lett volna ha nem szököm meg. Vagy olyanná váltam volna, mint a nővérem. Vagy ne állt volna szóba velem Bea. Hónapok óta nem mondtam ennyi összefüggő értelmes mondatot egy másik emberi lénynek. Furcsa.
- Szerintem jó ötlet, hogy visszamenj. Elmondásod alapján Wakanda tisztább hely, mint az USA valaha volt. Az amerikaiak általában könnyen manipulálható, simán gonosszá váló emberek. Nem tudom, lehet, hogy ez máshol is így van. Én nem jártam még az Államok területén kívül.
Amethyst Deline
Amethyst Deline
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 32
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Nov. 15.

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Tyranis Hétf. 27 Ápr. 2015, 13:12

Örült a kérdésnek Bea, hogy Trouble rákérdezett a Wakandai dolgokra jobban. A legtöbben csak vagy megvonják a vállukat, hogy fogalmuk sincs mi ez a hely, a másik fele annyiban hagyja, hogy még egy szegény és nyomorult Afrikai ország, ahonnan bizonyára menekültek zöme fog érkezni az államokba. Azzal nagyon kevesen fáradtak, hogy utána nézzenek az országnak és lássák Wakanda gazda és fejlettebb, mint az USA.
- Bastet, vagy a Párducisten, ahogyan hívni szokták eredetileg a gyönyör, tánc és zene istennője volt*, manapság ennél nyugodtabb életet él és békésebb feladatokat lát el. Wakanda és az ott élők védőistennője. Ő az, aki kiválasztja az uralkodót és felruházza szuperképességekkel és így egyfajta avatarként szolgálja őt és Wakandát. Igen, védelmez is, úgy tudom, hogy volt már rá példa, hogy az Asgardi istenekhez hasonlóan beavatkozott, hogy megvédje a birodalmát és az ott élőket. Cserébe csak annyit kér, hogy őrizzük a hagyományokat és tiszteljük a múltat, családunkat és Wakandát.
Magyarázta az egészet roppant lelkesen Bea.
- Nem kell imádkozni, se semmi olyat tenni, mint amit a kereszténység vár el.
A további szavakra is figyelt és bólintott, miközben hálásan mosolyodott el.
- Köszönöm, hogy így véled – mondta. – Azért ez a manipulációs dolog sajnos mindenhol van, főleg, hogy külföldiek is jönnek, járnak a Wakandai egyetemre. Ha még nem jártál külföldön, a suli szokott kirándulásokat szervezni más országokba, birodalmakba, hátha így sikerül eljutnod máshova is.
Mosolygott bíztatóan Trouble-re.
- Hova szeretnél továbbtanulni majd? – érdeklődött.

*tudom, hogy mitológia szempontjából ez Hathor, de a Marvelnél Bastet

_________________
Reneszánsz: Tyranis;  Másik világból: Tyranis; Végtelen Háború: Tyranis, Angelica Butler, Világelme
Ultimate: Tyra Rel Brahe; Outsiders/Reneszánsz/AoA: Jonah Wright, Beatrice Mortimer; X-diák: Kaelyn Moore
Pólófelirat Reneszánsz: "Szóljatok, ha minden diákot elraboltak!"; Out: "A telepaták halkabban kiabáljanak!"
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Grind Stone kávézó CUS4rF8
Tyranis
Tyranis
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1607
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Dec. 27.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t1127-tyranis https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Eva Carter Kedd 03 Nov. 2015, 19:19

Éva és Ally
Találkozás a kisértettel
Igaz, hogy már egy ideje annak, hogy ő már nem él, de még mindig érzek valamit iránta, és nem érdekel az hogy mások mit gondolnak. Bár, ő nem szeretné, de én mégis hibásnak érzek valaki, mert már nincs. Akit hibáztathatok, az itt én vagyok egyedűl, mert mert valahol megállhattam volna, hogy gondoskodjak a seb el szorításról, de mindegy mostmár. Vissza már nem mehetek, hogy ezt helyre hozzam. Az utobbi időben, rengeteg dolgom volt, és egésznap csak dolgozok, míg Éva egy úrnában vár, hogy haza menjek. Nincs kedvem egy üres lakásba hazamenni, ahol egy úrnányi hamu vár engem haza. Most, még Egyiptomban is szívesebben lennék, és múmiák után kutatnék, mint az üres otthonban lenni, ahol csak a emlékek vannak nekem. A sütit, ugyan megrendeltem, de azt is inkább csak birizgálom. Tekintetem, a sütire fokuszál, és végre eldöntöm, hogy eszem pár falatott. Közben, egy csapat csaj jönbe a kávézóba, és egy ismerős illat is megcsapja az orromat, egy illat, ami még egy nagyon friss emléket juttat az eszembe. Emléket valakiről, aki már nem él. A kis csoport egyik tagja, toló székben van, és nekem innen nézve, nagyon ismerős, de lehet tévedek. Míg, a toló székes, és az egyik csaj egy asztalhoz ül, addig a másik kettő, a pulthoz megy rendelni. Bekapok pár falatott, közben a asztalnál lévő páros egyikét figyelem, hisz nem csak be képzelem a dolgot, mert tényleg a megszólalásig hasonlít valakire. Ott nevetgélnek együt, amitől féltékenységet érzek, de vissza fogom magam. Semmit se értek, hisz ott voltam mikor elhamvasztották, mikor urnába helyezték, és most mégis itt van, de toló székben, és valaki mással van együt. Talán, oda kéne mennem, és kérdőre vonni őt, hogy mégis mi a fene történik itt. Közben, a másik kettő is oda megy, kettő-kettő itallal a kezükben. Megint eszek a sütimből, közben figyelem őket. Ez a egész, csak arra jó, hogy magamat kínozzam, a helyet, hogy oda mennék, és nyiltan rá kérdeznék. Aztán kitudja, jelenetet rendeznék amivel, csak magamat járatnámle. Még innen is jól hallom, hogy Évának hivják, mint az én szerelmemet, egykor.

_________________
- Kik beleolvadnak az Erőbe, örvendezz azokkal! Gyászolnod őket nem kell. Hiányolnod nem kell.
– Nem! – mondta türelmetlenül Yoda. – Ne próbálkozz. Csináld, csináld! Vagy ne csináld. Próbálkozni nem lehet.
Eva Carter
Eva Carter
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 592
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. May. 06.

Karakteradatok
Főkarakter: Szabó Éva
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Eva Carter Pént. 06 Nov. 2015, 12:09

Éva és Ally
Beszélgetés a kisértettel
A dühöm, olyan gyorsan száll el, mint amilyen gyorsan érkezett. De, ez nem azt jelentette, hogy megbocsáltok, csak annyit, hogy el szállt. Közben, a sütim is el fogyott, amit rendeltem. A négy csaj is jól elvolt, hallom őket beszélgetni, és nevetgélni. Majd, miután végeztek, a három lány lelép, mert dolguk van. Így, Éva egyedűl van, ami nekem kedvez. Végre oda mehetek hozzá, hogy beszéljek vele. Nem tervezem, hogy megtépjem őt vagy bármi, csak egy szimpla kis beszélgetés, amit szeretnék. Így, fel is állok és megindulok egyenesen felé. Nincs ötletem, hogy mit is tegyek, de majd meglátom. Éva, észre veszi, hogy közeledem felé, és rám nézz. Úgyan az a bájos kedves tekintet nézz rám, mint multhéten a romantikus vacsinál, de ez most valahogy mégis más. Mert Éva most toló székben van.
- Szia, csatlakozhatom hozzád? - Kérdem, amint oda érek hozzá. De, megállok és várom a válaszát, ami kicsit sokáig tart kimondania, mert megleptem őt ezzel a kérdéssel.
- Őőő, szia, és persze csak nyugodtan. - Mondja nagy sokára, és tekintetéből világosan látni, hogy tart tőlem, révén mert idegen vagyok neki. Nem is csoda, hogy ozkodik tőlem, azthiszem én is ezt a reakciót adnám, hasonló helyzetben.
- A nevem, Szabó Éva. Benned, kit tisztelhetek? - Kérdi, de nem értem. Miért mutatkozikbe, és miért akarja tudni a nevem, ha már egyszer úgy is tudja. De, nem fogom meg kérdezni, inkább bele megyek Éva játékába, és bemutatkozom.
- Helló Éva, nagyon őrvendek a találkozásnak, én pedig Allison Carter vagyok, de a barátaimnak csak Ally. - Mondom, ha már szóba jött a dolog. Kicsit, nagyon azt érzem, hogy mindent elöről kezdenék vele, mármint ismerkedés terén. Talán, ha végig hallgatom, megtudok pár dolgot, hogy miért van itt, mikor ott voltam a hamvasztásán, és otthon van egy urnában. De, mégis itt is van, amit nem értek, de jó lenne tudni. Ez a Éva, mégse az a Éva akibe bele szerettem, de még is ugyan az a arc meg minden, de még is más.
- Ha jól értem, te nem helybéli vagy. - Mondom neki a következtetésemet, mire ő csak bólint.
- Igen, én magyar vagyok, de már itt élek egy ideje. Te, itt élsz? Már mint itt Salemben, úgy értem. - Kérdezi, közben félre söpri a rakoncátlan tincseit. Olyan édes mikor, ezt csinálja. Lábammal, megérintem a lábát, mire látom, hogy ugyan zavarba jön, de nem mond semmit. De, én se akarom túl fesziteni a húrt, így csak egy-két percig simogatom a lábát, majd abba is hagyom.
- Nem, én New York ban élek, Brooklyn ban. Ott lakom, most már egyedül. - Mondom, közben észre se veszem, és a lány már a kezemre teszi a kezét, amitől kellemes érzések lesznek bennem.
- Miért, mi lett a lakotársaddal vagy kiddel? Elköltözöt valaki máshoz? - Kérdi tőlem, amiről nem szívesen beszélek meg, még velese. Ez, most még csak egyedül rám tartozik.
- Bocs, de erről nem beszélnék. Remélem, hogy meg érted. - Mondom, mire Éva igenlően bólint a mondatomra, majd ennyibe is hadjuk a doolgot. Kedves tőle, hogy nem faggat, és hadja, hogy legyen valami titkom elötte. Majd a mobilom szólal meg, és mikor meg nézzem, csak privátot ír. Gyorsan felveszem, hisz akár fontos is lehet. A telefon másik végén, egy férfi az a gyám ügytől, hogy történt egy baleset a nagynénémmel, és az unokatesom az én gyámságom alávan helyezve, és mennem kell érte. A dolog, nagyon le döbbent, de azért megyek.
- Szia Éva, most mennem kell, de remélem még találkozunk. - Mondom, közben egy papír darabot keresek elő, hogy meg addjam neki a számomat. Éván látom, hogy még szívesen velem lenne, hogy még beszélgessünk, de engem már hív a kötelesség, vagy mi. Így, elfogadja, hogy nekem mennem kell.
- Szia, és vigyáz magadra. - Mondja, és el teszi a papír,be egy másikat is vesz elő, hogy ő is fel írja nekem a sajátját. A búcsut követően, Éva ki is gurul az ajton, de nekem még dolgom van. Még gyorsan rendezem a számlámat, aztán én is lelépek innen.

_________________
- Kik beleolvadnak az Erőbe, örvendezz azokkal! Gyászolnod őket nem kell. Hiányolnod nem kell.
– Nem! – mondta türelmetlenül Yoda. – Ne próbálkozz. Csináld, csináld! Vagy ne csináld. Próbálkozni nem lehet.
Eva Carter
Eva Carter
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 592
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2012. May. 06.

Karakteradatok
Főkarakter: Szabó Éva
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 07 Feb. 2017, 14:46

Marli egy rövid buszozás után megérkezik a kávézó közelében lévő megállóhoz. Idefelé jövet Marli talál a neten még információt Francine családjáról is. A legtöbb kép alapján úgy tűnik, nincs testvére, a szülei tavaly ünnepelték a 15. házassági évfordulójukat, és van egy csomó unokatestvére, akikkel minden évben összejönnek valahol kelet-Texasban, egy dédszülőnél.
Csak egy perc séta a megállótól, és már ide is ér a lány, a kávézó pedig ebben a napszakban elég frekventált helynek látszik. Ránézésre a vendégek egyik része ebéd utáni kávézásukat, munka közbeni szünetüket tartják, sokan közülük zakóban, kosztümben vannak. Ők többnyire a pultnál fogyasztják, vagy elvitelre kérik kávéjukat, sütijüket, csak néhányunk ül le egy gyors beszélgetésre. Rajtuk kívül mindenféle figura alkotja a vendégek másik felét: van köztük egyedül üldögélő, laptopon pötyögő férfi; harsány, négy fős baráti társaság, ránézésre egyetemisták lehetnek; trécselő barátnők; szerelmes pár, és így tovább. Francine Kellernek látszólag semmi nyoma.
Marli talál helyet az egyik sarokban, épp egy hangulatos, retró zenegép mellett, amiből kellemes swing szól. Az asztalon laminált lapon találja Marli az ittallapot, a hátoldalán pedig sütemények sora következik. Idebent nyoma sincs a kinti fagyos hidegnek, a barátságos mosollyal érkező pincér egy szál pólóban érkezik az asztalhoz Marli mögül, talán kicsit meg is ijeszti a váratlan felbukkanásával.
-Szia, tudod már, mit kérsz? - Kérdi a húszas évei elején járó srác, aki egyenpólóján kötényt is hord, kezében pedig tálcán egyensúlyoz néhány üres bögrét és csészét. - Bocsi, nem akartalak megijeszteni - teszi hozzá, ha azt látja Marli arcán, hogy meglepte őt.
Ha felé fordul Marli, akkor észreveheti, hogy a srác mögött, kissé eldugva ugyan, de egy lépcső vezet felfelé a galériára, valamint fent vannak a mosdók is.

14:45

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Shadow Csüt. 09 Feb. 2017, 10:50

Tekintetem többször végig siklik az ott lévőkön, s lélektükreim lassan szemlélik a társadalom különböző képviselőit és korosztályát. Közben csak haladok előre lassan, az egyik kiszemelt sarokban lévő hely felé. Az idő eléggé kellemes, így ahogy oda érek jobban elkezdem széthúzni a kabárom és levenni a sálamat is, hogy ne melegedjek be annyira.
Tekintetem a körülöttem lévőkről lassan az itallapra siklik, mikor megszólít a pincér. Meglep, ahogy csak úgy felbukkan.
-Áhh... szia, nincs semmi baj, és... – végg pásztázom az itallapot. – Egy bögre forró csokit hozz légyszi. – mondom nyugodt hangon, majd el is mosolyodok, s leülök kényelmesen, ahogy tekintetem az ott lévőket pásztázza, hogy meglátom e a lányt, de nem látom. Nem tudom, hogy vajon ide jön e, vagy már járt itt. Ha más lenne a helyzet tuti fotó alapján kérdezősködnék, de az most talán nem lenne a legjobb ötlet, hiszen, ha hirtelen történik valami Ms Kellerrel, akkor utána tuti megemlítenék a rendőrségnek, hogy valaki érdeklődött utána, s ha nem is szűrik le, hogy mi is vagyok pontosan, még mutánsnak elkönyvelhetnek, és már megtalálnak, mert hát azt nem is túl nehéz. De aztán úgy gondolom egy próbát valami megérne és a pincér után szólok, mielőtt elmenne.
- Lehet egy kérdésem? – ha megáll és helyesel, akkor folytatom – Még új vagyok a környéken és egyenlőre magán tanuló, hogy felzárkózhassak az itt megkövetelt iskolai szinthez, így nem a legkönnyebb barátkozni, és hát, nem tudod mikor szoktak a korombeliek erre járni? – próbálok némileg játszani a szavakkal aranyosan mosolyogva kicsit nem túl határozottan. Nem akartam konkrétabban rákérdezni a közeli iskolából. Inkább akartam olyannak tűnni, mint egy új aki csak lehetőséget kere, hogy beilleszkedjen, mint olyannak aki konkrétan keres is valakit.
Figyelem, ha kapok rá választ, hogy mit is mond, majd várom a forrócsokit.


Felszerelések:
Spoiler:

_________________
"Nincs múltad... a jelened kilátástalan, de jövőd még lehet"

Reneszansz: Alena (Shadow)
NJK: Marli
X-Diák: Liam V. Blacksong
VH: Shywa
lil SW: Heiwanna Miin Klodov
lil SW: Riku Blackclaw (Chu Raioni)
lil SW: Nyu (kép+adatlap)

˜Hááááát... nincs más hátra, mint előre.... Kalandor... ˜
Shadow
Shadow
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 788
Hozzászólások régi : 950
Korábbi szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Aktuális szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Reputation : 64
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Pokol

Karakteradatok
Főkarakter: Amara
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Godlaw / Tao Csüt. 09 Feb. 2017, 11:43

A pincérsrác bólint a rendelésre.
-Máris hozom - válaszolja, és már indulna is tovább a pulthoz, hogy letegye a tálcát a koszos bögrékkel és csészékkel.
Az utolsó pillanatban azonban utánaszól Marli, így megtorpan, és kissé színpadias mozdulattal kanyarodik vissza, hogy egy hosszú lépéssel ismét a lány asztala mellett teremjen.
-Persze, mondd csak - ajánlkozik, majd érdeklődő tekintettel hallgatja Marli történetét arról, hogy szeretne beilleszkedni a helyi fiatalok közösségébe. Arckifejezéséből leolvashatja Marli, hogy talán kicsit gyermetegnek találja a lány szavait a srác, de mosolya továbbra is jóindulatú marad.
-Sok iskolás szokott megfordulni erre, amikor véget ér a tanítási idő... - Egy ideig kivár, majd hozzáteszi - De te magántanuló vagy, ezért nem tudod, hogy mikor érnek véget az órák, nem igaz? - Kérdi mosolyogva, talán kicsit csipkelődve. - Általában három után jönnek, és a galériát foglalják be.
A faliórára pillant, ami a pult mögött lóg, és minden órát más-más fajta kávé szimbolizál. A kis mutató a cappuccinohoz közelít, a nagy pedig hamarosan eléri az espressot.
-Szóval kb. negyed órád van kitalálni egy jó nyitómondatot, és ha rám hallgatsz, nem azzal kezdesz, hogy magántanuló vagy - fejezi be még mindig mosolyogva.
Ezután, ha nincs több kérdésed, akkor biccent, és visszatér a pulthoz, hogy lepakoljon a tálcájáról, és leadja a rendelésed.

14:50

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Shadow Szomb. 11 Feb. 2017, 16:26

Válaszol a pincér srác, s figyelek rá. kicsit elvörösödik a pofim a reakcióin és szavain, miközben csendben maradok egy kis ideig, majd mikor befejezi, akkor bólintok.
-Köszi, megfogadom a tanácsod – mondom csendesen, majd felpillantok az órára, végül magam elé. Szóval ha szerencsém van, akkor hamarosan megjelenik Ms. Keller és akkor talán jutok is valamire. De akkor valamit ki kellene találnom is, hogy mit fogok mondani nekik, hogy elnyerjem annyira a bizalmukat, hogy legalább beszélgetni tudjak velük egy kicsit. Vagy lehet csak csendesen meg kéne figyelnem őket és kész. Aztán követni csendesen, s megtenni. Nem tudom, melyik lenne a jobb, de még van egy kis időm ezen agyalni, főleg mert attól is függ, hogy hányan lesznek körülötte akkor. Hiszen a képek alapján egy népszerű leányzó, akinek sok barátja is van. Egyenlőre csak ültem és vártam, hogy megkapjam a forró csokim, majd pedig arra, hogy megjöjjenek a diákok. Még van időm, nem kell kapkodnom.


Felszerelések:
Spoiler:

_________________
"Nincs múltad... a jelened kilátástalan, de jövőd még lehet"

Reneszansz: Alena (Shadow)
NJK: Marli
X-Diák: Liam V. Blacksong
VH: Shywa
lil SW: Heiwanna Miin Klodov
lil SW: Riku Blackclaw (Chu Raioni)
lil SW: Nyu (kép+adatlap)

˜Hááááát... nincs más hátra, mint előre.... Kalandor... ˜
Shadow
Shadow
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 788
Hozzászólások régi : 950
Korábbi szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Aktuális szint/kredit : 10. szint - 22 kredit
Reputation : 64
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Pokol

Karakteradatok
Főkarakter: Amara
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 12 Feb. 2017, 20:01

Marli pár perc múlva megkapja a pincértől a forrócsokiját, ezután még negyed óra telik el körülbelül, lényegében esemény nélkül. A kávézó közönsége közben némileg változik, a munkából kávézni kiugró emberek száma csökken, így a zsivaj is kisebb már. A zenegép néhány szám után lejár, majd a laptopon pötyögő férfi sétál oda, dob be egy érmét, és válogat egy darabig. Ezután jazz zene szólal meg. Végül nem sokkal három után megérkezik egy nagyobb társaság, ránézésre is látható, hogy iskolások, hátizsákot hordanak, és nagyjából 16-18 évesek lehetnek. Az öt fős társaság hangosan beszélgetve robban be szinte a helyre, heves vitát folytatva valamiről. A pulthoz verődnek, elhadarják a rendelésüket, aztán elindulnak feléd.
Ahogy közelednek libasorban, nehezen tudod megállapítani, hogy köztük van-e Francine, de végül nálad elkanyarodik a sor, és az egész társaság felfelé indul a galériára. A sorban a negyedik lányban végül felismered a képen látott alakot, bár ezúttal térdig érő, divatos téli kabátot hord és sálat, de az arcról jól felismerhető. A lány a többiekkel együtt felfelé veszi az irányt (ha csak nem állítod meg), majd fent elhelyezkedik a barátaival. Ezután tompábban ugyan, de még mindig hallani fentről a beszélgetésüket, úgy hallatszik, a matekdolgozatról van szó, amit épp ma írtak.



15:10

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Grind Stone kávézó Empty Re: Grind Stone kávézó

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.