Sherrill, New York

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sherrill, New York Empty Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 19 Ápr. 2014, 06:08

New York állam legkisebb lakosú városa, alig 3500 fő lakik itt, a népesség 33%-a 18 év alatti. Csak családi házak találhatóak benne, ezeknek a zöme emelettel sem rendelkezik. A hely igencsak csöndes és idillikus, már-már utópia szerű.
Sherrill, New York Sherrill
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Hétf. 21 Ápr. 2014, 13:12

A Hydra felemelkedése 4: Néha a Kígyó is alszik
Résztvevők: dr. Zield Jones, Ulysses J. Forge / Aegis, Luther Eastwood, Gina Sign / Jinx, dr. Erwin Vayne és Colona Walding
Következő körváltás: 2014. április 24. (csütörtök) (3 naponta)

Mindenki értesült arról, hogy Sherrill kisvárosát karanténba zárták és a helyi városvezetőség a CDC-t riasztotta, akik valamiért a SHIELD és a Project: Pegazus segítségét kérték ahhoz, hogy oldják meg a helyzetet, mert attól tartottak, hogy nem egyszerű járványról van szó, hanem bioterrorizmusról. A SHIELD úgy döntött, hogy két személy segítségét kéri AIMville-től, így került a képbe dr. Zield Jones és dr. Erwin Vayne személye. Velük egy helikopteren utazott több SHIELD ügynök is, köztük Aegis és Jinx is. Illetve az USA alelnöke, NY megbízott Polgármestere is úgy döntött, hogy kimegy a helyszínre erőt önteni az emberekbe. Senki sem tudott egyelőre sokat, csak annyit, hogy a város karantén alatt van, a lakosság 2/3-a beteg, azaz úgy 2400 személy. Mindenkinél erős fizikai fájdalom volt jelen, igencsak magas láz, amit képtelenség volt levinni, illetve a belső szervek kezdtek leállni. Az ügynököknek a környéket kellett biztosítani, hogy ne jusson se ki, se be senki az érintett területen, míg a tudósok feladata egyértelműen megoldást találni minderre. A 0. beteget sem találták meg egyelőre, nem tudni, hogy kitől indult, ahogyan azt sem, hogy miként terjedt. Amit még tudni lehetett, hogy közel 100 személy eltűnt, akikről semmit sem lehetett tudni napok óta, a betegek pedig a város minden részében feltűntek, nem volt szisztéma benne. A város szögesdróttal volt körbevéve a határában az egyik helyen sátrak voltak felállítva, még a járványügy emelte ezeket, nagyon sokan védőfelszerelésben rohangáltak. Mikor leszállt a helikopter egyelőre senki sem jött ki a társaság elé, hogy velük foglalkozzon, láthatóan mindenkinek megvolt a dolga és nem volt idejük a frissen érkezetekkel foglalkozni.


A hozzászólást Thorhalla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 22 Ápr. 2014, 10:58-kor.
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Kira Sign Hétf. 21 Ápr. 2014, 13:44

előzmény itt: tárgyalók

A tárgyalóban az események félbe szakadtak, mikor engem és Ulysses-t is berendelt a SHIELD egy akcióra.
Egy helikopterrel vittek el minket Sherillbe, ahol eddig karantén volt, mivel nem egyszerű járványról volt szó, valószínű valamilyen mesterséges járvány, legalábbis én így hívom, míg mások bioterrorizmusnak vagy minek.
Az akcióhoz két AIMvilles is volt, az egyiket fel is ismertem, őszintén nem örültem a találkozásnak. Tudtam, hogy elsősorban nem az ő hibája volta dolog, de azért mégiscsak tehetett arról, ami velünk történt azon a kellemetlen találkozáson a hydrával. Minden esetre, legközelebb nem próbálom meg fedezni a dokit.
megérkeztünk a karatén szélén lévő járvány ügyiekhez érkeztünk, akik nem foglalkoztak azzal, hogy megérkeztünk, talán fel se tűnt nekik. Ha a többiek megindulnak, akkor én is követem őket kifelé, de nincs kedvem túlzottan kezdeményezni jelenleg.
Kira Sign
Kira Sign
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 808
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Jan. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Kira Sign
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Hétf. 21 Ápr. 2014, 15:53

Pár hónapnyi ittlét után már magabiztosan mondhatom, hogy megszoktam az itt létet. Megtanultam kávét főzni meg minden ami kell. Egy M.I. nélkül is. Az egyetlen gondom a járművekkel van. Hogy él még bárki is? Robbanó motoros. Robbanó motor. Egyszerűen nem értem. "Hé, tudod milyen jármű kéne? Egy olyan aminek az elejében egy kis robbanás van!" Alig várom, hogy valaki akinek nincsenek fontosabb feltalálandó dolgai, végre elavulttá tegye ezt a technológiát. De addig is ki kell bírnom. A repülő technológia is nevetséges és veszélyes, de ezt legalább nem kell gyakran használnom. Kivéve most, amikor a SHIELD felkért, hogy menjek és segítsek valami bioterrorizmussal szemben. Kíváncsi vagyok hogy a korai 21. századi emberek mivel háborúztak. Hoztam mindent, ami kellhet, tabletet amivel fotózhatok is ha látok valami/valaki érdekest. Eddig ez nem valósult meg. A csapattársaim elég unalmas társaságnak tűntek. Itt volt dr. Zield, akinek publikációi kellemes esti olvasmányok voltak, két SHIELD ügynök, meg az alelnök. Hogy ő mit keres itt, az egy jó kérdés. Az igazat megvallva nem nagyon tudtam szemügyre venni a társaságot mert folyamatosan az életemért aggódtam. Szinte minden pillanatban vártam, hogy megadja magát a szerkezet. Ahhoz képest, hogy az egyik legmodernebb technológiával a SHIELD rendelkezik, ez a repülő még így is múzeumi darab nekem. Mire megérkeztünk, szinte rögtön lerohantam a hajóról, és mély levegőt vettem. Leszállni erről a helikopterről igencsak megnyugtatott. Senki sem köszöntött minket. Ennyi azért elvárható lett volna. Megvárom a többieket és velük együtt indulunk majd be a városba. Legalábbis gondolom. Innen nehéz lenne megállapítani a dolgokat.
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Auaritia Kedd 22 Ápr. 2014, 11:32


Colona Walding  

A helikopterben ülve olvastam az anyagot, amit a városról kaptam. Megkértem Margaretet, aki ugyan vonakodva és egy mennyire nem vagyok jó a szakmámban leoltás után odaadta a város aktáját. Mindent meg akartam tudni. Semmi érdekeset nem véltem felfedezni az aktában. Vajon működik vagy működött valaha Sherill közelében vegyi üzem? Ennek utána nézek. A népességszám, ahogy látom átlagos volt.
Most a jelentés aktáját veszem elő és olvasni kezdem. Nos ugye mivel bioterrorizmusról van szó, legalábbis úgy gondolták, a Shield-et is riasztották, meg a Pegazust.
Lássuk csak, kétharmad város beteg. Hmm...láz, belső szervek leállnak....stb.
Vajon megvan honnan, vagy kitől indult? Tettem fel a kérdést és gyorsan utána is néztem, vadul lapozgattam. Majd megtaláltam, ahogy olvasom, nem sikerült még megállapítani.
100 ember meg eltűnt. Hmmm....na ebből aztán van mit "falatozgatni". Mr. Eastwoodhoz fordultam, majd megkérdeztem, már ha nem zavartam meg vele.

- Uram, kiderült már hogyan fertőz ez a vírus,betegség?

Mert pont erről nem találtam semmit és azért jó lenne, ha túlélném a napot.
A másik kérdés ami foglalkoztatott ,hogy volt-e már sajtótájékoztató? Mennyit tudhat a média?
Az a fontos az ilyen helyzetekben, hogy mindig megnyugtassák az embereket, ám a média általában folyton közbevág és összeesküvés elméleteket és feszültséget teremt.
A repülőről leszállva, vártam a polgármester utasításait.
Auaritia
Auaritia
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 378
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Aug. 23.

Karakteradatok
Főkarakter: Auaritia
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Dr. Zield Jones Kedd 22 Ápr. 2014, 11:51

Dr. Zield Jones felajánlásán végre kapott a SH.I.E.L.D. és felkérték, hogy segítsen egy járványt kivizsgálni. A doki utánanézett mindennek, a városnak, a környéknek, a tünetekből következtethető dolgoknak és úgy ült fel a helikopterre. Mostanában igen beszédessé vált, kiselőadásokat tartott ha kellett, ha nem. Sokak szerint agyára ment, amiket átélt az elmúlt hónapokban, de az utolsó csepp az volt, mikor a Hydra-sok szájbarúgták, amiért elkezdett beszélni. Azóta csak azért is mondja a magáét, az ebédlőben és jóformán bárhol. Titkos eredményeket nem árul el, inkább olyanokról beszél, amiket nyugodtan publikálhatna is, ha szakítana időt a cikkezésre.
Az ide vezető léigút során a madarak párválasztásáról beszélt a többi utasnak, összekapcsolva a násztáncot, a lugasépítés az emberek viselkedésével, a táncba hajló randikkal és így tovább. Ha senki nem verte szájba, akkor az előadás egészen a leszállásig tartott.
Akik már találkoztak Zielddel, azoknak feltűnhetett, hogy nagyon megnőtt a haja és a szakálla. Ezen kívül még furcsa lehetett, hogy egy fehér köpenyben érkezett a felszállóhelyre és végig rajta volt az orvosi ruha. Mikor kiszálltak, Zield körbenézett és látta a védősátrakat, a szögesdrótot és a speciális ruházatú járványügyiseket. Izgatta, hogy mi mehet itt, a segítségen felül kutatni is jött. Végiggondolta, mi lesz itt és mivel semmi nem történt, újra belekezdett a mondókájába:
- Szóval a territoriális viselkedés adott területre korlátozódik. Ahogy az állatok, mi emberek is megjelöljük az életterünket és az ellenséggel szemben fellépünk. Lehet, hogy ez a járvány egy ilyen megjelölés és egy bizonyos csoport jelzése arra vonatkozólag, hogy ők akarják maguknak a területet. Először ezt, aztán a többit, szépen sorban. A territoriális viselkedés főként társat kereső célzatú, de a fajtatestvérek tartós együttélését is szolgálhatja. Szóval akik nem fertőzödtek meg, azok között szét kellene nézni. Ha ugyanis ők vígan élik itt az életüket, akkor rendelkezhetnek ellenanyaggal és tudhatnak a fertőzés eredetéről is. Más dolog lesz kiszedni belőlük, mert biztos nem mondják el csak úgy puszira... Ha egyáltalán megtaláljuk őket és nem ők jelentik azt a száz eltűnt embert. Persze nem zárhatjuk ki azt is, hogy természetes úton létrejött epidémiáról van szó. A belső szervek leállása mindenképp arra utal, hogy a véráram nem szállít megfelelő tápanyagot, nem látja el őket. Láttunk már ilyet és ott pár óra kellett a halál beálltáig. A magas láz viszont egy új tényező. Ugye a hipotalamusz hőcentrumát stimulálják a pirogének. Namost ezek akkor indulnak be nagyon, ha kórokozók ellen kell védekezni a szervezetnek. Könnyen lehet, hogy a láz okozta kiszáradás nagyban hozzájárul a szervek leállásához is. El kell jutnom egy alanyhoz és megnézni.
A doktor megnézte, honnan jönnek védőfelszerelésekkel és arra indult. Nem akarta kitenni magát a veszélynek, fel akart szerelkezni. Hogy a többiek követték-e, azzal most nem foglalkozott. Vegyületek, hatásmechanizmusok, ismert fertőzések és azok lehetséges válfajai pörögtek a fejében.
Dr. Zield Jones
Dr. Zield Jones
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1185
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Apr. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: dr. Zield Jones
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Csüt. 24 Ápr. 2014, 10:11

Résztvevők: dr. Zield Jones, Ulysses J. Forge / Aegis, Luther Eastwood, Gina Sign / Jinx, dr. Erwin Vayne és Colona Walding
Következő körváltás: 2014. április 27. (vasárnap)

Colona egyetlen ilyen dolgot talál, ami vegyi üzemnek volt nevezhető, vagy annak a közelében volt, a városka határában egy ezüstművességgel foglalkozó üzem volt. Ezüst ékszereket, tárgyakat, eszközöket gyártottak ott, így ott használtak vegyszereket is. A földeken permeteztek, szántások voltak a közelben, de ezek elhanyagolhatóak voltak. A városka ismertetője a ezüstművesség volt. Ami a népességszámot illette, ez volt az USA egyik legkisebb lakosú települése, az államban pedig a legkisebb. Azt Colona is tudta, hogy nem volt sajtótájékoztató, a média sem tudott semmit, a SHIELD nagyon diszkréten tudott dolgozni, egyedül a városka lakosságát és annak vezetését tájékoztatták, ha volt új fejlemény. Így emiatt még Luther sem tudott túl sokat.
A csapat többsége nem mozdult egyelőre még a leszállás után csak várakozott, Zield pedig körbenézett, hogy merre is szerezhetne magának olyan felszerelést, amit a járványügy is használ magának. Idekint nem látott efféle ruhát, bizonyára valamelyik sátorban tartották, ahol azonnal fertőtleníteni is lehetett őket és nem hozták ki ide őket. A sátrak előtt, a bejáratokat mindenhol azonban 2-2 SHIELD ügynök vigyázta, és ha Zield mégis odamenne, eszük ágában sem volt a tudóst beengedni. Úgy jó egy perccel később sietős léptekkel egy a húszas évei végén, harmincas évei elején járható félig távolkeletinek tűnő nő sietett a csapat felé, ahova hamarosan meg is érkezett.
Sherrill, New York 1254096-ultimate_comics_avengers_2_1_2
- Üdvözlöm önöket – köszönt. – Sophia Wei tizedes vagyok. Kérem kövessenek!
Ha a csapat ment utána, akkor egy nagyobb sátorhoz vezette őket, ahol ágyak voltak felállítva, betegek nem voltak bent, ezt szállásnak szánták.
- Pakoljanak le, utána, ha gondolják bemehetünk a kórházba. Mondják, mennyit tudnak arról, ami itt folyik? – kérdezte.
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Dr. Zield Jones Szomb. 26 Ápr. 2014, 11:48

A doktor nézelődött. Őrizetlenül nem volt olyan védőruha, amibe belebújhatott volna, bár amúgy sem tette volna ezt meg szó nélkül. Az egyik sátorhoz odament, de nem engedték be, nem volt rá parancsuk, hogy beengedjék. Jobb híján visszament a többiekhez várakozni. Amíg Wei tizedes megjött, a doki folytatta a kiselőadást.
- Erős itt a territoriális védelem. Ugyebár meghatározott életfolyamatok céljára bizonyos csoportok kisajátítanak egy területet, ún. "reviert" és ha egy fajtestvér megsérti ennek a határait, akkor intoleranciával, határozott fellépéssel űzik el onnan. Jelen esetben ez teljesen rendben is van így, hiszen a S.H.I.E.L.D. tartja itt fenn a rendet. Azt viszont sajnálom, hogy még nem tudnak rólunk. Jut eszembe, Jinx, rendbe jött a múltkori eset óta? - kérdezte végül a doki az ügynöknőt, akit múltkor hasba lőttek. Ha itt volt, nyilván rendben volt, de azért egy kis figyelmességet megengedett magának a doktor. Félig-meddig miatta került bajba múltkor a nő, bár a doki helytelen tetteit utánozni nem volt kötelező és azok a katonák amúgy is magát az ördögöt testesítették meg. Ha máshogy nem, Zield szemeiben mindenképp.
Mikor megjött Sophia, Zield bólintott neki és elindult utána. Körbenézett, majd amikor látta, hogy itt egyelőre nincs mit tenni, ez csak szállás, elkezdett beszélni:
- Dr. Zield Jones vagyok az AIMVille-től. Szeretnék mihamarabb hozzálátni a vizsgálatokhoz, a helyszíni esettanulmányhoz. Annyit tudunk, hogy Sherrill-t lezárták és kint van a járványügy, de könnyen lehet, hogy szándékos megfertőzésről van szó. Az érintettek száma 2400 főre tehető, azaz majdnem az egész város. Csillapíthatatlan láz, belső szervek leállása. A gazdatestet és a terjedés módját még nem ismerjük. És van 100 eltűnt is. Az ellenanyag elkészítéséhez ez kevés, de néhány hipotézist már fel lehet állítani. Ezek között persze lehetnek tévesek, de minden így indul. Talán fontos lehet, hogy a város népességének nagy része fiatalkorú, 18 év alatti, hiszen ebben a korban a szervezet még nem találkozott elég kórokozóval, hogy a megfelelő immunválasz kialakuljon a leggyakoribb epidémiákra. Úgy néz ki, itt olyanról van szó, amit még nem láttunk, de természetesen mindenképp gyengébbnek számít a szervezetük, tehát tökéletes alanyok egy célzott megfertőzésre. Ráadásul egy nyugodt kisváros életét megzavarni még feltűnőbb, mint egy nagyvárosban körbeköpni a bacikat és ezt felkaphatja a sajtó is, rémületet keltve, ami megint csak a terroristák egyik célja. Ha ezzel állunk szemben. Ja, és a láz. Ugyebár ez nem feltétlenül egy rossz dolog, hiszen bizonyos, kisebb hőmérsékletet igénylő patogéneket meg is tud fékezni és egyes immunválaszokat felerősít. Persze vannak veszélyei is, például a szervek leállásában is közrejátszhat, úgyhogy meg kell nézni, jelen esetben mi a célravezető. Nem alakultak ki olyan jelenségek, mint a legutóbbi, stadionbeli fertőzésnél? Képességek megjelenése, cseréje, eltűnése?
A doktor ezzel szusszant egyet és megvárta, hogy a többiek mit mondanak. Ha később megint szóhoz jutott, akkor sürgetve Wei-hez szólt:
- Kérnék akkor egy védőruházatot és lássuk az alanyokat. Hullák is vannak már?
Dr. Zield Jones
Dr. Zield Jones
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1185
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Apr. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: dr. Zield Jones
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Kira Sign Szomb. 26 Ápr. 2014, 18:05

Mivel mindenki leszállt én is így tettem. A doki persze rögtön elkezdi lökni a dumát, persze a szavainak csak egy részét értem, mert én nem szoktam az orvosi szótárakból idézni semmit. Mondjuk az én számból elég furán is hangzana.
A doki elindul, hogy védőruhát szerezzen, de a kollégák nem engedik be a sátorba.
~ Nyugi doki, nemsokára megkapja az új köntösét.
Fordul meg fejemben a gúnymondat, amit végül nem mondok ki.
Mikor a doki visszatér megint fojtatja a rizsázást. mikor meghallom a nevem, akkor arra már felfigyelek és a kérdésre, ami halványan dereng válaszolok is.
- Teljesen. Több százszor lőttek már meg, két töltény nem volt elég ahhoz, hogy megöljön.
Mondom, mosolyogva. Persze azt már nem teszem hozzá, hogy az a több száz lövedék visszapattant a gyémánt bőrömről. mondjuk az a kaland jó kis lecke volt, hogy ne csak a képességemre hagyatkozzam. Ezért is van most rajtam a SHIELD egyenruha is. A fegyvereim is nálam vannak, de azok inkább a tavaszi kabát takarásában vannak rejtve.
Ezek után odajön hozzánk egy húszas éveiben járó nő, aki elvezetett minket egy sátorhoz, amelybe lepakolhattunk, én le is tettem azokat, de az egyenruha az Eagle-el maradt nálam. Biztos ami biztos.
A nő kérdésére nem tudok válaszolni, mert már a doki egy kiselőadás keretében el is magyarázza az információinkat. A stadionos rész kissé megüti a fülem.
- Stadion? Mit tud még doki, amit mi nem?
Akár válaszolt akár nem, én is hozzáfűzök még pár szót a doki mondandójához, ez kérdés keretében amit a nő felé célzok.
- A fertőzöttek testében nem voltak nanobotok? Csak mert elképzelhető hogy ily módon fertőzték meg őket, mivel nem természetes betegségről van szó.
Kira Sign
Kira Sign
9. szint - 20 kredit

Hozzászólások száma : 808
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Jan. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Kira Sign
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Szomb. 26 Ápr. 2014, 22:01

Ahogy lelépünk a helikopterről, a doktor úr rögtön beszélni kezd mindenféle viselkedés tani dologról, amihez nem értek. De még így is marhaságnak tartom a nagyrészét. Egy megjegyzést azért még teszek, mert érdekel a doktor válasza.
- Elnést, dr. Zield, de mért védené cagy támadná meg bárki ezt a kis várost? Tudtommal nincs értékes nyersanyag, kevés lakosa van és még érdekes esemény sem történt itt. Hacsak nincs egy titkos katonai támaszpont, akkor nem látom értelmét. Persze egy ilyet idetelepíteni irtózatos baromság lenne.- persze odahaza simán tettünk óvoda alá genetikai kutató központot, de mi leszartuk a civileket. Egy olyan vezetőség, akiket érdekelnek az emberek, valószínűleg nem lenne ilyen ostoba. Mondjuk lepődtem már meg.
Nem sokkal később megérkezik egy tizedes, aki Weiként mutatkozik be. Rákérdez, hogy mit tudunk és a doktor gyorsan el is mondja. Ezután már a nanobotok is szóba kerülnek, úgyhogy azt hiszem ideje hogy közbe szóljak.
- A nanobotk drágák ahhoz, hogy egy teszthez felhasználják. Ráadásul előre programozhatóak és tökéletesen tesztelhetőek laborbeli körülmények közt is. És igen, szerintem ez csak egy teazt, már ha elfogadjuk, hogy nem természetes eredetű. Egy kisváros tökéletes hely egy kontroll kísérletnek. Kellően elzárt és még adatot gyűjteni is könnyebb. Szerintem egy nagyvárosi metróban szabadon engedni sokkal nagyobb pánikot kellt.- fejezem be gyors eszme futtatásomat. Ezután a többiekkel tartok, remélhetőleg a védőruhákhoz.
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Aegis Vas. 27 Ápr. 2014, 02:23

Aegis többek között a sportpályás fiaskó miatt is jobbnak ítélte ha már a leszállás után közvetlenül beöltözik a saját külön bejáratú CBRN védelemmel ellátott felszerelésébe. Bár többnyire csak „a páncél” néven szokta emlegetni. Ez volt a legfőbb oka hogy némileg lemaradt a többiektől, de a körletnek kijelölt sátornál sikerül beérnie a többieket.
- Lemaradtam valamiről? – Kérdezi a többiektől odaérve.
- A doktor nagyjából összefoglalta, amit tudunk, de én még kíváncsi lennék pár dologra. Például hogy találtak-e valami szokatlant a környéken, vagy a helyiek nem jelentettek valami ilyesmit? Természetesen a fertőzésen kívül? Elég kicsi a város, így könnyen feltűnhetett ha az elmúlt napokban itt járt valaki aki ismeretlen, vagy történt valami teszem azt a bányában, vagy az üzemben. – Kérdezi a tizedestől a páncélzat által torzított hangján. – És hogy a betegek között van-e olyan, akit még ki lehet kérdezni?- Fejezi be a faggatódzást, majd Jinx-hez fordul.
- Nemrég a New York-i sportpályán rendezett jótékonysági ünnepség alatt a HYDRA végrehajtott egy biológiai támadást egy módosított Hagyaték vírus törzsel. De gondolom ha ez ugyanaz a cucc lenne nem csődítettek volna ennyi szakértőt a helyszínre.
Aegis
Aegis
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 317
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 8
Join date : 2013. Feb. 06.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Aegis
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Vas. 27 Ápr. 2014, 09:06

Résztvevők: dr. Zield Jones, Ulysses J. Forge / Aegis, Luther Eastwood, Gina Sign / Jinx, dr. Erwin Vayne és Colona Walding
Következő körváltás: 2014. április 30. (szerda)

Aegis feltudta ölteni a „páncélját” könnyedén és csatlakozni a többiekhez, így a beszélgetést is hallotta már.
- A lakosság 33%-a 18 éven aluli – mondta Wei. – A rassz eloszlás lényegtelen, mindegyikből vannak betegek, nincs kivétel. Ugyanez a kornál, minden korosztályban vannak betegek, noha tény, hogy a legelején az idősek és a nagyon fiatalok voltak, akik elkapták csak, gyengébb immunrendszerrel, utána kezdtek következni az idősebb személyek. Az immunrendszer nem képes védekezni, nincsenek antitestek, furcsa módon egy olyan személy is beteg, aki rendelkezik regenerációs mutációval. Ha megszúrják, megvágják a sérülései ugyanúgy rendbe jönnek, de a fertőzéssel nem boldogul.
A végén felmerült kérdésekre megrázta a fejét.
- Nem, én is ismerem, hogy mik voltak az akkor történtek, ha azoknak köze lett volna az itteni eseményekhez, akkor nem lennének itt. Még nincsenek holttestek, de mára bizonyára lesznek már.
Közben intett, hogy a társaság kövesse őt és az egy másik sátorhoz kísérte őket, odabent a megszokott járványügyis védőfelszerelések voltak láthatóak és intett a fejével, hogy lássanak neki a beöltözésnek, miközben ő maga is így tett. Közben válaszolt Jinx-nek is.
- Nem szükségesek a nanobotok sem ügynök, biológiailag megtervezett vírus, vagy baktérium is lehet, de még egyikre sem találtunk semmilyen bizonyítékot. Ami pedig a stadionban volt önnek bizonyára nincs felhatalmazása és titkosítási szintje ahhoz, hogy tudja, dr. Zield pedig titoktartási szerződést írt alá, így hagyja ennyiben.
Ám ekkor Aegis kimondta, amit nem lehetett volna.
- Ügynök! – csattant fel a nő. – Magának sem mond semmit a titoktartási szerződés? Szálljon ki a páncéljából, letartóztatom, majd a hadbíróságon találkozunk. Értesítsék a központot, hogy hazaküldünk egy személyt letartóztatva és hozzanak négy újabb titoktartási szerződést, az alelnöknek, a titkárnőjének, az ügynöknek és a doktornak.
A nő úgy nézett Aegis-re, hogy ölni lehetett volna a tekintetével. Időközben a sátor előtti két SHIELD ügynök is belépett várakozóan nézve Aegis-re, hogy letartóztathassák őt. Emiatt a többi kérdésre a nő sem válaszolt egyelőre. mindenki tudta, akinek volt katonai képzése, illetve aláírta a szerződést, vagy korábbi ilyesmit, hogy ez a szabvány eljárás erre az esetre.
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Dr. Zield Jones Vas. 27 Ápr. 2014, 15:01

A doktor Jinx válaszára csak nagyon bólogatott. Több százszor lőtték meg ilyen fiatalon, tapasztalt ügynök lehet, gondolta magában. Dr. Vayne szavaira nem is reagált, csak lemondóan legyintett. Nem emlékezett pontosan, hogy ez az ember milyen szakterületen kutatott, bár úgy emlékezett, hogy műszaki tudományokban volt otthon. Amit kiragadott, az pedig egy teljesen lényegtelen elem volt. Mikor Zieldre rájön a beszélhetnék, akkor nem az számít, hogy ki mennyire érti, amit ő mond. A jelenlegi helyzet megoldásában pedig szintén nem volt ez számottevő tényező. Egyszerűen jólesett neki elmondani.
Jinx felvetését érdekesnek találta a doktor, mivel már ő is találkozott ezzel a klónoknál. Vayne viszont nem nagyon hallhatott ilyesmiről, hiszen ha lett volna fogalma a Hydra-ról, akkor tudta volna, hogy nekik a pénz nem akadály. Már bizonyították, hogy a legjobb hi-tech dolgokat vonultatják fel. Itt persze még nem volt biztos, hogy közük van hozzá, de a doki fejében sokat járt ez a szervezet. Talán túlságosan is sokat... 
A tizedes válaszai egy kicsit tisztázták a dolgokat és adtak plusz információt. A doktor figyelt és igyekezett kikövetkeztetni ebből dolgokat. Egy apróságra rá is kérdezett, ahogy kezdte a fehér köpenyére húzni a védőfelszerelést.
- Nincsenek antitestek? Mármint úgy érti, hogy a B-limfociták nem képesek a kórokzók ellen megfelelő anyagot termelni. Ha teljesen eltűnnének az antitestek és még egy darab lgA sem lenne, akkor se nyál, se nyák, se orrváladék nem termelődne. De ezt biztosan említette volna és úgy a regenerációs képesség sem működne, úgyhogy nyilván az előbbi esetről van szó.
A doktor most csak hangosan gondolkodott. Zield óvatosan pedzegette meg az információkat az előbb, lényegében arra szorítkozva, amit a hírekből lehetett tudni és a gyémántképességű ügynöknő is így tett, vigyázva, hogy ne teregessenek ki semmi olyat, amit nem szabad. A doki egy kicsit csodálkozott azon, hogy ha Jinx annyira képben van a Hydra-val, amennyire a nagykövetségen mondta, akkor a stadionos eset részleteit nem ismeri. Ő viszont a belső protokollt nem tudta, hogy ki mihez férhet hozzá, így nem is mondott többet. Aegis viszont megtette és azonnal fordult is a kocka. Zield most láthatta élőben, hogy valósul meg az, amit a titoktartási papírra írtak erre az esetre. Mégis próbálkozott menteni a helyzetet:
- Wei tizedes! Tudom, hogy ez az eljárás, olvastam és tudomásul is vettem. De én is láttam, hogy ez az ügynök már több alkalommal is nagyon sokat segített a páncéljával és a tapasztalatával és most is lényeges kérdéseket vetett fel. Nem lehet kivételt tenni legalább ennek az ügynek a végéig? És egyébként a belső szervek leállásában van valamilyen szabályszerűség, hogy melyikkel kezdődik? Az ütemezést meg tudták esetleg figyelni? Ha a vörös csontvelő, mint elsődleges nyirokszerv leáll, akkor onnan már nyílt útja van a továbbiaknak. 
A doktor közben be is öltözött, valószínűleg elsőként és allig várta, hogy mehessen kutakodni az eredmények között és alanyokat vizsgálgatni. Közben eszébe jutott még valami.
- A levegő vagy a víz összetételében érzékeltek bármilyen különbséget azokon a helyeken, ahol volt fertőzött? Vagy az élelmiszerekben volt valami különös? És ezek az eltűntek a hírek szerint még megfertőzödtek mielőtt felszívódtak vagy erről sincs információ?
Dr. Zield Jones
Dr. Zield Jones
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1185
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Apr. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: dr. Zield Jones
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Auaritia Vas. 27 Ápr. 2014, 21:27


Colona Walding  

Miközben zajlódnak a párbeszédek, én némán jegyzetelek. Minden fontosabb információt papírra vetek, az összeset és próbálom memorizálni. Valóban elég különös és érdekes helyzettel állunk szemben. A társaságban jó néhány magasan képzett ügynök volt. Semelyiküket sem ismertem még, de a polgármester arcát fürkészve némelyik biztos ismert lehet. Az vezetőnőnknek bemutatkoztam majd követtem ahogy mondta. Az egyik társam nagy valószínűséggel orvos lehet, legalábbis a kinézete és a szava járása erre utal.
A tizedest követve bementünk egy sátorba.Itt mindenki kérdésekkel sorozta szerencsétlent. S ha volt egy kis szünet én is kihasználtam az alkalmat és megkérdeztem:

- Ne haragudjon, ha már mondta. Megkérdezhetem, hogyan terjed ez a vírus? Vagy még önök is  sötétben tapogatóznak?

A Wei névre hallgató tizedes azt tanácsolta öltözzünk védőruhába.  A polgármesterre pillantva megnézem vajon ő is öltözködik-e? S mellé állok s halkan megkérdezem.

- Mi is bemegyünk? Felvegyem uram?

S ha igennel válaszol nekilátok. Leteszem az asztalra a mappámat és a tollam, majd felhúzom a védő ruhát. Mivel szoknyában vagyok óvatosan kell felhúznom, nehogy véletlenül túlságosan sokat mutassak "lényemből".Közben az egyik ügynök  további beszédünk során megszegte a titoktartási szerződést,mert olyat mondott, amit nem lett volna szabad. A tizedes gyilkos szemekkel utasította rendre a hazafit, majd újabb szerződésre kötelezett bennünket. Nincs mit tenni ilyenkor ez az eljárás. Igy hát nem is vettem fel a ruhát. Az orvos tovább motyogott valamit és arra kérte a tizedest, hogy nézze el az ügynök tévedését. Én másképp feleltem, s tekintetem a tizedesre emeltem, szárazon mondtam:

- Remélem nem huny szemet e fölött a tévedés felett. Az ügynököt azonnali hatállyal hadi bíróság elé kell vinni. Nemcsak hogy alapvető szabályt sértett meg, amelyet egy kezdő ügynök is tud, hanem olyan információkat adott ki amellyel vissza lehet élni. Szerencséje van, hogy ilyen rendes társaságban van, mert egy ilyen zaftos információ, bizonyára sok embert érdekelne és csak remélheti, hogy a titoktartási szerződés megvédi az árulkodóktól.

Az ügynökhöz fordulok.

- Ne vegye sértésnek, de a szabály az szabály. És ha nem tudta, miről beszélhet és miről nem, akkor még nem itt a helye, hanem a kezdők közt. Az alelnök jóhírét nem szennyezheti be semmi, főleg nem egy szabálysértő katona.  sz

Auaritia
Auaritia
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 378
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Aug. 23.

Karakteradatok
Főkarakter: Auaritia
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Hétf. 28 Ápr. 2014, 22:46

Dr. Zield legyintésére csak vállat vonok. Ha nem képes válaszolni, akkor nekem sem kell figyelnem rá. Gondolom ezzel megállt a közös eszmecserénk. Legalábbis addig amíg tudósok békülését nem csinálunk. Vagyis nem vizsgálunk meg pár holtestet. Az mindig feldobja a hangulatot. A tizedes sok hasznos információt mondott, de azok alapján nem valószínű, hogy valami technológiai fegyverrel van dolgunk. De nem lehet nagy cucc megtanulni az egész vírus-dolgot, aztán megnézni, hogy hogyan lehet használni jóra. Úgy hogy maradok. Újonnan megszületett elhatározásomba elkezdem felvenni a védőruhát. Nem lesz ez rossz. Ám az egyik ügynök, egy eléggé kezdőnek mondható páncélban, elkezd hablatyolni valami Hagyaték vírusról és Hydráról. Ez úgy hangzik, mint valami szuper titkos dolog. És az is. Ez a szintű amatőrség eléggé aggasztó.
- A titkárnővel vagyok. Ha nem képes egy egyszerű titoktartási szerződést betartani, akkor nem akarok a közelébe lenni amikor fegyverezett. Még akkor is, ha egy 13 éves meg tudja építeni a fegyvert.- szállok bele én is a vitába. Közben persze elraktározom a memóriámba, hogy utána kell néznem a vírusnak is meg a Hydrának is. Egyébként az ügynöknek viszonylag szerencséje van. Otthon márt megmérgezték/lelőtték/megkínozták volna. Na mindegy, ez a kor ilyen kedves. Közben befejezem a védőruha felvételét. Ahogy elkészülök, a tizedesre nézek.
- Ha vannak bezárt/ágyhoz kötött/halott egyedek, akkor mutassa az utat.- mondom egy széles mosollyal az arcomon. Nem őrült mosoly, csak gyerekes kíváncsiság.
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Sandman Kedd 29 Ápr. 2014, 11:06

Luther egész úton gondolataiba temetkezve bámult maga elé. Nem igen vett tudomást Colonáról, még akkor sem amikor a nő kérdéseket tett fel neki. Szerencséjére elég intelligens volt ahhoz, hogy önállóan kezdjen tevékenykedni és ne kelljen kézi vezérléssel irányítani. A túlzott önállóság viszont kezdi zavarni. Ráadásul amikor rá hivatkozik, kénytelen felszólalni.
- Khmm... - Köszörüli meg a torkát és az addigi hátsó sorból próbál kissé előrébb kerülni. Széles vállával így is csak nehezen tudott elbújni, magasságával pedig eddig Colona volt az egyetlen, aki felvehette fele a versenyt. Pláne ha magassarkúban volt a nő. - Ott kezdeném, hogy nem titkárnő. Asszisztens. Magasabb bérezés, magasabb megbecsülés. Például nem korholom le, ha a környezet hatására és a pillanat hevében elragadtatja magát. - Zsebre vágja kezét. Tőle szokatlan módon keki vászonnadrág és egy nagy zsebes, kapucnis pulóver van rajta. - Például az úr nem katona. Külső szerződéses SHIELD ügynök. Ami azt jelenti, hogy kevesebb jog illeti meg mint egy katonát. De kérem Wei tizedes, ne akasszuk fel egyből. Egy nem kitüntetett, de hősről van szó, aki többször bizonyította rátermettségét. Személyes szívesség lenne a SHIELDtől az alelnök felé, ha most szemet hunynának e fölött. Nagyobb biztonságban érezném magam vele, mint nélkül. Emellett szeretném megjegyezni, hogy mint alelnök, a nemzetbiztonsági bizottság tagja és a szenátus szpíkere, magasabb biztonsági besorolással rendelkezem mint bármi amit alá tudnak íratni velem. Jelenleg pedig missz Walding ennek megfelelő titoktartási szerződéssel rendelkezik. Nála is eltekinthetünk ettől a papírformától. Viszont azonnal nyomtathatnak egy részleges feloldási engedélyt. Azért vagyok itt, mert ez egy HYDRA gyanús eset. Illetve azért, hogy a légierő ne égesse porig a fél megyét. Részlegesen pedig engedélyezném a stadiumban történtek, egyelőre nem tudományos anyagainak, feloldását. Amint Zield doktor kellő bizonyítékot talál arra, hogy van összefüggés, akkor további adatokat is feloldanék. Amennyiben nem lesz ilyen bizonyíték, ismét zárolunk mindent. Akinek még nincs általános titoktartásija, azzal természetesen töltessenek ki egyet. És még egyszer kérem, az ügynököt utólag büntessék...valamint kérnénk védőruhát és engedjük a szakértőket dolgozni. Ellenvetés?
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Aegis Szer. 30 Ápr. 2014, 00:57

A tizedesnek igaza volt abban hogy Aegis megszegte a titoktartási szerződést, de kissé túlreagálta a dolgot.
~ A S.H.I.E.L.D. meg a drágalátos kis titoktartása. Rejtett szobákat építenek a stadionokba és egy egész hadsereget tolnak a képünkbe anélkül hogy bárki is észrevett volna bármit a dologból mert senki nem tud semmiről, még arról sem amin már 80 éve kotlanak. Ha néha elmondanának valamit talán valakinek feltűntek volna a dolgok mielőtt tömegkatasztrófává fajulnak.~
- Lassabban a testtel tizedes. – Szólal fel higgadtan. Egyelőre nem vette le a páncélját, de nem is tett hirtelen mozdulatokat, nehogy a két S.H.I.E.L.D. ügynök lövöldözni kezdjen ijedtében. – Mielőtt bárkit hátra kísér és lelövet. Igen felfedtem hogy egy terror szervezet egy ami nem rég nyílt támadást indított New York ellen, korábban is akciózott a város ellen. Olyan civileknek akikkel ettől függetlenül is aláíratták volna azokat a szerződéseket az ügy végén és nem egy utca közepén kiabáltam ki egy megafonnal. És a két információ amit kiadtam a már így is publikus incidensért hogy HYDRA volt a felelős és hogy egy bizonyos vírussal hajtották végre. Ahogy az alelnök úr mondta neki és a kísérőjének már így is titoktartási kötelezettsége van, dr. Vayne-t pedig azért hívtuk ide, hogy segítsen kideríteni hogy mivel állunk szemben, azt pedig könnyebb ha tudjuk hogy mi volt a dolgok előzménye. Ha mindenképpen jelenteni akarja akkor tegye de előtte hívja vissza az embereit és hagyja hogy elvégezzük itt a dolgunkat, ráérünk utána is egymás torkának esni egy mondaton aminek az információ tartalma alig volt több a semminél, amit már az internetes összeesküvés gyárosok fele kikövetkeztetett a segítségem nélkül is.
Aegis
Aegis
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 317
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 8
Join date : 2013. Feb. 06.
Age : 28

Karakteradatok
Főkarakter: Aegis
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Szer. 30 Ápr. 2014, 09:45

Résztvevők: dr. Zield Jones, Ulysses J. Forge / Aegis, Luther Eastwood, Gina Sign / Jinx, dr. Erwin Vayne, Colona Walding, Kaegan Lockhearth és Raten Chromixen
Következő körváltás: 2014. május 3. (szombat)

- Pontosan úgy doktor – válaszolt a nő. – Nincs semmilyen antitest a szervezetükben. Mindössze, aminek ott kell lennie, de kizárt dolog, hogy ez egy influenzajárvány lenne. A szervezet nem is küzd ellene, olyan, mintha kórokozót mindig is ismerte volna. Egyéb fertőzések lépnek fel a testben, a szervezet pedig csak erre reagál. Vakon tapogatózunk.
Kaegen ugyannyit tud az itteni dolgokról, mint a többiek, lényegében semmit, pedig napok óta itt volt már a karantén fenntartók között. A parancsnoki sátorhoz hívták és ekkora érkezik a sátorhoz, ahol a többieket találja, két ügynök egy páncélost fog közre, és többen Wei tizedest próbálták győzködni, vagy épp támogatni valamiről. Sajnos az előzményekről lemaradt, csak az vehető ki, hogy le akarják a páncélost tartóztatni.
- A szabályok okkal vannak doktor, ön sem fogja most elfecsegni az AIMville titkait, csak mert jártunk AIMville-ben, nem elég, hogy beperelnék, de még valószínűleg le is csukatnák utána és milliós kártérítést fizetne – nézett a férfira. – Én is jelen voltam megannyi küldetésen, mégsem csapok fesztivált, hogy a titkos információkat nem adják oda, mert ott voltam.
Colona szavai után vett egy mély levegőt.
- Nem tudjuk – mondta. – Azért is kell a maximális védőfelszerelés.
Wei-t Luther-nek nagyjából sikerült meggyőznie arról, hogy az ügyet halasszák el későbbre, egészen pontosan amíg a mostani tényleg fontos ügy végére nem érnek. Már éppen szólalt volna meg emiatt, amikor Ageis ismét közbevágott és kimondta, amit. A minimális jóérzés is eltűnt a nő arcáról, Aegis a szavaival valószínűleg tényleg elvágta magát az adott helyzetben a beismeréssel és azzal is, hogy megtagadta a parancsot.
- Remélem tudja, hogy a vallomásával és a parancsmegtagadással csak tovább rontott a helyzetén, ez nem egy film, ahol ez a hozzáállás működik. Ez a valóság ügynök! Ezenfelül dr. Vayne-nek nagyobb hozzáférése van a dolgokhoz, mint maguknak – mondta a nő ridegen. – A fegyvereit szerelje le. Nem adok engedélyt, hogy egy félig civil ügynök állig felfegyverkezve legyen ezen a területen. Szálljon ki a páncéljából, ez parancs! Nem fogom harmadszor elismételni, azt majd az ezredes teszi meg! – itt a füleséhez nyúlt és beleszólt. – Vízió, itt Wei tizedes, kérem ha szólok kapcsolja nekem Miller ezredest. Igen a Sherrill-i helyzet ügyében…
Várakozóan nézett a férfira, hogy mit is lép erre. Aegis miatt még mindig nem adta ki a nő a parancsot arra, hogy a csapat indulhasson.

Raten napokkal korábban érkezett ide, tárgyalni az ezüstműves céggel. Akkor történtek az esetek, így már nem tudta elhagyni a városkát sem, és itt ragadt. Jelenleg mivel még nappal volt, odabent csücsült a motelszobájában. Ő maga sem tudta, hogy mi zajlik itt, csak annyit, hogy már a város 2/3-a beteg és nem tudni, hogy mitől. Amikor a járványügy, majd a SHIELD is megérkezett őt is megkérték, hogy maradjon a szobájában, mivel fogalmuk sem volt arról, hogy ő is elkaphatja-e vámpír létére. Még telefonálni sem tudott, tévét se nézni, internet sem volt, a karantén tényleg karantén volt. Így egyelőre napok óta unatkozott és várakozott, hátha végre távozhat innen.

//Igazat megvallva reménykedtem benne, hogy Aegis-nek lesz annyi esze, hogy ebben a helyzetben nem tagadja meg a parancsot és nem szól vissza, főleg Paci meggyőző szavai után. Sad //
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Auaritia Szer. 30 Ápr. 2014, 12:33


Colona Walding  

A tizedes asszony egy nemmel válaszol kérdésemre. Ez sajnos nagyon elkeserítő számomra. Persze, mit is várt az ember lánya? Be kell valljam féllek egy kicsit, remélem nekünk nem kell olyan túl közel menni a tűzhöz, elvégre politikus vagyok nem pedig hős. A politikus megtervezi a háborút, a hős meghal érte....mindig is így gondoltam. Az titoktartás végett velem egy oldalon áll egy másik ügynök is, ám az alelnök, amit ma már nem is reméltem megszólalt. Érdekes, hogy Mr. Eastwood egy kapucnis pulóverben van, tőle egy kissé szokatlan ez a nem hivatalos megjelenés, persze jól áll rajta, hmmm mi nem állna jól rajta...szóval ha külső szemlélő lennék és nem lennék otthon a politikába most azt hinném egy civil áll köztünk. Én persze nem engedhetem meg magamnak sem a minimális rangom miatt sem a saját erkölcsöm miatt, hogy ne kosztümben jelenjek meg. Az alelnök kedvesen kijavította a többieket, hogy ne titkárnőzzenek le, mert ugye az a "kedves" kis Margaret. Nagyon jól esett a megvédés, tényleg, más persze ilyen helyzetben nem javította volna ki őket, hiszen ő olyan magas rangú ember, mit törődne azzal, hogyan szólítanak engem, és mégis. Persze a beszédében azt is elmondta, hogy kicsit túllőttem a célon és rendes helyzetben, most lecsesznének ezért.
Halkan elnézést kértem az alelnöktől. Vártam végül mi sül ki ebből. A tizedes persze alárendelve engedelmeskedett volna, hisz mit tehetne, ám az ügynök dacos választ hallatott.
Hmm...én megmondtam, ez egy kezdő. S egy lopott pillantást vetettem Luther felé, talán egy kicsit el is mosolyodtam, s arcomról sugárzott az a mondat: Hát uram, én megmondtam.. Persze jó szándékúan címeztem neki e kis gondolatot, mintha csak fogadtunk volna és én nyertem. A tizedes dühösebb lett mint valaha, s közben már rádión szóltak neki.
Most mindannyian arra vártunk, hogy levegye az ügynök a páncélját. Ha majd mehetünk, megnézem mit tesz az alelnök, vajon ő is felveszi-e a ruhát, ha igen én is felveszem, ha nem akkor meg megkérdezem: - Mi is bemegyünk uram?

Auaritia
Auaritia
5. szint - 12 kredit

Hozzászólások száma : 378
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Aug. 23.

Karakteradatok
Főkarakter: Auaritia
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by dr. Erwin Vayne Szer. 30 Ápr. 2014, 13:16

A tizedes válasza a doki kérdésére csak még jobban kíváncsivá tett. Már úgy mennék vizsgálódni. De nem, még mindig az amatőr ügynökkel kell bajlódnunk. Remek. A kapucnis pulcsis, keki vászonnadrágos nagydarab ember előlépett. Eddig azt hittem, hogy valami nagy koponya, aki megengedheti magának az ilyen kinézetet. De kiderült, hogy az alelnök. Kijavít, hogy nem titkárnő, hanem asszisztens. Számomra mind a kettő csak egy másik ember személyes szolgája, de ez csak én vagyok. Ezt majdnem közlöm is vele, de az alelnök egyet jelent a kormány által finanszírozott szupertitkos kísérletekkel, akár jogszabályok nélkül is. Igazi tudomány. Így inkább megtartom magamnak. Ehelyett bocsánatot kérek a hölgytől.
- Elnézést hölgyem.- Az alelnök úr egy igen értelmes monológot mondott, de az ügynök már a viselkedése miatt is bajba került. Na mindegy, ez nem rám tartozik, csak jó lenne ha tovább engednének végre. A tizedes mondandójából viszont megakadtam valamin.
- Tényleg? Nagyobb hozzáférésem van? Mitől...- ekkor jövök rá, hogy valószínűleg nem tudnak az ARMOR-ról. Meg a jövőből is jöttem. Néha kimey a fejemből, hogy csak mert néhány dolog nem stimmel, nem jelenti azt, hogy a nagy dolgok nem fognak. Kár, hogy sosem érdekelt a történelem. A tinédzser énem figyelmi kritériumának nem felelt meg. Vagyis nem segített hatalmas halálrobotot és lézereket építeni. Jobban belegondolva mintha lett volna valami a Hydráról. Valami támadás meg vírus meg valami bázis... Nem harcoltak Pókemberrel, így nem érdekelt. Próbáltam valamit felidézni erről a városról. De semmi. Biztos semmi fontos nem történik itt. Vagy nem történt meg otthon. Remélem az utóbbi, mert akkor még érdekesebb lesz ez mint gondoltam. És lehet még szerzek plusz finanszírozást is. Meg a kor hülye jogaitól nagyobb szabadságot. Az utóbbi maga lenne a mennyország.
dr. Erwin Vayne
dr. Erwin Vayne
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 450
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakteradatok
Főkarakter: Darren Cain
Főkari/multi: Multi
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Kaegan Szer. 30 Ápr. 2014, 15:26

Hosszú és kicsit idegőrlő munka részt venni egy karantén fenntartásában tulajdonképpen bármi konkrétabb információ nélkül. Persze érthető okai vannak ennek. Aki nem tud semmit, az nem szivárogtat ki semmit. Ennek a melónak is meg vannak a szépségei, és a nehézségei is. Az újabb utasítás ismeretében Kaegant az őrposztjáról leváltották, és a parancsnoki sátorhoz hívatták, ahol éppen zajlott az élet. Egy páncélos fickónak támadt valami nézeteltérése a vezetőséggel, és nagyon úgy nézett ki a dolog, hogy a vége az lesz, hogy letartóztatják.
Kaegan egészen egyszerűen azt tette, amit a jó katona szokott, ha odarendelik valahova, ahol az éppen zajló eseményekről nem tud semmit. Csendben várta, hogy a páncélossal véget érjen a vita, és sorra kerüljön ő is. Arról persze volt elképzelése, hogy azért hívták a parancsnoki sátorhoz, mert valami új parancsot, vagy feladatot fog kapni.
Kaegan
Kaegan
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 45
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2014. Mar. 07.

Karakteradatok
Főkarakter: Kaegan
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Dr. Zield Jones Szer. 30 Ápr. 2014, 16:26

A doktor hallgatta, hogy a kosztümös hölgy és dr. Vayne is már elhurcoltatnák az ügynököt. Ekkor állt elő a civil ruházatáról kissé nehezen, ám arcáról egyértelműen felismerhető Eastwood. Lényegretörő és higgadt választ adott, határozottan, mint egy jó államférfi. A doktort ugyan nem elsődlegesen a bizonyíték érdekelte, az a hatóság dolga volt. Őt a vegyületek, a biokémiai kutatás vonzotta. Ha a Hydra-ra lehet ezt bizonyítani, az jó, de önmagában semmit nem old meg, amíg a hi-tech nácik szabadon mászkálnak. Legfeljebb egy kicsit közelebb kerül a S.H.I.E.L.D. az előállításukhoz. Az alelnök szava döntőnek látszott, de Aegis öntudatoskodása megint belerondított a dologba. Zield eddigre már felöltötte a ruhát és azzal a műanyag tenyérrel temette a szkafanderes arcát a kezébe.
~Ezt most miért kellett, már majdnem rendben volt minden. Most tutira elviszik.
Arra nem számított, hogy az ügynök harcba bocsátkozna. Legfeljebb megpróbál elrepülni, de az is felért volna egy öngyilkossággal. Ő ebbe már nem akart beleszólni, mert itt nagyobb hatalmak és elvek döntöttek. Inkább arra reagált, amit Wei mondott az antitestekről. Mivel Aegis előtt már újabb infó nem igazán fog elhangzani, gondolkodom hangosan, mondta magában a doki.
- Akkor itt akár hapténekről is lehet szó! Ezek olyan anyagok, amik önmagukban nem váltanak ki ellenanyagtermelést, tehát már korábban is jelen lehettek a szervezetben. Csak félantigének, észrevétlenül lapulhatnak. Egész egyszerű poliszacharidokra vagy lipidekre gondolok, amik viszont később kapcsolódhatnak megint csak ártalmatlannak tűnő fehérjékhez, amik azonban carrier-fehérjék. Ezek hordoznak valamilyen kórokozót, de csak a hapténnel együtt válnak immunogénné és végső soron becsapják a szervezetet, ami nem tud antitesteket termelni. Legfeljebb túlreagálja és allergiás tünetek alakulnak ki, ami egybevághat az itt tapasztalt lázzal. Meg kell vizsgálni, hogy az érintettek mit ettek a fertőzés elleni időszakban. De egyelőre ez még csak hipotézis, más ok is elképzelhető.
A doktor már nem tette hozzá, hogy minden vágya elindulni, mert biztos a többiek is így voltak, csak szegény Aegis-t le kellett rendezni. Zield sosem nevezte volna amatőrnek azok után, amiket látott. Talán rossz napja volt és ennek meglesznek a következményei, de ettől még nem kell elfelejteni, amit korábban tett, gondolta a doki. Mozgott egy kicsit a védőruhában, hogy szokja és közben látta a sátorhoz érkező ügynököt, aki csendben várt.
Dr. Zield Jones
Dr. Zield Jones
11. szint - 25 kredit

Hozzászólások száma : 1185
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2013. Apr. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: dr. Zield Jones
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Sandman Pént. 02 Május 2014, 00:34

Luther nagyot sóhajt az ügynök, pontosabban ex-ügynök válaszára. Zsebrevágja kezeit és közben Colonára pillant. Látja az elmosolyodó szemében a gondolatait. Ezért mosolyára csak egy "igen, tudom" grimasszal és szemforgatással válaszol. Viszont elkezdett egy kicsit aggódni. Ha odabent kitör a káosz és az emberek ki akarnak törni, mert hát az ember ilyen karanténban, akkor bizony jobban érezte volna magát ha van páncélos erősítése. Ő nem igazán értett a harcokhoz. Lőtt már céltáblára, sörös dobozra. Hiszen a partiőrségnél muszáj volt önvédelmet is tanulnia, illetve hát texasi. Ott meg ugye kötelező. De emberre még sosem lőtt. Ez pedig nem teszi túl védetté. Ez pedig aggasztja. Nem így készült.
- Fiam maga hülye. - Fordult még utoljára Aegis felé, majd újra a tizedes felé intézi a kérdését. - Akkor most, hogy mindenkinek magasabb rendfokozata és titoktartásija van a másiknál, folytathatjuk tizedes? Mondjuk biztosíthatna megfelelő védelmet és védőfelszerelést. Valamint folytathatjuk a kutatást, hogy a lehető leghamarabb megoldjuk az ügyet. Már ha kérhetek ilyet.
Sandman
Sandman
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 802
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 43
Join date : 2012. Jan. 22.

Karakteradatok
Főkarakter: Sandman
Főkari/multi: Multi
Síkok: Reneszánsz, Little SW

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by King Raten Chromixen Pént. 02 Május 2014, 12:10

Unottan feküdtem a szobámban, miközben egy kedves kis dalt dúdolgattam. Napokkal ezelőtt, amikor ide érkeztem, még nem tudtam, hogy ennyi időt kell itt eltöltenem. Alapvetően már a tárgyaláshoz se volt nagy kedvem, de úgy gondoltam jó lesz kicsit kimozdulni, és nem csak egy ügynököt küldeni, aki a nevemben beszél, úgy éreztem ideje személyesen képviseljem magam. Hát, nem volt jó ötlet. Itt ragadtam valami rohadt betegség miatt, pedig a S.H.I.E.L.D. pontosan tudja, hogy mi vagyok, és hogy nem hatnak rám a betegségek. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a véradag, amit minden nap felküldtek a szobámba. Ettől függetlenül nem hagyhattam el a várost, ráadásul a fegyveremet is elvették.
~Maradjon a szobában, felség.~ szajkózták egyre csak, amitől már legszívesebben a falat kapartam volna. És vámpír létemnek hála még alaposan le se ihattam magam… Ezt most megelégeltem, felpattantam az ágyamról, és kinyitottam az ablakom, ha ki tudtam, és kiugrottam rajta. Ha nem, akkor az ajtóval próbálkozom, mint egy átlagember. Tulajdonképpen az felségesebb is.
Nem tudom még, hogy hova akarok menni, vagy hogy mit akarok tenni, de az biztos, hogy négy fal közé bezárva nem viselnék el még egy napot. Legalább egy pakli kártyát adtak volna, vagy valami, de nem, elvárták tőlem, hogy egyszerűen ott üljek, és nem tudom, számoljam a pislogásaimat…
King Raten Chromixen
King Raten Chromixen
10. szint - 22 kredit

Hozzászólások száma : 923
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 3
Join date : 2013. Aug. 03.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Raten Chromixen
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, FSK

ratenka87

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 03 Május 2014, 09:33

Résztvevők: dr. Zield Jones, Luther Eastwood, Gina Sign / Jinx, dr. Erwin Vayne, Colona Walding, Kaegan Lockhearth és Raten Chromixen
Következő körváltás: 2014. május 6. (kedd)

Szerencsére Aegis-nek végre megjött az esze és engedelmeskedett a parancsnak és deaktiválta a páncélját. Azonban az elvezetést és letartóztatást már így sem úszta meg és azt sem, hogy elvezessék és visszaszállítsák őt New York városba. Már a helikopteren közölték vele, hogy egy-két nap múlva áll bíróság elé, a részleteket később megkapja.
A helyszínen most már, hogy minden gond elült és nem volt a tizedes számára zavaró tényező a nő Erwin szavaira igencsak szúrós szemmel nézett, amikor beszélni kezdett. De végül természetesen mindenki megkapta az engedélyt a beöltözésre.
- Lockhearth ügynök – szólt Wei tizedes. – Ön is öltözzön be, bekíséri a társaságot és el ne mozduljon az alelnök mellől, ön felel érte.
Most már Kaegan is megismert az ezúttal nem túl hivatalosan öltözött férfit, Osborn ellenfele volt a választásokon, ahol alulmaradt, utána alelnöknek nevezték ki és New York városának megbízott polgármestere lett, miután az előző eltűnt. Zield szavai után a férfihoz fordult.
- Ez a gond, hogy semmilyen gyanús dolgot nem találtak a járványügyisek, tehetetlenek voltak, reméljük önök jutnak valamire – mondta a nő. – Most a kórházhoz fognak menni.
Mindenki megkapta az öltözetét is, segítettek belebújni abba, jó 20 perc volt, mire mindenki felvette azt, utána engedték csak be őket a városba. A társaságot egy teherautóval vitték végül a kórházhoz, ami egy hosszabb földszint, plusz első emeletű épület volt. Eddigre már igencsak erősen kezdett sötétedni, már félhomály volt.

Raten-t kiengedték sétálni, annak ellenére, hogy uralkodó volt, az ügynökök egyszerű civilként bántak vele. Noha már kikiáltották királynak, de sem az ENSZ, sem pedig a saját régiója még nem ismerte el hivatalosan uralkodói státuszát, így egyelőre csak a népe számára volt az. Kiengedték, noha nem örültek annak, hogy odakint sétált, még nem mutatott tüneteket és nem is akarták, hogy még egy betegük legyen, már ha egy vámpír képes volt elkapni. Azt tudta, hogy honnan gondolták, hogy igen, mert a regeneráció sem állította meg ezt, ha X gén adta ezt a mutációt. Az utcák kihaltak voltak, mintha valami szellemváros lett volna az egész. Az utcákon senki, maximum a beöltözött SHIELD ügynökök és néhány járványügyis tudós. Ami Raten figyelmét is felkelti, hogy egy nagyobb teherautó érkezett meg a kórházhoz – ennek közelében tanyázott – és jó féltucat embert hoztak be védőfelszerelésben. Ekkora mozgást még nem is igen látott errefelé a vámpír.

//Elnézést azoktól, akik csak azért jöttek, hogy az Erőművek tagfelvételen vegyenek részt, nem így lett tervezve.
Aegis meg ne aggódjon Paci-val folytatjuk a mesélést neki a bíróságon.//
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Sherrill, New York Empty Re: Sherrill, New York

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.