Fajok, kasztok, ereklyék

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 05 Nov. 2011, 21:23

Ahogyan feljebb Tao is leírta, nem az a lényeg, hogy balance legyen.
Az asgardi erős igen, de vele tudni is kell játszani. Lásd már megint minden asgardi jk halott és az előző oldalon sem tudott egyik sem sokáig életben maradni...
Azonfelül egy asgardi isten és a képregényekben is erősebbek, mint a mutánsok.

Szerk: amúgy le van írva, 1*2,5 ; 2*2,5 majd 3*2,5 utána 4*2,5 aztán 5*2,5... minden fejlesztés szorzója eggyel feljebb megy...
Ezek után komolyan az jön, h a mágia is árhoz kötött legyen...

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Morsus Szomb. 05 Nov. 2011, 21:29

Öööö... a legfontosabbat senki se vette észre?
A mutáns és az ember 5 kreditért BÁRMIFÉLE erőt kaphat. Az asgardi olcsón kap erőt, de csakis azt az 5-6 dolgot, ami ki van írva. Bizony itt pont van egyensúly. Mert fel kell áldoznod a kreativitásodat az olcsóságért.

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Adam Taylor Szomb. 05 Nov. 2011, 21:31

Hmm utóbbi teljesen jogos az asgardiban télleg nincs kreativitás. Max a mágiában.

_________________
Adam Taylor
Arisawa Mugurama
Adam Taylor
Adam Taylor
7. szint - 16 kredit

Hozzászólások száma : 561
Hozzászólások régi : 47
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 6. szint - 14 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : New York

Karakteradatok
Főkarakter: Adam Taylor
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Szomb. 05 Nov. 2011, 21:32

De aki meg csak mágiára tesz és arra vár, hogy 3. szinten már meglegyen neki, az nem él sokáig.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Szomb. 19 Nov. 2011, 09:57

Kicsit gondolkoztam a vámpír fajon képességein, és mivel csak az ott leírtakat választhatjuk összeírtam néhány előny és hátrány javaslatot.

Hátrányok:
- Válogatós vadász: (2 kredit)
Csak olyan lényeket támad meg élelemszerzés céljából, melyek megfelelnek egy bizonyos kitételnek. (Ez lehet külső és belső tényező is, pl.: szőke hajú, vagy középkorú férfi, esetleg kizárólag bűnöző.) Mások nem elég csábítóak számára, és csak a vég határán fanyalodik rá az ezekkel való táplálkozással és ebben az esetben is csak az életben maradásához feltétlenül szükséges mennyiséget veszi magához.

- Vérszomj: (3 kredit)
A vámpír szervezete az átlagosnál jóval több vért fogyaszt el a test fenntartásához. Nem elég számára a heti egy kupa vér elfogyasztása, ennek minimum háromszorosára van szüksége. Ez hetente minimum két, két és fél liter.

- Dühöngés: (4 kredit)
Ha a vámpír több mély sebet szerez és a túlélés kétséges, eluralkodik rajta az ősi ösztön, az élni akarás. Tudata a mélybe merül és előtérbe kerül a testi erő. Ösztönlényként próbál mindenképp túlélni, ha esélyt lát a gyilkolásra, nem tétovázik, ha a menekülés a célszerű villámsebesen próbál minél távolabb jutni. A legnagyobb probléma az, hogyha ebben az állapotban a társai állják útját nekik is gondolkodás nélkül nekiront. „Az elme a teste rabjaként végzi.” Ez az állapot körülbelül egy órán át áll fenn előbb csak abban az esetben múlik el, ha a veszély megszűnik.

- Öngyűlölő (4 kredit)
A legtöbb ember nem tudja elfogadni, hogy mivé lett, nem képes épp ésszel felfogni, hogy az eddigi barátai, ismerősei potenciális mozgó éthordókká váltak. A vámpírok nagy többsége meggyűlöli önmagát. Nem akar táplálkozni, és el akarja dobni életét. De az éhség mindig győz… Ez az ördögi kör előbb utóbb felemészti a vámpírt, ha az nem tud felülkerekedni a tényen, hogy mivé vált. Minél több idő telik el, annál jobban fogadja el a vámpír a tényeket.

Előnyök:
- Fagyos logika (2 kredit)
A karakter, félretéve érzéseit, vágyait képes a legstresszesebb helyzetben is teljes higgadtsággal, minden lehetőséget számba véve gondolkozni. A logikai készségei az átlagos többszöröse, kiváló stratéga.

- Elrejtő lepel (3 kredit)
A vámpírok hatalmas mentális erejüknek köszönhetően hipnotizálni a lényeket és felhasználni őket saját céljaik érdekében. Ez a hipnózis egyszerűbb változata, a vámpír behatol egy lény elméjébe és elhiteti vele, hogy nincs ott, vagy más személyként tűnteti fel magát. Használat közben folyamatos koncentrációt igényel. Egy személy esetében maximum negyed órán át tartható fenn, több személy (egy kisebb csoport) esetében csak tíz percig tartható fenn. Ezt követően ismét a használat előtti állapotok lépnek életbe. Legtöbbször menekülésre használják.

- Erősebb regeneráció (3 kredit)
A vámpírok alap képessége a sejtregeneráció, kisebb zúzódásokat és kisebb sebeket képesek percek alatt begyógyítani illetve súlyosabb sérüléseket pihenéssel és koncentrációval gyógyítani. Ez a képesség ennek mértékét növeli, egy bizonyos vértartalék mozgósításának segítségével. Vágások és kisebb lőfegyverek okozta sebek negyed órán belül begyógyulnak.

- Erős csontozat (3 kredit)
A vámpír csontszerkezete sokkal ellenállóbb, mint egy emberé. Ami egy ember combcsontját szilánkosra zúzná, a vámpír csontjait rosszabb esetben megrepeszti.

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Morsus Szomb. 19 Nov. 2011, 14:11

Hát a nagy gond ezekkel azon kívül, hogy túl VAMPIRE-szerűek, hogy ezt ki kell játszani. Az utolsó három tulajdonságon kívül ezek jelembeli vonások, ami a vampire-ben működik, de ez más. Itt mi elvárjuk, hogy játszd ki a karaktered és a dadogó embernek se adunk extra kreditet. Szal ezek vonások, amiket kilehet játszani,d e az, hogy megvan előny vagy hátrányként a legtöbbször nem azt jelenti, hogy a játékos ki is fogja. Szóval ez sokkal több karakter idegen pillanatot szülne, mint jó játékot, de az előnyök menők azok jöhetnek Smile Azt hiszem a mostani Fearless marvel képregény sorozat adott még pár képesség ötletet.

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Szomb. 19 Nov. 2011, 18:12

Igen, a hátrányok így utólag belegondolva eléggé jellemalakítóra sikeredtek, talán a vérszomj az egyetlen hátrány, ami nem hat a karakter személyiségére. Örülök, hogy az előnyök jók lettek, főleg azért, mert próbáltam úgy gondolkozni, hogy a karakteremnek mi jönne jól, ami vámpíroknál jellemző képesség lehet. Szóval azok jók lesznek majd. Very Happy Ha eszembe jutnak még dolgok, akkor jelentkezem ismét. Smile

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Lance Harris Kedd 06 Dec. 2011, 15:51

Ha hozzászólhatok egy pár hátrány eszembe jutott ahogy olvasgattam

-Visszataszító külső: (??? kredit)
A vámpír még a laikusok számára is könnyedén felismerhető, szakértők számára meg egyenesen tagadhatatalan a lény valódi kiléte. Vonásai kiélesednek, szemfogai szembetűnőek, hófehér bőr, vörös szemek lesznek láthatóak.

Fényérzékenység: (??? kredit)
A vámpír már nem csak a napfényre, de a mesterséges fényekre is érzékeny lesz, noha korántsem olyan mértékben. Az egyszerű lámpák, gyertyák fénye is elvakíthatja egy rövid időre, hosszabb ideig tartó világosság után bőre fájdalmasan fog égni, idővel maradandó károsodást is szenvedhet

Állatiasság: (??? kredit)
A vérszívó vadászösztöne egy idő után felülkerekedik egykor emberi tulajdonságain és ilyenkor a vámpír inkább állatként viselkedik mint emberként. Intelligenciája megcsappan, nem látja át a dolgokat, pusztán a túlélésre hajt, s megszűnik gondolkodni, nem lesz más mint az éjszaka vadásza


Krediteket nem írtam, mivel nem tartom magam eléggé hozzáértőnek, hogy beilleszem egy létező rendszerbe, ha gondoljátok akkor itt vannak Very Happy

_________________
Genocide (Főkarakter); Lance Harris (Lupine njk); Aisha Ayo (X-Diák)
Lance Harris
Lance Harris
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 314
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: Jeff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Jason Mandrake Kedd 06 Dec. 2011, 17:27

Jaj emberek ne csináljátok ezt velem Very Happy
7 éve nyomom a Vampiret és ha beszabadulnék ide én biztos,hogy átalakítanám a Marvel vámpírokat Very Happy (De ilyet nem teszek)

Itt az oldalon leginkább Szociális és Fizikai na és persze Természetfeletti előnyök hátrányok kellenek. Most az,hogy korábban kel fel meg,hogy mennyire tébolyult az nem igazán nyerő. A mentális dolgokat el is lehet hagyni, elegendő a lecsupaszított vámpírt a színre léptetni és nem kell itt most belső vívódás és mentális degradálódás mint ahogy az szokott lenni.

Ha kívánjátok én összeállíthatok egy kis táblázatot és persze képességeket is. Persze itt az oldalon van már eleve minden ami szem szájnak ingere és persze Fórumanyánk és a többiek is kitettek magukért,de egy kicsit vérszegény a dolog. Egyrészt mivel az oldalon szerintem aktív vámpír nincs, másrészt meg a képességek tárháza azaz az előnyökből sincs sok. Nem azt mondom most,hogy legyen három A4-es oldalnyi képesség csak azt,hogy szelektálni kell,hogy mi működik az oldalon és mi nem.


_________________
Jason Mandrake- Démonológus és üzletember
Avalon: Alaistair Viharmágus és nőcsábász R.I.P
Zombivilág: Rex Thomson-Önjelölt Páncélos igazságosztó R.I.P.
Jason Mandrake
Jason Mandrake
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 62
Hozzászólások régi : 153
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 09.
Age : 35
Tartózkodási hely : Black Heaven bordély

Karakteradatok
Főkarakter: Jason Mandrake
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

http://damnednights.hungarianforum.net/ azaneal89

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Kedd 06 Dec. 2011, 17:31

Azért nincsenek jellemi dolgok, mert általában mindenkit ismerve, éppen most győzné le a vérszomját, éppen most nem menekült el a fokhagyma szaga elől. Éppen most volt annyi akaratereje, hogy a fény elől ne meneküljön el és leküzdje érzékenységét...

Szóval ezek maradjanak jellemnek és ne előny/hátránynak, azért nem kerültek bele.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Kedd 06 Dec. 2011, 17:34

Jeff, ha szabad beleszólnom:

Fényérzékenység/1/:
Sokkal érzékenyebb vagy a napfényre, mint a többi vámpír, de nem csak a napfényre, hanem minden más fényre is.

Ez a második nálad, csak kifejtve. Razz

Jason:
Egyrészt mivel az oldalon szerintem aktív vámpír nincs.
Köszönöm szépen, de van egy napi szinten aktív vámpír szerény személyemben. Smile

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Jason Mandrake Kedd 06 Dec. 2011, 17:55

Csak egy maradhat mi Very Happy
Hát elnézést Twisted Evil

_________________
Jason Mandrake- Démonológus és üzletember
Avalon: Alaistair Viharmágus és nőcsábász R.I.P
Zombivilág: Rex Thomson-Önjelölt Páncélos igazságosztó R.I.P.
Jason Mandrake
Jason Mandrake
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 62
Hozzászólások régi : 153
Korábbi szint/kredit : 2. szint - 6 kredit
Aktuális szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Oct. 09.
Age : 35
Tartózkodási hely : Black Heaven bordély

Karakteradatok
Főkarakter: Jason Mandrake
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz

http://damnednights.hungarianforum.net/ azaneal89

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Lance Harris Kedd 06 Dec. 2011, 18:07

Ah biztos átfutottam.

_________________
Genocide (Főkarakter); Lance Harris (Lupine njk); Aisha Ayo (X-Diák)
Lance Harris
Lance Harris
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 314
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: Jeff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Morsus Szer. 07 Dec. 2011, 01:16

Nem szeretek egózni, de itt picit modortalanul megkel jegyezni, hogy a fajok szinte egészen az én munkám. Asgardi főfaj, vámpír és kree. Ez nem bántás Nefi a leghasznosabb, d a fajok rendszereit mindig én dolgoztam ki Smile Szal ez az egyetlen hely, ahol az adminbá munkásságát látjátok. Ez a vámpírnál triplán igaz ugyanis az évek során ketten is megcsinálták, de mindketten a vampiret. Én imádom a vampiret, de ha vampiret akarok játszani akkor vampiret játszok. Ez a Marvel univerzum itt a vámpírok olyanok, mint a képregényekben vagy a Blade filmekben. A mi vámpírjaink nem belső kínokkal küzdő meggyötört lelkek, hanem egy elátkozott ragadozó faj.

_________________
"ha nem írtok, akkor én irtok" - Zspider/Morsus
Aktív kalandok: Kánaán Alfa
Apokalipszis Kora: Az Idő Kifut
Outsiders: 12. Ezüstkor - Új Mutánsok - Szuperhumánok
Alter: Gótika: Harmadik Évad - Ultron Kora - Eredeti Őrzők - Világ Vége
Morsus
Morsus
Főnök

Hozzászólások száma : 3218
Hozzászólások régi : 7460
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 20.szint - 70 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 13.

Karakteradatok
Főkarakter: Morsus
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Szer. 07 Dec. 2011, 11:50

Itt félreértés van, én egy árva szóval sem mondtam, hogy én írtam őket...
Én csak Asgardi alfajokat a Fenrirt kivéve, az Emberteleneket/Univerzális emberteleneket, az atlantisziakat és veled együtt a görögöket... a többi nem én voltam... Rolling Eyes

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sylen de Honas Szomb. 10 Dec. 2011, 00:02

Ha már létezik ez a topic, akkor én is készültem valamivel.


Kristály vámpír: (Homo Sapiens Crystallis Lamia)

Történelem:
A vámpír faj nem békélt meg azzal a ténnyel sohasem, hogy nem mehetnek ki a napfényre, illetve, hogy nem lehet vérszerinti utóduk. Így hát az ambiciózusabb vámpírok kísérletezésbe fogtak, az embereket, mutánsokat, és vámpírokat felhasználva. A kísérletekben sok félre sikerült torz teremtmény jött létre. Mágia, és egyéb eszközök sem segítettek az eredmények javításában, azonban sok száz kísérlet, és kudarc után megtörtént egy áttörés. Megszületett az első Homo Sapiens Crystallis Lamia. A vámpírokkal ellentétben, ők élőlények, nem élő holtak. Ezért a fény nem árt nekik, kivéve speciális spektrumokat, de ezt majd később. Képesek voltak utódot nemzeni, valamint emberi tápanyagot befogadni, de továbbra is szükségük van vérre, igaz elenyésző mennyiségűre. Először a vámpírok rabszolgái voltak, hosszú ideig, azonban, ahogy meg erősödött a faj, kitörtek a vámpírok irányítása alól, és önállósultak. Bele olvadtak az emberi társadalomba, és ma már nem is lehet látni őket. Pedig itt vannak köztünk. Képesek majdnem teljesen emberi kinézetűek lenni. Emberi formában, csak átlagosnál kicsit nagyobb szemfoguk az, ami eltér kinézetükben. Többnyire Amerikában, és Európában élnek, de megfordulnak Ázsiában is, valamint Szibériában. Az emberek között élnek, és semmivel sem hívják fel magukra a figyelmet. Persze van egykét kivétel. Voltak köztük híres színészek, és énekesek is. Életmódjukban, semmiben sem térnek el egy átlagos embertől. Persze vannak úgynevezett ellátó családok. Ők általában vérbankokat irányítanak, és pénzért ember vért adnak el a többi kristály vámpírnak. Ezek a családok általában dúsgazdagok. A szülők, általában az x-gén felébredése után, két évig otthon tanítják gyereküket, és csak azután engedik ember iskolába.

Faji jellegzetességek:
Úgynevezett stabil x-génnel rendelkeznek. Tehát, ha egy kristály vámpír és egy ember, vagy mutáns, gyermeket nemz, akkor biztosan kristály vámpír lesz az utód. Olyan öt évesen ébred fel a gén, de ezt az életkörülmények eltolhatják akár egy évvel is mindkét irányba. A kristály vámpírok élőlények, nem élőholtak, tehát könnyebb megölni őket, mint a vámpírokat. Gyorsabban gyógyulnak egy átlagembernél, habár nem sokkal. Erejük is nagyobb. A szervezetük nem képes elő állítani néhány enzimet, ezért ezeket emberi vér fogyasztásával kénytelenek beszerezni. Átlagosan havonta egy kupa, de személye válogatja. A napfény nem árt nekik, de egy bizonyos spektrumú fény legyengíti őket. Ha felveszik vámpír alakjukat, akkor körmeik, és szemfogaik drasztikusan megnőnek. Lapockáikból, korhadt göcsörtös faágakra hasonlító szárnyak nőnek. A szárnyakról, összesen 20 kristály lóg le. Ezek ugyan látszólag gyenge, és törékeny ágak, de kemények akár a titán, és hajlékonyak akár a gumi. A kristályok a fényspektrum minden féle színében pompáznak. Egy kristály vámpír kristályainak a színei, ás szabálytalan alakjaik, akár az újlenyomat, tökéletesen azonosítja őket. Valamint halvány, lidérces fényárad belőlük. Széleik, akár a borotva, olyan élesek, valamint szárnyaikat úgy tudják használni, mintha a kezük lenne. Maguk köré csavarhatják, és akár foghatnak is vele. A tapintani is képesek vele, de fájdalmat is éreznek a kristályok. El is törhetnek, habár ehhez hatalmas erő kell. Kristály vámpírok ebben az alakban, hatalmas erővel, és gyorsasággal rendelkeznek. Valamint idővel képesek meg tanulni repülni, meglehetősen nagy sebességgel. Szaglásuk, látásuk, és hallásuk kiélesedik. Ha egy kristály eltörik, akkor az erejük 5%-al csökken. Ha az összes eltörik, akkor meghalnak. Természetesen, idővel visszanőnek az eltört kristályok. Ha csak megreped, akkor nem csökken az erejük, de akkor már nagyon vigyázni kell arra a kristályra. Nagyjából egy hét mire beforr a repedés, és két-három hét mire visszanő a letört kristály. Minden kristály vámpír, születésétől fogva, elemi mágiával rendelkezik, de csak eggyel.
Ezek a következők lehetnek: Víz, Tűz, Föld, Levegő, Villám, Jég.
Mindegyik típusnak megvan a színe, és ha az ellentétes típus színének fénye éri őket, akkor legyengülnek. Általában nem jönnek ki jól az ellentétes típusúakkal, valamint szeretik a saját színüket, például ruházkodásban, stb.

Előnyök:

Erő: Emberi alakban, nem sokkal erősebbek az embereknél (0,5tonna). Vámpír alakban azonban edzettségtől függően elérhetik az akár 30tonnás erőt is. Alapból 5 tonnával kezdenek, aztán minden újabb 5tonna 1 kredit-be kerül.

Gyorsaság: Emberi alakban, csak a reflexeik jobbak (akár egy nyilat is kikerülhetnek), viszont vámpír alakban a sebességük is megnő. Ez is edzettségtől függő. Maximum 200km/h-val tudnak futni, Valamint akár egy mesterlövész puska lövését kikerülni. A reflexeik kiskoruktól ilyen jó, viszont a sebesség 50km/h-val kezdődik, és minden plusz 50km/h 1 kreditbe kerül.

Repülés: Csak vámpír alakban tudnak repülni, de szintén edzettségtől függ. Maximálisan 0,5mach-al képesek. Mindenki 0,1mach-al kezd és minden további 0,1mach 1 kreditbe kerül.

Gyors regenerálódás: Emberi alakban is gyorsabban gyógyulnak, például ami egy embernél egy hétig gyógyulna, náluk csak fél hetet vesz igénybe. Vámpír alakban, azonban csak fél órát. Passzív képesség.

Ellenállás: Emberi alakban átlagos az ellenállásuk, de vámpírformájukban, háromszor nehezebben törnek a csontjaik, vagy sérülnek meg. Valamint kevésbé hat rájuk a hideg, vagy meleg. Passzív képesség.

Éles érzékek: Emberi formában, elenyésző módon élesebbek, de vámpír alakban, kiválóan látnak sötétben, szaglásuk akár a kutyáknak, hallásuk, meg mint egy denevéré. Passzív képesség.

Elemi mágia: Hat típus van: víz, tűz, föld, levegő, villám, és jég. Emberi alakban, csak kis mértékben tudják használni. Pl. Egy tűz típusú, legfeljebb egy baseball labdányi méretű tűzgömböt képes létrehozni, vagy irányítani. Saját tűz mágiája nem égeti, sem a természetes tüzek, csak a ruháját… Ha viszont vámpírformába alakul, akkor képes maximum 3szintes ház méretű tűzgömböt megformálni, és irányítani, vagy egy ugyanakkora épületet felrobbantani. Ilyenkor már a mások által létrehozott mágikus tűz sem fog rajta. Mindenki íróasztal méretű tűzgömbbel indul. Aztán szintlépésenként 1 kredit. A szintek:
1. Íróasztal méretű.
2. autó méretű.
3. teherautó méretű.
4. kamion méretű.
5. kétszintes ház méretű.
6. háromszintes ház méretű.
Bármilyen formát képesek adni a tűznek, mindegyik szinten.

Hátrányok:

Vérigény: Havonta egy kupa, de ha sokat használja mágiáját, akkor több.

Mágia blokk: Nem képes a saját típus mágiáján kívül semmilyen más mágiát tanulni.

Másodlagos képesség hiánya: A stabil x-gén miatt, nem lehet másodlagos mutációjuk, de még génterápiával sem lehet beléjük oltani.

Fényérzékenység: Mindegyik típus gyenge egy bizonyos spektrummal szemben. Ha ez a fény éri őket, akkor 70%-ban legyengülnek. Azonban ha bármilyen más spektrumú fény keveredik bele, a hatás nem érvényesül.
Víz: meggypiros (Tűz)
Tűz: királykék (Víz)
Föld: ciánkék (levegő)
Levegő: világosbarna (föld)
Villám: lila (jég)
Jég: citromsárga (villám)

Kristályok sérülése: Ha egy kristály eltörik, 5%-ban legyengülnek, és ha az összes eltörik, azonnal meghalnak, de hatalmas erő kell ahhoz, hogy ezek eltörjenek. Akár 20tonnás nyomást kibírnak, egy tűhegynyi felületre koncentrálva is.

Példa a szárnyak kinézetére:
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 3a7c0afd-s
Sylen de Honas
Sylen de Honas
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 22
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 14.

Karakteradatok
Főkarakter: Sylen de Honas
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Szomb. 10 Dec. 2011, 19:11

Üdv, nem akarok beleszólni, mert ez a staff dolga, de véleményt szerintem szabad közölni.
Kicsit nagyon durva képességei vannak… /Az elődéhez képest pedig nem is kicsit… és akaratlanul is, de hozzá kell mérnem. Razz/
- A vámpír jelenlegi max. ereje 200kg. /Ez is 3 kreditbe fáj./ Ennek a fajnak 5 tonna a kezdés.
- Ha a reflexeit nem is vesszük figyelembe, a sebessége már így is kezdésként veri a világ leggyorsabb emberének sebességét… /Megj.: A sima vámpír kb. maximálisan 100 km/h-ra képes és ez 4 kredit./
- Kezdésként, ha jól értem a repülési sebesség 122,5 km/h. /Ez kicsit soknak tűnik kezdésre./
- A passzívokról nem is beszélek, ha ezeknek egy kis része alapból járnának a vámpírnál is, már akkor is spórolnánk jó sok kreditet.
Mellesleg a fejlesztés is meglehetősen olcsó… minden fejlesztés 1 kredit.
De ez csak az egyéni véleményem... Razz

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Godlaw / Tao Vas. 11 Dec. 2011, 17:04

Azt kell mondanom, hogy Samnek igaza van. Szoktam mondani, hogy alapvetően nem célunk, hogy az életünk árán is játékegyensúlyt teremtsünk a fajok közt, hiszen rögtön ott a példa az emberrel, aki mindenkinél gyengébb, de a mutánsnál biztosan. Ennek ellenére azért szeretünk az ésszerűség határain belül maradni, és figyelni arra, hogy ha egy faj erőssé is válhat, annak legalább legyen meg az ára.

A kristályvámpír képességei - (mellesleg a névnél megijedtem, hogy a Twilightos csillogó vámpírokat akarod bevezetni)

1. regenereráció
2. szupererő
3. alakváltás
4. szárnyak - repülés, pengék, végtagként használat
5. szupergyorsaság
6. emberfeletti szaglás
7. emberfeletti látás
8. emberfeletti hallás
9. elemi mágia
10. ellenállás

Hátrányok:
1. vért kell inni - elhanyagolható, mivel havi egy kupa gyakorlatilag annyit tesz, hogy véresen kéri a steak-et
2. kristály a gyenge pontja - elhanyagolható, mivel elpusztíthatatlan a kristálya, és ha nem vámpír alakban van, nem is lehet megtámadni a kristályt
3. erejük 5%-kal csökken - a szupererejük, vagy minden "erejük", képességük? mennyi ez az öt százalék pl. az élesebb hallásból? csak 95%-át hozhatják létre az íróasztalnyi tűznek? ráadásul ezek "természetesen visszanőnek" - miért olyan természetes ez?
4. csak egy fajta mágia ág - az viszont ingyen, de valóban felmerül a probléma, hogy több is kéne, mert az az egy olyan hamar éri el a maximális szintet, hogy pislogni sincs sok ideje az embernek
5. ellentétes szín legyengíti - hogy mi? akkor a jégmágust gyengíti a sárga napfény? a kék ég meg a földmágust? a barna föld a levegőmágust? most akkor ezek igazából egyfolytában gyengék? nyilván a villám éri meg, mert lila szín ritkán fordul elő a természetben?

Szóval tíz képességgel rendelkezik alapból, azokból is elég erős szinten, és a fejlesztés baromi olcsó, a hátrányok viszont valójában nem jelentenek hátrányt. Vagy ha mégis, azt meg nem igazán értem.

Egyéb dolgok, amiket nem értek, és nem biztos, hogy bennem van a hiba:
Mit keres az elemi mágia közt a villám és a jég?
Tűzmágust nem éget a természetes tűz - ennek egy külön varázslatnak kéne lennie, ami megvédi a tűztől, nem?
Mágikus tűz sem fog rajta - ennek egy még sokkal erősebb varázslatnak kéne lennie, nem? Öt kreditet költök rá, és kivédem a leghatalmasabb asgardi mágus tűzmágiáját is?

Szóval összegezve: túl sok a képesség, amit alapból kapnak, túl olcsó a fejlesztés, túl kevés a hátrány, és helyenként eléggé zavaros is egy-két dolog. Hogy a vámpírok milyen kísérlettel hoztak létre ilyen dolgokat, az egy másik kérdés, de az biztos, hogy ez egy elég hülye kísérlet volt a részükről, mert a végtermék nem oldotta meg a problémájukat, egy új fajt csináltak, de ők továbbra sem jöhetnek a fényre. Ennyi erővel mutánsokat is tarthattak volna rabszolgaként inkább. Azoknak meg vér sem kell.

_________________
"Ne az erődnek megfelelő feladatért imádkozz, hanem a feladatodnak megfelelő erőért." (Sai Baba)
Tao Mesélő Zyro William Tao Halál Ben Grimm Yeb-Nug Thack Godlaw Solam Munji
Godlaw / Tao
Godlaw / Tao
Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 2831
Hozzászólások régi : 3697
Korábbi szint/kredit : 14.szint - 40 kredit
Aktuális szint/kredit : 16.szint - 50 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Feb. 20.

Karakteradatok
Főkarakter: Tao
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders, Little SW

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sylen de Honas Kedd 13 Dec. 2011, 18:27

Köszönöm az elemzést. Akkor kicsit félre teszem, és megpróbálom kijavítani, a hibákat. Nehezebbé teszem a fejlődésüket, és részletesebben leírom a dolgokat. Majd egy új hozzászólás keretében felteszem a javított változatot.
Sylen de Honas
Sylen de Honas
1. szint - 4 kredit

Hozzászólások száma : 22
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 14.

Karakteradatok
Főkarakter: Sylen de Honas
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Vas. 18 Dec. 2011, 09:46

Sam elfogadott 3 előnyét betettem a vámpírokhoz.

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Thorhalla Kedd 17 Jan. 2012, 18:27

Azt még ideírom, ha már újraírtátok, akkor én kérném, hogy vegyük bele, hogy a legeslegelső vámpírok nem Vlad Tepes-nél voltak, hanem Atlantiszi fekete-mágusok.

Vampires were first created about 15 thousand years ago when a small band of pre-Cataclysmic Atlantean sorcerers discovered the Darkhold, a collection of arcane knowledge scribed by the primevil demon Chthon, and used one of the spells contained therein to cause their enemies to return from the dead in vampiric form. The vampires were more powerful than the sorcerers predicted. Slaying their creators, they escaped from Atlantis before the continent sank. The first vampire may have been Varnae, formerly an Atlantean sorcerer, who ruled Earth's other vampires until ceding his position to Vlad Dracula, who remained the lord of Earth's vampires in a nearly unbroken reign from that time until the vampires of Earth were finally destroyed by the sorcerer Doctor Stephen Strange.

Lásd itt, aztán ők: http://www.comicvine.com/aqueos-atlantean-sect/65-57635/

Egyébként itt van szépen leírva, hogy mit is tudnak: http://www.marveldirectory.com/groupsandteams/vampires.htm

És egyelőre nem véleményezem, túl kötekedős vagyok betegen...

_________________
Reneszánsz/AoA/Outsiders: Thorhalla Lokidottir/Thordottir; Dr. Stephanie Miller; Jonathan Miller; Olaf Svenson
Mesélő, Einar Thorson/Skurgeson, Eyjolf Ragnar Miller, Gunnhild Morsus/Smed, Svanhild Ragnardottir, Lionheart
Harcimadár, Kaylyn von Hessen; VH: Freydis Einardottir, Victoria Miller; Ultimate: Stephanie Lyesmith, Jonathan Miller
Egyéb karaktereim - Nefadar, Nefi, Fórumanyu
Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Q8r3UTy
Thorhalla
Thorhalla
Fórumanyu

Hozzászólások száma : 14971
Hozzászólások régi : 7452
Korábbi szint/kredit : 18.szint - 60 kredit
Aktuális szint/kredit : 33.szint - 135 kredit
Reputation : 59
Join date : 2011. Feb. 19.

Karakteradatok
Főkarakter: Thorhalla
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok: Reneszánsz, Ultimate/Újvilág, Age of Apocalypse, Végtelen Háború, Outsiders

https://xmenreneszansz.hungarianforum.net nefadar https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t594-thorhalla-lokidottir https://xmenreneszansz.hungarianforum.net/t29-multik#3460

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Kedd 17 Jan. 2012, 19:14

Üdv, ismét a vámpírokhoz jönnék bővítéssel. Ahogy azt már említettem megpróbáltam kicsit bővíteni a fajt, Jason segítségével ez sikerült is. Hosszú órákig tartó kutatgatásból, fordítgatásból és írogatásból a következő leírás sült ki, amivel most végeztem. Remélem, hogy elnyeri a tetszést és a bekerülés lehetőségét. Smile

Vámpírok

Történelem:
Az első vámpírokat 15 ezer évvel ezelőtt készítették, egy kis csoportnyi Atlantiszi még a Kataklizma előtt, amikor egy csoport Atlantiszi varázsló felfedezte Darkholdot és a rejtett tudást, amiket Chthon a démon írt le. Használták a démon egyik varázslatát az ellenségeiket, hogy azok visszatérjenek holtukból vámpír alakban. De ezek a vámpírok jóval erősebbek voltak, mint ahogyan mindezt a varázslók remélték. Megölték alaktóikat, és elszöktek Atlantiszról mielőtt az elsüllyedt volna. Az első vámpír valószínűleg Varnae volt, korábbi Atlantiszi varázsló, aki végül nagyon hosszú ideig uralta a Föld összes vámpírját. Egészen addig, amíg végül Vlad, a Drakula el nem mozdította őt ebből a pozícióból és át nem vette a címet tőle.
Idővel gyermekei lettek, olyanok, akik a harapásától maguk is hozzá hasonlóvá váltak. Vámpírok. A kor uralkodói voltak. Senki se állhatott az útjukba.
Mivel már nem voltak élők, de holtak sem, szinte semmi sem sebezte őket, csak a nap fénye égette fel a testüket. Így az éjszakába menekültek, és az emberek tudásával fejlődtek a módszereik. Rájöttek, hogy hogyan lehet legyűrni a vámpírokat, és elűzni őket. A vámpírok lassan eltűntek a föld színéről egészen a 18. század végéig, amikor mesterük újabb megjelenésével maguk is visszatértek, de már sokkal kevesebben vannak. Azóta a vérszívók köztünk élnek.

Játéktechnikailag:
A vámpírok élőholtak. Sokban hasonlítanak az asgardiakra és a természetfelettiekre, de nem teljesen ugyanolyanok. Ők is az emberi lét felett állnak, de az ő elpusztításuk sokkal bonyolultabb. A vámpír egyetlen gyenge pontja a szíve, ha az megsemmisül, akkor a vámpír is, a másik módszer a test teljes elpusztítása. A vámpír nem vehet képességeket, mint az emberek, de vannak előnyei és hátrányai, amiket maga választhat ki minden szinten, ezzel bővítve a képességei listáját. Az előnyök kreditet vesznek el a játékostól, de a hátrányok kreditet adnak. Viszont fontos megjegyezni, hogy nem csak képességekről van szó, mivel a vámpírnak közben a kreditből kell vásárolnia személyes tárgyakat, fegyvereket és egyebeket. Csak képességeket nem vehet, mindössze azokból az előnyökből választhat, amit lejjebb olvashattok.

Faji alapképességek:
- A napfény-érzékenység. A vámpírt a napfény leghalványabb sugara is égeti. Pár pillanat alatt nyílt napfényen egészen elég.
- A vámpír nem élő így csak vér ivására van szüksége, se ételt, se italt nem kell magához vennie, de legalább heti egy kupányi vérre (1,2-1,4 liter) szüksége van mindenképpen.
- A vámpír számára a vér a legízletesebb ital, minden vámpír saját szájíze szerint érzi édesnek vagy sósnak, de tudatukban mindig tökéletes az íze.
- A vámpírok uralkodnak elhunyt testük felett. Maguk döntenek, hogy legyen-e pulzusuk, testhőmérsékletük vagy más hasonló fizikai tünetük.
- A vámpírok két felső szemfoga nagyobb és élesebb, mint az emberé.
- Képesek a regenerációra is, de minimálisan. Zúzódások apróbb sebek perceken belül eltűnnek, akár harc közben is, de a tűz, a napfény és a mágikus tárgyak okozta sebek csak pihenéssel és koncentrálással gyógyíthatóak.
- A vámpír úgy tanulhat varázsolni, mint más fajok.

Emberfeletti erő: Testük az emberénél sokkal erősebb, izomzatilag nem különböznek az embertől mégis képesek hatalmas erő kifejtésére. Fizikailag nem számít, hogy egy vámpír mennyire izmos, a testi erőt a vámpír esszenciája és vére fűti, hogy elérje célját. Egy átlagos vámpír könnyedén képes 250-300 kg sújt megemelni.

Természetellenes kitartás: A vámpírok hol lények, ez azt jelenti, hogy egy átlagos embernél nagyobb fizikai kitartással rendelkeznek. Képesek órákon át futni ha kell, mivel testük nem termel tejsavat, ahogy az embereké. Viszont egy idő előtérbe kerül a tejsav kérdése, amit testük vérrel pótol. Ha egy vámpír intenzíven igénybe veszi testét vértartalékai gyorsabban kiürülnek, de még így is jóval ember feletti kitartásról beszélhetünk. Mivel akár ötször tovább képes fenntartani a mozgási sebességét a fáradás legkisebb jele nélkül.

Éles érzékek: A vámpírok már leginkább vadállatok, mintsem emberek. Érzékei sokkal kifinomultabbak, az emberi érzékelés határát átlépve hallása vetélkedhet egy denevérével, szaglása akár a vadászkutyáké és látása olyan éles akár a sasé. Emellett lévén, hogy a vámpír az örök sötétség fogja nem meglepő, hogy képessé vált a sötétségben való szinte tökéletes látásra. Ennek nagy használ is veszi, hisz a fény számára örök tabu.

Előnyök (Avagy misztikus képességek, vámpírhatalmak)

Embertelen fizikum: A vámpírok sem élők, sem holtak. Testük képes emberek számára hihetetlen erők kifejtésére. Első ránézésre egy vámpír izomzata nem különbözik egy átlagos ember izomzatától, viszont az ősi átok miatt misztikus úton képesek elképzelhetetlen súlyokat megemelni.

Minden szint megvásárlása kötelező! (Összesen 13 kredit)
Első szint: 1 kredit – 500 kg felemelése
Második szint: 2 kredit – 1 tonna felemelése
Harmadik szint: 4 kredit – 5 tonna felemelése
Negyedik szint: 6 kredit – 10 tonna felemelése

Emberfeletti sebesség /3 kredit/: Egy vámpír alap sebessége megegyezik az emberek maximális futási sebességével. (Ez körülbelül 40-45 km/h.) Ezt tovább fejleszthetve a vámpír sebessége körülbelül megduplázódik. Ekkor egy olimpiai bajnok sebességének kétszeresével bír. (Ez körülbelül 80-90 km/h.)

Villámgyors reflexek /2 kredit/: Misztikum övezi a vámpírok azon képességét, mely segítségével egy átlagembernél gyorsabban képesek reagálni, cselekedni és mozogni. A gyors reflexeknek köszönhetően a vámpírok képesek akár elhajolni töltények elől is, még akkor is, ha közvetlen előttük sütik el a fegyvert. (Érzékelés szempontjából és nem folyamatos mozgás miatt.)

Gyorsaság /3 kredit/: A vámpír gyorsabb lesz, mint mások, de nem futásban vagy harcban, hanem mozgásban. Nagyban hasonlít ez a teleportálásra, mivel a képesség egyetlen előnye, hogy a vámpír az egyik helyszínről a másikra jut pillanatokon belül, de ezek a helyszínek maximum 30 méter közelségben lehetnek. Harcolni ebben a gyors állapotban nem lehet. A legtöbb vámpír inkább áldozatainak megrémítésére használja. Az erősebbek 5 használat után kifáradnak.

Falon járás /4 kredit/: A vámpír képes járni a falakon, akár a kezével akár a lábával érinti meg a falakat, egyszerűen felsétál rajtuk a gravitációtól függetlenül, de ha elveszti az egyensúlyát, ugyanúgy lezuhan.

Szentségtelen test: A vámpírok leginkább legendába illő képessége, miszerint nem lehet őket egykönnyen megölni. A vámpírok alapjában véve is szívós és kitartó lények, viszont testük korlátok közé van szorítva. Viszont ahogy a vér a szervezetükben öregszik úgy mélyül el ez a képesség is a vérszívóban. De még ez a képesség sem mentesíti a vámpírt az egyik legnagyobb átkától, miszerint a nap felperzseli, elégeti, és végül elpusztítja testüket. E képesség minden szintje plusz 5 percet ad pajzsként a nap gyilkos sugarai elől. (FONTOS! Ez a képesség nem csökkenti a mágikus támadások sebzését!)

Minden szint megvásárlása kötelező! (Összesen 20 kredit)
Első szint: 2 kredit – kések, tőrök már nem sebzik testük
Második szint: 3 kredit – kardoknak és egyéb közelharci fegyvereknek való ellenállás
Harmadik szint: 4 kredit – kisebb pisztolyoknak való ellenállás
Negyedik szint: 5 kredit – komolyabb fegyverek (puskák, gépfegyverek, Asgardi fegyverek) elleni ellenállás
Ötödik szint: 6 kredit – savaknak, ágyúknak és bombáknak való ellenállás

Mágia immunitás /3 kredit/: A vámpír ugyanolyan gyorsan gyógyítja mágikus eredetű (mágia, vagy mágikus tárgy okozta) sérüléseit, mint a normális tárgyak, fegyverek által okozott sérüléseket.

Erős csontozat /3 kredit/: A vámpír csontszerkezete sokkal ellenállóbb, mint egy emberé. Ami egy ember combcsontját szilánkosra zúzná, a vámpír csontjait rosszabb esetben megrepeszti.

Erősebb regeneráció /3 kredit/: A vámpírok alap képessége a sejtregeneráció, ezzel kisebb zúzódásokat és kisebb sebeket képesek percek alatt begyógyítani illetve súlyosabb sérüléseket pihenéssel és koncentrációval gyógyítani. Ez a képesség ennek mértékét növeli, egy bizonyos vértartalék mozgósításának segítségével. Vágások és egykezes lőfegyverek okozta sebek negyed órán belül begyógyulnak.

Állattá alakulás: A vámpírokban ott van mélyen belül a vad, mely néha kitör, ha szomjúságuk eléri a kritikus szintet, ekkor bestiákként morognak és földöntúli üvöltéssel kapnak vér után. Egyes vámpírokon ebben az öntudatlan állapotban önkéntelenül állatias jegyek jelennek meg. Ha képesek ezt a belső vadat megszelídíteni és irányítani, képesekké válnak formába önteni is.

Minden szint megvásárlása kötelező! (Összesen 21 kredit)
Első szint: 1 kredit – Csak és kizárólag denevér formát képes felvenni
Második szint: 2 kredit – Kisebb állatok alakját képes felvenni (pl.: macska, jól megtermett patkány)
Harmadik szint: 4 kredit – Közepes állatok alakja (pl.: farkas, nagyobb kutya)
Negyedik szint: 6 kredit – Nagyobb állatok (pl.: medve, oroszlán)
Ötödik szint: 8 kredit – Misztikus lények (pl.: sárkánygyík, vérfarkas)

Sokaság /4 kredit/: Az állattá alakulás képesség második szintjének ismeretével rendelkező vámpírok képesek a testüket nagyobb változásra kényszeríteni. A mélyen belül szunnyadó bestia parancsára a vámpír teste képessé válik, hogy egy seregnyi kisebb állattá alakuljon. Például egy sereg denevérré, vagy egy patkányhaddá. Igazán hasznos képesség menekülésre vagy megfélemlítésre. Fontos, hogy ez a képesség szigorúan csak kis állatok esetében működik, tehát denevér, vagy kisebb méretű patkányok. NEM lehetséges nagyobb állatok csapatává változni, mint a macska, vagy a jól megtermett patkány.

Beszéd az állatokkal /2 kredit/: A vámpír képessé válik az állatokkal való kommunikációra. Azok úgy tekintenek rá, akár a falkavezérre, így teljesítik a kéréseit. De ezek csak egyszerű egyszavas kérések lehetnek, pl.: védelem, támadás, futás, követés, stb.. A képesség többször megvásárolható és egyszeri megvásárlása egy állatfajjal való társalgást teszi lehetővé. Ezen kívül a KM ítélheti úgy, hogy az állatok valamiért nem teljesítik azt, amit a vámpír kér.

Testalakítás: A vámpír ura teste minden porcikájának, ha elér egy bizonyos szintre, nem csak a szívét indíthatja újra vagy állíthatja meg. Nem csak a hőmérsékletét képes szabályozni, hanem a vérét, húsát és csontjait is képessé válik befolyásolni.
Ragadozó fogazat /2 kredit + 1 kredit/: A vámpír állkapcsa átalakul, fogai borotvaélesekké vállnak. Plusz egy kreditért akár a fémet is képesek átharapni.
Karmok /2 kredit + 2 kredit/: A vámpír éles karmokat növeszt, melyeket fegyverként is képes használni, plusz két kreditért ezekkel már a fémet is átvághatják.
Szárnyak növesztése /4 kredit/: A vámpír képessé válik szárnyak növesztésére, és így a repülésre is, mely sebessége maximum 60 km/h.

/Ezen kívül a vámpír képes testét egyéb változásra is rábírni, de ez csak szigorúan mesélői engedélyhez kötve! Minden újabb változtatási képesség külön krediteket vesz el!/

Szépség /1 kredit/: Szebb, mint egy halandó. Ez a képességet akár emberfeletti szépségnek is nevezhető. Ez segíti a vámpírt a zsákmányának elkápráztatásában, így könnyítve a vadászatot. De az erős akaratú emberek figyelmen kívül hagyhatják ezt a csodás szépséget.

Véremlék /3 kredit/: A vérszívó eme természetfeletti képessége akkor jelentkezik, amikor táplálkozik áldozata véréből. Emlékek, történések és néha érzelmeket és villózó képeket lát a vámpír, miközben elveszi a kellő vérmennyiséget. De vannak tiszta pillanatok, amikor az egész életen átívelő dolgokat lát, lepereg előtte áldozata eddigi élete.

Vérlátás /1 kredit/: A vér az élet, így ennek nyoma marad a létezésben. A vámpír képes érzékelni és látni, kiemelkedőbb módon, mint bármi mást. Eme képesség lehetővé teszi, hogy a vért, mint valami jelzőfényt érzékelje. A karakter látása ekkor elszürkül, teljesen sötét lesz. A véren kívül semmi sem kivehető, viszont azt tökéletesen érzékelni fogja. Átláthat akár a falon is, ha a másik oldalon élő személyek vannak. Látni fogja az alakot, de igazából az érhálózatot érzékeli és a vér áramlásának útját. Használat alatt a vámpír szeme vérvörössé válik és látása erősen leromlik, amíg aktív a képesség. (Olcsó képesség, mert amellett, hogy előny hátrányt is jelent a használata.)

Hipnózis /4 kredit/: Ha az áldozata a vámpír szemébe néz, az képes elbűvölni őt. Ez csak élőben, szemtől szembe működik. A vámpír a célpontja szemébe néz, ezzel az hatása alá kerül (harc alatt ez egy játékbeli kör). Ha a szemkontaktust semmi sem szakítja meg, akkor a hipnózis sikeres. A következő körben a szemkontaktust fenntartva a vámpír parancsot adhat ki az áldozatának, de annak nagyon egyszerűnek kell lennie, és egy szavasnak (pl. aludj, támadj, csókolj, stb.). Parancs nélkül maradt áldozat általában dermedten marad addig, ameddig valaki meg nem szólítja, vagy meg nem löki – ezzel kilökve a koncentrációból.

Elrejtő lepel /3 kredit/: A vámpírok hatalmas mentális erejüknek köszönhetően hipnotizálni a lényeket és felhasználni őket saját céljaik érdekében. Ez a hipnózis egyszerűbb változata, a vámpír behatol egy lény elméjébe és elhiteti vele, hogy nincs ott, vagy más személyként tűnteti fel magát. Használat közben folyamatos koncentrációt igényel. Egy személy esetében maximum negyed órán át tartható fenn, több személy (egy kisebb csoport) esetében csak tíz percig tartható fenn. Ezt követően ismét a használat előtti állapotok lépnek életbe. Legtöbbször menekülésre használják.

Köd forma /5 kredit/: Ez a képesség lehetővé teszi a vámpír számára, hogy sűrű ködfelhőként közlekedjen. Viszont ebben a formában nem támadhat és semmiféle más képességet sem képes használni. Mozgási sebessége maximum 25 km/h. Hangja légiesen könnyeddé válik, áldozatát a köd magához ölelheti majd egy jól időzített pillanatban képes felvenni eredeti formáját és célpontja háta mögött teremni. Az erősebb vámpírok naponta maximum 2-3x képesek használni.

Árnylépés /3 kredit+3kredit/: Ez a képesség nagyon ritka a fiatal vámpírok között, de az aggastyánok előszeretettel használják. A képesség lényege, hogy a vámpír kedve szerint mozgathatja az árnyékát, ha úy tetszik képes azt életre kelteni. Bárhogy is mozdul a fény az árnyéka maradhat a helyén, vagy esetleg táncolhat is, míg a vámpír mozdulatlanul áll. Plusz három kreditért a vámpír képessé válik az árnyékával való egyesülésre. Az árnyékvilágban való lét nagy előnye a gyors és biztonságos közlekedés. Viszont míg beleolvas az árnyékába nem képes semmi másra, csak mozogni. Az „árnyék vámpírt” fizikailag nem lehet megsebesíteni, de a tűz, a napfény és a mágia ebben az alakban különösen erősen sebzi.

Hátrányok (Avagy faji gyengeségek)

Hagyma undor /1 kredit/: A vámpír gyűlöli a hagymát, a szaga meggyengíti, és az érintése marja a bőrét. Ezt a benne lévő kéntartalmú vegyület okozza az allilszulfid. Ez a vöröshagymában és a fokhagymában található meg magas koncentrációban.

Csomómánia /3 kredit/: A vámpír mániákusan ki akar bogozni minden csomót, nem képes semmi mással foglalkozni egészen addig, amíg meg nem oldotta ezt a „problémát”.

Termésszámolás /2 kredit/: Az előző képességhez hasonlóan a vámpír figyelmét elterelik a szemes termések, mint a bab, a borsó, stb. Nem képes semmi másra koncentrálni, míg meg nem tudja a pontos darabszámot.

Maradandó harapás /2 kredit/:
A vámpír szervezete nem termel egy bizonyos enzimet, melyet a vámpírok arra használnak, hogy nyálukkal elkeverve beforrasszák a táplálkozás utáni sebet, melyet okoznak. Ez általában ösztönös cselekedet, de nálad ez nem működik. Az áldozataid legtöbbször elvéreznek, ha nem állítod el a vérzést más módon. Ez nagyban lassítja a táplálkozásod, nehezíti a rejtőzködést, illetve könnyen felfedezhetnek az áldozataid vonalát követve.

Vallási üldözés /4 kredit/: A vámpírokat szinte a kezdetek óta üldözik a vallások, szó szerint és átvitt értelemben is. Sok vámpírvadász került ki a papok soraiból. A vámpírok legnagyobb ellenségei ezért az igazhívők és az ő eszközeik. Így a például a kereszt, a szentelt víz és a az efféle vallási szimbólumok ártanak nekik. De a kereszt csak az igazhívők kezében fegyver, és a szentelt víz is csak akkor használ, ha igaz hitű pap szentelte meg. A hit itt az igazi fegyver a szimbólum pedig csak eszköz. Így például egy vámpír akár élhet is temetőben, vagy templomban, hacsak a püspök meg nem szentelte a területet, vagy egy pap ki nem üldözi onnan az éjszaka teremtményét.

Nekrofil /3 kredit/:
Jelen esetben nem a mentális torzulásról van szó, hanem a vámpír egyszerűen jobban érzi magát a holtak társaságában. Gyakran időzik és alszik temetőkben, esetleg ha a lehetőség adott, hullaházakban is. A halál közelsége megnyugtatja és végtelen békével árasztja át átkozott lelkét.

Ezüst allergia /3 kredit/: Az ezüst a tisztaság és a szentség jelképe, ezért a vámpírok érzékenyek rá. Testükben az átlagosnál nagyobb kárt okoznak az ezüstfegyverek. Egy ezüst fegyverrel okozott vágás égett sebet eredményez, egy ezüst golyó általi lövés szintén égett húst hagy maga után. Ez pedig hosszabb gyógyulási folyamatot okoz. Az anyag érintése akár az izzó vas, ezért ösztönösen félnek is az ezüsttől.

Akaratgyenge /3 kredit/:
A karakter elméje gyenge, ezért könnyebben befolyásolható. Nem feltétlenül szükséges hozzá képesség sem, hogy irányítani tudjanak. Elég hozzá a ravaszság, vagy a megfélemlítés. Ebből következik, hogy a karakter jóval fogékonyabb a hipnózisra és egyéb elmemanipuláló képességekre is.

Folyóiszony /2 kredit/: A folyóvíz az ezüsthöz hasonlóan természetfeletti jelentéssel rendelkezik, egyes kultúrákban a Föld vérereit jelképezi. Ezért rettegnek tőle. Nem képes áthaladni a nagyobb sodrással rendelkező vizeken. Amit képes egy lépéssel átszelni, az még nem okoz neki problémát, tehát a legszélesebben átszelhető maximum egy méter. Az ennél nagyobb szélességű folyókon nem képesek önerőből áthaladni. (Hídon sem!)

Vámpír szag /2 kredit/: A vámpír személyazonosságáról azonnal lehull a lepel minden természetfeletti, vagy mágikus lény előtt. Ők egyszerűen megérzik azt, hogy mivel van dolguk. Ezt a „szagot” nem képes elrejteni, bárhogy is próbálkozik, sikertelen lesz. (Akikre ez vonatkozik: asgardiak, angyalok, démonok, mágikus erővel rendelkező karakterek, illetve a többi vámpír.)

Csillogó szemek /1 kredit/: A vámpír szeme úgy csillog, akár az éjjeli állatoknak (macskáknak, baglyoknak), vagy a lázas embernek. Ezt nem képes természetes úton befolyásolni. (Kontaktlencsével sem!)

Csúfság /2 kredit/:
A szépség képesség tökéletes ellentéte, a karakter kinézete groteszk, visszataszító. Társasági életet még éjjel sem folytathat külseje végett. Nehezen állnak le vele beszélgetni még azok se, akiket ismer, hiszen külseje taszító hatással van mindenkire. A vadászatot is megnehezíti.

Hullaszag /1 kredit/:
Olyan a szagod, akár a frissen kiásott nyirkos földé. Nincs az a dezodor vagy parfüm, ami képes lenne ezt a szagot teljesen elnyomni. A karaktered közelében mindenki kényelmetlenül érzi magát.

Tükörkép nélküli /1 kredit/:
Akár a legendák vámpírjainak a te tükörképed is eltűnik, és ezért a csillogó felületekről többé nem néz vissza rád arcképed. Többé nem láthatod magad. Ezen kívül komoly problémákat okozhat, ha a társaságodból valakinek feltűnik a tükörkép hiánya.

Állandó szemfog /2 kredit/:
Szemfogaid nem húzódnak vissza teljesen, ezért lehetetlen teljesen eltitkolnod kiléted. Egyes halandók ugyan azt hihetik, csupán fogkoronát viselsz, mégis állandó veszélyben vagy és veszélyt jelentesz a környezetedben élő vámpírokra is. Nehezen tudod eltitkolni azt, hogy mi is vagy.

Fényérzékenység /4 kredit/: A vámpírt nem csak a nap fénye perzseli, hanem minden egyéb fény is. A mesterséges fényeket beleértve. Ettől kezdve a vámpír a teljes sötétség rabjává válik, teste egyedül a Hold fényének ellenáll. Lehet az egy gyufa, egy zseblámpa, vagy egyéb gyengébb fénykibocsátó eszköz, ugyanúgy perzselik a bőrét. Persze, a mérték számít! Egy zseblámpa természetesen nem égeti annyira, mint a nap fénye.

Álmatlanság /3 kredit/:
A vámpír képtelen kialudni magát, még nem sikerült megtanulnia teljesen kikapcsolni halott testét. Így bármit tesz, az kihat rá, ugyan egy vámpírnak nem annyira szükséges az alvás, mint egy embernek, de számára is életszükséglet a nappali pihenés. A fáradtság következtében a vámpír lassul és képességei is nehezebben alkalmazhatóak. Egy kicsivel több vér fogyasztása esetén némiképp kompenzálható.

Múlthoz ragadt /5 kredit/: Nem képes használni az új kor eszközeit. Idegenkedik tőlük, nem bízik bennük, vagy nem képes felfogni a működésük elvét. Így csak azokkal az eszközökkel képes bánni, amik már az ő életében is léteztek. Ezért sem jelenkori fegyvereket, sem számítógépet, sem telefont, vagy egyéb, modernkori találmányt nem képes használni.

Visszatartó küszöb /5 kredit/: Nem képes hívatlanul belépni, egy halandó házába. Csak akkor képes rá, ha ajtót nyitnak neki, vagy előre meghívják, beinvitálják. Máskülönben a küszöbnél megtorpan és képtelen beljebb menni. Ha mégis megpróbálna bejutni rosszullét fogja el, végső esetben eszméletvesztés is előfordulhat. Ugyanez történik, ha az ablakon, szellőzőn, vagy az épület egyéb nyílásán próbálna behatolni.

Kitaszított /5 kredit/:
Élőholt létedet egy bizonyos vámpírcsoportosulás nem nézi jó szemmel. Vagy megpróbáltak már megölni, vagy meg fogják kísérelni. Valami féle okból mélységesen megvetnek, ez az ok szinte bármi lehet. A céljuk, hogy minél előbb pontot tegyenek holt léted végére. Ezt a képességet csak akkor veheted fel, ha meg magyarázod, hogy miért, és kik akarnak végezni veled. (Mesélő dönt, hogy megfelel-e a bővítésed.)

Szaporodás

Érthető módon JK csak egyszerű vámpírt indíthat, nem indíthat olyan karaktert, akinek már van képessége és még vámpír is. Még érthetőbb, hogy a vámpírok tényleges nemzésre képtelenek De szervezetük egy enzimet választ ki, melyet akaratuk szerint képesek az áldozatuk testébe fecskendezni táplálkozás közben, ez a folyamat nem túl időigényes, de eléggé veszélyes az alany számára. Ha túl nagy dózist kap az enzimből akár bele is halhat. Ezzel az anyaggal képesek vámpírt csinálni valaki másból, akár játékosból is. Ha a megmart mesterét megölik a következő éjjelig, akkor a megmart visszaalakul, más visszaút nincsen (csak mítoszok mesélnek bonyolult varázslatokról, amik újra emberré tehetnek egy vámpírt). A többi fajra másképp hat a marás:
- Az asgardiakat a marás csak emberi formában képes átalakítani vámpírrá, de ha felveszik az asgardi formájukat, újra normálissá válnak.
- A szimbionták immúnisak a marásra anyagtalan testük miatt, és egyesülni se tudnak egy vámpírral, mert a vámpír teste nem termeli azokat az anyagokat, amiket a szimbionta használ a túléléshez.
- A természetfelettiekre nem hat a vámpírmarás.
- A kree és shiar ugyanúgy vámpírrá válik megtartva az eddig képességeit.
- A szuperhumán és mutáns is megtartja az eddigi képességeit, és megkapja az új vámpírokat is. Életében szerzett képességeit már nem tudja fejleszteni (csak ha mágikusak, de azokat lásd mágia tanulásánál).

Írta: Zack
Lektorálta: Tao

Kiegészítés: Sam és Jason

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Lance Harris Kedd 17 Jan. 2012, 19:57

Ha belepofátlankodhatok, akkor lenne egy észrevételem, mégpedig azon tényre szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a hátrányokat nem igazán érzem igazi hátránynak, az előnyökhöz képest, és a pontokkal is kicsi túlzást veszek észre. (pl szépség 1 kr, csúfság 2, pedig tök ugyanaz)
Ugyanakkor a több szintű képességeknél meg aránytalanul nagy pontszámokat láttam, ami szintén kicsit túlzás szerintem. (pl. állattá alakulás egy csomó hátrányt jelentene, cserébe képes vérfarkas formát felvenni)
Ennyi tűnt fel így elsőre, de ha nem pofátlankodhatok bele, akkor elnézést, nem szóltam Smile

_________________
Genocide (Főkarakter); Lance Harris (Lupine njk); Aisha Ayo (X-Diák)
Lance Harris
Lance Harris
4. szint - 10 kredit

Hozzászólások száma : 314
Hozzászólások régi : 0
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 24.

Karakteradatok
Főkarakter: Jeff
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Steven Kedd 17 Jan. 2012, 20:17

ha a sárkány gyík vagy a vérfarkas forma elég pluszt ad akkor annyira nagyon nem hiszem hogy gyenge bár vicces hogy a vámpír vérfarkassá tud alakulni Razz Az hogy a csúfság többet ad mint amenyit a szépség elvesz én nem tartom túlzásnak. Egy hihetetlenül ronda embernek több hátránya származik a rondaságból mint ahány előnye származik egy hihetetlenül szép embernek. Nekem inkább annyi megfigyelésem lenne hogy a csomómánia és a termésszámolást pont fordítva kellett volna. A termésszámolás sokkal szemetebb hátránynak tartom mint a csomó mániát képzeled el hogy van egy kötél nálad vagy egy zsák búza Razz melyikkel szívatod meg jobban a vámpírt amelynek mind két gyengéje meg van azzal ha kiöntöd a búzát vagy ha kötsz néhány csomót a kötélre (nem mellesleg mialatt megkötöd a csomókat addigra a vámpír már rég leütött Razz) Amúgy én nem látom különösebb hibát sőt meg is jött a kedvem egy vámpír karihoz Very Happy

_________________
Steven Storm
Jake Hamilton - Raziel
Daniel Hamilton
James Hamilton
James Goldman
Steven
Steven
6. szint - 14 kredit

Hozzászólások száma : 505
Hozzászólások régi : 215
Korábbi szint/kredit : 3. szint - 8 kredit
Aktuális szint/kredit : 7. szint - 16 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Aug. 07.
Age : 33

Karakteradatok
Főkarakter: Steven Storm
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Sam Kedd 17 Jan. 2012, 20:18

Lévén, hogy én is, „pofátlankodtam” már bele más leírásába ebben a témában, így nyugodtan, bár inkább építő kritikának hívnám, mintsem pofátlanságnak. Smile Röviden az említett szépség-csúfság ellentétet, lényegében a csúfság azért lett egy kredit helyett kettő, mert játéktechnikailag a szépség nem jelent sok mindent. Viszont a csúfság annál inkább, mint fentebb írtam a karakter meglehetősen groteszk látványt nyújt, így az emberek ránézésre futni kezdenek. Míg a szépség a karakterekre nem nagyon hat, addig a csúfság még bennük is ingert vált ki, ami valószínűleg negatív lesz.
A több szintű képességek (tehát az erő, ellenállás, és állattá alakulás) lehet, hogy egy kicsit drágára sikeredtek, de a kreditezésben nincs tapasztalatom, mivel most először adogattam krediteket. Ezen majd az elbírálás alatt javítok, ha szükséges.

//Szerk.: Most látom, hogy meglettem előzve. De nem baj, a lényeg ugyanaz. Smile Amúgy igen, ez volt a fő célom, hogy kicsit népszerűsítsem a fajt.//

_________________
"Te nem ismersz, de én a lelkedbe látok, s ott azt találok, amit minden halandóéban; félelmet. Félsz, hogy egyszer majd meg kell halnod."

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Vampirewwwkepfeltoltesh
Sam
Sam
3. szint - 8 kredit

Hozzászólások száma : 230
Hozzászólások régi : 49
Korábbi szint/kredit : 1. szint - 4 kredit
Aktuális szint/kredit : 4. szint - 10 kredit
Reputation : 0
Join date : 2011. Nov. 08.
Age : 30

Karakteradatok
Főkarakter: Samuel Vermont /Sam/
Főkari/multi: Főkarakter
Síkok:

Vissza az elejére Go down

Fajok, kasztok, ereklyék - Page 2 Empty Re: Fajok, kasztok, ereklyék

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.