Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Thorhalla Szer. 05 Okt. 2011, 18:26

A Tintagil kastély, Cornwall-ban a tengerparton. Lady Igraine élt itt korábban, majd egy ideig Arthur király és Guinivere is. A rómaiak soha sem tudták bevenni ezt a helyet, most pedig a király halála után az egész hely elhagyatottá vált.

A kastély:
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Ken-gillham-st-michaels-mount-castle-cornwall-england-uk

A látkép a kastélyból.
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) 3740325796_0a8ee0d292_o

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Adam Taylor Szomb. 08 Okt. 2011, 17:53

Merlin hívására azonnal elindultam. Persze gyalog nem volt túl gyors az út, de siettem ahogy tudtam. Megérkezésem után azonnal a kastély felé vettem az irányt. Merlin levele mindenhol biztosította az átjutást. Ahogy felértem a kastélyba elindultam megkeresni Merlint. A hír szörnyű. Bizonyára nagy szükség lesz most mindenkire.

_________________
Adam Taylor
Arisawa Mugurama
Adam Taylor
Adam Taylor
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 561
Hozzászólások régi : 47
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Adam Taylor
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Godlaw / Tao Szomb. 08 Okt. 2011, 21:19

Cseppet sem örültem, mikor megkaptam a levelet. Arthur halálának már jócskán ideje volt, és most gondolom udvari szemfényvesztője, aki hamis istenektől lop erőt, félti a pozícióját. Mégis, kíváncsi vagyok rá, mire készül a vajákos, bármi is az, jobb, ha a tudok róla, mert akár veszélyt is jelenthet. Szűkös testőrséggel jöttem, kiket Tintagil kastélyának elővárosában, fogadókban szállásoltattam el, nem akarok feltűnést kelteni velük, de jó, ha közel tartom őket. Érkezésem napját még én magam is egy efféle fogadóban töltöttem, forró fürdőt vettem, hogy megszabaduljak az út porától, kiadósan megvacsoráztam, és legjobb ruháimat vettem fel, hogy erősnek és egészségesnek lássanak. Vörös hosszú ujjú ingemen a mellvért feszül, melynek páncélszoknya része alá most fekete posztónadrágot is húztam a hideg évszak miatt. Csizmáimat is kisikáltattam, vörös legionárius köpenyemet pedig vállamra akasztom. Harci felszerelésemmel, lovam hátán érkezem másnap reggel a kastélyba, hogy láthassák, nem egy pöffeszkedő uraság jött el, hanem egy erőskezű harcos vezér. A levélre hivatkozva kérek audienciát Merlinnél.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Sarah Szomb. 08 Okt. 2011, 21:38

Papi kötelességeimet végeztem a templomban, egy nőt oldoztam fel a bűnei alól, mikor megjött az üzenet. Nos igen, elszomorító dolog a halál, isten nyugasztalja őfelségét.
- Menj most leányom, s az úr kísérjen utadon. - Intek, majd miután távozott a templom egyik elhagyatott része felé veszem az irányt, ahol magamhoz veszem a felszerelésem. Kilépek a templomból, s a kastély felé veszem az irányt.

Az utazás fárasztó, de útközben egyszer sem állok meg, hozzá vagyok szokva a hajtáshoz. Végül megérkezek, nem tétovázok, Merlin után nézek, bár számítok valamilyen szintű fogadtatásra, vagy útbaigazításra.

_________________
Reneszánsz: Sarah Storm + Jane és Fox, Mr. Smiley
VH: David Ethan, James Richards
Outsiders: Sarah Storm, Katherine Blackwood
x-diák: Gulyás Csilla
Sarah
Sarah
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1524
Hozzászólások régi : 149
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 12. szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Sarah Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Mich Vas. 09 Okt. 2011, 11:47

Szitáló eső, hűvös idő. Az erdő mélyére nem jut be a napfény. Az egyik hatalmas fa tövében üldögél egy fura szakállas fickó, körülötte állatok legelésznek, vagy csak egyszerűen ott bámészkodnak. Közvetlen mellette egy hatalmas szürke farkas pihen, szinte majdnem az ölében mint egy öleb. Ekkor a távolból bagolyhuhogás hallatszik, majd egy gyönyörű erdei bagoly repül Wutthman elé.
- Mi a helyzet kispajtás - dörmögi jó kedélyűen - nyugtalan volt a hangod - ekkor látja meg, hogy a lábára van erősítve egy papirusz. - Mit hoztál nekem? - ezzel leveszi a lábáról a papiruszt, a bagoly azzal el is repül a távolban. Elolvassa a papiruszt, és egyből komorrá válik a hangulata. Merlin számít a szolgálatára. Átlagos helyzetben figyelmen kívül hagyná ezt a levelet, de Arthur király halála elég indok, hogy elhagyja az erdőt egy időre, és Merlin oldalán szálljon szembe az ellennel. Elkezdi simogatni a farkasát aki a közelében ült, majd hozzászólt: - Tudom nem szereted, de most sietnünk kell, minél hamarabb a Tintagil kastélyba kell érnünk. - ezzel a farkas megnövekedik a duplájára, Wutthmann a hátára pattan és elviharoznak az erdő mélyén. Az utakat kerülik, inkább az erdőkben közelítik meg a kastélyt. Amikor a kastély közelébe érkezik, leszáll a farkasról ami összemegy akkorára hogy elférjen a hátizsákjában. - Innentől én viszlek a hátamon. - így gyalog érkezik meg a kastély közelébe, a levél ott van nála és reméli hogy fogadja majd valaki.

_________________
_____Sidonie________Küklopsz____
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic__1__www.kepfeltoltes.hu_Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic_www.kepfeltoltes.hu_
Mich
Mich
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 335
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Sep. 22.
Age : 37

Karakteradatok
Főkarakter: Mich
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by The Prof Vas. 09 Okt. 2011, 14:09

Szürke, tejszerű köd borul Angila egyik erdejére. Kicsiny erdő, fiatal fákkal, kevés vaddal, de akinek nincs szállása jól megtudja magát húzni errefelé. Krawgan, a bukott lovag, is így tesz, hisz háza nincs, a városokba pedig nem mehet, mert ott börtön, majd halál várna rája. Egy sziklán ül épp, jobb kezét pallosára támasztja, míg sisak takarta fejével a tájat kémleli. Hirtelen egy alak bukkan fel a látómezejében, cingár kis figura, arcán rémület van úrrá. Feláll és elindul a kis alak felé, de még mielőtt odaérne hozzá, az elrohan. Nem megy utána, nincs értelme, de valamit elejtett a fickó. Hátha egy kis pénz van a csomagban, az mindig jól jön. Mikor közelebb ér csak akkor veszi észre, hogy egy levél az, méghozzá a Pendragon ház pecsétjével ellátva. Felveszi a földről, majd kibontja. Arthur király meghalt és most Merlinnek szüksége van rá. Nem érti miért hívják őt is, elvégre tudtával ellenségként tekintenek rá. Talán csapda, de úgy érzi el kell mennie. Nem köti semmiféle hűség a királyhoz, vagy annak bármely szolgájához, de tisztelte Arthurt, bátor harcos és erőskezű király volt. Megrázza fejét, ezzel próbálva elűzni gondolatait, de nem sikerül. Sóhajt hagyja el száját, majd pallosát becsúsztatja a tokjába és elindul Tintagil kastélya felé.
Hosszú az út, de remélhetőleg megérte megtenni. Már gyülekezik néhány érdekes figura a vár környékén, úgy néz ki nem lesz egyedül. Lassan kezdi el megközelíteni a találka helyszínét és közben figyel nehogy valaki megtámadja, ez nála már ösztönös, hisz a sok éves bujdosás alatt sokszor kellett tapasztalnia, hogy vannak haragosai kik szívesebben látnák holtan, mint élve.
The Prof
The Prof
2. szint - 6 kredit

Hozzászólások száma : 100
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 13.
Age : 26

Karakteradatok
Főkarakter: The Prof
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Dr. John Huniver Vas. 09 Okt. 2011, 21:57

Art épp gombát gyűjtögetett az erdőben. Mára egy jó finom gombapörköltett tervezett főzni. Bazsalikom és más fűszernövénye van, sőt még egy kisebb sótömb is. Kellemes finomság ezen a borongós, ködös napon.
Ahogy ott hajlong a fák tövénél, mozgásra figyel fel. Kíváncsian mászik fel a fa törzsén, hogy megnézze kiféle-miféle szerzett jár itt a sűrű rengeteg mélyén. Hát valami futár féle. Lemászik és köszönti a fickót. Az, minthogy felismerte, rögvest átadja a pecsétes pergament. Art megolvassa az írást. Arca elszomorodik a király halála kapcsán. Merlin szándékát csak sejti. Meg kell védeni a birodalmat a széthullástól. Egy új királyra van szükség. Art erre a szerepre nem vágyik, ahhoz ő jóval egyszerűbb. De szeretné ha békés maradna a vidék. Így felhagy a gombászással és elindul a királyi palota felé. Gyomra ma is kénytelen lesz beérni száraz lepénnyel, a remélt gombapörkölt helyet.

_________________
Az anyag nem vész el, csak általam.
Szólj, ha kicsinek érzed magadat!
---------------------------------
Laura Pedersoli X-diák
Ribar, atlantiszi lázadó
Dr. Rolihlahla Zuma NYAN nagykövete az ENSZ-ben
A Végtelen Háború világa: Judy Huniver-Frost
Outsider: Dr. John Huniver (Quad)
Újvilág II/5 A múlt árnyai: Lt. Patrik James O’Connor
2210 - Az utolsó küldetés: Nagamushi Fakamuko/Slob’Nyic
Avalon: Art, a kelta vajákos
Dr. John Huniver
Dr. John Huniver
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 325
Hozzászólások régi : 206
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Dr. John Huniver
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Thorhalla Szer. 12 Okt. 2011, 11:38

Avalon, prológus

Nem is olyan régen, az egyik utolsó csatában hatalmas veszteség érte a Ködös Albiont. Még a hatalmas varázsló, Merlin sem volt képes jó barátját és királyát megvédeni attól, amit úgy neveztek sors. Az utolsó csata, amikor Arthur a saját fiával küzdött meg, Mordreddel. Mind a ketten halálos sebeket szereztek a csatában, bár úgy mondják, hogy Arthur, hogy kijátssza a halált álomba merült. Hiszen a sorsa még nem teljesedett be, még nem ért véget. Merlin szerint egyszer visszatér, amikor a britonokat olyan veszedelem sújtja, amivel szemben szinte tehetetlenek…

Mindenki ott volt a temetésen, ahol Arthur-t „örök” nyugalomra helyezték a szokások szerint. Nem keresztény temetést kapott, noha ő maga az új Istenben hitt. Merlin nem hitt bennük és az ősi istenei szerint temették el a királyt. Azért, hogy az egyszer visszatérhessen. A kerekasztal még életben levő lovagjai is ott voltak, hogy urukat és barátjukat utolsó útjára kísérjék, a királyné, a régi bajtársak és a nép közül megannyian. Mindenki siratta a Britek legnagyobb királyát, aki valaha is létezett. A temetés után a síremlék felett Merlin végighúzta a kezét és egy felirat jelent meg a szikákban:
Hic iacet sepultus inclitus Rex Arturius, rex quondam, rexque futurum!
Egy kisfiú értetlenül nézte a latin feliratot, megrángatta az apja ruháját.
- Atyám, atyám! Nem tudom elolvasni!
- Itt nyugszik Artus, a hajdani s majdani király!
Merlin fordult a tömeg felé és néhány szava után a futárok kezeiben egy-egy levél jelent meg lepecsételve a Pendragon szimbólummal ellátva.
- Vigyétek hát a hírt a legnagyobbaknak, hogy én Merlyn hívatom őket! A király halott, de még egy vész fenyegeti Albiont, mivel új hősöknek kell megvívnia. Morgan Le Fay!




Résztvevők: Wutthman (Mich), Art (Quad), Caius Dax (Tao), Marcus (Sarah), Fergusson (Adam), Cornwall-i Connor (Morsus), Krawgan (Prof), Rufus (Jeff), Roland (Henry)

Kora késő őszi délután volt, mikor mindenki megérkezett a Tintagil kastélyba, régen ha valaki járt már itt megannyi élettel volt tele a hely, már szinte teljesen kihalt és a kastély is romosodni kezdett. A háborúk és a kor megviselte a büszke helyet. Bent azért rendezettebb volt, mint a külső sejtette. Ahogyan mindenki szépen lassan érkezett néhány szolga, akik még itt voltak mindenkit egy-egy lakosztályba kísértek, hogy ott pihenjenek le, amíg nem szólítják őket. Minderre sokat nem is kellett várni, mert a lenti nagy csarnokba hívtak végül mindenkit. Ahogyan mindenki lent volt, végre megláthatták egymást, megannyi különböző személy, római is volt itt, akárcsak útonálló, pap, mágiahasználó, de még druida is. Ennyire vegyes társaságot talán össze sem lehetett volna szedni. Miközben feltehetőleg mindenki egymást szemléli és próbál rájönni, hogy miért is ilyen vegyes társaság került ide az egyik nagy ajtó újra kinyílt és a márványpadlón egy bottal kopogtatott valaki. Ha arra fordultok, akkor egy idős férfit láthatott meg mindenki.

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) 175455-127146-merlin

Nem biztos, hogy mindenki megismeri őt, hiszen nem valószínű, hogy mindenki találkozott volna már vele.
- Üdvözlök mindenkit e helyen! Ki még nem ismer, Merlyn vagyok. Miként látom mindenki ideért. Remek! – mondta. – Mint a levélben is benne vala, Albiont egy utolsó vész fenyegeti. Az pedig nem más, mint a boszorka Morgan Le Fay. Azért hívtalak ide titeket hősök, hogy segítsetek megállítani őt. Ehhez azonban Avalonba kell utazni, mert új bujkál az a némber! Készen álltok-e arra, hogy nevetekre az örök időkig emlékezzenek Albion lakói?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Godlaw / Tao Szer. 12 Okt. 2011, 12:36

Váratnak, de legalább kellő tisztelettel teszik azt, és nem holmi termekben kell ülnöm, hanem lakosztályba kísérnek. Bort töltök, de ritkán emelem a kupát, és nem is oly sokára már hívatnak. Félig undorodva, félig érdeklődve tekintek végig a megjelenteken. Egy-egy embernél sértésnek veszem, hogy velem egy lapon említik, de egyelőre tűrnöm kell a szemvényvesztő pimaszságát. Harcosok, magukat mágusnak nevező vajákosok, útonállók és kuruzslók. Köpni lenne kedvem, köpni mindre, de ez nem az a hely és idő. Valahára megérkezik Merlyn is, hosszú szakálla és ősz haja elárulja valódi okát aggodalmának. Öreg már, és nem bír egyedül démonaival.
-Merlyn, ezért kínoztam úgy a lovamat? Már attól tartottam, belehalsz korodba, mire megérkezem, s nem láthatlak újra. Mégsem értem, hova ez a nagy sietség - szavaim éléből érezhető, hogy ez a nagy megtiszteltetés inkább teher számomra. Egyszer eljöttem, hogy megtudjam, kicsoda Merlyn, kinek ekkora híre van, de nem terveztem ez gyakori teendőim közé feljegyezni. - Miként jelenthet fenyegetést Albionra Morgan, amíg Avalonban rejtőzködik? Te magad mondtad, bujkál, azaz fél idejönni. Hogyan állítsuk meg támadását, miközben épp menekül?

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Lance Harris Szer. 12 Okt. 2011, 16:28

Én az előtérben várkoztam amióta a szolga kilépett a szobából. Nem tudtam a helyemen maradni, annyira megfogott a hely melankólikussága. Ez a hely évekkel ezelőtt nyüzsgő kastély volt, ma inkább rom. Megihlető... Addig amíg a többiek a szobájukban vártak én itt ültem az egyik árnyékos sarokban, ujjaimmal egy szomorú dalt játszottam és hagytam, hogy a hangok betöltsék a teret, jól hallhatóan, de nem zavaróan. Csendesen dúdoltam hozzá ének helyett, noha tudtam kívülről az egészet. A történet egy fiatal lányról szól, akinek a szerelme meghalt a csatában, s gyászolja minden éjjel az eltávozottat, egészen addig amíg a fájdalomtól meg nem szakad a szíve...
Akkor sem hagyom abba, csak kicsit halkabbra veszem a zenét amikor a többiek megérkeznek, és figyelem az eseményeket. Néhány hatalmas, szinte óriás ember is megjelent, és egy átlagnál magasabb, gőgös férfi nagyképpel méltatja a küldetést amit az öreg Merlyn emleget. Merlyn, persze számomra nem okoz meglepetést, élőben még nem láttam, de rengeteg dalt és mesét tudok róla, akár életrajzát is írhatnám... de ez a névtelen senki, itt igencsak zavaróan leereszkedő stílusban beszél, de mindegy. Amúgy részben igaza van, de akkor is, ezt kilehetne fejezni rendesebben is. Végre abbahagyom a dalt, és kimerészkedek az árnyékból, de szó nélkül állok oda a többiek mellé... Nem vagyok hős, nem szólok bele a hősök dolgába, legfeljebb majd kevésbé szimpatikusnak éneklem el történetüket...

_________________
Genocide (Főkarakter); Lance Harris (Lupine njk); Aisha Ayo (X-Diák)
Lance Harris
Lance Harris
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 314
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: Jeff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Adam Taylor Szer. 12 Okt. 2011, 20:38

Felkísérnek egy lakosztályba. Ám Merlyn nem várat sokat magára. Lemegyek többen is itt vagyunk. Mindenféle emberek vannak itt. Az útonállón meglepődik. A rómain is. A római elkezd beszélni szavaiból csepeg a gúny. A föld legerősebb mágusmesterével beszél. Mégis mit képzel magáról?
- Ki vagy Te, hogy így mersz beszélni a nagy Merlynnel? - mennydörgi a férfira. A haragjától szó szerint izzik a levegő. Keze megszorul a botján. Ha a férfi egyetlen rossz mozdulatot tesz porrá égeti.

_________________
Adam Taylor
Arisawa Mugurama
Adam Taylor
Adam Taylor
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 561
Hozzászólások régi : 47
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Adam Taylor
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Sarah Szer. 12 Okt. 2011, 21:31

Ahogy számítottam rá, van fogadó bizottság, sőt még lakhelyet is biztosítottak. Kicsit átvizsgálom a helyet, hajt a kíváncsiság, de végül is semmi érdekeset sem találok. Végül lehívnak a csarnokba, ahova belépvén elég sok féle és fajta emberrel találom szemben magam. Közelebb lépek és végig nézek rajtuk, bármi nemű előítéletek nélkül, pusztán csak vizsgálom őket. Végül megérkezik Merlyn is, sokat hallottam már róla, de még sose találkoztam vele személyesen, eléggé megtisztelő számomra ez a pillanat, s úgy vagyok vele hogy másoknak is, de lehet hogy tévedek, ugyanis egy római alak egy elég kelletlen megjegyzést tesz, amire én csak értetlenül nézek. Kicsit kezd feszülté válni a hangulat, de nem teszek semmit, nincs szükség a cselekvésre.

_________________
Reneszánsz: Sarah Storm + Jane és Fox, Mr. Smiley
VH: David Ethan, James Richards
Outsiders: Sarah Storm, Katherine Blackwood
x-diák: Gulyás Csilla
Sarah
Sarah
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1524
Hozzászólások régi : 149
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 12. szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Sarah Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Mich Csüt. 13 Okt. 2011, 19:36

Szerencsére fogadnak engem a kastélynál, lakosztályt is ajánlanak, de én a kertbe megyek csak, ott várakozom. Amikor hívatnak én is a terembe megyek. Végignézem Merlyn-t, megöregedett. Mielőtt végleg az erdőbe költöztem, temérdek kalandunk volt együtt, de az már rég volt. Látom a szemén, hogy felismert. Szavain csak mosolygok, nem félek a haláltól, jöjjön aminek jönnie kell. Körbenézek a teremben, mindenki közömbös számomra. Rengeteg dolgot tanultam az állatoktól, az előítélet nem volt köztük.. sőt. A látszat a legtöbbször csal, és amúgy is ki vagyok én, hogy bárki fölött is ítélkezzem. A római szavait egy kisebb kacagással reagálom le, majd a botos alak hirtelen agressziójára csak annyit mondok: - Az ellenség nem ebben a teremben van, ezt te is tudod. Tartalékold az erőd az ellenség ellen azt tanácsolom. Merlyn szavaiból kiindulva szükség lesz rá. - ekkor gondolok bele, miért is költöztem anno az erdőbe...

_________________
_____Sidonie________Küklopsz____
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic__1__www.kepfeltoltes.hu_Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic_www.kepfeltoltes.hu_
Mich
Mich
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 335
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Sep. 22.
Age : 37

Karakteradatok
Főkarakter: Mich
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Dr. John Huniver Csüt. 13 Okt. 2011, 21:28

Az út se nem volt hosszú, se nem fárasztó. Art nem sietett. Aki megholt, azért már nem érdemes rohanni. A halott megvár. Míg élt, addig volt fontos sietni, gyógyítani sebeit, oltalmazni lelkét. Így mikor megérkezik a várba, első dolga megtudakolni a király nyugvóhelyét. Tisztelettel szólítja a szellemeket, hogy őrizzék a király hosszú álmában. Mert olvassa az írást és érti is. Tudja, szendergése azért is a szellemek kívánsága, hogy elméje megtisztuljon a hamis isten képétől, és újra az igaz szellemek tanítását kövesse.
Tiszteletadását követően csatlakozik társaihoz, Merlin színe előtt. Az öreget nagy főhajtással köszöntötte, hisz mindketten ugyanazt a hitet vallják. Igaz Art hatalmát nem mágiának tudja be, hanem a szellemek erejének, de legalább annyira hasznos.
Sok furcsa társa van még itt. Van aki nagyképű, van aki nagypofájú. Art csendesebb alkat, így meghúzza magát a kőfal mentén.

_________________
Az anyag nem vész el, csak általam.
Szólj, ha kicsinek érzed magadat!
---------------------------------
Laura Pedersoli X-diák
Ribar, atlantiszi lázadó
Dr. Rolihlahla Zuma NYAN nagykövete az ENSZ-ben
A Végtelen Háború világa: Judy Huniver-Frost
Outsider: Dr. John Huniver (Quad)
Újvilág II/5 A múlt árnyai: Lt. Patrik James O’Connor
2210 - Az utolsó küldetés: Nagamushi Fakamuko/Slob’Nyic
Avalon: Art, a kelta vajákos
Dr. John Huniver
Dr. John Huniver
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 325
Hozzászólások régi : 206
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Dr. John Huniver
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Thorhalla Vas. 16 Okt. 2011, 08:13

Résztvevők: Wutthman (Mich), Art (Quad), Caius Dax (Tao), Marcus (Sarah), Fergusson (Adam), Cornwall-i Connor (Morsus), Krawgan (Prof), Rufus (Jeff), Roland (Henry) és Alistair (Mandrake)

Merlyn csak mosolygott Caius szavain s legyintett rá.
- Lám, lám a római dicsőség még a Birodalom bukása után is megmarad – mondta. – Nyugalom Fergusson, ezek mindig így viselkednek.
Még várt egy kicsit Merlyn, hogy kap-e további kérdéseket, de amikor tudatosult az öreg varázslóban, hogy nem lesz, így hát folytatta, amit elkezdett.
- Lehet, hogy rejtőzködik, de sereget is gyűjt! – rázta meg a botját. – A tündérek s egyéb szörnyek pedig engedelmeskednek majd hívásának. Most gyenge, asszonyi szíve gyászolja Mordredet. Még mielőtt újra megerősödne kell lecsapni rá s megakadályozni, hogy Avalont elfoglalhassa s onnan újra Albionba jöhessen.
Végignézett a teremben levő csapaton ismét.
- Ti vagytok, kikben van elég erő, fondorlat s hit ahhoz, hogy közösen legyőzzük azt a némbert. Ki tart velem Avalonba britonok s római?

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Mich Vas. 16 Okt. 2011, 11:03

- Nem tudom miért, talán a régi idők emlékére, de veled tartok. Számíthatsz rám, akár életem árán is megállítom a boszorkányt. Merlyn, fegyverem a tiéd, Arthur emlékére pusztítsuk el a boszorkányt és csatlósait! - amikor ezen szavait mondja körbepillant, mindenkinek próbál a szemébe nézni, és ez által kicsit fanatizálni őket.

_________________
_____Sidonie________Küklopsz____
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic__1__www.kepfeltoltes.hu_Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Rspic_www.kepfeltoltes.hu_
Mich
Mich
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 335
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Sep. 22.
Age : 37

Karakteradatok
Főkarakter: Mich
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Adam Taylor Vas. 16 Okt. 2011, 11:29

Fergusson áll és figyel. Többen nem reagálnak a rómaira. Dühe alábbhagy Merlyn intő szavára csak bólint. Való igaz a rómaiak túl büszke népség. Aztán Merlyn folytatja elmondja a feladatot. Az egyikük máris hevesen mellé áll. Wuttman szemébe néz. Figyeli úgy látja csak egy fanatikus. Ő maga nem csak a harcot látja de a hasznot is. Hiszen magától a nagy Merlyntől leshet el trükköket.
- Ez részemről nem kérdéses. - mosolyog az öreg mágusra. Csak fél szemmel figyeli a többieket. Nem szeretné ha a római velük tartana a többiekről sem tud sokat, de a rómaiak puhányak egyenként. Ők általában a tömegben és fegyelemben találják meg az erőt.

_________________
Adam Taylor
Arisawa Mugurama
Adam Taylor
Adam Taylor
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 561
Hozzászólások régi : 47
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Adam Taylor
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Sarah Vas. 16 Okt. 2011, 15:38

Mit ne mondjak, az öreg ért a buzdításhoz, szavaira csak magam elé emelem a pajzsom.
- Rendelkezz fegyveremmel Merlyn!. - Elég magabiztosra sikeredett, nem mintha nem lennék az. Egy ideig így állok, majd lentebb eresztek és ismét átlagos megtisztelt hangulatban vegyülök el a többiek között. Így belegondolván számomra furcsának tűnik hogy valaki akkora hatalommal rendelkezik, mellyel megannyi lényt az uralma alá tud hajtani, de a mai világban ezekszerint már ez sem lehetetlen.

_________________
Reneszánsz: Sarah Storm + Jane és Fox, Mr. Smiley
VH: David Ethan, James Richards
Outsiders: Sarah Storm, Katherine Blackwood
x-diák: Gulyás Csilla
Sarah
Sarah
12. szint - 30 kredit

Hozzászólások száma : 1524
Hozzászólások régi : 149
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 12. szint - 30 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Sarah Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Dr. John Huniver Vas. 16 Okt. 2011, 15:38

Merlin Morgan szörnyeiről és gyászáról beszél. Rossz kombináció.
- Egy gyászoló özvegy fájdalmában nagy szörnyűségekre képes. - jegyi meg Art a sok óriás között, akik több mint egy fejjel magasabbak nála.
- Bosszút is állhat a világon, rajtunk Arthur bajtársain. Ezt meg kell előznünk! A szörnyeknek pusztulniuk kell! Morganra pedig ráfér a pihenés. - teszi hozzá. Lehumva szemeit a szellemekkel próbál beszélni. Megremeg körülötte a levegő.
- A szellemek megerősítik szavaimat. Veled tartok, vén varázsló! - emeli magasba karját, mintha jelentkezne.

_________________
Az anyag nem vész el, csak általam.
Szólj, ha kicsinek érzed magadat!
---------------------------------
Laura Pedersoli X-diák
Ribar, atlantiszi lázadó
Dr. Rolihlahla Zuma NYAN nagykövete az ENSZ-ben
A Végtelen Háború világa: Judy Huniver-Frost
Outsider: Dr. John Huniver (Quad)
Újvilág II/5 A múlt árnyai: Lt. Patrik James O’Connor
2210 - Az utolsó küldetés: Nagamushi Fakamuko/Slob’Nyic
Avalon: Art, a kelta vajákos
Dr. John Huniver
Dr. John Huniver
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 325
Hozzászólások régi : 206
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 08.

Karakteradatok
Főkarakter: Dr. John Huniver
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Godlaw / Tao Kedd 18 Okt. 2011, 22:57

A férfira nézek, aki úgy beszél velem, mintha én lennék tiszteletlen.
-A nevem Caius Dax, és a Római Birodalom légió parancsnoka vagyok - vagy voltam, ez most nem méltó említésre, egy ilyen pondró különben sem értené a lényeget. Merlynre nézek. - Ami pedig a Birodalmat illeti, sokak vesztét okozta már, hogy azt hitték, Rómának vége. De Róma mindig felemelkedett!
Merlyn felvázolja a valódi problémákat, és mindenki bátran egyezik bele a harcba egy olyan földön, amit senki sem ismer, olyan lények ellen, akiket senki sem látott még.
-Esetemben nincsenek "régi idők", sem szellemek, akik biztatnának, s Arthus sem volt jó barátom. Egy rómait megfizetnek a szolgálatért, és te is fizetni fogsz, de egy római el is végzi a munkát, amiért fizetséget vár.
Túl nagy szükségem van pénzre, területre, adóra, hogy fenntartsam a helyőrségeimet, nem mondhatok nemet, tudom, milyen gazdag kincstárat hagyott itt Artus.
-Kisegítelek hát ez egyszer, Merlyn, vén vajákos.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Lance Harris Szer. 19 Okt. 2011, 22:11

Lantom játéka már rég elcsendesült, mikor a kedélyek felforrtak. A római ismét jelét adta gőgösségének, de nem foglalkoztam már vele. Mindenki, szinte egy emberként ajánlotta fel a fegyverét Merlynnek, hogy legyőzzék a gonosz boszorkányt, ki mételyezi a királyságot. Átérezve a hősi feladat fontosságát, meg a benne rejlő lehetőségeket, letérdeltem egy akkord kíséretében, és zengő hangon megszólaltam:
-Rendelkezz hát lantommal, és hangommal Bölcs Varázsló!


_________________
Genocide (Főkarakter); Lance Harris (Lupine njk); Aisha Ayo (X-Diák)
Lance Harris
Lance Harris
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 314
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: Jeff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 20 Okt. 2011, 09:40

Résztvevők: Wutthman (Mich), Art (Quad), Caius Dax (Tao), Marcus (Sarah), Fergusson (Adam), Cornwall-i Connor (Morsus), Krawgan (Prof), Rufus (Jeff), Roland (Henry) és Alistair (Mandrake)

Merlyn elégedetten bólintott, majd varázsolni kezdett, zöldes fény vett körbe mindenkit, a csapat tagjai úgy érezték, mintha a lábuk alól kiszaladt volna a talaj, majd egy éles villanást láttak. A következő pillanatban mind a földön feküdtek a sötétben, egy teljesen másik helyen.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Tintagil kastély, Anglia (500 körül) Empty Re: Tintagil kastély, Anglia (500 körül)

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.